korfbal. Apropos zwemmen. ROEIEN BILJARTEN HONKBAL GYMNASTIEK ATHLETIEK DAMMEN SCHIETEN ZEILEN. SCHAKEN. VOETBALNIEUWS NED. KPRFBALBOND Overzicht. Animo heeft gisteren kranig werk geleverd 'door Volharding te Amsterdam één puntje te ontfutselen. De uitslag was 3—3. Haarlem 1 wil zich het kampioenschap niet meer laten ontgaan; zij stuurde een harer lastige concurrenten K. Z. 3 met liefst 62 naar Koog Zaandijk terug. Sport Vereent herstelt zich meer en meer en wist met 40 van de Zilvermeeuwen te winnen. Haarlem 2. dat te Amsterdam D.D.V. 2 ont moette, verloor, zooals verwacht werd, met 1—4. Advendo deed, wat we voorspelden, en hield de Purmercnders B. E. P. met 54 er on der. Wel een goede Lente-begin voor de Haar lemsche korfballers. Ranglijstjes. WESTELIJKE AFDEELING gesp. gew. gel verl. pnt. v. t. gem. Volharding 12 9 1 2 19 42—21 1-58 D. D. V. 2 11 8 0 3 16 46—21 1.45 Rohda 14 9 1 4 19 66—25 1.35 B. E. P. 11 6 2 3 14 45—20 1.27 Advendo 9 4 0 5 8 35—33 0 83 Animo 12 3 2 7 8 23—49 0.63 D. V. D. 2 10 2 0 8 4 19—64 0 40 Haarlem 2 9 0 0 9 0 9—55 0.03 3D Haarlem 1 12 8 2 2 18 41—17 1.50 Sport 12 7 2 3 16 36—17 l."0 K. Z. 3 10 5 2 3 12 32—13 121 Ados 10 5 2 3 12 20—19 1.20 Sportief 2 11 6 1 4 13 26—26 1.18 D. T. V. 3 10 3 1 6 7 18—36 0.70 Luk) 2 12 4 0 8 8 20—36 0.66 JRoda 7 0 0 7 0* 9—35 0.00 v 2 verliespunten. E: Hercules 12 11 1 0 23 45—17 191 W. K. 3 12 8 0 4 16 48—34 1 33 D. E. D. 11 7 0 4 14 37—20 1.27 Deska 9 4 3 2 11 34—21 1.22 Zilvermeeuwen 11 4 1 6 9 21—25 0-81 S. V. 14 4 1 9 9 27—45 0.64 R. Tecka 13 3 1 9 5 *38—49 0.T6 Advendo 2 10 1 1 8 3 11—44 0.30 2 verliespunten. AdvendoB. E. P. (54) In een vlug gespeelden wedstrijd is het Advendo gelukt, de twee puntjes te be machtigen. z Advendo heeft twee invallers, waarvoor mej. P. van Teylingen en E. Krelage in vielen. Direct na den uitworp ontwikkelt zich een vlug spel met Advendo iets in de meerderheid. De B. E. P.-aanvallen, die meestal door Kooiman geleid worden, zijn echter uiterst gevaarlijk. Nadat beide partijen eenige goede kansen gemist heb ben. weet Kooiman van een fout in de Avendo-verdecliging te profiteeren en aan B. li. P. de leiding te geven. Advendo gooit er dan nog een scheipje op cn bet duurt dan ook niet lang of Van He- zel weet met een handig schot de partijen weer op gelijken voet te brengen. De vakverwisseling is voor Advendo voor- deeliger en haar aanval krijgt volop werk. Het. wordt hier een kwestie vair het grootste uithoudingsvermogen. Na geruimen tijd stand te hebben gehouden, kan de B.E.P.- verdediging het tempo niet meer volgen, zocdat Deegenaar een geheel vrije kans krijgt, die hij weet te benutten (21). Na de hervatting zijn de eerste aanval len voor B. E. P. Deze worden echter afge slagen en er volgt dan een snelle Advendo- aanval .Theo v. d. Berg breekt door en den hem toegespeelden bal tikt hij, in volle vaart, zijnde, door den korf (31). Ook na de vakverwisseling blijft Advendo in de meerderheid. Toch zijn de aanvallen van B. E. P. ook thans gevaarlijk. Als er onge veer een kwartier gespeeld is weet Phillppo uit een algemeenen Advendo-aanval 't vier de doelpunt te scoren. De volgende B. E. P.- aanval maakt er echter direct 42 van. Advendo zakt dan af, terwijl B.E.P. komt opzetten. De verdediging der thuisclub krijgt het dan ook hard te verantwoorden. Succes voor B. E. P. kan echter niet uitblij ven ©n met twee verre schoten weet B. E. P. den achterstand in te halen (44). Er zijn dan nog ongeveer tien minuten te spelen. Beide ploegen geven zich nog eens geheel, maar toch is B. E. P. het meest in den aanval. Door onzuiver schieten weet zij echter niet te doelpunten. Dan volgt er nog een Advendo-aanval als een B.E.P.-ver- dediger een tactische fout begaat, krijgt Deegenaar nog een kans. die hij met een zuiver schot benut. (54). Direct daarop fluit de scheidsrechter einde. VolhardingAnimo (33) Animo verschijnt met- eenige invalsters; Volharding is voiledig. Reeds aanstonds neemt Volharding het spel in handen en binnen vijf minuten, is de stand 10. De oranjehemden spelen zich nu wat in. maar er wordt zwaar verdedigd door de Amsterdammers; succes blijft uit. Na ongeveer tien minuten schiet een Volharding^speler keurig in (20). Animo valt niet ontmoedigd enthousiast aan; allen spannen zich geducht in. Dan wordt na ongeveer een half uur Nosman zoo danig geblesseerd, dat hij van verder spelen moet afzien. Volharding laat niet invallen. Animo verslapt echter niet en de aanval, bestaande rit drie menschen, heeft het ver bazend druk tegen de volledige Volharding defensie; het gelukt G. Kruger den achter stand te verkleinen (21) Met dezen stand komt de rust. De rust schijnt Animo goed gedaan te hebben, want binnen vijf minuten weet G. Kruger de partijen op gelijken voet te bren gen (22). Dit is Volharding te bar; zij komt gewel dig opzetten en probeert het spel te for- ceeren. Animo blijft echter kalm door= spelen; na een kwartier heeft Bosch succes (2—3). De Animo-verdediging krijgt het nu zwaar te verantwoorden; zij weet tot vijf minuten vóór het eind stand te houden. Dan maakt een dame gelijk (33), waar mede het einde komt van dezen wedstrijd. De uitslag geeft de verhouding goed weer. AnimoAdvendo. Voor as. Zondag ls ingelascht de wed strijd AnimoAdvendo. HAARL. KORFBALBOND Animo 2—K. V. 1 (5—2) Door ziekte verschijnt Animo met eenige invalsters. Onmiddellijk na het begin krijgt de Animo- aanval eenige goede kansen, maar het schieten is nog onzuiver. Als K. V. ook wat ingespeeld is, krijgen we een aardigen wedstrijd te aanschouwen, met Animo voor doel gevaarlijker. Dan een snelle aanval en mej. J. Kuné weet keurig te doelpunten wat K. Kuné even later nadoet (20). K. V. komt opzetten en heeft pech als een mooi geschoten bal terugspringt. Tot rust gaan de partijen gelijk op. Na de rust weet Animo door een mooien bal van mej. Smits den voorsprong te ver- grooten, wat na twintig minuten door H&seleer en van Deurzen herhaald wordt, waardoor Animo een 50 voorsprong heeft. K.V. geeft ondanks dezen achterstand geen krimp en smaakt het genoegen een verdiend tegenpunt te maken (51). Er is nog ongeveer tien minuten te spelen Broekhuizen ziet dan zijn werken nog be loond met een mooien goal. daarmede den eindstand van dezen wedstrijd op 52 bren gend. Animo 3Always Ready 1 (02) In de ochtenduren speelde het derde twaalf tal een goeden wedstrijd tegen het zooveel sterkere Always Reday. Als de heer Arends de partijen in het veld roept, zien we onmiddellijk Animo enthousiast aanpakken, doch de verdediging der tegen partij bezweert alle gevaar. Na ongeveer een half uur weet Always Ready een voor ge plaatsten bal de hoogte in te slaan en op gelukkige wijze de leiding te nemen (01). Na de rust een inzinking van Animo, waar van Always Ready na tien minuten profi teert door een fraaien goal te maken (02). Nu komt Animo opzetten; van eenig over wicht is geen sprake meer. Het einde komt met 2—0 voor Always Ready. Verdere Uitslagen. D. D. V. 2—Haarlem 2 Haarlem 3Zilvermeeuwen 2 4—1 1—2 OxfordCambridge. CAMBRIDGE WINNAAR MET 2 1/2 LENGTE IN 19 MIN. 34 SEC. Uit Londen: Mede door het mooie voor jaarsweer was de belangstelling Zaterdag voor de historische bootrace tusschen de twee grootste Engelsche Universiteiten weer buitengewoon groot. Lar.gs beide oevers van dc Theems van Putney Bridge tot Mortlake stond het zwart van de t-oeschouwers. terwijl het water aan de kanten wemelde van gepa- voiseerde schepen met. belangstellenden. Even voor lialfdrie liggen beide ploegen aan den start. Oxford in de donkerblauwe shirts aan den Noordkant, den Middlesex- oever, en Cambridge in het lichtblauw aan den Zuidelijken boei. bij den Surrey-oever. Te half drie weerklinkt het startschot. Bei de ploegen zijn snel weg. Er wordt een hoog tempo geslagen van ongeveer 35. Toch is de slag van Cambridge forscher en gestadig loopt de lichtblauwe ploeg uit. Bij Hammer smith Bridge heeft Cambridge al een halve lengte voorsprong, die bij het schoolschip, als er twee mijlen zijn afgelegd, is vergroot tot 1 12 lengte. Het tempo ls iets rustiger ge worden. J Cambridge roeit vlot en soepel. Oxford slaat moeilijker en schijnt lichtelijk vermoeid Bij Chlswick Steps, na 2 3.4 mijl, is Cam bridge uitgeloopen tot 2 1 2 lengte voorsprong terwijl als de 3 1/2 lengte gepasseerd is. Ox ford een kleine 4 lengten achter ligt. Dan zet Oxford er een spurt in en ziet inderdaad kans een flink stuk in te loopen. Als de viermijl, boei gepasseerd wordt, is het verschil no0 slechts 2 1/2 bootlengte Dan zet ook Cambridge den spurt er In. De afstand is tekort om weer opnieuw uit te loopen on zoo gaat Cambridge als eerste door de finish in den tijd van 19 minuten 34 se conden. Oxlord was 2 1 2 boottengte achter. W ilhelmin»- Bil jartbeker. Bovengenoemde wedstrijden, die reeds vijf jaren een evenement vormen in de biljart- sport van Haarlem, beginnen deze week weder. In het lokaal van D.E.S. (Hotel ,,'t Hof van Holland") zal Woensdag 25. Donderdag 26. Vrijdag 27. Zaterdag 28 en Zondag 29 Maart om bovengenoemden kostbaren beker weder om gestreden worden. Daaraan doen een vier tal van de beste Haarlemsche biljarters mede, waardoor deze wedstrijden steeds veel pu bliek trekken. Er worden partijen gespeeld van 250 caram- boles-cadre op een tweetal uitmuntende Wil- hel mi nabil j arts. De eerste drié dagen alleen 's avonds, Za terdag om 2 uur te beginnen en Zondag reeds om 12 uur 's middags. Aan dit invitatie-tournooi van 8 spelers nemen thans deel: H. Boerwinkel (kampioen van Haarlem 1ste klasse van de BV. .Vriendenkring"); H. J Metz (B.V. ..H.BC W H. Verheyde (oud- kampïoen van Haarlem 1ste klasse van de B.V. ..Haarlem-Noord") D. A. de Foeljaeger (Bekerhouder, oud-kampioen van Haarlem, lste klasse van de B.V. ,.DE.S.") alle vier uit Haarlem. Verder: J. A. A. van Hout (BV. ..Benoorden het IJ". Amsterdam; A. Polak (B.V. .Amsterdam". Amsterdam); A. Den ker (B.V. ..Insulinde". Amsterdam)en G. Lam- mers (B V. ..Ons Genoegen". Zaandam, kam pioen van de Zaanstreek lste klasse). Jaarvergadering „Haarlem". Woensdag- 25 Maart houdt de Honkbalclub „Haarlem" haar jaarvergadering in .het ge bouw Roiehaghe. Behalve verkiezing van be- stuurs- en commissieleden staat op de agenda ook de behandeling van de agenda voor de Jaarvergadering van den N.H B. op 27 Maart _tc Amsterdam. Tilden en Kozeluh. Het. is nog niet lang geleden, dat er in alle landen tennisexperts waren, die met luider stemme verkondigden, dat de Tsjechische beroepsspeler Karei Kozeluh alle amateur kampioenen kon maken en breken. Als hij maar eens de kans kreeg. Het was natuurlijk hun bedoeiing hem die kans te geven en her haaldelijk zijn pogingen aangewend om Ko zeluh :n het vela te brengen tegen Lacos.e, Cochet of Tilden. Het is echter nooit gelukt, vanwege de amateuristische bezwaren. Nu is Tilden onlangs zelf ook prof. gewor den, hij heeft een goepje co'.legas om z'ch verzameld en toert daarmee door Amerika. Aangezien .Kozeluh er ook toe hoort, s ond niets den vaak gevraagden strijd Tilden— Kozeluh meer in den weg. En er werd natuur lijk weer luid om geroepen. Het gevolg is geweest dat Tilden in tien verschillende Ame- rikaansche steden rienmaal achtereen tegen Kozeluh heeft gespeeld en tienmaal m?t meer of minder gemak heeft gewonnen. Nu is dus de zaak toch wel beslist zou men zeg gen. Neen, wantrouwigen hebben ontdekt, dat Tilden de chef van de troep is en dat Koze luh het dus wijselijk wel zal laten, van hem te winnen, zelfs misschien volgens contract niet van hem mag winnen. Daarom blijven dezulken vragen om een match van Kozeluh tegen een amateur. Nu heb ik zelf waarlijk geen zeer hooge gedachte van de zuiverheid der bercepssport. Zoodra'het. geld er bij te pas komt. raakt de sportgedachte in de verdrukking. Maar ik ben juist daarom koppig genoeg om de on afgebroken reeks overwinningen van Tilden op Kozeluh wel zuiver te achten. As de hee- ren een afspraak hadden gemaakt, zouden zij bijv. beurtelings winnen, om de belang stelling van het publiek in het „spannende duel" levendig te houden. Maar Tilden wint en wint maar altijd en het resultaat is wel degelijk, dat de publieke belangstelling voor deze kampen in Amerika bedenkelijk vermin derd is- En Tilden blijft winnen, hetgeen voor mij niet alleen het klassieke vraagstuk omtrent de krachtsverhouding tot een oplos sing heeft 'gebracht, maar mij, eerlijk gezegd, ook zeer meevalt ten aanzien van de sportieve opvattingen dezer beroepsspelers. IIIIIIIHIIIIIIIIIHIItllllllllllllllllllllllllllllllUllllllliUlllllllllllllllllil Jaarvergadering B. G. V. „Turnlust". Onder leiding van den heer J. Honig hield de Beverwij ksche Gymnastiek vereeniging Turnlust haar jaarvergadering. Naar aanleiding van een desbetreffend in gekomen stuk werd besloten, deel te nemen aan de op Hemelvaartsdag in Haarlem te houden openlucht-uitvoering van den K.T.K. Uit het jaarverslag van den penningmees ter," den heer R. Gerssen, bleek, dat de in komsten en uitgaven niet elkaar in evenwicht zijn. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Versteeg, gaf een vermeerdering van het aantal bij Turnlust aangeslotenen sinds vorig jaar met 36. Het totaal is nu 355, ver deeld ais volgt: 38 damei, 26 heeren, 69 meis jes, 52 jongens en 170 donateurs. In het ver slag werd herinnerd aan de jubileumsviering, aan de huldiging van den voorzitter vanwege zijn 15-jarig lidmaatschap, en aan het af scheid va/n den heer H. van Doorn, sinds de oprichting één der steunpilaren van de veree niging. Vermelding vonden voorts de 3 Turn- lust-uitvoeringen (waarvan één openlucht uitvoering op Koninginnedag), de deelneming aan de opening van het Sportpark en aan de Haarlemsche Lighal-uitvoering, de door leden behaalde successen in de gymnastiekwedstrij- den, de atletiekwedstrijden en de athletiek- competitie van den Kennemer Turnkring, de deelneming aan de vaardigheidsproeven K.N. G.V., aan het damei keurkorps KTK. en aan den cursus Melkman. In het bestuur werden herkozen de heeren J. Honig (voorzitter), C. Versteeg (secretaris) en J. Steijn (commissaris). In de plaats van den heer A. Tabak, die als commissaris bedankte, kwam de heer L Visscher. Besloten werd. op Zondag 12 Juli per tou ring-car een tocht te ondernemen naar de provincie Utrecht. Nationale Singelloop. Voor den op Zaterdag 11 April te houden singelloop, die de Ciir. Gymnastiekvereni ging Turnlust in het programma van haar jubileums-uitvoering heeft opgenomen, blijkt veel belangstelling te beslaan. Start en finish zijn op de Oude Groen markt. Als starter zal optreden de heer Tenckinck, Commissaris van Politie. De route van den 3 1 2 K.M. loop (in twee afzonderlijke afdeelingen. n.l. één voor K.N.A.U. leden C en D klasse, en één voor niet K.NA.U. leden, inwoners van Haarlem e.o.) gaat in de rich ting Zijlstraat, en die van den 6 K.M. loop (eveneens in twee afzonderlijke afdeelingen, en wel één voor K.N.A.U. leden A en B klasse, en één voor niet bij de K.N.AU. aangeslote nen, inwoners van Haarlem e.o.) in de rich ting Spaarne Er starten telkens 2 afdeelin gen tegelijk, dte elkaar aan den Klopper singel nabij de Kennemerbrug zullen pas- ïeeren. Vóór den wedstrijd wordt een keuring ge houden. De prijs-uitreiking vindt plaats In het Gemeentelijk Concertgebouw. De inschrijving (met gelijktijdige storting van 40 c. inleggeld, voor klasse A en B 60 c.) sluit. 3 April aan het adres Vrouwenhek- straat 93. Keuzewedstrijd. Dinsdagavond vindt, in de zaal van het Ge meentelijk Lyceum te Haarlem de keuze plaats van de turnsters en turners, die den K.T.K. zullen vertegenwoordigen in den binnenkort te houden wedstrijd K.T.K. Zuiderkwartier. In aanmerking zullen komen 10 dames en 8 heeren. Beoordeeld worden de voor den wedstrijd geldende onderdeelen, n.l. voor dames verplicht vrije oefening, paard en paardsprong, naar keuze brug en rlngen- zwaai. en voor heeren verplicht vrije oefe ning, paard en paardsprong, naai- keuze brug, rek en ringen zwaai. Demonstratie. Zaterdag a.s. wordt in het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding een demonstra tie gehouden %-an de oefeningen voor de op 14 Mei te houden openlucht-uitvoering van den gennemer Turnkring. Propaganda-zwemfeest „Haarlem". Bovengenoemd Zwemfeest, onder het motto „Ieder Haarlemmer Zwemmer", belooft een groot succes te worden. Het programma biedt voor ..elck wat wils". In de allereerste plaats voor de jeugd met de nummers: 5 x 20 M. schoolslag-estafette voor de lagere scholen, 40 M. vrije slag voor leerlingen van middelbare en U.L.O. scholen, terwijl het programma bui ten het reeds gepubliceerde nummer voor alle inwoners van Haarlem en omstreken nog een voor het Haarlemsch publiek geheel nieuwe attractie bevat. n.l. een 4 x 40 M. vrije slag estafette voor Sportvereenigingen. Hierin zullen de vooraanstaande beoefenaars van alle takken van sport (het zwemmen uitge zonderd) elkander in het natte element be kampen. Een en ander zal worden afgewisseld met eenige demonstraties, te geven door leden van „Haarlem". Afd. Noord-Holland Ned. Zwembond. In de laatste vergadering van bovenge noemde afdeeling is het bestuur als volgt sa mengesteld: Mousset. voorzitter; Me Jr. De DoodKoene, secretaresse; De Vriese lid, Braam, lid en Liezenberg, lid. zoodat dus twee Haarlemmers in het afdeelingsbestuur hebben zitten genomen. Zwemkring „Haarlem". De zwemkring „Haarlem" hield zijn jaarlijk- sche algemeene vergadering, welke goed be zocht was. In zijn openingswoord dankte de voorzitter. Dr. Huizinga, in het bijzonder de Technische commissie van den H.Z.B. voor het door haar gedane werk en sprak de hoop uit. dat deze commissie in haar geheel zou worden herkozen. Verder memoreerde hij het werken van het H.Z.B.-bestuur voor de lagere zwemsport. waardoor de H.Z.B. wellicht in conflict is gekomen met den N Z B. Naar zich laat aanzien zal echter de H.Z.B. op de eerst volgende jaarvergadering van den N.ZB. zijn voorstellen voor een groot deel goedgekeurd zien. waardoor het conflict een einde zal hebben. Het jaarverslag getuigde van een bloeiend clubleven in Haarlem: diverse vereenigingen zijn in aantal leden en vooral in adspirant- leden sterk vooruit gegaan. Hetzelfde kon helaas niet van de buitenvereenigfngen gezegd worden. Verder bleek er een groote pro paganda voor het zwemmen in Haarlem ge maakt te zijn. hiervan getuigt het groote aantal wedstrijden in het afgeloopen jaar (12) De financieele toestand van den Bond is gunstig; er is een batig saldo van f 125 60 zoodat dit jaar besloten werd de subsidie van den N.Z.B. aan den H.Z.B, te storten In de kas van het propagandafonds voor de lagere zwemsport. Uit het verslag van de polo-commissie bleek dat het waterpolo in Haarlem steeds meer vooruit gaat. Niet minder dan 18 zeventallen namen dit jaar deel aan de Haarlemsche competitie. De zwemcommissie stelde 11 Juli voorloopig vast als datum voor de Haarlem sche zwem- en springkamploenschappen. Het bestuur van den H.Z.B. werd dit Jaar als volgt samengesteld: Dr. Huizinga, voor zitter. Mej. Dekker en de heeren Braam, Hagen. Jacobszoon. Jager. Liezenberg. Meyer, De Ridder. Van Til. De polo-commissie werd in haar geheel her kozen; die bestaat uit de heeren Boeree, Vis ser en Braam. De zwemcommissie werd ook herkozen; deze is als volgt samengesteld Mevr. KnuytVan Laar en de heeren Hemsing, Veldhoff, Venema en Vrugt. De heer Van Ommeren stelde zich niet herkiesbaar. In deze vacature zal nog worden voorzien. Verder werd door de vergadering een bepa ling aangenomen, waarbij een zwemmer van een bij den Haarlemschen Zwemkring aan gesloten vereeniging niet eerder dan na 'n jaar voor een andere vereeniging mag uitkomen. Jaarvergadering van „Zignea". In Hotel „Du Commerce" had de jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering van z gnea plaats. De voorzitster opende de vergadering met een woord van welkom. Aanwezig waren o.a. ook de heeren Dr. W. E. Merens en M. J. Huizinga. De jaarverslagen van de secretaresse en de penningme#steresse, als steeds met zorg sa mengesteld, werden onder applaus goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werden alle be stuursleden herkozen. Tot lid van de kascommissle werden be noemd de dames H- van Abs, P. Me-z en D. Pereira. "Voor de vergadering van den h. z. b. wer den de dames B- Venema en M. van Omme ren tot afgevaardigden benoemd, terwijl mevr. Venema voorgesteld zou worden a's af gevaardigde voor de vergadering van den N. z. B. Van l April af zal het oefenuur met een half uur verlengd worden; het is dan van 7 30 tot 9 uur. Op 12 April zullen 's middags 2 uur onder linge wedstrijden gehouden worden in Stooo's Bad. Begin Mei (de datum wordt nader be kend gemaakt) zal in Stoop's Bad een dual- meet plaats hebben tusschen A- D Z en Zignea. Bij de rondvraag werd niets be'angrijks ter tafel gebracht. Met een woord van "dank voor de belangstelling sloot mej. Van Omme ren de vergadering. De N. H. A. B. blijft aangesloten. MOORMAN REDT DE SITUATIE. Te Zaandam vergaderde de Noord-Holland sche Bond met het doel, zich van de K.N.A.U. af te scheiden. Op de vraag van den N.HA.B. praeses. Theinert, hadden twaalf vereenigin gen geantwoord met verzoek om afscheiding. De overige vijf leden en zes proef leden zou den dus den N.H.A.B. blijven uitmaken. Daar er geen reglementair aantal afge vaardigden aanwezig was. kon een eventueele opheffing niet plaats vinden. Bij de bespreking brak de „Haarlem" afge vaardigde een lans voor centralisatie in Noord-Hol'and. Nadat het bestuur van den N.HA.B. een en ander toegelicht had. kwam de heer Moorman aan het woord. Hij bezag het werk van den N.H.A.B. van de ideëele de organisatorische en de practische zijde. Hij wees op het nut en de noodzakelijkheid van aansluiting. De geringe financieele offers mogen in een democratischen tijd als deze geen bezwaar uitmaken. De heer Theinert was het hiermede eens. Ook de secretaris der Unie. de heer Pijper, zag de toekomst niet somber in. Het einde van de langdurige besprekingen was. dat het N.H.A.B -bestuur thans bij de leden aandringt op spoedige aansluiting bij de K.N.A.U. Aan de twaalf bedankende vereenigingen zal alsnog aangeraden worden, hun houding te wijzigen, zoodat de heer Pijper vóór 1 April de ledenlijsten ingevuld retour ver wacht. Dat deze geste van het N.HA.B.-bestuur slechts gedwongen plaats vond, zal insiders niet verwonderen. De tijd zal echter leeren, dat men thans in Noord-Holland een betere toekomst tegemeot gaat. AFSTANDSMARSCH. De Haarlemsche Sportvereeniging schrijft op 12 April een afstandsmarsch uit over circa 30 K.M. waarvan het parcours zóó genomen is. dat de deelnemers volop kunnen genieten van Haarlem's beroemde bloemvelden. Het parcours loopt namelijk van Haarlem door den Hout naar Heemstede, vervolgens door het wandelbosch Groenendaal naar Hillegom- Bennebroek, Vogelenzang. Van daar over Aerdenhout en Overveen weer naar Haarlem. Er zal geloopen worden met een snelheid van 6 a 7 K.M. per uur. Als belooning wordt aan hem, die het parcours geheel volbrengt, de fraaie H.S. V-medaille uitgereikt. De deel neming is slechts open voor personen, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Het vertrek is bepaald op 's morgens 9 uur van Café „Dreefzicht". OM HET NATIONAAL DAMKAM PIOENSCHAP Te 's Gravenhage werden voor bovenge noemden wedstrijd de volgende partijen ge speeld: J. F. Kuijer remise met L. de Haan; J. F- H. van Mill remise met W. C. J. Polman. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN Bovengenoemde wedstrijden werden in het clublokaal der Damclub „Haarlem" voortge zet, De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint de twee de partij van den herkamp om den titel te gen H. W. Zitman. Derde klasse: J. P. van Exel Jr. remise met Th. Werdiex, - PRIJSUITREIKING. Donder dag vond werd tijdens de schietoefe ningen van de Haarlemsche Burgerwacht door den Commandant de prijs uitgereikt, gewon nen op den wedstrijd der „Oud-Koningen". Deze prijs was gewonnen door J. Jacobs, lid van de Haarlemsche Burgerwacht. De Com mandant feliciteerde hem met dit succes sprak den wensch uit, dat hij ook het volgend jaar dezen prijs weer ln zijn bezit mochft krijgen. GENERAAL VAN MERLEN. De schietvereniging „Generaal van Mer- len" zal Dinsdag 24 Maart haar jaarvergade ring houden. Haarlemsche Zeilvereeniging. De Haarlemsche Zeilvereeniging houdt a.s. Woensdagavond haar jaarvergadering ln het gebouw „De Nijverheid" aan" de Jansstraat. Daaraan gaat vooral' de jaarvergadering van het Havenfonds, dat in verband met de ver loting ten bate van dat fonds zeker veel belangstelling zal hebben. Tevens zal het Zomerprogramma vastge steld worden. AljechinDr. Euwe. NA 30 ZETTEN REMISE. Uit Amsterdam: Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling in de Mi- litiezaal de eerste consultatiepartij plaats tuschen Aljechin, wereldkampioen en den Nederlandschen kampioen dr. Euwe. Aljechin speelde met wit en werd bijgestaan door Jhr. van den Bosch, dr. Euwe door den heer. H. Weenink. Na 30 zetten was de partij remise. Zondag om 2 uur werd de tweede partij eveneens in de Militiezaal gehouden. Politiewedstrijd. Op Woensdag 25 Maart, te twee uur, heeft op het Haarlem-terrein een proefwedstrijd plaats tusschen twee politie-voetbal-elftal- len samengesteld uit spelers van verschil lende Politie-sportvereenigingen, aangeslo ten bij den Ned. Politie-Sportbond. Na af loop van dezen wedstrijd wordt het Neder- landsche Politie-elftal samengesteld. Verschillende bekende voetballers spelen in dezen wedstrijd mede on. LagendaaLTrap- pel, Vergunst. Alders enz. De wedstrijd wordt geleid door den heer F. A. Visser te Haarlem. VOETBAL IN ENGELAND Zaterdag werden de navolgende wed strijden gespeeld in de hoogste afdeeling: Arsenal—Sheffield Wednesday 2—0 Leeds U.—West Ham U. 30 Manchester CChelsea 20 SunderlandBolton Wanderers 31 Derby County—Aston Villa 1—1 Blackburn RoversGrimsby Town 52 PortsmouthNewcastle U. 12 Leicester CityLiverpool 32 Birmingham—Middlesbrough 12 BlackpoolManchester U. 5l Sheffield U.— Huddersfield T. 02 De Arsenal is door een eigen overwinning en het gelijke spel van Aston Villa weer wat uitgeloopen. terwijl de kampioenskan sen van Sheffield Wednesday nu wel zee? zwak geworden zijn.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12