NIVEA UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 23 JANUARI 1931 VIERDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 60 Ct». per regel. Bij guur weer, bij wintersport r at U naaf buiten &»g,,fl. êéril inwrilvan. Niv«a dri gikêeï in de kuld tondef glant ecH*e' laten. Zij maal Vódf c dringt ilrt de huid geiond en krachtig, en geeft weerstandsvermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen huid is bij gebruik van Nivea onmogelijk. Wrijft ook «ederen avond voor het naar bed geen gelicht en handen grondig met Nivea in. Nivea is niet te vervangen, want haar bijiondere werking berust op het gehalte aan huidveriorgende Euceril, dal in geen andere huidcreme aenweiig >s. Doozen; 15. 20. «0 en 90 ct. r Tuben*5 en 73 ct. PEBECO MIJ.. AMSTERDAM-C. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Het sluitingsuur van cafés blijft 12 uur. Klaarheid inzake de schadeloosstelling? Een in richting voor M.O. te Heemstede? Debat over recognitiën. De begrooting goedgekeurd. MiDDAGzrrnxG. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdagmiddag, onder lei ding van den Burgemeester, J h r. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. Ingekomen is een adres van den heer H. van Veldhuysen, havenmeester, inhoudende het verzoek, dat zijn inkomen op de een of andere wijze word verhoogd. Dit adres zal bij de betreffende post van de begrooting worden behandeld. Kleedhokjes bij de Zwemvijvers. B. en W. stellen voor, het aantal kleedhok jes bij de gemeentelijke Zwemvijvers uit te breiden. Den heer Jonckbloed (R.KJ lijkt het aantal badhokjes nog onvoldoende. Het vol gend jaar zou nog een aantal kunnen wor den bijgebouwd. Spr. vraagt of het werk zal worden aanbesteed. Wethouder Dr. Droog CR.K.) antwoordt dat het werk zal worden aanbesteed en wel zoo spoedig mogelijk. Blijkt het noodig, dan zullen meer hokjes worden bijgebouwd, het yolgend jaar. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. goed gekeurd, Begraafrechten. B. en W. stellen voor. de op 18 December 1930 voorgestelde wijziging van de verorde ning op de begraafrechten opnieuw te wijzi gen in dien zin, dat de prijs van een eigen graf van 1 bij 2 M. wordt bepaald op 125. De heer R ij k e s (V.B.) betreurt het dat zijn voorstellen niet zijn gezonden aan dc andere raadsleden en dat de financieele commissie geen rapport heeft gemaakt be treffende de financieele gevolgen, die de grafsteenen, welke spr. heeft voorgesteld, met zich zouden brengen. Spr.'s voorstel zou een besparing geven van 2500 per jaar of in 10 jaar 25000. Spr. wil steenen van 2.60 M. bij 1.30 M. Men zal dan de begraafplaats misschien wel eerder moeten uitbreiden, maar er is dan ook jn 10 jaar een groot bedrag bespaard. Spr. handhaaft zijn voorstel betreffende invoering van steenen van 2.60 M. bij 1.30 M. Wethouder v. d. Poll (C.H.) vermoedt toch wel dat het voorstel van den heer Rijkes ter inzage heeft gelegen bij de stukken. Wie hier in de gemeente een eigen graf heeft wil len hebben, heeft nooit gevraagd naar een graf van 2.60 M. bij 1.30 M. Het voorstel 'van den heer Rijkes wox-dt "yerworpen met 11 tegen 4 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Wijziging Politieverordening. Aan de orde komt het in ons blad vermelde foorstel tot wijziging der Politieverordening. De heer van der Erf (R.K.) wil de cafés te 11 uur gesloten zien, óók op Zaterdag- en Zondagavond. (B. en W. willen het slui tingsuur op die dagen op 12 uur bepalen). De heer Kwak (A.R.) sluit zich bij den heer.v. d. Erf aan. Hij vraagt bovendien aan B. eh W. een zeer karig gebruik te maken van dispensaties. De heer R ij k e s zou het voor de gemeen te niet goed vinden, als altijd alle inrichtin gen om 11 uur sloten. Bovendien: zijn de toestanden in eens zoo veranderd? De heer VanUnen zegt dat vergaderingen in restaurants enz. toch niet altijd om 11 uur kunnen zijn afgeloopen. De voorzitter antwoordt dat het slui tingsuur vroeger 11 uur is geweest. Toen kwamen telkens aanvragen in, om langer te mogen openblijven en is het 12 uur geworden. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Van der Erf is nu weer 11 uur voorge steld, behalve Zaterdag en Zondag, anders gaat men toch naar plaatsen, waar de cafés langer open zijn en komt dan in misschien, minder gewenschten toestand terug, een toe stand die dan allicht op grooter schaal aan leiding kan geven tot onaangename dingen, dan wanneer men te Heemstede was geble ven. Bovendien willen velen op Zaterdag of op Zondag wel eens „een avondje" hebben en dan is een sluitingsuur van 11 uur toch te vroeg. Er komen dan toch veel aanvragen om eerst om 12 uur te mogen sluiten en dat geeft allerlei administratieve moeilijkheden. Dis pensaties zullen bij hooge uitzondering ver leend worden. Mevr. De Voogdde Vogel wijst er op, dat vroeger al eens een onderzoek heeft be wezen dat er te Heemstede zeer weinig mis bruik wordt gemaakt van sterken drank. Zij die dit doen komen meest van buiten. De voorzitter zegt, dat inderdaad het miilbruik van sterken drank verhoudings gewijs te Heemstede niet zeer groot is De heer van der Erf *R-K.i wil het slui tingsuur alle dagen bepalen op 11 uur. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Het sluitingsuur blijft dus 12 uur. De andere door B. en W. voorgestelde wij ziging der Pol. Verord. betreffende het onder houd van terreinen wordt z.h.s. goedgekeurd. Na een korte pauze wordt nu overgegaan tot de behandeling der begrooting. Algemcene beschouwingen. De heer van Unen (V.B.) constateert dat deze begrooting exacter is dan de vorige. Eenige porten moesten de laatste jaren ge raamd worden, omdat verschillende posten met Haarlem na de annexatie nog niet ge regeld waren, zooals nu wel geschied is. Spr. wijst op twee quaestles: de schadeloos stelling door Haarlem te betalen in verband met de mindere belastingopbrengst en de regeling betreffende de Bouwvereeniging „Tuinwijk". De Haarlemsche wethouderMr. Slingenberg heeft in den Haarlemschen Raad gezegd dat er meer klaarheid was ge komen inzake de schadeloosstelling. In geen geval zou die meer bedragen dan 500.000. Dit is toch wel wat apodictisch gezegd. Aan ppr. is niet bekend, dat de minister; zijn standpunt reeds bepaald heeft; voor zoover spr. bekend heeft de minister nog inlichtin gen gevraagd en de betreffende rapporten nog niet ontvangen. Weten B. en W. mis schien meer? In Haarlem heeft men zich er ook over uit gelaten, dat het met „Tuinwijk" nog wel zou gaan. Spr. meent, dat hiervan nog niets is vastgesteld. Deze begrooting heeft verder een nieuwe post in verband met de financieele regeling tusschen Rijk en gemeenten. Deze nieuwe regeling brengt een onverwacht voordeel, dat naar spr. met genoegen heeft gezien, wordt gereserveerd. Spr. vraagt hoe het op het oogenblik staat met de werkloosheid te Heemstede. Kan een groot percentage van de werkloozen in Heemstede werk vinden bij de nieuwe sport terreinen? De heer De Boer (R.K.) vraagt verlichte uurwerken. Overigens kan spr. zich met de begrooting vereenigen. De heer Jonckbloed (R.Kprijst den vooruitzienden blik van het gemeentebestuur inzake de werkloosheidsbestrijding. Spr. vraagt trottoirs in de Van Merlenlaan van het Raadhuis ot de brug en op het Raadhuis plein. De walkanten van de Bleekersvaart zien er zeer onoogelijk uit. De heer Van der Erf (R.K.) spreekt zijn leedwezen uit over het feit. dat niettegen staande er een rechtsche meerderheid in den Raad is, de medewerking met de Chr. Hist, fractie e wenschen overlaat. Spr. becritiseert het, dat wanneer er salarisverhooging is ge geven, daarvoor steeds de best bezoldigden in aanmerking kwamen. Willen B. en W. geen verlaging van de tarieven der be "*-'jven onder het oog zien? Voorts is het gewenccht dat door gemakkelijke voorwaarden enkele industrieën naar Heemstede worden getrok ken. Bestaat er ook geen mogelijkheid din gen, die thans van buiten betrokken worden, (tegels, trottoirbanden enz.) te Heemstede te fabriceeren? Dit beteekent ook werkver schaffing. De heer Kwak (AR.) zeg dat de aanwas van het zielenaantal veel minder is geweest dan vorige jaren. Er staan te veel huizen leeg. Dit geeft aan de gemeente een verkeer den naam. Men zorge dat er geen overcom pleet komt aan huizen in welke wijk dan ook. Spr. heeft aan wethouder Droog eens een plan ontvouwd voor een betere verbinding met de tram AmsterdamZandvoort en het station Heemstede-Aerdenhout. Heeft de wethouder dit plan al overwogen? Wijziging van schoolgelddistributie moet onder de oogen gezien zorden. Haarlem maakt het onderwijs voor buitenleerlingen ontzettend duur. Is het misschien mogelijk dat er te Heemstede een inrichting van M.O. komt? Wenschelijk is het, dat de gemeente meer naar buiten optreedt. Overleg met „vreemde lingenverkeer" is hiervoor noodig. Kan er geen kiosk bij het station komen? De groei der gemeente is te gering. De veiligheid op de kruising Heerenweg en Adriaan Pauwlaan is nog niet voldoende. Hier moét een vaste verkeersagent komen. Kan de gemeene n'/t van het terrein, dat nu bouwrijp wordt ge maakt een deel tegen behoorlijken prijs aan een arbeidersbouwvereeniging afstaan? De heer Van der Linden (R.K.) wekt op, dat particulieren zooveel mogelijk werk laten verrichten. Kunnen B. en W. niet over wegen iets te doen, voor werklooze vrijgezel len. De werkzaamheden aan de Woning- bouwvereeniging „Haemstede" zullen zoo spoedig mogelijk moeten geschieden. Spr. maakt er aanmerking op dat men on langs verschillende werklieden bij de sport terreinen naar huis heeft gestuurd, omdat het „geen weer was om te werken". Die menschen moesten toen weer gaan teekenen". De lieer Audretsch vraagt of het niet mogelijk is de tarieven der bedrijven te ver lagen. De Voorzitter beantwoordt eerst de sprekers en dankt voor de aan B. en W. toegezwaaide lof. Nog verkeert Heemstede in moeilijkheden. Den heer Kwak antwoordt spr. dat de zaak van het stichten eener inrichting voor M.O. te Heemstede in onderzoek is. Wanneer een verkeersagent zou komen op de kruising HeerenwegAdr. Pauwlaan, zouden zulke agenten ook moeten komen op verschillende andere gevaarlijke punten. Men moet het publiek ook niet te veel verwennen. Op Zon dag staan trouwens hier en daar wel ver keersagenten. Wethouder D r. Droog (R.-K.) zegt dat de werkloosheid ook te Heemstede inderdaad groot is. In Januari van dit jaar waren er ruim 100 werkloozen. Men weet dat gehuw den en verzekerden bij werkverschaffing de voorkeur hebben. Het zelf maken van ver schillende artikelen (tegels, trottoirbanden enz.) wordt voor een kleine gemeente te duur. Met het werk aan den Meerweg hebben 180 menschen nog wel een paar maanden arbeid. De Van Merlenlaanis een laan. Het paadje er langs zou spr. niet gaarne in een trottoir willen veranderen. Over de Bleekers vaart is spr. ook niet erg tevreden, waar de stank is verdwenen. Spr. zal zijn aandacht aan de walkanten wijden. Voor de vrijgezel len wil spr. wel trachten iets te zoeken, maar of hij iets vinden wil. weet hij niet. Spr. heeft met den heer Kwak wel eens over betere verbindingen, verkeer enz. gesproken, maar hij weet niet van een bepaald plan. Er zijn inderdaad veel te veel woningen voor welge- stelden in Heemstede en te weinig voor ar beiders. maar het weigeren van bouwvergun ningen is heel moeilijk. Spr. ziet geen kans arbeiderswoningen te doen bouwen door een bouwvereeniging. die aan behoorlijke voor waarden voldoen en waarbij geen steun van de gemeente noodig zou zijn. De zaak van het Vreemdelingenverkeer be hoort meer tot de taak van vereenigingen die zich hiermede bezig houden. De gemeente zal dan wei niet ongeneigd zijn daarbij te steunen. Wethouder Van de Poll zegt betreffende de door den heer Van Unen genoemde pun ten dat de minister wel een goede beslissing zal nemen. Spr. hoopt dit tenminste. Van wat de heer Van der Erf gezegd heeft over gebrek aan samenwerking met de Chr.-Hjst. fractie begrijpt spr. niets. Spr. is wars van politiek. In 1931 is een winstcijfer geraamd van f 100.000 uit het gas- en electriciteltsbedrijf. Verleden jaar was dit f 168.000. Het winstcij fer is nu dus waarlijk niet te hoog. Op 't ooger.blik a'thans zou spr. het vestigen van industrieën te Heemstede niet willen aan bevelen. Zulke dingen laten zich niet dwin gen. Evenmin als een bevolkingsaanwas. De Voorzitter wil nog terugkomen op de vragen van den heer Van Unen. Bedra gen staan nog niet vast. Er moet nog een beslissing genomen worden. Het is niet juist van welke partij ook, om vaste bedragen te noemen en te zeggen: zóó en zóóveel zal het wel worden. Na de replieken wordt te 6.30 uur gepau zeerd tot 8 uur. Avondzitting. Te 8 uur wordt begonnen met de begroo- ting van het Burgerlijk Armbestuur die goedgekeurd wordt. Bij het Gasbedrijf komen de opmerkingen van de financieele commissie, reeds in ons blad vermeld, ter sprake. De heer Van Unen (V. B.) zegt dat de recognitiën vertroebelend zullen werken. De heer Rij kes (V. B.) wijst er op dat- door recognitiën de kostprijs verhoogd wordt. Wethouder Van de Poll (C.-H) betoogt dat gemeentebedrijven tegenwoordig winsten moeten maken. Dit winstcijfer nu kan en zal wel eens tegenvallen. Daarom moet de gemeente op een vast bedrag kunnen reke nen. Hiervoor is de vorm van recognitie ge kozen. Dat die de zaak vertroebelen zal be twist spr. De heer Van der Erf (R.-K.) vindt „vaste winst" een groot bezwaar. Men kan toch nooit weten hoe het loopt. Wethouder Dr. Droog iR.-K.) ziet in de" recognitie een vaste belastingsom, die ge haald wordt uit de bedrijven en waar niet ieder jaar over gepraat behoeft te worden. Stabiliteit lijkt spr. een aangenaam ding voor de belastingbetalers. De Voorzitter zegt dat de financiën der gemeente nog niet rooskleurig zijn. Er zijn weinig lichtpunten. En men weet niet, wat de toekomst brengt. Er moet dus ge streefd worden naar een g~?de verhouding tusschen inkomsten en uitgaven, naar een zekere basis. Dit leek B. en W. beter, dan elk jaar weer voor een vraag te staan. Het geldt hier dus een quaestie van financieele ge meentepolitiek. Met 8 tegen 7 stemmen besluit de Raad tot de recognitiën. Tegen stemmen de heeren Rijkes, Van der Erf, Kwak, Schelvis, Zijm, Van der Linden en Van Unen. De begrooting voor het gasbedrijf wordt goedgekeurd. Bij het Duinwaterbedrij f wil de heer Van Unen (V. B.) nu ook een recognitie van 20 cent per M. heffen. Anders wordt de geheele zark boekhoudkundig onzuiver. Wethouder Van de Poll (C.-H.) betoogt dat op water geen winst mag gemaakt wor den. Dan kan er ook geen sprake zijn van recognitie bij dit bedrijf. De heer Kwak (A.-R.) Is het met den heer Van Unen volkomen eens. De heer Van Unen (V. B.) maakt van zijn denkbeeld een voorstel, dat wordt aan genomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren: Audretsch, Jonckbloedt, Van der Linden, Van der Poll en Droog. De begrooting van het du inwatert) ed rijf wordt vervolgens aangenomen evenals die van het electriciteitsbedrijf, den Reinigings dienst, Openbare Werken, het Grondbedrijf en van Inkomsten en Uitgaven van het Re servefonds. Nu komt de eigenlijke Gemecntebegrooting. aan de orde, Eerst de Uitgaven. Bij Openbare Werken vraagt de heer Van Unen (V. B.) of er geen middel is om de onbewoonbaar verklaarde woningen op het Raadhuisplein te doen verdwijnen. De Voorzitter hoopt dat de eigenaar zelf zal begrijpen dat de toestand zoo niet kan voortduren. Bij onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen stelt de heer Audretsch (V. B.) voor, den post van f 50 voor telefoon aansluiting voor den tuinarchitect te schrap pen. Wethouder Droog (R.-K.) verdedigt den post. De architect heeft de telefoon nodoig en krijgt slechts een deel van zijn telefoonkos ten terug. De heer R ij k e s vindt dit toch beneden de waardigheid van den adviseur. Men geve hem dan liever salarisverhooging. Het voorstel van den heer Audretsch wordt verworpen. Bijkosten verbonden aan de inning van rechten voor het gehruik van openbare gron den en wateren wordt besloten, het adres van H. van Veldhuyzen, die het innen der precariorechten gepacht heeft, (zie middag zitting) in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. Bij uitgaven voor Groenendaal stelt de heer VanderErf (R.-K.) voor, .plantsoen wachters-arbeiders aan te stellen, overbelas ting van arbeid van de tegenwoordige wach ters, die ook ander werk verrichten, kan daardoor voorkomen worden. De heer Jonckbloedt (R.-K.) vraagt meer banken in Groenendaal. De heer Audretsch (V. B.) vindt de onkosten voor het Ververschingshuis zeer hoog. De heer Van Unen wil den wachtdienst op Groenendaal niet meer aan gemeenteper- soneel opdragen. De Voorzitter voelt niet voor het denk beeld van den heer Van Unen, wel zou het aantal plantsoenwachters kunnen worden uitgebreid. Maar elke oplossing zal aanzien lijk duurder worden. De heer Van der Erf (R.-K.) meent, dat de zaak toch wel in studie kan worden geno men. De post van f 2500 voor wachtdiensten blijft gehandhaafd. Wethouder Dr. Droog vindt de onkosten voor het Ververschingshuis ook wel hoog, maar dè veranderingen en verbeteringen waren toch geen weelde. Bij Uitgaven voor Volksfeesten stellen B. en W. voor het subsidie aan de Commissie tot viering van den Koninginnedag te verhoogen tot f 1000. De „kennis" zal dan achterwege blijven. De heer Van der Linden zegt dat ar beiders buiten deze commissie gehouden worden en vraagt of de commissie niet kan worden uitgebreid tot een Vereeniging. De Voorzitter zegt dat dit aan de commissie in overweging kan worden gege ven. f 1000 wordt toegekend. Bij subsidien, aan schouwburgen pn mu ziekcorpsen stelt de heer Schelvis (R.-K.) voor, de f 500 subsidie aan de H.O.V. liever te verdeelen onder bestaande plaatselijke muziekverenigingen. Het voorstel van B. en W. (f 500 aan de H.O.V.) wordt aangenomen. Bij Landbouw stelt de heer Audretsch voor. het subsidie van f 25 aan het comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte te schrappen. Er bestaat toch een Rijks-plantenziektekundige Dienst. Dit voorstel wordt verworpen. Met de Ontvangsten vereenigt de Raad zich zonder opmerkingen. Met ae genoemde wijzigingen wordt de be- grooting aangenomen. Hierna sluiting. Rond%Taag. De heer Van der Linden dankt voor de Kerstgave aan de werkloozen. maar het spijt spreker dat ieder f 4 heeft ontvangen, zonder rekening te houden met de gezinnen. Hierna sluiting. Zij nog vermeld dat in de middagzitting zonder hoofdelijke stemming werden aange nomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: eervolle ontslagverlening aan personeel van 't vervolgonderwijs; vaststel ling van het percentage van verstrekte gel den aan de bedrijven; beschikbaarstelling van prijzen voor de bloemententoonstelling: vaststelling herziening LV van het Uitbre.- aingsp-an; aanvaarding van een strook grond voor het voetpad langs de Zandvoort- schelaan en beschikbaarstelling van gelden voor de St. Jozefschool. VEREENIGING TOT REDDING VAN DRENKELINGEN. Woensdagavond hield bovengenoemde ver eeniging een vergadering in Cafe-restaurant „Valkenburg" te Heemstede. In zijn openingswoord dankte de voorzit ter het bestuur van „Koninginnedag" voor de schitterend geslaagde zwemdemonstraties. Die waren ook een succes voor de vereeniging, want het ledental steeg van 45 tot circa 150. Daarna volgden de bestuursverkiezingen. Aftredend waren de heeren Van Gulik en Wildeboer, terwijl Mej. Bekker als bestuurs lid bedankte. Haar werd dank gebracht voor het vele werk, voor de Vereeniging verricht. Gekozen werden de dames Mevr. Wouters, Mevr. Abegg en Mej. Poen. Om financieele redenen kon in het vorig jaar geen cursus gegeven worden in eerste hulp bij ongelukken. Op algemeen verlangen werd besloten dit jaar den cursus wederom te houden, waarvoor Dr. Hubert weer als leider zal worden aangezocht. EEN LOTERIJ TEN BATE VAN ST. MICHAEL". Het vorige jaar promoveerde de harmonie •>St. Michaël" naar de hoogste afdeeling, n.m. de Eere-afdeeling. Wil „St. Michaël" ook in deze afdeeling slagen, dan zullen verschillende nieuwe instru menten aangeschaft moeten worden, die nog al kostbaar zijn. Om daarvoor de benoodigdc gelden bijeen te krijgen heeft het bestuur besloten een loterij te organiseeren waaraan het college van B. en W. bereids hare goedkeuring heeft gehecht. Er zullen 2 gouden horloge's als prijs be schikbaar gesteld worden. Een aantal jonge dames heeft zich reeds met den verkoop be last. SANTPOORT DRANKBESTRIJDING. Zaterdagavond 24 Januari zal er door de Ne<i. Vereeniging tot afschaffing ran alco holhoudende dranken, afdeeling Santpoort- Bloemendaal, een propaganöa-avond worden gehouden in de Concertzaal van hotel „Zo- lust" te Santpoort. Prof. Ds. G. A. v. d. Bergh van Eysinga zal een rede uitspreken. Na de pauze wordt het tooneelspel „Tine" van A. C. C. de Vletter opgevoerd. VARA. De VARA, afdeeling Santpoort-Bloemen- daal houdt op Maandag 26 Januari haar jaar vergadering in „De Toorts". VELSEN DE NIEUWE AUTO-BRANDSPUIT. Zooals wij reeds eerder in een interview met den commandant van de brandweer te Velsen. den heer A. de Wit, mededeelden zou Velsen-Noord in het bezit komen van een nieuwe automobiel-brandspuit en deze ondergebracht worden op het terrein bij den gashouder aan den Doodweg. De automobiel-brandspuit is een Fiat cn kan 4 stralen water geven. met. een capa citeit van 1200 L. water per minuut. De automobielbrandspuit is ook toegerust met een uitschuifbare ladder. Als chauffeurs zijn G. Hommes en B. ran Jelgerhuis benoemd. Het ligt in de bedoeling as. Zaterdag middag een oefening en demonstratie met de nieuwe auto-spuit te houden. R TWTFÏ.WFFST I LEN. Door J. W. v. Z. te Wijk aan Zee were* aaneifte gedaan van diefrtal van zijn rijwie' dat hij voor het ziekenhuis te IJmuHen-Oos' had geplaatst tijdens een bezoek aldaar. Door J. V. te IJmuiden werd aangifte ee- daan van diefstal van ?iin rijwiel, dat hij vor een perceel aan den Willemsbeekweg had geplaatst. Nog werd door mei. M., te Velsen mede gedeeld. dat haar rijwiel, dat zij voor een perceel in de Trompstraat had geplaatst, ge stolen is. BAL MASQUÉ. Op ZateTdag 14 Februari zal door het ar beiders mannenkoor .Morgenrood" een bal- masqué in „Bloemoord" te Velsen gegeven worden. IJMUIDEN DE SPOORWEGEN. Halte Saccmbrootstraat cn Julianakade. WIJ ontvingen klachten van het reizend publiek, dat door enkele conducteurs van electrlsche treinen op het traject Velsen IJmuiden de halten Casembrootstraat en Julianakade niet of niet voldoende worden afgeroepen, waardoor niet ter plaatse ge oriënteerde reizigers, vooral des avonds, reeds meermalen de dupe werden en verder door reden dan zij van plan waren. Wij hebben geconstateerd, dat de klachten gedeeltelijk juist zijn. Het geval is alsvolgt: De meeste electrlsche treinen op dit traject bestaan uit. drie wagens en in den voorsten wagen bevindt zich meestal de hoofdcon ducteur (een conducteur die als hoofdcon ducteur dienst doet). Als de trein nu aan de haltes stopt, blijft de hoofdconducteur bfj den voorsten wagen In de onmiddellijke nabijheid van den be stuurder staan en roept dan de halte, of loopt slechts door tot de tweede helft van den volgenden wagen, zoodat men in de beide achterste wagens van het afroepen niets hoort. Het gebeurt ook wel. dat de haltes ln het geheel niet worden afgeroepen. Voor het reizend publiek is het echter te wenschen, dat aan dezen toestand een einde komt. en bij Iedere halte de naam wordt afgeroepen. BEVERWIJK FILMAVOND METAALBEWERKERS. Onder auspiciën van den Alg. Ned. Metaal - bewerkersbond werd ln het Kennemcr Theater een propaganda-fllmavond gehou den, waarvoor zeer groote belangstelling bleek te bestaan, zelfs in die mate. dat vele laatkomers moesten worden afgewezen. Nadat een tweetal komische films vertoond was, heeft de heer P. Danz, Bondsvoorzitter van den A. N. M. B. een inleiding e- houden voor de vertooning van de Neder- landsche industriefilm „Stalen Knuisten", die naast een getrouwe weergave van den omvang van de metaalnijverheid, tevens een propagandamiddel is voor het werk van do oarganisatie. De film genoot de onverdeelde belangstelling van het talrijke publiek, dat dezen avond een uitstekende visie kreeg op deze tak van nijverheid. HOOGOVENTOONEEL. Evenals te IJmuiden oogstte het Hoogoven- Tooneel ook ln de flink bezette zaal van net Kennemer Theater alhier groot succes, met het kluchtspel „De verjongde Professor" van P. Mlgthorst. Door de geheele bezetting werd met merk baar genoegen gespeeld, zoodat de opvoering een prettig, vlot verloop had. Bovendien werd het tempo wat meer aangezet, waar door de vertooning nog meer voldoening kon geven. Met publiek heeft zich met deze vroo- lcnke geschiedenis uitbundig vermaakt, den ganschen avond daverden de lachsalvo's door de zaal. Het welhaast „klassiek" geworden kluchtspel „Hannes wordt ingekwartierd", waarmede de voorstelling werd besloten, bleek nog opperbest in staat te zijn den aan wezigen een half uurtje groote vroolijkheid te bezorgen. Een gezellig bal besloot den avond. VOLKSVOORDRACHT. Op Donderdag 29 dezer zal in het Kenne mer Theater wederom een Volksvoordracht worden gehouden, uitgaande van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen. Als spreker Is daarvoor ultgenoodigd de heer 5r. W. G. N. van der Sleen. uit Haarlem, die een causerie verduidelijkt door lichtbeelden, zal houden over tropisch Britsch-Indië, het land van Ghandi. MUZIEKAVOND. Het Ned. Herv. Zangkoor cn de Chr. Mu- ziekclub „Conclnere", beiden onder directie van den heer D. Klut, gaven in het Ne<L Herv. Verenigingsgebouw ln dc Oostcrwijk- straat een vocaal- en instrumentaal concert. Hoewel „Concinere" niet al te sterk bezet is. werden enkele orkestwerken toch met veel succes ten gehoore gebracht, zoo genoot o.m. Mozart's „Don Juan" een vrij gave vertol king. evenals het door den dirigent gearran geerde „Elegie". Het gemengde koor liet zich beluisteren in een aantal werkjes, waaruit duide'ijk bleek, dat men met animo gestu deerd heeft. Het programma bood zeer veel afwisseling terwijl het gebodene door het aandachtige gehoor blijkens het herhaalde applaus bij zonder werd geapprecieerd. HILLEGOM GEMEENTERAAD. De raad van deze gemeente is bijeengeroe pen togen Dinsdag 27 Januari, des nam. te 18 4 uirr. Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen der twee vorige vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de rooilijn voor de Beek- kade. 4. Benoeming stemhpreaux voor de ver kiezing van leden van de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. 5. Salarisrcgellng voor dc steno-typiste ter Secretarie. 6. Overname van de brug ln en van de Patrimoniumstraat. 7. Verzoek van de afdeeling Lisse en Om streken van den Bond van Kofflehulshou- ders om wijziging der verordening op de Personeele Belasting. 8. Verbreeding van de Raadhuisstraat. 9. Bestendiging heffing schoolceld. 10. Voorstel tot het aangaan van een kas- geldleenlng. 11. Mededeeüngen. GYMNASTIEKUTTVOERING. De onlangs opgerichte gymnastickvereeni- ging „Jahn" kondigt haar eerste uitvoering uan tegen 29 Januari a.s. in Hotel Flora. Alle afdeelingen werken mede, in totaal ongeveer 150 personen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13