DE BILT HERINGA &WUTHRICH,H""~ BLIKSEMBEVEILIGING PERMANENT-WAVE f 3.50 MAISON BAUER h'eur Haar. HAARLEM'S DAGBLAD (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 19 Maart. Samenwerking! Vele ingezonden stukken, in den laatsten tijd in ons blad verschenen, hebban bewezen dat men het eens is met ons voortdurend streven naar actie-uil-de-menigte om de Ontwapeningsconferentie een ruggesteun te geven. De strooming wordt steeds sterker. Ook persoonlijk tot mij gerichte brieven, en be zoeken. getuigen daarvan. Terwijl de erva ring leert dat achter deze actieve menschen een leger staat in dit geval een anti-oor- logsleger dat duizenden malen talrijker is dan zij. Ik zou opnieuw willen zeggen tot- hen die reeds leden zijn van vredesvereerïi- gingen. en ook tot hen die behooren tot vakorganisaties niet alleen die der arbei ders. maar in den ruimsten zin des woords. want. het betreft ons allen, en wij en de onzen zullen allen in de slachting gesleept worden, als er weer oorlog komt - Doet voorstel len in uw organisaties! Vraagt vergaderin gen aan! Komt- met een planhetzij voor een petitie, een tocht naar Genève, of wat dan ook. En dringt er vooral bij uw bestuur op aan dat het overleg pleegt met andere organisa ties. opdat samenwerking, eenheid bereikt worden. Of de een voor dienstweigering is de ander voor nationale ontwapening, een derde alleen voor internationale ontwapeningwat doet dat er in dit geval toe? Er komt nu een wereldconferentie voor internationale ont wapening. waarop iets bereikt kan worden. En voor internationale ontwapening zijn al len. zonder uitzonden-ing, die den ooi log wil len bestrijden. Zij kunnen dus gemeenschap pelijk ageeren. Er is niets dat het hen belet. Hot hoeft Jansen, die een tegenstander van nationale ontwapening is. geen zier te hinde ren dat hij op dezelfde lijst staat, of aan de zelfde betooging in Genève meedoet, met Pie- tersen die ervoor is. De conferentie in Genève betreft immers geen nationale maar interna tionale ontwapening, en die willen Jansen en Pletcrsen belden! Het verwondert mij dat hierover nu weer disputen zouden moeten ontstaan. Wij be hoeven geen belijdenis in Genève te gaan doen van onze diverse inzichten omtrent nationaal beleid! Wij hebben daar alleen te maken met de groote zaak: met interna tionale ontwapening. Wij staan voor het feit dat die conferentie gehouden zal worden, en met die conferentie alleen hebben wij te maken als daarvoor een actie begonnen wordt. Denkt ti soms dat- ze in Genève zullen gaan vragen :Jr» maar hoeveel van ulieden vinden nu eigenlijk dat Nederland eerst maar eens ont wapenen moest en hoeveel vredesvereeni- glngen van verschillende richting hebt- u wel. en hoeveel percent Roomschen zijn erbij, en hoeveri modern georganiseerd^ arbeiders, en hoeveel dienstweigeraars enz. enz.? Dat iaat Genève zoo koud als een steen. Het vraagt maar één ding: een algemeen stuwend pro test tegen den waanzinnigen wedstrijd in be wapening. een algemeene uitdrukking van den wil der massaas, dat zij de oorlog als een kwaadaardige ziekte, als een pest en de greatste schande der menschheid, willen uit roeien. Wie er naar Genève gaan komt er totaal niets op aan. als zij allen maar bezield zijn met geestdrift voor internationale ontwape ning, voor strijd egen denoorlog. En: hoe meer hoe liever. Het spreekt toch waarachtig vanzelf dat. in deze wereldactie in de eerste plaats eenheidéen willen, éen streven naar het hoofddoel.tot uiting moeten ko men! Alle demonstraties van verdee'dheid werken juist in dezen strijd als vergif, als een nieuwe kanker. Wie zet nu de nationale ver deeldheden op den voorgrond als hij de inter nationale wil helpen uitroeien! Zij doen er niet loc. zij zijn secundair, zij moeten op zij worden gezet. Men moet in staat zijn want daarvoor is Genève, daarvoor is de Vol kenbond, daarvoor dient ook de Ontwape ningsconferentie de dingen in het groot te zien en in het groot te doen. En zich dus tot de vervaarlijke hoogte op te werken, dat eigen onderlinge verdeeldheidjes, dierbare geschilletjes, ten bate van een grooter doel genegeerd worden. Lukt dat in Nederland, iet. falen onze or ganisaties erin om gemeenschappelijk den steun e geven waarom leidende mannen in den Volkenbond zoo vele malen de wereld ge vraagd hebben, dan schiet Nederland bij de Ontwapeningsconferentie tekort. Dan slaat hot een miserabel figuur zooal niet bij de andere naties, dan toch tegenover zichzelf, hetgeen erger is. Ik weiger voora'snog te ge- loovcn, dat ons volk zóó verdeeld zou zijn. dat het zelfs dit niet zou kunnen prestee- ren in den strijd tegen den oorlog, en tenmin ste waar maken hetgeen men zoo gaarne be weert: dat juist wij zoo vredelievend zijn. zoo fel tegen den oorlog gekant, en dat juist ons land ..de bakermat van den vrede" zou zijn. Er is nu een goede gelegenheid om dat eens met daden te bewijzen niet door het hou den van een conferentie in Den Haag. het stichten van een Vredespaleis of gezwollen taal over wijlen Hugo de Groot, maar door een actieve, massale uiting van het volk zelf. Genève vraagt Iets „noch nie dagewesenes" in demonstratie van den volkswil aller lan den. Welnu wat doen wij? R. P. Mej. M. C. BERDENIS VAN BERLEKOM. In de vergadering van de Plaatselijke Com missie van Toezicht op het L. O van Vrijdag 27 Maart a.s. zal mej. M. C. Berdenis van Berlekom afscheid nemen als secretaresse dier commissie. Mej. Beröcnls van Berlekom had oorspron kelijk alleen zitting in de commissie voor de handwerken. Later kwam zij in de gewone commissie van toezicht, waarvan zij in Ja nuari 1920 secretaresse werd. ZIJ heeft haar taak waarlijk nooit als een sinecure opgevat, en haar arbeid werd dan ook steeds door bestuur en leden ten zeerste gewaardeerd. In de vergaderingen bleek de secretaresse steeds met alle zaken, het onderwijs en de commissie betreffende, uitmuntend op d^ hoog e te zijn. Het jaarlljksch verslag betref fende den toestand van het lager on 'erwlj In de gemeente Haarlem, van haar hand munt altijd uit door duidelijkheid en nauw keurigheid. Mej. Berdenis vertegenwoordigde vaak bij verschillende gelegenheden, als prijsuit reikingen 'opening vaii nieuwe scholen, de pominissie up waardige wijze. DONDERDAC 19 MAART 1931 DE MOORDAANSLAG TE BLOEMENDAAL. De zaak voor de Rechtbank. EISCH: 2 JAAR. In den avond van 7 Januari is te Bloe- mendaal, naar onze lezers zich herinneren zullen, een moordaanslag gepleegd door iemand uit Leiden op zijn vrouw, waarvan hij geschieden leefde. Nadat zij uit de tram van Haarlem gestapt was. volgde haar echtgenoot, die haar opgewacht had, haar. Hü bracht haar op den Bloemendaalschen weg bij het huis. waar zij logeerde, steken in den rug 10e. De dader maakte zich uit de voeten, doch hij werd den dag daarop te Leiden gearresteerd. Het mes werd in een boschje aan den Potgieterweg gevon den. Thans stond de pleger van den aanslag, de 47-jarlge E. J. C. uit Leiden, nu gede tineerd. voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. Ten laste was gelegd, dat hij zijn echt- genoote opzettelijk steken had toegebracht in haar lichaam en in haar rechterarm, teneinde haar van het leven te berooven. althans opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, subsidiair, dat liij haar een aantal steken heeft toegebracht, waardoor zij bloedend werd gewond en pijnlijk aan gedaan. Verdachte heeft een bekentenis afgelegd. Bij het begin van de zitting vroeg de verdediger, mr. H. J. M. Tonino. behande ling met gesloten deuren. De Rechtbank concludeerde in Raadkamer, dat daartoe geen termen aanwezig waren. De eerste getuige dr. C. L. W. Ruys, chirurg aan het Diaconessenhuis legde ver klaringen af over den aard der wonden. Wanneer de wonden dieper zouden zijn geweest, zou volgens den deskundige de long getroffen zijn. Levensgevaar had dan kunnen ontstaan. Het bloedverlies had zeer ernstig kunnen zijn. Tweede getuige was verdachte's echtge- noote. mevrouw M. E. C. Geb. V., 42 jaar oud en wonende te Leiden. Zij schetste hoe er in het najaar 1930 oneenigheid was ontstaan tusschen haar en haar echtge noot. In Januari heeft getuige zich daarop naar het huis van haar kennis, den heer G. te Bloemendaal begeven. Haar man heeft haar, nadat hij haar den bewusten avond gevolgd was. aangespro ken. Aan de manier waarop hij sprak, be merkte zij dat hij te veel gedronken had. Verder herinnert getuige zich niets meer, dan dat zij aangegrepen is. Het mes heeft zij niet gevoeld. Het handtaschje dat getuige bij zich had heeft zij later niet meer gehad. Verdachte zeide, dat hij zich weet te her inneren zijn vrouw te hebben aangegre pen. Na het verdere getuigenverhoor elschte het O. M. een gevangenisstraf van 2 jaar niet aftrek der preventieve hechtenis. DE RAMP-MET DE „VIKING". OVERLEVENDEN MET HONGERSNOOD BEDREIGD. NEW-YORK. 19 Maart (Reuter). Nu de overlevenden van de ramp met de „Viking" op het Horse-eiland door hongersnood be dreigd worden, heeft de regeering van New- Foundland aan de bemanning der reddings booten opgedragen, te trachten over het ijs te voet het land te bereiken, daar de booten door het ijs geblokkeerd zijn. DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. CANDIDATENLIJST VRIJZ-DEM. BOND. De candidatenlijst van den Vrijzinnig De- mocratischen oBnd voor den Gemeenteraad te Haarlem is bij referendum onder de le den der afdeeling als volgt vastgesteld: 1. Mr. M. Slingen (aftr.); 2 A. G. Boes (aftr.); Mr. L. G. van Dam, 4. H. Heidstra (aftr.)5 mevr. M. E. Eizinga-Berlijn; 6 Mr. J. van der Vegt, 7. J. H. J. Hulsman; 8 H. P. Deinum. Aan het referendum werd door 71 pet. der leden deelgenomen. Tol zoover het ons geznden bericht. De heer Van Dam is dus op de lijst tus schen de zittende leden geplaatst, want de heer Heidstra. die thans voor den Vrijz.-Dem. Bor.d in den Raad zitting heeft, is no. 4 op de lijst gewordeji. MEJ. JO HOUWING OVERLEDEN. Mej. Jo Houwing. leem res in kook- en voe dingsleer alhier, is naar wij vernemen plot seling overleden. De crematie zal plaats hebben op Zaterdag 21 Maart as. te Westervcld, na aankomst van trein 14.16 aldaar. Mej. Houwing was sedert 1 October 1913 aLs kooklecrares aan het Gasbedrijf verbon den. Haai- taak. die zij tot volle tevredenheid van de leiding van het bedrijf met veel toe wijding vervulde, bestond in het geven van adviezen aan het publiek inzake het koken op gas. Zij gaf ook inlichtingen in de Toon- kamer van het bedrijf en organiseerde cur sussen in het koken op gas. AMSTERDAM'S BOSCHPLAN EN NIEUWER-AMSTEL. MINISTERIEELE INTERVENTIE INGEROEPEN. Het sociaal-democratische raadslid Olden- broek en het vrijzinnig-democratisch raadslid Kamp. beiden uit Nieuwer-Amstel hebben een telegram aan den minister van Binnenland- sche Zaken gezonden, waarin zij, naar aan leiding van een dezer dagen In den Raad aldaar genomen besluit om bouwvergunning te verleenen voor een 15-tal hulzen in den Buitendijkschen Bultcnveldertschen polder, den minister verzoeken om met- den meesten spoed in te grijpen opdat aan deze ergerlijke sabotage vin het Amsterdamsclie boschplan een einde komc. meldt: Hoogste barometerstand 770.5 mil, te Weenen Laagste barometerstand 748.0 mM. te Valentia. (Waarnemingen verricht in den morgen van 19 Maart, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt). en voorspelt: zwakken tot matigen ZuidOosctelijken tot Zuidelijken wind, licht tot half bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets zachter. Barometer Stand van heden 761 m.M- (Veranderlijk) Vorige stand 761 mM. Neiging: Stilstand. Opgave van Ta. A. FEDERMANN. Groote Houtstraat 37 - TeL 11059 Thermometer 19 Maart. Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 36 F. Hoogste heden tot 12 uur 55 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 19 Maart. Ondertrouwd 18 Maart: P. Visser en M. P Honderdors; H. Wassenberg en A. R. Besse- ling; A. Dozzi en G. Bakker; R. W. Arnold! en M. Bos; M. Singer en C. J. Devies; J. Ber- lemon en M. J. Kollaard, A. Boeser en S. R. Stolker; R. H Kreule en A. Zeegers; J. A. Kessens en A. M. van Eerden; A. G. Oude- jans en C. P. Faase; G. J. van Werven en B. F. Wicnert; J. W. Wichers en T. Jonkmans. Getrouwd 18 Maart: M. Scheffer en C. van Delden; A. J. v. d. Gevel en M. K. Borgmeier; H. H. H. v. d. Werft' en J. B. van Gooi. Bevallen 14 Maart; D. de JongWijnands, z 15 Maart: E. M. WïtlouSmeenk, d.; 16 Maart: E. Gosev/ehrde Graaf, d.; W. A. Krabbev. d. Brink, d M. M. E J. Heems kerkSchouten, z.; 17 Maart: J. A. v. d. SchootMulder, z.; R. van PaassenKohl- brugge, d.: J. H. VerwersBeck, z.; P. Jansen Walraven, 2 d.; H M. DroosKaart, d.; 18 Maart: G. Lohmannv. d. Kwaak, d. Overleden 17 Maart: C. M. Tibboel, 58 j., Jacobijnestraat; T. C. Dobber, 59 jaar, Gene raal Joubertstraat; J. M. B. Orelio, 75 j., Iordensslraat. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. wasschen, knippen en watergolf inbe grepen en met 6 maanden garantie. VANAF HEDEN TOT 1 APRIL a.S.. terwijl de dames, die Vrijdag, Zaterdag of Maandag a.s. van deze reclame-aan bieding gebruik maken, gratis een kaart voor 2 maat w^sschen en water golf ontvangen! Onze jarenlange vak kennis en ons nieuwste systeem garan- decren U de zuiverste en duurzaamste permanent bij een korte en prettige be handeling. PERSDELICT. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam had zlc-h Donderdag een redac teur van De Telegraaf te verantwoorden verdacht van smaadschrift ,subs eenvoudige beleediging. Volgens de dagvaarding zou de redacteur opzettelijk de eer on goeden naam van P. F. Kloppenburg hebben aangerand, door opzet telijk met het kennelijk doel daaraan rucht baarheid te geven Ln het ochtendblad van de Telegraaf van 5 Maart 1930 een artikel op te nemen of te doen nemen onder de hoof den „Drie of vier ton verduisterd?" „prac- tijken van oen bankier" en „de opzienbaren de arrestatie van den heer Kloppenburg te Haarlem" In het artikel werd de heer K. er van be schuldigd door zijn echtscheiding f 100.000 te hebben gereserveerd, toen hij zag. dat- zijn zaken slecht gingen. Van die f 100.000 woon de hij nu, toch met zijn vrouw, te Haarlem. De Officier van Justitie Mr. Massink zeide in zijn requisitoir, dat het element: opzette lijk handelen hier aanwezig is. Ook is de be doeling ruchtbaarheid te geven duidelijk. Wat het beroep op het algemeen belang be treft. zeide spr., dat hiervan z.i. niets is ge bleken. get. K. heeft onder eede verklaard, dat de feiten onjuist waren. Het algemeene be lang dient men op andere wijze, het ware be ter geweest- aldus spr. indien vooraf een uitvoerig onderzoek door de redactie was ingesteld. Mr. Massink wilde hier een voor beeld gesteld zien. Spr. elschte tenslotte te gen verd. een gevangenisstraf van veertien dagen wegens smaadschrift. De verdediger mr. J de Vrieze vroeg ont slag van rechtsvervolging, subs, vrijspraak. NIEUWS UIT INDIE 17 KEDEHS VERBRAND. KOTA RADJA. 19 Maart (Aneta). Te TJangkaboeJa zijn 17 kedehs afgebrand. Een 13-jarig meisje is in de vlammen omgeko men Do schade bedraagt f 24.000 en wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. NOG EEN BRANDSTICHTING. MEDAN, 18 Maart (Aneta) Analoog aan het geval van brandstichting to Pantaitjermin heeft zich thans zulk een geval voorgedaan te Tandjoengbalai waar des nachts brand uitbrak, we ke werd gebluscht en waarbij men een met petroleum begoten kedehwand aan trof alsmede in petroleum gedrenkte lappen. De bewoner van het huis was eveneens niet verzekerd en is waarschijnlijk onschuldig. Een in de nabijheid wonende tankeh was echter oververzekerd. Het onderzoek te Pan- taitjermin wees talrijke gevallen van zware over vei zekering uit, -*■ Na discussies die twee dagen geduurd heb ben, zijn de vertegenwoordigers van de dameskappersbonden uit elf landen te Ber lijn tot overeenstemming gekomen omtrent de vrouwelijke haardracht voor 1931. Een compromis is bereikt tusschen de twee uiter ste richtingen, die respectievelijk voor de korte en de lange haardracht streden. Aan alle kappers in de elf landen zal het besluit in de volgende omschrijving worden mede gedeeld: De scheiding moet in of vlak naast het midden liggen. Het haar aan de zijkanten moet iets langer gedragen worden en eenigrzins uitgedund. Het haar in de hals moet iets korter ge knipt worden. De watergolf in combinatie met de perma nente golf behoort beschouwd te worden als het belangrijkste onderdeel van een mooi en modieus kapsel. Deze beslis:ing lijkt mij van zoo bijzonder belang, na alle haarklooveri.ien op dit gebied, dat ik het weer niet kan nalaten De strijd is uitgestreden, Het is nu voor elkaar, De uitspraak is gevallen. De wet van haar voor haar. Wat in de naaste toekomst. Als heur haarmode geldt. Is door de groote bonzen Thans haarfijn vastgesteld. De vrouw mag niet nieer kiezen In 't vraagstuk lang of kort. Zij heeft slechts te aanvaarden wat voorgeschreven wordt. Van haren op de tanden Lees 'k niets in dit besluit, Let wel mijn lezeressen. Dat is dus voortaan uit. U zult mij mogelijk vragen, Wat mij dit schelen kan. Geen hoofdelijke omslag Bedreigt mijn rust als man. Dat is niet te ontkennen Mijn haar komt niet in 't spel, Maar onderwijl, als vader Heb ik mijn zorgen wel- Ik heb een kleine dochter Wordt in April zes jaar) Die heeft al sterk haar voorkeur In maat en stijl van haar. Aan weerszij van haar hoofdje Hangt, kort en blond, een vlecht. Heeft zij tot deze haardracht Nu voortaan nog het recht? Zij houdt zoo van die staartjes, Zij droomt er nu al van, Dat er een tijd zal komen, Dat z'er op zitten kan. Wat moet ik nu als vader? Ik neem het risico. In spijt van modewetten Gun ik 't mijn meiske zoo. Want 'k wed, als een dier bonzen Haar eens van aohtren zag, Dan zou hij zeker zeggen; Ach wat, de wetDat mag! P. GASUS. DE UITVOERING VAN DE TARWEWET. NADER NIEUWS. Het Alg. Hbld. kan meedèelen, dat als de commissiehandel bedoeld in het besluit tot uitvoering van de Tarwewet zal worden aan gewezen de N.V. Van Stolk's Commissiehan del te Rotterdam, die rèeds thans de tarwe aankoopt voor de Ned. Meelfabrieken, met uitzondering van de fabriek der Ned. Bakke rijen te Rotterdam, de z.g. coöperatieve, en eenige kleinere fabriekjes. Deze zal de in- landsehe tarwe voor alle fabrieken koopen van de monopolistische Tarwe Centrale, den georganiseerden landbouw dus, aan welks hoofd de heer S. L. Louwes komt te staan. Verder kan het blad mededeelen, dat men reeds begnnen is met het aannemen van con troleurs, verder dat de Tarwe-organisatie, die nog niet officieel is opgericht, reeds een voorschot aan de regeering heeft gevraagd van f 40.000 en tenslotte, dat men zich een „aanloop-maalcijfer" denkt van vijf procent. De datum van in werking treden is dan af hankelijk van de uitkomst der inventarisatie oogst 1930. Mocht b.v. blijken, dat de nog aanwezige bruikbare voorraden uit dien oogst bij een maalcijfer van 5 pet voor vier maanden toe reikend zijn. dan ligt het in de bedoeling één maand minder, dus drie maanden voor 15 September, het maalgcbod in werking te stellen, dus b.v. op 15 Juni. Alleen indien de uitkomst der inventarisa tie oogst 1930 wat betreft hoeveelheid en vooral qualiteït „miniem" is, zal de regeling eerst op den oogst 1931 van toepassing wor den verklaard, aldus is de bedoeling van den minister. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN ONDERHOUD VISCHHALLEN Op Vrijdag 20 Maart a.s. zal te Haarlem bij den Rijks Waterstaat worden aanbesteed het vernieuwen en verbeteren van de licht- kappen op vischhal C. AANVARING De motor logger KW. 163, genaamd Prinses Juliana, werd hedenmorgen in de vissc-hers- haven aangevaren door den motorlogger KW 105, genaamd Kees. Door deze aanvaring werd de bakboordverschansing van de KW. 163 naar binnen gezet. SCHEEPVAARTNIEUWS In den afgeloopen nacht is het Grieksche stoomschip Wanda met een lading graan van Odessa voor Amsterdam aangekomen. Genomd schip heeft in de haven van Bona in Afrika 10 dagen oponthoud gehad: deze haven werd aangeloopen om eenige herstel lingen uit te voeren. De sluizen te IJmuiden werden gepasseerd met een diepgang van 71 d.M Het Spaansche stoomschip Artxanda Men- di zal een dazer dagen met een lading ijzer erts van Bilbao naar het Hoogovenbedrijf vertrekken. Hedenmorgen is aan het Hoogovenbedrijf aangekomen het Engelschc stoomschip Faer Heat om een partij zwavelzure ammoniak voor Ierland te laden. Na belading aan ge noemd bedrijf zal dit stoomschip naar Am sterdam opvaren om aldaar zijn lading te completeeren. Het Fransche stoomschip Henri Mori is hedenmorgen met een lading ijzererts van Grandville aan het Hoogovenbedrijf aange komen. HET TWEEDE JEUGDCONCERT. DE WEDSTRIJD. Aan het slot van het tweede jeugdconcert werd In tegensvelling met den eersten keer, toen van de scholieren een kort verslag ge vraagd werd, een andere wedstrijd gehouden gehouden, die meer insloeg en duidelijk het nut van deze concerten aantoonde. Deze wedstrijd bestond in het herkennen van de instrumenten op het gehoor. Daartoe werden alle instrumenten, waarmede in den loop van het concert opnieuw kennis ge maakt was. achter de coulissen één voor één bespeeld. Op de strook onderaan het pro gramma konden de jongelui de bespeelde instrumenten invullen. Van de 212 ingelever de biljetten waren er 70, waarvan het aantal goed geraden instrumenten 6 of meer be droeg. Dit resultaat mag na slechts twee concerten zeer bevredigend genoemd wor den. Zes jongelui hadden alle 11 Instrumen ten juist geraden, twee waren er van 10, zes tien van 9, negen van 8, veertien van 7 en drieentwintig van 6 Juist geraden instrumen ten. Namen worden nu nog niet genoemd; de uitslag blijft weer bewaard tot het vol gende concert, dat over eenige maanden zal plaats hebben. Het ligt in de bedoeling ditmaal twee prij zen beschikbaar te stellen en vier troost prijzen, zoodat geen der zes jongelui, die het orkest reeds zoo goed kennen, met leege handen naar huis zal gaan. LISSE WEGVERBETERING. Door het rooien der boomen, staande aan het Vierkant en hot achteruitbrengen van den trottoirband is de verkeersweg in het centrum van het dorp zeer verbeterd. AUTO GESTOLEN. Van den heer J. P. alhier werd te Voor hout een auto gestolen. Door de Haa/gsche politie is de wagen teruggevonden. Een on derzoek wordt ingesteld. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de R.K. school is benoemd mej. A. P. Diedenhoven van Rot terdam. DIENSTPLICHT. De keuring voor den Dinstplicht voor deze gemeente voor de lichting 1932 heeft plaats op 1 en 2 Mei a.s. in het gebouw van open bare werken te Hillegom. HILLEGOM PROTESTVERGADERÏNG. Naar aanleiding van de weigering van heG Hillegomsche Nutsbestuur om het Nutsgebouw voortaan beschikbaar te stellen voor de lezin gen van de Protestantsché Debatclub, wordt Vrijdagavond in het, gebouw van den Hille- gomsohen Bestuurdersbond een protestverga- dering belegd, waar de heer J. H. Scheps uit Amsterdam zal spreken over het onderwerp: „Hoe het bestuur van het Departement Hille gom van het Nut van 't Algemeen zijn eigen geschiedenis verloochend heeft^ Debat wordt gewenscht. ZANDVOORT, OPENBARE VERKOOFING. Ten overstaan van de notarissen B. M. Serr.é te Haarlem en C. Gipon te Amsterdam is Woensdagmiddag te Zandvoort openbaar verkocht een huis, gelegen aan den Hooge- weg no. 32, met schuur, benevens het eeuwig durend recht van erfpacht op dien grond. Kooper was de heer J. van Sluysdam, q.q. te Zandvoort voor f 4500. ONDERLING HULPBETOON. Maandag 23 Maart houdt de Vrouwenver- eenlging van Onderling Hulpbetoon haar al- gemeene vergadering in Ons Buis. Behalve de jaarverslagen en de verkiezing van bestuursleden wegens periodieke aftre ding van de dames: B. Poolsv. Popta, T. WeberDrommel en G. KeurMolenaar komt aan de orde het voorstel van het be stuur om de eertijds genomen besluiten tot verstrekking van polikliniekkaarten en ver sterkende middelen in te trekken. In de toelichting bij 't laatste voorstel wordt opgemerkt, dat de kosten voor zieken* huisveirpleging de laatste jaren zeer gestegen zijn, 't Laatste jaar tot f 8000, zoodat bijna de gehecle som van con tribut ie gelden daar aan besteed moet worden. Ingevolge de Ziektewet kan vergoeding voor polikliniek-bezoek van de ziekenfondsen, ver kregen worden en gezien het feit, dat er ver schillende organisaties zijn. die versterkende middelen verstrekken, is het. bestuur van. meening. dat deze wijze van hulpverleening zonder noemenswaardig bezwaar, bij Onder ling Hulpbetoon kan worden ingetrokken, waardoor pl.m. f 1000 per jaar bezuinigd kan worden, welk bedrag noodwendig voor de ziekenhuisverpleging moet beschikbaar komen. SALARISVERHOOGING. De raadsleden I. Druif en J. Koning, heb ben bij den Raad het verzoek ingediend om het salaris van den doodgraver den heer P. Koper te verhoogen, omdat deze ook buiten diensttijd werk verricht, o.a. het verzorgen van den aanplant, het ophalen van pacht gelden, enz. De heer Druif verzoekt den Raad tevens het salaris van den badman W. Koper en van J. Paap te herzien en aan een besluit :ot verhooging, terugwerkende kracht te verleenen. PASSIEFILM. Zondag 29 Maart wordt in het Patronaat?* gebouw aan de Groote Krocht de Passiefilm vertoond: f4He; is volbracht/'#

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2