DE DEBATTEN OVER DE TOLUNIE. BUITENLAND. APEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175.— HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 28 MAART 1931 TWEEDE BLAD Duitsch verweer. Hernieuwd Tsjechisch protest. Tusschentijdsche verkiezingen in Sunderland. Labour verliest een zetel. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Oostenrijksche minister van justitie, dr. Schuerff is te Berlijn aangekomen. Naar het W. B. meldt, is het doel van zijn komst be spreking van de assimileering van de wetboe ken in beide landen, niet de bespreking van het ontwerp tolverdrag. Het W. B. meldt dat men in politieke krin gen in Berlijn den indruk heeft, dat de in ternationale debatten over de tolunie reeds wat rustiger geworden zijn. Men zegt dat de verklaringen van den Britschen onder-mi nister van buitenlandsche zaken nadrukke lijk bevestigen, dat Engeland zich niet heeft aangesloten bij het Fransche standpunt. In dien overigens de Tsjecho-Slowaaksche mi- nister van buitenlandsche zaken te kennen heeft gegeven, dat Tsjecho Slowakije het ontwerp niet. kan aannemen, dan dient ver klaard te worden, dat tenslotte alleen Duitschland en Oostenrijk het hebben aan te nemen; de andere mogendheden kunnen slechts bezwaren van juridischen aard oppe ren en de rijkskanselier meent dat een juri disch onderzoek niet behoeft te worden ge vreesd. Een derde mogendheid heeft echter niet goed- of af te keuren. De Fransche bedreiging om de tolunie te antwoorden met opzegging van het handels verdrag, wordt in Berlijnsche kringen zeer rustig opgenomen. Reeds eenige maanden ge leden bij het sluiten van een aanvullende overeenkomst, is van Fransche zijde opge merkt, dat het handelsverdrag spoedig opge zegd moest worden. Het verdrag heeft zich nl. in het begin ten gunste van Frankrijk ontwikkeld, maar sinds anderhalf jaar zeer sterk ten gunste van Duitschland. De opzegging kan elke maand geschieden, zij heeft met de tolunie niets te maken, daar zij reeds sinds eenigen tijd verwacht wordt. Dit wordt ook bevestigd door de verklaringen van den Franschen minister van handel in de Kamer op 21 Februari. De Tsjechische premier Oedrzal heeft ln- tusschen in een onderhoud met persvertegen woordigers opnieuw gezegd dat de Duitsch- Oostenrijksche tolunie, groote opwinding ver oorzaakt, omdat zij ongetwijfeld niet vol doende doordacht is." Wij wenschen oprech te, vriendschappelijke verhoudingen, aldus spr., geordende economische betrekkingen met al onze buren, en derhalve verlangen wij dat de grondslagen met onderling overleg worden vastgesteld, dat zij het resultaat van een compromis van alle betrokken mogend heden zijn en dat niet een bepaalde groep een andere voor een voldongen feit stelt. Dit beteekent, een beperking der vrije beschik king en stelt de anderen voor feiten, waar op zij geen invloed meer kunnen oefenen." Ook Polen heeft zich thans in de gelede ren der opposanten geschaard: Naar het P. T A. uit Warschau meldt, heeft de onderstaatssecretaris Beck, die gedurende Zaleski's afwezigheid de leiding heeft van het dept. van buitenl. zaken, den Oosten- rij kschen gezant bij zich genoodigd om hem inlichtingen te vragen omtrent détails van de D.-O. tolunie en tevens uiting te geven aan de bevreemding der Poolsche regeering, dat de Oostenrijksche regeering, welke ongetwij feld de vriendschappelijke ontwikkeling der Oostenrijksch-Poolsche betrekkingen, met name op economisch gebied, ten volle waar deert, tot dusver de Poolsche regeering niet in kennis heeft gesteld van zekere maatrege len, welke op deze betrekkingen van invloed zouden kunnen zijn. Vrijdag werden in Sunderland tusschen tijdsche verkiezingen gehouden voor den vrij gekomen zetel van het La.gerhuislid dr. Marion Philips. De zetel, die tot nog toe door een Labourafgevaardigde bezet werd, is bij deze verkiezingen door de Conservatieven veroverd. De uitslag luidt: thans vorige verkiezing L. Thomoson (Cons.) 30.493 28.927 J. T. Brownlie (Labour) 30.075 31.794 Betty Morgan (Liberaal) 15.004 21.300 Deze uitslag is wel weer zeer kenschetsend voor de huidge stemming onder het Engelsche kiezersvolk! L. A. Oostenrijk. Rede van den Oostenrijkschen minister van Handel WEENEN, 26 Maart (V.D.) De Oosten rijksche minister van handel heeft in een vergadering alhier een rede uitgesproken over de Oostenrijksche handelspolitiek. Aan het slot wijdde spr. eenige beschouwingen aan het Duitsch-Oostenrijksch douaneaccoord. ,,Wij zij er ons van bewust", aldus spr., dat wij met de met Duitschland bereikte overeen komst volkomen rechtmart-ig voortgaan op den weg. die in de internationale confe renties reeds als de eenig mogelijke is er kend. Wanneer de overige Europeesche sta ten tot dusver nog niet dezelfde conclusie getrokken hebben uit den feitelijken toe stand, kan dit misschien verklaard worden, doordat het wederzij dsch vertrouwen nog niet genoeg is ontwikkeld. Een zoo ver gaan de overeenkomst als naar onze meening in den huidigen toestand noodzakelijk is. kan slechts dan bereikt worden, wanneer de ge dachte aan benadeeling bij beide partijen even weinig opkomt. Deze voorwaarde is vervuld in de verhouding tusschen Duitsch land en Oostenrijk. Wij hebben verklaard, dat wij onze overeenkomst zoo denken op te stellen, dat ook andere staten kunnen toe treden. Wij weten, dat deze stap een belang rijke gebeurtenis vormt in de economische geschiedenis van Europa en hopen, dat ook de andere Europeesche staten ondanks alle moeilijkheden den moed zullen vinden om het voorbeeld van Duitschland en Oosten rijk te volgen. Handelsverdrag tusschen Zuid- Slavië en Tsjecho-Slowakije. BELGRADO, 27 Maart (V.D.) Volgens een officieele mededeeling zijn de onderhan delingen tusschen Tsjecho Slowakije en Zuid- Slavië over een Handelsverdrag tot een gunstig einde gekomen. Het sluiten van het Handelsverdrag heeft onverwacht plaats gehad en heeft groot op zien gebaard, aangezien de onderhandelin gen korten tijd geleden op onoverwinnelijke moeilijkheden waren gestuit. Engeland. Henderson houdt voet bij stuk. LONDEN. 27 Maart. (N.TA.) Reutor meldt uit Parijs: In een persconferentie heeft de Britsche minister van buitenlandsche za ken, Henderson o.a. gezegd, dat hij nog op een mededeeling van de Duitsche en de Oos tenrijksche regeering wachtte, of zij de uit- noodiging, die hij in de kwestie van het voorgenomen douaneverdrag gedaan had, aannemen of niet. „Ik meen dat de weg, dien ik mij veroor loofd heb den beiden regeeringen voor te stellen, waarschijnlijk wel zal worden betre den. Het protocol van Genève is immers in 1922 onder auspiciën van den Volkenbond opge steld, en wanneer verschil van meening ontstaat, dunkt het mij logisch dat de orga nisatie onder wiens leiding het protocol tot stand gekomen is, toch minstens gelegenheid moet krijgen de zaak te onderzoeken." Op de vraag wat gebeuren zou wanneer Duitschland officieel op zijn standpunt blijft staan, dat de Volker.l.ond niet compe tent is, antwoordde Henderson, dat hij dan de quaestie zeer ernstig zou moeten overwe gen. Hij kon zich echter niet indenken, dat de Duitsche regeering deze houding zou aan nemen. In antwoord op een andere vraag verklaar de Henderson, dat de Britsche deskundigen de juridische zijde van het geval nog in on derzoek hebben. Austen Chamberlain*s opinie LONDEN, 26 Maart. (N.T.A.) In het Lagerhuis verklaarde sir Austen Chamber lain omtrent het D. O.-Douaneverdrag het volgende Ik geloof, dat de landen, die aan de con ferentie over het douanebestand of de be sprekingen over andere overeenkomsten in Europa hebben deelgenomen, eenige reden hebben tot klachten, indien een plan van dezen aard in het geheim wordt voorbereid, terwijl de bedoelde conferenties aan den gang zijn en de mogendheden dan plotse ling met een plan worden overrompeld. Dat bewijst, dat de beide partijen, die de andere mogendheden niet in het vertrouwen hebben genomen en zich zelfs er niet over hebben uitgelaten, in zeker opzicht niet weten, hoe zij zich in diplomatiek opzicht moeten ge dragen. Wat. inhoud en portee der overeen komst betreft, ben ik met Henderson van meening, dat zij den Volkenbond moeten worden voorgelegd, daar het plan ernstige juridische quaesties opwerpt, en de Raad re kening kan houden met de verschillende politieke problemen, die er mee in verband staan en die wellicht even belangrijk zijn. De opinie van „De Times" over de Tol-Unie. LONDEN. 27 Maart (N.TA.) Bij de be- spreking van de tusschen Berlijn en Londen over het Duitsch-Oostersche douane-verdrag gevoerde onderhandelingen, merkt de Times op. dat hier klaarblijkelijk een misverstand in het spel is. Henderson's wensch, de zaak aan het oordeel van den Volkenbond te on- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Luxe en dagelijksch schoeisel Ziet onze etalage'* TH. SMIT. Fa. KLEIN, Nassaustraat 1, hoek Kruisstraat derwerpen, betrof zoowel den wettelijken. den politieken als den economischen kant van het verdrag, terwijl dr. Bruening in zijn antwoord meer speciaal den nadruk legde op de econo mische zijde van de zaak. Daar ae Rijks kanselier echter verklaard heeft, dat de Duitiche en de Oostenrijksche regeering geen reden zien, waarom zij een juridisch onder zoek van het ontwerp zouden moeten schu wen, en andere regeeringen dit wenschen, zal men wel mogen aannemen, dat hij dit voor stel van Henderson zal aanvaarden. De Parijsche correspondent van de Times schrijft, dat in den toon van de Fransche bladen een opmerkelijke verandering is inge treden. Ging men nog'voor twee dagen in de hef tigste bewoordingen tegen het Oostenrijksch- Duitsche plan te keer, thans is men zeer be scheiden geworden, en haast men zich den stap van minister Henderson als een plech tige bezegeling van de Fransch-Britsche samenwerking voor te stellen. De reden voor deze veranderde houding is het feit, dat de Fransche pers en zelfs de Quay d'Oriay, nadat zij den raad van Hen derson hadden aangehoord, tot- de ontdekking kwamen, dat hunne eerste conclusies eerder door snelheid dan door juistheid uitmuntten. Het is waarschijnlijk dat. de Duitsche en Oos tenrijksche onderhandelaars zich zorgvuldig binnen de wettelijk bepaalde grenzen hebben gehouden. Vragen over de houding van Nieuw Zuid-W ales. LONDEN, 27 Maart (V.D.) In het Lager huis stelde het lid Amery in de zitting van heden den minister voor de Dominions de vraag, wat hij dacht te doen met 'betrekking tot het besluit van de regeering van Nieuw Zuid-Wales om de rente van de schulden, die deze staat te Londen heeft, niet te betalen. Minister Thomas antwoordde, dat hij weigerde te gelooven dat de toestand, die men vreesde, inderdaad geschapen zou kunnen worden. Minister Thomas verklaarde zich met den Britschen Hoogen Commissaris in AListralië in verbinding te hebben gesteld. Frankrijk. De Union Républicaine dringt aan op een krachtige houding. PARIJS, 26 Maart (N.TA.) De Se- naatsfractie der Union Républicaine (Mille- rand, Poincaré.' heeft een motie aangeno men, waarin zij verklaart, dat toegeeflijk heid der mogendheden ten opzichte van een zoo onmiskenbare schending der verdragen als het D.-O. douaneverdrag is, ernstige ge volgen voor den Europeeschen vrede zou hebben. De fractie verwacht, dat de regee ring een krachtige houding zal aannemen en keurt haar stappen tot afwering van dit ge vaar goed. Fransche repressailles. Naar uit Parijs wordt gemeld, heeft de Kamercommissie van handel en douane- vraagstukken met algemeene stemmen een motie aangenomen, welke den minister-pre sident, den minister van buitenl. zaken, dien van handel en dien van landbouw zal wor den overhandigd, en waarin beiden laatst genoemden wordt verzocht zich krachtig te verzetten tegen de definitieve onderteeke- ning der D. O. douane-unie en, indien deze tegenstand vruchteloos zou blijven, terstond het Fransch-Duitsche en het Fransch-Oos- tenrijksche handelsverdrag op te zeggen, zoo- als dit. met inachtneming van een termijn van drie maanden veroorloofd is. De commissie eischt voorts het aanknoo- pen van onderhandelingen met de andere Europeesche mogendheden, om deze te win nen voor een annuleering. Indien haar ver- eenigde actie zou mislukken, eischt de com missie dat de overige Europeesche mogend heden gemeenschappelijk een onderzoek in stellen betreffende een algemeen verdrag in den vorm van een omnilaterale overeen komst, dat de mogendheden zou verplichten tot onderlinge bilaterale verdragen. Laval en het loonconflict in de mijnindustrie. PARIJS, 27 Maart. (N.TA.) Laval de minis ter-president, heeft thans in het loonconflict in het Noord-Fransche kolenbekken ingegre pen. Gisterenmiddag heeft de minister-pre sident vertegenwoordigers van beide partijen ontvangen. Heden zal hij den werknemers mededeelen welke maatregelen hij overweegt om een ver zoening tot stand te brengen. De arbeiders hadden gedreigd Maandag in staking te gaan wanneer de mijneigenaars dan hun voorgenomen plan tot loonsverla ging nog niet hadden prijsgegeven. Laval is bij de laatste groote mijnwerkers staking in Noord-Frankrijk ook reeds als be middelaar opgetreden. Een waarschuwend woord van Poincaré. PARIJS, 26 Maart (Havas). De „Temps" publiceert de inleiding, welke oud-president Poincaré heeft geschreven voor het boek ..Het Bolsjewisme aan het werk", dat graaf Kokovuzow in het licht zal geven. Poincaré besluit zijn opstel aldus: De dumping, die de Sovjets op alle markten der wereld toepassen, zal niemand sparen. De Sovjet-Unie verheelt geenszins, dat zij voor nemens is onder alle volken zonder onder scheid, begunstigd door de toenemende eco nomische malaise, wanordelijkheden te doen ontstaan, die het hun onmogelijk zullen ma ken zich te beschermen tegen het gevaar, waardoor allen worden bedreigd. Het is hoog tijd tusschen hen een verstandige solidariteit tot stand te brengen om tegen de agressieve barbaarscliheid een vreedzame verdediging der beschaving te organiseeren. Britsch-Indië. Garantie voor de overeenkomst GandhiIrwin, LONDEN, 27 Maart (V.D.t De Executieve Commissie van het Indisch Nationaal Con gres heeft beslot-en het accoord tusschen Gandhi en den Onderkoning van Indie goed te keuren. In een desbetreffende resolutie wordt ge zegd dat het doei van de Indische nationalis tische beweging de onafhankelijkheid van Indië blijft. Burma dient het zelfbestemmlngsrechit te verkrijgen, doch de open ba re meening al daar moet eerst geraadpleegd worden, eer tot afscheiding van Indië kan worden oveTgC' gaan. Gandhi verkreeg van de Executieve Com missie een motie van vertrouwen en werd be noemd tot leider van de delegatie van het Congres, die aan de nieuwe En ge lsch-Indische conferentie zal deelnemen. Onlusten te Cawnpoer duren voort. LONDEN. 27 Maart (V. D.) De onlusten te Cawnpoer duren nog steeds voort. Het aan tal dooden is gestegen tot 120 en het aantal gewonden tot 500. De Europeesche bewoners hebben zich onder militaire bescherming ge steld. Er is een strenge censuur ingesteld en de telegraafverbindingen zijn verbroken. Ook de levensmiddelentoevoer is afgesneden en de meeste treindiensten op Cawnpoer zijn stopgezet. De plaatselijke overheid klaagt dat er te weinig militairen beschikbaar zijn om den toestand meester te worden. De „Evening Standard" meldt dat duizen den gezinnen uit de stad vluchten. Hun aan tal tal werd dezer dagen reeds op 30.000 ge schat (Cawnpoer heeft over de 200.000 in woners). Volgens den specialen correspondent van het blad zouden er meer dan 25 Hindoe-kin deren gedood zijn als weerwraak voor het feit dat, deze kinderen, leden van de Vanar Sena 'de z.g.n. ..apentroepen". die onlangs door Gandhi gekapitteld werden over hun onbehoorlijk optreden tegen hem» met stee- nen naar hen hadden geworpen daar zij wei gerden aan den ..hartal" (het stopzetten van alle zaken) deel te nemen. Irwin's afscheid. Irwin. NIEUW DELHI, 27 Maart (Reuter). In een rede aan een afscheidsfeestmaal gewaagde de onderkoning, lord Irwin. van de critiek. den laasten tijd op zijn politiek geoefend. Hij zeide daarbij dat de diagnose der huidige be weging in Indië als zou deze slechts het werk zijn van een te verwaarloozen minder heid die gemakkelijk kon worden onderdrukt, oppervlakkig en niet met de werkelijkheid in overeenstemming was. Brittannië zou zichzelf om den tuin leiden als het niet erkende, dat er onder alle ver schillen van godsdienst, klasse en maatschap pelljke omstandigheden een intellectueel be wustzijn aan het opkomen was nauw verwant aan nationalisme, dat een groeiende potcn- tieele macht was. Sprekend over de waarborgen deed lord Irwin opmerken dat de Britsche regeering niet het recht der Indiërs zou beperken om andere financieele waarborgen in overweging te geven dan die besproken op de rondetafel conferentie en bereid zou zijn ze zorgvuldig te overwegen. Duitschland Herbert von Bismarck „ter beschikking" gesteld. BERLIJN, 27 Maart (W. B.) Do D-natio- nale rijksdagafgevaardigde Herbert von Bis marck, landraad te La bes. krelts Regenwalde In Pommeren. is volgens het „Berl. Tagebl." krachtens een besluit van het Pruisische staatsministerie „ter beschikking" gesteld, daar hij in een vergadering van het Pruisi sche kabinet als van een „corrupte regeering" heeft gesproken. De Goddeloozenbetooging op Paaschdag. BERLIJN, 27 Maart (VD.) Do Politieprosl- dent heeft, naar verluidt, ervan afgezien de communistische Goddeloozenbetooging, die op Paaschmaandag te Berlijn gehouden wordt, te verbieden. De communisten hebben voor deze demonstratie reeds groote locali- teiten gehuurd. Spanje. Nerveuze stemming in Madrid. MADRID. 28 Maart (V. D.) In den loop van Vrijdagavond zijn de geruchten over een op handen zijnde dictatuur eenerzijds en over revolutieplannen anderzijds zeer toegenomen. fNGEZONPFN MFDEDEFLINGEN a 60 Cts. per rrgcl. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISRTRAAT IR TEL. I075B SLUIT vroegtijdig voor uw kinderen een Opvoedings Studierente Inl.: FIRMA HENDRIK KWAK Hzn., Ma kelaars en Assurantiebezorgers, Parklaan nr. 38, Haarlem, Telefoon 10224, b. g. g. nr. 26226. 15 In toonaangevende kringen Is hierover echter niets bekend. De stemming fn de stad is echter zeer nerveus. Krachtige afdeelingen politie handhaven de orde. De republi- keinsche kranten die studenten steeds weer trachten aan den man te brengen, worden den verkoopers uit de handen getrokken. Italië. Belangrijke discussies ter Intern. Graanconferentie. ROME. 27 Maart (N.TA.l BIJ de heden gehouden algemeene beschouwingen op de internationale graanconferentle spraken zich. de vertegenwoordigers van Polen, Zuid- Slavië en Roemenië voor het stelsel der pre- ferentieele rechten uit. als een der doeltref fendste middelen ter bezwering van de agra rische crisis in Oost-Europa. Als vertegenwoordiger van de belangen van den overzeeschen graanuitvoer ontwikkelde Perez, de Argentijnsche gezant te Parijs, de theorie der vrije concurrentie. Voor de over- zeesche graan-exportlanden viel eenvoudig niet te praten over den eisch der OosL-Euro- peesche graanlanden tot hulp van de geheele wereld. Oost-Europa had zijn landbouw na den oorlog weer kunnen opbouwen en eischte thans, dat de overzeesche graan-exportlanden daarvoor het gelag betalen. Het antwoord zou slechts negatief zij. Argentinië en Australië weigerden met groote beslistheid, thans de verantwoording voor alle naoorlogsche ver schijnselen te aanvaarden. Een tweede belangrijke reden was de Rus sische graandumping. Argentinië hield onder alle omstandigheden vast aan de door de handelsverdragen geschapen ordening en aan de meestbegunstigingsclausule. die zij nerzijds met de preferentieele rechten niet ln overeenstemming waren te brengen. De aankoop van Russisch graan door Europee sche landen kon de crisis ln Oost-Europa slechts erger maken en de Internationale graanmarkt nog verder ontwrichten. Als laatste sprak de Russische delegatie leider Krltzman, die zich ten stelligste tegen elke beperking van de met graan bebouwde oppervlakte uitspraak en het stelsel van pre ferentie afwees Voorts wees hij dc opmerkin gen over de Russische dumping af Rusland was tot het doorvoeren van zijn vijfjaarplan op zijn graanexport aangewezen. Overigens was het belachelijk, te meenen, dat hot graanvraagstuk zonder dc medewerking van Rusland viel op te lossen. Amerika» Amerika en den gedwongen arbeid in Rusland. NEW-YORK, 27 Maart (V. D.) Naar aan leiding van de belangstelling in de Vereenig- de Staten voor het probleem van den ge dwongen arbeid en vooral van den dwangar beid in Sovjet-Rusland, waarvan voorname lijk gebruik gemaakt zou worden ten behoeve van den Russischen houtexport heeft de Chicago Tribune haar verslaggever Henri Wales voor een studiereis naar de Russische houtdistricten gestuurd. Uit Archangel schrijft Henri Wales thans aan zijn blad. dat in de staatshoutkapperijen en houtzagerijen geen gebruik gemaakt wordt van gedwon gen arbeid zooals verhalen daaromtrent in Amerika maar ook daarbuiten de ronde doen. In zooverre is de arbeid gedwongen, schrijft Wales als overal elders elke arbeid gedwon gen is omdat dit voor de overgroote meerder heid van het menschdom de eenige manier is om aan het dagelijksch levensonderhoud to komen. Dit geldt ook voor de bewoners van de Russische houtdistricten, die moeten wer ken om aan den kost te komen. Het ligt voor de hand dat zij gébruikt kunnen worden door de staatstrust, omdat nu eenmaal de hout- productie 90 pet. van de bevolking te werk kan stellen. Iemand die kans zou zien om op andere wijze aan den kost te komen is daar in geheel vrij. Van dwangarbeid met gewa pende soldaten die de mcnschen tot werken zouden dwingen, zoo noodig met geweld, is niets waar. Verhalen hierover zijn volgens Henri Wales sQechts fabeltjes. AGENDA. ZATERDAG 28 MAART Stadsschouwburg, Wilsonspleih: .Mijnheer Lambertier" door de N.V. Ver. Rotterd.-Hof stad Tooneel. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Lezing met lichtbeel den over Korakorum, voor de Nederlandsche Relsvereeniging. Palace: „Halielujah!" Op het tooneel: Gebr. Gordell 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Heimwee" en ..De ontem bare bruid". Op het tooneel: René en Partner. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De vlucht naar het geluk". Op het tooneel: het Wlaaimir Picque Trio; 2-30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 29 MAART Stadsschouwburg. Wllsonsplein: ..Belinda" door het Frits Bouwmeester Ensemble. 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Happy Ene!" door het Revue- en Operette-Gezelschap uit Am sterdam, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: opvoering van. de revue: ,,'t Is voor de bakker", met Louis Davids, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 30 MAART Gemeentelijk Concertgebouw: V. A. R. A.- feestavond, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 10. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5