HET CONFLICT BIJ „ZANG EN VRIENDSCHAP". VOOR DE FORENSEN. HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD DONDERDAC 19 FEBRUARI 1931 Rustige vergadering van 72 leden der Liedertafel. Per motie het Bestuur verzocht, zich aan de uitspraak van den Eereraad te onderwerpen. HET BESTUUR TOT ZES LEDEN CESLONKEN. Op uitnoodlging van de heer en L. Schoorl, Th. van Haaren. C. J. Roosen, A. G. Maas en J A. van Asdonl: zijn Woensdagavond in de bovenzalen van ..De K. x>n" een groot aantal leden van de Koninklijke Liedertafel ..Zang en Vriendschap" bijeengekomen, teneinde middelen te bespreken, die zouden kunnen worden aangewend om den goeden naam van ..Zang en Vriendschap", na rustige bespre king zooveel mogelijk te herstellen. De vergadering stond onder leiding van den heer L. Schoorl. den vroegeren twee den secretaris der Liedertafel. Deze opende de bijeenkomst met de mededeeling, dat 72 leden aanwezig zijn. Hét spijt spreker, dat er blijkbaar zoo weinig belangstelling voor de Liedertafel bestaat. Toch heet hij de aanwe zigen welkom, niet alleen de leden, die de houding van het bestuur afkeuren, maar ook hen. die aan de zijde van het bestuur staan. Hij vraagt aan de vergadering, zich zooveel mogelijk van bijvalsbetuigingen te willen onthouden, omdat dit tot ontstemming en geprikkeldheid aanleiding kan geven. Ten slotte spreekt hij de hoop uit. dat dit een voorbeeldige, ordelijke vergadering zal zijn. Spreker verzoekt daarna aan den heer Van Haaren, eenige ingekomen stukken te willen voorlezen. Dit blijken brieven te zijn van le den. die hun meening over het conflict ten beste geven en de hoop uitspreken, dat de Liedertafel alsnog uit de impasse zal gera ken. Instemming vindt hierbij een brief van deze strekking van het oudste lid. den 85-ja- rigen heer Montauban. die ook de vergade ring bijwoont. Hem wordt voor zijn bemoeiing door den heer Schoorl dank gebracht. De tegenwoordigheid der pers. Eén der aanwezigen vraagt of het de be doeling is. om de pers weer in deze vergade ring toe te laten. Hij stelt voor aan de pers te verzoeken, heen te gaan. want dit is vol gens hem geen vergadering van de Lieder tafel. De Voorzitter: „Er is over deze onver kwikkelijke zaak nu al zóóveel in de pers ge publiceerd, dat het wenschelijk is. dat de pers ook op dezen avond tegenwoordig ls. Het comité heeft dan ook gemeend, de pers te moeten uitnoodigen". Geroep: „Laten we er over stemmen!" De Voorzitter: „Neen, dat kunnen we niet doen. Wie er zich niet mee kan vereeni gen, dat de pers tegenwoordig is. moet zelf maar heengaan. Wij kunnen toch de pers niet wegjagen!" Zes leden verlaten daarop de vergadering. De Voorzitter deelt dan mede. een minder prettige tijding te hebben. Het co mité had namelijk gehoopt, dat Jhr. Mollerus die dit beloofd had, aanwezig zou zijn, om een nadere uiteenzetting van het rapport der commissie te geven. De heer Mollerus heeft zich echter teruggetrokken om redenen, die 't comité moest respecteeren. Hij had namelijk een gesprek gehad met den heer Tadema. die op het oogenblik zelfs geen. woord over deze zaak wil zeggen, om zelfs den schijn van partijdigheid te vermijden. Als er eventueel een kentering ten goede mocht komen, dan kan men weer op deze twee heeren rekenen. Voorloopig willen zij er zich echter niet mee bemoeien. Nu is de vraag aan de orde: be staat er nog een kans, dat de zaak nog voor elkaar komt? Spreker kan zich geheel ver eenigen met een rondschrijven van den heer Th. van Haaren, waarr deze nog eens een duidelijke uiteenzetting geeft van de feiten. De heer Schoorl bespreekt dan de bestuurs vergadering, die aan de laatste ledenverga dering was voorafgegaan. Op deze bestuurs vergadering kreeg spreker niet den indmk, dat de Voox-zitter zoo zou handelen, als hij op de laatste ledenvergadering gedaan heeft. Dat was voor spreker een volkomen verras sing. Dit was het blijkbaar niet voor andere leden van het bestuur. Er was vermoedelijk een afspraak gemaakt. Hij keui-t het af, dat op die bestuursvergadering niet openlijk werd vastgesteld, welke houding men zou aannemen. Op die bestuursvergadering kon spreker dus niet tegen de aangenomen hou ding protesteeren. Daarom doet hij het nu. Hij is van meening. dat wanneer sommige bestuursleden nog eens voor zulk een verras sing kwamen te staan, zij zich nog wel eens zouden bedenken. Spreker deelt dan mede. dat het aantal bestuursleden van dc Lieder tafel thans tot zes geslonken is, omdat nu ook de heeren J. Lomans en W. F. Bremer voor hun functie hebben bedankt. Het doet spreker leed, te moeten mededeelen. dat Dr. Dozy als eerelid heeft bedankt. Dat is toch een bewijs, dat het niet goed gaat in de Lie dertafel. „En ik houd mijn hart vast. dat ook de eere-voorzitter de heer Bunge zal bedan ken, als hem dit onaangename conflict ter oore komt", aldus spreker, „Ik hoop, dat hem eerder het. bericht van de kentering bereikt, anders vrees ik het ergste. Wij moeten nu trachten een meerderheid te vinden, die het bestuur duidelijk moet maken, dat het rap port van den eereraad móet worden nage leefd, ongeacht het gebeurde. Dit kan het best gebeuren door het aannemen van een motie: Lukt dit niet, dan kan ik er niets meer aan doen". Een motie. De heer Schoorl leest dan de volgende motie voor: „De vergadering van 65 leden der Kon. Lie dertafel „Zang en Vriendschap": bijeen op Woensdag 18 Februari 1931 in de bovenzalen van „De Kroon". Groote Markt te Haarlem; gehoord de besprekingen inzake de 1.1. Don derdag 12 Februari gehouden algemeene ver- gaderfng van bovengenoemde Liedei"tafel; betreurt ten zeerste de houding, aangeno men door het huidige bestuur; keurt ten strengste af dat genoemd bestuur zich niet aan de uitspraak van den eereraad of commissie van arbitrage heeft willen on derwerpen: verzoek', eenoemd bestuur alsnog ter wille van" den goeden naam der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap"; zich aan de door ge noemde commissie gedane uitspraak te hou den; b en gaat over tot de orde van den dag". De Voorzitter geeft dan aan de verga dering de gelegenheid om deze motie te be spreken. De heer S to 1 k deelt mede. lang te hebben getwijfeld, naar welken kant hij zou gaan, omdat hij van het geschil tusschen het be stuur en den heer Duvosel niets afwist. Vele leden zullen dit trouwens niet weten. Spreker keurt de houding van het bestuur niet goed, maar vraagt toch, om eenige ui-gente feiten in de motie in te voegen, opdat men precies kan weten hoe gestemd moet worden. De Voorzitter: „Ik kan niet gelooven, dat er nu nog leden zijn, die het geschil niet kennen. Daarom is het zoo af te keuren, dat op de laatste ledenvergadering eerst tegen het einde werd medgedeeld. dat er een brief was binnengekomen van Jhr. Mollerus, waar in deze zich bereid had verklaard om een na dere toelichting te willen komen geven. Als dit gebeurd was. dan hadden de leden meer kunnen hooren. Nu willen de heeren Tadema en Mollerus er niets meer mee te maken hebben. De heer De Graaf zegt niet voor deze motie te kunnen stemmen. Hij heeft respect voor den eerei-aad, maar diens uitspraak heeft hem overvallen. Hij keurt het af. dat de conclusies van het rapport nog eei-der op de nieuwsborden van Haarlem's Dagblad ston den, dan dat de leden der Liedertafel er offi cieel kennis van hadden gekregen. Het spijt spreker, dat de eereraad ook niet eens met de leden gesproken heeft, want dan zou deze niet tot die uitspraak gekomen zijn. De eisch om het heele bestuur te laten aftreden, was te kras. Men had evengoed kunnen bepalen, dat dit bij de periodieke verkiezingen moest gebeuren, dan zon het minder pijnlijk zijn geweest. De grootste fout, aldus eindigde spreker, ligt bij den heer Duvosel, die het goede moment voor de verzoening voorbij liet gaan. De heer Vierwind zegt, dat de 155 leden, die in de November-vergadering de verzoe ning tusschen het bestuur en den heer Du vosel bijwoonden, allemaal dachten dat het in orde zou komen. Dat bleek toen ook uit de woorden van den verzoeningsgezinden heer Roosen. Dit zijn echter ijdele woorden geble ken. Spreker vindt het jammer, dat men zich niet alleen gekeerd heeft tot de bestuursleden, die bij het conflict betrokken waren. Hij kent geen feiten genoeg; alleen weet hij kleine dingen, die het bestuur niet had moeten doen, bijvoorbeeld het eigenmachtig benoemen van eereleden. „Men moet niet het heele bestuur aan den kant zetten", aldus spreker. „Irt weet niet waarom het bestuur weg moet en kan dus niet vóór de motie stemmen. Het was de heer Duvosel, die van geen verzoening wilde weten. Het is mij ook niet bekend, waarmee de heer Duvosel gegriefd ls." De Voorzitter: „Dan had u er wat moeite voor moeten doen. De heer Duvosel is altijd bereid om met de leden te spreken. Het was echter niet aan de leden om deze gxieven te onderzoeken, maar aan den eereraad-" De heer M o n n vraagt of er leden zijn. die de motie willen steunen. De Voorzitter antwoordt voornemens te zijn om de motie door de leden te laten onderteekenen. De heer Blei heeft aangevoeld, dat het hier een partijstrijd was tusschen eenige leden van het bestuur en den heer Duvosel. In November werd met algemeene stemmen aan den directeur gevraagd, te willen blijven. Hij zegde dit toe, als er een onpartijdige com missie van onderzoek benoemd werd. Hij zou zich bij de uitspraak neerleggen. En de heer Broese van Groenou heeft woordelijk gezegd: „natuurlijk leggen wij ons bij dc uitspraak neer!" Het zou dus hoogst logisch zijn ge weest, als het bestuur was afgetreden. „Nu heb ik partij gekozen", zegt spreker. „De con clusie van het rapport moet aanvaard wor den." De Voorzitter herhaalt nog eens dat het zijn indruk was dat het bestuur zou af treden, maar de functies zou blijven vervul len totdat er een nieuw bestuur gekozen zou zijn. Daarom heeft de houding van het be stuur hem zoo pijnlijk getroffen. De heer Vring Jr. herinixert aan dc woorden van ,den vice-voorzitter den heer J. Kuyper, die positief gesproken heeft van af scheid nemen. (Teekenen van instemming). De heer Har tel: „Laten we het bestuur èn den directeur wegjagen, dan krijgen wij een gezonden toestand!" De Voorzitter vindt dit wel radicaal, maar hij -vreest dat daar geen meerderheid voor te vinden zal zijn. Trouwens, de heer Duvosel heeft al bedankt. Als dus au ook het bestuur wil weggaan, dan krijgt rner den toestand, dien de heer Hartel wenscht. ..Er zijn niet veel bestuursleden meer", zegt spre ker, „en er is vanavond bestuursvergadering Er kan dus nog van alles gebeuren. De heer Roodt vindt het voorstel van den heer Hartel wel kras. maar hij is het er toch mee eens. Men moet nu geen partij meer kiezen. De Liedertafel moet weer in goede banen komen. De leden mogen niet meer ver deeld worden. Spreker wil het rapport niet terzijde stellen, maar hij meent dat ook de heer Duvosel weg moet. De Voorzitter: „Er zijn veel leden, die zich over de houding van het bestuur scha men. Daarom moeten zij voor de motie stem men." De heer Stolk: „Hoeveel werkende leder» heeft de Lledertafel?" De Voorzitter: „195". Dc heer Stolk: „Dan vormde het aantal van 72 in de laatste ledenvergadering toen niet de meerderheid?" Dc Voorzitter: „Dat was de -..eerder heid in die vergadering. De leden, die niet aanwezig waren, worden niet meegeteld." Dc heer Stolk: „Kunnen wij dan geen referendum houden?" De Voorzitter antwoordt, dat hij zal trachten zooveel mogelijk voorstanJors van deze motie te vinden. „Als er 110 leden teeke nen, dan heeft zij veel waarde". zegt spreker, „ook al is het geen besluit van een vergade ring der Liedertafel. In ieder geval zou het voor het bestuur wel heel duidelijk zijn." De heer Dankelman is van meenir.?. dat men nu eindelijk tot een conclusie moet komen. HU herinnert aan de vergadering van 27 November, toen de voorzitter en c.e direc teur e'.kaar de hand drukten en toen spreker dacht dat het goed zou gaan. De Voorzitter had tot den heer Duvosel gezegd: „zeg nu maar ia. Er zal een eereraad komen, dan komt de zaak in het reine" Die commis-ie was er om de kloof te overbruggen. Die kwestie stond buiten de leden. Beide partijen hebben gezegd, dat zU zich bij de uitspraak zouden neerleggen, misschien denkende dat het anders zou loopen. De directeur hield woord, maar het bestuur niet. Het bestuur heeft een stemming geprovoceerd. Maar de leden hebben er niets mee te maken. Het be- ituur heeft zich geblameerd. Spreker kan zich dit nu nog niet goed voorstellen. Ve'.e leden zouden misschien vóór het bestuur zijn. maar na het aannemen van deze houding met. „Nu zitten we er mee!", roept spreker. „Ais de Liedertafel zoo doorgaat, dan is de eer weg! Dan is het afgeloopen! Dan tellen we niet meer mee! De eer en de trouw moeten terug komen. anders staan we boneden de kleinste vereer.iglng in Haarlem. Het eenige middel, om een verzoening te bereiken, is dat het be stuur aftreedt. De heeren Bremer en Lcmar.s hebben het gelukkig al gevoeld, dat het eer. kwestie van eer en fatsoen is. Zoolang de smet nog op ons vaandel leeft, kan ik er niet onder zingen." De heer Roosen bestrijdt de woorden var. den heer Vierwind. De heer Roo-.en verklaart geen ijdele woorden te hebben gesproken. .Die kwamen uit mijn hart", zegt spreker. ..Men moest elkaar de hand drukken en al leen de belangen van de Liedertafel beharti gen. De heer Duvosel moest aanblijven. Enkele bestuursleden, die niet met hem konden samenwerken, moesten dan maar heengaan. Dat Ls toch zoo klaar als de dag! De heer Duvosel vreesde het daglicht niet. Toen hij dan ook op een repetitie zijn grieven uitte, werd hein dit door het bestuur heel kwalijk genomen. Van het bestuur is er niet één ge weest, die het voorbeeld van den heer Duvosel durfde ',e volgen. Nu ligt ons mooie vaandel in het slijk! Het bestuur had openlijk aan de leden moeten zeegen wat er gebeurd is. maar het wroette liever onder den erond- Ik heb één der bestuursleden woordelijk over den heer Duvosel hooren zeggen: „Hij is maar een loontrekkend dienaar: hij moet een toon tje lager zingen!" Maar wij kunnen beter een paar bestuursleden missen, dan den directeur. Wij behartigen alleen de belangen van de Liedei'tafel en moeten weer gaan opbouwen Het was voor mij een blijde oag. toen ik «id van de Liecïertafel werd, maar nu schaam ik mij er voor!" De heer De Graaf zegt niets van het be- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN I a 60 Cts. per reiccl I Stotzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 PHILIPS* RADIO TOESTELLEN Klagende spoorweg-abonnés. Een tramlijn AerdenhoutStationsplein Haarlem Eenige verbetering in het spoorweg verkeer ZandvoortHaarlem Amsterdam. Het is zeer goed te verklaren, dat vele ver- keers-quaesties de belangstelling hebben van alle forensen. Vooral wat spoor en tram be treft. Er zijn natuurlijk wel forensen die met den auto naar hun werk trekken, maar dit percentage is natuurlijk heel klein. Bijna alle forensen maken van trein of van tram (of van beide) gebruik, om zich eiken dag van huis naar het werk van het werk weer naar huis te laten brengen. Geen wonder dus. dat de forensèn-vereenigingen als voornaamste punt op hun werkprogram hebben om snel. gemakkelijk en goedkoop reizen te bevorde ren. Een forens die per dag 1 uur in spoor en tram doorbrengt (vele forensen zitten langer tusschen ae wielen!) is per jaar 300 uur de betalende gast van de vervoer-maat- schappij. Als hij die 300 uur achter elkaar zou afwerken zou hij gedurende een maand 10 uur per dag i-eizen! Gelukkig-voor hem. dat hij het slechts, als een bitter dokters drankje. bij kleine hoeveelheden behoeft te verwerken De spoor- en tramwegondernemingen doen wel veel om het ook den reisenden forensen zoo aangenaam mogelijk te maken. Er be staat tusschen de besturen van de forensen- vereenigingen en de directies een vrij gere gelde correspondentie over het inwilligen aan wenschen. Ook de Haarlemsche Forensenvereeniging correspondeert veel. Het laatst-verschenen nummer van het orgaan levert daarvan weer het bewijs. Het bestuur klaagde er bij de directie der Ned. Spoorwegen over, dat dc le klasse in den electrischen trein, die om 16.45 van Am sterdam naar Haarlem vertrekt, steeds over vol is en dat vele reizigers met een staan plaats genoegen moeten nemen. Daarom werd uitbreiding van het aantal rijtuigen verzocht. Het blijkt- evenwel, dat deze trein reeds uit 9 wagens bestaat, hetgeen al bijna het maxi mum is. dat toegelaten wordt. Het zou zoo werd in antwoord op die klacht medegedeeld nog mogelijk zijn een rijtuig er aan te kop pelen. maar alt zou zeer belangrijke kosten meebrengen. In de eerste plaats moet dat rijtuig uit Rotterdam worden gehaald passagiers om het te vullen zijn er niet en in de tweede plaats doet het. op de terug reis alleen maar dienst voor het gedeelte AmsterdamHaarlem en rijdt verder weer mee door naar Rotterdam, waarschijnlijk ook dan slecht bezet, daar bij onderzoek is ge- b'eken. dat het overgroote deel van de rei zigers forensen voor Haarlem zijn. Econo misch is het dus voor de spoorwegen geens zins als zij een extra-rijtuig aar. den trein zouden moeten koppelen. De Ned. Spoorwegen laten mede ter ont lasting van den trein van 16.45, 5 minuten later, om 16.50, nog een trein uit Amsterdam naar Haarlem rijden, weliswaar een stoom trein, maar hier is altijd ruim plaats in. Evenals men. in Amsterdam wonende, in de spitsuren wel eens een tram moeten laten voorbijgaan omdat die vol is of er alleen maar staanplaatsen zijn, zoo zullen de foren sen zich er ook in moeten schikken af en toe met een staanplaats genoegen te nemen uf een minuut of 5 te wachten, met de zeker heid dan wel een zitplaats te krijgen. Met dit al hebben zoo werd verder op gemerkt de forensen het in Holland nog zoo kwaad niet de forensen in New-York en an dere wereldsteden zijn bijv al lang blij als zij een staanplaats kunnen krijgen en daar bij duurt soms de reis niet zooals bij Am sterdamHaarlem een kwartier, maar ruim een uur; neen, in dit opzicht hebben de forensen niet al te vee! reden tot klagen. Tot zoover deze verklaring. De forensen zullen wel de theorie blijven verkondigen waarvoor trouwens zeer veel te zeggen is! dat zij voor een zitplaats in den trein be talen en dat de spoorwegen tot taak hebben om het verkeer zoo te regelen, dat de reizi gers tot hun genoegen vervoerd worden. Het is voor een forens, die wat de reisöuur be treft, op minuten kijkt. nief aangenaam om van een snellerrijdenden electrischen trein naar een st-oomtrein verwezen te worden! De forensen in Aerdenhout hebben er bij dt N.Z.H.T.M. op aangedrongen om verbete ring te brengen in de communicatie Aerden houtspoorstation Haarlem. Zij meenen zoo heeft het bestuur bij de directie van de tram betoogd, dat deze alleen op bevredigen de wijze kan worden verkregen, door de cioor trekking van de stadslijn 4 «die thans tot de nieuwe kwakel aan de Leidsche vaart loopt) naar Aerdenhout. De bewoners van het Bloemenkwartier te Heemstede profiteers wel van de verlenging van lijn 4 en den bouw van de nieuwe kwakel over de Leidsche vaart, maar de bewoners van Aerdenhout zijn daar mede geenszins geholpen. De tram-directie heeft wei aan het bestuur geschreven, dat dit nieuwe eindpunt van lijn 4 in 12 minuten van de tramhalte Aerdenhout te bereikexx is maar in de eerste plaats wenen er maar zeer weinig menschen vlak bij de hake Aerden hout en afgescheiden daarvan is 12 minuten wat allicht 15 cf 20 minuten wordt, heel wat en zijn de Aerdenhouters dus met die door trekking absoluut niet geholpen. Zoudt- u zoo schreef het bestuur aan de tramdirectie er toe kunnen besluiten om ons belangrijke bezwaren mede te dee'en, d!e zich tot dusverre verzetten 'e?cn de zoo zeer gcwenschte doortrekking van lijn 4 tot Aer denhout? En zou als compromis wellicht be reikbaar wezen een doortrekking van lijn 4 tot de spoor hal te Aerdenhout, indien het dan volstrekt onmogelijk is lijn 4 tot de tram halte Aerdenhout door te trekken? Bij de doortrekking tot de spoorhalte Aer denhout zou althans de nieuwe woonwijk ten Zuiden en (en Westen van die spoorhalte al zeer gebaat zijn, terwijl de spoorhalte Aer denhout voor de Aerdenhouters heel wat vlugger bereikbaar is dan de halte Nieuwe Kwakel." Daarop heeft de tramdirectie oa. geant woord „De redenen, die niet tot de door'rekking van lijn 4 tot Aerdenhout hebben ce!e d. zijn velerlei. Afgezien van die, welke door de op ritten van de viaduct en het enkelsporlge baangedcelte daar ter plaatse, voor de ex ploitatie der doorgaande lijn Zandvoort-Am- sterdam onfttaan door de moeilijkheid een behoorlijk zijspoor te Aerdenhout te verkrij gen en van de vraag, dat wat voor de Aerder.- houtbewoners terzake van een verbinding met het station geldt, eveneens voor de be woners van Bentveld geldt, zoodat een be ginpunt van lijn 4 in Aerdenhout wellicht geen algeheele bevrediging zou geven, zijn het vooral' financieele bezwaren (aanzien lijke verhooging exploitatiekosten, die door hoogerc inkomsten niet fdekt worden), die het opvoeren der frequentie op een deel der lijn Haarlem—Zandvoort voorhands nog niet mogelijk maken. Tot verdere uitbreiding van den dienst op lijn 4 kan dus niet worden overgegaan. Te zijner tijd zal wellicht een algeheele u'tbrei- dlng van den dienst Haarlem-Zandvoort kunnen worden overwogen." De Directie heeft evenwel toch Iets gedaan voor de bewoners van Aerdenhout/ Er is thans bepaald, dat reizigers die per tram uit de richting Zandvoort komen in het vervolg ook bij de Halte Kwakel zonder bijbetaling mogen overstappen in de wagens van lijn 4 Zij worden dan toch naar het S'-ationsplcin te Haarlem vervoerd! In ons vorig artikel levetden wfj een plei dooi voor de spoedige elect rif icatle van de spoorlijn HaarlemZandvoort. Er ls nu binnenkort eenige verbetering In het spoorwegvervoer te verwachten. Bij de nieuwe dienstregeling zullen de stoomtremen Haarlem-Zandvoort aansluiten op andere treinen. Nu werd er terecht over geklaagd, dat Amsterdammers, die naar Zandvoort gin gen of daarvan kwamen, op het station te Haarlem dikwijls lang op een aansluiting moesten wachten. De treinen van Zandvoort zullen te Haar lem aankomen 9 minuten voor een trein van Rotterdam naar Amsterdam arriveert en van Haarlem naar Zandvoort vertrekken 10 mi nuten na aankomst van een trein Amster dam—Rotterdam. Hierdoor is het mogelijk de treinen van en naar Zandvoort. naar be hoefte te Haarlem te doen eindigen en be ginnen. of naar en van Amsterdam door te voeren, hetgeen bij een sterk wisselend ver keer als hier het geval is, van vee! belang is. Tevens worden goede aansluitingen te Haarlem verkregen naar en van Rotterdam en de richting Velsen-IJmu!d?n Oost. Deze verbetering zal ook door de forensen die er van zuller. profiteeren op prijs gesteld worden, maar afdoende Is dit zeker niet. De duur van de reis wordt nu wel bekor:. maar blijft dan toch nog te !ang. De weosch blijft electrlficatle van het baar.vak Haarlem- Zandvoort. opda: de Amsterdammers zon- der overstappen per electrische van Amsterdam naar Zandvoort kunnen 4-eizen. stuur te weten, evenmin als het gros van de leden. „Wij kunnen die menschen toch niet wegjagen als men niets van hen weet", zegt spreker. „Moet hot heoié bestuur nu weg, ais er een uaar verkeerd gehandeld hebben?" DeVoorzltter: „Het bestuur wordt niet weggejaagd. Dan begrijpt u de conclusies van het rapport niet!" De heer De Graaf: „Ik kan het toch niet anders zien!" De nieuwsborden van Haarlem's Dagblad. De heer Andrea komt op tegen de be schuldiging. dat hij de oorzaak zou zijn ge weest. dat de conclu-ies van het raooort zoo gauw op de nieuwsborden van Haarlem'» Dagblad hebben gestaan- Spreker weerlegt dit uitvoerig en zegt ten slotte: „Ik heb van den hoofdredacteur van Haarlem s Dagblad een blief ontvangen, waarin staat, dat ik bij het publiceeren van. het rapport niet betrokken ben." Spreker herinnert dan aan de conclusies van het rapport, volgens welke ook bestuurs leden in liet Interregnum-bestuur mochten zitten, die niet by het conflict betrokken waren. Die commissie heeft alles onderzocht. Ook de notulen van de bestuursvergaderin gen. Zij heeft zich intens in de zaken inge werkt. Het rapnort was alleen onaangenaam voor de bestuursleden, d!e bij het conflict be trokken waren. „Iemand, die bij het conflict betrokken was", aldus spreker, „mag niet meer in het brt?tuur zitten. Ik vond dat <en fijne zet van die heeren. want anders zouden die bestuursleden aLs triumphators op het po dium zijn gaan zitten En als ae 'och her kozen waren, dan hadden we voor de eer moe ten bedanken. Dan hadden we een goeden toestand gekregen." (Geroep: „Juist!") De Voorzitter wil dan de motie laten onderteekenen. De heer Vierwind geeft In overweging, een referendum over deze motie te laten houden. DeVoorzltter: „Dan duurt het een jaar. En dan raakt de motie weg!" Daarna werd tot stemming over de mot.ie overgegaan. Van de 78 leden, die de presentie lijst onderteekend hadden, teekenden er 62. liter kwamen nng vier adbaesie-betuiglngen bij. Tien leden bleken vertrokken te zjjn. Gelegenheid om de motie te ondertcekenen. De Voorzitter deelt mede. dat geduren de een week de motie voor de leden aan de volgende adressen ter teekening wordt gelegd: Th. van Haaren. Kleverparkweg 204. C. Doeven. Rustenburgerlaan 22. C. T. Blei, Spaarne 10 (Kaarseladeveer). C. J. Roosen. Moolenaer-traat 24. J II. Daudey. Kruisstraat 31. M. F. Seholten, ZUlstraat 86. G. Wijkhuizen, Binnenweg 204, Heemstede. Ih t bestuur der Liedertafel. De volgende heerer. hebben nu als bestuurs lid bedankt; C Warnier. C Doeven, L. Schoorl. J. Lomans en W. F Bremer. Aangebleven zijn dus nog de zes volgende hoeren: Dr. G. E. A. Broese van Groenou. J. Kuyper, K. van Eden, J. Voet, J. B. van der Velden en G. van Wengen. Aan het slot van de vergadering dankte de Voorzitter onder luid applaus den nestor der LSedertafel. den heer Montauban, voor zijn tegenwoordigheid. Te elf uur werd de vergadering, die een zeer rustig verloop had, gesioten. NIEUWE DUMPING TE VREEZEN? Het Tweede Kamerlid Lovink heeft den mi nister van Binnenlaiidsche Zaken en Land bouw. voorzitter van den raad van minister» gevraagd of de bestudeering van het vraag stuk der dumping en anti-dumping haar reeds tot een bepaalde uitkomt heeft geleid. Zooja. is de regeering dan bereid mede te deelen of. aangezien in verschillende landen bepalingen in voorbereiding zijn, om door zoogenaamde Eintuhrsclielne als anderszins weder verschillende producten tot beneden kostenden prijs op open markten te werpen, de regeering overweegt daartegen maatrege len te nemen? ACENDA Heden: DONDERDAG 19 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: „Rio Rita" 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kon. Ver- Het Ned. Too- neel: De man die zijn naam veranderde.... 8 uur. De Kroon: Alliance Fran^alse. Lezing. 8.30 uur. Noorderkerk: Winterlezlng. Spreker Dr. Joh. v. d. Spek. 8.15 uur. Doopsgezinde Kerk: Lezing Dr. A. K. Kuy per. 8 uur. Gebouw „Het Blauwe Kruis". Jaarvergade ring V. A. R. A. 8 uur. Palace. „Anna Christie". Tooneel Percy Allan en Maud, 815 uur. Luxor Theater: „Zeventien jaar" en „De vloot is binnen". Tooneel: Duo Shipoff. 8.15 uur. Rembrandt Theater: ,.Im Westen nicht» Neues". 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Bloemendaaï: Gemeenteraad 2 uur. B e v e r w ij k: Gemeenteraad 7.15 uur. VRIJDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Kunst aan het Volk". Opvoering van „Beter dan vroeger". 8-15 uur. Gebouw Sint Bavo: Ned. Chr. Relsvereenl- ging, filmavond. 8 uur. Bioscopen Nieuw programma Rembrandt Theater: MaMnée 2-30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5