STATEN-GENERAAL. NIVEA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE BINNENLAND HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 13 FEBRUARI 1931 TWEEDE KAMER 12 Februari. Een Hooge Raadsvacature ver vuld. Werkloosheidsdebat. Vragen van Dr. v. d. Tempel en antwoorden van de regeering. Belangrijke mcdedeclingen. Als van een leien dakje liep het opmaken van de voordracht voor de vervulling van een raadsheersplaats in den Hoogen Raad. De plaats, die opengekomen was door het ster ven van den vice-president van ons hoogste rechtscollege, Mr. Savelberg. Voor drie plaatsen op de voordracht was het minimum aantal stemmingen (3) noodig en de stemir.gen leverden geen onduidelijke uitspraak. Want, met onderscheidenlijk 63, 64 en 57 stemmen van de uitgebrachte 57 vota. werden op de voordracht geplaatst, achter eenvolgens Dr. L. A. Nüpels, Dr. J. A. F., van A?peren en Dr. G. A. Servatius. Dr. Nijpels zal dus wel benoemd worden door de Koningin hij is gewoon advocaat en procureur te 's-Gravcnhagc. Maar met een uitstekenden roep. De commissie, die de voordracht aan de Koningin gaat aanbieden, bestaat uit dc Kamerleden Aal barse, Slotemakcr de Bruïne. van Kempen. Joekes, Snocck Henkemans, 'Herman?, van Dijk en Florls Vos. Het wcrkloosheidsdebat werd vandaag voortgezet. De stand van het debat ls thans z66: ook de tweede interpellant, Dr. v. d. Tempel, stel de (vandaag) zijn vragen, waarop de regee ring (de minister-president, mede namens zijn ambtgenoot van Arbeid) heeft geant woord. Hierna heeft nog de communist vai; repliek gediend. Dat deze repliek van een groot gevoel van bevrediging .«prak. zal men wel niet verwacht hebben welke toezeggingen een regeering ook zou doen, zij zouden toch alle blijven be neden de wenschen van den communist. Op de vragen van den heer De Visser neeft cie mini:ter geen enkele toezegging gedaan het kón ook niet. De communist vroeg, dat de steeunverleeningen wegens werkloosheid nog meer zouden bedragen dan het regelmatig ln werktijd verdiende loon. vroeg het toelaten tot de werkverschaffing van elkeen, die zich daarvoor zou aanmelden het aantal com- muniitische stokebranden zou dan zeer toe nemen vroeg het aflasten van elk politio neel toezicht op de werkverschaffingen en het houden van toezicht op de arbeidsvoor waarden en der zclver naleving in de werk verschaffing door „vertrouwensmannen", die de tewerkgestelden dan zouden aanwijzen. In dien geest ging 't door. De regcering kan den communist niet te gemoet komen. Weshalve de minister van Binnenland fche Zaken werd uitgemaakt voor de „meest straffe aartsreactionair", die op twee beenen rondliep. En er drie moties werden ingediend die uitvoering vroegen van dc door den communistischen interpellant gestelde vra gen. Geen der moties werd door iemand anders ondersteund dan door den heer Wijn koop. Zij konden dus noch in behandeling, noch ln stemming komen. De interpellatie van Dr. v. d. Tempel was iheel wat degelijker, heel wat. reëeler, dan die van den communist. De antwoorden, die de s.d. interpellant op zijn vragen kreeg, had den dan ook heel wat meer beteekenis. dan die op de informaties van den communist en bevatten menige belangrijke mededeeling van de regeringstafel. Natuurlijk hebben de minister en de heer de Vhscr den degen gekruist over de mate van tegemoetkomendheid der Russische re geering tegenover de werklooren- De een zag veel schaduw, de ander niets dan zon. Maar nu de vragen en antwoorden bij de lnterpellatie-v. d. Tempel! Dr. v. d. Tempel een geleerd en een be kwaam man heeft riet uitgewijd over den card, de oorzaken en hei verloop van de crisis zich meer bij het concrete gehouden en ge vraagd wat de regeering zal doen om de ge volgen van de werkloosheid te verzachten of te voorkomen. Wel heeft Dr. v. d. Tempel opgemerkt, als meer alremeene notitie, dat het de regering ontbreekt aan energiek? leiding: de regeering is z.i. niet dan pa slof. haar bemoeiing niet arv'ers dan fragmentarisch. Er moet werkgelegenheid geschapen wor den betoogde dc internellant. Het werk móet verruimd worden. Maar daartoe ont breekt 't de regeering aan outillage. Wel ziin er plannen tot reorganisatie, fundamenteeie reorganisatie van den econonjlschen voorlich tingsdienst. Iloe staat '1 met die reorgani satie vroeg de Interpellant. Wel. dat gaat goed. antwoordde dc premier. De laatste hand word*, geleed aan een suppletoirc begrootlng. waarbii de gelden worden aangevraagd voor den uitbouw van den economlschen voorlich tingsdienst. Spoedige versch'ining van een wetsontwerp is dus te verwachten Op de tweede vraag van Dr v. d Temoel. of de reeeerlng bereid is, zich bodrijfsgewijze, met vertegenwoordigers van ondernemers en werknemers uit de bedrijfstakken welke in aan merkelijke mate door de crisis zijn getroffen, in verbinding te stellen tot een onderzoek naar den stand en de vooruitzichten van het bedrijf en naar dc middelen, welke eventueel kunnen worden aangewpnd om tot verbete ring van den bPdrüfstoesLand te geraken, ant woordde de minister minder bereidwillig. Hij zeidc daarvan geleerd door ervaring van '21'23 niet veel te verwachten. Natuur lijk was hij bereid ieder te ontvangen, die con structief denken en werkend middelen tot verbetering aan do hand kon doen. maar van ex geconscentreerde studie verwachtte hij niet veel anders dan theorie en paparasserie. Het antwoord op Dr. v. d. Tcmpel's derde vraag was veel meer tegemoetkomend en ook veel reëeler. wegens directe mogelijkheden. Die derde vraag lu'dde: ..Is de R^gcrlr.ce berHd te bevorderen, dat door den Staat, middellijk of rechtstreeks. in bepaalde geval len gamntie zal worden verleend voor export- credieten ten behoeve van den export naar landen niet meer dan gewoon risico?" Minister Ruys de Bcerenbrouck antwoordde hierop, dat een regeling, ais door den inter pellant bedoeld, reeds van '23—28 heeft be staan en veel goeds heeft uitgewerkt. Aan Jact eind van '28 werd de betreffende post van de begrooting voor Financiën verwijderd, omdat er geen gebruik meer van werd ge maakt. Het is de regeering echter raadzaam gebleken, die post weer te herstellen en reeds zijn maatregelen daartoe in voorbereiding- Werkverruiming was ook de roep van de vierde vraag van Dr. v. d. Tempel. De vierde vraag, die aandrang op uitvoering op korten termijn van werken van openbaar nut en andere werken (aanleg van wegen, bouw van bruggen, bouw van arbeiders-woningen, voortzetting der Zulderzee-lnpolderlngen. enz. Hier had de regeering hetzelfde antwoord, als zij nu al jaren aaneen geeft op deze, telkens weer, bij werkloosheid gestelde vraag. In de eerste plaats: het ministerie van Water staat heeft talrijke werken in vergevorderden staat van voorbereiding, die spoedig tot uit breiding kunnen en zullen komen. In de tweede plaats: het is nfet zoo gemakkelijk op korten termijn daarnaast nieuwe groote werken te beginnen, wijl de voorbereiding over meerdere instanties loopen moet, die niet voorbij te gaan zijn. In de derde plaats: waar moeten de fond sen vandaan komen, om al die groote werken te financieeren en dat terwijl toch al de scha:kist voor moeilijke tijden zal komen te staan? Onze lezers weten, dat minister Verschuur den uitkeeringsduur der werkloazenkassen met zes weken wil veriengen. Voorwaarde daartoe was, dat in de bedrijven, waarbij de tot die kassen behoorende arbeiders werk zaam zijn, crisis-werkloosheid is opgetreden. Dr. v. d. Tempel wilde de tegemoetkoming zich doen uitstrekken tot alle kassen, die 'het verzoek tot verlenging doen. Daartoe kan de regeering niet overgaan zij wenschte vast te houden aan het principe van minister Verschuur's besluit: verband met de crisis. Toch trad de regeering den interpeilant eenigszins tegemoet; zij zal bij het bepalen van het verband met de crisis zoo tegemoetkomend moge.ijk zijn. En voorts kreeg Dr. v. d. Tempel twee duidelijke toezeggingen op twee duidelijke vragen. Hem werd toegezegd: dat ce kosten van dezen maatregel door het rijk, eventueel met medewerking der ge meenten aan de kassen vergoed zullen wor» den, en dat de kassen, voor zooveel noodig, door toepassing van art. 4 var. het werkloosheids besluit 1917 in staat zullen worden gesteld aan haar gewcnen reglementaire verplichtin gen te voidoen. met dien verstande, dat het verhoogde subsidie-percentage zoodanig zal worden gesteld, dat het bedrag der middelen waarover de werkloozenkas kan beschikken, gedurende den tijd, dat de abnormale bedrijfs- toestand wordt geacht voort te bestaan, niet zal dalen beneden de helft van het vermogen der kas op het einde van 1930? Nog vóór gisteren de vraag werd gesteld, was reeds voldaan aan Dr. v. d. Tempers verlangen om een commissie in te stellen uit cc vakwereld tot het oefenen van werkloos heids-overleg met de regeering. In doze ..com tact commissie", zooals de rogcering haar noemde, zijn benoemd de heeren v. d. Walle (modern). Nijkamp (r.k.) cn Kruithof (chr nat. vakveib.) Natuurijk heeft Dr. v. d. Tempel ook de gemeentelijke steunregeling ter sprake ge bracht, die door hot departement van Binn. Zaken op 7 Januari is opgesteld voor de ge meenten met crisiswerkloosheid. De minister ontkende, dat de rijksregeling voor steunverleening wegens werkloosheid hei karakter van bedeeiing heeft. Het verband met de crisis wilde de minister de inter pellant vroeg daarom niet verliezen. Maar overigens wilde hij wel in geval van nood zaak afwijken van de normen door hem ge steld, hoewel hij aan die normen in het ah gemeen wilden zien vastgehouden worden. Zoo zeide de bewindsman niet te kunnen af wijken van zijn standpunt, dat gerekend moei. worden met andere gezinsin komsten. Wel zullen ook vrouwen, wanneer 't noodig is. onder de regeling kunnen vallen, ook som mige kostgangers. Wel wil de minister de minimum-leeftijd van 60 Jaar verhoogen en ook wil hij de gemeenten vrijheid laten om het maximum-percentage, dat de uitkeering mag uitmaken van het loon, te verhoogen. Ten slotte bleek de minister niet bereid, den leerplicht te veriengen. nu daarom niet uit onderwijs, maar uit crisisoverwegimgen wordt gercepen. En met dc evengenoemde contact-commissie wil de minister overlegger, over de vraag, hce de crisis kan worden dienst baar gemaakt aan het vergrooten van de vakbekwaamheid der jonge arbeiders. De minister eindigde met hun te wijzen naar de nog groo.cre werklooshcidsmoeilijk> heden in Engeland en naar de rede van Snowden in het bijzonder. Morgen repliceert Dr. v. d. Tempel om te beginnen. INTIMUS. EEN ENQUèTE OVER WF.KF.LIJKSCHE INDIë-VLUCHTEN. Het Haagsche Anet-a-^antoor heeft een enquête ingesteld bij een 50-tal groote lichamen, die belangen hebben in Neder- iandsch-Indië naar hun wenschen ten aan zien van een wekelijksche luchtpostverbin- ding met In-die. De meeste ondernemingen toonden zich warme voo-standers van zulk een verbinding, om verschillende redenen, o.a. dat een veertienda agsche verbinding de regelmatige wekelljksche zeemail in de war stuur:, dat de tusschenpoos te lang is, enz. Enkele zeiden goen prijs te stellen op een wckclijksche verbinding, sommige om de kostbaarheid bij de grootte hunner te ver zenden stukken en tenslotte vreesden cewisc te groote kosten bij een wekeüjksche verbin ding. HET SPOORWEGONGELUK TE GRONINGEN De hoofdeonducteur Meijer uit Hu'zum heeft, naar wij in de Mrb. lezen het z'eken- huis te Groningen kunnen veriaten D? an- i"re slachtoffers van het spoorwegongeluk te Groningen maken het ook goed. DR. A. R. ZTWTERM^NN NAAR MEXICO. Daar in het begin van Maart de zittingen van de Ange'o-Mexlcan Special Claims Com mission te Mexico-City worden hervat, zal de president der commissie, dr. A. R. Zim- mermann. zich eerstdaags weder daarheen begeven. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN i 6(1 per re*el. Bij guur weer, bij wintersport" t builen begeef), ièr»l inwrijven. Nivee dringt i achter te laten. Zij maakt de VóAr q. U geheel in de huid zonder gla huid gezond en krachtig, en geeft weerstandivermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen huid b bij gebruik ven Nivee onmogelijk. Wrijft ook iederen evond voor hef naar bad geen geziebt en henden grondig met Nivee in. Nivee niet te vervangen, want baar bijzonder» wer king berust op hel gehalte aan huidveriprgende Eueerit, dat in geen andere huidcreme aanwezig i». Dooien: 15, 20, «0 en 90 et Tuben: «5 en 75 et PEBECO MIJ., AMSTERDAM-C. DE POSTW1SSELVERVALSCHING OP GROOTE SCHAAL. Voor f 6000 a f 7000 nadeel. POGING TOT ZELFMOORD VAN VERDACHTE. Over dc vervalschlng van postwissels te Amsterdam en Rotterdam verneemt de N.R.C. nog het volgende Op alle postkantoren en bijkantoren te Rotterdam en te Amsterdam zijn de ver- valschte postwissels ter uitbetaling aange boden. Alle stempels, welke er op voorkwa men, waren valsch, maar heel goed naga- maakt. Deze stempels deden het voorkomen, alsof de wi&rcls uit Leiden of Dordrecht waren verzonden. De postwissels waren ge adresseerd aan H. van Beers, die altijd in een straat woonde, gelegen vlak bij het post- of bijkantoor en altijd op no. 16. Werd aan den aanbieder gevraagd zich te legitimeer en. dan liet hij zijn pas zien. Deze pas stond inder daad ter name van H- van Beers. Gebleken is. dat het de pas was van verdachte H.. die den naam had weggeradeerd en er den naam van H. van#Beers voor in de plaats had gezet. Bo vendien heeft H., die Nederlander is, maar gedomicileerd is te Parijs, een bewijs van Ne derlandschap, waarop hij zijn naam heeft vervangen door G. van den Berg. Aanvankelijk heeft hij op de postwissels bedragen beneden de 20 ingevuld, later heeft hij postwissels voor 100 gemaakt. In het geheel zijn er van de laatste reeds 14 op gespoord. Het totaal bedrag, waarvoor hij het rijk heeft benadeeld, is, gelijk wij reeds meldden, 6 a 7000. Zooals men weet stuurde hij zich zelf af en toe oen goeden wissel, om de stempelafdruk ken te controleeren. Op een van de echte wis«els was uit den afdruk van het stempel: Rotterdam een hoekje uit. Bij de volgende valsche wissels ontbrak bij zijn stempel afdrukken precies hetzelfde hoekje. De val sche stempels bevinden zich op een bij de politie bekende, maar voor het oogenblik on bereikbare plaats. Aan een hoofdinspecteur van de Haagsche politie, den heer Halstein, was door de poste rijen om inlichtingen verzocht. Deze heeft de verblijfplaats van H. te Spa ontdekt. Toen de Belgische politie H. aanhield, had hij geen geld meer bij zich. Hij had voor 150 te Voorburg een z.g.n. onfeilbaar systeem ge kocht om te winnen op dc speelbank te Spa. Met diU systeem heeft hij al het geld in kor ten tijd totaal verloren. Na zijn arrestatie heeft hij met zijn brilleglazen een polsslag ader doorgesneden en een groote wond in den bovenarm veroorzaakt, teneinde te trach ten zich van het leven te berooven. De Bel gische politie heeft hem dit evenwel belet. Zijn uitlevering zal worden verzocht. TWEE AANKLACHTEN TEGEN DE HANDELS- EN LANDBOUWBAXK. Naar aanleiding van het persbericht als zouden in verschillende arrondissementen aanklachten van de bewindvoerders in de voorlooplge surseance van betaling van de Handels- en Landbouwbank tegen bij de af faire betrokken personen door den officier van justitie in behandeling zijn genomen, verneemt het Correspondentie Bureau, dat deze aanklachten zich slechts tot twee be perken. DE TRIBUNE IN DE LEEEZAAL TE HILVERSUM. HET BESTUUR ALS ONGELOOVIGE THOMAS. Het bestuur van de Openbare Leeszaal te Hilversum heeft besloten, alvorens dr. P. C. Molhuysen. den rijksinspecteur voor de open bare leeszalen, te antwoorden op zijn verzoek om De Tribune uit de leeszaal te weren, zich te wenden tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen met de vraag, of bij niet-inwilliging van het verzoek inder daad het rijkssubsidie zal worden ingetrok ken. Het bestuur meent, dat hier sprake is van ongeoorloofde dwang. DE SLAPTE IN DE SCHEEPVAART. 30 OFFICIEREN BIJ DE N. A. S. M. ONTSLAGEN. De directie van de Holland-Amerika lijn heeft besloten 30 van de jongste officieren van de vloot (de vierde stuurlieden) te ont slaan wegens een teveel aan officieren. Deze maatregel is nog niet van kracht, omdat de schepen, waarop deze stuurlieden varen, nog niet binnen zijn. Tevens zullen eerste, tweede en derde stuurlieden in rang worden terug- gezet. BLIKFABRÏEK TE ZEIST UITGEBRAND. Woensdagavond is brand uitgebroken in de blikfabrlek aan den Woudenbergscheweg te Zeist, De lakkerij is uitgebrand, dc elec- trische installatie vernield. Het bedrijf is stil gelegd, waardoor 25 man werkloos zijn ge worden. De oorzaak moet zijn een weggewor pen sigaret door een arbeider. Alles was ver zekerd. DE A.V.R.O. VRAAGT WEER OM EEN ZENDER. Het bestuur van de A.V.R.O. heeft, naar de Radiobode meldt, opnieuw een adres tot den minister van Waterstaat gericht om te her inneren aan een viertal vorige requesten houdende verzoek om een eigen zender en om een audiëntie toe te staan. Het bestuur vraagt thans opnieuw vergunning voor den bouw van een zendstation voor 298 en 1875 M., tevens ingericht voor een Gleichwel- lensysteem al dan niet in vereeniging met den hoofdzender. Voorts wordt wederom om een audiëntie gevraagd, teneinde te verne men, welke omstandigheden den minister verhinderen de gevraagde machtiging te verleenen, dan wel op welke voorwaarden hij genegen zou worden gevonden om deze als nog te verleenen. t SCHEEPVAARTBERICHTEN TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Amsterdam 10 Febr. 21 u. 57 m. 450 mijl W.Z.W. van Land's End Chili naar Antwer pen cn Amsterdam. Aldabi 10 Febr. van Kaapstad, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Baloeran 12 Febr. 7 u. te Marseille, Rotter dam naar Batavia. Baralt 9 Febr. te Colon. Bermekom 11 Febr. van Callao, Amsterdam naar Chili. Beemsterdijk passeerde 10 Febr. Gibraltar, Java naar New-York. Baralt 9 Febr. te Panama Cotica 11 Febr. van Madeira naar Lissa bon, West-Indië naar Amsterdam. Costa Rica passeerde 11 Febr. 12 u. Fores (Azoren), West-Indië naar Amsterdam. Haarlem 11 Febr. van Teneriffe naar Ha vre, West-Afrika naar Amsterdam. Jagersfontein 12 Febr. van Dar-es-Salaam naar Zanzibar. Klipfontein 12 Febr. van Lorenze Marques naar Beira. Kota Agoeng 12 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Lochmonar 11 Febr. te Colon, Rotterdam naar de Pacifickust. Midas 10 Febr. van Curasao naar St. Mar tin. Montferiand passeerde 11 Febr. 22 u. 50 m. Southampton, Pier, Buenos-Aires naar Am sterdam. Moerdijk 11 Febr. v.m. te Portland, Pacific kust naar Rotterdam. Nictheroy 14 Febr. te Hamburg verwacht, Pacifickust naar Hamburg, Bremen, Rotter dam en Antwerpen. Orania 10 Febr. 19 u. van Santos, Amster dam naar B.-Aires. Poelau Tello 11 Febr. van Sabang, Amster dam naar Batavia. Randfontein 11 Febr. van East London, Beira naar Rotterdam. Rietfontein 12 Febr. te Port Said verwacht, Amsterdam naar Z.-Afrika. Springfontein 12 Febr. van Rotterdam n. Hamburg. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. VARA-Uitzending. 8Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. (VPRO) 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. A. de Vries, John Hel den (viool). C Hinderdeel (pianobegeleiding) Alex. De Haas (liedjes). Pierre Palla (piano) Willem van Cappellen (voordracht) 12.Po- iitieber. 12.15 Concert. VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. GramofoonpL 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Inst. v. Arb. Ontwikkeling. P. K. Polderman: „Ontstaan en groei van het instituut". 245 Paedagogisch concert o. 1. v. Piet Tiggers- M. m. v. de Hollandsche Kamermuz'.ekvereeni- gïpg. 4.15 Cursus Duitsch- 4.45 GramofoonpL 5.Populaire Kunstbeschouwingen door Or to van Tussenbroek 5 30 Gramofoonpl. 5.35 T- Landré: ..Ons Huis en Tehuis". 6.05 SDAP- kwartiertje. 6.20 LJterair Halfuurtje A. M. de Jong; 7-Gramofoonpl. 7.05 M. Sluyser: „De Film en de Arbeidersbeweging". 7.30 Poli ie- ber. 7.45 Gramofoonpl. 8Populair Avond programma. VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. F. van Schoor (bariton) Joh. Jong (piano) W- van Cappellen (voordracht), A. de Vries (toespraak) Teun de Klepperman. Gra- mofoonplaten. 10-55 VARA-Varia en Voetbal- berichten. 11.05 Vaz Dias. 11.15 GramofoonpL tot 12. HUIZEN, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8s— Gramofoonpl. 11.30 Causerie door Pas toor Perquin- 12.Concert KRO-sextet o- 1. v P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoonpl. 2.30 Vrageoihalfuurtje voor de Jeugd. 3— Kinder uurtje. 5.Vroolijke Gramofoonpl. 6.01 Es- peranto-Nieuwsberichten. 6.15 Journalist ek Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Gramo foonpl. 6-45 Esperanto Cursus. 7.15 F. M. Gescher: „Sociale Problemen op Java (IV)". 7.45 Concert KRO Salon-orkest o. 1. v. M- van 't Woud. Johan Helden (vioolsoli). ca. 9. Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554,4 M. 10-35 Morgenwijding 11.05 Lezing 1.20 Or kestconcert- 3.10 Verslag van de Rugby-match EngelandIerland. 5.35 Kinderuurtje. 6,20 Verslag van de voetbal-match Chelsea-Black burn Rovers. 6.35 Berichten. 7.Sportber. 7.05 Piano-recital door S. Munn. 7-20 Lezing. 7 40 Lezing. 7.50 „The Pursuit of Pleasure'* van L. Sieveking. 9.20 Berichten. 9.35 Berich ten. 9-40 ,.The Scoop" Lezing. 10 05 Dansmu ziek en variété-nummer. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 9-20 Concert. Orkest eh solisten. 12.50 Gramofoonpl. 5.05 Orkestcon cert.. 9.05 „Contes Bruns" van de Balzac 9.50 Jazzmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.35 Concert. 9.35 Gramofoonpl- 11.30 Gra mofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Concert, Orkest en fluit. 7-05 Vroolijke avond. Daarna? Berichten en tot 11-20 Dansmuziek. 11.20 Gra mofoonpl. KALUNDBORG, 1153 M. V 12.05 GramofoonpL 250 Orkestconoert eö zang. 7.20 'Viool-recital. 7.45 Qrkestconcert. 9.15 Flult-soli. 9.45 Liederen-voordracht. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 308 5 31. en LEUVEN 338.2 ML 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Concert. 7.20 Gramofoonpl. 750 GramofoonpL 820 Orkest- concert. 9.20 Vervolg Orkestconcert. 338-2 M. 5.20 Gramofoonpl. ,Aida" van G. Verdi. 7.20 Gramofoonpl. 7 50 Gramofoonpl. 820 Orkest- concert. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Voordrachten, lessen- 1.20 Gramofoon platen. 2.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 450 Lezingen en lessen. 7.20 Vroolijke avond. 8.20 Berichten. 8.30 „Als Velobte empfehlen sich Prinz Orlowsky en Grafin Mariza". Vroolijke revue van Rolf A. Si evers. Regie H. P. Schmiedel, m. orkest. 9.50 Berichten daarna tot 1150 Dansmuziek. STEUNT! bij gelijken prjjs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING n-A» "ff*. Langen tijd bleven de wielrijders dan ook met elkaar gelij'k, maar in den bocht liep de kikvorsen iets uit, onder het geroep van vrienden en kennissen, die den wielrijder toeschreeuwden hem van katoen te geven. Langen tijd bleet de veldmuis rónder gangmaker, want de professcr, niet aan dc inspanning gewoon, had kramp in zijn been gekregen en moest het opgeven, waardoor dc mtijs ccnige ronden achter bleet.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14