UIT DE OMSTREKEN Als Uw huid onfrisch is en jeukt... PALMOLIVE ZEEP SPOOR's HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 11 FEBRUARI 1931' INGEZONDEN MEDFDEELINGEN k 60 CL. p'r „ga. VELSEN RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 10 Februari, des avonds zeven uur. Voorzitter: dc heer R. G. Rijkens, burge meester. Afwezig zijn de heeren Ten Broeke en Dunnebier. Nieuw raadslid. De geloofsbrieven van het nieuw Inkomend raadslid C. Dlependaal worden onder zocht en in orde bevonden. De heer D ie pendaa 1 (R.-K.) legt ln han den van den Voorzitter de bij de wet ver- eischte eeden af. De Voorzitter wenscht den heer Die- pendaal geluk met zijn benoeming. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van D. C. Em- melot, te IJmuiden, om toekenning van een subsidie van 1000 ter dekking van het door hem over 1930 geleden verlies op de exploi tatie van zijn ziekenauto. B, en W. achten geen termen voor inwilli ging van dit verzoek aanwezig en stellen daarom voor, het af te wijzen. De heer Stark (S.D.A.P.) bepleit in het belang van de zieken een nader onderzoek van deze zaak te doen instellen en het resul taat daarvan aan den raad mede te deelen. Het ziekenvervoer moet zoo goed mogelijk zijn. De heer Homburg A.-R.) komt er te gen op. dat de verzoeker op een minder ge wen schte wijze is afgescheept. '"cthouder Schilling antwoordt, dat hij reeds met een onderzoek bezig is. Met de gemaakte opmerkingen zal rekening worden gehouden, als B. en W. eventueel met een na der voorstel tot den raad komen. De heer Bosman (V. D.) vraagt waarom de Geneeskundige Dienst niet geraadpleegd is. Wethouder Schilling zegt, dat dit ge schied ls. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Dienstwoning in „Velscr- beek". Herstemming heeft plaats over het voor stel van den heer Vermeulen (A.-R.) om den huurprijs van de maistwoning ln „Vel- serbeek" vast te stellen op f 8 per week, waar over ln de vorige zitting de stemmen staak ten. Thans wordt het voorstel aangenomen met 14 tegen 7 stemmen. Benoemingen. Tot vervanger van den Gemeente-ontvan ger. als deze ziek of afwezig is, wordt de heer G. J. Malssan, adjunct-commies ten kantore van den Ontvanger, met algemeene stemmen benoemd. Tot onderwijreTs aan de openbare lagere school G te Velsen worden met algemeene stemmen benoemd de heeren H. Jonkers en C. Dik, thans tijdelijke onderwijzers aan die school. De heer Stark wordt benoemd tot lid der commissie ad hoe. belast met net instellen van een onderzoek op welke wijze voor deze gemeente het best de nazorg voor volwasse nen ter hand zou kunnen worden genomen. De heer Diependaal wordt benoemd tot lid der commissie van bijstand in het be heer der Openbare Werken en tot lid der commissie van overleg voor de politie. Debat over het Maat schappelijk Hulpbetoon. Ingekomen is een adres van den IJmuider Bestuurdersbond, den Christ. IJmuider Be sturenbond en den R.-K. Volksbond, houden de verzoek om er bij de besturen der instel lingen van Maatschappelijk Hu'pbetoon op aan te dringen, de ln het adres genoemde verbeteringen in de steunregeling voor werk- looze arbeiders aan te brengen. (Wij herin neren er aan, dat de vorige week in IJmui- den een vergadering van deze organisaties heeft plaats gehad, waarvan een uitvoerig verslag in ons blad is gepubliceerd). B. en W. zijn van meening, dat adressan ten zich hiervoor niet tot den raad, maar tot de Instellingen van Maat. Hulpbetoon moeten wenden omdat alleen die instellingen de rege ling kunnen wijzigen. ZIJ achten het adres ook ontijdig, omdat door de instellingen nog geen eindbeslissing genomen en de raad met de regeling nog geheel onbekend is. Zij stel len voor, hen te machtigen, adressanten dien overeenkomstig in te lichten. De Voorzitter merkt hierover nog het volgende op: „Gelijk uit het advies van B en W. reeds blijkt, acht het College het ongewenscht. dat, hangende de onderhandelingen tusschen de beide instel'ingen en B en W.. door den Raad pressie wordt uitgeoefend op den in houd der steunregeling. Buitendien, hoe zal de Raad met kennis van zaken kunnen oor- dee'.en, zoolang hij van de geheele steunrege ling geen kennis draagt. Een oordeel over een bepaald onderdeel is slechts mogelijk, wan neer de geheele regeling bekend is. Daar komt nog bij, dat het. lang niet denkbeeldig is, dat. door thans besprekingen te houden, de verdere onderhandelingen tusschen B. en W. en de instellingen worden bemoeilijkt:. B. en W. achten het beter, dat het adres en de motie aan de instellingen worden medege deeld. Deze kunnen daarvan dan kennis ne men en de stukken kunnen bij de verdere onderhandelingen een punt van behandeling uitmaken. B. en W. achten het mogelijk, dat in onderling overleg door de instellingen een bevredigende regeling wordt vastgesteld. Zoo dra de regeling is vastgesteld, kan daarover werden geoordeeld en zoo noodig een verzoek tot de instellingen worden gericht tot wijzi ging of aanvulling op een bepaald onderdeel. B. en W. stellen den Raad dus nader voor het adres en de motie ter kennis van de ln- steTlngen te brengen". De heer Visser (SD.A.P.) is het met het INGEZONDEN MEDEIÏEELINGEN a GO Cts. per regel. standpunt van B. en W. niet eens. Formeel is de houding van het college misschien juist, maar hij acht het toch goed. dat deze orga nisaties zich tot den raad gewend hebben, omdat de steunregeling vo'gcns hem niet goed meer is. Er hebben verschillende ver slechteringen voor de werkloozen plaats ge had. De organisaties hebben zich reeds tot de instellingen gewend met het verzoek om deze verslechteringen niet in te voeren. ZIJ kregen echter nul op het request. Het was dus vrij logisch, dat de organisaties zich tot den raad gewend hebben. Spreker keurt het af. dat de vakbeweging er buitengesloten is. De orga nisaties hebben nu een uitspraak van den raad gevraagd en spreker meent, dat de raad aan dit verzoek moet voldoen Er waren ver schillende verbeteringen noodig en inplaats daarvan werden ve'e verslechteringen inge voerd. Spreker voelt zich daardoor gegriefd. Hij acht het ook een woordbreuk. Volgens hem moeten kostgangers ook gesteund wor den. Met het standpunt, door B. en W. inge nomen, worden de werkloozen allerminst ge holpen. Ket aantal werkloozen wordt nog niet kleiner en voorloopig kunnen zij nog geen werk vinden. Er zijn er zelfs bij. die al maandenlang werkloos zijn. De achterstand ln die gezinnen (ook wat het betalen van de huur betreft) wordt steeds grooter. De belanghebbenden vroegen dus niet te veel. Mede namens de heeren Maas (R.-K.) en Van der Steen (Christ.-Hlst.) stelt spre ker voor. aan de instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon te verzoeken de nor men voor de uitkeeringen vast te stellen overeenkomstig de wencchen van de genoem de organisaties, die reeds in ons blad gepu bliceerd zijn. Hij hoopt, dat de raad dit voor stel zal aannemen. De heer Van der Steen zet ook het standpunt van dc vakcentrales uiteen. Die hebben den weg bewandeld zooals dit ook in andere gemeenten geschied is Zij hebben hun taak ruim opgevat. Toen zij vernamen, dat et verslechteringen in de steunrege ing zouden worden Ingevoerd, hebben zij zich terecht tot den raad gewend. De ellende van de werkloozen moet zooveel mogelijk ver licht worden. De heer Maas (R.-K.) spreekt ln denzelf den geest. Hij herinnert aan de oprichting van de commissie van advies. De drie par tijen hebben elkaar gevonden. Dat is een feit van beteekenis. Hun voorstellen werden door de instellingen echter afgewezen. Deze had den geen maatregelen mogen nemen bulten die commissie van advies om. Wat de instel lingen hebben gedaan kan spreker niet an ders dan verslechteringen noemen. Ook hij komt er tegen op, dat men de- vakorganisa ties er buiten houdt. „Het gesol met de werk loozen moet nu eindelijk eens ophouden!", zegt spreker. De heer Vermeulen (A.-R.) schetst den noodtoestand der werkloozen. Hun ge zinnen leven overeenkomstig het geld, dat binnenkomt. Daar kan niets van gemist wor den. Daartegenover staat, dat van de instel lingen. die steun moeten verleenen, een wijs beleid gevorderd mag worden. Deze zaak acht hij niet alleen van belang voor de vak organisaties en van de instellingen, maar van de hee'e maatschappelijke samenleving. Er meet een behoorlijke samenwerking ko men tusschen de instellingen en de commis sie van advies. Men moet ze niet scherp te genover elkaar stellen want daarmee wor den de werkloozen niet gebaat. Spreker geeft den heeren Visser c.s. ln overweging, hun voorstel zóó te wijzigen, dat de raad B. en W. uitnoodigt, om zoo spoedig mogelijk in over leg te treden met de instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon en B. en W. machtigt zóóver te gaan, als door de vakcentrales ge vraagd wordt. De" heer Sluiters (Christ.-Hist.) be treurt het. dat de voorstellen van de com missie van advies genegeerd zijn. Hij komt er tegen op, dat men aan de kostgangers geen steun wil verleenen Spreker geeft den raad ook in overweging, een uitspraak te doen.-De steunregeling, zooals die door de commissie van advies was ontworpen, is van dien aard. dat de belanghebbende gezinnen er van kunnen leven. De heer De Nobel (V.-D) komt er ook tegen op. dat de commissie van advies op zij is gezet. Hij is van-meening, dat B. en W. daarover eerst wel eens de meening van den raad hadden mogen Inwinnen. Wethouder Nijssen (R.-K.) verdedigt de houding, die in dezen door B. en W. Is aan genomen. Hij schetst uitvoerig het verloop van deze zaak en komt er tegen op, dat de commissie var. advies wel de meening aan de vakcentrales hebben gevraagd, maar niet aan B. en W. Dit acht hij verkeerd. Elke gul den, die door de gemeente voor steun wordt uitgegeven, moet komen op de plaats waar die behoort. Het is waar. dat er een paar vers'echte'rlngen zijn Ingevoerd, maar er wa ren toch ook eenige verbeteringen. De steun regeling. zooais die op het oogenblik werkt, acht spreker die voor alle partijen het best. Wethouder Schilling zegt, dat de hui dige steunregeling goed was Hij zegt. dat een kostganger, die voor niemand te zorgen heeft, cn die f 30 per week verdient, niet dadelijk om steun moet komen als hij werkloos raakt. Hij moet toch ook een beetje voor zichzelf zorgen. Spreker stelt voor. aan de Instellin gen" van Maatschappelijk Hu'pbetoon te ver zoeken. om door te gaan met de steunrege ling. zooals die vroeger was. en dan overleg met elkaar te plegen over wijzigingen in de steunregeling, als die noodig b'ij ken. Daarna hebben nog «re- en duplieken plaats. De heer'Vlsser handhaaft zijn voorstel De Voorzitter zou het beter vinden, als de heeren Visser es. hun voorstel eerst bij de instellingen van Maatschappe'ijk Hulp betoon hadden ingediend. Dan hadden deze met hun advies binnen twee dagen bij B. en W. kunnen komen. De vakcentrales wor den dan uitgenoodlgd, hun advies uit te brengen. Spreker voelt ook. dat er wat meer gedaan moet worden en ook heel spoedig, maar men verkrijgt meer door overleg, dan met scherpte. Dan kan de raad over een week een besluit nemen. De heer Bosman (V.-D.) is het daarmee geheel eens. Hij jioópt, dat de vakcentrales er ook genoegen mee kunnen nemen. Ook na deze woorden handhaaft de heer Visser zijn voorstel. De Voorzitter waarschuwt, dat er dan noe meer oponthoud komt De heer Roel se (8.DA.P.) kan er niet anders in zien, dan een verstoppertje spelen. De heer Maas zegt tot den heer Viseer, dat de raad over een week toch een beslis sing kan nemen. Het voorstel van den heer Vermeulen, geamendeerd door den Voorzitter, wordt tenslotte aangenomen met 15 tegen 7 stem men. De Voorzitter zegt dat wanneer de partijen in deze week tot overeenstemming komen, er de volgende week geen raadsver- „Gewone zeepsoorten kannen veel onheil stichtenModerne schoonheidsspecialisten raden daarom het gebruik aan van met plantenoliëngemaakte zeep. Palmoliveuit zuivere palm- en olijfoliën samengesteld, werkt verfrisschend en is zelfs voor de gevoeligste huid onschadelijk." Kurfarstcndaram 200, Berlijn W. 13 komt dit vermoedelijk door de zeep, die U gebruikt," verklaart CARSTEN, te Berlijn „Modetne schoonheids- behandelingen met ultra violette stralen of radio actieve prceparaten, heb ben in bepaalde gevallen stellig groote waarde. Denkt echter nietdat de oudere, eenvoudigere methodes hierdoor buiten gebruik zijn gesteld zegt Leo Carsten. „Het dagelijksch reinigen der huid met Palmolive zeep vormt den grondslag van al mijn methodes, zelfs der meest ingewikkelde," vervolgt hij. In Herr Carsten's beroemden schoonheids-salon, waar elegante vrouwen uit de beste kringen.der geheele wereld om advies komen, wordt uitsluitend Palmolive zeep aanbevolen voor de volgende eenvoudige be handeling, welke thuis door iedereen kan worden toegepast: 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten lang masseeren met uit Palmolive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim. Met warm, daarna met koud water afspoelen. 24.592 schoonheids-specialisten, over de geheele wereid verspreid, bevelen *èt Leo Carsten deze methode ten zeerste aan. Ook U kunt haar toepassen. Begint nog heden! Blijft de Palmolive zeep, die zoo weinig kost, tevens voor Uw bad gebruiken, om Uw huid jong, gezond en zacht te houden. gaderlng zal worden gehouden. Dit zal wèl gebeuren ln het tegenovergestelde geval. Door deze beslissing behoeft over het voor- stel-Visser niet meer gestemd te worden. Hamcrstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststelling van een verordening krach tens de artikelen 437 en 437ter van het Wet boek van Strafrecht. Verleenen van machtiging tot onderhand- sche verhuring van het voor speelterrein a-ogewezen gedeelte grond, liggende nabij de Ahornstraat te IJmuiden. Wijziging van de instructie voor den Ge meente-ontvanger. Verkoop van grond. Prae-advies omtrent een verzoek van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Gesticht van het Arme Kind Jezus, ge vestigd te Simpe'-veid. om de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor den verbouw der R.-K. Meisjesschool te Vel- IJMUIDEN CHR. GEM. ZANGVEItEENIGING „HALLELUJAH". Bovengenoemde zangvereeniging gaf, met medewerking van het dubbel Gem. kwartet „Harmonie" van Amsterdam, een concert in het gebouw van Chr. Belangen. Ds. Vermeulen opende de bijeenkomst op de gebrulke ijke wijze, waarna hij een rede hield. Hij deed uitkomen, waarom men als Christen de zang moest beoefenen. Hierna zong het koor „De Hemelen roe men" van Beethoven, gevolgd door „O, Gul den Hoofd" van Jac. Bonset. Zooals steeds, was ook nu het koor goed voorbereid opgekomen. Zuiver, mooi en goer verstaanbaar werd gezongen. Het was een mooi geheel! Het geestdriftig applaus dat volgde, was ten volle verdiend. pierna kwam het Dubbel gem. kwartet aan de beurt. Door den voorzitter werd eerst medege deeld. dat voor twee leden van het kwartet die ziek waren, anderen moesten Invallen. Toch werd zeer verdienstelijk gezongen. „De spijskaart" en ook de andere nummers voldeden, blijkens het applaus, zeer goed. De heer Visser gaf, tor afwisseling, een voordracht getiteld: „De twee spelers". Hij oogstte veel bijval. Na de pauze volgde nog een afwisselend programma, waarbij ook de tombola niet ontbrak. Het was een mooie avond, waarop .Halle lujah" met genoegen kan terugzien. ij EEN MOEILIJK BINNENVAREN. ZWEEDSCHE BOOT BIJNA OP DE ZUIDERP1ER GELOOPEN. Bij het binnenkomen van de Zweedsche boot „Oxerlund", Dinsdagavond omstreeks half acht, deed de storm en de strooming deze boot uit haar roer loopen, zoodat zij op de Zulderpier toeliep. Door met „volle kracht" achteruit te st-oomen en het roer gauw om te gooien, gelukte het de boot, die al gevaarlijk dicht op de pier zat, b6houder. binnen te brengen. Maar nog bieek het gevaar n'.et afgewend De boot. d!e van de semaphore bericht had gekregen, dat in de Noordersluls g&schu moest worden, had door den stroom en den INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. wind te veel vaart gekregen. Daar men bang was, dat de boot het Noordergat niet in zou kunnen st-oomen, had men het anker laten vallen, om zoodoende de boot een kwart slag te laten maken en dan het Noordergat in te varen. Daarbij was evenwel te weinig rekening gehouden met den stroom en met den wind. zoodat het schip een driekwart slag maakte en dwars in de haven kwam te liggen. Op het gefluit van de „Oxerlund" stoomden de „Nestor" en de „Stentor", sleepbooten van bureau Wijsmüller, toe en konden het schip draaien en de Noordersluis binnensleepen. Hes scheelde echter niet veel of de „Oxer= lund" had bij het fort aan den grond ge zeten. KRUIDENIERSBEURS. Door de inkoop vereeniging „Kennemer- iand" wordt een kruideniersbeurs georgani seerd, ten doel hebbende het versterken van den band tusschen kruideniers en leveran ciers. Deze beurs zal gehouden worden ln de groote zaal van het patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, van 16 tot en met 20 Maart. Het ligt in de bedoeling, de beurs enkele dagen voor het publiek open te stellen en hieraan tevens eenige attracties te verbinden. NED. CHR. VROUWENBOND. Sedert het vertrek van Mevr. Rijckmeester uit deze gemeente, heeft Mevrouw Homburg de functie van presidente waargenomen van de afd. IJmuiden van den Ned. Ohr. Vrou wenbond. In de laatste vergadering is nu tot presidente gekozen Mevr Swaan, echteenoote van Ds. Swaan, Ned. Herv. predikant te IJmuiden. UITSPRAAK VAN PFN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft gisteren uitspraak gedaan inzake de aanvaring van den motorlogger „Albatros" KW. 68 met het stoomvicschersvaartuig .Schoorl" IJM. 39 in de Visschershaven te IJmuiden. De Raad is van oordeel dat deze aanvaring in hoofdzaak is te wijten aan een ongelulckigen samenloop van omstandig heden, in verband met de beperkte ruimte, welke voor het manoeuvreeren beschikbaar was. BEVERWIJK MARIONETTENTHEATER „DE OLIJFTACK" Maandagavond gaf het Mar'onettenthea ter De Olijftack". een voorstelling voor de 'eden van de stichting „Katholieke Kring" in het K.S A.-gebouw. Er werd een fraaie op voering gegeven van het oorspronkelijke Faustdrama Na de pauze traden vele marionet ten alleen op. De welgeslaagde avond werd met een dansje besloten. OVERVEEN JAARVERGADERING. BLOEMEND. VEREEN. VOOR VOLKSTUINEN. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver eniging haar jaarvergadering. In zijn openingswoord v/enschte de voorzit ter. de heer J. G. van Kessel, den leden eer zoeden oogst toe in het volgende seizoen. Hij wijdde eenige hartelijke woorden aan de na gedachtenis van den overleden penningmees; ter. den heer J. Vermeer, die van de oor'.ch ting af. zooveel nuttig werk voor de vereeni ging verricht-te. Uit hot jaarverslag van den penningmeester bleek dat tegen f 891.85 inkomsten, f 949.03 uitgaven hadden gestaan, zoadat het- Jaar 1930 sloot met een nadeeiig saldo van 57.18. hoofd zakelijk veroorzaakt door het bedanken van eenige donateurs. De periodiek aftredende bestuursleden G. G. van Beem. Chr. Visse en J. Oostam. werden bij acclamatie herkozen. In de vacatures Vermeer en Huizenga, welke laatste had bedankt, werden gekozen de heeren J. Fontyne en J. Waanders. Voor de kascommissie werden gekozen de heeren B&kkei en Koopman Aan den heer Huizenga werden woorden, van dank gebracht voor zijn werk als be stuurslid. BLOEMENDAAL MUZIEKAVOND IN HET JEUGDHUIS. Zaterdag 14 Februari zuilen eenige jonge- 'ul van het Jeugdwerk een muziekavond geven in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. De opbrengst is bestemd voor het Jeugd huis. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevrouw Fuhr. Ileemsteedschedreef 247, een jonge hond; Bloemendaal. Haemstsde- laan 6. een rijwielbelastingmerk. Van Doorn Van Merlenlaan 21, een oude regenjas; Van Looij, Lindenlaan 15, een kinderporte- monnaie; J. v. Taarllng, Borneostraat 29, ee.n glacé heerenhandschoen. Visser, Banka- straat 106, een tasch met schoolboeken; Meijboom, Iepenlaan 2, een rozenkrans; Liefferink. Wipperplein 11, een bril in étui; Van der Welden, Oude Posthuisstraat 21, een koopmansbeurs met inhoud. Bureau van politie, Raadhuisstraat een rieten reismand met inhoüd, een parapluie en een dopsleu- tel. HAARLEMMERMEER INBRAAK. In Haarlemmermeer is 's nachts ingebro ken in een aan den heer N. te Haarlem toe- behoorend zomerhuisje, staande op het land van den heer P. nabij de Cruquius alhier. De dief of dieven hebben eerst getracht' door verbreking van het slot de deur te for- ceeren, doch zijn daarin niet geslaagd, omdat er van binnen een boom op zat. Ze hebben daarna een ruit ingeslagen en zich toegang tot het huisje verschaft, doch blijkbaar niet veel van hun gading kunnen vinden Er wor den eenige voorwerpen vermist, zooals lepels, vorken, mesjes enz., die geen groote waarde vertegenwoordigen. HULPSCHOOL. Door B. en W. van deze gemeente is dc levering van een houten hulpschool met een leslokaal bij de openbare lagere school no. 2 aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, op gedragen aan de N.V. Padox te Warmond. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Als het bestuur van de bad- en zwemin richting „Hoofddorp" de door den Raad van deze gemeente ten aanzien van de te hu ren langs den Kagertocht gelegen waterop pervlakte met ondergrond en aangrenzend terrein gestelde voorwaarden accepteert, dan zullen er naar de elschen des tijds inge richte gebouwen enz. komen met alles wat voor een goede exploitatie van een algemee ne bad- en' zweminrichting noodig is. Op l Juli as. zal dan een en ander voltooid moe ten zijn, terwijl de inirchtmg op alle werkda gen voor de ingezetenen van Hoofddorp en omgeving zal moeten worden opengesteld en daarvan ook op Zondag van. 12 1/2 uur en na 4 uyr gebruik gemaakt zal mogen wor den. HILLECOM BELASTINGEN. De straat- en rioolbelasting zal over 1930 voor het laatst geheven zijn. Hiervoor in de plaats komt nu een aanlegbelasting. SUBSIDIE BEWAARSCHOLEN. B. en W. stellen voor aan de beide R.K. be waarscholen alhier, die te Zilk en die te Ben- nebroek. in verband met het ingekomen ver zoek, over 1931 een subsidie te verleenen van 3 per kind, berekend naar het middencljfer van het aantal kinderen uit deze gemeente, dat in den loop van 1931 zal bezoeken, VERBREEDING VINKENL A \N. Ter verbreeding van het eerste gedeelte dier laan tot 8 Meter stellen B. en W. voor met dr. J. B. R. van der Schoot een overeen komst aan te gaan tot aankoop van grend tegen een prijs van f 4 per M2„ terwijl de ge meente tevens de kosten van terugplaatrir.g van het hek voor haar rekening neemt. De kosten, inclusief het maken van een voetpad lang de Hoofdstraat', worden (geraamd op f 1639.75. Het ligt in de bedoeling met het verf tra ten en verbreiden der Vin kei a an, waarvan de kosten zijn geraamd op 1 1387 20, te wachten tot de nieuwe directeur van Open bare Werken in functie zal zijn getreden. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is bijeeneeroepen tegen Vrijdag 13 Februari a.s., des namiddags kwart voor twee uur. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken 3- Vaststelling kohier straat- en riooi- be'asting 1930. 4. Benoeming directeur Openbare Werken. 5. Aaankoop grond voor de verbreeding der Vinken^an. 6. Sub ldie-aanvr^een ten behoeve der bij rondere bewaarscholen. 7. Mededeelingen. BENOEMING DIRECTEUR OPENBARE WERKEN. Op de Alphabetische voordracht ter voor ziening In de vacature-Breedveld zijn door Burg. en Weth. geplaatst; 1. Ir. D. A. var. Aalderen, Ingenieur. Hoofd van den tec'nn. dienst van het Waterschap ..De Regee" te Almelo. 2. J. L, Doornbos, Kapitein-Ingenieur der Genie, te Utrecht. 3. K. J. van Gemert, gemeente-architect te Naaldwijk. 4. D. L. Landman, Hoofd van Publieke Werken, te Poskoop. 5. H. G. Nleuwenhuls. Ingenieur hij den Waterstaat en Lands Burge-Iijke Openbare Wnrken in Tndië te Amsterdam. 6. J. ZljL-tra. Directeur Gemeentewerken te Tietjerksteradeel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10