„DE KLOK" CARELS' PAIN D'AMANDES: NIVEA DE DUITSCHE RIJKSDAG BIJEEN. Het Genootschap van den Octopus. 1 N V. ZEEPFABRIEK Bij Griep 4* BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. In de zittin/g van gisteren van den Rijks* dag heeft de Rijkskanselier Dr. Brüning een grootte rede gehouden, waaraan wij het vol gende ontleen en: Brüning, die al direct door de uiterste lin kerzijde op interrupties werd onthaald, be gon met te verklaren, dat met het oog op de huidige crisis in het economische en politieke leven afdoening der begroeting langs parle mentairen weg van het allergroo.ste belang is. De crisis draagt weliswaar een interna tionaal karakter, doch zij is ook niet vreema aan een crisis in het vertrouwen van de stabiliteit der Duitsche politiek en het Duit- sche economische leven. Brüning doet een be roep op de partijen, opdat de begrooting voor 31 Maart a.s. wet&geldigheid zal krijgen. Het buitenland heeft zeer veel belangstelling voor de wijze, waarop de Rijksdag deze dc» grooting zal afhandelen. De Rijksregeering stelt zich op het standpunt, dat dictatuur- plannen. wanneer zij al bestonden, absoluut, uit den booze zijn. Afdoening langs pariemeii talren weg Is Iets, waarop de Rijkssregeerins grooten prijs stelt. Al heeft zij meermaien van Art. 48 van de Rljksccmstitutie gebruik gemaakt, zij wenscht dit in de toekomst niet te blijven doen. De begrooung is gebaseerd op de aller grootste spaarzaamheid. Mochten de ont vangsten niet meevallen, dan is de regeering vastbesloten deze alleen en uitsluitend te dekken door inkrimping der uitgaven en grootere zuinigheid, doch in geen geval door belastingverhooging. Ook de meerderheid van het Parlement stelt zich op dit standpunt. Spr. vraagt den Rijksdag machtiging in den loop van het begrootlngsjaar verdere bezui nigingsmaatregelen in te voeren. Een derge lijke politiek zal vooral tegenover het buitenland een goede waarborg zijn voor de oplossing van het herstel-vraagstuk. Dit. mag niet gedeeltelijk opgelost worden. De Rijksregeering is niet voornemens voor de geschiedenis de verantwoordelijkheid te dragen voor het ontstaan van een toestand, die voor Duitsohland noodlottig zou zijn. Brüning kondigde voorts nog wetsontwerpen ean nopens steun aan den Dui.sdhen Land* bouw. Wat de werkloosheid betreft, de re geering heeft een commissie ingesteld, die hopelijk een oplossing voor dit netelige vraagstuk zal kunnen vinden- President Löbe deed daarop mededeel!ng van een communistische motie van afkeu ring. De Nationaal-socialistische afgevaardigde Söhr stelde voor den Rijksdag te verdagen. Dit voorstel wend verworpen. Dr. Göbbels (Nationaal-socialist) zeide, dat indien de wereld meer en meer de noodzake lijkheid van verdrag revisie erkent, dit te danken is aan de omstandigheid, dat op 14 September verscheidene miilioenien mxencchen zich tegen het thans vigeerende s.elsel heb ben verklaard. Hoe het Kabinet over het oungplan denkt, heeft men reeds uit de ver klaringen van den Rijksminister van Arbeid 'kunnen vernemen. Spr. heeft het vervolgens over den noodtoestand van boeren en midden standers. „Het rijk heeft geen geld en knevelt de landen, de steden staan voor een bankroet" Maar het is niet waar dat wij een catastrophe wenschen. Die catastrophe hebt gij reeds ont ketend. (Instemming van rechts). De aan stichters hadden reeds lang moeten aftre den. Rust en orde worden in Duitsohland slechts in gevaar gebracht door het voort bestaan dezer regeering. De vaderen van de Grondwet van Weimar hebben zelf deze Con stitutie verloochend. Het hoogverraad, dat men de oppositie toedicht, wordt door de re* geering bedreven. De na tion aal-socialistische FEUILLETON. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden 4) Ze bleven nog wat napraten en wandelden langzaam naar huis terug om het oude da metje nog wat gezelschap te houden. „Ik heb liet spelletje gewonnen," riep ze vroolijk. „Geef mij Je arm, Michael en laten wij gaan soupeeren. Ik heb razenden hon ger!" HOOFDSTUK IH. SENOR MEDINA. In den regel heerschte aan het gezamenlijk ontbijt op Horn Hall een wij onaangename stemming door het, ongenietbare humeur van Sir Gregory, doch op den morgen na de ver gadering ten bate der Pategoniërs, straalde lilj van voldoening. Zijn rede was niet al leen daverend toegejuicht door de talrijke aanwezigen, maar ook de pers was vol lof. „Een van mijn toehoorders", vertelde Sir Gregory opgeblazen „een zendeling, die ja renlang In de binnenlanden daar werkzaam is geweest, was zoo ingenomen met de aan schouwelijke wijze, waarop lk den toestand uiteengezet heb, dat hij mij dit cadeau ge daan heeft." En met. veel bereddering haalde hij uit zijn kamer een barbaarsch wapen, dat be stond uit ccn steenen blad, aan een sterke VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 eischen zijn eischen, die men ook niet door toepassing van het reglement in den weg kan treden. Als thans nog eens verkiezingen moesten worden gehouden dan zouden wij met 180 man in den Rijksdag terugkeeren". (Levendige bijval van rechts). „Het Duitsche voik behoeft niet tot ver twijfeling te geraken, want wij zijn hier! (Gelach links en stormachtige bijval rechts). Wij hebben, aldus spr., dikwijls in de woes tijn den roep laten hooien, die thans de verlossingsroep voor een geheel volk is ge worden". ,J>eutsohland erwaohe", roept spre ker daarop uit, onder daverend applaus zijnei partij genooten. De sociaal-democratische afgevaardigde Sollmann voert dan het woord om te ver* klaren, dat politieke onlusten in Duiteahland 't verlies van nieuwe mililiarden en (het invoe ren van nieuwe belastingen tengevolge' zul len hebben. Als een mengsel van passiviteit en oneer lijkheid, dat de Nazi's voorstaan, willen wij ons volk niet overleveren, aldus spr. De Duit sche jeugd is economisch vertwijfeld en in haar nationaal- en sociaal idealisme ge krenkt.'„De kalmere lagen der bevolking worden door de Nazi's veelal „Untermen- schen" genoemd. Dit volk heeft het recht slechts een regeering te eischen, die het waardig is. Er wordt gevraagd om leiders. Doch deze mogen slechts één doel hebben. Duitsche natie, Duitsche vrijheid, Duitsche toekomst!" (Applaus). De afgevaardigde Döhring verklaart na mens de D.-Natlonalen, dat deze Rijkskanse lier een exponent is van de Centrumpartij, die om haar „schipperen" bekend staat. Het is niet gemakkelijk voor een Centrumman Minister te zijn als er geen bepaalde gedrags lijn is getrokken en geen vast doel voor oogen staat. Het werelduurwerk heeft thans gesla gen en voor de Centrumpartij Is er geen Dlaats meer. De sterk-te politieke krachten liggen thans bij de uiterste partijen. Bij het midden valt niets meer te redden. Wij ver wijten den RijkskanseMer. dat hij het vraag stuk van de oor!ogs:chulden niet openlijk voor het forum der wereld werot. Op het stuk der reparatiekwesties moet eindelijk eens iets gebeuren. Sor. adviseert tenslotte tot RiJkrdapontbinding. Dr. Kleiner (D. Nationaal! betreurde, dat de Rijkspresident zich onder den nood1otti- gen invloed zijner omeeving ertoe heeft laten verleiden het nieuwe plan en het Duitroh- Poolsche liquidat'oaccoord goed te keuren, hetwelk Polen milliarden in den schoot werot om zich tegen Duitschland te waoenen. Spr. erttiseert vervolgens het nlan tot hulp ver leening aan de Oostelijke gebieden en dringt in dit verband aan om vervulling van de boodschap van den Rijkspresident van Maart 1930. De Rijkskanselier reoliceerde daarna in het kort om, naar hij zelde, misverstanden uit den weg te ruimen. Inzonderheid antwoordde hij den afgevaardigde Kleiner, dat de demon straties, welke tijdens zijn reis in het Oosten des lands plaats hadden, niet de goedkeuring van de meerderheid der bevolking konden wegdragen. Tevens wraakte bij de vooral in het Oosten verbreide opvatting, als zou het hem om Fransch kanifaal te doen zijn en als wilde hij het grootbezit aan Frankrijk in handen spelen. De Rijksdag ging vervolgens uiteen tot hedenmiddag drie uur. Dui^chlantl Hoe de werkloosheid bestreden zal worden. BERLIJN. 5 Febr. (V.D.l De door de Rijks regeering ingestelde commissie voor het Werkloosheidsvraagstuk is in een consti- houten steel bevestigd door middel van be werkte darmen van een of ander dier. Het wapen deed de ronde en werd door Freddy zeer bewonderd. Sir Gregory was in zoo'n goede bui, dat hij Laura een bankbiljet van vijf pond gaf en zijn schoonzuster verraste met de mededee- ïing, dat hij een mantel van Russisch sabel bont voor haar besteld had. De brombeer kon heel royaal en edelmoedig zijn als zijn eigenliefde gestreeld werd. „Gaat u met mevrouw Cargoe mee naar den bontwerker, mademoiselle,'* wendde Sir Gregory zich tot de gouvernante, „dan kunt u voor u zelf een mooie mof. uitzoeken". „O, neen!" protesteerde mademoiselle, „u bent veel te goed." „Wij, Engelschen, offeren ons graag op voor anderen," verklaarde Sir Gregory ne derig. Perris moest tijdens dit gesprek voortdu rend denken aan de arme vrouw Gleason, die kans liep uit haar huisje gezet te worden! De millionair zou 'n bedelaar op zijn stoep la ten verhongeren, terwijl hij zonder aarzelen een groot bedrag ten bate van de inboorlin gen van een of ander ver gewest be schikbaar stelde. Zijn beminnelijke stemming duurde een dag of drie en Sir Gregory vergezelde mevrouw Cargoe en Laura zelfs naar een bal. Hij kwam er in een nog zonniger humeur vandaan, want verscheidene gasten hadden hem een compliment gemaakt over zijn knappe dochter. „Het wordt tijd om een man voor Je te zoeken", zei hij bij zijn thuiskomst schertsend tegen het meisje, dat altijd vree- selljk zenuwachtig en schuw werd al3 haar eventueel huwelijk ter sprake kwam. ..Help mij herinneren. Julia dat ik het adresboek eens doorkijk. Wat wil je hebben, Laura, een graaf of een hertog?" „Ik wil den zoon van een baronet hebben, vader", antwoordde zij en zij schrok van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL IfSllilllfjlg Elke dcos KLOKZEEP die in uw huis Icomt, geeft een moment van prettige span ning, welke leuke waardevolle' verrassing er nu weer uit de doos zal komen! 30 Kent men ook bij' U dit genotvolle oogen- blik? HEERDE 399 en Influenza, Rheumatische pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vas zi'tende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen, L)oos 45 ct. Bij Uw Drogist. tueerende zitting bijeengekomen. Dr. Stegerwald sprak in deze bijeenkomst namens de Rijksregeering woorden van dank. De commissie besloot daarop haar werk program naar de volgende richtlijnen in te deelen: le. Productieve inrichting van de werk- loozenhulp. 2e. Verdeeling van arbeid in overeenstem ming met de mogelijkheden van de arbeids markt (Arbeidsbemiddeling, werktijdverkor ting, verlenging van den leerplicht, e.d.) 3e. Prijsvorming en loonpolitiek in zoo verre zij de arbeidsmarkt beïnvloeden. 4e. Arbeidsmarkt en landbouw, werkloos heid en binnenlandsche kolonisatie 5e. Verplichte arbeid, arbeidsdienstplicht, vrijwillige arbeid, arbeidsvoorzorg. 6e- Ondersteunende werkloozenhulp, ver zekering, crisissteun, openbare voorzorg, haar voorwaarden en grenzen. Geruchten over een staatsgreep? BERLIJN, 5 Febr. (V. D.) In parlementaire kringen wordt n.a.v. de uiteenzettingen van den Rijkskanselier en de communistische in terpellatie betreffende de geruchten over plannen tot bijeenroeping van een nieuwe Nationale Vergadering, de verk'aring van den leider der Duitsche Volkspartij Dingel- dey, gepubliceerd in een der late avondedities druk besproken. Dingeldey- verklaarde, gelijk gemeld werd, wat volgens hem een doelbe wuste regeering moet doen als het parlement in gebreke bliift. Van welken aard een be roep van den Rijkspresident op het Duitsche vo'k moet zijn volgens den leider der D. Volkspartij, blijft voorloopig nog een open vraag. De stemmen, die spreken van een eventueele nieuwe nationale vergadering, ne men intusschen gestadig in aantal toe. „Der Tag-" zinspeelt op plannen, volgens welke het Rijkskabinet, na aanneming van de Staatsbegrooting en verdaging van den Rijksdag, te zamen met het Pruisische Ka binet wetsontwerpen zou uitwerken, die den Rijksdag niet meer zouden bereiken. Het Volksbegehrenin Pruisen. BERLIJN, 5 Febr. (V. D.) De Dtütsche Volkspartij deelt mede, dat zij niet officieel zich met- het door Stahlhelm geëischte Volksbegehren zal bezig houden. Er is trou wens geen enkel verzoek ln dien zin tot haar gedaan. Zij zal zich er echter ook niet te gen verzetten, alleen reeds om het feit, dat de Volkspartij principeel als oppositie tegen over de regeering geen aanleiding ziet om het af te wijzen. De Duitsche Christelijk-Nationale Boeren - en Landvolkpartij heeft verklaard het Volks begehren tot ontbinding van den Pruisischen Landdag met alle kracht te zullen ondersteu nen, aangezien de huidige samenstelling er van in geen enkel opzicht meer overeenkomt met den wil van het Pruisische vo'k en om dat het in het belang van den Pruisischen landbouw is de macht der sociaal-democratie te breken. T sjectio-Slowakije. Hevig tumult in het Parlement. PRAAG, 5 Febr. (V. D.) De bloedige ge beurtenissen te Duchcow waren heden het onderwerp van een verklaring van den Mi- haar eigen vermetelheid!" Theodore Arden is goed genoeg voor mij." „Mogelijk! Mogelijk!" mompelde Sir Gre gory goedgehumeurd, „maar niet goed ge noeg voor je vader, Laura. Arden is een aar dige jongen en zal wel een titel en geld krij gen, want hij is eenige zoon; maar we moe ten het hoogerop zoeken, meisjelief. Een hertog „Ik verlang geen hertog", verklaarde Laura bits. Sir Gregory fronste de werkbrauwen. „Jij verlangt wat ik verlang, Laura", zei hij, op eens scherp wordend, „ik weet het beter dan Jij en ik zal een echtgenoot voor je uitkie zen, zooals ik verlang. Jij hebt alleen maar te gehoorzamen." „Dat zal ik in dit geval niet." mompelde Laura, gelukkig niet luid genoeg dat haar vader haar hooren kon. Toen het meisje op haar slaapkamer kwam barstte zij in snikken uit, en aan mademoi selle Clbot, die haar probeerde te troosten, verklaarde ze dat zij met niemand anders trouwen wilde dan met Theodore. „Ik zal hem schrijven, of hij morgen hier komt", zei Laura, terwijl ze haar oogen draagde, „en als hij het vraagt, loop ik met hem weg!" „Dat zou ik liever niet doen, kindje", ad viseerde mademoiselle nuchter, ,je zoudt er je geld door verliezen". „Ik verlang geen geld. Het is ook om dat akelige geld dat Senor Medina mij lastig valt. Mademoiselle was een bleeke. niet on knappe magere jonge vrouw van een jaar of vijf en twintig. Zij had gitzwart haar en twee donkere oogen, die meestal mat en ver moeid stonden. Maar toen Laura den naam van den Spanjaard noemde, werd het bleeke gezicht donkerrood en de doffe oogen be gonnen te schitteren. „Wat zei je daar?" vroeg ze schor. Ze nlster-Presldent ln het Parlement. De Pre mier zeide, dat deze gebeurtenis.ten moeten worden toegeschreven aan opzweeping der massa door de communisten De schuld hier aan moet ln de eerste plaats gezocht wor den bij den communistischen Senator Stran- sky en consorten. De communistische parle mentsleden ontketenden bij het hooren van deze woorden een oorverdoovend kabaal, sloegen met lessenaars en schreeuwden den Premier de woorden „bloedhond" en „Moor denaar" toe. Het duurde gerulmen tijd voor de rust was weergekeerd. Engeland De nieuwe kiezerslijsten. LONDEN, 5 Febr. (V-D.) Blijkens de nieu we kiezerslijsten voor Groot-Brittannië en Ierland is het aantal kiezers op het oorenblik 664.719 meer dan bij de verkiezingen van 1929 Het totaal aantal kiezers voor het Laverhui' bedraagt ruim 29 1 2 millioen Er zijn-1.7*0.000 vrouwelijke kiezers meer dan mannelijke België. De credieten voor de lands verdediging. BRUSSEL, 5 Febr. (V.D.) de speciale Ka mercommissie voor de Buitengewone Beg-oo- ting heeft vanmiddag de gevraagde credieten van 300 millioen francs, bestemd voor de Landsverdediging, goedgekeurd. Op verzoek van de regeering zal de rappor teur echter nog geen verslag in d'en en, daar de regeering voornemens is binnenkort na dere voorstellen te doen, waardoor de mili taire credieten tot op de helft verminderd zouden worden en de overige 150 mih oen francs voor werkloosh eldsbestrijding kunnen worden gebruigta STADSNIEUWS KANTONGERECHT, UITSPRAKEN. K. G. openbare dronkenschap f 10 subs. 10 dagen hechtenis; Th. W overtreding van de Motor- en Rljwielwet (het als bestuurder onder den inxloed van het gebruik van al- hoholhoudenden drank verkeerend met een motorrijtuig rijden, 3 dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid motorrijtui gen te besturen voor den tijd van 3 maan den. J. H. v. B. na verzet, loopen over ver boden grond, verzet niet-ontvankelijk ver klaard, D. I. het als bestuurder van een mo torrijtuig daarmede over een trottoir rijden, na verzet, vrijspraak. C. A. G., het zich niet in bepaalde richting verwijderen, wanneer hem hiertoe bij eenige toeloop van publiek op den openbaren weg aanleiding gevende gebeurtenis door een po- litie-ambtenaar last wordt gegeven f 15 subs. 15 dagen hechtenis; F. H. R„ overtre ding van de Motor- en Rljwielwet f 100, subs. 20 dagen hechtenis; E. de J., overtreding der politieverordening van Haarlem f 15 subs. 15 dagen hechtenis; J. S. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 15 subs. 15 dagen hechtenis; F. C. B. idem f 50 subs. 20 da gen hechtenis. o f 25 subs. 10 dagen hechtenis; J. V. open bare dronkenschap 3 dagen hechtenis en plaatsing in een R.W.I. voor den tijd van 3 maanden, W. A. G. K., overtreding de poli tieverordening der pol. verordening van Haarlem f 10 subs. 10 dagen hechtenis; A.A. openbare dronkenschap f 5 subs 5 dagen hechtenis; J. V. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis; A. T. idem f 15 subs. 15 dagen hechtenis; R. S. idem f 25 subs. 10 dagen hechtenis; J. v. V., dagen'hechtenis; N. H. W. baldadigheid f 1 overtreding van de Spoorwegwet f 8 subs. 8 subs. 1 dag hechtenis; W. W. overtreding der Motor en Rljwielwet f 15 subs. 15 dagen hechtenis; J. P. W. het loopen over verbo den grond f 15 subs. 15 dagen hechtenis; J. P. W. idem f 15 subs. 15 dagen hechtenis. liep op Laura toe, en pakte haar zoo stevig bij den arm, dat het 't meisje pijn deed, „Maakt Pedro Medina het je lastig?" „Laat me los, mademoiselle, u doet mij zeer", verzocht Laura kribbig. „Ja, hij wil met mij trouwen", vervolgde ze, „en ik haat hem." „Dat is maar goed ook, want hij is niet voor jou," gaf mademoiselle scherp ten ant woord. „Hoe Ls het mogelijk, juffrouw Drum vertelde ook al dat hij met dit kind wil trou wen" voegde ze er binnensmonds aan toe. „Maar Pedro zal dit kind niet krijgen", zei Laura, die de ontboezeming gehoord had. „ik trouw met Theodore, al zou ik met hem moeten wegloopen" „Zoo iets doms zul je nooit doen," meende de gouvernante. „Maar het zal niet noodig zijn, meisje. Je kunt overigens gerust zijn. Laura. Pedro zal het je niet meer lastig maken. Wegloopen? Neen! Als je dat van plan bent, zeg lk het aan je vader." „Het kan mij niet schelen flapte Laura roekeloos uit. „Er komt toch ruzie omdat ik met Theodore wil trouwen, dus dan maar hoe eer hoe liever. Liep Pedro, zooal u hem noemt maar met u weg." „Wie weet", antwoordde mademoiselle, terwijl ze haar dunne roode lippen, op el kaar klemde. „Hij aanbidt mij", voegde ze er theatraal bij. „En maakt het mij tegelijkertijd lastig met zijn attenties, „bracht Laura in het mid den. „Ah!" De zwarte oogen begonnen weer te schitteren. „Maar hij meent het niet. Pedro zou nooit van zoo'n baby als jij bent, kunnen houden." „Dank u voor het compliment, mademoi selle. maar ik ben in elk geval overtuigd, dat het hem om het geld te doen is". „HÜ krijgt jou niet en het geld niet, kind je. Luister! Ik heb er nooit eerder met jou over gesproken. Pedro is met mij ver- DE ONBEWOONBAAR VER KLAARDE HUIZEN. EIGENAARS VRAGEN SCHADELOOS- STELLING. Het bestuur der Vereenigde Huiseigenaren, voor Haarlem en Omstreken, heeft het vol gende adres aan den gemeenteraad gezon den: Ons werd (bij schrijven van 7 Oct. jl.) ter kennis gebracht, dat op de Gemeenteraads vergadering van 24 September weder 71 wo ningen werden onbewoonbaar verklaard. Vele dezer perceelen zijn het eigendom onzer leden. Wanneer men dan het raadsverslag in de plaatselijke bladen leest, dan is het wel eigenaardig, dat geen der raadsleden een. woord rept over de eigenaren dier woningen. Deze worden door het besluit ten zeerste ge dupeerd; velen dezer worden hierdoor geheel of gedeeltelijk van hun inkomsten beroofd, daar de Gemeente niet de minste schadever goeding geeft, hetgeen gelijk staat, met ont eigening zonder vergoeding. Redenen waar om wij beleefd verzoeken, om een billijke schadevergoeding, daar anders velen dezer eigenaars geheel of gedee'telijk armlastig zullen worden. De meesten hebben deze per ceelen door erfenis verkregen, of van hun. spaarpenningen gekocht. Daar komt nog bij, dat de meesten den middelbaren leeftijd reeds lang hebben overschreden en geen ander middel van bestaan hebben. Ook is het vreemd, dat bijna geen enkel raadslid zich van den toestand dier wonin gen heeft overtuigd, maar in blind vertrou wen op de Gezondheidscommissie hun stem gaven tot afkeuring. Ook leest men vaak in de bladen dat wel dra de nuttige hand van den sloooer zal ko men om deze z.g. krotwoningen af te breken en op te ruimen. Wie ge'ast dat en voor wie zijn de kosten en wat wordt er met den, onengevallen grond gedaan? Tot nog toe is daar nog niets van te zien, getuige Rave- steég en Bannesteeg: alleen die perceelen die door de Gemeente zijn aangekocht voor ver betering van het verkeer worden afgebroken, doch alle andere blijven staan en worden broedplaatsen van ratten en muizen, waar van de omwonenden zeer veel hinder onder vinden. Ook wordt er in de leege huizen door zeker publiek veel vuil en afval ingeworpen en door zekere personen worden ze als nacht 'ogies gebruikt. In één woord het wordt dan een onhoudbare toestand voor de omgeving. Wij zullen de laatsten zijn die het ontrui men van krotwoningen zullen bestrijden, maar laten B. en W. door een commissie van deskundigen de waarde van den grond en opstalwaarden dezer woningen vaststellen en met deze waardebepaling de betreffende eigenaars schadeloos stellen. Het gaat toch niet aan het individu ten koste van het al gemeen belang te benadeelen. KINDERVOORSTET.TTNCt TEN BATE VAN „NAZORG". Wensdag 25 Februari en Zondag 1 Maart wordt in den Stadsschouwburg opgevoerd: „Een Oude jaarsavondfeest te Volendam", Zij, die met hun kinderen een genotvollen middag willen hebben, raden we aan tijdig plaatsen aan te vragen. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 4 1'2 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5 47 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7 1/2 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag avond te 7 uur. De diensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Ge meentegebouw L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge L. Begijnestraat 11. loofd. Ik heb hem in Barcelona leeren ken nen. Hij heeft zijn vader een aanbevelings brief voor Sir Gregory gevraagd om mij te ontmoeten, begrijp je. Ga jij nu maar rustig slapen, kindje. Pedro zal je niet meer lastig vallen." Mademoiselle bleef nog een poos voor het vuur in haar slaapkamer zitten peinzen; een wilde woede tegen den Spanjaard was in haar opgekomen. Toen Medina den volgenden dag een be zoek bracht, trof het wel heel ongelukkig, dat Mademoiselle juist uit was. Laura had Theodore geschreven, hij was dadelijk in zijn nieuw auto ge komen en had haar en Mademoiselle mee genomen voor een tochtje. Tegen vier uur stond Medina op de stoep in zwart jacquet en gestreepte broek, hoogen hoed op en witt slobkousen aan. Het viel niet te ontkennen, dat hij een opvallend knap man was met zijn ultheemsch uiterlijk: olijfkleurige teint en doordringende donkere oogen, ovaal gezicht en een kleine zwarte snor. Een scherp opmerker zou een gluiperi ge uitdrukking in die donkere oogen ont dekt hebben, maar menig argeloos meisje had Pedro tot den held harer droomen uit verkoren. Sir Gregory was thuis en hij ontving den Soanjaard met groote hartelijkheid. Pedro Med'na was sluw genoeg, om op 's mans ildelheid te s^eculeer^n en verbeide zich, dat hij den milllonnair om zijn vinger kon winden. Maar de Spanjaard zou weldra on dervinden, dat zijn gastheer alleen van men- schen hield, die hem geen stroobreed in den weg legden. (Wordt vervolgd). Belangrijke rede van Brüning. Het antwoord der Nationaal-socialisten. INGEZONDEN MEDFDEELINGEN a 60 Ct». per re*el. EEN LICHT EN FIJN BOTERKOEKJE 20 CENTS PER ONS INCEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct,. per „gd. Bij guur weer, bij wintersport Vóór ge U naar buiten begeeft, éérst inwrij'ven. Nivea dringt gebeel in de buid zonder glans aebter te laten. Zij maalct de buid gezond en krachtig, en geef1 weerstandsvermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen buid is bij gebruik van Nivea onmoge lijk. Wrijft ook iederen avond voor bet naar bed gaar gezicht en banden grondig biermede in. Nivea is niet te vervangen, want Kaar bijzondere wer king berust op Kat gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat in geen andere huidcreme aanwezig is. v: Doozon. 15,20,40 en 90 ct i TuDen: 45 en 75 ct PE8ECO MIJ., AMSTERDAM-C.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6