STADSNIEUWS Elke hoester heeft De wraak der Verdrevenen Klene's Kauw Drop HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 28 JANUARI 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HET SPOORWEGONGELUK TE GRONINGEN. Toestand der gewonden bevredigend. DE MIDDENSTANDSCENTRALE. JAARVERGADERING. De Voorzitter van 1930, de heer C. ten Boom, opende deze eei-ste vergadering in 1931 en wenscht alle aanwezigen een gelukkig en voordeelig jaar toe. Daarna wierp hij een blik op de crisTs. welke thans allen door maken. Maar, voegde hij er aan toe: men moet zijn verdriet altijd vergelijken met dat van een ander. En dan is men in het buiten land er nog veel erger aan toe dan hier. Trouwens in ons land laten zich economische crisissen veel later gelden dan in andere landen. Zij besprak vervolgens de over- en de onderproductie, doch noemde als de groot ste oorzaak de goudschaarschte. Het index cijfer daalt, evenzoo de engros-prijzen. Men verwijt thans aan den Middenstand, 'dat deze geen gelijken tred houdt met de prijsverlagingen, doch men ziet de ontzaglijke onkosten van den Middenstand over het hoofd. En dan diens oude voorraden? Men behoeft niet te vreezen, dat de Mid denstand. indien ook maar eenigszins moge lijk. zijn prijzen niet zal verlagen. Daar zal de scherpe concurrentie met het groot-win kelbedrijf wel voor zorgen. Vol vertrouwen gaf de heer Ten Boom de leiding der Centrale over aan den heer F. H. Smit, een man vol ervaring, die de beweging geleld heeft door goede, maar ook door slechte tijden. Een krachtfiguur in slecht weer storm en onweders. Een goed kapitein op de commandobrug Hierna overhandigde de heer Ten Boom den •eigen voorzittershamer der Centrale aan den heer F. H. Smit. Voorzitter der Haarl. Han- idelsvereenlging. De heer Smit bond in de slechte tijden, welke wij doormaken, enkele zaken op het hart. De samenwerking in den Middenstand zal hecht en sterk moeten zijn; de belangstel ling van blijvenden en levendigen aard. Onze actie zal niet mogen verslappen. Wij moeten ons niet uitputten in gedachten of dit of dat anders en beter had gekund. Onnoodige kritiek toch werkt verlammend. Dit jaar moet ons bezielen met het streven naar een eerlijk en oprecht met elkaar willen samenwerken, óók zelfs, wanneer wij tegen over elkaar staan. Op haar gedaan verzoek besloot de veT- gadering aan de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur een verguld zilveren medaille voor haar Voorjaarstentoonstelling ter beschikking ite stellen. De Winkeliersvereeniging „Umuiden-Oost" ;werd tot de Centrale toegelaten. De voorzitter der Winkeliersvereeniging k,IJmuiden-Oost" nam aan de Bestuurstafel plaats. De nieuwe leden der Centrale werden hierna geïnstalleerd. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Naar aanleiding van dit verslag werd op gemerkt, dat men het niet bij klagen moet laten, doch dat de Middenstanders in de verschillende kiesvereenigingen hun invloed moeten doen gelden en zorgen, dat er in de gemeenteraden vrienden van den Mid denstand komen. Ook het financieel jaarverslag werd goed gekeurd. In de financieele controlecommissie wer den benoemd de heeren A. van Weerden, J. van der Pigge en W. Demmers vn LJimuiden- Oost. Hierna werd de vergadering verdaagd. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Greiner, Frederik Hendriklaan 25, armbandje. Bur. v. Politie, Smedestraat, autobinnenband, v. Haaf, Zijl- FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. (Nadruk Verboden) 24) Rawlinson liep naar het hek, maar plotse ling draalde hij zich om. „Op die mapier blijven de dam en het re servoir onbewaakt", merkte hij voorzichtig op. „Het reservoir en de dam kunnen voor mijn part naar den duivel loopen", ver klaarde Oliver hartstochtelijk. „Laat al de kerels helpen zoeken!" Toen Rawlinson op den dam aan kwam, stond juist een ploeg mannen gereed om op patrouille te gaan en hun leider, een van Oliver's meest, vertrouwde werkbazen, schud de bedenkelijk het hoofd, toen hij de bood schap van zijn patroon hoorde. „Er zal niet anders opzitten dan te gaan", verklaarde hij, „maar ik kan niet zeggen dat het mij aanstaat, meneer heelemaal niet. Het is niet verantwoord om alle menschen hier vandaan te halen. Er is vandaag weer iets heel verdachts gebeurd: een van de werklui van de waterleiding, Lightowler heet hij, is plotseling op een onverklaarbare ma nier verdwenen. Als u mij vraagt, meneer, mag het zaakje hier niet zonder toezicht blijven". ..Het kind is voor meneer Carsdale nummer één!" zei Rawlinson zacht. Toen hij bij Crabtree kwam, bleek deze de meening van Oliver's voorman volkomen te deelen, dat do dam niet onbewaakt mocht b.ij ven, maar de hoofdopzichter zwichtte weg 45 rd., actetasch met inhoud. Slemkes, Boeken rodestraat 10. armbandje. Berchak'ker, Kleverlaan 162, armbandhorloge. Pelser, Ver- gierdeweg 16, Eng. sleutel. Dijkers, Parkstraat 19, handschoen. Caland, Kolkstraat 34, in houdsmaat. De Jager, Spiegelstraat 23a, muts. Warmer, Thorbeckestraat 58, oorbel letje. Bur. v. Politie. Smedestraat, portemon- neie. Kooiman, Leidsobevaart 226. kinder- portemonnaie. v. Wijk, Lieven de Keijlaan 10 Heemstede, portemonnaie met inhoud. Slag boom, Reguliersstraat 6, pet. Hoogland, Geel. Raamgracht 37, parapluie. Engelenberg, Zijl straat 23rd., idem. Rijnders, Amsterdam- straat 53, ringetje. Antonissen, Boeresteeg 4, rozenkrans. Hermellng, Emostraat 12, rijwiel- belastingplaatje. Bur. v. Politie, Smedestraat, trouwboekje. Fledderman, Rollandstraat 85, kindertaschje. Enkenhaag, Leeuwerikstraat 62, idem. Sandberg, Bisschop Ottostraat 34, vulpenhouder. Lennings, Kolkstraat 8, dek zeil. FAILLISSEMENTEN. Door de arrond issem en ts-rechtbank te Haarlem zijn op 27 Januari in staat van fail lissement verklaard: 1. J. Jongkind, smid, wonende te Santpoort. Uitendaelstraat 49. Curator mr. B. W. Stomps, wonende te Heemstede. 2. J. de Graaf, calculator wonende te Haarlem, Lombokstraat 16;. Curator mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, wonende te Haarlem; 3. C. M. Haksel, visdhhandelaar, wonende te Heemstede, Zandvoortsohsstan. Curator Mr. F. A. Davidson, wonende te Haarlem. 4. W. All ling Wz., koopman ïn heerenmode artikelen wonende te Zaandijk, Lagendijk 218. Curator mr. H. M. C. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. 5. Jac. Heeremans, vroeger melkhandelaar wonende te Heemstede, thans te 'sGraven- hage, Zoutmanstraat 63. Curator mr. G. A. Fijnvandraat, wonende te 's-Gravenhage. 6. Dirk Vet, sluiswachter en brandstoffen- handelaar, wonende te Zaandam. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen wonende te Zaandam. Geëindigd is het faillissement door het ver bindend worden der eenlge uitdeelingslijst van; N.Bramson, wonende te Zahdvoort. Curator mr. A. A. Huizenga, wonende te Haarlem. BINNENLAND DE TOESTAND VAN FREDERIK VAN EEDEN. Frederik van Eeden, wiens toestand nog voortdurende verpleging eischt, ontvangt naar de N.R.Ct. meldt zeer veel blijken van belangstelling; vooral van jonge meisjes, die In hartelijke brieven aan haar waardeering voor zijn werk en aan haar hoop op zijn spoedig herstel uiting geven. Ook uit het buitenland, zelfs uit Amerika, ontvangt hij brieven. Het is den patiënt niet mogelijk, ze te be antwoorden. Voor zoover zijn toestand het toelaat, leest men hem nu en dan de brieeven voor. VAN BURÏNK WEER UIT DE C. P. H. Naar de N. R. Ct. verneemt heeft de heer G. van Burink, lid van den Rotterdamschen gemeenteraad en van de provinciale staten van Zuid-Holland, opnieuw bedankt voor de Comm. Partij Holland, het filiaal der Rus sische Internationale. Hij was eerst eenige weken geleden weer toegelaten. voor het dringend bevel. Dus verzamelde hij zijn mannen, voorzag ze van lantaarns en voegde zich bij Oliver's werklieden. Aan het hoofd van deze kleine legermacht aanvaard de Rawlinson den terugweg in de richting van de boerderij van de Scarps. Al spoedig kwam Oliver Carsdale hen tegemoet en gaf orders om het geheele moerland, tot in alle hoeken en gaten, systematisch af te zoeken. Terwijl Oliver en Rawlinson naar huis lie pen trachtte deze laatste zijn gastheer wat op te beuren. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat nu zooveel mannen aan het op sporingswerk deelnamen, het kind wel spoe dig gevonden zou worden. Maar Oliver was en bleef uiterst pessimis tisch. Hij was eenvoudig ontroostbaar over zijn verlies en diep zuchtend en met gebogen hoofd trad hij zijn huis weer binnen. „Er ligt een telegram voor je op tafel in de eetkamer", deelde Benia mee toen hij thuis kwam. Oliver opende de depêche. Enkele oogen- blikken staarde hij als betooverd naar de te legrafische mededeeling, toen met een grim- migen glimlach, smeet hij zijn gast het pa pier toe. „Een paar uur geleden zou dit de bekro ning van mijn leven voor mij hebben betee- kend, Rawlinson", zei hij bitter. „Maar nu nu kan het me geen zier meer schelen, geen zier, hoor je! Het eenige wat ik begeer is dien jongen levend en wel terug te hebben". Hij liep de kamer uit, maar Benia en Rawlinson raapte het telegram op. Het was de mededeeling van een van Oli ver's invloedrijke Londensche vrienden, dat de Eerste Minister bereid was om, indien Oliver er mee accoovd ging. hem aan den Koning voor te dragen voor een Lordstitel. HOOFDSTUK XXIII. Rawlinson lepdo het telegram weer op ta fel. Plotseling hoorde hij stemmen in den Als Gij hoest, als Uw ontstoken keel U het spreken moeilijk maakt, als de vast zittende slijm niet los wil komen en hoest buien U 't slapen belettendan hebt Gij Abdijsiroop noodig, een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop heeft door haar over tuigende resultaten zich vanzelf een weg gebaand. Wordt door haar aangenaam slijmoplosscnde. verzachtende, hoeststil- lendc we king geroemd bij Hoest. Bron chitis, Griep en Influenza. In Uw taschje of vestzak een doos Abdijsiroop-Bonbons (60 cent) dan kunt Ge ook buitenshuis het gebruik van Abdijsiroop voortzetten. NAAR DE OPLOSSING IN DE TOONEELCRISIS. Een voorstel van wethouder Polak. DOOR DE K. V. REEDS AANVAARD. De wethouder voor de Kunstzaken te Am sterdam heeft aan het Amsterdamsch Too- neel doen weten, dat van hem geen mede werking te verwachten is voor het zelfstan dig in stand houden van het ensemble van het „Amsterdamsch Tooneel" tot 1 Augustus. De wethouder heeft de voorstellen, vervat in de motie van het A.T., overgelegd aan de Koninklijke Vereeniging, die ze in dezen vorm onaannemelijk acht. Zijnerzijds legt de wethouder den opstellers der motie thans een vooi'stel voor, waarmee de K. V. accoord gaat, n.l. De leden van het gezelschap van het Am sterdamsch Tooneel gaan over naar de Ko ninklijke Vereeniging op de financieele basis, aangegeven in de voorwaarden der K.V. Indien tot 1 Augustus 1931 geschillen van artistieken aard rijzen, zullen deze in hoog ste in stantie beslist worden door een arbiter, in casu den wethouder voor de Kunstzaken. Een commissie zal worden ingesteld van drie personen, aan te wijzen door de K. V., en drie door het Amsterdamsch Tooneel, onder voorzitterschap van den wethouder voor de Kunstzaken. Deze commissie zal een plan uitwerken voor de organisatie van het gezelschap der Kon. Ver. het Nederlandsoh Tooneel ingaan de 1 Augustus 1931, welk plan zal worden voorgelegd aan Commissarissen der K. V. en aan Burgemeester en Wethouders. De wethouder zou het op prijs stellen de beslissing van de leden van het Amst. Too neel te ontvangen uiterlijk Donderdag 29 Januari des voormiddags 9 uur. WERKLOOSHEIDSCONGRES VAN HET N. A. S. Het demonstratief werkloosheids-con gres, georganiseerd krachtens in begin DecembeT jl. genomen besluit van het NAB.-bestuur, zal gehouden worden'op Zondag 1 Februari des morgens in Carre te Amsterdam. In aan- sluiting met het congres wordt een demon stratie gehouden ter bekendmaking van de eischen der N.A.S.-beweging in zake voorzie ning in de gevolgen der werkloosheid en in voering van den zevenurigen arbeidsdag. „DE NIEUWE BOERHAAVE". D$: commissie, benoemd op de vergadering van de „Nieuwe Boerhaave" op 12 November 1930, tot onderzoek 'van de inwendige ver houdingen die in de .Nieuwe Boerhaave" hebben bestaan, roept alle polishouders op tot een samenkomst te Den Haag in restau rant Sprenger, Groenmarkt 29, op 2 Febr. 7.30 n.m. ter oprichting van een „Vereeniging van polishouders van de Nieuwe Boerhaa ve". DIJKDOORBRAAK IN LIMBURG- Te Meyel bij Roermond Is Maandagavond een dijk van de Noordervaart doorgebroken. Door de kracht van het water werd de dijk en de daarnaast loopende weg Meyel Neder- weert over een breedte van 20 Meter geheel weggeslagen. De polder staat over een groote oppervlakte geheel blank. Ook verscheidene huizen zijn door het water omringd. Twee huizen moesten worden ontruimd. Vele hooi en korenmijten staan midden in het water. De aangerichte schade, welke nog niet kon worden vastgesteld, is groot. Veel materiaal van den aannemer is verloren gegaan. Het peil van de Noordervaart is ongeveer 1.50 M. gedaald. Het scheepvaartverkeer is ter plaatse geheel ontwricht. tuin en even later zag hij Oliver binnen ko men met Ben. „Nieuws?" vroeg Oliver zenuwachtig. „Mijn kleinzoon „Dat heb ik gehoord, meneer Carsdale", viel Ben hem in de rede. „Maar ik heb u iets anders te vertellen". Oliver maakte ongeduldig een afwerend gebaar. „Wat kan mij iets anders schelen? Het kind, dat is het eenige wat mij op het oogen- blik interesseert". „En toch heb ik u iets heel belangrijks te vertellen", hield Ben onevrstoorbaar aan. „Vooruit maar, wat is het dan?" vroeg Oliver wrevelig. „Geen geklets over den dam alsjeblieft!" „Mijnheer Carsdale", zei Ben zacht, „er is een moord gepleegd op Mirjam Scarp's boer derij, op een van de werklui van de waterlei ding. Vanmorgen was Abe Hoyland er, maar zij hebben beiden weten te ontsnappen, hoe, kan ik u niet zeggen. Als u 't mij vraagt, mijnheer Carsdale, hebt u er heel verkeerd aan gedaan door den dam onbewaakt te la ten." Oliver was toch kennelijk onder den indruk van Ben's mededeeling. „Ik begrijp er niets van", mompelde hij. „Die Mirjam Scarp", vroeg Rawlinson, „wanneer zag je die weggaan". „Tegen dat het donker begon te worden". „Welken kant ging ze uit?" „Naar het dal", antwoordde Ben, „en daar verloor ik haar uit het oog. Ik zag haar nog dat stuk bosch bij Giant's Arrow passeeren". Rawlinson keek tersluiks naar Oliver. Hij was nu vast overtuigd, dat Mirjam het kind gestolen had. maar hij waagde het niet om zijn vermoeden in tegenwoordigheid van den gekwelden man uit te spreken. Maar Oliver bracht zelf deze gedachte onder woorden: „Wraak", viel hij opeens uit, ..wraak, niets dan wraak op een onschuldig kind!" EEN COMMISSIE VAN ONDERZOEK BENOEMD. EEN GERECHTELIJKE VERVOLGING? Dinsdag is nog den geheelen dag gewerkt aan het opruimen van den te Groningen om geslagen en gedeeltelijk verbrijzelden baga gewagen. Er is een commissie aangewezen, die de oorzaak van het ongeluk zal onderzoeken, waarin oa. zitting hebben de heer ir. E. F. baron van Haersolte, insp. bij de N.S. en ir. B. S. van Zanten, insp. der traptie te Gro ningen. Hoewel de oorzaak nog niet positief is vast gesteld, is toch reeds gebleken, dat een ran geerder en de machinist van den rangeeren- de goederentrein nalatig te zijn geweest bij de vervulling van hun plicht. De rangeerder heeft n.l. den trein door een onveilig signaal laten rijden, waardoor de trein gedeeltelijk van baanvak VII op baanvak VI is terecht gekomen. Daardoor is een wissel verschoven, hetgeen tengevolge had. dat de uit Nieuwe- schans binnenkomende trein door dezen ver keerden wisselstand op verkeerde rails is terecht gekomen, en zoodoende tegen 'den x-angeerenden goederentrein is opgereden. Voorts is komen vast te staan, dat de drie slachtoffers, de heeren Diddens. Bollegraf en Van der Veen allen aan den zuidkant van den wagon waren gezeten, welke geheel werd ver splinterd. De gewonden zaten aan den ande ren kant van den wagen. De toestand van dezen, die zich aanvankelijk bij enkelen nog al ernstig deed aanzien, is op het oogenblik zeer bevredigend. De heer E. Muskens uit Rotterdam is Maandagavond, nadat hij in het ziekenhuis was verbonden.niet opgenomen behoeven te worden. Ook de toestand van den hoofdconducteur Meier bliikt veel beter te zijn dan men aanvankelijk gevreesd had. zoodat er bij geen der patiënten direct levens gevaar is. Bij het opruimings- en verplegingswerk hebben de brandweer en de politie zich bui tengewoon goed onderscheiden. Buiten het onderzoek van de daartoe door den spoorweg ingestelde commissie om. heeft ook de justitie de zaak in handen genomen. Ofschoon hieromtrent nog geen nadere mede- deelingen kunnen worden gedaan, schijnt het waarschijnlijk te zijn, dat er een strafrech terlijke procedure uit het ongeluk zal volgen. Den geheelen morgen was er nabij het per ron een groote belangstelling, hoewel niet meer in die mate als Maandagavond. Vertra ging in het treinverkeer was er Dinsdag niet meer. De heer D. S. Diddens, aannemer, die 57 jaar is, was hoofdbestuurslid van den pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Neder land en secretaris van de algemeene patroons- vereeniging te Groningen, die door zijn heen gaan een groot verlies lijdt. Hij was Maandag nog op reis geweest tot het houden van een bespreking in het belang van de afdeeling, en zou om acht uur een vergadering hebben met de andere bestuursleden, die tevergeefs op hem hebben zitten wachten en op hun informatie naar zijn huis de droeve mede deeling kregen, dat de heer Diddens behoorde tot de personen, die bij het ongeluk het leven hadden gelaten. De tweede gedoode, de heer H. D. van der Veen, was 33 jaar oud, onge- ixuwd, en reiziger bij de auto-Mij. Bakker. Hij was uit Winschoten afkomstig, en woonde sedert eenigen tijd te Groningen. Snelle hulpverleeniug. Alom roemt men de snélle wijze, waarop hulp is verleend. De politiedokter en zijn plaatsvervanger, dr. Nathans en dr. Melles waren er heel spoedig, evenals dr. Mansholt, directeur van het Academisch Ziekenhuis, die op zijn beurt ver schillende assistenten van deze inrichting opriep. Ds. Van de Wal en kapelaan Water kamp kwamen ook naar het station, om eventueelen ernstig gewonden geestelijken bijstand te verleenen. Na een half uur waren reeds alle gewon den naar het kantoor van den stationschef getransporteerd en waren ook de lijken ge borgen. Onderzoek der Rijkscommissie. Naar de Haagsche correspondent van de Tel. meldt, zal de Rijkscommissie van Toe zicht op de Spoorwegen heden een onderzoek te Groningen doen instellen. GRIEP TE HUIZEN. Te Huizen (N.-H.) is het aantal griep-ge- vallen tot 500 gestegen meldt de N.R.C. Ben wenkte Rawlinson om even met hem mee naar buiten te gaan. ,,'t Heeft geen nut dat ln mijnheer Cars- dale's bijzijn te zeggen", zei hij, „maar als het kind in handen van Abe Hoyland of Mirjam Scarp gevallen is, dan is de toestond hopeloos. En het is nu Jn 't donker blind zoeken in al die verborgen hoeken en gaten van het moerland". „Groote hemel!" riep Rawlinson uit. „Zou den ze werkelijk in staat zijn een onschuldig kind te vermoorden?" Ben knikte ernstig. „Die twee zijn tot alles in staat", zei hij somber. Een auto reed voor en een inspscteur van politie stapte haastig uit, Oliver kwam naar buiten rennen met de vraag of er nieuws was, maar de inspecteur wees naar Ben en Ravidge en zei toen- „Ik zou hen tweeën graag even spreken". En zich tot Ben wendend vroeg hij: „Heb je Hoyland vanmorgen bij de boer derij gezien?" „Ja", was 't antwoord. „En ik durf er een eed op doen dat hij meer weet van wat er op de boerderij gebeurd is". „Dan geloof ik toch dat je het mis hebt", meende de inspecteur. „Abe Hoyland is bij na den heelen dag in Halfirth geweest. Ik zelf heb hem om 'n uur of zes gesproken. Hij zou zich niet zoo openlijk durven vertoonen als hij debet wat aan de historie op de boer derij. Bovendien moet hij al weg zijn geweest toen het gebeurde. Maar Mirjam Scarp weet er meer van af, vast en zeker Meneer Cars dale, weet u wat ik er van denk „Het kan me niet schelen, wat u denkt", viel Oliver hem kwaadaardig in de rede. „Het eenige wat me interesseert ls dat mijn klein zoon gezond en wel hier terug komt". Rawlinson probeerde de onbeleefdheid van zijn geprikkelden gastheer goed te maken OPERA'S ZIEN OVER DE GRENS. UITTOCHT VAN ZWOLLENAREN. Een talrijk gezelschap, waaronder de bur gemeester en de gemeentesecretaris van Zwolle, vertrok Zaterdagmiddag van Zwolle per „operatrein" naar Munster, alwaar in het stadstheater een opvoering van de opera „Lohengrin" werd bijgewoond. Precies op tijd, Zondagnacht te 1 uur, keerde de speciale trein terug, meldt de Tel. De animo voor den operatrein was zóó groot, dat velen moesten worden afgewezen. Zaterdag a.s. zal opnieuw een „operatrein" naar Munster rijden. WERKLOOZENRELLETJE TE DORDRECHT Te Dordrecht, waar het getal werkloozen steeds stijgt, is het Maandagmiddag tót een relletje gekomen, meldt het Hbid. De werk loozen trokken in optocht door de stad en wilden den tuin van de villa van den bur gemeester binnendringen. Toen zij vernamen dat deze niet thuis was trokken zij naar het stadhuis, waar de burgemeester weigerde een deputatie te ontvangen. Daarop ver spreidde de politde de demonstranten, waar bij gevoelige klappen werden uitgedeeld. Een man, die een politic-agent te lijf ging, werd gearresteerd. Tegen hedenmorgen werden nieuwe demonstraties aangekondigd. EEN VROUWELIJK SCHOOLHOOFD. Men schrijft aan het Hbid: Omdat zich voor de betrekking van hoofd der o.l. school te Terkaple (Fr.) geen man nelijke sollicitanten aanmelden, roepen B. en W. thans ook vrouwelijke gegadigden op. DE HEER A. PLESMAN NAAR INDIë. STUDIEREIS PER VLIEGTUIG. De directeur der K.L.M. de heer A. Ples- man gaat volgens de „Haassche Crt." een reis maken naar Nederl. Indië. Hij vertrekt 5 Maart met een toestel dat radio aan boord zal hebben. Bestuurders zijn de heeren Dui- melaar en Sillevis; mecanicien is de heer Ve- nema, marconist de heer Demee. Omtrent deze reis verneemt het Hbid. na der dat het doel is de route naar Indië na te gaan en de verschillende vliegvelden langs deze route te bezichtigen. In Indië zelf zal de heer Plesman zich op de hoogte gaan stellen van de gang der zaken van de K.N.I.L.M. Het ligt in de bedoeling van den directeur der KL.M. met hetzelfde toestel de terug reis te maken. ONTSPORING VAN VIJF GOEDEREN WAGENS. Dinsdagmorgen om kwart vóór 7 is op het rangeeremplacement IJsselmonde te Rotter dam een rangeertrein gederailleerd. Vijf goe derenwagens zijn ontspoord. Drie kwamen over den weg te staan en zijn totaal vernield. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) HERDENKING VAN ANNA PAVLOWA. ZAL HET BALLET BLIJVEN BESTAAN? Ter nagedachtenis aan Anna Pavlowa's levenswerk en tegelijk als eerste poging tot instandhouding van het groote ensemble van solo-danseressen en dansers, corps de ballet en muzikale en technische krachten, zal op Donderdag 29 Januari in den Stads schouwburg te Amsterdam en Maandag 2 Fe bruari in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag door alle krachten van het Pavlowa-Ballet een eere-voorstelling worden gegeven. Er bestaat groot gevaar van algeheele ont binding van het Pavlowa-Ballet, wat geens zins in den geest der groote ballerina zou zijn. Teneinde dit te voorkomen en om gele genheid en tijd te vinden voor onderhande lingen met de buitenlandsche theaters, die met Anna Pavlowa gecontracteerd hadden, heeft impresario Ernst Krauss zich bereid verklaard, niettegenstande de offers, die de Pavlowa-catastrophe voor hem meebracht., het Pavlowa-Ballet voor de eerste twee we ken voorstellingen te garandeeren, waardoor hét levensonderhoud der leden voorlooplg verzekerd is. Ook het Johan Strauss-orkest heeft dezer dagen in Groningen Pavlowa herdacht en Johan Strauss heeft na een uitvoering van „Die Puppenfee" met eenige gevoelvolle woorden de groote danseres gehuldigd. SCHOOLGELD B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan 't kohier der schoolgelden voor het Mid delbaar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs dezer gemeente, cursusjaar 1930/31, met een opbrengst van 130.393.18. en vroeg, zich tot den politiebeambte wen dend: „Wat is uw oordeel over de zaak, inspec teur?" tJIk voor mij geloof", was 't antwoord, „dat Mirjam Scarp de hoofdschuldige is. En ik ben in die meening versterkt, toen ik hoor de, dat zij den laatsten tijd groote geldsbe dragen van de bank gehaald heeft, en dat een van de werklieden van de waterleiding sedert kort veel meer geld heeft uit gegeven dan hij eerlijk kan hebben verdiend. En wanneer zij het kind gestolen heeft, dan is dat niet anders dan een krijgslist om de aandacht van het reservoir af te lelden. En daarom is het noodzakelijk, mijnheer Cars dale, „dat de dam onmiddellijk weer bewaakt wordt, anders vrees ik voor nog grootere tra gedie'" „Het kind gaat vóór!" zei Oliver kortaf. „Zoolang het kind niet gevonden is, stel ik mijn mannen niet beschikbaar voor bescher ming van de waterleiding. Daar ben ik in geen enkel opzicht toe verplicht. Als de po litie meent, dat er gevaar bestaat voor een instelling van openbaar nut, dan is het de zaak van de politie om voor de bewaking te zorgen". En met groote stoppen liep hij naar bin nen. Maar vóór Rawlinson hem volgen kon, stopte een andere auto op het voorplein. Margeret Mary, Louis John's vrouw en Joe Blckerdicke's dochter, sprong er uit. gevo'gd door haar man, die een reusachtige bloed hond aan een sterke riem vast hield. „Allemachtig, Craddock's bloedhond", riep Ben opgewekt uit! „Wat stom. dat niemand daar eerder aan gedacht heeft!" Louis John gaf den hond aan Ravidge over. „Houd hem even vast", zei hij. „Waar is m'n vader? Binnen?" Hij ging het huis in, gevolgd door Margeret Mary. (Wordt vervolgd)^. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. DE NIEUWSTE NIMMER SMELTENDE LEKKERNIJ, MET VERRASSEND AANGENAME SMAAK. is in pakjes van 5 tabletten a 5 cent, o-a. verkrijgbaar bij: J. J. Aufderhcide, Esscbilderstraat 1F. v. Beelen, Kruisstr. 15; Van Beem's Drog., Amsterda mstraat 25: H. J. G. Benard, Koninginneweg 32; Carels' Broodfabr. en filialen; J. van Cittert, Jansweg 32; Daudey-v. d. Ven, L. Vrouwegracht 1; Drog. „Het Groene Kruis", Spaarnwouderstr. 106; Drog .,De Klaproos", Pres. Steynstraat 18; J. Klomp, Schoterboschstraat 1; K. Kok. Kruisweg 33; W. F. Martens. Slachthuisstr. 78: C. W. de- Ridder, Kampcrstraat 62; J. Spaander, Kamper singel 36; Drog. v.h. M. J. Schipper, Kleine Hout straat 125; J. W. Scholten, Kleverparkwcg 60; H. Timmers, Jordcnsstraat 41; Van Vastenhoven Adelaar, Ostadestraat 7.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6