TiNTOONSTEUIM AMSTERDAM H.D. VERTELLINGEN 23 JANUARI-1 FEBRUARI AytmoeiSLgti De wraak der Verdrevenen HAARLEM'S DAGBLAD door BEP Het is niet prettig als je nog maar kort en overigens gelukkig getrouwd bent en je man begint uithuizig te worden. Charles was heel erg uithuizig. Hij had zooveel vrienden, die altijd noodig eens opge zocht moesten worden. En het was niet pret tig voor Amy om dan mee te gaan. Nee. in zulke jonggezellcnwoningenAmy moest maar rustig thuis blijven, hij kwam gauw terug. Maar dikwijls zat Amy tot midden in den nacht te wachten. Er kwamen ruzies. Maar zonder resultaat. Charles was nu eenmaal gewoon zijn avon den met vrienden door te brengen; hij hield het thuis niet uit. Amy huilde, Amy probeerde ten slotte te berusten. Ze las veel in die eenzame avond uren. meest spannende verhalen om haar aandacht af te leiden. Maar eens kreeg ze een deel van de Duizend-en-een-Nacht ver tellingen in handen. En de list van Shehére- zade bracht haar op een idee. Als zij Charles ook eens wist te boeien door wonderlijke verhalen, als ze hem op die manier thuis kon houden Maar het was niet zoo makkelijk boeiende verhalen te verzinnen. En dan nog wel dui zend en één! Naar sprookjes zou Charles zeker niet luisteren; als ze daarmee begon, bleef hij niet één avond meer thuis. Maar Amy was slim en Amy bedacht ver halen, die Charles wél interesseeren zouden. Ze zat op een avond na het eten in een makkelijken stoel, ze hing een beetje lui en achteloos en keek naar Charles, die onrustig heen. en weer liep. Hij wil weer uit, dacht ze. Even wachtte ze nog, er behoort altijd moed toe je plannen uit te voeren. Was het niet dwaas? Maar dan zei ze kalm en schijn baar onverschillig „Zeg, ik zag vanmiddag Kees nog in de stad". „Kees? Wie is dat?" „Kees Marting. Heb ik je toch wel eens van verteld. Daar was ik immers mee verloofd voor ik jou kende." Hij bleef staan. „Je weet best, dat je dat nooit verteld hebt. Wat is dat voor een vent?" Het sloeg in! Het verhaal interesseerde Charles. En Amv fantaseerde een geschiede nis vol liefdesgeluk en liefdessmart. Charles werd er stil van. Hij was over Amy komen zitten en hij dacht niet meer aan uitgaan. „En jij, die me nog wel vertelde, dat ik de eerste man was, van wien je hield! Heb je dien Kees vanmiddag gesproken?" „Nee, dat niet. Och. het is zoolang gele den, het is nu voorbij." „Natuurlijk", zei Charles. Amy glimlachte raadselachtig. „Ja, dit wel", zei ze. „Wat dan niet? Is er nog meer?" „Och, je denkt zoo af en toe wel weer eens aan het verleden. Als ik 's avonds zoo alleen thuis zit.Daar heb je bijvoorbeeld- Jaap." „Nog één?" „Ja. Toen waren we al verloofd". „Wat zeg je?" Amy geeuwde. „Zal ik je morgenavond wel vertellen. Ik heb slaap, ik ga vroeg naar bed." „We waren toen al verloofd", herhaalde Charles. „Hoe durf je het vertellen! Hoe heb je me zoo kunnen bedriegen!" Maar Amy was niet te bewegen er een woord over los te laten. „Morgenavond", zei ze. Den volgenden dag was Charles stil, aan het middageten zei hij geen woord. En toen de tafel afgeruimd was, zei hij dadelijk kort af: „Vertel me van Jaap". Er kwam een lange, lange geschiedenis van vriendschap, die liefde werd, van tweestrijd en berouw. Amy huilde er werkelijk bij. „Maar ten slotte hield ik toch meer van jou", zei ze. „Ja, ja. Maar ellendig, dat je zoo iets doen kon en mij er nooit over sprak. Ik dacht, dat je zoo eerlijk was." Charles zag er zoo be droefd uit.... En Amy had hem graag ge zegd, dat het niet waar was, ze had zoo'n medelijden met hem. Maar nu moest ze vol houden. Haar plan lukte, de verhalen inte resseerden hem, hij bleef thuis. „Natuurlijk heb ik er nooit spijt van ge had, dat ik jou gekozen heb", zei ze. „Al was het later wel eens moeilijk je altijd trouw te blijven." „Wat bedoel je?" „Och, er zijn zooveel mannen, aardige, charmante mannen. Eens was ik vreeselijk verliefd op Jacques". „Welke Jacques?" „Och, Jij kent hem niet. Ik ontmoette 'hem bij Lucie. Ja, dat was een moeilijke tijd." „Wanneer was dat? Wat moet jij kunnen huichelen. Nee, dat vergeef ik je niet." „Och kom, zoo erg was het nu ook weer niet." „Vertel het me precies en dadelijk!" DINSDAG 27 JANUARI 1931 Shehérezade. OTTL.V „Ik wil het je wel vertellen, maar nu niet. Morgenavond". Amy had opeens nog een hceleboel te doen, ze bleef doof voor Charles' vragen en dreigen. Maar den volgenden avond eischte hij zijn verhaal op. Na deze bekentenis volgde een nog opzien barender, toen nog een En Charles bleef thuis. Maar de stemming was ondragelijk. Van gezellige avondjes sa men thuis was op deze manier nog geen sprake. En Amy lag eiken avond al om half tien in bed. want ze kon haar verhalen imet geen mogelijkheid langer laten dux*en en het nieuwe verhaal was voor den volgenden avond. Je kon niet zeggen, dat Charles' houding bepaald vijandig werd. Hij was daar te ver wonderd voor. Wie zou zooiets ooit van Amy gedacht hebben? Maar hartelijk of vroolijk was hij in die dagen ook niet, dat spreekt. En Amy was ook niet vroolijk. Ze voelde zich nog ongelukkiger dan toen Charles el- ken avond uitging, maar tenminste de rest van den dag lief voor haar was. „Het is toch merkwaardig", zei Charles op een avond, „dat ik geen van al je aanbidders ken of gekend heb. Als je zoo gauw verliefd bent, zul je toch ook wel eens naar een van mijn vrienden gekeken hebben". Amy bedacht zich even. De vrienden van CharlesDat was gevaarlijk, hij zou na vraag doen. Daan? Ja, dat kon. Daan was dood. Ze hoopte, dat de goede jongen het haar niet kwalijk zou nemen. „Ik vertel je die dingen liever niet", zei ze, „maar, ja.... Daar was bijvoorbeeld Daan". „Daan?" Het klonk ongeloovig. „Nee toch! En wanneer dan wel?" „Toen jij die lange zakenreis maakte in het buitenland", verzon ze. „Ja?" Tot. haar verwondering helderde zijn gezicht eensklaps op. „Je jokt", zei hij, „toen ik die reis maakte was Daan al drie maanden dood". „Nee,èhhakkelde Aony. „Ik weet het zeker. Waar blijf je nu met je liefdesgeschiedenis?" Charles keek triom fantelijk. Maar Amy begon te huilen. En eindigde met hem alles te bekennen, wérkelijk te bekennen. Ze vertelde het plan. dat zoo mooi gelukt was en tocih ook weer 'heelemaal niet gelukt. Charles vond het roerend. Hij nam zijn kleine, domme vrouw in zijn armen. En hij beloofde heusch, hèuscth huiselijker te zullen worden. En werkelijk hield hij zich aan zijn belofte, al dwaalde hij nog wel eens af van het rechte pad. Zoo had Amy's plan dus toch nog een goede uitwerking. Maar ze probeerde nooit meer om voor Shehérezade te spelen! STADSNIEUWS KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen. week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag- 177 porties; Dins dag 176 p.; Woensdag 168 p.; Donderdag 167 p.; Vrijdag 174 p.; Zaterdag 151 p. Gen- Cronjéstraat: Maandag 110 porties; Dinsdag 111 p; Woensdag 95 p.; Donderdag 92 p.; Vrijdag 106 p.; Zaterdag 80 p. BOUWTERREIN. B. en W. stellen aan den raad voor te ver- koopen: Aan M- J. Henneman en J. v. d, Veen 790 M2. grond aan de Rechthuisstraat (tegen f 15 per M2.) om daarop 6 woonhuizen te bouwen; Aan L. J. Winnubst 520 M2. grond aan de Pijntorenstraat (tegen f 24 per M2) om daar op 4 woonhuizen te bouwen; Aan G. Kamminga 1080 M2. grond aan de Pegasusstraat (tegen f 14 per M2) om daarop 8 woonhuizen te bouwen. WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS De afdeeling „Haarlem" van de Neder- landsche vereeniging van Christelijke kan toor en handelsbedienden houdt op Woens dag. 28 Januari een vergadering in het ge bouw van den Chr. Besturenbond, alwaar het hoofdbestuurslid, de heer H. J, Vermeu len. de bespreking over het wetsontwerp van het Werktijdenbesluit voor kantoren zal in leiden en de houding van de Christelijk ge organiseerde kantoorbedienden daartegen over zal bepalen INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel. RAI MOTORRIJWIELEN GEOPEND VAM y Ogy IOVM.-5N.M; SNKriON.M.O#l& #1 DE NIEUWE BEGRAAFPLAATS. VERBREEDING VAN DEN VERGIERDE WEG Nu de gemeente grootend eels de beschik king heeft over de gronden noodig voor den aanleg van de nieuwe Begraafplaats aan den Vergierdeweg achten B. en W. het gewenscht dat, vooral met het oog op de werkloosheid- bestrijding, thans wordt overgegaan tot ver breeding van den Vergierdeweg. De aan te brengen verbetering zal kunnen geschieden van de Nachtegaalstraat af tot de nieuw ont worpen Begraafplaats, aldus over een lengte van 1025 M. Over een gedeelte van de St. Bavostraat af tot en met de aldaar gebouwde vier woningen zal de weg niet over de geheele breedte kunnen worden verbeterd, omdat het aldaar aan de noord-westzijde gelegen ge deelte van den Vergierdeweg niet in eigen dom aan deze gemeente behoort. De aan te brengen wegbreedte is gedacht op 13 M., on derverdeeld in een rijweg van 7 M. breedte en twee trottoirs van elk 3 M. breedte. Ten einde ten beboeve van de werkverrui ming zooveel mogelijk arbeiders aan het werk te kunnen stellen, is aangenomen, dat de rij weg van een Termac-bedekking op puinfun- deering zal worden voorzien. De trottoirs zullen worden afgezet met be tonnen trottoirbanden en later met tegels worden belegd. De totale korten met uitzondering van de later te leggen te^l* op de trottoirs ramen B. en W. op f 106.500. een huisje voor verschillende diensten Ten behoeve van het Gemeente-Electrici - te itsbe drijf bHjkt de bouw van een klein transformatorstation in den naasten omitrek van of aan den Schotersingel noodig. Aangezien het. tevens wensohslijk blijkt dat in deze omgeving een schaftlokaal me' bergruimte ten behoeve van den Dienst van den Kout en de Plantsoenen zou worden in gericht. is een combinatie overwogen, waar door in beide behoeften op economische wijze zou worden voorzien. In het ontworpen gebouwtje is bovendien een urinoir opgenomen, waardoor het thans in de onmiddellijke nabijheid staande uri noir. dat oorzaak van klachten was, kan worden opgeruimd. De totale kosten zullen 13,400 bedragen. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel. Maar dat belette niet dat hij op spotten- den toon zei: „Zeg Rawlinson, als je nu maar niet om juridische adviezen bij mij komtwant dan zou je ontdekken dat die doctorstitel een mooie vlag is, die de lading niet dekt!" „Het is toch maar een plezierig ding om goed in je duiten te zitten", merkte Rawlin son wijsgeerig op. „Als het zoo voortgaat, richten ze hier op de Groote Markt nog eens een standbeeld voor je op!" Oliver staarde droomerig uit het raam. „Een standbeeld?" zei hij langzaam. „Toen ik jong was en arm, heb ik heel wat lucht- kasteelen gebouwd. Ik was in mijn soort een droomer weet je. Mijn hoogste illusie was al tijd. dat. ik nog eens de aanzienlijkste man van heel Halfirth zou worden. En een stand beeld leek me de bekroning van mijn levens werk! Maar", lachtte hij, „dat is eigenlijk wel een beetje veel gevergd. En ik heb tot nu toe niet te klagen over eer!" „Je weet niet wat er nog voor je weggelegd is", meende Rawlinson. „Ik geloof niet dat je al aan het eind van je glorie bent". Pas tegen drie uur verlieten ze het restau rant: Oliver ging naar zijn fabriek terug. Rawlinson had nog een paar zaken in de stad af te doen. Ze spraken af, dat" Rawlin son zijn gastheer tegen vijven zou komen halen om samen met hem naar huis te rij den. Toen hij op den afgesproken tijd het fa brieksterrein opkwam, botste hij bijna tegen Oliver's particulieren secretaris aan, die op gewonden en buiten adem naar buiten kwam stuiven. „Wat Is er gebeurd?" vroeg Rawlinson ver schrikt. „Ik moet als de weerlicht een taxi halen", vertelde de man haastig. „Het rijtuig gaat meneer niet vlug genoeg. Er is daarginds iets niet in orde. Gaat u maar naar meneer toe; VEREENIGING VAN HUIS VROUWEN. De afdeeling Haarlem van de Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen hield Maandagmiddag in het gebouw „Zang en Vriendschap" haar jaarvergadering. De presidente, mevrouw A. J. Beunders Vroesom de Haan, sprak eeai openingswoord, waarbij zij aan de leden een gelukkig nieuw jaar toewenschte. Zij deelde mede, dat de afdeeling Haarlem reden tot tevredenheid heeft over wat in het afgeloopen jaar in de vereeniging heeft plaats gehad. Zij drukte er haar leedwezen over uit, dat de afdeeling nog steeds niet de beschikking heeft over een zaal, die voor haar bijeenkomsten geschikt is. het aantal leden bedraagt 2712; alleen in Januari werden er 60 ingeschreven. De afdee ling zal dus weldra 3000 leden tellen. Spreek ster wekte de dames op, ijverig propaganda voor de afdeeling te maken. De Voorzitster dankte haar medebestuursleden voor het vele werk, dat zij in het afgeloopen jaar weer voor de afdeeling Haarlem hebben verricht. De secretaresse, Mevrouw M. A. de Bruin Van Scherpenberg, bracht het jaarverslag uit. Dit verslag was in een optimistisch en toon gesteld. De samenwerking van het be stuur viel te roemen, evenals het vertrouwen, dat het bestuur voortdurend van de leden mocht genieten. Herinnerd wordt aan cle be langrijke cursussen, die in het afgeloopen jaar werden gehouden en die veel succes hebben gehad. Ook de excursies, o.a. naar de Zuiderzeewerken, vielen weer zeer in den smaak, evenals de demonstraties en de lezin gen. De bibliotheek verheugt zich in een groote belangstelling. Dank wordt betuigd aan de directie der Tramwegmaatschappij voor de inwilliging van het verzoek der af deeling, om op het Adriaan Stoopplein een tramhuisje te plaatsen. De presidente dankte Mevrouw De Bruin onder luid applaus voor haar mooi verslag. Mevrouw G. van dér Vangst—De Gilde bracht wegens ongesteldheid van de penning- meesteresse Mevrouw M. LioniJungblut het financieel verslag uit. De ontvangen en uit gaven bedroegen 9309.19. In kas is nu 4006. De presidente dankte Mevrouw Van der Vangst en bracht hulde aan de penning- meesteresse Mevrouw Lioni voor haar betoon de accuratesse. Op voorstel van Mevrouw Cohen Tervaert werd onder applaus besloten, aan Mevrouw Lioni een dankbetuiging en een bloemengroet te zenden. De begrooting voor het volgende boekjaar sluit aan ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 6285. Namens de kascommissie werd door Me vrouw Boekestein meegedeeld, dat alle be scheiden van de penningmeesteresse in orde waren bevonden. Mevrouw L. BoermaBoerma werd als be stuurslid herkozen. Mevrouw Cohen Tervaert werd bij acclamatie tot achtste bestuurslid herkozen. De presidente wen^chte Mevrouw Cohen Tervaert met dezè benoeming geluk. „Zij is weliswaar als achtste bestuurslid gekozen", zei spreekster, „maar het zal ongetwijfeld niet lang duren of zij is het eerste bestuurslid, want niemand beter dan zij kan onze presi dent e zijn". Applaus). Mevrouw Brauns en Mevrouw Cohen Ter vaert gaven in overweging, er op aan te stu ren, dat het bestuur voortaan uit een oneven aantal leden zal bestaan, namelijk zeven of netzen. Mevrouw Cohen Tervaert dankte voor het in haar gestelde vertrouwen, De voorstellen tot reglementsherziening werden zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Mevrouw Cohen Tervaert werd benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene verga dering, die te Assen zal worden gehouden. Mevrouw Robbers werd tot plaatsvervangend afgevaardigde gekozen. Het subsidie aan het zangkoor werd be paald op 50 en dat aan het strijkje op 75. De bespreking der voorrtePen voor de alge meene vergadering, die in Maart te Assen wordt gehouden, had in een huishoudelijke vergadering plaats. NED TOERISTENVERBOND „NATURA". Het bestuur van het Ned. Touristenverbond „Natura" weet den leden ook gedurende den winter aangename en tevens leerzame avon den te bereiden. Een dezer avonden werd Zaterdag in het gebouw „Qlympia" gehouden. Een afwisselend programma was samenge steld. De humoristische en komische Jazzband „The Prince Band" van Umuiden, onder leiding van den heer L. van Norden, had het leeuwenaandeel van den avond voor zijn rekening genomen, en dat dit gezelschap voor zijn taak berekend is, bleek al spoedig De heer Van Norden wist dadelijk met zijn muzikale voordrachten de lachers op zijn hand te krijgen. Ook den heer Tlx. Oorthuis, accordeon-virtuoos en de heer W. Gootjes, violist, gaven eenige nummers ten bes tee die veel succes oogstten, vooral Mignonnette Ouverture en „Des Seemanns Los", welke voortreffelijk gespeeld werden. Ook de dans- lustigen konden naar hartelust genieten. hij heeft slecht nieuws van huis gekregen. hij is er kapot van De secretaris rende verder en Rawlinson liep haastig naar Oliver's proviékantoor. Daar vond hij zijn vriend in een toestand van de grootste verslagenheid bleek en met betraande oogen liep Oliver als een opge jaagd dier zijn kantoor op en neer. „In 's heemlsnaam, wat is er kerel?" begon Rawlinson, „Weer iets met den dam?" „Was het maar waar!" klonk het antwoord. „Het is de k'ejne jongenmijn kleinzoon". „Wat is er met hem?" ,3enia heeft daar net getelefoneerd.... hij is gestolenontvoerddat is de wraak van die duivelsO, ik word krank zinnig Buiten klonk de hoorn van een auto. „Daar is de taxi al", zei Rawlinson. Hij greep zijn vriend bij den arm en voerde hem naar den wachtenden auto. In snelle vaart reden ze door de straten van Halfirth en onderweg vertelde Oliver wat meer bijzonderheden. Veel was het ech ter niet wat hij wist. Het bleek dat Br.ia door de telefoon had medegedeeld dat het kindermeisje vreeselijk ontdaan was komen binnenstuivenal leen.... en verteld had dat het kind was verdwenenhaar op het moerland ontsto len moest zijn „Het is natuurlijk dat ellendige wijf", ein digde Oliver grimmir, „die Mirjam Scarp! De jongen is in haar handen en ze is in staat hem te vermoorden Benia wachtte hem al op de stoep van het huls en liep hen snel tegemoet toen zij uit den auto stapten. „Vertel me precies hoe het gebeurd is, Be nia", riep Oliver opgewonden. ,Jk weet niet méér dan wat het kinder meisje verteld heeft", antwoordde zijn zus ter. ,3e was uit met den jongen en zijn ezel. Zooals altijd 's middags en ze is een volko TOONEELVER. „VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL". „IN UNIFORM". ,.In Uniform" behoort tot een van de wei nige deteotive-tconeelspelen van vaderland- schen bodem en het ls een alleszins prijzens waardige gedachte van „Vriendschap Zij Ons Doel" geweest, dit merkwaardige stuk, nu eens niet uit het buitenland geïmpor teerd, in haar repertoire op te nemen. Na tuurlijk is Van Randwijk geen Edgar Wal lace en zoo is „In Uniform" dan ook niet te vergelijken met „De man in de monnikspij" bijvoorbeeld, maai- in ieder geval zitten er aardige vondsten en verwikkelingen in, zoo dat de toeschouwer zich geen oogenblik ver veelt. De dames en heeren van V. Z. O. D. knn- nen op een geslaagden avond terugzien, ma de dank zij de goede regie van den heer Th. Dammiaans. die bij de vorige opvoering van dit gezelschap eveneens verdienstelijk werk heeft geleverd. Jammer was het, dat enkele spelers niet al te rolvast bleken, waardoor de souffleur nogal eens te hulp moest ko men. Echter onze totaal-indruk was niet ongunstig en de toeschouwers toonden zich. bijzonder ingenomen met het gebodene. Thans iets over het spel. Van de dames gaf mevr. Dammiaans Wensing een aardige vertolking van Virginia, het rijke meisje dat bij haar oom Van Ros- sum inwoont en haar hart verliest aan den tweeden luitenant Evert Oldenrods. Laatst genoemde rollen waren in handen van de heeren Van den Eykhof en De Vries, die deze types goed wisten weer te geven. In het bij zonder de heer de Vries gaf, vooral in het gedeelte, waarin de verdenking van diefstal op hem is gevallen, niet onverdienstelijk spel te zien. De heer Van Leeuwen was een al leszins aannemelijke rechercheur, terwijl de heer Hartman van de moeilijke rol van Ol- denrode Sr. maakte, wat er van te maken viel. De kleinere rollen werden vervuld door de dames Van LeeuwenBriejer en Coule, resp. als de Onbekende Vrouw en het dienstmeisje bij Van Rossum, en de heeren Tulen en Van Heerde resp. als de knecht Jack en de On bekende Man. Zij deden <}it naar behooren. De opvoering, die plaats vond in het ge bouw „Bloemhof" werd afgewisseld door mu ziek van „The Kitty Band" onder leiding van den heer P. R. van Strien, die bij de V. Z. O. D.'ers lang geen onbekende is. Na afloop van de voorstelling bleef men nog langen tijd gezellig bijeen op een bal, dat tot twee uur duurde. FEESTAVOND DROSTE'S SPORTVEREENI- GING. Zaterdagavond heerscht-e er een on gewekte stemming in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond waar de sportvereeniging „Droste" haar 10-jarig bestaan herdacht. De zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter zijn openingsrede sprak. De afgevaardigden van bevriende vereenigingen schonken zoo veel bloemen dat het podium te klein was, om alles te bevatten. O.a. waren er van Droste's Tooneeivereeniging, Droste's Zang- vereeniging, H.V.B.-Kantoor-elftal, Haar- lemsche Damclub, Spaarnevogels en van de firma Droste. De vereeniging Kenau overhandigde een fraaien herinneringsbeker. Er waren vele telegrafische en schriftelijke gelukwenschen binnen gekomen. Daarna werd een begin gemaakt met het vroolijke gedeelte van den avond dat vóór de pauze verzorgd werd door Droste's Tooneel- vereeniging met twee één-acters, die goed in sloegen en verschillende cabaretliedjes van mej. E. Bouwer en den heer P. van Putten, afgewisseld door een dansje. In de pauze voerde de heer J. E. Veen het woord namens allen die met de vereeniging sympathiseeren. Hij overhandigde een mooien beker, die na de comptitie verspeeld zal worden. Het bestuur en het eerste elftal ontvinger» een fraai door den heer Warnik ontworpen clubinsigne. Het verdere programma werd afgewerkt door het cabaret-trio ,3icai'do". De muziek was in handen van de Volendammer Band. Te twee uur ging men huiswaarts. LEDENVERGADERING ALG. VER. VAN GEM. AMBTENAREN De afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging van Gemeente-ambtenaren houdt een ledenvergadering op Woensdag 28 Januari in Lion d'Or. Aan de orde is o.a. de toetreding van 44 nieuwe leden, het jaarverslag, de rekeningen en begrooting, vaststelling, van de contributie voor 1931, verkiezing van twee bestuursleden ter voorziening in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding van de hee ren E. W. Goedhart en K, Tijsterman, dia beiden herkiesbaar zijn, benoeming van le den en .plaatsvervangende leden van de com missie van overleg en van de dienstcommis sies, voorstel van het bestuur üxzake het co mité ter bestrijding van de gevolgen der werkloosheid, brandstoffen voorziening 1931- 1932. men betrouwbaar meisje. Ze vertelde dat bij dat stuk bosch bij Giant's Arrow, het kind haar vroeg om wat bloemen te plukken, die hij daar zag staan. Ze bleef achter en hij reed verder den hoek van het bosch om. Toen ze hem weer achterna liepgeen vijf minuten later, zegt zewas hij ver dwenen! De ezel stond op zij van het pad rustig te grazen, maar er was geen spoor van het kind te bekennen. Haar eerste ge dachte was dat 'hij zich hier of daar ver stopt had om haar te plagen en ze wachtte en wachtte en riep en riep, maar hij kwam niet te voorschijn. Toen begon ze overal in den omtrek te zoeken, maar zonder resultaat en tenslotte holde ze naar huis om' het ons te zeggen en zijn moeder en de gouvernante en al de bedienden zijn direct gaan zoeken en ik heb jou onmiddellijk opgebeld. Nu moet jij maar zeggen wat er verder gedaan moet worden, Oliver!" Er klonken tranen in de sbem van de oude dame. Oliver had weer iets van zijn gewone zelf- beheersching terug gekregen en hij deelde zijn bevelen uit. „Jij", zei hij tegen den chauffeur van de taxi, „jij rent zoo hard als je kunt naar het politiebureau in Halfirth. Laat ze zooveel mannen sturen ais ze missen kunnen en breng vast een stuk of wat in je wageix hier naar toe. Laat de anderen ook in auto's ko men; voor mijn rekening. Leg den inspecteur uit wat hier aan de hand is! „En jij", wend de lxij zich tot Rawlinson, „doe me een p'e- zier en ga jij naar mijn mannen op den dam en laat ze meehelpen zoeken, allemaal, en de menschen van Crabtree ook. Laat ze lan taarns meenemen en in verspreide orde in de richting van de boerderij van de Scarp? gaan". (Wordt vervolgd). FEUILLETON. Uit het Engelsch van j. s. FLETCHER. (Nadruk Verboden). 23) De anderen staarden zwijgend in de rich ting van den dam. In de duisternis zagen zij eëii gewemel van lichten, blijkbaar afkom stig van een groot aantal lantaarns, als glimwormen bewegen tusschen de boomen en het struikgewas eix in de verte hoorden zij geroep van mannenstemmen. HOOFDSTUK XXII Hoe meer Oliver den schrik van den fata len avond, dat Louis John hem was komen waarschuwen, te boven kwam, hoe meer de overtuiging bij hem post vatte, dat de aan slag op den dam alleen door zijn krachtig optieder. en energie mislukt was. Hij had het grootste vertrouwen in Ben's speurzin en in het aanplakbiljet, dat lxij overal in de omgeving had laten verspreiden. Maar bo venal stelde hij vertrouwen iix zijn manixen, die dag en nacht den dam bewaakten. „Dat was een prachtidee van me", zei hij vergenoegd tot Rawlinson, toen zij den vol genden ochtend naar de stad reden. „Ver trouwde kerels allemaal. Stuk voor stuk lxcb ik ze zelf uitgezocht!" „Ben je vanmorgen al naar den dam ge weest?" vroeg Rawlinson. „Ja. maar er is niets bijzonder aan de hand. De dam wordt dag en n._ A ^«waakt. Zoolang mijn mannen er zijn, is er geen sprake van dat er iets gebeuren zal". „Hoe lang denk je, dat die bewaking zal moeten duren?" vroeg Rawlinson weer. „Totdat de dader gearresteerd is! En ik geloof niet, dat we daar lang op zullen hoe ven wachten. Ben Is een handige kerel! En dan de belooning die ik heb uitgeloofd! Ik ken de menschen hier. Als ze wat verdienen kunnen.Maar iets anders, jij hebt zeker vanmorgen nog zaken in de stad, niet waar?" Het antwoord luidde bevestigend. „Als je klaar bent, laten we dan samen lunchen in de „Griffin", stelde Oliver voor. Rawlinson nam de ullnoodiglng gaarne aan. Tegen half twee ging Rawlinson naar de „Grlffin", en het duurde niet lang, of Oliver kwam ook binnen. Hét viel Rawlinson onmid dellijk op. dat zijn gastheer ongewoon opge wonden scheen, maar blijkbaar niet over iets onaangenaams. Nauwelijks zaten ze aan tafel, of Oliver haalde een officieel uitzienden brief uit zijn binnenzak en gaf dien aan Rawlinson. „Dat vond ik vandaag op kantoor!" licht te hij in, Rawlinson keek den brief in. Het was een missive van den Senaat van een der belde universiteiten, waaraan Oliver de middelen voor een leerstoel in de Slavi-. sche taal geschonken had en bevatte de me- dedeeling dat de heer Oliver Carsdale be noemd was tot doctor in de rechtsweten schap, honoris cauka. „Hoera!" riep Rawlinson enthousiast, toen de inhoud van den brief tot hem doorge drongen was. „Dat is nog eens een mooie onderscheiding!" En zijn glas opheffend, voegde hij er bij: ..Ik drink op de gezond heid van Doctor Oliver Carsdale!" Oliver klonk met zijn gast en zijn gezicht straalde van vreugde en voldoening. Hij scheen buitengewoon in zijn schik met de onderscheiding. (Nadruk verboden, auteursrecht voorbehouden).

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6