H.D. PUZZLES WINNAARS EN OPLOSSING VAN No. 14 H.D. PUZZLE No. 15 Opgave H.D. Puzzle No. 15 EMSER-WATER Uw moeder J. Lottgering Radiomuziek der week. EEN VOORBESPREKING BIOSCOOP HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 DERDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. De prijzen voor HD.-Puzzle No. 14 zijn he den verzonden aan de volgende abonnés: Hoofdprijs a 7.50. Me]. J. HARKINK, Klarenbeekstraat 50 rood Haarlem. 5 premie's a 2-50. Ie de heer J. HAAK, Dubbele Buurt 72, Haarlem. 2e. de heer B. FRANKEN, Papaverstraat 13, Haarlem. Se. Mevr. Wed. J. C. KLöK, Garenkokerskade 54, Haarlem. 4e. de heer A. F. KAART. Bilitonstraat 29, Haarlem-N. 5e. de heer A. D. STöVER, Nieuw Heiligland 1 rood, HaaiUem. De juiste oplossing is: Hieronder volgt de 15de puzzle-opgaaf waarvan de oplossingen op de navolgende voorwaarden en met gebruikmaking van net afgedrukte inzendersformulier kunnen wor den ingezonden. Oplossingen, verzonden in gesloten couvert, waarop vermeld „Puzzle-rubriek" moeten uiterlijk Maandagavond as. in ons bezit zijn. Bij de oplossing moet onderstaand formu lier worden ingezonden, uitgeknipt en duide lijk leesbaar ingevuld. Bij ieder formulier mag slechts één oplossing worden ingezon den. Voegt men er meer bij, dan moeten wij ze alle van het mededingen naar de uitge loofde prezen uitsluiten. Laat uit elk der onderstaande woorden een letter weg, zoodat men uit de overgebleven letters door omzetting nieuwe woorden kan aldra kras half kater steur karaf kaper lont half nevel spoel bron mand orde stoer nogal rekel regie linde knie Hier het formulier: H.D. PUZZLE No. 15 Adres: 16 Februari 1931. vormen. De weggelaten letters vormen in deze zelfde volgorde een bekend, spreekwoord. arts gebod smaak snip praten raam baker ernst spoed belet pekel peluw rekest Voor goede oplossingen loven wij uit: een Eersten Prijs van 7.50 Vijf. Premies van 2.50 elk. Zijn er meer goede oplossingen dan het aantal prijzen, dan zullen deze bij loting worden toegekend. De namen van de prijswinners zullen wij in ons nummer van den volgenden Zaterdag 21 Februari publiceeren. Er bestaat geen beroep op de genomen be slissingen. Correspondentie er over kan niet worden gevoerd. Alle oplossingen moeten bezorgd of per post gezonden worden aan onze bureaux, Groote Houtstraat 93. Van onvoldoende gefrankeerde brieven wordt geen nota genomen. En dan hebben wij nog de oplossingen te geven van de bedde raadseltjes, die wij de vorige week extra opgaven. De ééne letter die ontbreekt om van H YN A V E L een goed Ne-derlandsch woord te maken is een E. En zelfs na deze onthulling is het nog de vraag, of degenen die vergeefs hun krachten op dit raadsel beproefden, dadelijk het vel van een hyena herkennen. Toch een goed Neder; landsch woord, al komt het niet zoo dagelijks te pas. Wat de niet-eierleggende vogels betreft, het is wel verwonderlijk, als u dit niet geraden heeft, want het is zoo eenvoudig, doordat er zoo enorm veel zijn. Alle mannetjes-vogels namelijk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen hoest en verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per kruik of flescb 65 et. Restitutie ledige flescb 5 ct. WORDT DE P. N. I. ONTBONDEN? VOORSTELLEN VAN DE AFDEELING BATAVIA. BATAVIA, 12 Febr. (Aneta.) Do ver gadering der af deeling Batavia der P.N.I. besloot de volgende voorstellen aan het congres der P.NJ. te Djokjakarta voor te leg- le De partij te ontbinden in geval het vonnis van den Landraad te Bandoeng con tra ir. Soekarno c.s. door den Raad van Jus- titoe wordt bevestigd. 2e. De partij te reorganiseeren. indien ir. Soekarno cs. worden vrijgesproken. 3e. De Persatoean Indonesia om te vormen in een Algemeen Nationalistisch Indone sisch blad. 4e. De P.N.I. lid te doen blijven van de P P. P. K. L. (Permoefakaten Perkimpoenen Politiek Kebangsaan Indonasio de federa tie van lnlandsche politieke partijen.! AANSLAG OP EEN RIJKSVELDWACHTER. De rechtbank te Assen veroordeelde heden den landbouwer H. K. te Nieuweroord. thans gedetineerd wegens poging tot doodslag op den rijksveldwachter Booy die hem achter volgde wegens een jachtdelict. tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, conform den eisch. DE REGEERING EN WERKVERSCHAFFING. AMSTERDAM EEN SUBSIDIE ONTHOUDEN. Naar Het Volk verneemt heeft de regeering afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebei tuur van Amsterdam, om een bijdrage te willen verleenen in de kosten, verbonden aan de uitvoering van het raads besluit tot bestrijding der-werkloosheid onder de behangers, schilders en stukadoors, door het geven van een tegemoetkoming voor het inwendig doen opknappen van huizen, ge durende de maanden Januari tot en met April, waarbij thans reeds 400 man werkzaam zijn. PAUL WEGENER SOLIDAIR MET DE BIOSCOOP-DIRECTEUREN. HIJ TREEDT IN GRONINGEN NIET OP. Als uiting van solidariteit met de bioscooo- ondernemers te Groningen is de op 16 Fe bruari in den Stadsschouwburg aldaar aan gekondigde voorstelling van Paul Wegener afgelast, daar Paul Wegener als filmartist achter den Nederlandschen Bioscoopbond staande, niet te Groningen zal optreden, zoo lang het bioscoopconflict duurt. liet reeds stoomen en verven bij de Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Houtstraat 5 a Telefoon 10771 LETTEREN EN KUNST dooi KAREL DE JONG Twee Rhapsodieën van Liszt prijken op het A. V. R. O. programma voor Zondag a.s. Bij het woord „Rhapsodie" (letterlijk: aaneen- rijgsel van zangen) denkt men gewoonlijk als vanzelf sprekend „hongroise"; van de 16 rhapsodieën die Liszt schreef zijn dan ook 15 z.g. Hongaarsche; de 16e is op Spaansche me lodieën gebouwd, nl. op de ..Folies d'Espagne" ithema met variatie, ook reeds door den be roemden vioolcomponiit Corelli bewerkt) en de ..Jota Arragonese". Deze Spaansche Rhap sodie nu zal Zondagnamiddag tusschen 3.30 en 4.00 worden gespeeld. De andere is de rhapsodie bij uitnemendheid: de tweede Hon gaarsche, maar in arrangement. Nu is in de laatste jaren uitgemaakt dat die z.g. Hon gaarsche muziek heelemaal geen echte on- vervalschte Hongaarsche is, maar eigenlijk Zigeunermuziek; de leang van T. H. E. Schuurman voor de R. V. U. zal over dit on derwerp as. Dinsdag wel meer licht doen schijnen; intusschen zullen zoowel de Hon gaarsche RhaDsodieën van Liszt als de Hon gaarsche Dansen van Brahms him ingïbur- gerden naam voorloopig wel behouden- Des avonds laat zal de Hongaar Ernst von Dohnanyi met het versterkte omroeporkest van Treep spelen: geen Hongaarsche muziek maar Beethovens Vierde Pianoconcert. Doh nanyi is zelf orkestdirigent in Budapest, is bekend als Bralims-vertolker en -epigoon. Diens tweede pianoconcert speelde hij enke e weken geleden in Stuttgart. München en Weenen, het eerste zal hij Woensdagavond in Londen ten gehoore brengen (Daventry Nat.) In Haarlem droeg hij op een Bachconcert het pianoconcert in G (K- V. 453) van Mozart voor, op een wijze, die mij voor Mozart nu niet het ideaal toeschijnt; zeer pedaalrijk. hard en willekeurig. Of hij van Beethovens concert een uitverkoren vertolker zal blijken valt niet te voorspellen; de ondervinding zal het moeten leeren. Beethovens vijfde Pianoconcert staat na tuurlijk weer het noodige aantal malen op de programmas. Ik zag het voor de komende week drie maal aangekondigd, nl. te Berlijn (Zondagmorgen). Hamburg en Kalundborg (beide Woensdagavond). De luisteraars kun nen dus kiezen of zij' het van Leonid Kreut- zer. Eduard Erdmann of Edwin Fischer wil len hooren. Interessanter dan dit experiment lijkt mij voor Zondagavond het luisteren naar Mozar s heerlijke Figaromuziek (Hamburg) of naar de aardige muziek van Humperdincks Han sel und Gretel, gevolgd door Mozarts boven genoemd pianoconcert in G. dat een merk waardig langzaam deel bevat. Londen (reg.) zendt dit uit. Het A. V. R. O.-concertprogramma voor Maandag bevat eenige namen, die wellicht niet aan alle luisteraars bekend zullen zijn. Nicola Porpora (1620—1686) uit Napels ge boortig, een beroemd componist en zang- leeraar. heeft, behalve in zijn vaderland, vele jaren in Duit-schland en Engeland doorge bracht. In Londen stond hij aan het hoofd der opera-onderneming, die door de tegen standers van Handel opgericht was Na zijn Londens verblijf, dat in 1736 eindigde, woon de hij achtereenvolgens te Venetië. Weenen en Dresden; van 1755 af tot zijn dood te Na- pi Paul'Juon, geb. 1372 te Moskou, behoort a'. componist tot de richting van Brahms. Joaef Sük, geb. 1784 in Bhemen. is de tweede violist van het beroemde Boheemsche Strijk kwartet, dat nu zijn afscheidstournée maakt. Het Bach-concert te Parijs (Maandag 9.50) belooft- vijf achtereenvolgende praelu- diën en fugas uit Bach's „Das Wohltempe- rierte - Klavier". De titel van dit monumen tale werk heeft betrekking op de getempe- reerdë stemming, noodig om in alle toon soorten te kunnen spelen. Het bestaat dan, ook uit 24 praeludiën en 24 fugas in alle groote- en klein-terts toonsoorten, en ver scheen in 1722. In 1744 componeerde Bach een dergelijk werk, als Deel II bekend. Hoe wel het niet nader aangeduid is, vermoed ik dat de aangekondigde nummers uit het eer ste deel genomen zijn. De aandacht zij er op gevestigd welk een verscheidenheid van karakter en stepimïng Bach in deze voor spelen en fugas heeft weten uit te drukken. Men stelle b.v. no. 13 in Fis (in 't program ma staat abusievelijk fis kl.-t.), dat Busoni treffend met een paar schilderijtjes naar Watteau vergeleek, naast de grootsche som berheid van no. 14 en de rumoerige uitgela tenheid van no. 15 en beseffe hoe voor Bach de ingewikkelde kunstvorm der fuga tot middel van de meest ongedwongen expressie geworden was. Woensdag wordt, door Berlijn de betrekke lijk weinig gespeelde zesde symphonie van Bruckner uitgezonden. De meeningen over dit werk zijn verdeeld: sommigen houden het voor minder beteekenend dan de overige anderen stellen het daarmee op -één lijn. De symphonie bestaat evenals de andere uit vier deelen in de gebruikelijke, opeenvolging. Haar rijkdom aan teere en overweldigende klankfantasieën moet even groot als die harer zusters zijn. In elk geval is het de moeite waard haar aandachtig te beluiste ren. Donderdagavond kan men de ..Tableaux d'une Exposition" van Modeste Moussorgsky uit Motala hooren, nu niet in de orkestbe werking van Ravel, zooals Dinsdag op het concert der Haarlemsche Bachvereeniging. maar in de oorspronkelijke kiaviergedaante. Voor de opvolging der nummers kan men de programma's van dat concert raadplegen. Ten slotte wil ik wijzen op de Faust- Symphonie van Liszt. in 1855 geschreven, dip In 3 ..karakterbeelden" de drie hoofdfiguren van Goethe's drama. Faust, Gretchen en Mephistopheles. muzikaal schildert. Zij Is door de menigte der ideeën die zij bevat en door de kunst waarmee deze ontwikkeld worden, het meest beteekenende orkestwerk van Liszt. Het eerste hoofddeel 'Lento; Al legro) bevat vier thema's: 1. twijfel, erger nis. gevoel van leegte: 2 worsteling, streven, hoop; 3. verlangen, liefde; 4. energie en trots. Het tweede (Andante soave) schildert met twee melodieën Gretchen; het thema 3 uit het eerste hoofddeel treedt daar later bli. In de finale (Allegro vivace) Is meesterlijk het beeld van den koelen, driesten. gemee- nen spotter geteekend. Hij verscheurt het liefdesthema 3 en jaagt he: in een fugat; dood. Het voorbeeld van Berlioz' Symphonic fantast ique heeft hier Liszt voor den geest gestaan, hij heeft het in menige richt'.nc overtroffen. Op het toppunt van zijn spo" komt het beeld van Gretchen (uit het An dante) als een tooverschild; de muziek neemt tenslotte orgelkarakter aan; eer mannenkoor declameert de oud-christelijke psalmodie „Alles vergiingliche 1st nur ein Gleichnls", waardoorheen de solotenor op motieven uit het Andante de woorden ,Da ewig Weib iche u.s.w." zingt. Zoo eindigt het werk in een mystieke verheerlijking. LUXOR-THEATER Komische fi'm ..De Vloot is bin nen" Rea'Misch zedcrhee'.d „Zeventien jaar". Tooneel. De belde hoofdnummers die deze week i~ het Luxor Theater vertoond wo-den zijn ge heel verschillend van aard. Het eerste is een dolle klucht met in de hoofdrollen Clara Bow. James Hall en Jack Oakie. Het tweede hoofdnummer heet „Zeven»ien Jaar", een zedenbeeld, bewerkt naar het tooneelspel va" Max Dreyer. Grete Mosheim vervult hierin de hoofdrol. Belde nummers zijn het bekij ken alleszins waard. „De Vloot is binnen" toont ons de aan komst van eenige Amerika? nsche oorlogs schepen, waarvan de manschappen moger gaan passagieren. Het is een vroolijke troep, die al heel gauw met de nooilge meisjes op stap is. De complicaties blijven natuurlij! niet uit. hoewel aan het slot alles in orde komt. De film is vele komische tafereelen en eenige sensationeele gevechten rijk. Clara Bow ziet men hier op haar best. Vóór dit nummer ziet men nog een na tuuropnemlng: „Acrobaten in dè dieren wereld", die heel interessant en verbazing wekkend is. In plaats van het Duo Shipoff traden d" 4 Tholéro's op. Deze heeren zijn uitstekende acrobaten en laten ons genieten van hun kracht en vaardigheid; ook hun plastische standen zijn „af". „Zeventien jaar" is een realistisch zeden- beeld. Grete Mosheim vervult de rol van Erica, de dochter van den zeekapitein. dia met haar vader op zee vaart en eindelij 1*als logé bij een vriend van haar vader, een sub stituut-officier van Justitie, terecht komt, die ook zijn zoon met twee vrienden thuis ver wacht. De advocaat is juist bezig met een zeer ingewikkelde strafzaak. De moeder van den jongen H. B. S.'er die een anderen jongen gedood heeft, komt herhaaldelijk on genade voor haar zoon smeeken. echter te vergeefs. Ook Erica doet een goed woord voor de moeder, zonder resultaat. Intusscher. hebben zich al eenige onaangename too- neelen tusschen de bewoners van het huir afgespeeld, want met de komst van Erica is de rust verdwenen. De advocaat is dezelfde niet meer. De geschiedenis eindigt hiermede, dat de zoon op zijn vader schiet. De gevol gen zijn niet ernstig, zoodat de vader zelf zijn zoon verdedigen kan. De jongen wordt vrijgesproken; beiden keeren weer naar huis terug en Erica gaat weer met den vader naar zee. Greta Garbo en Hans Junkermann in „Anna Christie" en „Romance Sentimentale". Het Haarlemsche publiek heeft Vrijdag avond in Palace blijk gegeven op filmgebied al een zeer mooie hoogte te hebben bereikt. ..Romance Sentimentale" is een aaneenscha keling van stemmingen, louter stemmingen, „een fantasie in beeld en muziek", zooais het progrmma haar noemt. Het publiek van een tien. vijftien jaar geleden aou op min of meer duidelijke wijze te verstaan hebben ge geven, dat deze soort filmkunst niet naar zijn smaak was. Nu werd deze, zeer bijzondere hoogst kunstzinnige fijne film met de groots.e aandacht gevolgd niet alleen, maar wat meer zegt, aan het slot werd er geapplaudisseerd. Een verblijdend verschijnsel, waaruit een groote mate van „fiimbeschaving" en begrij pen streekt. Wij verwijzen overigens ten aanzien van dit deel van het programma, en van Greta Garbo's film, naar het artikel op de eerste pagina van het vierde blad. Greta heeft een mooie altstem, die zich uit stekend leent voor de ernstige rollen, die zij meestal heeft uit te beelden. Zij weet in Anna Christie, de tragedie in het leven van het Jonge meisje op ontroerende wijze, weer te geven. In haar ingehouden stille spel is zij dikwijls het veelzeggendst, een enkel gebaar van haar handen, een beweging, een blik spreken soms duidelijker dan twintig woorden van een ander. Het is toch wel waar, van Gartx) gaat een zeer apart fluidum uit, dat geheel afzijdig staat van wat haar collega's van het witte doek ons geven. Hans Junkermann als Chris, haar vader, was af tot in de finesses. En zijn spel èn de klank van zijn stem. waarin hij een streeling legt wanneer hij den naam van zijn dochter, zijn Anna, noemt! Junkermann in de zeemanskroeg met zijn huishoudster en bondgenoote in he tdrinken. Marthy, als vadei van Anna Christie op zlin sleepboot, of als jaloersche onwillige aanstaande schoonvader tegen Matta Burg, hij is overal even goed Salka Stuermann is de knappe vertolkster van de ongelukkige hoogst onsympathieke huishoudster Marthy. Theo Shall neem; stormenderhand als Matta Burg het hart in van Anna Christie. Al doen de manieren van dezen jongen man óns wat vreemd aan. Anna Christie wint hij er mee en daar gaat het toch maar om in deze film. Heb Ufaton Journaal en het Orlon Nieuws brengen Interessante wetenswaardigheden uit het binnen- en buitenland. Op. het tooneel geeft Percy Allan verbluffende staaltjes van zijn kunnen en Maud voert een dans uit-, die zoo in de smaak viel, dat het laatste deel ge bisseerd moest worden. Het orkest'verleent als gewoonlijk zijn ge waardeerde medewerking. Een prachtige avond, die alle aanbeveling verdient! ALG. NED. VROUWEN VREDEBOND. De afdeeling Haarlem van den Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredebond hield Vrijdagavond in het gebouw van den Protes tantenbond aan de Berkestraat een openbare vergadering. De voorzitster, mevr. H. de Kruyff, sprak een inleidend woord over de actie voor deri vrede in het algemeen en van den Vrouwen Vredebond in het bijzonder, waarna de heer P. Beentjes uit Den Haag een rede hield over de taak van de vrouw in de vredesbewe ging. Dc heer Beentjes gaf allereerst, aan de hand van een aantal citaten uit binnen- en buitenlandsche bladen, een overzicht i(an de opvattingen over den oorlog en het mllifcalns- me. zooals die bij bepaalde groepen en per sonen zijn waar te nemen. In dit vertxind las .preker eveneens een fragment voor uit het vermaarde werk van Andreas Latzko iMen- schen In den oorlog", waarin de onmensche- lijke toestanden uit den grooten wereldoorlog In felle kleuren worden weergegeven. Ter illustratie hiervan vertoonde spreker een serie lichtbeelden, aan het front opgenomen door den Dultscher Ernst Friedrlch. De bedoelir.g van deze plaatjes was de toeschouwers een indruk te geven van de gruwelijke wijze, waarop de oorlog gevoerd wordt en van de ontettende gevolgen, die hij met zich mee brengt. Daarna kwam spreker aan zijn eigenlijke onderwerp „De taak van de vrouw in de vredesbeweging. De vrouw mag. volgens spre ker. wanneer eenmaal de rr.obSlhatie zal worden afgekondigd, den man in geen geval laten vertrekken Als alle vrouwen er in sla gen haar mannen bij een eventueele oproe ping thuis te houden kan de over acid niet tot gewelddadige maa'regelen overgaan Bo vendien voelt de man in de huiselijke omge ving meer dan ooit de plicht, dat hl> zich tegenover zijn gezin nooit en te nimmer aan de enorme gevaren van den oorlog mag bloot stellen. De taak van de vrouw ls ook de kinderen in de vredescedachte op te voeden. Tinnen soldaatjes, militaire pakjes, oorlogszuchtige literatuur, e.d. moet hun worden onthouden, svll men in deze richting succes hebben. Na afloop bracht de voorzitster spreker dank voor zijn belangwekkende voordracht. „INVAL DER DU'TSCHERS !N LIMBURG". lm Westen etwas Neues. EN TOCH: „1M WESTEN NICHTS NEUES". Wij lezen in het Hbld.: Binnenkort komt de firn „Van het weste lijk front geen nieuws', naar Limburg, eerst naar Venlo, dan gelijktijdig, naar Vaals, Heerlen en Maastricht. Daar deze rolprent in Dultschland niet gegeven mag worden, hebben wij ln Limburg een soort Dulisohe in vasie te verwachten. Dusseldorf, Krefeld en MiinoGen Gladbach en omgeving trekken naar Venlo. Heerlen zal natuurlijk een- Hink aantal der in de mJjnstreok gevestigde Duitschers het zouden er om de twintig duizend zijn op bezoek krijgen en boven dien nog een deel der bevolking van Rijn land. welke in de buurt van Herzogenrath. Kohischeid en andere plaatsen van het Wurmbekken woont. Het drukst zal het evenwel worden in Vaals, ons Nederlandsch Eifelstadje, gelegen onder den rook van Aken. Vast staat, dat niet alleen uit deze industriestad, maar zelfs uit Keulen, Duren, Stolberg, enz., menschen hierheen komïn. Er ls maar één plaatselijke biscoop; deze gaat drie voorstellingen per dag geven, waardoor ongeveer duizend menschen kunnen worden verwerkt. Drie weken lang zal de film er zeker loopen, doch het laat zich aanzien, dat de rolprent nog lang zal worden geprolongeerd. Het heet dat nu reeds drie, vier weken voor het afdraaien, duizen den plaatsen gereserveerd zijn. HET ONDERWIJS IN HAARLEM-NOORD. EEN TWEEDE R-K. SCHOOL IN. DE RIJNSTRAAT. r Het RK. Parochiaal Kerkbestuur van ..St. Bavo" te Haarlem, verzoekt de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor den bouw van een school voor gewoon lager onderwjjs op een terrein aan dc Rijnstraat* alhier. BIJ raadsbesluit dd. 2 Mei 1929 werd mede werking verleend tot stichting van een bij zondere school voor gewoon lager onderwijs tegenover de Rijnstraat, welke school: (Hoofd: P. Commandeur), op 1 September 1930 is geopend. Deze school breidt zich steeds uit. waardoor het niet mogelijk is aan alle aanvragen tot plaatsing le voldoen; verschillende klassen tellen reeds meer leerlingen dan waarvoor zij wettelijk ruimte bieden, zoodat reeds eeniso leerlingen zijn ondergebracht in lokalen van de aangrenzende bewaarschool. In verband hiermede, en met de toeneming van de bevolking in dat gedeelte der gemeente is de stichting van een tweede school nood zakelijk geworden. Het ligt nu in de bedoeling, de nieuwe school te bouwen op een terrein gelegen aan de Rijnstraat tegenover dc bestaande school aldaar. De crootte van het terrein ls bepaald op 1350 M2 De school zou ruimte moeten bieden voor 270 leerlingen en 7 klassen moeten bevatten. De kosten (met inbegrip van meubelen en leermldelen) zijn op f 124.000 geraamd. B. en W. stellen voor de gevraagde mede werking tc verleenen. VERBREEDING VAN DEN ZIJLWEG. ONTEIGENINGEN. Bij raadsbesluit van 10 December 1930 werd voorloopig goedgekeurd het plan tot onteigening ten name van de gemeente Haarlem van de gedeelten van dc perceelen, kadastraal bekend gemeente Haarlem sectie A nos. 1551 en 4432. gelegen aan de noord zijde van den Zijlwcg, tusschen de Plctcr Kiesstraat en de Prévinairesfcraat. Een en ander houdt verband met het feit dat deze perceelsgedeelten aan de gemeen te in eigendom dienen over te gaan ten einde uitvoering te kunnen geven aan het normaüsatie-p'an voor den Zijlwcg. Ten aanzien van die perce? svedeelten is bij besluit van 11 December 1929 (goedge keurd dcor Gedeputeerde Staten van Noord- holland bij besluit van 19 Februari 1939). in gevolge art. 30 der Woningwet, een verbod uitgevaardigd om daarop te bouwen, of te herbouwen. Overeenkomstig het beraalde bij art. 80 der Onteigeningswet heeft hef voorloonig goedgekeurd plan met de daarbij behoorende bescheiden, gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage gelegen Bezwaarschriften zijn niet ingekomen. In verband daarmede kan thans door den Raad worden besloten, tot onteigening ten name van de gemeen te Haarlem van bovengenoemde pcrccels- gedeelten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9