STATEN-GENERAAL. KING DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 11 FEBRUARI 1931 TWEEDE KAMER 10 Februari. Interpellatie-stroom. Regeling van werkzaamheden. 'De Kamer roept om ver schillende regecringstegemoet komingen bij het verleenen van credict aan de aardappel- meelindustrie. Het Kerstreces is voorbij. De Kamer „zit" weer .tot Pas Chen en heeft een uitgebreide agenda voor aioh gekregen: ihet aarda.ppelmeelcrediet, de Surinaamsche en de Indische begroohngen, de Honingwet. de wijziging van de Nijverheidsonderwljsiwet; En interpellaties. De Kamer weer bijeen dus werden eT interpellaties aangevraagd. In dezen tijd d.w-z. dat zij zullen loopen over de werkloos heid allereerst. Dr. v. d. Tempel wil aan ce regeering vra gen richten over de arbeidsvoorwaarden in de werkverschaffing, over den uitkeeringsduur van de werkioozenkassen ei\ óver de onder steuning aan uitgetrokken werkloozen. Dit verzoek wordt morgen beslist. Natuurlijk wordt het verzoek ingewilligd. Termeer, nu vanmiddag de op 9 Januari aangevraagde interpellatie-L.de Visser is toegestaan, ook over de werkloosheid, over de buitengewo* nen noodtoestand, waarin de werklpozen op het oogenblik verkeeren. Deze communistische interpellatie is niet alleen toegestaan, ze is ook reeds op ce agenda geplaatst en wel, na het aardappel- meelcrediet, waarmede vanmiddag is begon nen. Logisch is 't dus, te veronderstellen, dat de president de interpellaties. d. Tempel zal behandelen tegelijk met die van den heer de Visser. Ook heeft de heer Wijnkoop een interpellatie aangevraagd, waarover morgen de beslissing valt. Een interpellatie over „de krijgstoestan- den in West-Europa", mede in verband niet de verklaringen, welke de chef van den No* derlandsolien Generalen Staf heeft, afgelegd na het bekend worden van de Belgische mi- li; aire maatregelen aan onze grens. Het aardappelmeel-crediet. Vandaag sprak de Kamer sich erover uit. morgen is de minister van Landbouw „aan bod". Wat wil dit aardappelmeel-creddet? Het groote doel is, werkloosheid te voor komen in de veenkoloniale1 streek. Daar is de aardappelmeellndustrie met de aard appelen leverende boeren geconcentreerd. Werkloosheid daar, zou voor die streek een ca astrofe beteekenen. De Kamerleden, die zich over het ontwerp uitspraken algemeen meer willende, dan de vergadering voorstelt lieten niet na daarop de aandacht te vestigen. Dit groote doel wil de regiering bereiken met voorschotten en credie.en, rentende 20 pet., tot een totaal bedrag van 4j/ miiiloen gulden. In de veenkoloniale streek bevinden zich drie groepeeringen bij de a.ardappelmeei- fa'bricace. Allereerst 16 coöperatieve fabrieken, aangesloten bij het Aardappelmeel verkoop* bureau (A. v. B.), drie coöperatieve fabrieken die daarbuiten s aan en bovendien nog 11 particuliere fabrieken. Nu zit voojal het A. v. B. met een grooten onverkochten yoorraad aardappelmeel, die op circa 1 millioen baien wordt geschat. D^e voorraad drukt de markt. Die vcorraad moet dus, hoe eerder, hoe liever, weg. Van de even-vermelde 4>/3 millioen wordt 2 1/2 millioen (in ronde cijfers) ter beschik king gesteld van het A. v. B. om via de aan gesloten fabrieken den boeren oen voor schot lboven wat de coöperaties zelf reeds gaven naar de bij hen gebruikelijke metho den) te verstrekken, van 20 ct. .per Hi. op de in 1929 geleverde aardappelen. Waarbij de reserve werd gemaakt, dat het totale bedrag der op den oogst van 1929 gegeven voorschot ten en uitkeeringen een bedrag van 78 cent per H.L. niet mag overschrijden. Een grens, welke verband houdt met het feit, dat aan de bij de 3, niet bij het A. v. B. aangesloten coöperatieve fabrieken over 1929 een bearag van 80—90 ct. per H.L. is uitgekeerd. Van de resteerende 2 millioen, wordt 1.2 mill'oen ter beschikking gesteld van een te benoemen regeeringscommissaris, die bij ge bleken noodzaak bijzondere credieten zal kunnen geven, ook buiten den kring der bij het A.V.B. aangesloten coöperaties. En ten slotte blijft er dan nog 8 ton. Dit wordt bestemd om het A.V.B. gelegenheid te geven een op zijn voorraad gesloten leening van dat bedrag bij de Amsterdamsche Bank af te lossen. Voorschotten en credieten geeft de regee- ring tegen 2 pCt. rente. De heer Zijlstra bleek de eenige volledige voorstander van het ontwerp. De andere af gevaardigden. die over het ontwerp hebben gesproken, hebben allen meer gewenscht. Al was er dan verschil in de hoeveelheid der wenschen De heeren Braat. Van Voorst en Weitkamp gingen het verst. Zij en we denken dan speciaal aan den middelste van dit drietal noemden het ontwerp, dat ,-geen duit uit „Rijks kas" vroeg, niets wilde van directen, oogenblikkelijken geldelijken steun, een be nepen voorstel, eerder een ..bespotting" dan hulpbiedende M.a.w. zij pleitten voor storting van gelden a fonds perdu. Of zooals de heer Weitkamp voor een uit de markt nemen van het groote overschot van 't A.V.B. Doch vroeg terecht de heer Ebels waar moet de regeering er dan mee naar toe? Ook de s.-d. v. d. Sluis sprak van „een ge makkelijk voorstel der vegeering, dat geen directe uitgave uit 's Rijks kas vroeg. Intusschen kan toch geen Kamerlid zich verheelen, dat de regeering een risico op zich neemt- Gaat 't met de aardappelmeelfabrl- cage nóg slechter dan nu. dan zullen de bedragen uiteraard wel afgeschreven kunnen worden. Dr. Bierema citeerde terecht de volks wijsheid: ,.waar niet is, verliest de Keizer zijn recht". Er laat zich weinig voorspellen over de aardappelmeel-toekomst. Het, was dan ook wel te begrijpen, dat verschillende (onder scheiden gekleurde) afgevaardigden (de heeren Ebels, Bierema. Zijlstra en Snoeck Henkemans( bij minister Ruys aandrongen op een zoo soepel mogelijk optreden bij de eischen betreffende de rente- en aflossing- betaling van verlconde voorschotten en cre dieten De.heer Colijn wilde beide betalingen eerst doen beginnen wanneer weer de prijs per baal op 10.is gekomen. Daarvoor was reden. Immers, de boeren en de coöperaties hebben ook credieten loopen bij de boerenleenbanken. Deze moeten, wil het ontwerp slagen, hunne medewerking daaraan verleenen. Denkt de minister zco vroeg Dr. Colijn dat de boerenleenbanken die medewerking gevem zullen, wannear hun eigen aflossing en rente in gevaar zouden komen door een te lagen prijs van het product, omdat de re- geeringsrente en -aflossing preferent moet worden verklaard? De heeren Van Voorst en Weitkamp had den een direct uitgekeerde productiepremie gewensc>.t. De heer S.noeck Henkemans een tijdelijke. Maar vrijwel heel de Kamer was 't er over eens, dat de regeering 2ob soepel mogelijk moest optreden bij de afwikkeling van de financieele contracten. De heeren v. d. Sluis en Hiemstra, ondersteund door de heeren Van Voorst en Loerakker, dienden een amendement in, waardoor de voorschot ten en de credieten renteloos zouden gegeven worden. Wij verwachten, dat de ministeir om de consequenties voor andere takken van volkswelvaart wel bezwaren zal maken. Het is opmerkelijk, dat de particuliere fabrieken lang niet met een zoo groote voor raad zijn blijven zitten als de coöperatieve samenwerking het A.V.B. De heer v. d. Sluis heeft dit geweten aan verkeerd financieel beleid en aan het spe culatief vasthouden van de groote voor raden wat voortduurde toen het verkeerd was. Een betoog, weersproken door de hee ren Bierema. Ebels en Weitkamp, voor standers der boeren-coöperatie- Wij zijn werkelijk benieuw, hoe het ont werp er uit zal zien, dat naar de Eerste Kamer gaat. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de "Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. LEGER-ELLENDE. In de laatste week van Januari mochten een aantal Onderofficieren, te weten Adju danten, Sergeant-Majoors en Sergeanten van den Motordienst te Haarlem de R.A.I. te Am sterdam bezoeken. Dit is natuurlijk zéér te appreciëeren. doch alsof men van eigen goedheid was geschrok ken, maakte de Commandant er direct de be paling bij dat de Onderofficieren in beste kleeding, zouden worden vervoerd per vracht auto. Daar ik in dien t-ijd als dienstplichtig On derofficier-Administrateur bij den Motor- dienst was, weet ik zeker dat er personen auto's genoeg disponibel waren om deze Onderofficieren (welke steeds worden aange spoeld de eer van het leger hoog te houden en van den Motordienst een keurkorps te maken) op een met hun rang en stand over eenkomstige, passende wijze te vervoeren. Dat men hen nu dus als vee in een vracht auto laadde, is m.i. wederom een treffend voorbeeld van de in het leger, vooral bij een groot deel der Officieren heerschenden geest: ,,'t Zijn immers maar Onderofficieren!" Ik zou den geachten lezer, die misschien in de gelegenheid is geweest een blik te werpen op de toestanden in den militairen dienst, willen vragen: „Op wien rust de taak, dienstplichtigen op te leiden tot soldaat, tot Onderofficier, ja zelfs tot Officier? Wie draagt de meeste ver antwoordelijkheid in den dienst? Wie is de man. op wiens schouders alles wordt afge schoven?" Op elk dezer vragen zou het antwoord zijn „De Onderofficier"! Is het dan ook niet reeds erg genoeg dat: le. de bevordering der Onderofficieren bijna stil staat? 2e. er Onderofficieren rondloopen, bekend om hun buitengewone dienstprertaties. met bijna 25 dienstjaren, waarvan 20 jaren als Sergeant, die zelfs nu nog niet eens vooruit zicht hebben om Sergeant-Majoor te worden? 3e. een groot aantal Onderofficieren rondloopen in een rang. terwijl ze de aan dien rang verbonden jaarwedde nog steeds niet verdienen? Is dit alles nog niet erg genoeg? Moet men dan nog steeds meer pogingen in het werk stellen om de Onderofficieren nog verder in den hoek te drukken? Laten de autoriteiten en commandanten toch eindelijk eens inzien dat het zóó niet langèr gaat; dat zij, door op den ingeslagen weg voort te gaan, alle energie en werkijver ontnemen aan mannen die, zooa's reeds meermalen gebleken is, dc kern van het leger vormen. Een goede, al was het periodieke bevorde ring, moest als No. 1 op het Defensie-pro gramma 1931 staan! De beroeps-Onderofficieren en hun gezin nen wachten! F. A. A. WOLKING. Zandvoort, 10 Februari 1931. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. TEGEN OORLOG. Heemstede, 11 Februari 1931- Geachte Redactie, Gaarne zou ik voor het volgende een plaatsje ïn Uw blad vragen. Vooral, nu in onze stad de anti-oorlogsfilm ..lm Westen nichts Neues" draait, kunnen kleine gebeur tenissen. die ons treffen, een steentje bij dragen tot bestrijding van den oorlog en oorlogsvoorbereiding. 't Is Zaterdagmiddag. Een winterzonnetje schijnt over de wit besneeuwde duintoppen. Heerlijk weer voor een frissche wandeling! Daar klimt vanachter een du;n een vroolijk gejoel en geroep op, en bovenop geklommen blijkt het een troepje padvinders te zijn. die daarbuiten, in de vrije natuur, hun spel spelen, ongedwongen, vrij. Dat is een echt stukje gezonde jeugdvorming! Zulk werk zal zeer zeker ten goede komen aan de physleke en geestelijke gesteldheid der jeugd. Achter mij, aan den anderen kant van 't duin, komt een ander troepje aan. jonge lui. in hun militaire pakje, gewapend met geweer en bajonet. Ze zijn daar aan 't oefe nen en spelen hun spel. Want spel is het. Niemand zal aannemen, dat hun geweren met scherp geladen waren,, niemand zal Griep in de stad! Wacht niet tot ze U in haar klauwen heeft, doch wapen U om haar reeds bij het eerste bewijs te bestrijden. De voortreffelijkste helpers daarbij zijn Aspïrisa* Tabletten want zij verdrijven hoofdpijn, verkoudheid, steken in de ledematen, rheumatiek en neuralgische pijnen. Men eische echter de echte Aspirin- tabletten in de origineele „©cyci"- verpakking, kenbaar aan het Bay er- kruis en den oranje band. Prlj» 75 eb. denken, dat hun bajonetten extra geslepen zijn en niemand zal gelooven, dat er onder die jongelui één is. die denkt aan moorden. Zij spelen h u n spel- En toch, welk een tegenstelling, het spel der jongeren en dat der nauwelijks 4 of 5 jaar ouderen! Het ééne met als doel: gezondheid, zoowel physiek als geestelijk, het andere met als doel: het instellen op 't moorden van hun broeders. En dat Is belde: vorming der jeugd! Voor de zooveelste maal drong zich de vraag op, hoe het mogelijk is. dat onze kui tuur. die als hoogste goed erkent: kunst, religie, wetenschap, ethische beginselen, plaats heeft voor dergelijke schrijnende tegenstellingen. Onze tijd mag nog wel eens terdege de les ter harte nemen, die één der gTootste Christenen van onzen tijd. Prof. Albert Schweitzer, haar gaf in zijn boek „Verval en weder-opbouw der cultuur". Ik mag misschien besluiten met zijn woor den: „In het moderne onderwijs en in de moderne schoolboeken staat de humaniteit in een vergeten boekje, alsof het niet de grootste waarheid is. dat ze de grondslag is bij de opvoeding tot een persoonlijkheid. Met dank voor plaatsing, F. J. WAAGE. Gaarne zou onderg-eteekende een klein plaatsje in uw veel gelezen blad willen, waar ik U bij voorbaat dank voor zeg. TOONEEL. Zondag 3 Februari J.l. werd'ln' de Gemeen telijke Concertzaal door 't geselschap Beuk- man en Langenaken opgevoerd een succes klucht van ..de Trouwe Huzaar". Stel u mijn verontwaardiging voor. dat toen 'fc doek opging ik in ce gaten kreeg, dat dit zelfde stuk reeds eenigen tijd geleden werd gegeven in den Schouwburg Janswég, onder den naam van „O, Donna Clara"'!. Mij bleek bij informatie dat zooiets wel eens meer wordt gedaan door gezelschappen. Maar nu vraag ik mij af, begrijpen dan de gezelschappen niet, dat daar hun naam mee weg raakt. Begrijpen zulke gezelschappen niet, dat zij door dit boerenbedrog slecht be zette zalen krijgen? Ook vraag ik mij af. of 't B. en W. bekend is. dat in onze Gemeentelijke Concertzaal deze stukken worden vertoond? Worden deze stukken dan niet eerst door een Commissie of zooiets dergelijks gekeurd? Zoo neen, zou er dan niet een dergelijke commissie in 't teven moeten worden geroepen, opdat zooiets niet meer kan plaats vinden. Onze Gemeen telijke Concertzaal is toch daar niet voor in gericht. Vooral, daar de prijzen al zoo laag ge steld zijn, dat deze toch betaalbaar zijn ge maakt voor Arbeiders. Mcoten zij, die een enkele maal nog eens willen genieten, op zoo'n manier de centen uit hun zak gehaald worden. Neen, waarlijk niet. Dit is op een te unfaire manier. Ik hoop dan ook, dat B. en W. van dit stukje nota zullen nemen, en dat zooiets in 't vervolg niet meer voor kan en mag komen. M. de R-, nogmaals beleefd dankend voor de plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend. Uw abonné J.. TESINK Jr. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) „IM WESTEN NICHTS NEUES". Haarlem, Februari 1931. Geachte Redactie, Deze brief is geschreven naai* aanleiding van het ingezonden stukje dezer week met aanbeveling de film te gaan zien. Last van zenuwen of angst voor een slapelooze nacht is niet het belangrijkste. Het zien van zoo'n film maakt mij opstandig en verbitterd, en daarbij is de werkelijkheid immers honderd maal vreeselijker. Het abattoir is daarbij vergeleken nog een ideale plaats. Bij het slachten van vee wordt streng gelet op een sneilen pijnloozen dood. Als een beest daar werd behandeld als in den oorlog een inensch, werd er heel spoedig ingegrepen. Alle ver anderingen daarom ten goede zijn het gevolg van daden van dierenvrienden Waar blijven de daden van menschenvrienden? In 1914 als vrouw en nu als moeder van groote jongens is de oorlogsgedachte mij een doorloopende nachtmerrie en ik denk aan wel duizenden vrouwen. Ontwikkelde flinke vrouwen, vrat kunnen wij doen? EEN HUISVROUW. CHR. ORANJE VEREENIGING .ECHOTEN". Deze .vereenïgïng In Haarlem-Noord hoopt op Donderdag 12 Febr. in de Ger. Kerk aan den Kloppersingel een propagancia-avond te houden. Als spreker treedt op Ds Voorsteegh, voorzitter van den bond van Chr. Oranje- Vereenigingen in Nederland, met het onder werp: „Toch aan Oianje Trouw". Verder zal de avond opgeluisterd worden door zang (MeJ. v. d. Horst) en orgelspel (de heer Chr. Meurer). VROUWEN VREDEBOND. De afd. Haarlem van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond belegt Vrijdagavond in het gebouw van den Ned. Prot. Bond te Haarlem-Noord een openbare vergadering, waar de heer P. Beentjes te Den Kaag zal spreken over: .De taak van de vrouw in de Vredesbeweging". De rede zal worden verduidelijkt met licht beelden. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. Zondagmorgen 15 Februari spreekt me vrouw de Vries-Bruins over „De Vrouwen en de Oorlog" in gebouw „Rosehaghe". SCHEEPVAARTBERICHTEN Alpherat p. 5 Madeira, Rotterdam n. B.-Ayros. Amsterdam S 21 n. 2 m. Il00m1jl Z.West van Valencia, Chili naar Amsterdam. A wak! 9 v. Hamburg naar Rotterdam. Amstelkerk S. v. Kenakrl naar Havre, "West- Afrlka naar Amsterdam. Astrea S te New Yorlc naar West-Indlë. Bull 7 van Java. Bondowoso 7 v. Calcutta naar Soerabaja. Chrlstlaan Huygena 10 v. Amsterdam naar Batavia. Dtnteldljk 8 v.m. v. Los Angeles haven, Paci- flckust naar Rotterdam. Gaasterdijk 9 v.m. te Galveston, Rotterdam n. New Orleans. Johan do Wltt 9 v. Sabang, Batavia naar Am sterdam. Kota Baroe 9 te Boston. Java n. New York. Lochgoll 9 te Liverpool Paciülfickust naar Rotterdam. Marnlx van St. Aldogonde 9 v. Sabang, Am sterdam naar Batavia. Nieuw Holland 9 te Melbourne v. Sydney. Oostkcrk 10 to Rotterdam v. Amsterdam. Orania 9 v. Rla Janeiro, Amsterdam naar Buenos-Ayres. Ouderkerk 10 te Amsterdam v. Japan. Randfontcln 9 tc O.-Londen, Belra naar Rot terdam. Rlouw 9 te Sjanghai v. Rotterdam. Slamat p. 9 21 u. Flnlsterre, 11 13 u. v. Ba tavia te Cowes en 12 8 u. te Rotterdam vcrw. Tiherius 9 to Sta. Marta v. Amsterdam. Tjllfboet 9 v. Manila. Veendam 9 tc New York. Volendam 8 to New York. Waalkerk. 10 v. Rotterdam naar Antwerpen. Wissekerk 9 v. Aden, Amsterdam naar Mom- bassa. STEUNT! b(j gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gg uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dc scheikundige analyseert, -~het publick proeft de aparte kwaliteit van pepermunt RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 12 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. Uitsluitend AVRO-Ultzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10-30 Concert AVRO-kwintet oJ.v. Fr. Lüpgens. 12.30 Concert Tuschlnsky-orkest o.l.v. Max Tak. 2.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.00 Naaicursus. 4.00 Zlekenuurtje. 5.00 Concert Asta-orkest, Den Haag. oJ-v. Jos. Sllberman. 6.30 Ant. van Duinkerken: ,.De Lof der Sothevt". van Erasmus. 7.00 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Sportpraatje door II. Hollande. 8.25 Concert gebouw te Amsterdam. 9.15 Omroeporkest o. I. v. Nlc oTreep. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Concert. II.00 Gramofoonpl. HUIZEN 298 M. 8.009.15 KRO 10.00—11.00 N.CH.V. 11.00—2.00 KRO 2 00—8 00 NCRV. Daarna KRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Zang. NCRV. Dames koor. 1030 Zïekendienst. 11.30 Godsd. Cause rie Pastoor Perquin. 12.00 Concert KRO-trio. I.30 Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 Handwcrkcursus. 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 400 Zlekenuurtje. 5.00 Concert door Kwintet v. h. Chr. Radio-Orkest. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Knipcursus. 7.00 Rich. Heavislde: „Het wezen van electrfciteit en straling". 7.30 Gra mofoonpl- 8.00 Aansluiting v. d. Nieuwe Koninki. Harmonie tc Tilburg. KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. Jacqueline Vorlinden (sopraan), LquIs van Sprang (bas), F. Bos- hart (piano). Toesprank door Pastoor Perquin. II.00 Vroolijke Gramofoonpl. DAVENTRY 1354.4 RL 10 35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgel spel door R. Foort. 1.20 Concert. L. Morand (sopraan), G. Denton (bariton). G. Meller (piano). 2.25 Uitz. voor scholen. 450 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Piano-recrtal door S. Munn. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. Orkest, koor. E. Suddaby (sopraan). R Henderson (bariton), 10-05 Nieuwsber. 10.20 Berichten. 10-25 Lezing. 10.40 Dansmuziek. 12.20 Televisle-uftzending. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4-05 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Solisten- concert. LANGENBERG 473 RL 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 1035 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12 25 Orkest concert. 4.20 Solisten-concert. 7 05 Concert. Orkest, tenor, sopraan en bas. Intermezzo: „Fastnacht helss' ich Schelmenstücke wciss ich!" Vastenavond-tafcreclen. Daarna: Ver volg Concert. Vervolgens: Berichten en tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M- 11.20 Orkest^ncort. 2.20 Orkestconcert en voordracht. ?.2o „De Vrek". Blijspel in 5 be drijven van Molière. 9 20 Hongaarsche avond Orkestconcert en voordracht. 10.20 Dansmu ziek. BRUSSEL 508.5 en 338.2 M- 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. Afwisseling Vocale intermezzo's. LEUVEN 338.2 M. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert m.m.v. Mr. Ysebaert (bariton). ZEESEN, 1635 M. 5.40 Voordrachten. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.503.50 Orkestconcert. 4 50 Voordrachten en Lessen. 7.45 Populair Orkestconcert 8.25 „Die Hummel", van Hasse-Zetterström. 8.40 Or kestconcert. Margot Leandcr (sopraan). 9.40 Berichten, daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING 9 O -ï Het duurde niet lang, of het veldmuisje raakte achter, ofschoon het buitengewoon hard reed. Maar een kikvorsch heeft nu eenmaal een paar steviger trappers dan een veldmuis en dat w.is dan ook weer duidelijk bij dezen wedstrijd tc zien. Keesje, die zich zeer gewichtig gevoelde, nu hij dc leiding van de sportfeesten had, stelde nu voor nog een kikvorsch en een veldmuis tegen elkaar te laten rijden. Daar hadden ze wei ooreti naar. Ook <jc koning was niet het plan ingenomen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11