UIT DE OMSTREKEN Geen nieuw pak? Salarisvermindering? Ververü en Chem. Wasscherü J. LOTTGERING HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 9 FEBRUARI 1931 VELSEN DE WERKLOOSHEID. «ET AANMAKEN VAN TEGELS EN TROTTOIRBANDEN. Van den dienst der art>ektóbsmiddfeling en werkloosheidveraekering ontvingen wij het verslag over de maand Januari, hetwelk wij hieronder laten volgen. De -werkloosheid toonde in de afgeloopen maand nog neiging tot stijgen. Hoewel de stijging betrekkelijk gering is. is dit. toch .teekenend voor den toestand op de arbeidsmarkt, daar in normale omstandig heden en bij gunstige weersgesteldheid de maand Januari meestal eenige vermindering der werkloosheid brengt. Dit was ook het geval in Januari 1930. toen het aantal ingeschrevenen daalde van 314 op 255. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg aan het eind der verslag- onaand 495, tegen 459 aan het einde der maand December van het vorige jaar. Om echter een juist beeld te krijgen van den ontvang der werkloosheid, moet men van dit getal aftrekken 42 werkzoekenden, die nog niet werkloos zijn en 32 ingeschreven vrouwelijke werkzoekenden, die niet of slechts gedeelte lijk werkloos zijn (werksters e.d.) Er blijven dan 421 zuiver werkloozen ever. In dit aantal zijn mede begrepen 25 werkloozen onder de 18 jaar. De eerste maand van het nieuwe jaar, dal- wij onder zulke sombere omstandigheden in* gingen, bracht dus -geen verlichting. Hoe het verder zal gaan? Een voorspelling zou te gewaagd zijn. Het is natuurlijk mogelijk, dat het komende voorjaar eenige opleving brengt, maar de ongunstige berichten uit andere in dustrie-plaatsen geven deze mogelijkheid geen reeelen grondslag. Het aantal aanbiedingen v. werkzoekenden bedroeg 433; plaatsingen 59; aanvragen van werkgevers 72 en voldane aanvragen 66. Het aantal geplaatste vrouwelijke werk zoekenden bedroeg 7. Dat de arbeidsbemiddeling in onze gemeente veld wint, niettegenstaande de zeer ongun stige factoren, waaronder in 1930 mioest wor den gewerkt, moge blijken uit onderstaande cijfers: Aantal aanbiedingen van werkzoekenden 1929 3201, 1930 4392; plaatsingen 1929: 599. 1930: 871; aanvragen van werkgevers 1929: 913, 1930: 1054; voldane aanvragen 1929: 642. 1930: 897. Daar het ons bekend was, dat de werkloose en uitgetrokken vischknechts, havenarbeiders en zeelieden zich niet bij de gemeentelijke arbeidsbeurs «melden, hebben wij omtrent deze groepen inlichtingen gevraagd bij denlJ-muidei Federatie. Men deelde ons mede, dat er 19 visch knechts, 11 havenarbeiders en 21 zeelieden «uitgetrokken zijn. 62 zeelieden zijn nog niet uitgetrokken. Wij komen dus bij de IJmuider Federatie tot een totaai van 113 werkloozen. welke allen in de gemeente Velsen. woon* ach tig zijn. Voegt men deze werkloozen bij de 421, welke de gemeentelijke arbeidsbeurs in haar ver slag opgeeft, dan komt men voor de gemeente Velsen tot een totaal van 534 werkloozen. Ook hier in de gemeente Velsen is helaas een stijging van het aantal werMoozen waar te nemen. .«Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat de commissie voor werkverruiming neg niet anet het plan gekomen is, waarover reeds meer analen door ons werd geschreven, om aan den wensch van den directeur van den dienst der arbeidersbemiddeiing en werkloosheids verzekering gevolg te geven, en een begin te «maken met het doen vervaardigen van tegels en trottoirbanden, zoomede het egaliseeren van terreinen, door werkloozen. ONDERWIJS. Voordracht voor de benoeming van twee onderwijzers aan de openbare lagere- school G te Velsen: a. l. H. Jonkers, tijdelijk onderwijzer aan school G. 2. C. Dik, tijdelijk onderwijzer aan school G, 3. C. J. H. van Rossum du Chattel, tijdelijk onderwijzer aan school E. b. l. C. Dik, tijdelijk onderwijzer aan school G, 2. H. Jonkers, tijd. onderw. aan school G.. 3. C. J. H. van Rossum du Chattel, tijde lijk onderwijzer aan school E. EEN RECLAMEGESCHRIFT VOOR DE GEMEENTE. Velsen is wellicht de veelzljdigste gemeente van ons land. De heterogene deelen. waaruit zij is samengesteld komen waarlijk tegemoet aan eiken cisch, die een toekomstige bewoner maar stellen kan. Daar Is allereerst IJmuiden met de zee. IJmuiden is visschershaven. maar ook badplaats. En industrie-stad. IJmuiden heeft een min of meer stedelijk karakter. Velsen-Noord is voornamelijk in dustriegebied. En heeft een weinig tuinbouw. Dan het dorp Velsen zelf. schaarsch bevolkt, doch wandelplaats van den eersten rang, met het park Vel eerbeek en de oude buiten plaatsen Waterland, Schoonenberg en Beeckenstein. En ïn de polders heeft Velsen bovendien landbouw en veeteelt, zoetwater- visscherij. Tenslotte omvat de gemeente in Santpoort een villapark bij uitstek en in Drie huis daarbij nog in ruime mate woeste grond- de prachtig breede duinen van Duin- en Kruidberg. Met goede wegen, te land en te water, autobussen, boot en electrische spoor verbinding neemt Velsen onder alle Neder- landsche gemeenten wel ongeveer de gun stigste positie in. .,Och, dat de menschen het toch weten mochten", is de verzuchting, welke burge meester Rijkens slaakt in het voorwoord tot een propagandageschrift voor Velsen, dat wij ontvingen van het Centraal Bureau voor Gemeentepropaganda, Kamperfoeliestraat 18 te 's-Gravenhage. „Dat de menschen het toch weten moch ten!" Daarvoor is dit boekje van aanbeveling samengesteld, daarvoor is het gestoken in een aantrekkelijk omslag in hemelsblauw en goua. zóó. dat ieder, die het ziet liggen het wel even opneemt, en zich er van vergewist, wat de aanbeveling op den omslag ..Vestigt U te Velsen" inhoudt. Een zoo bevoorrechte gemeente aan te be velen is geen moeilijk werk. De feiten en vooral de foto's er bij maken reclame voor zich zelf. Dit prospectus van begeerenswaar- dï dingen zal dan ook zijn doel wel niet piissen. He', beschrijft Velsen als lustoord, het dorp der buitenplaatsen, als woongemeente. de gemeenschap der landhuizen en aardige middenstand- en arbeiderswoningen dus, als aantrekkingspunt voor vreemdelingenverkeer; als Industrieplaats en als centrum van goed onderwijs. Het boekje is, verlucht met tal van illustraties, gedrukt op goed papier. IJMUIDEN SLEEPDIENST. Zaterdagmiddag, omstreeks 6 uur vertrok de sleepboot Gouwerzee van de firma Smit, met een tweetal nieuwgebouwde tu.melbak ken voor Havre. Zaterdagmiddag kwam de Fransche erts boot Hebe aan, met een lading erts voor de hoogovens. DE NIEUWE BETONBRÜG. Met het werk aan de nieuwe beionbrug schiet de aannemersfirma hard op. Het brug dek is al bijna gereed. Als het zoo voortgaat, zal de nieuwe brug zeker met Mei of Juni in gebruik genomen worden. OPDRACHT. Het verbouwen van eenige perceelen in de Oranjestraat tot showroom en garage met bovenwoningen voor den heer Joh. v. d. Horst is opgedragen aan den heer B. van Geldrop alhier. FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. Over de week van 24 tot en met 30 Januari werd aan 221 (208) werklooze aeevisscliers f 2142,25 (f 2116.25) uitgekeerd. Het aantal uitgetrokkenen bedroeg op 30 Januari 72 (56), als volgt verdeeld over de verschillende gemeenten: Egmond aan Zee 6 (3), Scheveningen 17 (11); Katwijk aan Zee 19 (16); IJmuiden 18 (15) en overige gemeenten 12 (11). Tevens werden over de week van 2 tot 6 Februari 36 nieuwe we rkloo she ids kaar te n uitgegeven. „DE HEER SCHUITEMAKER WEER IN DE POLITIEK". Onder bovenstaand hoofd verscheen in een der bladen de mededee'ing, dat de heer M. G. Schuitemaekr, oud-lid van den gemeen teraad voor den Vrijz. Dem. Bond, om de a.s. raadsverkiezingen weet een candidatuur zou aanvaarden en dan op de lijst van den heer D. F. J. Schilling zou uitkomen. Bij nadere informatie verzocht de heer Schuitenmaker ons dit bericht ten stelligste te willen tegenspreken, hem Is van dit bericht en de aanleiding hiertoe niets bekend. DIERENBESCHERMING. De tweede jeugd-middag .wordt gehouden op Zondag 15 Februari in de ..Witte Bioscoop Ook nu zal de heer Noest uit Amsterdam na mens den „Jeugdbond voor dierenbescher ming" spreken bij een pracht-serie lichtbeel den. terwijl mej. Sant in de pauze eenige nummers zal zingen. BEVERWIJK DE TUINDERSCREDIETEN. Ten aanzien van de voorgenomen crediet- verleening door Ged. Staten ben behoeve van de Noodlijdende tuinders heeft de RJK. Coöp. Tuindersvereengiing .Kennemerland zich met een adres tot den gemeenteraad gericht, waarin wordt gewezen op de zeer lage prij zen, zelfs beneden kostprijs, welke de tuin* bouw-producten op de veilingen besomden. waardoor vele kweekers niet in staat zijn hun tuinen behoorlijk te bemesten en te be werken voor het komende seizoen. Aange zien velen hunner niet in staat, zijn zich voldoende borgstelling van personen te ver zekeren, om zich erediet te verschaffen, dringt adressante er op aan medewerking te willen ver'.eenen aan de door Ged. Staten voorge stelde credieteregeling, waarbij de gemeen ten worden verzocht zich voor 30 pot. voor de te verstrekken credieben garant .te stel len. De Christelijke Boeren- en Tulndersbond afdeeling Noord-Holland adresseerde in ge lijken zin aan den gemeenteraad. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG". Op Dinsdag 10 Februari houdt de Coöp. Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging „Al gemeen Belang" haar jaarvergadering, waarin ö.m. het aan de leden uit te keeren dividend zal worden vastgesteld. De omzet bedroeg over het «boekjaaT 1930 f 216.865. dat is bijna f 13000 minder dan in het. daaraan vooraf, gaande jaar. Deze omzet-verm'.ndering was eenerzijds het gevolg van de reeds vroeg in gevoerde broodprijsverlaglng, anderzijds was zij be wijten aan den druk der tijden, die zich vooral in den omzet van de banketbakkerij deed gelden. De winst over 1930 bedroeg f 18.568.50. Het ledental steeg «tot 1759. EEN STATIONS-RESTAURATIE? Naar wij vernemen worden pogingen in het werk werk gesteld om het Beverwijfeche spcorweg-station, in verband met de te ver wachten toeneming van het getal reizigers bij de as. electriflcatie van den spoorweg te verrijken met een restauratie. Een daartoe strekkend verzoek is tot de directie der Ned Spoorwegen gericht. HILLEGOM HOLLANDSCH BI.OFMKWEEKERS- GENOOTSCHAP. Dezer da-zen hield de afdeeling Hillegom van het Ho'iandsch Bloemboïlenfcweekers Genootschap haar jaarvergadering. De be langstelling was bevredigend. De voorzitter de heer D. Nieuwenhuls, open de de bijeenkomst met een woord van har telijk welkom, hij hoopte, dat 'net een goed jaar moge worden, al teekenen zich wel donkere wolken aan den horizont en zijn de vooruitzichten niet onverdeeld gunstig. Ook werd het overlijden van den heeT Bal vers, een der oprichters van het H.B.G. her dacht. die 14 jaar voorzitter was en tot zij" overlijden eere-voorzitter en dre zoo onteaghjk veel voor de organ'sa tie heeft gedaan. Van den heer F. Lommeres Pzn. was een brief ingekomen, dat hij een herkiezing als bestuurslid niet- meer kan aanvaarden. De voorzitter dankte den aftredende voor alles dat hij gedurende zoovele jaren voor de ver eeniging heeft gedaan. Na ampele discussies werd" besloten, deze vacature niet meer te ver wallen en het aantal bestuursleden te bepa len op 5. De aftredende secretaris, oe beer INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL maakt het oude costuum zoo goed als nieuw Gr. Houtstraat 5a Tel. 10771 P. Goemans Ante. werd op voorstel van een der leden bij acclamatie herbenoemd. Na de pauze hield den heer P. N. Jonkheer een causerie over: „De behandeling der bolge, wassen voor en na het koken". Op deze inleiding volgde een gedachten- wisseling. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie inhoudende een rozen krans: een handschoentje. W. Janssen, Middenstraat 27, een rljwlelpomp. DE NIEUWE HAVENBRUG. Zaterdag is de nieuwe Havenbrug over de geheele breedte voor het verkeer opengesteld hetgeen een groote verbetering is. In de buurt werd gevlagd. De bestrating aan beide zijden sluit even wel nog niet voldoende aan, het wegdek der brug ligt lager. Verwacht wordt, dat dit spoedig verholpen zal worden. ZANDVOORT CENTRALE OUDERCOMMISSIE. Woensdagavond 11 Februari wordt in school D. (Heerenstraat) een vergadering gehouden van de besturen der oudercommis sies om te komen tot een Centrale Ouder commissie. DIERENBESCHERMING. Zaterdagavond 14 Februari geeft de afdee ling Zandvoort van de Nederl. Vereen, tot bescherming van dieren een propaganda- feestavond in Monopole. De spreker van den avond is dierenarts D. J. Kok, uit Haarlem. De tooneelvereenlging Phoenix zal opvoe ren Peggy m'n kind. ARTI ET RELIGIONE. De avond van ArtJ et Religione in het Pa tronaatsgebouw is uitnemend geslaagd. De wijze, waarop gezongen werd, was een ge tuigenis van ernstige studie, van ambitie voor de zangkunst en van goede leiding. Het tooneelstuk in drie bedrijven Mina- Lina oogstte van de stampvolle zaal veel bijval. DIERENBESCHERMING. De Afdeeling Zandvoort der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren houdt Zaterdag 14 dezer in Monopole een propaganda feest avond, met het doel daardoor een aanvulling te verkrijgen van hét reservefonds- Dit fonds is bestemd voor de oprichting van een asyl te Zandvoort. De tooneelvereeniglng „Phoenix" heeft belangelooze medewerking toegezegd, waardoor het succes van den avond bij voor baat verzekerd is. De dierenarts D. J. Kok, medisch adviseur der Vereeniging. zal een causerie houden. Eenige attracties zullen de gezelligheid verhoogen. Om „den avond" te kunnen meemaken kan men zich wenden tot een der bestuursleden der Vereeniging; het nog voorradige aantal plaatsen vermindert evenwel reeds hard PHOENIX. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging de Phoenix een uitvoering van de Kilometer vreter, een Duitsch kluchtspel in drie be drijven van Koert Krantz. Reeds lang stond dit kluchtspel op het programma, maar het eisebt twaalf man bezetting d.w.z. zes dames en zes heeren. Van de nieuwe spelers de heeren A. Sau- veplanne en W. Pauw was de eerste heel goed in zijn rol van Cesar, Seefelt, de beroemde tooneelspeler. De dikdoenerij heeft in deze grove, zware klucht de overhand, waar de vele onnoodige terzijdes het publiek niet hoog aanslaan, waar de opzettelijkheid overal naar voren komt. De heer H. C. Polder als de Kilometervre ter en mevrouw Huyer-van Rijnberk en mej. L. Roukens, respectievelijk als echt-genoote en nicht, gaven uitstekend spel, ofschoon de eerste de rol van radmaniak en avontuurtjes zoeker blijkbaar niet zoo gemakkelijk ligt. Een ander drietal, de heer en mevrouw Stol en mevr. A. Bleesing speelden op een wijze, dat de aanwezigen vrede konden heb ben met de zotte verwikkelingen en het top punt wel bereikt wordt, als de eerste op een ooeenb'lk drie schreiende vrouwen op zich ziet toesnellen. Mevrouw Bleesing was in haar rol van rijks advocaat den bijnaam, de vrouw met den adelaarsblik, die den man van haar nicht wel eens de avontuurtjes zou afleeren, aller kostelijkst. Al met al hebben de spelers zich uitste kend van hun taak gekweten ofschoon men aan het applaus wel bemerken kon, dat 't geen partijtje poker was. De regisseur, de heer H L. Orlooge had wel de repetities geleid, maar was door onge steldheid verhinderd aanwezig te zijn. Den heer E. H. Brokmeyer Jr. als requisi- teur weer alle lof. In de pauze werd gecollecteerd voor het zelfde doel, waarvoor Maandagavond de Ki lometervreter op den- liefdadigheidsavond gegeven wordt. Een bal besloot den avond. BLOEMENDAAL FEESTAVOND REDDINGSBRIGADE. Zaterdag heeft dc Bloemendaalsche Red- dings-Brigade op recht gezellige wijze feest gevierd in hotel Van Schooten te Overheen. De avond werd geopend met een marsch van de Haarl. Alg. Muziekclub. waarna de voorzitter, de heer E. W. A. van Nederhasselt het woord nam. Spr. wees er op hoe na een winter van hard oefenen in Stoop's Bad en op den cursus E.H B.O. dc brigade meer of min recht heeft op een ont ponningsavond. Deze ls 't we'-k van de Ontspannlnvs-Com- mi;sie, welke t vorig Jaar is opgericht en ste't geen eischen aan de kas ornaat de >o - ten bestreden worden uit bijzondere bijdra gen. Spr. wekte nlet-leden onder de aanwe zigen op lid der brigade te worden. Hierna werd het omvangrijk programma afgewerkt. Muziek, optreden van het duo Ceesant. attracties en tooneelstukjes wissel den elkaar af. •Daatjes Moeder" opgevoerd door de leden had veel succes, niettegenstaande een der rollen wegens ziekte gelezen moest worden. ,De verliefde boer in angst" moest wegens ziekte vervallen, waarvoor Mevr. Budding ten beste gaf: de Kanarievogel. Grabbelton, appelhappen, verloting enz hadden eveneer-s veel succes. De heer A. J. Meyerlnk deelde met oen pro pagandistisch speech je de prijzen uit, be haald op den onderllngen oefenavond. Na afloop van het programma volgde een gezellig bak OVERVEEN VEREENIGING VOOR VOLKSTUINEN. Bovengenoemde vereeniging (houdt op Dinsdagavond 10 Februari haar jaarverrade- ring in hotel „Roosendaal" te Overveen. Behalve de verschillende jaarverslagen zul len aan de orde komen de verkiezing voor een've bestuursleden. Aftredend zij-n de heeren G. G. van Beem. F Flsse en J. Oskam. Vaca tures: J. Vermeer (overleden) en J. J. Hul zin ga («bedankt) Tuintjes, die niet voor de jaarvergadering worden opgezegd, worden als ingehuurd be schouwd. HEEMSTEDE ASPHALTEERING. Door den Provincialen Waterstaat van Zuid-Holland is aan de N.V. De Geruisch- looze Weg te Heemstede opgedragen het as- phalteeren van 66.000 M2 weg enz., behoo- rende bij het onderhoud van de Provinciale wegen in het Westland. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING Zaterdagmorgen vergaderde de raad. Medegedeeld wordt, dat de leuningen van de brug naar den Houtrakpolder zullen wor den vernieuwd. Een verzoek om ontheffing der bouwver ordening wat betreft den afstand tot den openbaren weg voor den wederopbouw van een afgebrande boerenwoning aan de Groote Braak te Halfweg, wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Het voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot oprichting van een gemeentelijk Ziekenhuisfonds, wordt van de agenda afge voerd. terwijl de voorzitter verklaart, dat B. en W. nog niet weten, of zij met dit voorstel ln dezen vorm in den Raad zullen terug komen. Besloten wordt, dat de gemeente voor 30 pet. borg wordt voor aan den akkerbouw te verstrekken voorschotten een en ander over eenkomstig de circulaire van Gedeputeerde Staten van 14 Januari 1931 Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan H. van Essen ter tege moetkoming in de kosten van vervoer van zijn kinderen naar de Christelijke School te Santpoort de reiskosten per autobus Spaarn- damSantpoort en terug te vergoeden. Een gelijk verzoek van andere adressanten uit den Houtrakpolder voor vervoer hunner knderen naar de Christelijke School te Half weg, wordt afgewezen, omdat die kinderen thans een openbare lagere school in de ge meente bezoeken gelegen binnen K.M. 4 van hunne woning. Het rapport over het bouwtoezicht wordt in gesloten zitting behandeld. Na een geelme vergadering van circa 1 1'2 uur wordt de openbare vergadering heropend. De heer Stokman stelt voor de discussle's over dit rapport in openbare zitting te her openen, we k voorstel geen steun vindt. De heer Stokman brengt de rondvraag ter sprake, de in de laatste dagen in de Haar- lemsche pers druk besproken kwestie over het laatste ongeluk op den Rijksweg en de houding van het Gemeentebestuur ten op zichte van den Haar'.emsche ongevallendienst. Hij bepleit een betere samenwerking, omdat die ongevallendienst in dezen nuttig werk kan verrichten. De voorzitter is gaarne bereid verbandkos- ten en dergeijke kosten van den ongevallen dienst te vergoeden, doch is van meening. dat het niet aangaat, dat ieder lid van den ongevallendienst maar een atax kan nemen, om daarmede op het eerste gerucht, naar deze gemeente te rijden om te zien of daar een ongeval ls gebeurd; terwijl dan op deze gemeente de kosten worden verhaald. Door haar ligging aan een drukken ver keersweg heeft de gemeente reeds ontzettend veel kosten voor ziekenhulsverpleging. Het is onbillijk, dat deze gemeente de kasten be taalt ei. pogingen aangewend bij den Minis ter vah Binnenlandsche Zaken om door wets wijziging hierin verandering te brengen heb ben tot nog toe geen succes De heer Stokman vraagt, of de Haarlem- sche ongevallendienst niet een subsidie kan worden ver'eend als vergoeding van kosten. De voorzitter antwoordt, dat die zaak thans niet aan de orde ls. Wanneer deze subsidie vraagt, zal die zaak in den Raad worden be handeld. De heer Stokman dringt er vervolgens bij B. en W. op aan, dat deze aan het Ned. Her vormd kerkbestuur te Spaamwoude zal vra gen om het z.g. Kerklaantje ook voor wiel rijders open te stellen. De heer Winkeüman vraagt nieuw leven te blazen "in de Oudercommissie van de O. L. school te Houtrakpolder. Tenslotte deelt de heer Stokman mede. dat hij het betreurt, dat de leden be'ang- rijke stuken als het rapport van de commis sie over het bouwtoezicht niet thuis gezon den krijgen, dat hU de leden dier commissie dank zegt voor het vele werk dat zij gedaan hebben en dat hij het scehrpe woord ..Schrik bewind" gebezigd ln de openbare raadsverga dering van 27 Sept. 1930, terug neemt. INGEBRUIKNEMING NIEUWE KERK. De aan de Hoofdweg nabij de Kaag in Haarlemmermeer van wege het R. K. Kerk bestuur der Parochie van de H. H. Engelbe waarders te Lisse gebouwde nieuwe R. K. hulpkerk met kosterswoning, waarvan de bouwkosten werden geraamd op f 60.000 en de plechtige inwijding de vorige weok had plaats gehad, werd Zondag in gebruik ge nomen. MIDDENSTANDSVEREENIGING. In het Boazlokaal te Hoofddorp kwam de Chr. Mldden?tand5ve-eeniging „Haarlem mermeer" bijeen. De opkomst was bevredi gend. De propagandist van den Bond der heer Siebesma uit den Haag, hield fen gloed volle rede over „Middenstandsbezwaren", con inderdaad actueel onderwerp, waarvoor alle aandacht was en waarop een veelzijdige spreking volgde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL BJJPKpY mïfcTs - ClGARÉt DE FELLE AUTOLICHTEN. Zaterdagavond had de heer V. uit Haarlem zich per rijwiel naar Haarlemmermeer bege ven om een familielid te bezoeken. Op den Kruisweg waren hem kort na elkaar reeds vier auto's gepass«eerd. waarvan de bestuur ders de felle lichten niet doofden. Toen de vijfde passeerde en ook de chauffeur van dit motorrijtuig de lichten niet temperde, werd het den wielrijder, die de omgeving toen niet meer kon onderscheiden, te machtig om 't stuur meester te blijven on kwam hij met z'n flets te vallen over een der langs den kant van den weg aanwezige grond- hoopen. Met een gebroken arm weid hij op genomen. door een ontboden geneesheer voorloopig verbonden en per auto naar zijn woning gebracht. EEN DUIKER IN PLAATS VAN EEN' NIEUWE BRUG. In aansluiting op het plan tot veeree- ding van den Kruisweg in Hoofddorp, die verkregen werd door gedeeltelijke demping van de Kruisvaart, werd ook een plan ont worpen om de over de Kruisvaart liggende brug te doen wegbreken en vervangen door een duiker. De tegen dit plan ingebrachte bezwaren komen hierop neer, dat reclamanten mot een nieuwe brug meer gobaat zouden zijn, omdat zij gewoon waren hun producten per vaartuig naar de Hoofdvaart te vervoeren on dit als er een duiker kwam voortaan per as over den Kruisweg zouden moeten doen. i Er is evenwel nemen om aan te nomen, dat het duikerplan toch zal worden uitgevoerd. Het vervoeren van producten van de gronden, die langs het ongedompt geble ven gedeelte ruisvaart zijn gelogen, zal ln de naaste toekomst wel belangrijk vermin deren. nu aan weerszijden reeds een begin ls gemaakt om die gronden voor huizenbouw te explolteeren en ook aan de terreinen van de oude met den grond reeds gelijk gemaakte koolfabriek, vroeger toebchoorende aan dc centrale suikermaatschappij, een andere be stemming in verband met het vastgestelde rloleeringsplan zal worden gegeven. SM Als Haarlem's Dagblad niet in Haarlem en Omstreken de algemeenc Huisvriend was, zou dit dagblad niet meer dan T8.500 abonnés hebben. Hieruit volgt, dat wie nog niet op Haarlem's Dagblad geabon neerd is, zichzelf te kort doet. SCHEEPVAARTBERICHTEN alle I AJchibn p. 6 run. Flnislerre. Buenos Ayres n. Rotterdam. Almelo» 6 IS u. 83 mijl van land's End. 8 1$ u. 20 m. tc IJmuiden verwacht. Chili naar Amsterdam. Binnendijk 6 to Philadelphia, Boston naar Rotterdam. Delft dijk 7 to Swansea v. Rotterdam. Drechtdijk 5 v. Cristobal. Pafcllckust naur Rotterdam. Garoet 7 v. Batavia naar Rotterdam. Grljpskerk p. 6 Dakor, Amsterdam naar Zuid- Afrika. Heemskerk 7 v. Amsterdam naar Rotterdam. Indrapocra 7 S u. te Batavia v. Rotterdam. Jagersfontein 6 v. Port Amelia n. Imbo. Koudekerk p. 7 C u. Ouessant. Rotterdam n. Calcutta. Kola Pinang p. 7 6 u. Kaap Bon, Rotterdam naar Batavia. Kota Radja 6 v. Bolawan, Batavia, naar Rot terdam. Laertes G te Barcelona v. Batavia, vertrekt 6 vla Santander. Lochkatrlne 5 te Eoattle, Pnclflckust naar Rotterdam. Nagara 7 v. Rotterdam naar Hamburg. Orania 6 17 u. v. Bah In, Amsterdam naar B.- Ayres. Palombang 7 v. Batavia n. New Tork. Polydorus 7 te Amsterdam v. Batavia. Prins dor Nederlanden 7 te Amsterdam v. Batavia. Salland 6 n.m. te Buenos Ayres v. Amstordam Tanlmbnr 7 to Amsterdam v. Hamburft. Wissekerk 6 v. Port Soedan n. Aden, Amster dam naar Zuid-Afrlka. Amazone 7 v. Amsterdam naar Curacao. Arendskerk p. 6 Gibraltar, Australia naar Rotterdam. Briello 5 te Tocopilla v, Amsterdam, Boskoop 6 v. Tatcahuano naar Corral. Bllltton 7 te Suez. Belra naar Rotterdam. Bintang Ste Singapore v. San Franolaco. Djember 7 13 u. te Marseille. Batavia neer Rotterdam. Ganymedes 6 to Cotonou. Amsterdam naar Wert-Afrlka. Grootendijk G 1 u. 30 m. 1135 mijl West van Bishop». New Orleans naar Rotterdam. Johun do Witt G v. Singapore, Amsterdam nuar Batavia. Johan van Oldcnbarnevclt 7 v. P. Said. Bata via naar Amsterdam. Kota Gede, 7 v. Calcutta n. do Paclflckust. Kangean 6 v. Colombo. Batavia n. Amsterdam Lochmonor 5 to Curacao, Rotterdam nuar do Paclflckust. Monado 7 v. Port Said, Rotterdam n. Batavia. Nieuw Amsterdam 7 12 u. 30 m. v. Boulogne, Rotterdam naar Now York. Pocluu Laut, 7 v. Bremen naar Amster'an. Bondowoso 7 v. Calcutta naar Java. Roggostroom 7 v. Amsterdam mar I'amb rg. Rijnland 6 te Accra, W.-Afrika naar Amsu-r- dam. Statendam 4 v. Barbados naar Trinidad, TJlbadah var, Manila n. Macassor. Tjlsandarl 5 v. Ilong Kong n. Araoy. IJotrooni ti to Takoradi, Amstordam naar West.-Afrika. Venezuela 7 v, Amsterdam n. Hamburg.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7