tegen de Misdaad De bokser, die zich zelf K. 0. sloeg. HANDELSBLAD MJ HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 VIERDE BLAD door A. HEEROMA, Oud-Commissaris van Politie te Amsterdam. imi werden zij het slachtoffer van de overredingskracht. mdat naast het Fransche woord troupe het Hollandsche troep staat, daarom staat naast stoep nog geen stoupe en het woord stoupier is dan ook een Hollandsch fabrikaat be- teekenend stoepelooper, waaruit blijkt, dat een stoupier net zoo Fransch is als een Ur- ker meisje in een avondcostuum een Fran- caise. Maar stoupier is een gemakkelijk woord en 't komt er ten slotte alleen maar op aan om te weten wat het beduidt. Een stoupier dan is iemand, die de stoep tot ar beidsveld heeft gekozen. Zoo'n stoupier dan wandelde dagelijks heen en weer op de stoep van den winkel des heeren Levie Meyer, die daar een handel dreef in heerenkleeding. Als ik zeg heêren- kleeding, heb ik slechts het oog op den vorm der artikelen, want de kwaliteit der goede ren was nu niet van dien aard, dat de upper ten zich zou reppen om door den heer Meyer bekleed te worden. Rustig bewoog zich onze stoupier tusschen de limieten van de pui met een gezicht, als of hij geen grooter genoegen kende dan dit gedeelte van Amsterdam te bewandelen en als ware 't de natuurlijkste zaak der wereld, dat hij daar en niet elders was. Maar mocht het schijnen, of de wereld ▼oor hem geen genietingen of verlangens meer verborg, dit was geenszins het geval, want zoodra passeerde niet een argeloos bui tenman of verwijlde een eenvoudig burger mannetje onder de hoede van zijn vrouw een oogenblik voor de étalage, of de stoupier schoot op hen toe, klampte zich aan hen vast en trachtte hen te overtuigen, dat zij de beste kans in hun leven zouden missen, als zij niet den winkel binnen gingen om zich in het bezit te stellen van een pak of jas, waar van de kwaliteit en snit boven alle lof ver heven waren en de prijzen fabelachtig laag. Wanneer het nu ook maar eenigszins in de bedoeling van de aangesprokenen had ge legen de garderobe te vernieuwen of aan te vullen, dan werden zij gewoonlijk het slacht offer van de overredingskracht en stevenden den winkel binnen, waar de heer Meyer het air aannam, of hij zeer verbaasd was, dat ze gisteren niet reeds waren gekomen en dat het vanzelfsprekend was, dat ze niet zonder jas of pak zouden vertrekken. Leverde de stoupier aldus eenig gevaar op voor argelooze zielen, overigens was hij een ordelijk burger, in wien niemand kiemen van gewelddadigheid zou veronderstellen en die daarom de sympathie genoot van den heen en weer loopenden agent, die in zekeren zin een collega was en met wien hij een deskun dig gesprek over het weer kon voeren, dank zij hun beider permanent verblijf in de bui tenlucht. Tot niet geringe ontsteltenis van den heer Meyer opende op een kwaden dag de heer Mozes Jacobson vlak tegenover hem een zaak, als twee druppelen water gelijkend op de zijne en om de gelijkheid geen afbreuk te doen verscheen op het trottoir voor den nieu wen winkel ook een stoupier, die deed wat des stoupiers is. De heer Meyer, zijn bestaan bedreigd zien» de, meende zich te weer te moeten stellen en hij deed dit door een tweeden stoupier te laten aanrukken, hetgeen door den heer Jacobson op dezelfde wijze werd beantwoord. Zoo voortgaande had men daar het heele stoupierdom kunnen verzamelen en aangezien dit tot verhooging der prijzen had moeten leiden, deed men dit niet en zoo wandelde aan iedere zijde der straat een dubbelpost, weinig vriendschappelijke blikken wisselend, ja bepaald venijnig werden ze, als het den eenen post geiukte een klant te bemachtigen terwijl de andere dit succes niet kon boe ken. De baas in den winkel zag met stekende blikken toe en droeg zijn tweetal op het be grip stoep ook tot den rijweg uit te strek ken, wat voor de andere partij een aansporing was om hetzelfde te doen en het is duidelijk dat de voorposten zoodoende voeling met el kaar kregen, hetgeen iemand, die ervan ver dacht werd belust op heerenkleeding te zijn. de onaangename gewaarwording bezorg de, tegelijk in twee verschillende richtingen te worden getrokken. De heer Meyer beklaagde zich bij den com missaris. beriep zich op zijn eerstgeboorte recht en zijn onbevlekte reputatie van orde lievend burger, wat ten gevolge had, dat de voorposten bevel kregen zich op eigen ter rein terug te trekken. Een paar dagen later verscheen echter de heer Jacobson, deed zijn best den indruk te vestigen dat hij niet min der orde- en vredelievend was en beklaagde zich over de bezetting van de overzijde, die Niemandsland niet respecteerde, doch over die neutrale zóne heen de clientèle van hem. Jacobson, intimideerde, door het woord en gebaar dien lieden duidelijk te maken, dat ze bij Jacobson hun verderf tegemoet gingen en hun heil slechts aan den Meüerschen kant was te vinden. Toen de vertegenwoordiger van den heer Meijer erop gewezen was,dat-Niemandsland ook met woord en gebaar gerespecteerd moest worden, kwam de heer Meijer hevig veront waardigd verklaren, dat Jacobson een ge» meene leugenaar was, want dat diens tra wanten deden, wat aan de Meijerllngen ten laste werd gelegd. Aangezien de commissaris nu niet bepaald aangesteld was om zijn tijd tusschen de heeren Meyer en Jacobson te verdeelen, wat zij zoo langzamerhand schenen te denken, werd er een politiepost geplaatst en toen wedijverden de stoupiers in ordelievendheid, waarmee de kwestie scheen opgelost. Doch dit was maar schijn, want nauwelijks was de post ingetrokken, of daar verscheen weer d< heer Meyer, thans zeer ontdaan, omdat een der stoupiers van Jacobson zich had vermeten tot in Meyers winkel door te dringen om een kooper daaruit te trekken, hetgeen ten gevol ge had, dat er gevochten was en de klant op de vlucht was geslagen. Meyer was nog niet goed weg of daar verscheen Jacobson met zich voerende een jammerlijk uitziend persoon, wiens eene oog onnatuurlijk gekleurd was en wiens eene mouw zoodanig was losgetornd, dat de schouder ter hoogte van den elleboog zat, het geen een slechte reclame was voor de coupe en de deugdelijkheid van 's heeren Jacobson's kleeding. Bovendien werd aan de geloofwaardigheid van den heer Meyer een geduchte slag toege bracht door de mededeeling, dat het Meyer's postenketen was geweest, die in de burcht van Jacobson was doorgedrongen en bij het terugtrekken zoowel een klant als de stou piers hadden meegevoerd 't Blauwe oog en de ontredderde jas pleit ten in het nadeel van Meyer, die zijn on schuld bezwoer, insinueerde, dat Jacobson voor reclame zelf de mouw uit de jas had ge trokken en allerlei mogelijkheden opsomde omtrent het ontstaan van de kleurenmenge ling om het oog van Jacobson's pupil, dien hij afschilderde als een sluwe deugniet, die zelfs de woorden had geuit: ,.Er moet bloed vloeien!" daarmee ongetwijfeld Meyerlijk bloed bedoelende. De deugniet in kwestie hoorde dit alles ge laten aan en kon niet anders doen dan be doeld oog zoo dicht bij den commissaris te brengen, dat deze gevaar liep het over te nemen, terwijl hij uit het andere oog een blik wierp, welke een schilder had kunnen inspl- reeren tot het uitbeelden van een stervenden heilige. De commissaris had zijn reden om niet ter stond voor dien heilige partij te trekken, maar verscherpte weer het politietoezicht. Niettemin verscheen een paar dagen later de heer Meyer weer, in de eerste plaats om voor de genomen maatregelen te bedanken, maar tevens om mede te deelen, dat zijn mededinger een derde lid aan de stoupier- afdeeling had verbonden, van welke additie hij onheil verwachtte, aangezien dat lid be kend was om zijn bokserskwaliteiten en het zouden juist die kwaliteiten zijn, welke Ja cobson tot de toevoeging hadden doen be sluiten. Nu is 't misschien verklaarbaar, dat de houder van een derderangs café iemand en gageert, wiens biceps een zekeret buitenge wone ontwikkeling hebben, omdat een por tier van zoo'n inrichting in de noodzaxe'.ijk- held kan komen een bezoeker uit te leiden maar voor stoupiers heeft dat geen zin, om dat zij de menschen moeten binnenlokken en niet er uit gooien. Het Lig voor de hand: er broeide Iets aan de overzijde De agenten hielden dus twee wakende INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe adveitenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagb'ad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wenslng's Alg. Adver'.-Bureau TEMPEL1ERSSTR. 32 Telefoon 102 09 Schrale huid en gesprongen handen 1 genezen direct en blijven I heerlijk zacht en lenig met| AKKER'» KLOOSTERBALSEM bijt niet! oogen, de stoupiers stoupeerden en de bokser stond voor de deur, slechts in een mouwloos tricot gekleed, sloot de vuisten en boog de armen, dat de biceps opzetten of om met OU ver Goldsmith te spreken: The muscles of his brawny arms Are strong as iron bands. Hij zei niets, maar gebaarde in de richting van de vijandelijke stoupierafdeeling, wie hij fantasieën bezorgde van opgezwollen oogen, uitgestegen tanden en maagkrampen. Nu was een zachte wenk van den agent wel voldoen de om den bokser eraan te herinneren, dat hij niet in den ring stond en het minder gebrui kelijk is in z'n flanelletje op straat te ver schijnen, maar hij had in allen gevalle on rust gebracht in het Mejerschc kamp. zich in volle kracht toonde. De commissaris had gemeend, dat zijn ern stige en laatste waarschuwing den status quo zou bevorderen en dat het niet tot vijande lijkheden zou komen, doch hierin had hij zich jammerlijk vergist, want toen het politie toezicht was verminderd, ontwikkelde zich op een avond een formeel gevecht, waarbij de bokser zich in volle kracht toonde, de Meyer- scl legermacht totaal werd verstegen en tot op de tram achtervolgd, waar in zijn over winningsroes de bokser den conducteur voor een Meyerling aanzag en hem met eén stoot languit voor de voeten van de binnentreden- den deed neerstrijken, wat een zeer onge wone houding is voor een conducteur en niet bevorderlijk voor zijn pretige. Maar nu was het geduld van den commis saris dan ook uitgeput en zonder verdere be sprekingen werden de overwinnaars in arrest gesteld met de belofte naar het Huis van Be waring te zullen vehuizen voor geweldpleging in vereeniging. Dit was een onverwacht en zeer onge- wenscht slot voor de Jacobsons. in wier kamp groote neerslachtigheid heerscht. Men be sloot pogingen aan te wenden om den com missaris zachter te stemmen en als eerste afgezant verscheen een eerbiedwaardig heer in gekleede jas. op welker lapel een kleurig lintje vreesachtig door het knoopsgat gluurde. Zijn binnentreden was ernstig en waardig, zijn buiging correct. Hij bracht naar voren, hoe hij het vaderland vele jaren had gediend. met het bloedarme kind, dat een keel opzette INGEZONDEN MEDF. DEELINGEN a t»{J Cu. per re*eL heerscht thans. Het eenige geneesmiddel dat volgens de doctoren griep doelmatig bestrijdten A w (.Kir P voorkomt i» TOGAL, omdat Togal in hooge mate bacteriëndoodend werkt en derhalve een 1 l A 1 uitstekend antiseptikum is. Het bekende geneesmiddel tegen Rheumatiek. B Apc 1 -w hoe hij eigenlijk één stuk gekristalliseerde ordelievendheid was en dat hij het betreurde, dat een inbreuk op de openbare orde was gemaakt. Maar hij. oudste lid van de bokser familie, meende verontschuldigingen te mogen bijbrengen op de provocatie der Meyerlingen: voorts werd de bokser afgeschilderd als de meest zachtmoedige mensch. een toonbeeld van liefde en opoffering voor zijn oude. thans op sterven liggende, moeder en hU smeekte om clementie aan zijn edelachtbare, welke titel hem als de meest passende voorkwam. De commissaris bleef onbewogen en onver murwbaar en de waardige heer vertrok even waardig als hij gekomen was. met de noodlge burgingen voor zijn edelachtbare. Toen kwam de vrouwelijke Unie naar voren en waar waardigheid en burgerdeugd niet tot het beoogde doel hadden geleld, kwamen thans tranen, vrees voor maatsehappelljken ondergang, opsomming van alle denkbare kwalen en bloedarme kinderen hun geluk beproeven, van welk laatste artikel een stuk van overtuiging was meegebracht- Zelfs werd een zenuwtoeval aangekondigd, dat echter niet tot ontwikkeUng kwam bij gebrek aan ruimte. Doch ook dit alles baatte niet en de vrouwelijke Unie verdween met het bloedarme kind. dat een keel opzette, dat een volbloed Jaloersch zou hebben gemaakt. En toen werd de bokser binnengebracht, maar wat voor een bokser! Als gebroken viel hij op den aangeboden stoel, de armen slap langs het lijf. de haren in alle richtlnecn piekend langs het gezicht, een drenkeUng gelijk, een lamgeslagen driekwart, zooals dat in goed Amsteiriamsch heet. Toen hem zijn misdaden onder het oog werden gebracht, zuchtte en steunde hij en bekende alles in een zwijgend hoofdknikken, alsof dat hoofd bij de haren werd opgetild en plotseling los gelaten. zoodat het met een plons op de borst viel. Hem werd gezegd, dat hij zou worden opgesloten, waarna hij de handen biddend ophief, kneunend: ..genade, heer!" en toen hij hoorde, dat die genade nog verre was. gleed hij van den stoel, strekte, op de knieën liggend, de armen ten hemel en om te voor komen. dat die houding onopgemerkt zou blijven, kermde hij: „Ik val op mijn knieën voor U, o heer. ik smeek om genade!" Knocked out was de bokser en had het mij gelust, ik had tienmaal tot tien kunnen tellen maar ik deed dit niet. zei. dat ik op die apekool niet gesteld was en daarmee basta! Alzoo verhuisde het drietal naar het Huis van Bewaring waar ze de pen op den neus kregen en in vrijheid werden gesteld ln af wachting van hetgeen de rechter zou meenen te moeten uitdeelen ln het belang van een goede rechtsorde. Sedert gaan de MeyerUngen en de Jacob sons elkaar met koele minachting en ver achtelijkheid neusophalend voorbij, maar verder uit zich hun animositeit niet. HET TOONEEL. „CREMER". JOOP TER HEUL. Het was gisteren de avond voor Cor Visser. Zij heeft als Joop Ter Heul getoond ae zeld zame eigenschappen van ingénu te bezitten en aan haar was dan ook het daverend suc ces van deze voorstelling van Cremer te danken. Mej. Visser was de ziel van de Jopopieno- loukicoclub! Zij speelde Joop met een mee slepende vrooüjkheid, pittig, frlsch, gezond en wanneer het moest ook gevoelig! Zij was op het tooneel de jongste van allen! Er was in deze Joop Ter Heul een warme harte lijkheid, die zeer prettig aandeed! En het werd nooit gemaniereerd, het bleef aldoor natuurlijk! Cor Visser is bij Cremer wel zéér vooruitgegaan! Een rol als Joop Ter Heul zóó te spelen, dat het spel heel den avond boeit en ook de gevoelige accenten van dit früsche, gezonde meisje zoo zuiver te treffen, is zeker geen kleine opgave. Wat ik in Cor Visser het meest heb gewaardeerd, dat was haar overgang van onverschillige oakvlsch tot ernstige verloofde, de groei van het kind tot vrouw! Zij werd in de loop van den avond een andere, een oudere Joop Ter Heul en dat was vooral voor een dilettante het knappe in haar creatie. Ook het publiek heeft dat blijkbaar zoo gevoeld, want toen Cor Visser, die aan het slot bescheiden tus schen de andere Jopopienolonkicoërs Instond, door Dom de Gruyter naar voren werd ge leid. kwam de zaal eerst volkomen los en kreeg zij een ovatie, die klonk als een klok! Ik vo>:g er thans gaarne mijn hartelijke, wel gemeende hulde aan toe. Ook voor Cremer was de opvoering van Joop ter Heul een zeer groot cn merkwaar dig succes Want waar ls ce tweede dilettanten vereeniging in ons land. die, terwijl de „hoofd- afdeeling" zich voorbereidt voor een wed- s tr Ij da vond, met haar tweede afdeeling zulk een geslaagde voorstelling met zoo ultgdbreide bezetting kan geven? O zeker, het was aan de mannenrollen wel te merken, dat de beste heerenkrachten gisteren in de zaal zaten, maar welk een keurkorps van jonge meisjes stond daar gisteren op het tooneel! Het leek zoo waar een verzameling van Misses Haar lem" en de Jeugdige H. B. Ster uit Amsterdam mag in haar handen wrijven, dat de leden van de Jopopienoloukicoclub niet hebben meege- dongen naar den schoonheidsprijs! De club is één: de leden hebben het heilig bezworen en mij waren ze gisteren allen even lief! Wie ik de voorkeur zou moeten geven. Pop Heimer, Kitty Francken, Connie Ratendt, Noor van Gin kei. Lou;je de Poli. Pien Greeve.... ik zou het niet durven zeggen, maar ik weet wel, dat ik Dr. SOhmidt met d t" be nijdde, omdat hU voor zoo'n klas met meisjes mocht staan. Je aoudt er leeraar van een H.BJS. om willen worden! Maar ik kan mij voorstellen, dat deze Job Schmidt het hard te verantwoorden had bij de Ja. zetter, je moet er weer aan goiooven Jopopienoloukicöers! Hij overdreef het wei wa: erg met zijn onhandigheid en ik ver moed, dat dit meer aan den heer Timmerman dan aan Dr. Job Schmidt lag. Trouwens de dames wonnen het gisteren over de goheele linie, waaruit wij duidelijk konden zien. dat ditmaal de regie door een vrouw was gevoerd. Mej. Koorenblik sloeg zich met waren hel denmoed door de ondankbare rol van Jule heen en zorgde voor het contrast met de na tuurlijke, gewone Joop! En laten wil vooral niet Hülegonda vergeten, een dienstmaagd zooals ik al mijn vijanden toewensch. Van deze HUlegonda heeft mevTouw Lucas iets kostelijks gemaakt, zonder in de carricatu-ir te vervallen! We'.k een uitstekends kracht bezit Cremer toch in mevrouw Lucas! De heer Boon had gisteren als papa Ter Heul niet zijn gelukkigs'en avond! De*e va der van de robbedoes leek mij wat onno~d g stijf en het gevoelige tooneeltje in III zou ze ker nog meer succes hebben gehad, wanneer papa Ter Heul daar een wat warmeren toon had weten te treffen. Aardig, jong en natuur lijk was Kees van den hoer Van der Meer, en de heer Van Rossum Duchatt^l ofschoon wat oud en geposeerd voor zoo'n vrooHffee bak vise h bracht de prettige, natuurlijke distinctie van den rijken pretendent mee op het tooneel. Ten slotte een woord van warmen lof voor mevrouw Julia de Gruyter! Aan haar vak kundige regie is zeker wel 50 procent van het succes der opvoering te danken! De andere helft was voor mevrouw Clssy van Marxveldt, die, van een lange ernstige ziekte hersteld, de opvoering bijwoonde, en voor Dom de Gruy ter, die het aardige, amusante meisjesboek zoo uitstekend voor het tooneel heeft bewerkt. J. B. SCHUIL. FRAUDE BIJ ASPHALT- REPARATIES. DE AMSTERDAMSCHE ZAAK VOOR HET HOF. In hooger beroep diende voor het Amster- damiche Gerechtshof de zaak van de ambte naren en directeuren der afdeeling Holland van de Neuchatel Asphalt Company, wegens fraude bij asfaltreparaties. De ambtenaar J. G. F., die het minste voor deel had genoten en wien ook naar het oor deel van de Rechtbank minder schuld trof, werd ln eerste Instantie veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, de belde a>- dere ambtenaren G. H. S. en W.H. G. ieder tot een jaar gevangenisstraf. De Nederlandsche directeur werd veroor deeld tot zes maanden en de Engelsche direc teur der Asfalt Maatschappij tot vier maan den gevangenisstraf. De Officier van Justitie, zoowel als de vijf verdaohten gingen van dit vonnis ln hooger beroep. De ambtenaren S. en G. werden verdedigd door mr. K. J. van Nieuwkerken, de ambte naar F. door mr. Alfred Levy, mr. Y. Th. Muller Massis verdedigde den EngeJrfnen directeur H., terwijl mr. E. Y. S. Boor lier als raadsman van <V?n Holland'chen directeur optrad. Het O M. had 14 getuigen gedagvaard, van cle zijde van de verdediging waren 6 ge tuigen opgeroepen. Na de voorlezing der dagvaarding bracht de Rijksaccountant A. Nierhoff rapport uit. Naar zijn becijfering had ln het laatste half jaar Publieke Werken ruim 9600 te veel aan de Asphalt Mij. uitbetaald. De ambtenaar F. bleef bij zijn voor de rechtbank afgelegde bekentenis, hij was in hooger beroep gekomen omdat hij de straf te zwaar vond. De ambtenaren S. en G. namen echter hun voor den Reohter-Com- mlssaris afgelegde bekentenis terug. De Hollandsche directeur P. wilde de schuld op de arbeiders van de Neuchatel schuiven. De arbeiders zouden volgens hem de maten te klein hebben genomen, dit werd gerectifi ceerd door de opzichters i.e. dc verdachten. Inspecteur van politie Posthuma verklaar- dat dat een anonyme brief was ingekomen, naar aanleiding waarvan een onderzoek was ingesteld naar de gestes van de drie ge meente-ambtenaren. De heer Bos. aannemer, als get. décharge gehoord verklaarde, dat verd. F. bij hem in dienst ls en zeer goed voldoet. Een asfaltbewerker in dienst van de Neu chatel verklaart dat hij van de verrichte her stellingen de maat nam. direct nadat het gat dicht was gemaakt. Er werd bij het noteeren naar beneden afgerond. Pres.: Waarom? Get: Omdat we nauwkeurig moesten meten! Deze verklaring werd door twee andere as- faltbewerkers bevestigd- Het bleek wel, dat de maten zoo „zuinig" mogelijk werden opgege ven. op order van den opzichter vande Neuchatel. Pres.: Het is mij niet duidelijk waarom een dergelijke order werd gegeven, de Neuchatel had er nadeel van. Hierop werd de zitting geschorst tot Maan dag 9 Februari. Er zullen nog enkele getuigen worden ge hoord. MOORD OP EEN JONGE VROUW. VREEMD GEVAL TE OVEZANDE. Donderdagavond ongeveer kwart over negen hoorde he: dienstmeisje van den koster van de R K. kerk te Ovezande ln Zeeland, plotse ling buiten een schot vallen. Bij onderzoek bleek. da', de 30-Jarige ech'.genoo'.e van den koster Brakke met een schotwond ln den hals dood werd gevonden, niet ver van de woning. Een jachtgoweer lag er naast. De koster zelf bevond zich op dat momemt ln de pastorie. De politie van Ovezande werd on middellijk gewaarschuwd cn stelde een on» derzoek in. Of men hier met een ongeval of met een aanslag te doen heeft, kon men nog niet vaststellen. Nader deelt men ons mede. dat het par» ket uit Middelburg nog Donderdagavond is gerequireerd. Het stoffelijk overschot van de vrouw ls per auto naar het R.K. Ziekenhuis te Goes overgebracht. Uit het voorloopig onderzoek ls reeds ge bleken, dat een ongeval zoo goed als uitge sloten moet worden geacht. Er'zijn ook hagelkorrels in de deurpost teruggevonden. Men heeft geen vermoeden wie de dader kan geweest zijn. Het onderzoek wordt met kracht voortge zet. DE DéCORS VAN HET A MSTERDAMSCH TOONEEL. VRIJ GEGEVEN, MAAR NIET MEER NOODIG Het beslag op de decors van het Amster- damsch Tooneel ls, naar het Vad meldt, door de failliet verklaring automatisch opgehe ven. terwijl anderzijds de Kon. Ver. Het Ne- derlandsch Tooneel Juist te gelijkertijd heeft te kennen gegeven dat zy op het grootste deel der decors vrijwel geen prijs stelt en dat het best mogelijk Is de stukken van het repertoire van het voormalige Am- sterdamsche Tooneel te geven ln décors, die ln haar bergplaatsen aanwezig zijn. De stagnatie, die derhalve ontstaan ls door de décorkwestie, is daarmee opgehe ven. De opvoeringen nemen heden een aan vang en bovendien wordt er gerepeteerd door de leden van het vroegere Amster- damsch Tooneel voor de opvoïring van A. Defresne's Cagliostio en Sarment's Pècheurs d'Ombres. PERSONALIA. Tot tijdelijk leeraar ln de Fransche taal aan het Baarnsche lyceum U ben:?md <ie heer A. Kok te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13