Per sleepboot er op uit. Met de „Vlaanderen" van het bureau Wi jsmuller HUISHOUD SPECERIJEN HOLLANDIA SPECERIJEN vSillevoldts Speceryenmelery AnnolBli Rotterdam HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 19 JANUARI 1931 TWEEDE BLAD De „Vlaardingen" tijdens haar Indische reis in 1930. Op den terugweg. Iets over het leven aan boord. Wat mij. als onbevooroordeeld gast van de „Vlaanderen", steeds meer opvalt, is de uit nemende verstandhouding, die er tusschen de leden der bemanning onderling bestaat. Geen oogenblik dreigt deze voorbeeldige stemming te worden verbroken. Alle bevelen van kapitein of stuurman worden met een „All right kap.'", of Ja stuur", zonder verdere op- of aanmerking uitgevoerd. Een ieder is zich volkomen bewust van de verantwoorde lijke taak, die hem op de schouders is gelegd en tracht die taak zoo nauwkeurfg mogelijk' te vervullen. Vandaar dan ook, dat er aan boord van de „Vlaanderen" nooit een wan klank vernomen wordt. Eenparig zijn de opvarenden in hun lof voor het bureau Wijsmuller en dat is be grijpelijk, want er wordt uitstekend voor hen gezorgd. In de eerste plaats wat betreft de voeding aan boord. Driemaal per dag zorgt de kok er voor, dat er een stevig maal op tafel staat, dat altijd voor een gedeelte uit „warme kost" bestaat. Iemand, die gewend is aan een fatsoenlijke burgerpot aan den wal, ligt na tuurlijk voortdurend overhoop met een bord soep, waar het vet een duim dik opdrijft of een boterham met snijworst van een halve centimeter hoogte, maar de zeeman, die dag in dag uit, bij iedere weergesteldheid harden arbeid moet leveren, heeft zooiets noodig. Dat zijn zijn bunkerkolen. En aan boord van de „Vlaanderen" is de bunkerruimte, even min als die voor de kolen, nooit leeg. De maaltijden worden zonder aanziens des persoons verstrekt: zoowel in de kajuit als in het „foc'sel", waar het dekpersoneel, de sto kers en de tremmer hun appartementen hebben, als in de kajuit is de voeding hetzelfde en dit is weer een van die dingen, waardoor de bemanning zich als tot één gezin behoo- rende gevoelt. Wat de huisvesting betreft, allereerst dient te worden opgemerkt, dat men aan boord van een sleepboot natuurlijk geen ruime hutten kan verwachten. Toch heeft men op de „Vlaanderen" met de beschikbare ruimte op bewonderenswaardige wijze weten te woeke ren. In het vooronder bevinden zich een vier tal hutten, respectievelijk bestemd voor den stuurman, den eensten en den tweeden ma chinist en den kok. In elke hut zijn twee kooien, zoodat dus, wanneer het moet, in to taal acht menschen in het vooronder een slaapplaats kunnen vinden. Op deze tocht was slechts een dezer hutten door twee per sonen ingenomen, aangezien de kok zijn slaapgelegenheid aan den „steward" 1) had afgestaan. De kapitein heeft zijn huit achter de stuurcabine, terwijl de lichtmatrozen, de stokers en de tremmer, zooals reeds gezegd, in het „foc'sel" of achteronder een onder komen vinden. Dit woord „foc'sel" is een ver bastering van het Engelsche „forecastle" of vooronder. Vroeger werd het dekpersoneel namelijk in het voorschip gehuisvest, thans in het achteronder. De naam foc'sel is even wel blijven bestaan. De marconist houdt verblijf op het boven dek. midscheeps. Hij is. evenals zijn station, afkomstig van de Nederlandsche Telegraaf Maatschappij ..Radio Holland" N.V. Een be zoek aan de marconihut geeft ons een goed inzicht in de vrijwel volmaakte verzorging van het administratieve gedeelte zijner func tie. De formulieren voor de telegrammen, radiobrieven, statistieken, het weerbericht, die bij deze maatschappij gebruikelijk zijn, voldoen inderdaad aan de hoogste eischen. Onze „marco" heeft ditmaal een rustige reis. Zijn werk beplaalt zich voornamelijk tot het seinen van onze po?itie aan eenige kust- stations en lichtschepen en het doorgeven van een enkel telegram. Om de twee uur houdt hij de wacht bij zijn toestel, terwijl hij des nachts natuurlijk altijd in zijn hut pre sent is. In Rouaan is het de eerste keer, dat wij, d.w.z. de kapitein, de marconist, de stuurman, de beide machinisten en ik gezamenlijk in de kajuit bijeen kunnen zitten. Op zee ls dat on mogelijk. omdat er steed? een gedeelte der bemanning de wacht heeft. De kapitein en de stuurman, de eerste en de tweede machinist lossen elkaar, zooals men weet om de vier uur af bij het luiden van de zoogenaamde ..acht glazen". (Door de ..shift." van de wacht voor komt men het. dat éénzelfde persoon steeds op dezelfde uren dienst heeft). Wanneer wij niet „den wal op" gaan pro- beeren we. onder de beproefde leiding van den kok, de avonden op zoo prettig mogelijke wijze door te brengen. „Willem" is een genie in allerlei soorten kaartspelen, kunstjes met lucifers e.d. Hij kan een rijksdaalder zonder lijm tegen de deur aanplakken en weet de verra?sendste schaduwbeelden op den muur te tooveren waarbij hij een heel drama ..met zang" fantaseert. „Tekst van Willem, wijze: Lieve schipper vaar mij over". Een geliefkoosd spel van de leden der be manning is het „wegaaien", dat met dobbel- steenen gespeeld wordt en ten doel heeft el kaar zooveel mogelijk in het vaarwater te zitten. Ook voor het „één-en-dertigen", een kaartspel, dat ik nog niet kende, blijken de menschen van de ..Vlaanderen" een bijzonde re voorliefde te hebben. De uitlegging van .dit spel door de kok gaat aan de hand van zinsneden als „ieder zet drie centen ln, maar met kwartjes ben ik ook tevreden", of „als de beer los is (d.w.z. als iemand een en oertig heeft) mag niemand meer ruilen, zelfs de kapitein niet" of wel „je moet. je kaarten goed voor je houden, want de macceroni (marconist) zit geregeld zoo link over de railing te loeren", enz. Soms blijft het enkel bij ..boomen" over beleefde avonturen en als vanzelf komt dan het gesprek op den oorlog. Dan vallen er bittere woorden over de schandelijke toesfan- den uit dezen tijd. vooral van den kant van den „meester" (eerste machinist) die een anti-militairist in hart en nieren is en als bewijs daarvan, het bekende speldje met het gebroken geweer op de revers van zijn jas draagt. Hij is een en al opstandigheid, wan neer hij het heeft over dit verschrikkelijkste van alle kwaad en het wordt een oogenblik stil in de kajuit, als hij vertelt van de vele visscherfvaartuigen. die hij met hun totaal onschuldige bemanning met man en muis zag vergaan Als ik den kapitein vraag' eens iets van zijn reis naar In?ulinde met de vier mijnen vegers te vertellen zegt hij. dat er op die tocht niets bijzonders is voorgevallen en dat alle dagen precies hetzelfde waren. Zoo is hij nu eenmaal bescheiden en bang zich zelf in de hoogte te steken. Maar wat ik zoo gedu rende de reis bij stukjes en beetjes van hem opvang, is voldoende om te kunnen begrij pen, welk een enorme prestatie de mannen van de „Vlaanderen" met het volbrengen van dien tocht geleverd hebben. Alleen de kok kan ik erover aan het praten krijgen. En hij vertelt mij, hoe hij in de Roode Zee met 140 graden in z'n kombuis aardappelen stond te bakken en dat de eene mijnenveger zoo geweldig te keer ging. dat de beide runners op het achterdek elkaar krampachtig omklemd hielden om niet van het dek geslingerd te worden. Naar huis. De baggermolen, die wij zoo veilig en wel in de haven van Rouaan hebben gevoerd, blijkt gebouwd te zijn voor een Parijsche firma. HU is bestemd voor het baggeren van grind uit de Seine ter hoogte van de stad Montes. waar hij over eenige dagen naar toe zal gesleept worden. Woensdag 14 Januari aanvaarden wij den terugtocht.. Zonder lichters, want deze .Job" heeft ter elfder ure geen doorgang gevonden. 10 uur 's avonds. De trossen worden van den wal losgemaakt en de „Vlaanderen" stoomt voor de tweede maal binnen één week tijds de Seine af. Met den sterken stroom mede ligt Rouaan reeds spoedig achter ons. Ik sta in de stuurcabine naast den licht matroos van de wacht, die het stuurrad be dient. De ramen van de cabine zjjn wijd ge opend. zoodat de matroos iedere aanwijzing van den loods en den kapitein op de com mandobrug kan verstaan. De loods is een vierkante Franschman met een indrukwekkende snor en gehuld :n een zware overjas, waarvan hij de kraag hoog heeft opgezet. Want het is ijskoud in dezen helderen sterrennacht. Het geheele dek is met een gladde ijslaag bedekt, een onplezie rige bijkomstigheid voor de beide menschen op de brug. De vierkante loods geeft zijn commando's in het Engelseh. Alleen de woorden „bak boord" en „stuurboord" niet. Die blijkt hij in vrij behoorlijk Nederiandsch te kunnen uit spreken. Ieder bevel van den loods moet ter con- INGEZONDEN MFDrDE KLINGEN a ón Ct». per regel. IN DE BIAUWE BUSJES MET DE PALMEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT tróle door den man achter het stuurrad her haald worden. „Steady!" 2) klinkt het van de brug. ..Steady", antwoordt de matroos. Op lederen bocht van de Seine staat een helder licht, zoodat het varen op de Seine bü nacht, met een loods aan dek. weinig moei lijkheden oplevert. „Baakboord!" commandeert de loods. „Bakboord". Het gaat schitterend. De „Vlaanderen" heeft een vaart van minstens negen mijl en ver moedelijk zullen wij om zes uur reeds de zee hebben bereikt. De hooge kanten van de rivier zijn nauwe lijks te onderscheiden. Soms zien wij het felle floodlight van een eenzamen auto, die tegen de hellingen opklimt en de verweerde kas- teelen en kloosters op mystieke wijze be schijnt. „Eesy your helm!" 3) „Easy your helm." De loods voorspelt op een gegeven oogen blik, dat het „foggy" zal worden en hij heeft zijn profectie nog geen vUf minuten uitge sproken. of we zitten al midden in een mist bank. Dat geeft even een opschudding. De kapitein seint met de telegraaf naar de machinekamer „halve kracht". Er is geen hand voor oogen te zien. We zijn thans uit sluitend op het kompas aangewezen, want van de lichten langs den kant is niets meer te onderscheiden. De stuurman is inmiddels gewekt om mee te helpen uitkijken. .Lang zaam" seint de kapitein. Wij drijven thans zoo'n beetje met den stroom voort. De stoom fluit gilt om de drie minuten en haar onheil spellend geluid wordt veelvoudig tegen de bergwanden weerkaatst. Maar even gauw als wij in de mistbank terecht kwamen, even zoo spoedig zijn wij er ook weer doorheen en met het helder worden van het zicht keert ook de rust aan boord van de „Vlaanderen" weer terug. „Stuurboord 4) aan boord!" „Stuurboord aan boord". BU Villecoeur. halverwege den afstand Rouaan-Havre wordt de loods afgelost. Pre cies om 2 uur in den nacht. Wij liggen hier een oogenblik stil om het motorbootje, dat we als een nietig llchtplekje van den rechter oever zien naderen, zoo dadelijk de gelegen heid te geven langzij te komen. Al grooter en grooter wordt de lichtende stip en eindelijk ontdekken wij achter het zoeklicht een rank motorbootje, dat eenige oogenblikken later reeds naast ons ligt. Wij leveren den vierkanten loods uit en krijgen er een van slanker proporties voor terug. Als hü op de commandobrug is ver schenen seint de kap. „volle kracht" en ver der gaat het weer. Om 6 uur in den morgen hebben we de uit gang naar zee bereikt. Onze terugtocht gaat voorspoedig. De „Vlaanderen" maakt, met den sterken wind achter en voortgedragen als het ware, door de hooge „krullers", snelle vorderingen. En dat is maar goed ook. want alles duidt er op. dat er storm uit het westen op komst is. Achter ons rijzen de golven hooger en hoog er op en soms slaat er een over het achterdek heen, dat totaal blank gezet wordt De kok. die blijkbaar mijn bezorgden blik ziet. maakt al zwembewegingen Vrijdagmorgen te kwart voor twaa:f vaart de „Vlaanderen" de haven van IJmuiden binnen. Juist op tijd) want de. zee wordt al hooger en hooger en de golven slaan reeds over de pieren heen. De stormbal hangt uit Om 12 uur meert de „Vlaanderen" aan den steiger van de firma Wijsmuller, vlak naast haar zusterschip de „Stentor". Zij heeft haar taak ook thans weer op be wonderenswaardige wijze vervuld. Half Februari wacht de bemanning van de „Vlaanderen" een nieuwe Job". Dan moe ten er twee lichters en een baggerbok naar Casablanca worden gebracht. Ik wil mij niet aan voorspellingen wagen, maar ik heb üe volle overtuiging, aat deze moeilijke op dracht bij kapitein De Koe en zijn menschen in goede handen is. Eén ding hoop ik van harte en dat is. dat de kok-conférencier ook dan weer op de monsterrol voorkomt! De „Vlaanderen" zonder Willem is een voudig onbestaanbaar! Maar voor alles: good luck! J. H. V. 1) Tot dezen rang had men mij voor het vertrek inderhaast bevorderd, omdat het reizen per sleepboot „ongemonsterd" niet mogelUk is. Overigens had ik mij spoedig in deze functie ingewerkt: ik hoefde er name lijk niets voor te doen. 2) Steady: houdt de boot in de richting, die zij heeft. Het woord wordt aan boord altijd uitgesproken als „stuödv". 3) Dit wordt gecommandeerd als ds boot te ver naar een bepaaldpn kant dreigt door te loopen. hetzij bakboord of stuurboord. Wanneer dit bevel gegeven wordt haalt de roerganger zijn stuurrad een halven slag naar den tegenovergestelden kant terug. 4' Stuurboord aan boord; het stuurrad zoover mogelijk naar rechts omhalen. Rectificatie: In mijn eerste artikel, dat in H. D. van Vrijdag j.l. opgenomen is, komen eenige zetfouten voor. die verbetering behoeven. De reis van de „Vlaanderen" naar Insulinde begon niet op 10 December, maar op 25 Augustus. Waar sprake is van m«1n- drljvers leze men: mijnenvegers. V. BINNENLAND GEEN TOONEELFUSIE TE AMSTERDAM? ONDERHANDELINGEN NOG ZONDER RESULTAAT. Men meldt uit Amsterdam aan „Het Vad. Na een beraadslaging van eenige uren. waarbij ook het accountantsrapport, dat over het gezelschap Saalborn en Verbeek is uitgebracht, ter sprake ls gekomen, zijn com missarissen van de Kon. Ver. Het Neder iandsch Tooneel nog niet tot overeenstem ming gekomen over een eventueele fusie van genoemd gezelschap met het Amster- damsch Tooneel. Naar men ons mededeelde is de tegenkan ting uit den k in? der commissarissen vrij groot, zoodat aa.: een resultaat, waarbij een basis wordt gevonden voor verdere onderaan delingen op het oogenblik getwijfeld wordt. Intusschen duurt de bijeenkomst nog voort. J. J. G. BARON VAN VOORST TOT VOORST, t OUD-VOORZITTER DER EERSTE KAMER. INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STCFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f175.— De heer J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, oud-voorzitter van de Eerste Kamer is Zaterdagavond te negen uur na een lang durige ziekte te Arnhem overleden. J. J. G Baron van Voorst tot Voorst was sinds 1914 voorzitter der Eerste Kamer en be kleedde deze functie tot aan het einde van het vorige zittingsjaar, toen hij te kennen gaf. zijn plaats aan een jongere te willen afstaan. Hy was toen bijna 81 jaar oud Dank zij een goede gezondheid en ongebroken werkkracht kon hij tot op dien hoogen leef tijd zich aan zijn belangrijke taak wijden Een schitterende militaire loopbaan was vooru zijn deel. Jan Joseph Godfried baron van Voorst tot Voorst werd op 16 September 1846 te Uden geboren. Hij stamt uit een oud Geldersch Katholiek geslacht en behoort tot den oudsten tak var het geslacht Van Voorst tot Voorst, dat to; in. de derde eeuw opklimt. In 18G3 trad hij in militairen dienst, kwam bij het instructiebataijon in Kampen en in 1870 volgde zijn benoeming tot 2de luite nant. HU doorliep alle rangen en werd ln 1904 Koionei-commanóan;. van het regiment gre nadiers en jagers. In 1907 volgde de benoe ming tot adjudant i. b. d. van H.M. de Ko ningin. In 1908 nam Baron van Voorst tot Voorst zitting in de Eerste Kamer en onafgebroken bieef hy lid van den Senaat. Hij verliet daar mee zyn militaire ioopbaan, werd non-actief, doch zag zich weldra bevorderd tot generaal- majoor en in 1914 tot luitenant-generaai. Baron van Voorst tot Voorst was Baljuw van de Souvereine Orde van Malta. Tal van ridderorden zyn hem ln den loop der jaren verleend; o-a. was hij drager van het Com mandeurskruis van den Nederlandschen Leeivw. Ter gelegenheid van zijn tachtigst-en ver jaardag in September 1926 viel hem de hooge onderscheiding te beurt bevorderd te worden tot Grootkruis in dezelfde orde. Bij deze gelegenheid bleek wederom duidelijk Ln welk hoog aanzien baron van Voorst tol Voorst stond. lil April 1926 vierden de heer en Mevrouw van Voorst tot Voorst hun gouden huwelijks feest. Opvolger van Baron van Voorst tot Voorst als lid der Eerste Kamer ls de hoer L. J. M. Feber. lid der Tweede Kamer, daarop volgende de heer F. L. D. Nivard, wethouder van Rot terdam. DE VERDWIJNENDE FORENSENBELASTING. PRAKTISCH AL MET 31 JAN. VERVALLEN. Van bevoegde zyde deelt men het volgen de aan het Ha«gsche Correspondentiebureau mede: Op 1 Mei 1931 vervalt de forenser.belasting. welke ingevolge de bepalingen van art. 244a der Gemeentewet geheven wordt Practisch zal de forensenbelasting echter reeds van 31 Januari 1931 af niet meer wer ken voor personen die in een andere gemeen te dan waar zij wonen een beroep of bedrijf gaan uitoefenen of een betrekking gaan ver vullen. ZU kunnen voor het belastingjaar 1930 '31 niet meer in de forensenbelasting worden aangeslagen, omdat zij in dat jaar niet op meer dan 90 dagen de beschikking kunnen hebben over een vaste inrichting tot per- soonlyke uitoefening van een beroep of be drijf zooals een kantoor, winkel of werk plaats. of omdat zy in dat jaar op niet meer dan 90 dagen aanwezig kunnen zijn tot uit oefening van een beroep of bedrijf en zoo danige Inrichting of tot vervulling van een betrekking. Hetzelfde geld*, voor woon forenzen voor zoover het beschikt en houden van gemeubi leerde woningen betreft Personen die over dergelyke woningen na 31 Januari a-s. de beschikking krijger, kunnen voor 1930*31 niet meer als woontorens worden belast. Voor 1931—'32 en volgende jaren worden zy alleen dan aangeslagen als woontorens, indien een gemeente ingevolge de nieuwe be paling van art. 255 der Gemeentewet het be sluit tot invoering van een woonforensenbe- lasting genomen heeft. Er zyn slechts enkele gemeenten in Ne derland die een dergelijk besluit, nemen. Deze woonforensenbelasting wordt niet meer naar het inkomen gelieven, doch houdt verband met de huurwaarde der woning of met an dere by verordening vast te stellen grond slagen. JOH. II. BE EN'S NALATENSCHAP. De heer Joh. H. Been. in leven archivaris van Den Briel, heeft- by zUn testament aan die gemeente vermaakt znn boeken, pren ten. platen, teeker.ingen. schilderijen, por tretten en andere fotografieën me; het ver zoek. om wat de boeken betreft, deze te be waren in 't archief en wat de andere zaken betreft, die te bewaren in het museum dier gemeente. 8000 MAN TE WERK GESTELD. Het aantal tewerk gestel den in de werkver- h3fr:ngegr ".n drie w* ;v« provin cies bedraagt thans ongeveer 8COO en we'.: in Drente 3500, in Friesland 2500 en m Gronin gen 2000. STERKERE WERKING VAN DEN MERAP1? WAARNEMINGEN UIT EEN VLIEGTUIG. Aneta seint uit Djokjakarta; „Mataram" meldt, dat de vulkanoloog Har- loff den Gouverneur van Djokjakarta atten deerde op de wensche'.ijkheid van de inrich ting van waarnemingsposten boven de hoog gelegen kampongs in het gebied van den bovenloop van de Krassak «de grensrivier tusschen Djokjakarta en Kedoo» teneinde waar te nemen in hoeverre ontrulimng noo dig is wegens de werking van den Meraoi. Zaterdagmorgen heeft de heer Harloff in een legervliegtuig gedurende anderhalf uur boven den Merapl gevlogen, welke op het oog den indruk geeft van sterkere werking dan een week geleden, hetgeen echter op deze wijze zeer lastig te constateeren is. waarom veertig luchtfoto's genomen werden. INFLUENZA-EPIDEMIE AMERSFOORT. TL' In het garnizoen meer dan 1G0 gevallen. MAAR DE SOLDATEN '.AVONDS IN DE WONING. Sedert het begin van de vorige week is in het garnizoen Amersfoort het aantal in- fluenzapattenten zeer sterk toegenomen Wa ren er Maandag j.l. slechts twintig ver pleegden in het militair hospitaal. Dins-dag kwamen er niet minder dan zes en dertig bij, terwijl het aantal Vrijdag reeds meer dan honderd bedroeg, aldus het Hbld. Dinsdagavond zijn eenige verpleegden in de kleeding van het hospitaal uitgebroken en de stad ingegaan. De hospitaalkleeding was hen blijkbaar geen bezwaar, want 3 hunner werden ln der. loop van den avond door do militaire politie opgespoord in een.... dans- lokalltelt! Eer. andere uilbreker kwam bin nen zonder schoenen en mét brood, dat hij gehaald had. Thans zUn alle schoenen der patiënten in beslag genomen om verdere avonduitstapjes te voo: komen. De menschen zUn 's morgens op het zieken rapport „ernstig ziek", 's middags rammelen 2iJ van honger en 's avonds breken zU uit om naar een dancing te gaan... MR. VAN DOORNE, VOGT, MR. DE VRIEZE EN DE A.V.R.O. HET ADVOCATEN HONORARIUM WAS NIETS BIJZONDERS. In een van de beschuldigingen van den heep Vogt. bestuurder' van de A VRO. door Mr. Van Doorne was melding gemaakt van het bedrag van r 50-000. door den heer Vogt als bestuurder van de stichting de A N.R.O. ont vangen van den heer Holdert, welk bedrag, in de boeken was verantwoord na aftrek van het honorarium van mr. J. de Vrieze. Het orgaan Vrij Nederland onder redactie van Mr. Van Doorne komt op dit laatste punt met het volgende terug: „Een vraag van een onzer lezers is aan leiding hier te verklaren, dat allerminst onze bedoeling is geweest, aanmerking op bedoeld honorarium te maken, veel minder nog den indruk te willen bevestigen, dat met dit be drag Jets niet in den haak" zou zyn. zooals onze abonné opmerkte. De vermelding van naam en bedrag geschiedde door ons alleen, omdat wU er prijs opstellen in alles open kaart tc spelen en dan ook in de vermelding van naam en bedrag niets zagen dat niet genoemd zou zijn mogen worden. Het is ons bekend dat mr. Dc Vrieze gedurende den ganschen tijd van H.D.O. tot en met A.N.R.O. «1925 tot medio 1927i zeer vele en gewichtige diensten bewezen heeft zoodat dit honora rium voor leder die dit kan beoordeelen. niets bijzonders is Doch daar er ongetwijfeld ver- scheidenen zijn die dit niet kunnen beoor- deelen. stellen wij er prijs op lederen moge- lyken verkeerden Indruk, dien onze mededee- ling zou kunnen wekken, hierby eens en vooral weg te nemen" ingezonden mededeelingen a 60 Cis- per regel. Bij guur en vochtif Weer AGENDA MAANDAG 19 JANUARI Schouwburg Jansweg: -.Voorloopige hech tenis". door Rotrerri. Hofstad Toone-.-l. 8 15 u. Palace: „Drie met één benzinepomp' - Op het tooneel: The Puj>os.\'s. 8.15 uur. Luxor Theater: .De Poort van het Geluk" en „Twee roode rozenOp het tconee Gertie en Charlie de koningen der lucht. 8-15 uur. Rembrandt Theater: Dertig Paramounl- sterren: een cocktail van humor. grat:e, fantasie en levensblij he lei Op het tooneel: Jongleur Livomo. 7 en 9.15 uur. Overveen: Hotel „Het Raaihu s". Openbare lezing. Onderwerp: ,.De wonder baarlijke genezing." 8 uur. DINSDAG 20 JANUARI r^m. Concertgebouw: „Kunst aan het Vol aJosef Pembaur (pianist» 8.15 uur. 810 uur: Demonstratie Ollefabrieken Cal- vé Delft Schouwburg Jansweg; Voroep'gln* .Kin- d\..hulp'. Weldadiglieidsavond. 8 uur Bioscoopvoorstellingen. V e 1 s e n: Raadsvergadering 7 uur j

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5