1931. Winter bolbloemententoonstelling DE KLOK" Om het Europeesche Kampioenschap. Een kijkje op de tentoonstelling. N.V. ZEEPFABRIEK WÊÊtËÊBÊKÊÊÊBMÊBÊm Bij Griep 4* SPORT EN SPEL Van der Scheer heeft zich kranig gehouden HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 11 FEBRUARI 1931 (Zie ook de fotopagina). Overzicht vw de groote zaal. Het Krelagehuis vlagt! Hedenmiddag te 2 uur wordt daar n.l. de aangekondigde Win ter-bolbioemen tentoon stelling geopend door den heer I. G. J. Kake- beeke, inspecteur van den Landbouw, namens den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Bee- renbrouck. Voor de tentoonstelling wordt gebruik ge- imaakt van alle daarvoor in aanmerking komende lokaliteiten van het Krelagehuis der Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. De totale oppervlakte bedraagt meer dan 2500 M2. Het meerendeel der inzen ders behoort tot de groot-handelaars, die met hun inzending hetzij geschiktheid voor ver vroeging van hun handelssoorten willen aan- toonen, hetzij hun nieuwe aanwinsten op het gebied der hyacinbhen, tulpen, narcissen, crocus en en andere bolgewassen willen de- monstreeren. Ook afdeellngen der Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur hebben collec tief belangrijke dóór de leden dezer afdeelln gen geforceerde collecties ingezonden. Ook nemen aan de tentoonstelling deel kweekers, die specialist zijn op het gebied van bij het publiek bekende gewassen als Amaryllis, Cy clamen, Freesia's en vele andere artikelen. Het aantal tulpen, hyacinten en narcissen dat op deze tentoonstelling is Ingezonden, bedraagt meer dan 50.000 stuk?. De tentoon stellingszalen geven de volkomen illusie van een in vo'len bloei staanden voorjaarstuin. Op het gebied van de nieuwe aanwinsten ge niet deze tentoonstelling de primeur van nieuwe langstengelige tuinen, dièfzich in den winter in bloei laten trekken, v-van groote, welgevormde trompetnarcissen waaraan de hoogste eischen zijn gesteld Op het gebied der hyacinthen kan men aanschouwen groote groepen faal opgemaakte Hoemenmanden met ten vo1 le ontloken welriekende trossen. Dit alles levert een overweldigend effect op door de zorgvuldige rangschikking. De ten toonstelling is de eerste, die door de Alge meene Vereeniaing voor Bloembollencultuur zelve in haar eigen gebouw wordt gehouden, wanneer men althans niet meerekent de ten toonstellingen, die niet voor het publiek, doch uitsluitend voor de leden toegankelijk werden gesteld. Tot een bezoek aan de tentoonstelling zijn, behalve vele autoriteiten, uitgenoodlgd afge vaardigden van groote buitenlandsche tuin bon wvereeni gin gen. Het bezoek van deze buitenlandsche delegaties heeft ten doel in den kring der gebruikers van bloembollen meer bekendheid te geven aan. den beteeke- nl-rvollen vooruitgang ot> het gebied van voor vervroeging geschikte bo'bewassen en de ver betering van de bestaande sortimenten. De aanwezigheid van deze buitenlandsche delegaties zal worden aangegrenen voor be sprekingen over hande's-vraagstukken en verzend ing*aangelegenheden. De buiten landers zullen als gasten aanzitten aan een tweetal feestmaal tilden we^ke on heden. Woensdag en Donderdag zullen worden ge geven, respectievelijk door de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur en door den Bond van Bloembollenhandelaren. De buitenlandsche gasten maken op Don derdag 12 Februari een excursie naar de Aalsmeercche kweekerijen en veilingen, onder leiding van den secretaris van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond, den heer J. C. M. Mensing en op Vrijdag 13 Februari esn excursie naar het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek te Lisse. Wil waren hedenmorgen reeds in de gele genheid, een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Dadeiiik bij het binnenkomen van de groote Beurszaal treft de fraaie opstelling van het geheel, waarvoor de eer toeVnmt aan den Aieemeeh Secretaris-Penning meester van ..B^mbollencnltunr". den heer H. J. Voors, secretaris der Tentoonstellings commissie. Onmiddellijk rechts van den ingang een prachtige collectie Cyclamen en Primula ob- conica van J. C. Maarse, te Aalsmeer. De clou in de groote zaa1 is wel de geweidie groote inzending van C. Soeteman te Noord- wijk. die zoo ongeveer het geheele middenge deelte van de zaal in beslag neemt. Deze in zending bestaat uit niet minder dan 25000 tuinen: Murillo, La Reine, Valken. Oosten rijk en andere vroege tuinen soorten, voorts Mendel," Triumph, Darwin en andere late tulpen. Fijn is de inzending narcissen in kisten en manden, vroege tuinen in malden en cro cusen in pannen van de N.V. W. J. Eldering en Zoon te Overveen. Aan het eind van de zaal trekken de hya cinthen en vroege Ufpen in manden van de N.V. Gebr. Tegelaar te Lisse de aandacht. Een smaakvol opgestelde collectie. Noemen wij verder de groep Amaryllis, waarbij geweldig groote, van de firma Ludwig en Co., te Hillegom. De nieuwe vroege en Triumohtuinen van de Gebrs. A. en P. Njjssen. te Santpoort, zijn in twee „verdiepingen" voor een geknipte haag ongesteld. De Firma G. Lubbe en Zoon, Oegstgeest. komt uit met een groep nieuwe narcissen in een smaakvollen, modernen rotstuin. Midden in de kleine zaal een fraaie en uit gebreide inzending vroege en Darwintu^en in kisten van de afdeeling Bovenkarspel en omstreken. In dezelfde zaal trekt ook nog de aandacht, langs den wand, de mooie collectie nieuwe narcissen (afgesneden bloemen ip vazen) van de N.V. Vereenigde Bloembollenculturen te Noordwijk. Wij hebben slechts hier en daar een greep kunnen doen. De expositie geeft een volledig overzicht van de verbeterde broeitechniek der laatste jaren. Od dit gebied Is er nog nooit zu'k een uitgebreide tentoonstelling geweest. Valrmens^hen staan v<arof.°,d de' qualiteit en ook van de quantiteit. Zeer merkwaardig zijn de Mendeltulpen, een krui- Ecn prachtige mandtuïpenGen. de V7et-, van dc N.V, J. Pijnackcr Zoon, te lisse,, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. ■MWlil I illllllllllllllll'iWMIili iSiiiaiiiiiiiiiifii ■■illilllB Elke dcos KLOKZEEP die in uw huis komt, geeft een moment van prettige span ning, welke leuke waardevolle verrassing er nu weer uit de doos zal komen! 30 Kent men ook bij U dit genotvolle oogen- blik? HEERDE sing van de Due van Tol en de Darwintul- pen. Een mooie demonstratie geeft de ten toonstelling van het broeien van tulpen in groote massa's in kistjes. Geen enkele tulp hiervan is mislukt. De opening. Te 2 uur werd de tentoonstelling geopend. Nadat de voorzitter van „Bloembollencultuur" de heer E. A. Krelage, in het Franscih de buitenlandsche gezanten welkom zou hebben geheeten, zou hij de volgende welkoms trede uitspreken: Dames en heeren. Een hartelijk welkom zij u toegeroepen op deze plaats. In 't bijzonder verheugt ons de aanwezigheid van den Inspecteur van den Landbouw Kakebeeke als vertegenwoordiger van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, die door parlementaire werk; zaamheden tot zijn en ons aller leedwezen verhinderd is hier persoonlijk blijk te geven van belangstellend medeleven in het bloem bol1, enbedrijf. Welkom zijt ook gij ons vertegenwoordigers van het Gemeentebestuur van Haarlem, dat ons in verband met deze tentoonstelling een hoog gewaardeerd blijk van sympathie heeft gegeven, waardoor het ons mogelijk zal zijn onzen gasten een avond in de gemeentelijke concertzaal aan te bieden. Welkom gij allen, die op eenigerlei wijze onze vereeniging aan u hebt verplicht, in verband met deze tentoonstelling. Onze eerbiedige dank gaat uit naar de Koningin en de leden van het Koninklijke Huis, die allen voor deze tentoonstelling eere medailles met Hun beeltenissen hebben wilier, beschikbaar stellen, daarvoor opnieuw tast bare bewijzen gevende van oprechte belang stelling. Van vele zijden mochten wij medailles en geldprijzen ter uitlovlng voor deze gelegen; heid on rvangen, waarbij de Haarlemsche Kamer van Koophandel voorging met het be schikbaar stellen van haar gouden ee re-pen ning. Deze zeer gewaardeerde blijken van belang stelling leggen de inzenders verplichtingen op; gij zult u zoo dadelijk zelf kunnen over tuigen van de wijze waarop zij zich daarvan gekweten hebben. Zonder op uw oordeel vooruit te loopen, wil ik u wel verklappen dat de vakmannen, die voor hun werkzaamheden reeds een voor proefje van de tentoonstelling hebben ge, had verbaasd en opgetogen zijn over de buiien gewoon fraaie kwaliteit en de zeldzaam groote hoeveelheid van het ingezondene. Het is niet de gewoonte de namen van inzenders 'bij een gelegenheid aLs deze afzonderlijk te noemen, maar als ik ditmaal een uitzondering ep dien regel maak, dan zal iedereen daarmee in stemmen. De heer Soeteman te Noordwijk toch heeft niet minder dan 25.000 tulpen op deze ten toonstelling ingezonden, en wat meer zegt, ook. hier doet hij zich kennen als de ko ning der broeiers, die het geheim kent van de onberispelijkste en krachtigste ontwik keling van de aan het kunstmatig proces der vervroeging blootgestelde bollen. In het kader der tentoonstellingen welke onze vereeniging in de laatste twintig jaar gehouden heeft, vervult die van heden de plaats van „intermezzo", ongeveer halver wege die van 1925 en de aanstaande van 1935. De vollegrondstentoonstellingen, in de ge noemde jaren gehouden boden geen gele genheid om de vervroegde bolgewassen vol komen tot haar recht te doen komen. De tentoonstelling van het heden leert in een uitgebreid en indrukwekkend overzicht, wat thans op het gebied der vervroeging in de eerste dagen van Februari bereikt kan wor den. De vooruitgang in dit opzicht van jaar tot jaar is zóó belangrijk, dat de inrichting van onze volgende vollegrondstentoonstel lingen in verband met dit vraagstuk mis schien geheel zal moeten verschillen van hetgeen In 1910 en 1925 werd tot stand ge bracht. Zoo zal dan ook de tegenwoordige ten toonstelling niet alleen om zichzelve van be- teekenis zijn, maar niet minder om den vèr- strekkenden invloed dien zij op de volgende manifestaties op dit gebied onwillekeurig zal oefenen. Ik zal daarop niet verder ingaan, maar thans aan den heer inspecteur van den Landbouw als vertegenwoordiger van den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzoeken 'de openingsrede te willen uitspreken. Hoog bezoek aan de tentoonstelling-. Naar wij vernemen bestaat er mogelijk heid, dat de tentoonstelling zal worden be zocht door leden der Koninklijke Familie. Dag en uur van dit bezoek zijn nog niet vastgesteld. HedenmVdag te 4 uur zou de Bisschop van Haarlem een bezoek aan de tentoon stelling brengen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. en ziek door gevatte koude, a'snude bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's 'Grieppoeders. Hoofdnijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiesf ij ïpoeders. Hoestpoeders. - Maaup eders. - Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Ver krijgbaar bij Uw drogist. SCHAA TSENRIJDEN. Stockholm, 9 Februari. (Van een bij zonderen correspondent) Zondagavond, over zessen reeds, het ma gere licht van wat lampen glanzend over de groo.e baan, reed Thunberg met den lau werkrans om de schouders ten aanschouwe van een stuk of vijfüïg officials, tijdopne mers, meer of minder geduchte rivalen, pers- menscnen en baanvegers en een handjevol belangstellenden in het donker zijn eere- rondje als Europeesch kampioen hardrijden op ae schaats, terwijl we met on.b-oote hoofden in den kouden vrieswind stonden te luiSLe.-en naar het Finsche volkslied, dat door de „Stem van den Reus" over de vrij wel verlaten baan werd gezongen. Het ging alles zoo heel gewoon toe, er was geen bijzondere „spanning in de lucht", je kreeg eigenlijk heelemaal niet het idee da. hier om een Europeesch kampioenschap ge streden werd ais je 't publiek daar zoo rus„.g heen en weer zag wandelen, wanneer nie. Thunberg' of Van der Scheer of Blomqvist of een andere groote aan bod was. En: kan e. feitelijk nog wel goed van een Euro peesch kampioenschap gesproken worden als slechts uit drie Scandinaafsche landen: Noorwegen, Zweden en Finland en voor.s uit-, Nederland en Oostenrijk dee-genomen word.? Maar interessant waren die wedstrijden toch en het deed je Hollandsche hart goed, te hoor en hoe enthousiast de Zweden waren over Wandersjèr, over dezen Wageningschen student, die tenslotte na de Finnen Thun berg en Blomqvist de derde plaats bezette. Van der Scheer heeft dan ook schitterend gereden, vooral Zaterdag, toen hij kans zag op de 500 meter tweede en op de 5.-00 me .ei derde te worden, was hij in topvorm. Zondag, in de 1500 me:er, kreeg Van der Schee. Thunberg als startkameraad, waaraan het wel te danken is dat hij zijn 't vorige jaar in Drontheim gemaakten tijd van 2 min. 25,9 sec. nog met 1,3 seconden kon verbeteren. Op de 10.- DO meter had Van der Scheer, die physiek het best voor de 1500 en de 500 meter geschikt is, den Noor Armand Carlsen naast zich, die sedert 1928 met 17 min. 17,4 sec. het wereldrecord voor dezen afs.and op zijn naam heeft staan. Carlsen reed nu in 18 min. 15,9 sec. de 25 rondjes, onze landgenoot die tenslotte ongeveer een halve baan achter kwam ,deed er 18 min. 31,8 sec. over. Maar met dat al mag Van der Scheer toch volkomen tevreden zijn over zijn prestaties. En hij is dat ook. Toen ik Zondagavond een tijdje met hem zat te praten, vertelde hij het me. „Het is beter gegaan dan ik ooit had durven hopen. Op zoon afstand als de 5v>0 meter komt alles er op aan, een niet ai te gelukkige start scheelt je al gauw een fractie van een seconde. En maar een van de tien keeren rij je dien afstand goed, zoo dat het mooi is als die eene keer juist in een Wedstrijd valt. Zoo ging het Zaterdag, 'k heb zelden zoo goed de 500 meter gereden als toen. Wat de 1500 meter de afstand waarop ik het beste getraind ben betreft, hielp het veel dat ik met Thunberg moest rijden; als je zoo iemand naast je hebt gaat het altijd veel beter. Dat ik het bij de 10D0C meter niet tot de tweede of derde plaats zou brengen stond voor me vast". En nu? „Morgenmiddag naar Helslngfors om daar weer te t'rainen voor de wereldkampioen schappen. Of het daar zoo goed zal gaan als vandaag en gisteren betwijfel ik. Ballangrud en Staksrud, de twee sterke Noren, komen daar dan ook. En tegen die Noren en Finnen die zulke schitterende mogelijkheden hebben om te trainen kunnen de anderen toch niet op". Tegen het einde der maand hoopt Van der Scheer, naar hij me verder vertelde, weer in Wagenlngen te.-ug te zijn. Hij is dan bijna twee maanden in het buitenland ge weest en dat is welletjes. Want hij heeft ook zijn studie en al nam Van der Scheer ook de noodige boeken en volgekrabbelde dictaat cahiers mee, van regelmatig studeeren komt toch weinig als je zoo in 't buitenland zit en overdag traint. En de studie behoort natuur lijk niet onder het schaatsenrijden te lijden. Daarom is het niet onmogelijk dat Van der Scheer gedurende eenige jaren de verleiding zal weerstaan en niet. aan de kampioen schapswedstrijden zal deelnemen. Het neemt tenslotte te veel tijd in beslag en daar komt bij dat Januari en Februari in Wageni'ngen dé maanden voor ten'amina en examens zijn. Toch denkt Van der Scheer er niet over de sport ontrouw te worden. Hij is een goed skiffeur en hij hoopt in 1932 als zoodanig naar Los Angeles gezonden te worden. Bo vendien kan deze training veel beter naas. de studie geschieden. Eerder, toen Van der Scheer de 10.000 meter reed, heb ik met Ossi Blomqvist, den 22-jarigen Fin die een gevaarlijke mede dinger voor zijn landsman en leeraar Thun berg wordt, die een prachtige stijl en een oergezond, gespierd .lenig lichaam heeft, over Van der Scheer gepraat. Het was door de slechte verlichting toch onmogelijk om den wedstrijd te volgen. Blomqvist was evenals zoovele anderen opgetogerr over Van der Scheer. Maar hij wordt, aldus Blomqvist. nog veel beter; soms zet hij te gauw af, wat met trainen onder goede leiding best is af te lee- ren. Van der Scheer moest zich vooral op de groote afstanden meer oefenen, daarvoor heeft hij nog niet voldoende uithoudingsver mogen. En voorts kan hij een der beste, snelste sprinters werden. Thunberg, die er bij kwam staan was het daarmee volkomen eens. Hij zei: „Van der Scheer wordt goed", niet „Van der Scheer kan goed worden". Maar laat ik ook nog wat zeggen over de wedstrijden. Ze werden gehouden aan he: randje van de stad cp een groot gemeentelijk sportveld, dat 's winters in een schitterende ijsbaan, voornamelijk voor wedstrijden, her schapen wordt. Het ijs was vooral Zaterdag erg hard, het vroor toen een graad of twaalf en er stond evenals Zondag een ijskoude Oostenwind. Onder deze omstandigheden was het te verwachten dat de tijden niet buiten gewoon zouden zijn. Vooral op de 10.000 me ter hadden de rijders last van den wind die ze op het eene lange stuk pal tegen hadden Dat blijkt oa. uit dsn tijd die Armand Carlsen op de 10.00) meter maakte. Zatsrdag we-den de 500 en de 5000 mstei gereden. Thunbsrg had gehoopt zijn wereld record van 42,6 sec. over de 500 nieter nog eenigszins te verbeteren. Hij reed met onzen landgenoot Sonderman die twee keer te vroeg wilde vertrekken. Toen de tweede maal het startcommando gegeven werd was Son derman echter juist, weer achter de lijn ge komen. Thunberg werd eenigszins in de war gebracht, zoodat hij niet onmiddellijk goed op dreef was. Thunberg heeft tegen den star ter een protest ingediend dat echter volgens de internationale r?°:els nie1 in behandeUng is genomen. Maar Zondag was er een andere sia.^ar. Zondag kwam Van der Scheer met Thun berg in de 1500 meter. Onze landgenoot tleef den Fin steeds op de hielen en hij passeerde slechts 3.9 seconde later dan Thunberg de eindstreep. Een spannende wedstrijd was die over de 10.000 meter tusschen Thunberg en Blomqvist. Thunberg wist dat hij zijn leerling en rivaal toch niet kon kloppen, hij wist ook, dat zelfs al kwam Blomqvist hem 43 seconden, voor, hem toch,de- kampioenstitel niet zou ontgaan. Toch deed Thunberg zijn best Blomqvist zoo lang mogelijk bij te houden. Eerst in de laatste ronden nam hij het wat luchtiger op, gevaar was er niet meer en met 15 seconden voorsprong ging Blomqvist over de lijn. Onze landgenoot Helden klopte op de 10.000 meter den Oostenrijker Jungbiut met 8 seconden in den tijd van 18 min. 47.6 sec. Op de 1500 meter won Heiden van den Zweed Andersson met 2.30,4 tegen 2.32.1. In het eindklassement kreeg hij de 15e plaats. En och, wat zullen we er meer van vertel len. Het was interessant, en koud. En ook wel gezellig. Midden op de baan stond een auto van Pnilips met de „Stem van den Reus", de enorm sterke luidsprekerbatterij. Daarmee weraen de uitslagen bekend gemaakt, daar mee werden walsen en marseden over de baan uitgegaimd en alle toeschouwers hup pelden op de maat mee om de voeten warm te krijgen. Er waren, toen het nog licht was, Zateroag en Zondag ruim tweeduizend toe schouwers, maar Zondag, toén de wedstrijden niet vóór half twee mochten beginnen en de langdurige wedstrijden over 10000 meter aan de beurt waren, trokken tegen vieren de meesten al weg. Maar een groep Nederland- sche handelsreizigers bleef tot het laatste om Van der Scheer, die pas tegen zessen reed, aan te kunnen vuren. Het leek toen op 't laatst zelfs wel of we in Holland en met hier in Stockholm warêh, zoo werd er geschreeuwd, van „Hup Van der Scheer" en „Vasthouwèèè". En de Zweden probeerden hardnekkig mee te doen doch die Hollandscne sch was hun te machtig. C. G. B. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Terug te bekomen bij: Schrama, Harmen- jansstraat 79, armbandhorloge. Bur. v. Politie, Smedestraat, autodop, scholierkaart, der N. Spoorw. bal, Wils, Ted. v. Berkhoutstraat 70, autoreserveband. Beijk, Molijns raat 17, bontje, v. d. Velde, Padangstraat 46, broche, Mulder, Oost Indiëstraat 73, duif, Brand. Kei zer Karelstraat 15, gewicht. Bok, J. F. Hel merstraat 8, handschoen. Visser, Bredero.'e- straat 2, handschoen, Roggeveen, Bredero- destraat 32. idem, Erbrink, v. Loostraat 16, idem. Lippitz Kruisweg 72, hoed, Groos, Be gijnehof 29, handbeschermer, Gerding, Nieuwe Gracht 35, kinderhandschoenen, Groot, Residastraat 15, mes, v. d. Boogaard. Kolkstraat 12 rood, portemonnale met in"-oud Bos, Jansstraat 40, ring. De Jong, Lange Hee- renvest 80B, rijwielbelastingplaatje, Midden dorp, Directiekeet Weltevredens raat, idem Koster, Bisschop Ottostraat 17, bus groenten, Suurendonk, Brouwerstraat 22, taschje, Van Straaten, Olycanstraat 27, parapluie. Bekker Z. Polderstraat 15, tasch met inli. Spanje. Romanones over de verkiezingen. MADRID, 9 Febr. In een bijeenkomst der liberale comités- met het doel, de candidaten voor de Cortes-verkieaingen vast te stellen, verklaarde de voorzitter Romanones, dat hij oorspronkelijk voornemens was, zichzelf can- didaat te stellen, daar hij meende, dat de liberalen den strijd zouden moeten aanbin den met vooraanstaande republikeinen af socialisten. Helaas zullen wij deze partijen niet tegenover ons vinden, zeide Romanones. Wanneer onder deze omstandigheden de monarchie niet de overwinning behaalt, zullen wij wel is waar stemmen op ons kunnen ver eenigen, maar wij zullen het volk van Madrid niet vertegenwoordigen. Degenen, die niet aan de verkiezingen zullen deelnemen, willen geen strijd, daar zij van oordeel zijn, dat een onthouding de belangrijkste revolutie be- teekent, welke men zou kunnen uitlokken. Onthouding van de verkiezingen is, in één woord, revolutie. In den loop van zijn rede gaf Romanones een uiteenzetting van het program der par:ij, nJ. het instellen eener verantwoordelijke re geering, het afkondigen eener amnestie en het onverwijld bijeenroepen van een consti- tueerende Cortes. Naar hij zeide, heeft het bijeenroepen eener constituantie ten doel, een ingrijpende wijziging te brengen in de staatsstructuur. Het beginsel der monarchie blijft echter onaangetast. Romanones bracht de regeering dank voor het geven der door hem gevraagde waarborgen voor de verkie zingen MARKTNIEUWS PURMEREND, 10 Febr. 1931. Kaas- Aanvoer 11 stapels kleine, f 34 a f 35 per 50 K G. Boter. Aanvoer 622 K.G., prijs f 1.70 a f 2.15 Der K.G. Vee. 399 runderen, waaronder zijn 220 vette en 16 stieren. 18 paarden f 80 a f 200 oer stuk. 6 Vette kalveren f 1.20 a f 1 50 per K-G. 558 nuchtere dito 1 10 a f 30 oer s uk. 438 Vette varkens f 0.39 a f 0.43 per K.G. 61 magere dito f 14 a f 30 per stuk. 183 biggen f 9 a f 13 per'stuk. 613 schapen f 28 a f 42 per stuk. Kuikens f 0.50 a f 2.75 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 5 25a f 6-25. Vette koeien, prijshoudend f 0-85 a f 1 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 160 a f 290 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 280 a f 370 p. st

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12