NIVEA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE SCHOENEN VERVEN HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 24 FEBRUARI 1931 GEMASKERDE BALS. „Nieuw Leven". De geheel-onthouders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf Zaterdagavond een schit terend bal-masqué in de Gemeentelijke Con certzaal. Allereerst moeten we melding ma ken van de origineele feestverlichting, uit niet minder dan 1500 lampjes bestaande, die met hun ulteenloopende kleuren de zaal een fantastisch aanzien gaven. Dit alleen al gaf aan het feest een eigen karakter. Maar ook de orkesten hebben tot het welslagen van het bal in niet geringe mate bijgedragen. Be halve het „wandelende" orkest, dat zich in het landpunt van de feestvreugde waagde om zijn muzikale prestaties ten beste te ge ven, verleenden Smith's Accordeon Tango Band en het Haarlemsch Salon Orkest van Jack Stoffer hun medewerking en, dat mo gen we veilig aannemen, tot ieders volle te vredenheid. Het feest kenmerkte zich door een puike stemming en een verbluffend groote deelne ming. Uit den aard der zaak waren er verschei dene propagandistische groepen en personen en daarbij was men er dikwijls in geslaagd de nadeelige gevolgen van het alcoholgebruik op treffende wijze te demonstreeren, hetzij door costuums met opschriften, hetzij door de personlfieering van het drankmisbruik. Natuurlijk waren er ook de traditioneele pierrots en pierrettes en de verdere gebrui kelijke types, die nu eenmaal onverbrekelijk aan het carnavalsfeest verbonden zitten. Verder kon men o.a. een vervaarlijk Zoeloe- hoofd opmerken, een groep „kinderen", met „echte" kinderstemmetjes, een griezelige menschaap, wat al niet. Een drietal meisjes marcheerden daartusschen op keurige wijze door, terwijl ze nu en dan vrije- en orde-oefe ningen uitvoerden. Over het algemeen had men veel zorg aan de carnavals „uitrusting" besteed. In de jury hadden zitting mej. Mies van Os, en de heeren M. van Heuven en Kees Koeman. Zij kende de prijzen aan de volgen de deelnemende dames en heeren toe: Propagandistische drankbestrijdersgroep Wereldreizigersgroep. idem dame of heer: le prijs dame, met „Nieuw Leven" spreuk; idem dame of heer: 2e prijs snelverkeer en alcohol, le prijs mooiste groep: strandmode 1931. 2e prijs idem: dansgirls blauw met wit. le prijs fraaiste damescostumm: Tor. 2e prijs idem: Haremdame. 3e prijs idem: Dame met gele jas en zwarte broek. le prijs fraaiste heerencostuum: Marsbe- woner. Actueel paar: Merapi paar. Humoristische groep: Kindergroep. le prijs, mooist bij elkaar passend paar: Broadway girls. 2e prijs idem, Carneval paar. le prijs fraaiste paar* strandnimphen. Meest bewerkelijk heerencostuum: cos- tuum gemaakt van sigaretten wapens. Idem aamescostuum: Regenboog. Troostprijzen: draaimolen, danseres, vlin der, costuum van krantenknipsels, neger, aap, flik en flak, boer en boerin, lapjespaar. Publieksprijskindergroep. „Door Inspanning Uit spanning." Ook voor „DI.U." behoort het bal-mas qué weer tot het verleden. Het- werd Zater dagavond in „Bloemhof" gehouden en is zeer goed geslaagd. Om den dansvloer hadden vele belangstellenden plaats genomen en op den dansvloer bewogen zich een groot aantal gecostumeerden. Wij zagen eenige aardige costumes en een reeks geestige vermommin gen. Goed geslaagd was de groep „Teun de Klepperman", die met de pomp èn de klep per en de klompen aanwezig was. Er liep een zeer natuurgetrouwe Robinson Crusoë rond, er was een heel zonderlinge fa milie met veel kinderen en een kampeer tent in zakformaat, eenige bijzonder fantastische clowns met muziek en kinderwagen, dans meisjes, waarvan de geel-zwarte een demon stratie van geestigen smaak hadden gegeven, pierrettes, pierrots, gigolo's met hunne da mes en wat dies meer zij. De stemming was uitstekend. Twee orkesten zorgden voor voortdurende dansmuziek. Er werd nog een verloting gehouden om een zeer fraaien prijs, tot stijving van de kas. De jury deed als volgt uitspraak: Schoonste groep: Sheik met Haremdames. Schoonste paar: Hartenheer en vrouw. Schoonste heer: De roode schaduw. Schoonste dame: Drakenkoningin. Zonderlingste groep: Teun de Klepperman. Zonderlingste paar: Bloemencostuum uit sigarettendoosjes. Zonderlingste heer: Wekker. Komische groep: Gigolo's en Gigolines. Komische paar: Sim-Sam. Komische heer: Boemelbaron. Nog werden bekroond: De vroolljke Jantjes. Revue-girls Ha'lo 1931. De Volendammers. Markies en Markiezin. Robinson Crusoë. Vlaggen- costuum uit sigarettendoosjes. Egyptische fruitvrouw Theemuts. Roode schaduw. Pauw. Prinsessenpaar. Groep Zand- voort. Orbewaakte Overweeen. Rose Pierrot en Pierrette. Jockey met stok paardje. Wereldreizigers. De jury bestond uit den heer en mevrouw UbbeMng en de heeren Kwekkeboom, v. Ake en Müller. LEZING Ds. K. H. MISKOTTE. Woensdag 25 Februari om 8 uur zal ds. K. H. Miskotte, predikant der Ned. Herv. Ge meente in de Oosterkerk een lezing houden over: „Wat verstaat de Heilige Schrift onder de Almacht Gods?" De toegang is vrij. HET KAPPERSBLAD. „Het Kappersblad", orgaan van den Neder- landschen Kappersbond. is in een nieuw kleed gestoken, ter gelegenheid van het feit. dat genoemde Bond haar 40-jarig bestaan viert. Het blad is grooter geworden en is nu een uitstekende afspiegeling zoowel van het be- driif a's van het organisatieleven Het pas4 zich In d°7en nieuwen vorm (ook het fris se! 9 en fleurige ontR,n<? knn er zijn) aan b" f.'-- -»*-> vakgebied en op het terrein der or tee" -on-'en geven verschillende vikgenoo ten hun prijzend oordeel over den Bond. ge- waren van zijn groei en spreken de hoop uit. dat vak en Bond een nog betere toekomst tegemoet zullen gaan. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum zullen in Juni van dit jaar feestelijkheden plaats hebben. HET REDDINGSWEZEN. De „Vereeniging van Leeraren en On derwijzers in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland" heeft op grond van verschillen deoverwegingen aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een adres gericht met het verzoek, het examen programma voor de akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de gymnastiek te deen aanvullen met: a. het onderwijs geven in de zwemkunst; b. bedrevenheid in het uitvoeren van schools en rugslag, een dubbelen armovex- slag naar keuze; c. bedrevenheid in het uievoeren van de zoogenaamde recklings- en bevrijdingsgre- pen, het opduiken van en zwemmen met de reddingspop. We brengen hulde aan de vereeniging voornoemd voor het toezenden van he: adres en hopen dat de volgende stap aal zijn het eischen van de kennis en de vaar digheid in het bijbrengen van bewusteiooze en schijndoode drenkelingen. Hei. drenkelingen-vraagstuk ln Nederland dat zco waterrijk is, zal daar zeer mee ge baat zijn. HAARLEM'S GEMENGD KOOR. Ofschoon een 10-jarig bestaan van een ver eeniging nog niet zeer lang genoemd mag worden, had het bestuur gemeend, gezien de groote bloei waarin de vereeniging verkeert en de schitterende resultaten, welke ln deze 10 jaren onder leiding van den heer Jan Booda bereikt werden, dit feit met eenige feestelijkheden te mogen herdenken. Naan aanleiding hiervan werd namelijk op Vrijdag 20 Februari j.L den leden een ca baretavond aangeboden, welke hun nog lan gen tijd, wat betreft de gezellige sfeer, in hun gedachten zal blijven liggen. Het humo ristisch dubbel mannenkwartet „Octavo". Amsterdam, directeur Th. T. Wierlng. hetwelk dezen avond vrijwel voor het grootste gedeelte in beslag nam. vermaakte de aanwezigen dan ook op een voortreffelijke wijze, terwijl na afloop hiervan de resteerende tijd met dansen werd benut. Bovendien zal op 23'24 April e.k. ter gele genheid van dit jubileum het schitterende Requiem van Verdi ten gehoore worden ge bracht. op hetwelk reeds alle aandacht ge vestigd is. CwF,VONDEN DTF.RFN EN VOORWERPEN. Gans. v. Loostraat 3. bril; Zwaart. Assen- delverstraat 61. breiwerk: Reith, Vrouwe- steeg 15, ceintuur; Verhoef, Rozenstraat 51. handschoen; Franse, Brouwersvaari, 48, idem; v. Gunsteren. Breestraat 11, kinder handschoen; Kennel Fauna, foxhond en gele hond; zwarte kat en grijze kat; Spruit. Ba- rendsestxaat 45.. mand met inhoud: Silvester Noeuwe Spaarnwouderstraat 3 rood. muts: v. d. Vossen, Amsterdamschevaart 198. kinder- nortemonnaie met inhoud; Kruijn. Waldeck Pyrmontstraat 6 rood, idem: De Boer. Tem peliers-straat 49 rood. pantoffel; Braakman, Dr. Lelidsstraat 88. pakje met inhoud; Mar tens. Rozenhagenstraat 23. rilwiel^lastrng- olaatje; v. Haaien. Zomerkade 67. rozen- krans; Reith. Vrouwesfeeg 15. schortje; v. Leersum, Gasthuislaan 157, sleutel, v. Schaik Oudeweg 91 rood, tasch. INGEZONDEN MEDEDEEL1NCEN 60 Cf. p*r r.*eL Tegen ruwe huid besdiermt bij wintersport, en ten ellen tijde, wenneet U ticb bij koude, wind en sneeuw buiten ophoudt, Alleen Ni vee bevat bet oen de huid verwante Eucerit, en daarop berust baar werking. Zij dringt, zonder eeni ge glans achter le leien, volkomen in de buid en maakt deze soepel, alle weefsels verjongend en versterkend. CM.tr IS. 70 40 «e 90 tH IWn 46 m 76 cl*. PCBEC0 UN. AMSTERDAM C STEUN VOOR WERKLOOZEN. MINDER AFTREK. Naar Het Volk verneemt, kan eerlang een niet onbelangrijke verbetering in de steun regeling voor de werkloozen te Amsterdam worden tegemoet gezien. Reeds meer dan eens fs het verlangen ge uit, dat bij de steunverleening de eerste vijf gulden gezinsinkomen niet in mindering zou den worden gebracht. De vakcentralen hebben zich tot tolk van dezen wensch gemaakt en de daarop in de commissie voor de steunverleening aan ge organiseerde arbeiders gevoerde besprekingen hebben tot uitkomst gehad, dat met de kleinst mogelijke meerderheid besloten werd aan B. en W. in gunstigen zin op dat verzoek te adviseeren. Het blad verneemt voorts, dat B. en W. een beslissing hebben genomen, die in over eenstemming is met het gedaan verzoek. De in te voeren wijziging komt hierop neer, dat bij de berekening van het steunbedrag de eerste vijf gulden verdienste van de vrouw of de kinderen niet meer ln aanmerking zul len worden genomen- Volgens gemaakte berekeningen zal met dezen maatregel een half millioen gulden gemoeid zijn. Zijn inwerkingtreding kan spoedig worden tegemoet gezien. EEN LUCHT-VUURBOL. Iemand deelt aan het Hbld. mede, te Wijk aan Duin aan den Zeeweg. Zaterdag j.l. te ongeveer acht minuten vóór elven aan den N.W.-hemel onder heb sterrebeeld Cassio peia plotseling een vuurbol te hebben zien verschijnen. De fel groenkleurige bol bewoog zich snel in loodrechte richting naar den horizon. Hij was aanmerkelijk grooter dan een ster van de eerste grootte. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL RELLETJES OP DE GROOTE MARKT. Andere relletjeszaak uitgesteld. Vervolgens stond terecht R. A. S„ neef van den verdachte in de vorige zaak, be schuldigd bij dezelfde gelegenheid den agent Spoelstra een klap met diens eigen sabel op den arm te hebben toegebracht. De agent Spoelstra deelde mede, dat hij lulde had geëischt, dat allen zich zouden verwijderen. Niemand voldeed hieraan. Ge tuige gaf toen verdachte een duw en wachtte verder op zijn chef, den hoofdagent Mol, omdat hij tegen een overmacht van 50 a 60 pen-sonen niets kon uitrichten. Inmiddels werd hij in den rug aangevallen, hij weet niet door wien. Hij wilde toen zijn sabel trekken, doch kon dit niet- omdat hij te veel ingesloten stond. Verdachte wist toen den sabel te be machtigen en trok hem uit de scheede. Er ontstond tusschen belden een gevecht om den sabeL Iemand anders reed toen den agent met een rijwiel tusschen de beenen. waardoor hij viel. Toen hij weer opstond sloeg verdachte met den sabel naar zijn hoofd Getuige pareerde den slag met zijn linker arm, die daarbij gewond werd. De verdere behandeling van deze zaak werd uitgesteld, omdat de verdachte die elders werkt zijn dagvaarding eerst Zaterdag morgen had ontvangen en zich dus niet op zijn verdediging had kunnen voorbereiden of voor een verdediger had kunnen zorgen. HET FORDBEDRIJF TE AMSTERDAM? Naar het Rotterdamsch Nieuwsblad ver neemt zijn de onderhandelingen met de Fordfabrieken over de terreinen aan de Heysche haven op een zoodanig punt geko men. dat er alle kans bestaat, dat Rotterdam een dergelijk wereldbedrijf niet binnen haar grenzen zal krijgen. Men deelde het Rott. N. Bid. n.l. mede, dat van de 150.000 M2 terrein, welke voor den bouw van de nieuwe etablissementen noodlg zouden zijn, een zoo danige prijs wordt gevraagd, dat Ford be sloten zou hebben er verder niet op ln te gaan, terwijl de door de gemeente geboden som voor de overneming van de gebouwen aan het Marconieplein te laag zou zijn. In tusschen moet de gemeente Amsterdam een aanbieding hebben gedaan van gronden over het Noord Zeekanaal bij de Hembrug tegen prijzen welke meer in overeenstemming zijn met de calculaties van Ford. DR. WILLEM MENGELBERG ONGESTELD. Naar de TeL verneemt is dr. Willem Men gelberg lijdende aan een aanval van griep. Het is niet met zekerheid bekend of hij het Abonnementsconcert van as. Donderdag avond zal kunnen leiden. ARBEIDERS TE ZAANDAM ONTSLAGEN. Naar de Tel. verre°mt. Is te^en Zate-dac Februari as. aan de aatste 67 arbe'ders r N^ "-ri-~ v,e Mr'bel- en Houtwaren fa- t-® aa"~"- c~\ ral d:n. A an dreigt ook voor het kantoorpersonee. ontslag. HAVENWERKEN VAN VLISSINGEN. Prinses Juliana zal de Koningin vergezel len bij de plechtige opening van de nieuwe havenwerken van Vlissingen op 17 April aanstaande. f 1.- per paar Zie s.v.p. de etalage GROOTE HOUTSTRAAT 5a Ververij en Chemische Wasscherij J. LOTTGERINC Gr. Houtstr. 5a, Tel. 10771 SCHEEPVAARTBERICHTEN Aldabi 23 Fébr. van Lorenco Marques n. Beira. Alwaki p. 21 Febr. Henriffe, Ritterdam n. B.-Aires. Ades 21 Febr. van Callao n. Mollendo. Ar es 22 Febr. van Callao n. COiili. Aagtekerk 23 Febr. te Melbourne van Rot terdam. Brielle 21 Febr. te Valparaiso van Cor ral. Boskoop 21 Febr. van Tocopilla n. Ilo. Bovenkera 23 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Bachus 20 Febr. van New-York n. W.-In- die. Barneveld 24 v.m. v. Chili te Amsterdam verwacht. Bennekom 22 Febr. van Curacao naar Europa. Commewijne 20 Febr. v. New-York n. P. au Prince. Delft-dijk, 20 Febr. v. Kingston, Rotterdam n. de Pacifickust. Dj ember 23 Febr. te Hamburg v. Rotter dam. Enggano p. 23 Febr. Gnbraltar, Batavia n. Amsterdam. Erfurt 21 Febr. van Rio Janeiro n. Am sterdam. Eemiand 20 Febr. 16 u. te Santos, Amster dam naar B.-Aires. Gaasterdijk 21 Febr. nam. van New-Or leans n. Rotterdam. Giekerk 21 Febr. v. Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Gelrla 22 Febr. 15 u. v. Las Palmas, 28 Febr. v. Buenos Aires te Amsterdam ver wacht. Haarlem 23 Febr. te Amsterdam van W. Afrika. Juno 20 Febr. v. P. au Prince naar Cap Haltien. Jagersfontein 21 Febr. v. Mombassa n. Pt. Soedan. Koudekerk 22 Febr. te Port Said, Rotter dam n. Calcutta. Kota Agoeng 23 Febr. 2 u. te Rotterdam v. Bremen. Kota Gede 21 Febr. te Manilla bestemd n. de Pacifickust. Koningin der Nederlanden 21 Febr. te Be- lawan Dell. Batavia n. Amsterdam. Kota Inten 22 Febr. v. Bel&wan, Batavia n. Rotterdam. Kota Radja 22 Febr. 14 u. v. Port Said, Ba tavia n. Rotterdam. Laertes 21 Febr. van Londen n. Ham burg. Lochkatrine 19 Febr. van San Francisco, Pacifickust n. Rotterdam. Menado p. 21 Febr. 9 u. Galle, Rotterdam n. Batavia. a Moerdijk. 20 Febr. n.m. van Los Angeles, Harbour, Pacifickust n. Rotterdam. Medea. 20 Febr. te New-York v. West- Indië. Nieuw Holland 21 Febr. v. Brisbane n. Be- lawan Deli. Nickerle 19 Febr. v. Barbados n. Trinidad. Nieuwkerk 22 Febr. v. Southampton n. Duinkerken. Beira n. Rotterdam. Nlas 22 Febr. v, Durban n. Oost-Londen. Nictheroy 23 Febr. te Rotterdam van Van couver. Oldekerk 21 Febr. van Sjanghai. Japan n. Rotterdam. Oostkerk 21 Febr. v. Genua, Rotterdam n. Japan. Patria p. 22 Febr. 24 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Poelau Bras 22 Febr. te Hamburg van Londen. Porta 23 Febr. te Amsterdam van Bre men. Poseindon 22 Febr. te Curasao v. La Guaira. Poelau Roeblah 20 Febr. v. Belawan Deli, Batavia n. Amsterdam. Rhea 22 Febr. 8 u. 100 mijl Noord van San Juan, W.-Indië n. Havre en Amsterdam. Rotterdam 22 Febr. nm. v. Algiers n. Na pels. Reggestroom 22 Febr. te TenerLffe, Am sterdam n. W.Afrika. Sinkop p. 20 Febr. Gibraltar, Batavia n. New-York. Schiekerk 22 Febr. v. Bremen te Ham burg. Streefkerk p. 22 Febr. Perlm. Calcutta n. Rotterdam. Saleier 21 Febr. v. Jacksonville n. Nor folk. Statendam 22 Febr. v.m. te New-York v. W Indic. Springfontein 23 Febr. v. Hamburg n. Ant werpen. Tapanoeli p. 23 Febr. Galle, Rotterdam n. Batavia. Tablan 20 Febr. v. Java n. Calcutta. Tjerimai p. 22 Febr. 15 u. Flnisterre, Rot terdam n. Batavia. Tjibodas 20 Febr. v. Soerabaja n. Saigon, Tawali p. 22 Febr. Perlm, Amsterdam n. Batavia. Tjikarang 20 Febr. v. Hong Kong n. Amoy. Volendam 20 Febr. te Kingston J. v. New- York. STEUNT! bij gelijken prijjs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gi] uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid Venezuela 23 Febr. te Amsterdam v. Ham burg. Waalkerfc 23 Febr. v. Rotterdam naar Kaapstad. Waalkerk, 22 Febr. te Rotterdam v. Am sterdam. Wissekerk 22 Febr. v. Mozambique n. Beira. IJsselkerk 22 Febr. v. Karachi n. Fre- mantle. Zeelandla 22 Febr. 14 u. v. Lelxoes, Am sterdam n. Buenos Aires. BildcrdUk, 20 Febr. 16 u. 4 m. 195 mijl W.Z.West v. Valentia. Drechtdijk 22 Febr. 8 u. 22 m. 210 mijl West van Land's End, Pacifickust n. Liverpool en Rotterdam. Nebrasha 21 9 u. 13 m. 325 mUl Z.Z.West van Valentia, Rotterdam n. Pacifickust. NU kerk 22 Febr. 9 u. 51 m. 40 mijl Zuid van Niton Rotterdam n. Zuid-Afrika. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM, 1875 RL Ultsl. VARA-Uitzending. 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel door Joh, Jong. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken 11.00 GramofoonpL 11.05 Mevr. J. Riemens-Reurslag: „Geestelij ke ontwikkeling en opvoeding van den kleu ter". 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieber. 12.15 Concert. VARA-septet o.l.v. Is. E1J1. Gramo foonpl. 2.15 Gramofoonpl. 225 Vrouwenuur tje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 K. de Boer: Ach terblijvers". 3 35 C. Schaake-Verkozen: ..Maak het zelf'. 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de Kinderen. 6.30 Mandoline-cursus Joh. B. Kok. 7.00 A. F. J. Portielje: „Instinct en on dervinding bij dieren". 7.30 Politieber. 7.45 Concert. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. Sophie Haase-Pieneman (zang) en Harry Wiggelaar (viool). 8.15 Hoorspel door het Groot Volkstoonéel oi.v. H. Bouber, W. van Cappellen en Ben Groeneveld. 10.15 Vervolg concert. 10.45 Persberichten. 10.55 Gramo- foonplatcn. HUIZEN. 2DR M. Uits'.. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8-15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekenalen;t. 11.00 Concert. M. F. JurJaanz (harmonium) en Mej. A. Gee6t (sopraan). 12.00 Gramofoonpl. 1230 Concert. Mevr. C. v. Ravenswaay-Möllenkamp (zang). H. Her mann tviool). H. v. d. Horst Jr. (cello). Mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode (piano). 2.00 Gra mofoonpl. 2.30 Lezen van Christ. Lectuur. 3.00 Concert. Mevr. J. Hekkert—Van Eysden (sopraan). Mevr. Ina Mulder-Beher (alt mezzo). Nico Hulsman (ba:-bartton)G. Hengeveld (plano). 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 H. Pllon: „Onze hoenderrassen en hun waarde voor den boer". 7.00 II. Burger: „De verbetering van onzen kerkzang'' 7 30 Dr. G. Essellnk Ons bestaan een worsteling om het leven". 8.00 Concert. Arnhem'che Orkestvereen. o.l.v. M. Soan- jaard. Mm.v. Kuranda (plano) 8.45 G. Eykenduln: ,Agner' Offer", van H. Ibsen. 915 Vervolg concert. 10.10 Vaz Dias. 10.20 Gramofoonpl. DAYENTRY. 1554.4 RL 10 35 Morgenwijding. 1105 Lezing. 12.20 Concert. R. Araujo (viool), J. Bonner (cello), L. Isaacs (plano). 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. M B'owne (sopraan), I. Walters (tenor). 2.45 Ultz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest. Anlta Harrhon (plano). 5.05 Orgel spel door R. New. 5.35 Kindcruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 Plano-recital door E1w. I aacs. 7.20*Lezlng. 7 45 Lozing. 820 Concert. Orkest. A. Summons (viool). 9.30 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.40 Lc-zlng. 10.55 Berichten. 11.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonol. 125 Gramoroonnl. 4 05 Gramofoonpl. 6 50 Gramo foonpl 9.05 „Hoffmann's Vert-l'lngen" van Jacq. Offenbach. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 RL 6 20 Gramofoonpl 9.35 Gramofoonpl. 10 40 Muzlekuitz. voor scholen. 1130 GramofoonpL 12.25 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 7.05 Orke tconcert. 7 50 Vroolljke avond. 9 05 lezing. Daarna: Berichten en tot 11.20 Con cert. KALUNDBORG. 1153 RI. 11.20 Orkestconcert. 3.00 Orkestconcert en voordracht. 7.20 Dansmuziek. 9.00 Liederen- voordracht. 9-40 Kwintet-concert 10.20 Dans muziek. ZEESEN 1635 RI. 5.40 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten 1 20 Gramofoonpl. 205 Voordrach ten. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Franz Lehar-uurtje. 8.30 Hoorspel „Die Gefangenis- onato" M. Kunath. 9.30 Berichten en daarna to 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Al kwakend eu kakelend begon de strijd tusschen de beide dieren. De kip trippelde heel bard met het lampje in den bek, terwijl de kikvorsch zoo geslepen was, om met een waterlelie- blad zijn bloem te beschermen. Het was een zeer spannende wedstrijd. Hec! Kabouterland was nieuwsgierig naar den ailoop van dezen wedstrijd. Ter radio werd telkens de stand medegedeeld. Men kon niet zeggen wie het zou winnen, want beide deelnemrs aan den wredstrijd liepen hard.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7