NIVEA UIT DE OMSTREKEN HANDELSBLAD m m m m n m HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 20 FEBRUARI 1931 BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING P. Dorhout Mees. benoemd tot tijdelijk Wethouder Openbare vergadering van den gemeente raad van Bloemendaal op Donderdag 19 Fe bruari, des middags twee uur. Voorzitter: Jhr. A. Bas Backer. Wethouder Laan Is nog wegens on gesteldheid afwezig. Ook de'heer De Clercq Is ongesteld. De heer De Waal Malefljt is eveneens afwezig. Geheime zitting. Er ls eerst een geheime zitting, die bijna een uur duurt. Benoeming van een tijdelijk wethouder. Aan de orde komt dan de benoeming van oen tijdelijk wethouder ter vervanging van den heer Laan, die reeds langdurig ongesteld is. Uitgebracht worden 3 stemmen op den heer Schulz, 7 op den heer E. J. Dorhout Mees en 2 op den heer De Waal Malefijt. De heer Dorhout Mees ls dus gekozen. De Voorzitter vraagt of hij de benoe ming aanneemt. De heer Dorhout Mees wil zich niet onttrekken, omdat het maar voor tijdelijk ls. De Voorzitter wenscht hem geluk. Ingekomen stukken. Eenbedrag van f 25 wordt verleend aan den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", afdeeling Overveen, voor de In het laatst der maand te houden tentoonstelling van bloeiende bolgewassen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een verzoek van Mr. W. M. J. van Lutterve'd e.a. om het terrein aan weeszijden van „De Kar- mel" in orde te maken. Aan den heer E. W. A. van Nederhasselt wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Ingewilligd wordt eqn verzoek der Bloe- mendaalsche Hockeyclub „Bloemendaal", haar oen subsidie van f 1000 te verleenen, ten einde haar in staat te stellen, op het hockeyterreln twee speelvelden aan te leggen. Een bedrag van f 600 wordt beschikbaar gesteld ton einde sporttoestellén, welke ge bruikt worden op de speelplaats in Bosch en Duin behoorlijk te kunnen opbergen in een gebouwtje aldaar. Sluiting wandelplaats. Overeenkomstig het advies van de Com missie van Bijstand voor Publieke Werken ste.len B. en W. voor het raadsbesluit van 18 September 1924. waarbij de wandelplaats aan den Hoogen Duin en Daalscheweg voor het publiek werd opengesteld. In dien zin te wij zigen, dat de openstelling: niet geldt voor de maanden October tot en met April, zulks ln verband met minder gewenschte dingen die daar gebeuren. De heer K re m e t stelt voor, dit terrein geheel af te sluiten. Misschien worden er een paar Haarlemmers mee gedupeerd, want Bloemendalers komen er niet. Er gebeuren werke ijk ongewenschte dingen. De heer Schulz zou het jammer vinden, als dit terrein gesloten wordt. Veel vrouwen en kinderen maken er gebruik van. Er zal wel eens wat vernield worden, maar dan moet er toezicht komen In Bloemendaal ls toch al weinig speelgelegenheid. Spreker stunt wel het voorstel van B en W. De heer Hogenblrk herinnert er aan, dat de raad dit terrein Indertijd beschikbaar heeft gesteld voor kinderen Laat men de hekken 's avonds half negen s'ulten. De heer Cassée verklaart hetzelfde te hebben willen vragen. De Voorzitter zal dit overwegen. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Benoemingen. In de vacature-Dr. Bornwater wordt be- noer tot lid van de Onderwijscommissie de heer Kremer. Tot lid van de Commissie van toezicht op het M O. wordt Mr. A. Stoop herkozen. Tot leden van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs worden gekozen de heeren D. Kuiper, P. Prins Dzn. en O. A. van der MeiJ. Tot onderwijzer aan school E wordt be noemd de heer E. J. Gottschal, thans tijde lijk onderwijzer te Vogelenzang. Tot leden var. het hoofdstembureau wor den benoemd de heeren Jhr. E. II. E. Teding van Berkhout, S. P. Rijnierse. Mr. Dr. J. F. Veeren en Mr. W. M. J. van Lutterveld; tot hun plaatsvervangende leden: Mr. J. D. van der Plaats. Jhr. O. C. Quarles van Ufford en J. de Visser. Tot leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaux worden benoemd de heeren: in Stcmdlstrict n: A. Tlnkelenberg (plaatsvervangend lid); in stemdistrict. VTI: Mr. E. M. D. Hijmans (lid); ir. stemdistrict VIII: de heer M. G. Gompen (plaatsvervan gend lid); in stemdistrict X: de heer A. D. Kruyt (plaatsvervangend lid): ln stemdis trict XI: de heer A. de Wilde Jr. (plaatsver vangend lid). Aankoop van grond. Goedgekeurd werden de voorstellen tot aankoop van grond langs den Bloemendaal- schenweg va: J. O vav Gusseldorp, E. Fra ter Sin id, :nej. A. J. Brockineijer, Dr. P. Scheffelaar Klots en J. G. van Dusseldorp. Ook wordt goedgekeurd het voorstel tot overneming van grond langs den Militairen weg van den heer M. N. ten Seldam. Algemeene Begraafplaats. Aangehouden wordt het voorctel tot vast stelling van een gewijzigde verordening op de Algemeene Begraafplaats, omdat de hee ren Cassée, Noorman en Schulz eenlge amendementen hebben ingediend. In de volgende vergadering komt het voorstel weer aan de orde. Goedgekeurd wordt het agendapunt. Her ziening en opnieuw vaststelling der raads besluiten van 22 Januari 1931 inzake wo ningbouw „Bloemendaal-Noord". Reorganisatie Plantsoendienst. Aande orde komt een bespreking der plan nen tot reorganisatie van den Plantsoen dienst. De heer Kremer juicht de voorgestelde veranderingen toe. maar stelt voor, dit agen dapunt aan te houden omdat de heer Laan dit verzocht heeft. Deze wil het voorstel ver dedigen. De heer Luden meent, dat uitstel niet gewenscht ls, omdat de tijd dringt. In het belang van dezen dienst is uitstel onge- wenscht. Spreker wenscht den heer Laan van harte beterschap, maar hij vindt het vreemd, dat de heer Laan deze zaak verde digen wil. Vroeger zei hij altijd, dat deze zaak wethouder Van Nederhasselt aanging. De heer Schulz voelt ook niets voor aan houding. De Burgemeester is immers ook ver antwoordelijk voor de daden van het ge meentebestuur. Het belang van de gemeente gaat boven het persoonlijk gevoel. Met den heer Luden is spreker het eens. dat ultste. ongewenscht is. Critiek wil spreker laten rusten, omdat de heer Laan er niet ls, maar de reorganisatie ls te urgent, om uit te stel len. Wethouder Dorhout Mees ls het niet met den heer Luden eens. dat deze zaak ur gent is. Het is ook nu geen tijd meer om het Bloemendaalsche Bosch te reorganiseeren. Dat moet in het najaar gebeuren. Spreker begrijpt niet. dat de heer Springer nu op eens met critiek komt, hoewel hij er zelf toe geadviseerd had. De bezuiniging, die van de reorganisatie verwacht wordt, zal slechts heel gering zijn. Hij acht het ook onge wenscht, om nu de kostbare palmen te ver wijderen. Alleen de plaats voor de kweekerlj acht hij minder goed. Spreker voelt er ailes voor, om het verzoek van den heer Laan in te willigen. Daar wordt geen enkel gemeente belang mee geschaad. Wethouder Dr. Bornwater heeft een uitgebreid onderzoek ln den plantsoenen dienst Ingesteld, waarbij hij geholpen werd door den heer Springer. Spreker meent, dat de zaak wél urgent is. Hij wil weten, welken kant de raad uit wil. Een bosch, dat aan de gemeente f 240.000 heeft gekost, moet toch goed onderhouden worden Spreker v/11 we ten waar hij zich aan te houden heeft. Als de raad het aanhoudt, dan wenscht spreker de verantwoordelijkheid over den plantsoenen dienst niet te dragen. De heer P r-i n-s e n b e r g bepleit inwilli ging van het verzoek van den heer Laan, die het met eenige cijfers blijkbaar niet'eens schijnt te zijn. Spreker meent ook. dat som mige cijfers onjuist zijn. Er zijn plantsoenen aangelegd, die niets met de begrooting voor den Plantsoenendienst te maken hebben. Nu het blijkt, dat deze cijfers aanvechtbaar zijn, vindt spreker het billijk, dat de heer Laan in de gelegenheid wordt gesteld om deze cijfers toe te lichten. De heer Hogenblrk vindt uitstel niet meer noodig, omdat nu reeds vele heeren ge sproken hebben. Spreker zegt. dat de heer Springer niet de adviseur voor het Bloemen daalsche Bosch ls. Men moet trachten bene den de f 42000 te blijven, die op de laatste begrooting voor den P:antsoenendienst zijn uitgetrokken. Spreker is het eens met de woorden van wethouder Bornwater. die meer soberheid wenscht. Men moet vertrouwen op het goede compas van den heer Springer. De heer Noorman had gehoord, dat waarschijnlijk het bedrag voor den Plantsoe nendienst aanmerkelijk overschreden zal worden. Volgens spreker zal er opgeruimd moeten worden. De heer Schulz meent uit de woorden van den heer Springer te moeten opmaken, dat men zich In den Plantsoenendienst te veel toelegt op het kweeken van bloemen en exotische planten en te weinig op boomen en heesters. Men zal zich versoberingen moe ten getroosten, wil menhet toegestane bedrag niet overschrijden Met versobering kan men ook een groote bezuiniginsr verkrijgen. Dan kan men ook meer wegen van boomen en heesters voorzien, wat spreker noodig acht. Hij meent, dat de raad aan wethouder Born water een uitspraak moet geven De heer Prinsenberg betreurt het, dat niet eerst gestemd is over het verzoek van den heer Laan. Spreker stelt er prijs op, dat dit alsnog geschiedt. Wel moet men er op aansturen, dat het maximum bedrag niet overschreden wordt. De heer Kremer ondersteunt dit. Het is een eisch van fatsoen, om een aangevallen wethouder in de gelegenheid te stellen, zich te verdedigen. Het is een redelijk verzoek van den heer Laan. De heer Luden is van oordeel dat het niet de heer Laan is, die de cijfers moet ver dedigen. Dat had een andere wethouder moe ten doen. De heer Bornwater moet nu echter weten, waaraan hij zich te houden heeft. De heer Hogenblrkls van meening, dat nu alles toch al gezegd Ls. Het moet nu maar aan het beleid van wethouder Bornwater worden overgelaten, wat gereorganiseerd moet worden. De heer Bornwater zal heusch geen gekke dingen doen! De heer Kooyman bestrijdt den heer Hogenbirk.Voor spreker hebben de exotische plannenwel degelijk veel waarde. Die mogen niet op den mesthoop geworpen worden. De heeren Cassée en wethouder Born water kunnen zich niet met den gedach- tengang van den heer Prinsenberg vereeni gen. Als de heer Bornwater met een bedrag van f 42.000 moet toekomen, dan moet een reorganisatie plaats hebben Nogmaals wijst hij alle verantwoordelijkheid van zich af, als de raad tot uitstel besluit. Wethouder Dorhout Mees gelooft, dat de verwachte bezuiniging schromelijk over schat wordt. De heer Bornwater kan immers elk ©ogenblik tot den raad komen, als er op iets bezuinigd moet worden. Wethouder Bornwa ter zegt. dat in Bloemendaal geen botanische tuin moet zijn. waar een stad als Amsterdam jaloersch op zou zijn. De heer Prinsenberg waarschuwt te gen de te nemen bezuinigingsmaatregelen. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Ct». per regel Dag- en nachtcrème tegelijk is want kaa» belangrijkste bestanddeel, het huid- verzorgende Eucerit, laat Nivea volkomen en diep in de huid dringen, zonder glans achter creme tegen dag beschermt de ingedrongen den ongunstigen invloed ven het (ij vervangt het door wind en weer onttrokken huidvet en houdt de huid za^it en elastisdv 's-Nachts werkt Nivea versterkend op de huidwaelsels, waardoor zij een |eugdig en frisch uiterlijk "erleent. Geen andere huidcreme bevat het huidverzorgende Eucerit. Ooozen: 16.20. 40 en 90 ets TuOen: 46 en 75 ets PEBECO MIJ. AMSTERDAM-C Het onderhoud van de palmen, die men een maal heeft, elscht heusch niet veel geld. Een groote kas kan men ook niet gebruiken voor het kweeken van kleine bloemen. Het kwee ken van boomen en heesters zal veel duur der blijken te zijn. Dan zal men geen be zuiniging verkrijgen. De heer Luden blijft volhouden, dat de heer Bornwater moet weten waar hij op aan moet sturen. Ook de Voorzitter voelt niets voor uit stel. De heer Prinsenberg vraagt nog eens stemming over zijn voorstel, om de zaak aante houden, totdat de heer Laan terug is. De heer Kooyman ondersteunt dit. De Voorzitter: „Maar de heeren heb ben alles al gezegd!" De heer Prinsenberg: „Maar er ls nogniet gestemd!" De Voorzitter: „Hoe luidt het voorstel van den heer Prinsenberg?" (Gelach). De heer Luden: „Om iets niet te doen wat men al lang gedaan heeft!" (Gelach). Het voorstel van den heer Prinsenberg wordt in stemming gebracht. De stemmen staken met 6 tegen 6. (Dave rend gelach). In de volgende vergadering zal herstem ming plaats hebben. Rondvraag. De heer Prinsenberg betreurt het. dat de Burgemeester reeds een paar zittingen (en ook deze) voorbij heeft laten gaan, zon der een woord van dank te spreken aan het adres van iemand (oud-wethouder Van Ne derhasselt), die twaalf jaar als raadslid, waarvan tien jaar als wethouder, zoo veel voor de gemeente heeft gedaan. De heer Cassée: „Die zit!" De Voorzitter: „Ik sluit de vergade ring!" Het was toen bij zessen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mej. Rinse. Prins Hendriklaan 4 te Overveen. een ziwarte da mes tasoh met inhoud; Bal, Rustenburgerweg 8 te Bloemendaal, een duif; Peltenburg, Z.^ Stationsweg 3 te Bloemendaal, een tienritten- kaart voor autobus, schoolkaart; A. v. Gem- pen, Korte zyiweg 10 te Overveen, een mo torhandschoen; Max, Aerdenhoutsduinweg 9b te Aerdenhout, een. vulpen; P. ter Voort, Schroeder v. d. Kolkweg 26 te Bloemendaal een ruigharige fox-terrier; R. de Jong. Duinvliet 7 Haarlem, een stucadoorsbroek; Schrader, Rozennobelstraat 2 te Zandjvoort, een, dameshandschoen; H. Bikkel.- Stolberg- laan 9a te Aerdenhout, een knipmes.. Tol lenaar, Pieter Kiesstraat 10 rood te Haar lem, een gouden schakelarmband; v. Ooijen, Lage Duin en Daalscheweg 9b te Bloemen daal, een damesportemonnaie met inhoud, Jonker, Bloemendaalscheweg 135 te Sant poort, een wollen heeren sjaal. Terug te bekomen aan het bureau van politie te Overveen: een huissleutel, gemerkt S; een grijze Engelsche pet; een juttezak; een dop van een benzinereservoir; een kin derhandschoen; een zakdoekje; een blauwe muts clut). GYMNASTIEK. De beide uitvoeringen van de Bloemen daalsche Gymnastiek Vereeniglng zullen dit jaar plaats hebben op Zaterdag 21 en Zater dag 28 Februari ln de groote zaal van Vree burg. VERGADERING TUINBOUW. Dinsdag 24 Februari wordt in Vreeburg de maandelijksche ledenvergadering van Tuin bouw gehouden. De agenda verme'dt de ver schillende Jaarverslagen en eenige interes sante films van de „MultifilmMaatschappij" op plantkundig gebied IJMUIDEN WINKELIERS- EN HANDELSVER. „IJMUIDEN-OOST". Bovengenoemde vereeniglng geeft op Woensdag 25 Februari een feestavond in de zaal van Flora aan den Wijk-aan-Zeeërweg Als medewerkenden worden genoemd de heeren: Pierre Leenhouts. karakterkomiek uit Den Haag; de heer Zwanenburg, accor deon-virtuoos en het bekende strijkje onder leiding van de heeren Adolf Brouwer en Stam. De heer Leo Pardon zal den. avona leiden als conferencier. „G R ATI A—PLATO". Gisterenavond had de tweede uitvoering plaats van bovengenoemde athle:iek, en turnvereenlglng. De zaal van „Het Wapen van Velsen" was evenals den vorigen avond goed beaet. Hetzelfde programma werd uit gevoerd. Er werd goed gewerkt en een ge zellig bal besloot ook dezen succesvollen avond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prgsverhooging aangenomen 22 bg het Biikantoor Handelsblad Wenslng's Alg. Adver.-Bureau TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 HARMONIECORPSEN „CONCORDIA" EN „KUNST NA ARBLID". Naar wij vernemen is er. nadat reeds in verband met de fusie officieel één direc teur voor belde corpsen was benoemd, eer. kwestie ontstaan uitgaande van „Kunst na Arbeid". Wij hebben ons gewend tot de voorzitters der beide corpsen, die zoolang de quaestie nog hangende is. liever nog niets wilden uitlaten. Zij waren van meening, dat eerst in de a.s. week nadere gegevens voor pufoli catle vatbaar, verstrekt konden worden. CHR. FANFARECORPS „JULIANA". Te IJmuiden-Oost is een Ohhr. Fanfare corps opgericht. Op de oprlchtingsvergade ring traden 21 werkende leden toe. De ver- eeniging heeft tot naam gekozen: „Chr Fanfarecorps Juliana". Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren: P. Verhoog, E. v. d. Brink, E. W. P. ten Broeke, J. J. Wringer en W. Bouman. In de oprichtingsvergadering zijn nogal een flink aantal rentelooze aandeelen ge plaatst. Het ligt in de bedoeling binnen korten tijd een algemeene vergadering uit te schrijven voor leden en genoodigden en ver dere belangs cellenden. QNZE MARINE. Donderdagmiddag ongeveer 4 uur vertrok door de sluizen te IJmuiden de onderzeeër Z 7 van Amsterdam voor een oefentocht in de Noordzee. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. 2.252. Griet per 50 K.G. 65—27. Tongen per K.G. 3.30— 1.90 Groote schol per 50 K.G. 31—28 Middelschol oer 50 K.G. 3530. Zetscho' per 50 K.G. 47—37. Kleine schol per 5 K.G. 32—18. Bot per 50 K.G. 10—6. Schar per 50 K.G. 209. Rog per 20 stuks 24. Vleet per stuk 42.25. Groote schel- visch per 50 K.G. 63—56. Middel schel- visch per 50 K.G. 56—50. Kleine m'ddel- schelvisch per 50 K.G. f 40f 35. Kle'ne schelvisch per 50 K.G. 3017. Kabeljauw per 125 K.G. 54—42. Gullen per 50 K.G. 23.5012. Leng per stuk 1.90—1. Heil bot per K.G. 1.70—f 1.50. Wijting per 50 K.G. 12—11. Koolvisch per stuk 2.44- 0.38. Levende Beugvisch: Kabeljauw 5.60- 2.60 per stuk. Doode Beugvisch: Vleet f 2 per stuk, Rog 36 per hoop, Wijting 13 per kist, DE GEMEENTE VELSEN, ECONOMISCH EN POLITIEK. EEN RUMOERIGE VERGADERING. De heer D. F. G. Schilling, wethouder van sociale zaken, had Donderdag een vergade ring uitgeschreven in de groote zaal van ..Thalia". Deze was tot den nok gevuld met belangstellenden. De heer Schilling sprak over den economi- schen en politieken toestand in de gemeen te Velsen alsmede over het conflict in den Rij ks vischa fsla g. De heer Schilling begon met te releveeren. wat de tegenstanders gedaan hebben om de vergadering te doen mislukken. Vervolgens gaat de heer Schilling de sa menstelling van de candidatenlijst der SD. A.P. na en de actie destijds gevoerd tegen den voormaligen wethouder, den heer Lan- deweert. Men heeft alles geprobeerd, a'dus spreker, om de arbeiders tegen mij ln het harnas te jagen, maar het is niet gelukt. De belastingvoorstellen zijn volgens spre ker ook mislukt. Van verdere belastingverlaging kan geen sprake zijn, meent de heer Schilling. Ook de vakvereenigingen doen de laatste jaren niets meer. want alles wordt maar naar my, als wethouder van socia'.e zaken, verwezen. Spreker behandelt vervolgens het contract dat gesloten is met de reederijen. evenals het fonds voor sociale voorzieningen De ar beiders hebben hiervoor een loonsverhooglng moeten opofferen. Verder wordt de toetre ding van den heer Brandsteden tot de S. D. A. P. besproken. Spreker zegt dat de actie In de Rijksvischhal had moeten doodloopen en ook op niets uitgeloopen Ls. De eisch die voor de lossing der loggers ge steld was, was alleszins bil'ijk en zelfs be scheiden. want de loggers behooren gelost te worden door de havenarbeiders (daverend applaus) Terwijl er f 13.50 wordt uitgekeerd door het fonds voor sociale voorzieningen zeggen dezelfde menschen. die deze uitkeering ge ven. dat f 21 nog niet voldoende is. Er moet geen vaste norm gesteld worden, voor de werkloosheidsuitkeeringen. doch ieder geval moet op zich zelf worden be schouwd. De raad staat onder den druk der vakor ganisaties en is in wezen geen raad meer. Voorts behandelt de heer Schilling de school voeding en de werkloozenkassen. Onder deze rede wordt het zeer rumoerig in de zaal. Er wordt door velen geïnterrum peerd. De voorzitter weet echter de leiding te behouden. Voortgaande zegt de heer Schilling, dat de werkloosheid in de gemeente Velsen ge lukkig niet zoo groot is. In de pauze ontstaat veel rumoer omdat de heer Schilling enkele personen van het debat wil uits'uiten, daar hij per adverten tie bekend had eemaakt, dat alleen verant woordelijke personen (uit vakbeweging en •jolitlek) aan het debat mochten deelnemen. Dit lokt een rumoerige discussie uit. Als de vergadering heropend wordt, blijkt dat de heeren Van Hameien, Roelse en Visser op het podium aanwezig zijn. om te debattee- ren. Onder een oorverdoovend lawaai en veel lnterrumptles tracht de heer Roelse zich ver staanbaar te maken. Hij protesteert er tegen, dat niet ieder door den heer- Schilling tot debat toege'aten y. -.it. Zijns inziens berust de beslissing hier- bij den voorzitter. De heer Roelse verklaart dan ook, dat door hem en zijn belde partijgenooten van debat zal worden afgezien, indien de heer Schil ling ook den heer De Boer en anderen niet tot debat toelaat. De heer Schilling antwoordt heirop, dat hij terdege gepubliceerd heeft, dat alleen verantwoordelijke personen tot het debat toegelaten werden. Onder een oorverdoovend gejoel en gefluit en geroep van ..Lafaards, jullie lurven niet!" verlieten de debaters het podium, waarop de voorzitter de vergadering sloot. Een groote politiemacht onder leiding van den hoofd-inspecteur Kipp zbrgde er voor, dat alles tenslotte nog een rustigen loop had. SCHEEPVAAKTBEHICHTEN Binnr-n? ktim-n s^he^en te l.lnmiden Datum Natie Naam Van 19 Febr. Ned. Bodegraven Antwerpen Ned. Hontestroom Londen Engelsch Alt Goo'e Ned. Maasstroom Leeds. Engelsch Gateshead New Castle Zweedse 1 Gudur Londen Zweedse! Strassa OxeLsund Duitsch Elsa Hugo Stinns 15 Gdynia Ned. Waalkerk Hamburg Ned. Stella Hamburg Ned. Vechtstroom Huil Ned. Heron Londen Zweedse! Borgondla Antwerpen Poolsch Forun Rouaan Uitgaande schepen naar: Ned. Rotterdam Bat. Rouge Ned. Poulau Bras Londen Deensch Signe Aathuus Ned. Gouwestrooir Plymouth Ned. Odysseus Danzig Ned. Trio Rotterdam' 20 Febr. Ned. Ceres Rotterdam Ned. Texestroom Bristol VELSEN GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. DE HEER N. W. VAN NIFTERICK UIT DEN RAAD. Het gemeenteraadslid, de heer N. W. van Nifterick, wlke voor de S.D.A.P. in den raad zitting had, heeft zich niet meer voor een caididatuur beschikbaar gesteld. HEEMSTEDE STILLE OMGANG. Bovengenomd genootschap hield Woens dagavond haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord zei de voorzitter het een verheu gend verschijnsel te vinden, dat het ledental stijgende is, ook al wordt geen bijzondere reclame daarvoor gemaakt. In plaats van Kap. J. Tesselaar, die door omstandigheden verhinderd was, hield Prof. Haring van het Seminarie alhier een rede oyer het doel en werken van het genootschap. Hierna volgden verschillende mededeelin- gen. De stille omgang zal dit jaar plaats heb ben in den nacht van 21 op 22 Maart. Leden die dit jaar bezwaarlijk hun contri- butie kunnen betalen als gevolg van werk loosheid. enz. kunnen daarvan vrijstelling bekomen. Op 5 April zal het genootschap hier 10 jaar bestaan. Dit feit zal herdacht worden met H.H. Micsen in beide parochiekerken. Het ledental steeg tot 290. Als voorzitter werd herbenoemd de heer N. Kreiger. BLOEMENTENTOONSTELLING Het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Hee- renweg zal weer drie dagen het middelpunt zijn van de liefhebbers van bloemen. En die belangstelling verdient de Vereeniging van Bloemistarbeiders ..St. Deus Dedit", die deze tentoonstelling georganiseerd heeft. Wij zien er kasbroei naast kamerbroei (in totaal zijn er 4 inzendingen kasbroei en 16 inzendingen huisbroei). maar de kamerbroei doet weinig voor den kasbroei onaer Men moet respect hebben voor zooveel liefheb berij. Er zijn 250 prijzen en 350 troostprijzen voor de schoolinzendingen, waarvan vele ge schonken door ingezetenen. De jury bestond uit de heeren Th. Hoog, Nic. Roozen Jacz. en Dix. Haar taak was geen gemakkelijke. Vanmiddag half drie zou de opening plaats hebben, waarvoor burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn zich bereid verklaard heeft, waarna tot Zondagavond het publiek gele genheid krijgt den bloemenschat te bezich tigen. Rest ons nog te melden, dat de beker voor de schoolinzendingen, uitgeloofd door den heer J. v. Pel, voor dit jaar gewonnen is door de Brons tee school HAARLEMMERLIEDE DIEFSTAL VAN SCHAPEN. Donderdag is bij de politie aangifte ge» ■'aan dat op den Ouden Weg ten nadeele van de R.K. kerk te Haarlemmerliede een drietal schapen is ontvreemd. AMERIKAANSCHE GEZANT OF NIET? Reuter meldt uit Washington, dat de te genspraak van het bericht der benoeming van mr. Macchesney tot gezant der Ver- ecnlgde Staten te 's-Gravenhage niet juist is. Mr. Macchesney is inderdaad voor den post gekozen, doch de benoeming is nog niet officieel bevestigd. De Amerikaansche lega tie te 's-Gravenhage houdt intusschen de te genspraak vol. RUGBY WEDSTRIJD AAN DE KLEVERLAAN De Delftsche studenten zijn verhinderd om a s. Zaterdagmiddag tegen de Haarlem- sche M. T. S. uit te komen. Inplaats daarvan zal tegen een Amsterdamsch team gespeeld worden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10