DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 24 MAART 1931 HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN. KWEEKERS GENOOTSCHAP. 46ste ALGEMEENE VERGADERING. Het. Hollandsche Bloexnibollenkweeksrs Genootschap hield Maandag in een der bovenzalen van café Briukmann haar 46ste algemeene vergadering, onder voorzitter schap van den heer S. Schoneveld. De voorzitter constateerde in zijn ope ningswoord, dat de omstandigheden, waar- ir ze vergadering gehouden werd, som ber en drukkend waren. In de eerste plaats, omdat het Genootschap in het afgeloopen jaar een paar bekwame menschen door den dood moest verliezen, nl. de heeren Ruysse- naars en Damen van Monster. In de twee de plaats omdat de wereldcrisis ook het bloembollenvak heeft aangetast. Het ge- wenschte en onontbeerlijke evenwicht tus- schen cul ar en export is dermate verlo ren geraakt, dat het niet anders dan met krachtige middelen en doelbewuste leiding hersteld kan worden. Bovendien zijn de drang der kweekers om allerlei nieuwighe den te probeeren en, de lust tot speculatie oorzaak geweest, dat de financieele presta tie van vele kweekers wel wat ondermijnd en uitgeput is. Echter er zijn ook dingen, die tot blijheid stemmen. Spreker brcht dank aan degenen die het H. B. G. hun medewerking hebben verleend en herinnerde nog eens aan het succes van de wintertentoonstelling in het Krelagehuis, waar de producten van het Genootschap door toedoen van de Alge meen e Vereeniging voor Bloembollencul tuur met succes geëxposeerd zijn. Dank bracht spreker eveneens aan prof. van Slogteren, directeur van het laboratorium voor bloombollenonderzoek te Lisse voor de wijze waarop deze steeds zorg draagt voor de gezondheid der cultures. In dit verband uitte de heer Schoneveld zijn dankbaarheid over het feit, dat de profes sor op zoo wonderbaarlijke wijze bij het spoorwegongeluk in Schotland aan den dood ontsnapt is. Ten slotte wijdde spreker eenige woor den aan de verhouding tusschen het HB.G. en de veilingsvereenigingen. Hij eindigde den den wensch, dat de welstand weer spoedig in het vak mocht terugkeeren. Uit het jaarverslag, voorgelezen door den secretaris, den heer A. Raaphorst, valt te memoreeren. dat het ledental terugliep van 969 tot 919 leden. Salaris redacteur „KWeokersblacS" Nadat het verslag van de rechtsgeleerde consulenten voorgelezen en voor kennis geving aangenomen was, kwam aan de or de het voorstel van het ho of dibe stuur om het salaris van den hoofdredacteur van het Kweekersblad, den heer J. F. Ch. Dix, ook vanwege het Genootschap met f 100 per jaar te verhoogen en deze verhooging te doen ingaan op 1 Januari 1931. Ter toelichting diene het volgende: Toen de bij de uitgifte van het Kwee kersblad betrokken bloembollenveilingen te Haarlem en Lisse het vorige jaar besloten om het salaris van den hoofdredacteur met f 100 per jaar te verhoogen, verzoch ten zij aan het H. G. B. om hetzelfde te willen doen. •Het hoofdbestuur was hiertoe wel ge neigd. maar meende, dat het dit bedrag niet mocht voteëren zonder de goedkeu ring van de algemeene vergadering. Door dat de 45ste algemeene vergadering reeds was gehouden. besloot het hoofdbestuur op de 46ste algemeene vergadering een voorstel te doen in dien geest en dan deze verhooging te doen ingaan op 1 Ja nuari 1930. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Verscheidene afgevaardigden maakten van de gelegenheid gebruik om hun waar deering uit te spreken voor de wijze, waar op de heer Dix zijn taak opvat. De heer Dix bracht in een kort speechje dank voor de hem bewezen hulde. Deelneming aan de Federatie van Bloembollenveilingen. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van het hoofdbestuur om het machtiging te verleenen tot medewerking aan de stichting en de deelneming aan een Federatie van Bloembollenveilingen op or ganisator ischen grondslag, welke federatie dan op 1 April 1931 in werking zal tre den. De memorie van toelichting wijst op het feit. dat het voor het behartigen van de verschillende kweekers- en veilingbelangen noodzakelijk was, dat er een bond werd ge sticht. waarin èn het H.B.G. èn de bloem bollenveilingen werden opgenomen. Im mers. nu alom nieuwe veilingen worden opgericht, en de reeds bestaande gestadig in groei en bloei toenemen, is de beharti ging van de kweekersbelangen voor een groot deel overgegaan uit handen van het Genootschap in handen van de veilingen. Doordat er echter geen eenheid bestond in de bepalingen van de veilingreglementen en ook, omdat er geen verband bestond tusschen de verschillende veilingen op or- ganisatorischen grondslag, welke toch al len hetzelfde doel beoogen, bleek het, dat de kweekers-, dus de veilingsbelangen niet naar behooren konden worden gediend. Het voorstel van het hoofdbestuur werd met algemeene stemmen aangenomen. De uitgifte van het Kweekersblad. Het Kweekcrsblad wordt sinds 1 Maart 1928 uitgegeven door het H B. G. en de veilingen te Haarlem en Lisse. Zoocira echter de Federatie in werking treedt, wordt het Kweekersblad het offi- cieele orgaan van de Federatie en lag het eigenlijk voor de hand, dat alle bij deze Federatie aangesloten veilingen aan de uitgifte van het Kweekersblad zouden deel nemen. Eenige veilingen meenden echter, dat zij, voorloopig althans, als veiling niet aan de uitgifte van dit blad konden deel nemen. terwijl vijf der aangesloten veilin gen dit wèl wilden. Het spreekt wel vanzelf, dat bij de thans voorgestelde wijze van uit gifte. het Genootschap in een zeer voor- deelige positie komt. te verkeeren, waar door zelfs voor het jaar 1931 eene belang rijke contributieverlaging in het vooruit zicht kan worden gesteld. Het hoofdbestuur stelde nu voor om over te gaan tot uitgifte van het K-yeekersblad in samenwerking met de veilingen te Haarlem. Lisse, Beverwijk, Hillegom en Br-ezand. Na eenige discussie nam de vergadering met al?om?ene stemmen het voorstel aan. Voordat de voo-zïtter de bijeenkomst sloot, bracht de afgevaardigde van de af- deciing Beverwijk een woord van welge- an eenden dank aan den voorzitter voor de wijze, waarop deze de besprekingen geleid had. Voor den Politierechter. Dc begeerige rooker. Hij wou een pijp tabak en hij werd de sigaar, de man die de wereld zoo goed had bekeken, dat hij zelfs wist hoe de gevangenis in Soerabaja er van binnen uitziet en nu in de gelegenheid was om een vergelijking tus- so'nen die inrichting en die ir. het moeder land te maken. Het onderzoeken zat hem trouwens in het bloed, want hij speurde in onbewoonbaar verklaarde woningen om te zien of die onbewoonbaarheid door het ont breken van zekere noodzakelijke installatie daadwerkelijk was. Op een van die tochten viel zijn oog op een ton met vodden en de herinnering daaraan bleef hem bij, toen hij een onbedwingbare lust in een pijp tabak gevoelde teneinde in de nicotinebedwelming zijn zorgen, die vele waren, te vergeten. Nu is het mogelijk, dat hij te bescheiden was om aan iemand een pijp tabak te vragen, zeker is, dat hij de middelen niet bezat om hei begeerde kruid te koopen en waar zijn crediet al lang verdwenen was. besloot hij de eens ontdekte vodden in tabak om te zetten Nu had hij gemeend, dat in een onbewoonbaar verklaarde woning geen goederen behoorden te zijn, of, zoo die er toch waren, dat niemand daarop een eigendomsrecht kon hebben, wat als zoovele meeningen, alweer een dwaling bleek, want plots trad hem iemand met een geweldige haarpluimen in den weg die hem in ruil voor de reeds bemachtigde vodden een oplawaai presenteerde en vervol gens de politic in de zaak mengde, als ge volg waarvan de man nu een heel andere pijp rookte aan hij had gehoopt, want hij werd meteen in voorarrest gezet. De rech ter zou wellicht het verhaal van dc pijp tabak geloofd hebben als de rooker niet. reeds ver schillende vonnissen voor diefstal had onder» gaan en gaf nu drie weken, maar met af trek van het voorarrest, dat bijna zoo lang was. zoodat weldra de speurtochten kunnen worden voortgezet. 't Is te voorzien, dat deze schipbreuke ling. als geen reddende hand zi'ch uitstrekt, verder in de levenszee zal zinken. De bijldrager en de bijziende getuige. Als men tegen iemand zegt: .spring in het water als je durft", is dat dan 'een bedreiging met moord? Gewis niet. Zoo was dan ook de verdediger van dezen jongen man, die in arren moede met een bijl had staan zwaaien en tot de hem omringenden had gezegd: „kom op, ais je durft", van oordeel dat. hier van bedrei ging geen sprake kon zijn, want dat het hier slechts een beleefde uitnoodiging was om zich de hersens te laten inslaan en het stond ieder vrij al dan niet op die uitnoodiging in te gaan. Waarom die jonge man een dergelijke demonstratie gaf? Het schijnt, dat minder ■vriendschappelijke familieverhoudingen, weike na een overvloedig drankgebruik meer naar voren komen, oorzaak waren geweest, dat de jonge man zijn zuster's man bij de haren had gegrepen, hetgeen dezen zoodanige kreten bad ontlokt .dat de buren hun bed uitkwamen. Een hunner, een broer van den krijter, was ter hulp gekomen, had den harentrekker in huis gehaald en getrakteerd op koffie en een sigaret, een bewijs, dat hij _geen ranoune ge voelde over hëfg een 'zijn broer was aangedaan Daarop begon getuige de moeder, respectieve lijk schoonmoeder van partijen van haarf zenuwaandoening te genezen, toen (het geweld buiten opnieuw losbarstte. Getuige beweerde, dat hij daarvan niets had gezien, omdat hij niet door vijf gordijnen en drie deuren kan heenkijken, hetgeen groote bijziendheid ver ried, maar toen hij dichter bij kwam. zag hij den jongen, zoo juist door hem gelaafd, in het midden van een kring van bewon deraars en hoorde hij de gedenkwaardige woorden: ..kom op. ais je durft". Een broer van den bijlzwaaier meende, dat hij geen werkeloos toeschouwer mocht blijven, waar om hij begon met een groote schop, die thans vreedzaam op de rechtersiafel lag, eenige ruiten in te slaan, hetgeen het effect niet weinig verhoogde. De schopclrager wist niets meer, durfde niet op te zien en ware liever onder het groene kleed der reohters- tafel gekropen. Beide broers beloofden beterschap, zouden zich bij de geheelonthouders aansluiten; hadden alles beloofd wat men wilde, want er hing dreiging in de lucht- van gevangenisstraf, temeer waar de R.K. reclasseering al genoeg had van 't reclasseeren der twee gebroeders. De verdediger deed zijn best voor voorwaar delijk en de held van de schop maakt een kansje; de ander gaat- in hooger beroep van zijn drie weken en zoo zal het Amster- damsche Gerechtshof moeten uitmaken of uitnoodiging synoniem kan zijn met bedrei» ging. !t Geval was trouwens zonder bloedvergie ten afgeloopen, want toen de bijlzwaaier strui kelde en viel, haastten alle omstanders zich aan de uitnoodiging gevolg te geven, het geen toen gevaarloos was en 't mag ver wondering baren, dat de bijlzwaaier in zijn geheel kon terecht staan. De vrouw en de radio. Als je van iemand hoort, dat hij z'n radio in mekaar heeft getrapt, komt je dat niet onwaarschijnlijk voor, waar menig radio in staat is je in een toestand van overspanning te brengen. Van den gepensionneerde die voor vernieling van zoo'n instrument terecht stond, omdat het zijn eigen toestel niet was, maar een op huurkoop, waarvan de huur niet meer betaald werd, load men dan ook ver wacht te hooren, dat de Mexioaansche hond of eenige redenaar hem tot wanhoop had gebracht, maar dat bleek niet het geval. Hij was op een goeden dag thuisgekomen en had gezien, dat zijn vrouw op een langer verblijf in de echtelijke woning geen prijs stelde en waar dus het grootste sieraad ont brak meende de man, dat het. overige ook geen recht van bestaan meer had, waarom hij tafels en stoelen had ontpoot, de overige meubileering al naar haar aard van vorm had gewijzigd en de radio dusdanig bewerkt, dat geen Mexicaansche hond meer zou hin deren. Dit laatste was dom, omdat het z'n eigen radio niet was en hij 't niet behoor-- lijk afbetaalde en zoodoende stond de man daar, maar welgemoed en tot concessies be reid, want de vrouw was tot hem teruggekeerd. De rechter vond niet veel kwaads in den man en zoodoende kreeg hij voorwaardelijk, maar de voorwaarde was. dat hij het stuk getrapte toestel moet betalen, alsof het nog in staat is alle muzikale uitingen en andere luchtstoringen weer te geven, hetgeen hem per drie maanden 25 gulden kost. Hij accep teerde die voorwaarde op zoo gulle wijze, da hij blijkbaar innerlijk verheugd is. de radio grondig te hebben gedemonteerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HEDEN GEËTALEERD: Z DIL 102 W S i U WEILL ZOON - Barteljorisstraat 26-28 Bontwerker# - Dameskleedermaker# NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Zondagochtend j.l. maakten een kleine vijftig leden van de afd. Haarlerj der Ned. Natuurhistorische Vereeniging onder leiding van den heer G. A. van Schaik, een wande ling door het Naaldenveld. Hoewel op het gebied van bloemen nog weinig viel op te merken, genoot men toch van dc prettige voorjaarsstemming. Een enkele stengellooze primula (Primula acaulis) bloeide reeds, een mooie bonte specht zat achter de boerderij ijverig te ha meren, de bloeiende elzen sierden de slooten, de klimopbladige eereprijs was ei* al, en zoo meer. Er werden plannen besproken voor een dit jaar te houden fotowedstrijd, die iets moois belooft te worden. Om ongeveer twaalf uur aanvaardde het gezelschap van Mariënbosch af de terugtocht. ONTEIGENING. B. en W. stellen den raad voor te be sluiten tot onteigening van perceelen aan de Zuidzijde van de Raaks om tot wegverbreeding te kunnen komen. AANKOOP. B. en W. stellen voor aan te koopen voor f 5700 het perceel Oudeweg 44 en voor f 1700 het perceel* Oranjeboomstraat 12. NIEUWS UIT INDIE DE BESTUURSHERVORMING IN DE BUITENGEWESTEN. VORMING VAN GROEPSGEMEENSCHAPPEN BATAVIA, 21 Maart (Aneta). Ingediend is een tweede aanvullingsbégrootmg voor af- deeling 4 ter verdere voorziening en voorbe reiding van de hervorming van het. bestuurs- wezen in de buitengewesten. In de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, dat het- aanvankelijk in de bedoeling had gelegen gelden aan te vragen voor de aanstelling van drie hoofdambtenaren die bestemd waren later op te treden als Gouverneur in de ge westen Sumatra, Borneo en de gTOote Oost, ten einde de invoering van de hervorming gewestelijk voor te bereiden, doch dit is ge zien de huidige financieele omstandigheden uitgesteld, terwijl ook de daadwerkelijke in voering moet verschoven worden tot eeri tijd stip waarop de geiden daarvoor beschikbaar zijn. Ten aanzien van Sumatra is de keuze gevestigd op een samenstel van groepsge meenschappen. welke alleen kunnen gesticht werden in een rechtstreeks bestuurd ge bied, welk territoriale grenzen in groote trekken overeenkomen met de thans be staande gewesten. De bestaande onderafdee- lingsraden zullen worden opgeheven. Da be sturen van de groepsgemeenschappen .zullen zijn gemengde ra<gpR met overwegend in- heemsch karakter met dus een volstrekte in- heemsche meerderheid. In deze raden zal voor de hoofden van de adatverbanden een aantal zetels gereserveerd worden en ook aan het ambtelijk inlandsc.h bestuur een plaats worden ingeruimd. Ook zullen zitting nemen vertegenwoordigers van de' opkomen de klassen van intellectueelen. handelaars en leiders van de Inheemsche nijverheid, die in sommige opzichten aan het adat-verband ontgroeid zijn. De eerste raden zullen worden benoemd terwijl later het wellicht, mogelijk zal zijn voor sommige groepen of voor alle raadsleden het. verkiezingsstelsel toe te pas sen. De voorzitter van den Raad wordt de Resident-afdeehngshoofd. wiens ressort sa menvalt met de groepsgemeenschap. In som mige dier gemeenschappen kan verwacht worden een College van Gecommitteerden maar dit is facultatief. De raad krijgt een toezichthoudende en organiseerende bevoegd heid over de adat.gemeenschappen inland- sche gemeenten). Het ressort van de groeps- gemeenschappen strekt zich ook uit over de stadsgemeenten, waardoor het zeggingschap over de stadsingezetenen met het recht van belastingheffing binnen de stadsgemeenten komt. Het toezicht daarop blijft echter aan de provincie voorbehouden. De zelfbesturen worden gehandhaafd en de ontwikkeling daarvan zal worden voortgezet met bevorde ring van federaties van kleinere zelfbesturen en andere samenwerking. De provincie Su matra welke alle groepsgemeenschappen en zeifbesturencomplexen overwelft, omvat het geheele eiland Sumatra, uitgezonderd Atjeh. Vele onderwerpen, welke voor Java aan de Provincie zijn opgedragen worden voor Su matra gedeeltelijk bij de groepsgemeenschap pen ondergebracht, waardoor deze op een lijn komen te staan met de zelfbesturende land schappen. Voor de samenst elling van 't Pro vinciale Bestuur kan het voorbeeld van Java gevolgd worden met dit belangrijke verschil, dat de Provinciale Raad voor Sumatra sa mengesteld wordt uit vertegenwoordigers dor groepsgemeenschappen door dc raden der groepsgemeenschappen aan te wijzen en van combinaties van zelfbestuurslandschappen De staatkundige hervorming der verdere buiten gewesten is op dezelfde beginselen gebaseerd als voor Sumatra, gewijzigd naar locale om standigheden. Echter is er voorshands nog geen plaats voor provincies. Het toezicht zal daar ambtelijk worden uitgeoefend. Het wordt niet noodig en niet gewenscht geacht om reeds thans een keuze te doen voor een hoofdplaats voor het geprojecteerde Gewest Sumatra. Ten aanzien van Atjeh wordt het voorloopig noodzakelijk geacht het recht- strceksc'n contact van de Regeering met den hoogsten Europeeschen bestuurder te behou den met het oog op de bijzondere tofestanden in Atjeh. Het huidige Gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden zal derhalve voorloopig als gewest nieuwe stijl moeten blijven voort bestaan. Hoewel Borneo eigenlijk te achter lijk is voor een gewest-nieuwe stijl is een an dere bestuursLndeeling niet wei mc.~elijk. Overigens schijnt het onmetelijke land met zijn groote natuurlijke rijkdommen voorbe stemd om zich te ontwikkelen tot een gewest dat zijn afzonderlijk bestaan ln de toekomst ten voile zal rechtvaardigen. Bancijermassin wordt aangewezen als. gewestelijke hoofd plaats. De Zuider- en Ooster-Afdceling van Borneo zal moeten worden gesplitst in twee residenties. In de Groote Oost is voorloopig alleen plaats voor zelfstandige gemeenschap- pen. EEN K. P. M. DIENST OP ZUID-AFRIKA. De Koninklijke Paketvaart-Mijheeft naar Aneta uit Batavia seint het voornemen mid den April 1931 een geregelden dienst van Indië op Zoid-Afrika te openen. Zij beoogt daarmede den rechtstreekschen verkoop van de markten in Zuid-Afrika en Britsch Oost- Alrika van Ned.-Indische producten tc be vorderen. SCHEEP MARTBERICHTEN Alphacca 23 tc Rotterdam v. Hamburg. Aria 19 v. Cabodello naar Amsterdam. Aldabl. 21 v. Mombassa n. Port-Soedan, Beira naar Rotterdam. Amstelkerk 31 te ecLome. Amsterdam naar West-Afrika. Almkerk 22 v. Port Said. Australië n. Rotter dam. Alcinous p. 23 Perim. Batavia n. Amatoj-dam Amazone 21 v. Cap Haltion naar Havre on Amsterdam. Astrea 21 ve. N.-York n. P. nu Prlnco-Cur.-Von Brielle 21 v. Cristobal n. Curacao. Bovenkerk 32 tc Hamburg v. Bromen. Beemstaidljk 23 te Rotterd.im v. Now Tork. Drechterland 22 te Amsterdam v. Bremen. Delftdljk 20 n.m. te Seattle. Vancouver naar Rotterdam. Dempo p. 22 15 u. Finisterro, Rotterdam n Batavia. Kernland 23 0 uur v.m. te Bnhla. Buenos Ayres naar Amsterdam. Fauna 22 te Amsterdam v. Wost-Indlë. Gaasterdijk p. 22 v.m. Lizard. Rotterdam n. New Orleans. Grljpskerk 20 v. Port Amelia n. lbo. Heemskerk 23 v. Loren/.o-Mnrrjnes n. Beira Helder 21 v. Collao naar Mollondo. Indrapocra. 22 13 u. to cn 14 u. v. Gibraltar. Batavia naar Rotterdam. Jagersfontein 23 te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Juno 21 11 u. 3S0 mijl West van Torceira (Azoren). W»st-Indië naar Amsterdam. Klipfonteln 24 te Genua verwacht, Bclra naar Rotterdam. Kot.i Tjandl 22 8 u. v. Port Said. Batavia n Rotterdam. Kota Radja 23 1 u. te Rotterdam v. Bremen. Kota Baroc, p. 21 23 u. kaap Bon, New-York naar Java. Lochkatiine 23 v.m. to Liverpool verwacht, Pacifickust. nnar Rotterdam. Maaekork 22 v. Amsterdam n. Hamburg. MoerdUk p. 23 v.m. Lizard, Pacifickust naar Rotterdam. Mlda» 21 v. Ciirncjio n. Domingo Lijn. Nijkerk 21 to Dar es Salaam v. Rotterdam. Nh\asota 23 to Rotterdam v. Seattle. Ouderkerk 22 v. Genua, Rotterdam n. Japan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per rcgcL Luxe en dagelijksch schoeisel Ziet onze etal&ge's TH. SMIT. Fa. KLEIN, Nassaustraat I, hoek Kruisstraat Oldeke.rk p. 22 Perim. Japan n. Rotterdam. Poseidon SO v. Pto. Barrios n. Amsterdam. Rotterdam 22 n.m. v. Kagum n. Veneil*. Rietfontein 23 tc Londen. Beira n. Rotterdam Randfontein 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Simon Bolivar 23 Amsterdam v. Hamburg. Schiekerk 22 v. Sues. Rotterdam n. Calcutta. Soekaboeml 23 12 u. to Sabanw. Rotterdam n. Batavia. TJorlmal 22 S u. te Batavia v. Rotterdam. Tiberius 2« 13 5 n.m. v. Puerto Barrios to Amsterdam verwacht. Trajanus 20 v. P. au Prince n. Cap II itlen. Waal kerk 23 v. Kaapstad n. Mossel baai. Ares 21 to TiinsJigua v. Corral. Boarn 20 te Falcamano v. Corral. RADIO-PROCRAMMA IVOENSDAG 25 &LAART H**VERSUM 1875 M. (UitsL VAR A-Uitzending). 9.- Gramofoonpl- 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10-Morgenwijding VPRO 10.15 P. J- Kers: ..Onze Keuken". 11— Gramofoonpl. 11.05 Dr. C. J. Heybroekd'Ancona: ..De lichame lijke ontwikkeling v. h- schoolkind". 11-35 Gramofoonpl. 12.Politieber. 12 15 Con-ert. VARA-söptet. o. 1. v. Is. Eyl. Gramofoonpl. 2.15 Gramofoonpl- 2 25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gra mofoonpl. 3.20 H, Lindeman: ..Een gu'den on'- vangen Is een gulden uitgeven". 3.35 .„Maak het zelf" door C. Schaako-Verkozen. 4.25 Gra mofoonpl. 4.30 Voov de kinderen. 6.Onder wijsfonds v. d. Binnenvaart. 6.30 Mandoline cursus Joh. B. Kok. 7.— M. J. Brusse: Mijn leven onder de menschen". 7.30 Pol t'.eber. 7.45 Ultz. v. d- Nederl. Vereen v. Fabrieksar beiders. M. m. v. het VARA-Orkest o 1 v. H. de Groot. J W. dc Vrie$ (toespraak). 8 45 ..De Klucht van de Koe", van Bredero. Door het Groot Volkstooneel o. 1. v. H. Boubcr. W. van Cappellen en B. Groeneveld. 9.30 Jan van Zutphen ..Vrouwenhulp aan ..Zonnestraal". 9-45 Concert VARA-orkost o. 1 v. H. de Groot. 10.45 Vaz Dlas. 11,05 Gramofoon. HUIZEN, 298 M. Ultsl. NCRV.-uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.— Conqprt. M. F. Jurjaanz (harmonium) Mevr. L. J A. v. Neerden- -On- gers (sopraan-. 12.Gramofoonpl. 12 30 Con cert. Mevr. C.' v. Ra ver. swaay -Mollvnkunp (zang), H. Hermann (viool>. H. v. d. Horst Jr. (cello) Mevr. R. A. v d Horst-Bleekrode (piano). 2.— Gramofoonpl- 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.— Concert, Mevr. G. de Knegt Ter Haar (sopraan). L. v. d. Lek (hoboi en Mej. R Beute ipiano). 4.30 Gramofoonpl. 5.— Kinderuurtje. 6.— H. Pllon: „Onze we den 7.— Gramofoonpl. 7.30 Mr. H. v. llaeringen: ..Houdt de jeugd buiten de politiek" 8.Con cert. Arnhemsche Orkestvereenïging o 1 v. P. Frenkel. M. m. v. Prof. W. Kerschbau- er (piano). 845 J. J. Wallen. ..Het vacc'mi - vraagstuk." 10.— Vaz Dlas 10.10 Gramofoonpl. DAVENTBY, 1554.4 M. 10-35 Morgenwijding. 1105 Lez'ng. 12 20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelspel. 1.35 Orkostem- cert. 2.45 Voor scholen. 3 50 Concert. Orkest. I. Schlaen (viool). 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Le zing. 6-35 Nieuwsber. 7.— Zang door J. Arm strong en Joan Coxon. 7.20 Lezing- 7.45 Lering 8.20 Concert. Orkest. Casa!s .cello) B. Main (declamator), koor. 9.20 Berichten. 9.35 Ver volg concert. 10 40 Lezing. 10 55 Berichten. II.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. S.5Ö Gramofoonpl. 9.05 Gra mofoonpl. 9 20 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Concert- Orkest en so praan 4.20 Orkestconcert. 7-05 Koorzang. 7.35 Orkestconcert m. m. v. solist. Daarna: Be richten cn tot 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M 11.20 Orkestconcert. 2 20 Orkestconeert en voordracht 5-10 Gramofoonpl. 7 40 Orkest- concert. 740 ..Familicn Hansen" van J. Lo. cher. 7.55 Orkestconcert. 9.05 Zang. 9 35 Ka mermuziek. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 en 338-2 M. 508 5 M-: 5.20 Dansmuziek 6 .20 Gramofoon- platen. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonol. 8.20 Heruit®, van Londen (Daventry) 333.2 M.: 5.20 Orgelconcert. 0-20 Gramofoonpl 7.20 Gramofoonpl 7.50 Gramofoonpl. 8.20 M lhaire muziek. 9.20 Vervolg militaire muziek. 9.50 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 540 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2-20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Concert. 8.00 Le zing. 8-20 Concert uit Daventry National. 9.20 Berichten en daarna tot 11-50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het was werkelijk een opwindende rit. Zooals bekend zwemt dc snoek heel snel. Ze zijn recordhouders vcor xnelzwemmen. Er werden wel 100 Kilometer per uur afgelegd. Dc vader, die zwemmen kon als de beste, gin? voorop. •Rij hcy hol va ij het monster Koning Knars land gekomen, ilvgcri ze van dc snoeken. ..Wachten jullie maar hier." zei oom Krab. die dc leiding van den tocht op zich had genomen. -,Wc moeten zien iemand te bevrijden, door Koning Kn.ir-.tand gevangen gehouden. We wachten op jullie en staan gereed, om jullie ver van het mon ster. den moordenaar van mijn lieve vrouw, tc brengen," idc papa Siioe^

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5