DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STADSNIEUWS Rubriek voor vragen Bij Hoesten °"-J HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 11 MAART 1931 INTERNATIONALE ANTI-MILIT. VEREENIGING. REDE VAN DS. SCHERMERHORN. Tn het gebouw van den Protestantenbond trad Dinsdagavond voor de leden der afd. Haarlem van de Internationale An-ti-Mili taristische Vereeniging als spreker op Ds. Schermerhorn, met het onderwerp: ..Wat heeft de film „lm Westen nlchts Neues" ons te zeggen? Er was veel belangstelling voor deze voor- er" cht. Spr. begon met be zeggen dat een krach tige anti-mil^airistische beweging noodig is, als reactie op de oorlogsvoorbereidingen, ce we overal zien. Ds. Schermerhcn heeft te Haarlem de film „ImWestsn nlchts Neues" g;-.:n en daarbij veel ontroering onder het publiek geconstateerd. Maar ontroering al leen is niet voldoende. Wat doen wij tegen den oorlog? Daar komt het op aan .Wij moe ten niet meer het mllitairisme in ons mid den dulden. In den Jongsten oorlog zijn per dag 8427 soldaten gedood. En waarvoor is al dat men- schenbloe~d geofferd? Voor een leugen. Hun was wijsgemaakt, dat zij streden voor een heilige zaak. Het zou de laatste strijd zijn voor de vrijmaking der volken. Maar dat was niet waar: er werd gestreden voor de belangen van enkele ka pitalistische groepen die met elkaar in con flict gekomen waren. Maar telkens, bij eiken oo iog, is het maar weer mogelijk de men- schen warm te maken voor valsche leuzen. Men istop het oogenblik bozig een nieu wen oorlog voor te bereiden, die nóg gemee- ner, nóg geraffineerder zal zijn dan die van 1914'18. Er staan op het oogenblik in Europa 9300 gevechtsvliegtuigen klaar. Uitgemaakt is. dat de bevolking niet tegen de vreeselijke gifgassen te beschermen is.Ouders vragen zich af: „Zou het misschien niet beter zijn, dat onze kinderen nooit geboren waren?" Geen wonder, dat steeds meer in de menschheid het verlangen ontwaakt, iets te doen tegen den oorlog en zijn ellende. Wij gelooven niet meer in den leugen der vader landsliefde, die ons er toe zou moeten dwin gen, de wapenen op te nemen tegen onze medemenschen. Spr. is van oordeel dat een ongewapend Nederland veiliger is dan een gewapend. Wel wordt er gezegd, dat een ontwapend Nederland geirakkelk door een andere mo gendheid zal worden geannexeerd, maar spr. is overtuigd, dat dit niet gebeuren zal. want aan zou immers die andere mogendheid 7 millioen antl-militairlsten binnen haar gren zen halen. En in dat andere land zal in middels immers ook het militair isme aan het verzwakken zijn?! De militairisten zijn geweldig bang voor de antimilitairistische besmetting. In den jongsten oorlog is het gebeurd dat geheele Russische regimenten zich aan de Oosten rijkers hebben overgegeven en zich kalm hebben laten ontwapenen. Waarom? Zij zeiden het zelf: omdat zij geen oorlog wil den'. En toen is door de Oostenrijksche le gerleiding de nadrukkelijke order gegeven dat? de Oostenrijksche soldaten niet met deze gevangen Russen in aanraking mochten komen! Zóó bang was men voor de besmet ting! De reden waarom zoovelen den oorlog in stand willen houden is, dat er zooveel ver diend wordt aan den oorlog en de voorberei- ding er toe! In den jongsten oorlog heeft Engeland aan Dultschland koper geleverd. De Engelschen aan de Dardanellen werden beschoten met kanonnen die inEngeland wa ren vervaardigd! Als er maar verdiend kan worden! De fabrikanten van oorlogstuig in de velschillende landen staan voortdurend met elkaar in nauwe relatie. Oorlog woidt niet gemaakt door de volken de volken staan niet vijandig tegenover elkaar maar door enkele belanghebben de kapitalistische groepen. Oorlog is niets anders dan „roofmoord". Nog eens terugkomend op de idéé „vader landsliefde" zeide spr.,. dat wat men lief heeft in zijn vaderland: enkele gebruiken waaraan wij gewoon zijn, het vaderlandsch landschap, toch nooit ons door een vijand ontnomen kunnen worden. Nadat de heer G. Mannoury. declamator uit Amsterdam, „Brand in de mijn" van Ada Negri en .Stemmen uit het massagraf' had voorgedragen, vervolgde Ds. Schermerhorn zijn rede. Spr. vroeg: wat doet gij tegen den oorlog, dien men tegenwoordig overal, in alle lan den, internationaal aan het voorbereiden is? Wij moeten, aldus spr., het militairisme ondermijnen en kapot maken? den oorlog onmogelijk maken door het oorlogsinstru ment te vernietigen. Wij anosten niet „het leger omringen met onze liefde", zooals de oud-minister Dr. De Visser het eens heeft gezegd, neen wij moeten het leger omrin gen met onzen afkeer! Dienstweigering is voor spr. de weg, die in de goede richting leidt. Een gevoel van groote dankbaarheid komt bij spr. oo, als hij leest dat aan de Techni sche 'Hoogeschool een ingenieur is gepromo veerd tot doctor en daarbij een stelling heeft verdedigd: „Wie zijn waarde als me.nsch gevoelt, moet weigeren zijn techische kennis in dienst te stellen van oor jog en oorlogsvoor bereiding." De dienstweigering brengt eenlge moei lijkheden met zich. Pas zijn weer zes Jonge lui wegens dienstweigering tot de sterlotype straf van 10 maanden veroordeeld. Sur. vestigde er de aandacht op. dat ge- ziunen van dienstweigeraars geholpen wor den. In 10 jaar is reeds meer dan f 100.000 aan gezinnen van dienstweigeraars uitge keerd» Voor die doel werd ook bij het uitgaan ge collecteerd. AANBESTEDING Het B"s'uur de.r Vereeniging tot Stichtinr en 7rs anühou'ing van Scholen met den Bijo"1 te Haar'.rm heeft heien, Dingdag, ir het gymnastieklokaal van de Willem d Zwjgerschool Herzegstraat te Haarlem (N. in het openbaar aanbesteed: a. Het uitbreiden van voornoemde schoo met 3 klasseloka'en en het verplaatsen van het gymnastieklokaal ca. b. Het glas- en vorfwerk voor het sub a genoemde. Laagste inschrijvers waren voor a: R. Jor- ritsma te Heemstede en voor b: firma Sieu- wertsen en Voortman, te Haarletn, onder scheidenlijk met 33.933 en 95Q. pc gunning wordt nader bekend aeinaakt. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissement*. Rechtbank te Haarlem zijn op 10 Maart in staat van fail lissement verklaard: 1. De nalatenschap van wijlen Gerrit Dral Wzn., poelier, wonende te Ooetzaan, Zuid einde A. 286. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. 2. A. Castlen, koopman in meubelen, wo nende te Beverwijk. Curator Mr. J. A. B. Sanders, wonende te Beverwijk. 3. K. de Haan, stucadoor, wonende te Zaandam, Adama van Scheltemapleln 27. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen, wonende te Zaandam. 4 Reyeer Hellen berg. vroeger kruidenier, thans zonder beroep, vroeger wonende te Amsterdam, thans te Landsmeer. Zuideinde 159. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, wonende te Haarlem. 5. G. B'oetjes, veehouder, wonende te Zaandam, Noordervaldeursteeg 4. Curator Mr. Julius Hoog. wonende te Haarlem. 6. Carst Schotsman, winkelier in huishou delijke artikelen wonende te Haarlem, Cron- jéstraat 96. Curator Mr. G. E. Mellema, wonende te Haarlem. 7. P. N. Kuene, kantoorbediende, wonende te Lisse, Kanaalstraat 162. Curator Mr. F. J. Gerritsen, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeellngilijst van: 1. H. H. Jeronlmus wonende te Amster dam. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. 2. H. Bouma, wonende te Haarlem- Curator Mr. J. van der Vegt, wonende te Haarlem. 3. C. Vefchaak. wonende te Zandvoort. Curator Mr. L. V. Hoog, wonende te Haarlem. 4. De vennootschap onder de firma Ge broeders Jeronlmus gevestigd te Zaandam. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. JTJBILé. Donderdag 12 Maart is de heer A. K. P. Vrlng 25 jaar als handpers drukker in dienst van de drukkerij M. A. Jacobson. „IM WESTEN NICHTS NEUES". Zaterdag 14 en Zondag 15 Maart zullen in den Schouwburg Jansweg de eerste voorstel lingen te Haarlem gegeven worden van ,Im Westen nichts Neues" (Van het Westelijk front geen nieuws», tooneelspel in 12 tafe- reelen met speciaal hiervoor vervaardigde décors en costuums. Te Utrecht, Eindhoven, den Bosch ea. plaatsen hadden de voorstellingen groot suc- Zondagmlddag zal ook een plaats vinden. voorstelling VEREENIGING VAN JONGE LIBERALEN. Voor deze vereeniging zal Dr. I. J. H. Vos uit Amsterdam, op Donderdagavond 12 Maart- in Brinkmann „de Kroon", een lezing houden over .Liberalisme en democratie". DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad, ten spoedigste beantwoórd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. BELASTINGZAKEN. VRAAG: 1. Inkomen 2340 p. j.; 3 kinderen beneden 17 jaar; woonplaats Velaen. Hoeveel inkomstenbelasting moet ik betalen? 2. Huur, eveneens te Velsen 8.50 p. w. Hoe veel pers. bel.? ANTWOORD: 1. Rljksinkomstenbelastlng 24.75; Gem. inkomstenbelasting 61.74. 2 Personeele belasting 48,88, waarbij aan genomen is dat de verkoopwaarde van het meubilair ongeveer 400 bedraagt. VRAAG: Inkomen 3000: 3 kinderen. 1. Hoeveel schoolgeld bijzondere school voor ge woon lager onderwijs moet betaald worden voor 1 kind? 2. Hoeveel voor 3 kinderen? ANTWOORD: 1. 10. 2. 3 x 10. RECEPTEN. VRAAG: Heeft u een recept voor een vruch tenbowl voor 15 personen (appel, banaan, ana nas en sinaasappel) ANTWOORD: Maak de vruchten schoon en verdeel ze In stukje». Doe deze ln de glazen bowl. Los een theelepel essence en een of meer lepels suiker, naar smaak, op in een flesch wit te wijn. Giet dit over de vruchten. De hoeveel heid ls voor een ander niet tc bepalen; dit moet gij zelf beoordoelen. VRAAG: Hoe bereidt men vleesch- en visch- croquef jes? ANTWOORD: 1. Pcnoodigd: 125 gr. vleesch- resten; lj^ d.L. melk of bouillon of Jus niet water; Ï0 gr. bloem; 20 gr. boter; peper, zout, muscaat, peterselie, een half ei of 1 eiwit. Hak of maal het vleesch fijn. Brengt boter en bloem roerend aan do kook, voeg er roerend en bij kleine scheutjes het vocht bij en laat steeds roerend. 10 minuten doorkoken. Ver meng ze dan met het vleesch en de krulden en laat, uitgespreid op een bord, koud en bijna stijf worden. Maak er dan 6 croquetten van en rol deze door paneermeel. Zorg, dat er geen barstjes in zijn en rol het qoor het mei water geklopte el. Rol dan nog eens door het paneer meel en bak 3 stuks te gelijk in zeer heete slaolie, waarbij ze geheet onder moeten liggen. Laat ze op grauw papier uitdruipen. 2. Benoodigd 125 gram visch zonder graten of velletjes. 1T,< d.L. molk of room; 10 gram bloem. 20 gr. boter, wat peper, zout. muscaat en ge bakte peterselie; een half ei of 1 eiwit paneeren. Vorm en bak dc croquetje6 der 1 is aangegeven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. en ziek door gevatte koude, alsipede bij pij nen van velerlei aard. zullen een van de hier onder genoemde Mijnhardt'a Poeders U spoedig helpen: Mljnhardt's Hoestpoeders. Grieppoeders.Hoofdpijnpoeders. Ver- koudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het kcopen h'.eroo! Prijs per poe-er 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. VRAAG: 1. Kan men blauwe crêpe de Chlne wasschen In motor-benzine, die door een laag watten gegoten is? 2. Dezelfde vraag voor vritto crêpe Georgette. Indien niet. hoe is dan de behandeling? ANTWOORD: 1. Ja, maar als de benzine nog niet volkomen helder is moet gij die nog eens door filtreerpapier filtreeren. 2. Crêpe Georgette kan bijna nooit tegen vooht. Probeert u het eens met een staaltje, of bet ln benzine niet leelijk wordt. Gaat het goed dan zouden wij u raden wat magnesia door de benzine te roeren, de crêpe Georgette er vlug door te slaan, even uit te rekken, zoodat de kreukels er wat uit gaan en in de schaduw drogen. Beide behandelingen bij voorkeur buiten en vooral geen vuur of Uoht in de nabijheid, ook niet bij de magnesia. PERSONEEL. VRAAG: Een meisje van 18 Jaax is werkzaam aan een strijkinrlchtlng te IJmuiden en is op gezegd tegen de volgende week. Zij heeft 3 pendagen staan, welke 4.bedragen. De pa troon weigert deze uit te betalen. 1. Heeft hij daar recht op? 2. Zoo niet. hoe te handelen? ANTWOORD: 1. Als gij met pendagen een eoort van garantie bedoelt, zeker niet. WU ons anders nader inlichten. 2. U wenden tot het Bureau van Arbelds recht. Jansweg 38. Dinsdagavond 7.30 uur. VRAAG: Heeft een dagmeisje van 8.30 tot 1.30 uur, dat lj4 week ziek geweest is, recht op doorbetaling van loon? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Is mevrouw verplicht voor haar dienstbode voor dag en nacht het ziekenfonds- geld te betalen? ANTWOORD: Neen. DIVERSEN. VRAAG: Bestaat er dit Jaar ook gelegenheid om een cursus voor eerste hulp bij ongelukken te volgen? Waar moet ik mij aanmelden en waar zijn nadere inlichtingen te bekomen? ANTWOORD: Wend u tot den Directeur van den Geneeskundigen dienst. Kenaupark 6. die tevens voorzitter is van den Ongevallendienst. of tot den commissaris van Politie, die secre taris is van dien dienst. VRAAG: 1. Hoe fietst men naar Vllssingen? Hoeveel K.M.? 2. Hoe naar Groningen? Hoeveel K.M-? ANTWOORD: Zie bis. 4 6 en 44 van het toe gezonden boekje „Per rijwiel door mooi Ne derland". OUDE MAN VERBRAND. Te Alblasserdam is de woning van den kleer maker Slotboom uitgebrand. De alleen wonen de man kon niet gered worden. Zijn verkoolde lijk is na de blusschlng van het vuur ln de woning gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den Inzender niet te ruggegeven. „IN HOLLAND NIETS NIEUWS". Mijnheer de Redacteur. Gaarne nog een korte repliek op het weder woord van R. V. onder den reeds overbekenden titel ..lm Westen nlchts Neues". Kort samengevat komt dit hierop neer: een groepje idealisten en een groep politieke drijvers (samen ongeveer 1 3 van ons geheele volk) misbruiken ..ons aller" vredes-ideaal schandelijk, want de knapste koppen op dit gebied n.l. diplomatieke en militaire deskun digen hebben uitgemaakt dat nationaal ont wapenen uit den booze ls. Het spijt onderge- teekende tegenover dit ..oordeel" hoe deskun dig en bezonken ook eenigszlns sceptisch te moeten staan. Zijn dit de meest objectieve beoordeelaars die R. V. heeft kunnen vinden. Vermoeuelijk dan was zelfs voor R. V. deze meening, van die zijde, geen volkomen ver rassing. Eerlijk gezegd voor mij ook niet. Een Hollandsche diplomaat of van welke na tionaliteit ook die in het openbaar tot een andere conclusie gekomen was had zich onmogelijk gemaakt. Voor de militaire deskundigen is de zaak mogelijk nog vitaler. Er zouden hier vergelijkingen gemaakt kunnen worden b.v. met vleesch- en drankhandel resp. met vege tarisme en drooglegging. Het spreekt vanzelf dat hiermede de in het openbaar geuite meeningen bedoeld worden, de innerlijke kun nen buiten bespreking blijven. Er is evenwel nog iets anders wat mij noopt om tegen het wederwoord van R. V. te pro testeeren en wel dit: in de herhaalde waar schuwing wordt gesproken van ,jia kalm overleg met verstand en geweten". Hoewel er verstandelijk veel voor ontwapening te zeggen Ls(.,de politieke drijverij" is stevig gefundeerd lees o.a. brochures prof. Van Embden) kan cr daaromtrent verschil van inzicht bestaan. Maar met het geweten staat de zaak toch eenltrsr.ins anders. Het zou kunnen zijn dat dit ondanks de knappe koppen maar vooral na kalm overleg tot een andere conclusie kwam dan R. V. en helaas nog de meerderheid van ons volk. En mocht het zijn dat we deze conclu sie dan konden vasthouden zelfs onder moei lijke omstandigheden. Want al zullen wij het daarin allen lang niet zoo ver brengen als de man die gezegd heeft „het is niet ge raden fets tégen het geweten te doen" de waarheid daarvan mogen we bij toeneming beseffen. En aan het oordeel van het geweten meent ondergeteekende de vraag van oorlogs toerusting of ontwapening met gerustheid te mogen toevertrouwen. Want de stem van het geweten is nauw verwant aan de stem van God. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. H. STEENSMA. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alphacca p. 10 Maart Dungeness, Buenos Aires n. Rotterdam. Abbekerk 10 Maart njn. van Batavia via Antwerpen. Algorab 7 Maart van Montevideo. Buenos Aires n. Rotterdam. Attika 10 Maart van Amsterdam naar Antwerpen. Bin tang 8 Maart van Belawan-Deli naar Penang. Bosch dijk 9 Maart te Belawan-Deli van Singapore. Calypso 8 Maart te New York van West- Indië. Christiaan Huygens 9 Maart van Sabang Amsterdam n. Batavia. Garoet 9 Maart te Cadix, Batavia naar Rotterdam. Kangean p. 8 Maart Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Kota Agoeng 10 Maart 20 u. van Port Said- Rotterdam n. Batavia. Kota Radja 10 Maart van Rotterdam n. Hamburg. Ma mix van St. Aldegonde 9 Maart van Sabang. Batavia n. Amsterdam. Meerkerk 9 Maart te Bombay van Rotter dam. Melampus p. 9 Maart Dungeness, Hamburg n. Liverpool. Navasota 11 Maart te Liverpool verwacht. Seattle en Portland n. Southampton, Lon den. Hamburg en Rotterdam. Nieuw Zeeland, 8 Maart te Sydney van Singapore. Oldekerk 9 Maart van Sabang, Japan naar Rotterdam. Poelau Bras 10 Maart te Amsterdam v Londen. Prins der Nederlanden 10 Maart te Port Said, Amsterdam n. Batavia. Rijnland 10 Maart van Amsterdam naar Hamburg. Simon Bolivar 10 Maart te Amsterdam van West-Indië. Salland p. 10 Maant Fernando Noronha, Buenos Aires n. Amsterdam. Scheldestroom 10 Maart te Tenerlffe, Am sterdam n. West-Afrika. Soekaboemi p. 10 Maart 20 u. Perim, Rot terdam n. Batavia. Slamat 10 Maart 13 u. te en 14 u. van Gibraltar. Rotterdam n. Batavia. Tawall 9 Maart van Belawan-Deli naar Pennang. Veendam 9 Maart te New York van Ber muda. Zeelandia 9 Maart van Rto de Janeiro. Amsterdam n. Buenos Aires. Arnfried 8 Maart te Pemambuoco van Am sterdam. Bennekom 9 Maart 12 u. 420 mijl van Lizard. Chili n. Amsterdam. Delftdljk 7 Maart n.m. te San Francisco v. Rotterdam. DamsterdU'k 7 Maart n.m. van Los Angeles Harbour, Paciflckust n. Rotterdam. Edam 9 Maart v.m. te New Orleans van Amsterdam. Grljpskerk 10 Maart van Lorenzo Marques, n. Beira. Heemskerk 10 Maart te Mossel Baai van Kaapstad. Indrapoera 5 Maart van Colombo. Batavia n. Rotterdam. Johan van Oldenbarneveld 10 Maart van Amsterdam n. Batavia. Maaskerk 8 Maart van Konakrl n. Havre. West-Afxika n. Amsterdam. Merauke 10 Maart te Pernis van Rotter dam. Meliskerk 10 Maart van Antwerpen naar Amsterdam. Nieuwkerk 10 Maart van Amsterdam naar Antwerpen. Randfon eln 11 Maart te Southampton verwacht, Beira n. Rotterdam. Simon Bolivar 10 Maart 15 u te LTmuiden verw., West-Indië n. Amsterdam. Sibajak 10 Maart vul te Rotterdam van Ba ia vla. Sing kop 9 Maart te Boston, Batavia naar New York. TJisaroea 5 Maart van Sjanghai. Tanimbar 10 Maart te Genua, Amsterdam u. Batavia. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 12 MAART. HILVERSUM 1875 M. Uitsluitend AVRO-Ultzending. 800 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Concert AVRO-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 1230 Concert Asta-orkest Den Haag o.l.v. J. Sllber- mann. 2.00 Concert Hartveld-kwartet. 3.00 Naaicursus. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Gramofoon. 530 Concert door Kovacs Lnjos met orkest. 6.30 Radio-Volksunlvesiteit. 7.00 Engelschc les Fred Fry. 8.00 Sportpraatje H. Hollander. 8.20 Aansluiting Concertgebouw, Amstedam. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Concert Kovacs Lajos cn zijn orkest. 11.20 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 RL 8 00 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8-OOGramofoonpl. 10.00 Zang NCRV-Dames- koor. 10.30 Zlekendfenst. 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Causerie. Pastoor Perquin. 12 00 Concert KRO-Trio oJ.v. P. Lustenhouwer. 1.30 Gramofoonpl. 2.15 Handwcrkcursus- 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Concert Mevr. A ZeemanCramer "sopraan», H. de Lange (bas), C. Hengeveld Jr. viool) en G Hengeveld (plano). 6.30 Gramofoonpl. 6 45 Knipcursus 7 00 Gramofoonpl. 7.15 W. E. v. Pota „Gondslagen en doel van de Nederl. Chr. Zeelleden-vereenlging". 7.30 Gramofoon. 8.00 Uitz van het Verband van Evang. Coin- missies der Geref. Kerken in Nederland NL m. v. Chr. Radiokoor o.l.v. G. Stam. 10 00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelspel door R. Foort. 11.30 Kerkdienst. 2.25 Uitz voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 620 Lezing. 635 Berichten. 7.00 Concert. Brosa-kwartet. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Persberichten. 940 Lezing. 955 Concert. F. Duret "sopraan». Orkest. 10.50 Dansmuziek. 12.20 Televisie. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 RL 805 Gramofoonpl 12.50 Gramofoonpl. 125 Gramefoonpl. 4 05 Dansmuziek. 905 Concert Orkest en solisten. 9.50 Orkestconcert. LANG ENBERG, 473 RL 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 10.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Con cert. Orkest en sopraan. 4.20 Concert vlooi en piano. 7.05 Concert. 7.35 Orkestconcert. 8.05 ..Kaspar Hauser". Hoorspel van E Ebermayer. Daarna: Berichten en tot 11-20: Dansmuziek. KALUNDBORG 11 53 M. 1120 Orkestconcert. 2 25 Liederen voordracht. 2.50 Orkestconcert. 7.20 Concért. Orkest, so listen en koor. 9.40 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338,2 RI. 508.5 M-5.20 Orkestconcert. 6.20 Kinderuur- tje. 720 Gramofoonpl. 7 50 Gramofoonnl. 8.20 Orkestconcert, zang en causerie. 338.2 M.: 5 20 Concert door kwintet. 7.20 GramofoonpL 7.50 GramofoonpL. 8.20 Concert.-Orkest en tenor- ZEESEN, 1635 M. 5 40—11 20 Lezingen. II 20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonnl. 220 Lezingen. 3.50 Concert. 4-50 Lezingen. 650 „Quersohnitt" durch „Die lustlgen Weiber von Windsor". O. Nlcolai M.m.v. orkest o.l.v. Szendrei- 8 20 Be richten. 8.30 Prager Zlka Kwartet. 930 Be richten en daarna tot 11 50 Dansmuziek. STEUNT! bg gelijken prjjj en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gj uw land en BESTRIJD! gjj de werkloosheid. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC t en ge it om t» I En toen hij het matroosje in het getraliede hok had gestopt, ging koning Knarstand kijken, of hij ook den anderen brutalen indringer kou pakken. Gelukkig wist Keesje beeneti te maken, al was het monster al heet dicht nabij. Het keek door het gordijn Waarheen Kce>jc cin& Hij zwom met geweldige slagen Keesje achterna. Hij brulde alsof hij met eenige liters water in zijn keel gorgelde. Hij sloeg met zijn klauwen uit woede, in den grond, terwijl zijn beenen met zwemvliezen hevig het water zwiepten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7