IJJP-KOT INGEZONDEN DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 31 JANUARI 1931 Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re ductie zloh niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopij den Inzender niet te ruggegeven. DE VERZEKERDEN BIJ DE BOERHAAVE. Geachte Redactie, Door het Haarlemsch Comité Ls In uw blad een communiqué gepubliceerd, waarin hei blijk gaf de werkwijze en uitingen van onze Commissie niet goed te begrijpen. Het komt ons voor dat wij goed doen, de onjuistheid aan te toonen van de vermeende bedenkin gen, die het bestuur van het Haarlemsch Comité tegen de Algemeeue Commissie heeft aangevoerd. Op den voet dit communiqué volgend, is het eerste bezwaar gelegen in de uitdrukking „Algemeene Vergadering". Terecht merken zij op, dat de vergadering van 13 Januari J.l. geen reglementaire algemeene vergadering is geweest. Dit is door ons nimmer beweerd Ieder begrijpt dat een reglementaire alge meene vergadering dor het faillissement ont- bestaanbaar is geworden. Niettemin hebben wij bedoelde vergadering met goeden grond algemeen genoemd, omdat: le. alle verzeker den uit het land er toegang hadden; 2e. alle ons toen bekende verzekerden (ruim 2000), waarvan pl.m. 750 buiten Amsterdam woon achtig, persoonlijk zijn uitgenoodigd en bo vendien in tal van groote- en provinciale bladen de uitnoodiging Is gepubliceerd; 3e. ter vergadering vele verzekerden, wonende buiten Amsterdam, aanwezig waren. Dat deze vergadering besluiten kon nemen, die alle verzekerden bonden, wordt door ons niet be weerd en doet niet ter zake; dat zij be sluiten genomen heeft, die ons aan haar bin. den, daarentegen wèl. Een tweede punt is de quaestle van het aantal procedures. Ter vergadering werd door den voorzitter duidelijk naar voren gebracht dat z.i. meerdere processen gevoerd moesten worden. Een onderhoud met curatoren heeft, hem tot ander inzicht gebracht. Deze hebben hem hun opvatting uitééngezet, n.l. dat zij uitsluitend op grond van art. 47 van het reglement zullen ageeren, en er hunner zijds geen aanleiding is voor meer dan één proces. Deze opvatting sluit ln, dat wij dus een zoodanig proefproces kunnen or.ganiseeren dat de o.l. gunstige, feitelijke en juridische omstandigheden in het geding kunnen worden gebracht. Vervolgens merkt het bestuur van het Haarlemsch Comité op, dat het bedrag van 3 pet. der dubbele Jaarpremie geheel wille keurig is gekozen. Dit bedrag is geschat op grond onzer verwachtingen ten aanzien van de te maken kosten en de te verkrijgen deel neming van verzekerden. Dat het bedrag desondanks 'n eenigszins willekeurig karakter bleef behouden, erkennen wij grif, maar elk ander bedrag zou dit karakter eveneens heb ben gehad; wU gelooven niet dat een ander Comité in staat zal zijn een minder wille keurig bedrag te kiezen. Overigens zal weldra blijken, dat wij ons ln onze verwachtingen en onze schatting niet hebben vergist. De opmerking dat, als ieder deze bijdrage bou betalen, waarschijnlijk een grooter som zou worden verkregen dan noodig zal zijn, is volkomen juist, maar heeft toch zeer weinig zin. Het is Immers niet wel denkbaar, dat alle verzekerden zich aansluiten. Onze be- grootlng berust dan ook begrijpelijker wijze niet op deze al te optimistische schatting. Wij meenen, thans nog stelliger dan op 13 Januari, dat indien 3500 a 4000 verzekerden zich bij ons aansluiten, dit een som zal op leveren, die voldoende is om de administratie en proceskosten te dekken. Dan keert het Haarlemsch Comité 'zich tegen onze stelling, dat alleen zij. die zich bij" ons aansluiten, van onze actie kunnen profiteeren. Zij doet het daarbij voorkomen alsof wij daarmee betwisten dat ook andere acties hun deelnemers zekere profijten kun nen verschaffen. Dat kunnen wij niet beoor. deelen; wij hebben dit dan ook nimmer ont kend. Onze stelling berust allereerst op de toezegging die curatoren ons hebben gedaan, dat zij hen die zich bij onze actie aansluiten. In afwachting van en gedurende het proef proces niet persoonlijk zullen aanspreken. Daarenboven Is onze stelling de consequentie van de opvatting van curatoren, dat één proces huns Inziens beslissend en voldoende is. Zal nu, om de formuleringswijze van het Haarlemsch Communiqué te gebruiken, de curatoren enkel uit punt a ageeren, maar bijv. op grond van punt b het proces verliezen, dan zullen alle die zich schaarden bij de Commissie, die voor hen het proefproces voer de, bevrijd zijn, onverschillig of leder van hen op zichzelf punt b in het geding had kunnen brengen. Zou immers deze voorwaar den niet gesteld worden, dan is het proef proces zonder eenige zin. Maar curatoren die thans enkel punt a van belang vinden en op dien grond een procedure voldoende achten, zullen dan de beteekenls van punt b hebben ingezien en zullen dan hén gaan aan spreken. die punt b niot ln het geding kunnen brengen en die niet door deelneming aan onze actie vrijuit gaan. Zoodoende wordt wel degelijk op een zelfde punt de eene ver zekerde anders behandeld dan de andei-e. Tenslotte wordt de vrijheid der keuze van rechtsgeleerden bijstand op het tapijt ge bracht. Daargelaten, dat over de actie der Algemeene Commissie behalve de beide „jeug dige advocaten" nog zeven verzekerden het bewind voeren, en de Commissie zoodoende volkomen vrij is die leiding te kiezen, die haar het beste voorkomt, ook al blijkt haai dat zij een andere moet zijn dan die van deze belde Juristen. mogen wij opmerken dat ook andere comités trouwens o.i. begrij pelijkerwijze. reeds voorzien zijn van den steun van juristen. Maar heeft de algemeene commissie nog slechts juristen tot haar administratieve leiding, het Haarlemsch Comité bijvoorbeeld, heeft reeds haar juridisch adviseur, die zoo als de voorzitter van dit comité, aan onze commissie heeft medegedeeld, den Haarlem- schen advocaat Mr. P. Tideman (verzekerde?) is. Het Utrechtsch Comité wordt georgani seerd door den Utrechtschen advocaat Mr R. van Genechten (verzekerde?). Of onze Commissie op dit punt nu wel minder vrij is dan de genoemde Comités, mag stellig be twijfeld worden. Welk Comité verdient nu de voorkeur? Wij stellen deze vraag niet om ons zelf als meer waardig te gaan stellen boven een ander Comité, maar slechts omdat wij meenen dat het belang der verzekerden gediend is met een antwoord, dat op feiten berust. De Alge meene Commissie heeft thans op een kleine honderd na 2000 betalende deelnemers. He. aantal deelnemers van het Haarlemsch Comité kunnen wij niet met zekerheid noe men, omdat dc cijfers, die ons wel uit goede brom., bekend zijn, niet door ons persoon lijk zijn gecontroleerd, maar tenslotte weet men ter plaatse zelf wel hoe het er mee staat; enkel ter Illustratie, zonder daarmede ons eigen oordeel te geven, verwijzen wij naar het ingezonden stuk van den ex-secretaris van het Haarlemsch Comité, die het aantal van 70 deelnemers noemt. Bij het Utrechtsche Haaesche Comité heeft zich, voor zoover ons bekend, nog geen kas gevormd, dit kan dus moeilijk zijn werkelijke deelnemers tellen. Met deze gegevens voor oogen zal geen enkele verzekerde nog twijfelen over de vraag bij welke actie hij zich in zijn eigen belang en dat van alle andere verzekerden dient aan te sluiten. Het moet ons tenslotte ran het hart dat wü niet begrijpen kunnen, waarom ondanks het bestaan van een Landelijke Commissie die reeds zoovele deelnemers heeft, dat haar misschien wel moeilijkste en belangrijkste taak, het leggen van een degelijke financieele basis voor haar verweer tegen curatoren, weldra zal zijn vervuld, men toch nog andere groepen, wier financieele basis nog prac- tisch nihil zijn. tracht te organiseeren. groepen die naar alle waarschijnlijkheid gedoemd zijn door een manco aan geldmiddelen van he. tooneel te verdwijnen en die zoodoende haar deelnemers uooüeioos op kosten jagen. Alg. Commissie tot behartiging van de belangen van verzekerden bij de Verz. Mij. „De Nieuwe Boerhaave". WETSONTWERP TOT WIJZIGING DER AUTEURSWET. „Een Dilettant" schreef ln uw blad van 28 Januari j.l. een stukje onder bovenstaande titel. Met den Inhoud daarvan kan lk mij volkomen vereenigen. Ieder die wel eens Iets te maken heeft met Muziekauteursrechten zal weten, dat wanneer er gekozen moet worden tusschen B.U.M.A. en S-A.CJE.M. nie mand het eerste zal verkiezen. En niette genstaande dat is volgens de Memorie van Antwoord BUMA juist het lichaam dat het monopolie tot het innen van Muziekauteurs- rechten zal krijgen als het wetsontwerp aan genomen wordt. BUMA munt uit door de zeer weinige coulance waarmede de zaken steeds behandeld worden, terwijl processen voeren blijkbaar een van zijn grootste lief hebberijen Ls. De Nederlandsche Bond van Auteursrecht- betalenden, opgericht 1 Juni 1926, heeft zich reeds sedert lang op het standpunt ge steld dat één enkel Nationaal Bureau zeer zeker verkieselijk is,- maar dat Bureau mag nooit BUMA zijn. De actie van den Bond Ls dan ook momen teel zeer scherp tegen het wetsontwerp ln zijn tegenwoordigen vorm, en lk zou daarom allen die Muziekauteursrechten hebben te be talen willen aanraden lid te worden van ge noemden Bond.Hoe meer organisaties er ach ter ons staan hoe intersiever de actie ge voerd kan worden. Laat dus alle Muziekver- eenlgingen (Harmonie, fanfare, zang, strijk jes enz.) en alle ondernemers van bedrijven met amusementmuziek e.d. zich opgeven als lid. Nadere Inlichtingen zijn te verkrijgen bij ondergeteekende, G. M. W. MARGADANT. RIjnegomlaan 12, Aerdenhout, Seer. Ned. Bond van Auteursrecht-beta- lenden. AAN DE VROUWEN IN HAARLEM EN OMSTREKEN. Hedenmorgen had lk ,.het genoegen" het proefdraaien van de film „Van het Westelijk front geen nieuws" te mogen bijwonen en onder bet naar huls gaan, het was juist 12 uur, al die aardige vroolijke en frissche kin- ren aanziende, kwam de vraag in mij op: Ziin jelui daarvoor geboren, om al dat vree- selijke lichamelijke en moreele lijden te moe ten doormaken, omdat wij ouderen niet wijzer willen zijn? Moeders, wanneer de film de volgende week vanaf 6 Februari hier draait, gaat deze dan eens zien. Zeg nu niet eens tot uzelf en anderen, neen hoor dat Is niets voor mij. ik weet het wel en daar kunnen mijn zenuwen niet tegen, want heusch moeders uw jongens, die naar het front (zeg liever slachtveld) gezonden worden, weten het nu, hopen wij. ook wet hoe verschrikkelijk het alles is, en die kunnen er ook niet tegen, maar moeten gaan. Wat Is nu voor ons vrouwen 'n slape- looze nacht, als wij daardoor de werkelijkheid eens onder de oogen kunnen zien? Ik zeg: werkelijkheid, maar geloof, dat de ergste fel ten ons nog niet voorgehouden worden. Wij zien hier nog keurig Ingerichte lazaretten met liefderijke verpleging, maar uit wat de lite ratuur ons biedt, kunnen wij lezen hoe slechts aan een klein percentage die liefderijke ver pleging gegeven kan worden. En nu praat ik nog maar over hun lichamelijke nooden. Zie hoe Paul vervreemd thuis komt en hoor z'n Moeder zeggen: „en Paul zul je oppassen voor de vrouwen", terwijl ons even te voren het tafereel met de Fransche vrouwen ge toond ls. En dan die Jonge vrouwen en meisjes, van wie man en verloofde naar het front zijn. die door honger gedreven zich voor een brood aan den z.g. vijand geven. Wat zullen wij vrouwen en onze dochters doen. wanneer de tijd komt. dat wij ln soortgelijke situaties geplaatst worden? Er zijn natuurlijk pennen, die beter als de mijne er zich voor leenen, U de verschrik kingen van den Oorlog in te prenten. Ik wilde U alleen wijzen op den Indruk, die bovenge noemde film op mij gemaakt heeft en u op wekken deze te gaan zien. misschien schaart gij u dan onder de strijdsters en strijders voor den vrede. En lk zie het leger van vrouwen zoo groot worden, dat de oorlogszuchtlgen ernstig reke ning met ons zullen houden. Want indien ledereen van den wil tot vrede doordrongen wordt kan er geen vernietlgingsoorlog meer plaats hebben. Wij vrouwen vooral moeten een sterk vredesfront gaan vormen. Onze kinderen moeten worden geboren, grootgebracht en opgevoed voor opbouwend en niet voor ver nietigingswerk. EEN VROUW. Haarlem, 29 Januari 1931. INGEZONDEN RTEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel. moet de reden zijn waar* om U een sigaret rookt. Elk cadeau of inlage wordt op de kwaliteit verhaald Koopt een doos CIGARETTES en oordeelt zelf Bloemendaal, 28 Januari 1931. SCHOONHEIDS-KAMPIOEN- SCHAPPEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag lk het volgende geplaatst. Hoezeer wij, Nederlanders, ook groote be langstelling aan den dag kunnen leggen voor alles wat kunst, industrie en wedstrijden be treft, vermogen de wedstrijden in het vrou welijk schoon niet die gevoelens te wekken. En dit is niet wonderlijk; want waarin zuilen de smaken meer verschillen dan in dit genre? Neem eens een hondententoon stelling, waar het toch ook gaat om de schoonheid, de raszuiverheid van het voort en thans voorgebrachte schepsel en de keur meesters met groote nauwgezetheid keuren en hun uitspraak doen tot groote vreugde of dito teleurstelling van den baas. De hond gelooft het wel. Honderd neen duizend tegen één. dat een hondenbezitter zijn eigen trouwen viervoeter, zonder stamboom, of met leelijken staart, niet zou willen ruilen voor het bekroonde exemplaar, al ware het 1000 of meer waard en welks foto ln de kranten nauwelijks zijn aandacht vraagt. En zoo is het. excuseer mijn wellicht min der gelukkig gekozen vergelijking, ook gesteld met de, de laatste Jaren, ln de mode gekomen schoonheidskoninginnen. Ik gebruik Juist het woord „mode", omdat het iets tijdelijks, voor bijgaands aangeeft, niet betwijfelende of ook deze mode zal door een andere, misschien fijnere, verdrongen worden. Mogelijk dat ze voor de statistiek nog eenige waarde zou kunnen hebben. Zou dus op dit gebied een studie gemaakt, althans een verder gaande beschouwing kun nen worden gegeven van de tot nu toe ge kozen ..misses zus en zoo" om te kunnen be- oordeelen in hoeverre de exceptioneele schoonheid eener vrouw van eenige waarde, of tot heil van een volk of het menschdom, kan worden geacht? Bedankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend. Uw dw., H. J, VIETS. RADIO-DISTRIBUTIE. Geachte Redactie. Bij het lezen van uw raadsverslag trok het zeer sterk mijn aandacht, dat bij het punt Radio-Centrale ln onzen Haarlemschen Raad niet een van de woordvoerders over dit on derwerp nu eens precies heeft gezegd wat de oorzaak is, dat er zoo weinig aanvragen zijn binnengekomen voor aansluiting. Wat is n.l. het geval? B. en W- werden door den Raad belast met het Instellen van een enquête Inzake een eventueel te stichten radiocentrale. Inpiaats nu dit onderzoek zoo onbevangen mogelijk te doen zijn. gaven B en W. een circulaire met een geperforeerd formulier udt, waarmede de Inteekenaars zich de verplichting oplegden zich voor drie jaar aan te sluiten, met alle gevolgen daaraan verbonden. Dit was wel een eenvoudige ma nier van onderzoeken, maar m.i. niet juist, omdat men op deze wijze nooit een goed beeld zal krijgen van de behoefte die er ls aan een goede radio-centrale. Het groote publiek kijkt ln zulke gevallen altijd liever even toe. hoe het gaat, om dan later, als het volgens hen goed gaat, zich ook aan te sluiten. Het onderzoek had zoo moeten zijn dat er geen enkel financieel risico voor de lief hebbers voorloopig aan verbonden was, dan was het aantal aanvragen veel en veel grooter geweest. De voorwaarden, door B. en W. gesteld, zijn van zoodaalgen aard, dat de stichting van genoemde centrale bij voorbaat mislukte. De voorwaarden zijn voor een groot deel van Haarlem's publiek te zwaar: n.l. f 17.50 voor aanleg, plus f 2 vooruitbetaling voor één maand radlo-muziek Daarbij komt de aan- schaffingskosten voor een luidspreker. De totale kosten zullen ongeveer f 50 a f 60 bedragen. Dit kan niet. Dat moet men toch begrijpen. Zij die f 50 a f 60 gulden kunnen uittrekken voor dit doel schaffen zich zelf een toestel aan waarmede zij kunnen doen en laten wat zij willen en verbinden zich niet aan een radio-centrale met z'n afgepaste stations. Wie van een radio-centrale gebruik willen maken zijn de menschen met de .smalle beurzen", die zich de weelde van een toestel niet kunnen veroorloven en toch evengoed van radio willen profiteeren. Dat er liefhebbers genoeg zijn ls bewezen door de aanvraag van 853 formulieren. „Neen" zegt de heer Bijvoet, „er zijn maar 73 for mulieren of aanvragen binnengekomen, ergo ls er geen liefhebberij". Zoo maakt men zich al heel gemakkelijk van de zaak af. Maar zóó eenvoudig ls het niet. Volgens mijn overtuiging, zijn die 780, plus een aan tal kat-uit-desboom-kijkers, wel degelijk lief hebbers gebleven, maar durven op een fi nancieele basis, als door B. en W. gesteld, nie in te gaan, omdat dit voor hen te machtig is. Waarom ls de aansluiting, evengoed als bij gas electriciteit en water, niet gratis. Het toekomstig radiobedrijf zal ook, evenals de andere bedrijven genoeg winst afwerpen om die kosten te bestrijden. Ook kunnen B. en W. een éénheids-luidspreker bijleve ren. die b.v. op termijnen betaald zou kun nen worden via den ophaaldienst, evenals bij het leveren van gasbenoodigdheden. Eer, klein beetje goede wil en de zaak zal niet alleen slagen maar ook een succes worden voor de gemeente Haarlem, Ook dienen B. en W. ons In te lichten wat het beteekent dat zij in hun circulaire spreken van Radio-muziek. Is het de bedoe ling alleen muziek te geven of was het beter te spreken van uitzendingen? Met dank voor de plaatsing, A. v. V. Jr. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 1 FEBRUARI 193L HILVERSUM 1875 RL 8.50—12.— VARA. 12.—5— AVRO. 5—8 VARA. 6—8 VPRO. 8—12 AVRO. 8.50 Voetbalnieuws. 8.55 S. S. Lantinga: „Kamerpalmen". 9.25 Vara-Varia. 9.35 Och- tendconcert door het VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.55 Martien Beversluis leest voor uit ,Das proletarische Schicksal", 10. 15 Ver volg Concert. 10.45 Toespraak door den heer G. J. Zwertbroek. 11.— Slot concert. 12.— L. J. Jordaan; ,De Klankfilm". 12.30 Concert AVRO=kociet o.l.v. Louis Schmidt. 1.— AVRO- boekenhalfuurtje. 1.30 Vervolg Concert Octet. 2.— Lezing door Herman Rutters over het Mozart Festival. 2.30 Aansl. Concertgebouw. Amsterdam. Mozart-concert. 4.Dr. C. H. Sluiter: ,De planeet Eros". 4.30 Vaz Dias. 5.— Kinderuurtje. Fam. Mulder. Hierna VPRO. 8.15 Concert. Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 9.30 Rococo-programma. Margie Morris zang, Else d'HeureuseGrassau, zang, Egbert Veen, piano. 10.15 Semi-klassiek or= kestconcert oJ.v. Nico Treep, 11.Gramofoon platen. HUIZEN, 298 RL 8.30—9.30 NCRV, 10.15—5,— KRO. 5.20—7.45 NCRV. Daarna K.R.O. 8.30 Morgenwijding. 10.15 Uitzending van de Hoogmis uit de kerk van den H. Antonius van Padua. Mozes en Aron, Amsterdam. 12. Concert KJRO-sexiet o.l.v. P. Lustenhouwer. 12.15 Toespraak door Pastoor Perquin. 1.30 G. M. Opdebeken: .Pensioenwetten". 2. Boekencauserie door Henk Kuitenbrouwer 2.30 Concert Kit.O.-Salon-orkest o.l.v. M van *t Woud. 4.— Ziekenlof. 5.20 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Den Bosch. Voor ganger Ds. de Wit. 7.45 Prof. Heskes P. J. M.: „Christus voorspeld". 8.10 Voetbaluitslagen en Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.15 Concert K.R.O.-orkest o.l.v. Joh. Gerrit sen ca. 9.30 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Picckers. DAVENTRY, 1554,4 RL 3.20 Kerkcantate No. 92 van Bach. 4.05 Kin- derkerk. 4.35 Concert. Orkest. P. Manchester tenor. 5.50 Liederen-voordracht door M. Fos ter, sopraan. 6.20 Lezing. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9-25 Concert. Orkest, O. Kavann (alt), T. Jones (viool). 10.50 Epiloog. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteil de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gj de werkloosheid. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 8.05 Gramofoonplaten. 11.50 Gramofoonpla- ten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Gramofoon- platen. 4.50 Gramofoonplaten. 5.50 Concert van Russische muziek. Orkest en solisten. 7.50 Poppenkast. 8.20 Concert. LANGENBERG 473 M. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.25 Katholieke morgenwijding. 10.05 Orkest concert en toespraak. 10.50 Gramofoonplaten 12.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 7.05 Concert. Orkest en cello. Daarna berichten en tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 RL 11.20 Orkestconcert. 1.20 Gramofoonplaten 1.50 Orkestconcert. Pianosoli. 3.50 Kinder- uurtje. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Zang en decla matie. 9.05 Cembalo-soli. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338,2 RL 508.5 M. 8.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 8.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 RL 6.20 Concert. 7.20 Berichten. 8.10 Morgen wijding. 9.25 Berichten. 10.20 Concert. 10.50 Causerie. 11.20 Concert. 1.20 Lezingen. 2-20 Dansmuziek. 3.20 Concert. 4.20 Voordrachten 7.20 Militair concert. 9.20 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. O - MOORS specialisten tel. 14609. roningst*. 1? philips- en ..errem 3" toestellen MAANDAG 2 FEBR. 1931 HILVERSUM 1875 RL Uitsluitend AVRO-ultaending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding 10.30 Concert. AVRO-kwintet onder leiding van Fr. Lupgens. 12.30 Concert. Tuschinsky- orkest onder leiding van Max Tak. 2.3o Con cert door het AVRO-Strijkseptet onder lei ding van Louis Schmidt. 3.3o GramoioonpL 4.30 Kinderuurtje A. D. HLldebrand. 5-30 Con cert Rotterdamsch Philharmonisch orkest onder leiding van Ed Flipse. 7.00 AVRO Boe- kenhalf uurtje. 8.00 Concert Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 9.00 Vroolijk programma met Louis Moiret (liedjes) en Han Beuker en Wouter Denijs (2 vleugels). l(j uur Vaz Dias. 10.15 Concert Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 11.00 Gramo foonplaten. HUIZEN, 298 RL Uitsluitend NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Lezen van Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30 Orgel concert door Jan Zwart. 1.45 GramofoonpL 2.00 Schooluitzending. 2.35 Gramofoonplaten. 3.15 Knipcursus. 4 00 Ziekenuurtje. 5.00 Cur sus Handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Con cert. Heinz Hermann (viool). Fritz Hermann (cello) en Rud. Hermann (piano). 6.40 Dr. K. van Eybergen: „Verbeter uw radio-ont vangst". 6.55 Gramofoonplaten. 7.00 Dr. F. J. Krop: „De geloofsvervolgingen in Rusland" 7.30 Gramofoonplaten. 8.00 L. Bodaan: „On ze Houding". 8.30 Concert Chr. Radio-orkest onder leiding van George Stam. 10.00 Vaz Dias 10.45 GramofoonpL DAVENTRY, 1554,4 RL 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. T. Cook. M. Field-Hyde, sopraan. 1.35 Orkestconcert. 2.25 Schooluitz. 3.4u Dansmuziek. 4.35 Concert. D. Smithard alt. Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Concert. T. ReissSmith, cello. J. Black, piano. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing 8.05 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9.35 Berich ten. 9.40 Lezing. 10.Verslag van de boks match om het kampioenschap vlieggewicht van Engeland. Gedurende de pauzes; Or kestconcert. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 8.05 Gramofoonplaten. 12.5o GramofoonpL 4.05 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Concert. 9.05 Concert. Praagsch strijk kwartet. 9.50 Concert. Solist-en en strijk kwartet. LANGENBERG, 743 RL 6.20 Gramofoonplaten. 9.35 GramofoonpL 10.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonpla ten. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Gramofoonpla ten. 7.25 Concert. Orkest, Franz Vólker (tenor). Daarna Berichten en tot H.20: Or kestconcert. KALUNDBORG 1153 RL 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert. Zang. 7.20 Concert. Koor, orkest, orged en solisten. 9.25 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338,2 RL 508.5 M.: 5.2o Dansmuziek. 6.20 Concert. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten 8.20 Concert. 8.50 Concert. Orkest en tenor. 338.2 M.; 5.20 Orkestconcert. 6.05 Trio-con cert. 6.35 Concert. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orkest, tenor en klarinet ZEESEN, 1635 RL 5.40 Voordrachten en lessen. 11.50 Gramo foonplaten. 12.15 Berichten. 1.2o Gramofoon platen. 2.10 Voordrachten. 3.50 Concert. 4.50 Voordrachten en lezingen. 7.20 Concert. 7,50 Silezische Uitzending. 8.30 Symphonieconcert. 9.20 „Der Oustric-Skandal". 10.00 Berichten, daarna tot 11.50 dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Na de limonade schenen de veldmuizen alles cr op te hebben gezet om gelijk te maken, terwijl de kikvorschen, aangevuurd door Van Dril, van plan waren te zorgen, dat hun de overwin ning niet ontging. Bijna hadden de veldmuizen een goal ge maakt, dank zij het keiharde schot van Van Staarten. Maar Van Kwaakhem was op zijn post. Hij stortte zich als het ware op den bal en onder het groote gejuich, ook van de eere-tribune, was het gevaar voor het kikvorschen-doel geweken. Ondanks zijn corpulentie bleek Van Kwaakhera zoo vlug als een aal te zijn.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 20