u:t de omstreken Met de reddingboot „Neeltje Jacoba" naar zee. .ASPIRINSr&S Sluit U iv Assurantiën Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 14 MAART 1931 VIERDE BLAD IJMU1DEN. In de volle branding. Proeven met golfslagstillende oliën. (Van onzen correspondent). De fJVeeltje Jacoba" tusschen de pieren. Door de Noord-Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij was besloten proeven te nemen met eenige soorten golfslag-stillende oliën. Daartoe bevonden zich aan boord van de „Neeltje Jacoba" de heeren Prof. Dr. W. Rein ders uit Delft, Dr. J. L. van der Minne van de B.P.M., J. D. Banting, student in de schei kunde en P. Booy Jr., adjunct-secretaris van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maat. chappij. Wij werden uitgenoodigd deze proeven mede te maken, van welke uitnoodi- ging wij een dankbaar gebruik maakten en zoo vertrokken wij dan, nadat allen van een zwemvest waren voorzien, met een stevige Noord-Wester bries naar zee. De hooge golven, die de pieren van TJmui- den op onbarmhartige wijze bestookten, maakten een onderzoekingstocht in volle zee allerminst tot een prettig karweitje. Wel scheen op dezen dag de zon en bleven de sneeuwbuien gelukkig achterwege. De Noord- we., ter beukte met kracht op de Hollandsche kust en gaf den schippers van de uitvarende trawlers de handen vol werk, zoodat men be grijpen kan, dat de „Neeltje-Jacoba", toen zij .■tegen'-twee uur de haringhaven verliet, zich 'nu niet-bepaald voor een lichte taak geplaatst zag. De „Neeltje Jacoba" begon dan ook al direct buiten de pieren hevig te slingeren en wij, die geen zeebéenen hadden, moesten ons stevig vasthouden om niet van bakboord naar stuurboord geslingerd te worden. Hooge zeeën kwamen over boord gestort en het water spatte ons van boven af om de ooren. Op last van den heer Booy Jr. werd eerst een eind om de Zuid gevaren en werd de eer ste proef met minerale olie genomen. De tanks van de „Neeltje Jacoba" welke met deze olie gevuld waren, werden opengezet en langzaam werd de olie op de golven gestort. Toen door den schipper een wijden cirkel wa- beschreven konden wij duidelijk de olie op de golven zien drijven, doch het resultaat was alleen, dat het schuim van de kokende zee aanvankelijk minder en zooals men dit pleegt te noemen dood werd. De golfslag werd er niet noemenswaard minder door, zoodat dan ook door den professor en zijn assi tenten erkend moest worden, 'dat deze proef als niet geslaagd moest worden be schouwd. Nu werd koers gehouden naar den Noord en hevig slingerend stoomde de „Neeltje Jacoba" door de woest kokende golven. Toen de „Neeltje Jacoba" ver genoeg om den Noord was gevaren werd een proef met traan genomen. Wij waren juist even buiten de branding, toen de traan door de beman ning over de golven gegoten werd. Ook hier werd een cirkel beschreven en nu konden wij duidelijk constateeren dat de golfslag aanvankelijk minder was en de zee binnen den cirkel zelfs vlak werd. Het was een eigenaardig gezicht, midden tusschen de woe t kokende, hoog opschuimende golven een watervlak te zien, waar de golfslag vol komen gebroken wa-:. Het was volgens den heer Booy Jr. vooruit wel bekend dat deze proef met traan zou slagen, doch daar deze traan des winters in koude dagen direct stolt, kan zij niet zoo gemakkelijk door de nauwe kranen wegvloeien. Dit is een zeer groot be zwaar. waardoor uitgezien moet worden naar een substantie die dezelfde uitwerking op de golven heeft als deze traan, doch des winters niet stolt. Na deze proef werd een eind naar de gas- bruiboei gevaren, waar de proef herhaald werd, doch nu met Engelsche stormolie. Ook al w'eer hevig van bakboord naar stuur boord slingerend, aan weer hoog op de zeeën om er met een flinken duik wederom tmschen te komen, voeren wij door. Voordat de Engelsche stormolie uitgegoten werd, wordt eerst koers gezet naar de brul boei om aan weer, al olie uitgietende, een cirkel te beschrijven. De uitwerking was bij lang na niet dezelfde als met de traan, doch wei ceter aan met de minerale one- De golf slag werd hier rustiger doch bleef toch nog in ruime mate koken. Hier was duidelijk te zien dat het-schuim dood was. Groote kalme witte plekken dreven op de zee en het schuim was er geheel afgenomen. De proef met de traan was dus het best geslaagd. Nu wilde de heer Booy Jr. ten Zuiden van de Zuidpier in de volle branding gaan varen en daar een heel vat traan uitgieten. De „Neeltje Jacoba" liep toen eerst naar binnen om dit vat te halen en tevens Prof. W. Reinders gelegenheid te geven zich te ont schepen. Weldra was het vat traan aan boord ge bracht en werd full speed naar buiten ge varen. Nu hadden vvy. .tea volle gelegenheid óm de zeewaardigheid van de reddingsboot en de bekwaamheid van onzen schipper Kramer te bewoiiabi-en. Midden in de branding, dan weer hoog op de golven gezwiept, dan weer met een don derend lawaai naar beneden gedrukt om ver volgens geheel schuin aan bakboord of stuur boord te liggen, voeren wij door en wij kun nen ons nu zoo ongeveer indenken welke zeeën er staan en welke gevaren dreigen als een flinke orkaan onze kusten teistert. Maar de „Neeltje Jacoba" is in handen van schipper Kramer volkomen veilig. Toen wij geheel midden in de branding zaten werd het vat traan geheel leeggegoten. Dit leverde ook een eigenaardig se -ouwsoel op. Eenige malen werd door de reddingboot een cirkel om de plek beschreven en net deed eigenaardig aan, dat midden in de branding de golfslag juist op deze plek veel minuer was. De proeven hebben dan ook tot dusver uit gewezen, dat traan het beite voldoet. Hierna voeren wij terug naar de haring- haven. Wij hebben met dezen tocht de overtuiging opgedaan, dat door het bestuur van de Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Mij. al het mo gelijke gedaan wordt, om het leven van an deren zoo veel mogelijk te beschermen'. „KERK EN VREDE". Bovengenoemde vereeniging hield een ver gadering in de „Julianaschool" te IJmuiden- Oost. Spreker voor den avond was Ds. Hu genholtz van Ammerstol, die tot onderwerp had gekozen: „Kerk en Vrede in de Inter nationale Crisis". De voorzitter der Vereeniging Dr. v. d. Flier opende de vergadering. Hierna zong „Nieuw Hosanna" eenige liederen. Ds. Hugenholtz stelde onder meer de vraag, of het ambt van legerpredikant wel vereenig- baar is met het Evangelie. Met een gerust ge weten meende Ds. Hugenholtz deze vraag ontkennend te kunnen beantwoorden. Een waar Chrhten moet een ramp kunnen dra gen, maar een mudaad mag hij niet begaan. Spr. eindigde zijn mooie rede met een op wekking, lid te worden van „Kerk en Vrede". Mejuffr. Meyns zong nog eenige liederen. Nadat eenige vragen uit de vergadering door den spreker waren beantwoord en het Gem. Zangkoor nog eenige liederen had ge zongen sloot de voorzitter de bijeenkomst De bemanning van de Neeltje Jacoba". In hun midden van links naar rechts de heeren: P. Booy Jr., Prof. Dr. W. Reinders, Dr. J. L.van der Minne en J. D. Bantbig. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 60 Cl», per regel. begint het. U niest, krijgt rillingen, U bent verkouden. NeemI direcf bij de eerste verschijn selen Aspirin-Tablelfen, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. ijjTlet op den oranjeband. Prijs 75 ets. oij een ge estigl Assurau e-oedrijf, dit voorkomt vee al te eurs eh ngen. Firma Hendrik: Kwok Hzn., Makelaars en Assurantie-bezorgers Parklaan 38 Haarlem Tel. I0224-262Z6 VELSEN VEREEN. TOT BESTRI. DING DER TUBERCULOSE. De Vereeniging tot, bestrijding der Tuber culose in de gemeente Velsen, verzoekt ons mede te deelen, dat er nog steeds eenige prijzen, waaronder zelfs een wollen deken onafgehaald 2ijn. Ieder wordt in zijn of baai- voordeel verzocht de nummers nog eens na te zien. BEVERWIJK V.A.R. A. - P R O P A G AND A. Vrijdagavond werd in de bovencaal van het café-restaurant „Oud-Mserenstein" een propagandavergadering gehouden, georga niseerd door de VARA-afdseling Beverwijk. De belangstelling was zeer groot. Als spreker trad op de heer A. de Vries, voorzitter van het hoofdbestuur, die in een enthousiast betoog deel en streven van de VARA uiteenzette. Het plaatselijk Avro-co- mité had van de uitnoodiging tot debat geen gebruik gemaakt. Het piccolo- en mondaccordeon-trio uit Uitgeest voerde met veel entrain enkele mu zieknummers uit, terwijl mevr. v. d. Wal uit Amsterdam o.m. voordroeg: „Wat wij eischen van jou", van mevr Roland Ho'st en een fragment uit het vierde bedriif van ..Schakels" van Herm. Heijermans. Ook zij werd met daverend applaus beloond. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag zou de door ce heeren Eijking. Tromp en Visser aangevraagde spoedeischende raadsvergadering worden gehouden, ten einde opnieuw te stemmen over het vcorstel-Eyking om aan de ongeor ganiseerde werklcozen 80 pet. uit te betalen van den uitgekeerden -steun aan de uitge- trokkenen. In de vorige vergadering staak ten over dit voorstel de stemmen. Van de 13 raadsleden waren slechts de heeren Eyking. Tromp en Visser, alsmede we'houder Steyn aanwez g. zcodat de. ver gadering wegens onvoltalligheid geen door gang kon vinden. DE VEREENIQDE ZANGERS. Het dubbel mannènkwartet „De Vereenig- de Zangers", dirigent de heer H. van Dijk gaf in het vereeniglngsgebouw der Ned, Herv. Gemeente in de Oostenvijkstraat het jaarlijksche concert, dat zich in een "grööte be'angstelling mocht verheugen. Het kwartet bracht op zeer goede wijze een met zorg samengesteld programma ten gehoore en oogstte daarmede veel succes, evenals het Doopsgezind Zangkoor, dat ter aanvulling optrad. Het instrumentale gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door het trio-Zwa nenburg. De bekende accordeon-virtuoos heeft in samenwerking m:t zijn beide doch ters. die heel aardig viool spelen, de aan wezigen eenige geno: veile oogenb'ikken ge schonken. Het publiek toonde zich over het spel van het trio opgetogen en uitte dit in een langdurige ovatie. H*t geheel vormde een welgeslaagd con cert. waarop „De Vereenigde Zangers" met genoegen kunnen terug zien. HEEMSTEDE VOOR DE WERKLOOZEN. EEN LOCALITEIT VOOR ONTSPANNING. Men schrijft ons: Zcoals wij reeds mededeelden is onlangs te Heemstede opgericht een comité, dat zich ten doel stelt de belangen van de werkloo- zen aldaar te behartigen. Dit comité heeft zich middel van een circulaire tot de inge zetenen gewend, om een geldelijke bijdrage te krijgen. De resultaten: hiervan hebben het mogelijk gemaakt, om het werk te be ginnen en zoo zal Maandag 16 Maart op ëenigszins offlciee'e wijze de opening plaats hebben van de localiteit. die door pastoor H. IJzermans voor dit doel beschikbaar is gesteld en wel de koffiekamer van het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg. De opening geschiedt door den voorzitter van het, comité den heer C. A. M. Jonckbloedt, terwijl een regent van het Seminarie Ilage- veld zich bereid heeft verklaard bij die ge legenheid een opwekkend woord te spreken. Van Maandag af zullen de werkloozen, ook de nlet-katholieken. mits zij zich hou den aan de door het bestuur van voormeld comité te stel en regelen, iederen dag wel kom zijn in deze localiteit en wel van des morgens 1012 uur en des middags van 2—5 uur. Zij kunnen zich daar aangenaam bccic houden met diverse spelen, biljarten, kaar ten, dammen, schaken enz. de leestafel zal voor ieder wat wils bieden, er is gezorgd voor een sigaartje, een pijpje tabak, en warmë drank, terwijl de leden van het comité zich bereid verklaarden nu en dan eens een oraatje te kernen maken, een woordje te zeggen, in één woord met raad en daad bij te staan. Dit alles nu ls mogelijk gemaakt door de mi ddadlgneid van de ingezetenen en door de buitengewone activiteit van het bestuur van het comité. Het is dan ook te hopen en dit is de ernstige wensch en het verlangen van dit comité, dat van deze localiteit een ruim en passend gebruik zal worden ge maakt endat de geldmiddelen het mo gelijk maken dit mooie en echt sociale werk voor te zetten De heer C. P. Nelis, penning meester van het comité heeft zijn postreke ning no. 65553 beschikbaar gesteld voor een ieder die behoefte gevoeld a sneg een offer tje te brengen voor zijn medebroeder di in nood is. ZANDVOORT HET GROOT NATIONAAL ZANG CONCOURS. Hrt mannenkoor „Onderling Hulp Betoon" heeft de beker ontvangen welke de British- American Tobacca Ce. (Holland) toegezegd had voor het a.s, groot nationaal zangcon cours, te houden in Mei. Het is een prachtige beker op voet, hoogte 50 c.M. Op het deksel is een staande mannen figuur met lauwerkrans in de hand, met in het midden een inscriptie, luidende: „Zand- voort 1931. Ie prijs mannenkoren „Excel lence". Beschikbaar gesteld door de fabri kanten der Clysma Egyptian Cigarettes". Zeer zeker een prijs, waard om gewonnen te worden. HILLECOM JUBILEUM. Deze maand zal het 12 12 Jaar geleden zijii. dat de zusters van O.L.V. met het on derwijs ln de St. Joseph parochie aanvingen. Wegens den Vastetijd zal dit Jubileum op den 2en Paaschdag worden gevierd. EEN COMITé VOOR ZUIVERE FILMKUNST, Xy'ÊKR A VANTGARDE-VOORSTELLINGEN TE HAARLEM. Hier ter stede is opgericht een Comité voor Zuivere Filmkunst. Het comiié stelt zich ten doel de gcede film, dat wil zeggen, de uit kunstzinnig oogpunt goede film, onder het publiek te brengen. Zijn werk kan eeniger- mate beschouwd worden als een voortzetting van dat der Filmliga, welke hier eenige Jaren geleden bestend, doch waarvan de afdeellng wegens onvoldoende belangstelling moest worden opgeheven. Het comité wil echter ver der gaan dan de Liga, namelijk de kunst film niet a'.Ieen vertccnen voor een bepaalde groep menschen, doch vcor het groote publiek Het meent, dat het dit, gezien de verande ringen ten goede, die de smaak van he: publiek reeds ondergaan heeft, thans met kans op succes doen kan. Het comité staa: in verbinding met het theater der a van', earde te Amsterdam, „De Uitkijk", dat weke lijks kLinstfilms voor het publiek vertoond en met veel succes. Hetzelfde wil het voor Haar lem mogelijk maken, op kleiner schaal, door van tijd tot- tijd vortooningen te geven van het werk der voorhoede. Dc eerste voorstelling zal Zondagavond aanstaande gegeven worden. Daarvoor is ge kozen de zaal van het gebouw „St. Bavo". Het volgende programma is samengesteld: ..Het Visioen van den Rijkdom", „Miracles du Cinéma", „Tolsboï Intime", „Emak Bakia". Nogent sur Marne", „Regen". Het programma bedoelt een overzicht te geven van de filmkunst sinds 1906. Het eerste nummer ls dan ook een Pathé-filmpje uil dat jaar, gelijk ook de Liga te Haarlem we- eens vertoond heeft. „Miracles du Cinéma" is een bloemlezing uit filmjournalen, die een overzicht geeft v.an de eerste artistieke éle menten in de film. Ook dit ls reeds door d« filmliga vertoond. Het derde nummer ls een klein Tolstoi - filmpje, het eenige, dat ooit van den schrijver gemaakt is. Het filmisch poëem „Emak Bakia" van Man Ray draaide destijds cck bij de Liga. De film is een zuivere uitbeelding van visueel rythme. doch de waarde werd zeer verschil lend beoordeeld. „Nogent sur Marne" is de naam van een plaatsje bij Parijs, Zondagsch uitgaansoord voor de Parijzenaren. De film, in het genre van „Menschen am Sonntag" geeft het leven van eenvoudige lieden weer, gezien met het oog van den kunstenaar. „Regen" van Joris Ivens en M. Franken behoort tot de bekendste Hollandsche kunst films en werd reeds in ons blad besproken- In het Comité hebben zitting genomen de heeren C. Hoogstraten en J. C. Frevel. secre taris. Menn hoopt het comité nog uit te breiden. FRAGONARD IN DE ALLANCE FRA-NVAISE. BURCELIJKEN STAND BLOEMENDAAL. Bevallen: A. W. Dedding-van der Wiel, z. Overleden: E. L. Th. Eichholtz, 88 j. G. Th. M. van den Bosch, 73 j. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a (0 Ct*. per regel. moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaat en zacht. Purol in doozen van 30, CO cn 90 ct.Bij Apoth. en Drogisten. Men schrijft ons; Nu de Alliance Franchise te Haarlem de goede Idee heeft gehad Georges Grappe. den conservator van het Rodinmuseum te Parijs cn tevens den uitnemenden kenner der Fran- sche schilders uit de 18e eeuw. uit te noodigen lot het houden van een voordracht over Fragonard, zal het niet ondienstig zijn hier te wijzen op de groote beteekenfs van een kunstenaar, die ze-er sterk den invloed heeft ondergaan der Hollandsche meesters. Zijn krachtig realisme in de behandeling van costuums en bizonderheden gciuigt daar op ondubbelzinnige wijze van en het landschap, dat een voorname plaats bekleedt fn zijn schilderwerk, vertoont naast een duurtamen mvloed van Tieoolo de duideliike sporen van de realistische comoositie d^r Hollanders. Zijn oreng naar nauwkeurigheid en waarheid "e- oaard aan ziin voorliefde voor wazige luc'rien. aoo merst"rl'ik weergegeven door ren Rvs- dael. een Wijnants. een Plet°r de Hoogh. een Van der Meer uit Delft, verklaren vo'^-nde zijn groote bewondering voor onze landge- nooten. die hij. wat ook Vlrglle Josz daar.an moge zegeen. in de Hohandsche musea zelve is gaan bestudeeren. Jammer, dat ln zijn levensbeschrijving de bizonderheden over deze reis ontbreken, maar de Fragonnrd^enner Portalis wijst er terecht op dat zijn teekenin- cen naar de ..Nachtwacht" van Rembrandt en den „Schuttersmaaltijd" van Van der Hel^t. s'ecbts te Amsterdam kunnen ziin ge maakt. Ook Tboré-Bureer. die van nabij ziin landschaonen heeft bestudeerd uit de col lectie Walferdin. komt tot dezelfde conclude. Overigens was Fraeonard ccn te begaafd schilder dnn dat ziin neiging tot imiteeren, uit bewondering geboren, hem had. kunnen ■•chaden en zoo is de studie en de Invloed der Hoenders hem ten zegen geworden. Het zou oo de voordracht van Oranne voornit'oocen zijn. als wij hier in nadere bizonderheden emgen treden "over den fHnen Franpehen schilder, wiens huwelijk op zulk een bekoorlijke wiiz.e door den confé rencier der AUlpnce Frarcahe is beschreien 'u het- fraai geïllustreerde artikel van het laatst verschenen Kerstnummer der ..Il lustration". Wil hebben alleen willen wijzen op een eigenschap van den kunstenaar, die hem ln de oogen van een Hollandsch publiek ongetwijfeld interessanter moet doen voor komen en die tevens de leden der Alliance Francaise in grooten getale Dinsdag a.s. zal lokken naar de bovenzalen van „de Kroon". Dat zij daarbij zullen kennis maken met een der beste biografen van Fragonard ls een dubbel voordeel. Georges Grappe. die kunst geschiedschrijver en criticus is en als con férencier zeer zeker tot de bes'en mag ge rekend worden, is tevens de sehrbver va" 'en beroemden rom"n „Un soir a Cordnue" die als een meesterstuk van lokale kleur kan worden beschouwd en waarvan Téon p ons vertelt, dat hij hem driemaal ln veertien dagen heeft gelezen en er telkens nieuwe schoonheden in heeft ontdekt. S. NOOIT MEER OORLOG FEDERATIE. Vrijdagavond had in het gebouw der Theo- iOliasticnting do jaarHJksriie -vergadering plaats der afd. Haarlem van 'de N.M.o.F. Aan bet door (hu voorzitter if»;-gebrachte verslag ontlesnen wij de voi&endè gegevens: het ledental nam met meer dan 100 toe. De Vrede.bode werd ook dit jaar periodiek ten getale van 35000 in Haarlem cn omstreken verspreid door een daartoe in het leven ge roepen organisatie, die Haarlem ln 35 distric- etn verdeelde en met ruim 60 leden de dis tributie verzorgde. In samenwerking met „Kun.it aan het Volk" declameerde de heer Louis van Gasteren voor een goed gevu'-le zaal naar aanleiding van Remarque's „Van het Weitelijk front geen nieuws". Krachtige steun werd verleend aan het Coriité van Actie tegen dc Vlootwet. Voor een stampvolle zaal van den Protestanten bond spraken Fedde Schurer, A. R. de Jong en Garmt Stuyveling. Toen de vlootwet on danks der. uitge-prokeu volkswil toch werd aangenomen verscheen de V redes bode bij wijze van protect in rouwrand. De afdeellng verzorgde de verspreiding van 35000 ex. van het manifest van het comité tegen dien.t- dwang en militaire africhting der Jeugd. In samenwerking met andere vredeskringen werd de Centrale Commissie voor Vredeswerk opgericht met als voornaamste doel de Vre de bode-dlstributie-organisatie ook ln andcro plaatsen ln te richten. De opvoering van ..Er staat geschreven" werd krachtig gesteund terwijl de 11e November werd herdacht door het door de stad rijden met twee vredes- auto's waarbij 15.000 strooibiljetten werden verspreid. Voorstellen werden aangenomen om werk plaatsen, scholen en kantoren als zoodanig als lid van de afd. aan te nemen. Enkele groote inrichtingen maakten hiervan ge bruik. Het verslag van den penningmeester sloot met een bedrag ad pi nt. 800 aan inkomsten en uitgaven, grootendeels benoodlgd voor den Vredesbode. De propaganda bij gelegenheid van de op voering van de film „lm We ten nlchta Neues" heeft als cevolg gehad een toeneming van meer dan 100 nieuwe leden, terwijl de bij de N.M.O.F. aangesloten vereenlglr.gen ook gedurende deze periode een belangrijke toeneming van ledental te boeken hadden: 30.000 ex. van het bekende strooibiljet, waar naar met een lichtreclame op het doek werd verwezen, werden uitgereikt. De afd. Haarlem van den Alg. Ned. Vrouwen Vredesbond kreeg 100 nieuwe loden, de afd- Heemstede 40. Kerk en Vrede 40. Kerk en Vrede Noord 30, Volkenbond en Vrede pl.m. 10. Jongeren Vredesactie 5. Int. Ant. Mil. Ver. 4 en de Vrijz. Dem. Jongeren 6 nieuwe leden. Hoewei een mooi re;ultaat is het bij verre na niet genoeg. Zal de critleke ontwapenings conferentie in 1932 slagen dan moet geheel het volk gemobiliseerd worden vóór den vrede on tegen den oorlog. Subridie werd verleend aan de Duilsch- Nederl.-Be'g. Verbroederingsconferentie die in Mei te Luik wordt ge!:ouden. Een commissie werd benoemd om de levens vatbaarheid te onderzoeken van het denk beeld om bij gelegenheid van de ontwape ningsconferentie en voor den duur dier con ferentie oen permanenten optocht door de conferentie tad te organisecrcn. waaraan honderdduizenden uit alle landen zullen moeten deelnemen met het doel demonstra tief den wil der volkeren te laten kennen dat het hun ernst is met den Vrede en dat niet larger straffeloos daarmede kan worden ge sold. Nadat nog enkele vragen zijn gesteld sloot de voorzitter te half elf de zeer geanimeerde vergadering.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11