GROOTE TOTALE UITVERKOOP F. WISBRUN LIFFMANN A. FUNKE ZOON DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE 3 HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 31 MAART 19311 INf.EZOVDEN MEDFDEEIINGEN fiO Cu. p«r „id. HET HOOGER ONDERWIJS. Hervormingsplannen. OP HET CONGRES DER SOC.-DEM. STUDENTENCLUBS. De Bond van Sociaal-Democratische St-u- dontenclubs hoeft op zijn Zaterdag en Zondag gehouden jaarlijksch congres als hoofdschotel de kwestie van hervorming van het universi taire onderwijs aan de orde gesteld en er een uitvoerige discussie aan gewijd. Vooral sinds het verschijnen van de brochure van Prof. H. R. Kruyt: Hooge School en Maat schappij". waarin hij de veroudering van het huidige universitaire stelsel ten opzichter der tegen woord igen maatschappelijken toestand critieeert, is deze zaak meer in de openbare belangstelling gekomen en lijkt het wel van belang eenlge aandacht aan deze nieuwe poging van studenten-zélf te wijden. Allereerst dient opgemerkt, dat een com missie uit bovenbedoelden bond in het af- geloopen jaar een reeks stellingen heeft op gesteld, die als richtlijn voor een eventueel op te maken universitair program zouden kunnen dienen. Hoewel niet speciaal als zoo danig bedoeld, was de rede die de bekende economisch theoreticus R. Kuyper op dit congres ter inleiding hield de beste toelichting tot deze stellingen en kwam in zijn betoog het eieren streven der studenten zoo duidelijk uit. dat hun gedachte: het Hooger Onderwijs zoo vruchtdragend mogelijk te maken voor de heel.e maatschappij niet beter belicht kan worden dan door een beknopt overzicht van deze rede. Na een beschouwing over de groote veT- an dering en ontwikkeling van de wetenschap sinds de Middeleeuw, zoowel wat betreft het terrein als de wijze van beoefening kwam spreker tot qe critiek op hot huidige Hooger Onderwijs. De universiteit heeft geen gelijke tred gehou den met de maatschappelijke ontwikkeling en voldoet niet aan de eischen die deze maat- schappij stelt. Ze past niet -meer bij het ver leden. maar is tegens ongeschikt voor het heden. De tegenwoordig zoo belangrijke sociale weienschappen zijn er in het gedrang. In dit opzicht is er dus uitbreiding noodig. Ook de zegenrijke diversie, de verscheiden heid van vakken aan een universiteit gedo ceerd. waardoor onderling contact mogelijk is. is niet meer aanwezig. De voor de maatschap pij direct noodige wetenschappen zijn in aparte instellingen ondergebracht (Delft. Wageningen). Het onderling contact tusschen de wetenschappen is verloren gegaan om weer scheppend werk te kunnen verrichter, is in de eerste plaats weer synthese noodlg Anderzijds is uitbreiding van het aantal rich- tingen gewenscht. Journalisten, musici, onder ■wijzers, cineasten verrichten te veel cultuur- arbeid om niet op breede wijze onderlegd te moeten zijn. Spreker wil een scherpe scheiding maken tusschen de wetenschappelijke vorschers er. zij die het door de wetenschap gevondene aan anderen doorgeven als leeraren en dergelij- ken. De enkele uitzonderlijk begaafden moeter. ongestoord wetenschappelijk onderzoek kun nen verrichten. By de docenten, zij dus die de wetenschap doorgeven, moet het leiding geven aan het eigen wérk der studenten voor op staan en niet ce professorale voordrachten. Zelfwerkzaamheid; niet in de eerste plaats loeren en luisteren, maar zelf de kern uit» de boeken halen. Meer gebondenheid voor de student is eerste eisch. Het moet uit zijn met de vrijheid om zich maar uit te leven terwijl men nog niets van beteeken is heeft gepresteerd, en vaak tegenover een gfoote bevolkingsgroep, die van het voorrecht om te studccren uitgesloten Is. In Amerika heeft het Hooger Onderwijs ach aan tie maatschappelijke verhoudingen beter kunnen aanpassen, omdat hier geen inge wortelde traditie bestond. De universiteit voor ziet hier de maatschappij van de noodige in- telleotueele krachten. Er is opleiding vooi schier alle beroepen. Van het totaal aantal studeerenden gaat slechts een 20 pet. door in de richting van wetenschappelijk onderzoek de overigen ontvangen eenige wetenschappen lijke scholing en vinden een plaats in een maatschappe.ijk beroep. Er is de zoo noodige vrije armslag voor de heel groote geleerden Hun werk kunnen slechts enkelen doen. He. is daarom goed, dat slechts een 1/4 semester b.v. door hen wordt gegeven en het overige door andere krachten. De hoogere geesten houden dus meer tijd voor wetenschapsbe oefening en kunnen toch contact met de jongeren vinden door enkele voordrachten een kort semester, publicatie van hun onderzoe kingen enz. Wat voor Invloed zou een les van een Lorenz op een kweekschool niet op de leerlingen hebben! Tenslotte behandelde spreker enkele meer socialistische eischen. al was hij zeer voor zichtig met eenige prognose hieromtrent. Op gepast moet worden voor het socialisme geen museum van louter veiligheid te maken, het geen onveiligheid zou beteekenen. „Geen suikerfondant-heilstaat met een sloome bureaucratie". De risico op geestelijk geb.es blijft bestaan en zal nog toenemen met de stijgende levenseischen. Hierna volgde een levendig debat, waaraan Prof. Kruyt, Prof. Bonger en Prof. Boike- s:e.n deelnamen. De eerste waarschuwde speciaal tegen het te ruim openstellen der univers 1 teits»deuren. Averechlsche democratie ontaardt in dilettantisme, een geestelijke aristocratie zal het moeten blijven. Ook ziet hij voor de universiteit geen cultureele, maai een wetenschappelijke taak. De mensch moei er niet gevormd worden, het moet brandpunt van geestelijk leven zijn. Kort samengevat iijken de voornaamste punten in de tot nu toe door dezen bond ge trokken richtlenen: Erkennen van de tweeslachtigheid der uni versiteit: Opleiding tot beroepen waar weten schappelijke opleiding voor vereischt ia, er» tevens mogelijk maken van wetenschappelijk onderzoek. Reorganisatie wordt op grond hier van geelscht. Specialisatie binnen één enkele universiteit ls onvermijdelijk, maar stichting van zelf standige vakscholen niet bevorderlijk vooi wetenschappe.ljke synthese en gedachtenuit- w^sellng. Zelfwerkzaamheid van den student, moge lijk om verschillende studierichtingen te com- binecren. Alle onderwijsinstellingen gemeenschapsor ganen. In die richting reorganisatie van de hon beheerende lichamen. Opheffing van financieele studiebezwaren Ieder begaafde uit elk maatschappelijk milieu moet er toe in staat worden gesteld. Daarnaast echte selectie van het studentenmateriaal door middel van beroepskeuze e.d. Er moet ücn centrale Studentcncorporatic zijn, waar van allen lid zijn en die middelpunt van gees telijke activiteit moet rijn. We kunnen voor deze eerste poging van een groep studenten om tot een nieuwe uni versitaire regeling te komen niet dan dank baar zijn. „Mogen ze al eens over de schreef zijn gegaan (aldus de heer R. Kuyper) het, is beter dan onverschilligheid en cynisme die al te veel onder studeerenden voorkomen". Met belangstelling valt de verdere ontwik keling der plannen tegemoet te zien. JEUGD EN VREDESACTIE. VLIEGERWEDSTRIJD. De vliegerwedstrijd ls thans vastgesteld op Zaterdag 25 April te 2 uur. Plaats van samen komst is de Kleverlaan bij den Terspijtweg. De deelnemers worden in drie groepen ver deeld, namelijk: Jongens van 810 jaar ln groep A.; Jongens 10—12 jaar groep B; Jongens 12—14 jaar groep C. Elke deelnemer geeft zelf zijn leeftijd aan door zijn groepletter boven aan zijn vlieger te plaatsen. Er schijnen nog vereenlgfngen ln de mee ning te verkeeren dat aan dezen wedstrijd alleen aangesloten Jeugdbonden kunnen deel nemen. Dit is niet het geval. Integendeel iedere vereeniging die iets voor de Vredesactie voelt, is welkom. Bovendien is de wedstrijd kosteloos. Alleen moet gezorgd worden voor een mooien vlieger met een toepasselijk opschrift voor den vrede. Bestuurders van diverse vereenl gingen kunnen zich nog opgeven. Jongens die zich afzonderlijk willen opgeven kunnen een briefje met naam. woonplaats en leeftijd aan de volgende adressen in de brievenbus gooien: de heeren: M. van Kordelaar, Meidoornplein 43; Ellens, Tamarindestraat 11; Carstensen, Olmenstraat 45; Van der Mei, Meidoorn plein 33. OPROEPING. D Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt den persoon, die Maandag 16 Maart j.l. des avonds omstreeks 10 uur getuige ls ge weest van de aanrijding tusschen twee vracht auto's op den hoek Gedempte Sohalkburger- gracht en Transvaalstraat (Haarlem-Noord) zich aan het bureau van politie Sm edestraat te willen vervoegen, daar zulks in het belang van het onderzoek zeer gewenscht is. Bij deze aanrijding werd een vrouw, die in één der auto's zat, ernstig aan het gelaat ge wond BINNENLAND N.V. VAN GELDER ZONEN. VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS. Maandag ls te Amsterdam de jaarüjksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen gehouden Aanwezig waren 18 aandeelhouders, vertegen woordigende 97 aandeelen en recht hebbende op het uitbrengen van 74 stemmen. Wij lezen over de vergadering in het Hbld.: De voorzitter, de heer P. Smidt van Gelder, stelde het jaarverslag aan de orde. De heer Bosboom meent dat aandeelhou ders recht hebben op iets ruimere informatie In antwoord op vragen van aandeelhouders zegt een der directeuren, de heer H. Smidt van Gelder, dat het bestuur voornemens Is om een groote mate van soberheid in acht te blijven nemen, doch spr. wil toch zeker overwegen, ln hoeverre aan den wensch van den heer Bosboom kan worden tegemoet ge komen. Wat den post „uitbreidingen en verbeterin gen" betreft kan spr. wel eenige mededeeimg doen. Een deel ervan hetreft de uitbreiding van het ketelhuis te Velsen: een installatie voor reiniging van het ketelwater (f 2 12 ton). Verder circa 4 ton voor vernieuwing van een der fabrieksmachines. De vernieuwing van het toestel waar de houtstof wordt ver- vaardrgd, kostte eveneens 4 ton. In Renkum en Apeldoorn werd eveneens circa 112 ton aan enkele vernieuwingen ten koste gelegd Aan den heer Chabodt antwoordt spr-, dat de omzet in Britsch Indië in 1930 wel tets verminderde, doch dit was nog geenszins een calamiteit; Van Gelder heeft er zich dan ook vrij goed kunnen handhaven. Er is geen quaestie van. dat Van Gelder in Britsch- Indfë niet mee zou kunnen. Wat de houtvoorraden betreft het volgen de: het hout wordt altijd gekocht ln een jaar vóór dat het wordt verwerkt. Meestal zelfs wordt het hout twee jaren tevoren reeds ge kocht. Spr. gelooft niet. dat Van Gelder te duur heeft gekocht, wanneer hij deze hout- aankoopen vergelijkt met die van andere hout'.mporteurs elders. De heer Bosboom vraagt nog naar den 'nvloed van de malaise on het bedrijf. Een der groote afnemers van Van Gelder zijn de «o'iranten. En spr. kan zich nauwelüks voor stellen. dat de malaise op den afzet van "ourantenpanier een nadeelïgen invloed kan hehben geoefend. De directeur, de heer H. Smidt van Gelder meent echter, dat zelfs de couranten den In vloed der malaise zullen ondervinden en bv. minder papier zullen verbruiken door het ge ringere aantal advertenties. Het jaarverslag, de balans en de verlies- en winstrekening werden goedgekeurd. Vervolgens werd wederom besloten het re servefonds aan te wenden in het bedrijf, tegen een vergoeding van 5 pCt. rente. Een der aandeelhouders vroeg ten slotte nog naar de vooruitzichten van het loopende boekjaar. De directie waagde zich liever niet aan voorspellingen. Tot dusverre zijn deze nog niet bemoedigend. Op een vraag van denzelfden aandeelhou der of er dezen keer evenals in 19°9 weder om een belangrijk deel van de productie was verkocht, zegt de heer H. Smidt van Gelder dat dit inderdaad wed°rom het geval ls. Doch deze verkoopen betreffen voornamelijk het courantenpapier dat 2 3 van de productie van Van Gelder in beslag neemt, gemeten naar aantal kilogrammen, en circa de helft van de productie gemeten naar de waarde. Deze verkoopen van courantenpapier hebben echter plaats gehad tegen prijzen, die den kostprijs benaderen. De heer J. H. Smidt van Gelder werd als commissaris herkozen. Wegens afbraak van de perceelen Anegang 1 en 3 VAN 1 15 APRIL. Uitvoerige circulaires zijn per post verzonden. £2 DE BIOSCOOP IN 1930. Belangwekkende cijfers van den Bond. DE KEURING, DE BELASTING EN HET ARCHIEF. Maanda? Is te Bcriren de jaarvereaderinj gehouden van den Nederlandsohen Bioscoop bond. Aan het jaarverslag ontleenen wij: Het arbitrage-instituut werkt thans 10 Jaar. Het arbitrage-inst'tuut van den Bond he°ft In het algemeen zeer opvoedend gewerkt. Er is een rechtstoestand in film- en bios coopbedrijf ontstaan, d^e den weg geooend heeft tot de noodzakelijke correct/he'd in de filmbranche hier te lande. In 1924 is een Raad van Beroep ingesteld en het resultaat van de tien jaren arbitrage kan aldus wor den samengevat: 1250 geschillen werden in dit tijdvak behandeld en 96 apoèlzaken kwa men voor den Raad van Beroep. Voor den rechter zou de behandeling dezer geschiTler minstens f 350.000 aan proceskosten alleen al hebban gekost. Voorts werd ieder geschil zeer snel afgewikkeld en wel door deskundi gen. In deze t'en jaar is de heer D. Ham burger. voorzitter van den Ned. Bioscoopbond onafgebroken voorzitter der Geschillencom missie geweest. Reeds in het jaaroverzicht van 1929 werd gezegd, dat de filmcensuur In den aller- scherpsten vorm werd uitgeoefend De film censuur wordt echter nog schemer. Van de 484 groote snee!films, welke in 1°30 ter keu ring zijn aangeboden, werden 26 niet voor openbare vertooning toegelaten 18 5n 1929 en 1 in 1928). Van de resteerende 461 groote speelfilms werden toege'aten voor aFe leer tijden 119. voor personen boven 14 jaar 109 en voor volwassenen 233 (resp 135 169 en 269 in 1929 en 13'. 142 en 210 in 1928). Een belangrijke opschuiving naar de Cklasse (al leen voor vo'wassenen) valt dus ook dit jaar weer te renstateeren Was ln 1928 het per- "entage 56 en in 1929 het percentage 52. in 1930 is het gedaald tot-47 pet. De filmcen suur wordt d.vs voortdurend scherper. Voorts zegt het jaarverslag, dat de Com missie voor de Filmkeuring zich bevoegdhe den heeft veroorloofd, welke in het gehee1 niet wettelijk eesanct'oneerd zijn. Dit slaat op de geluidsfilm, terwijl de wet het keuren van het geluid In het geheel niet eischt. In het afge'oooen jaar waren de belang hebbenden bij film- en bioscoopbedrijf aller- mmst tevreden met het werken der Katho lieke Filmcentrale Teveel films wordn door dit lichaam om futiliteiten afgekeurd aldus het versla en ook de administratie gaf re den tot klagen. Van de 380 door de^e cen trale gekeurde films zijn er 82 of 21 1/2 pet. niet toegelaten. Steeds meer rire5crt over het geheele land de vermakelijkheidsbelasting de verdere ont wikkeling van het biscoo^bedrijf te fnuiken De'e extra-bedrijfsbelasting is niet meer op te brengen. In de eQmeente Heerlen waar tot heden toe nog 30 pet. vermakelijkheidsbelasting werd geheven, is tenslotte bereikt, wat 'den r>ond werd toegezegd: met in gang van 1 Januari 1921 is zij veriaaed tot 20 pet. De gemeente Oroenlo schafte deze belasting ra dicaal af. De hoogste beating wordt gehe ven te Groningen: een belasting van 25 pet op de bruto recettes komt neer oo 33 pet. van de netto-ontvangsten en is niet op te brengen. Men weet. hoe de algeheele slui ting der Groningsche bioscopen het gevolg ls geweest. 1930 bracht een betere verhouding met de Nederlandsche Filmliga, welk lichaam zelf bij monde van mr. J. Huyts gesproken heeft van een z.i. noodzakelijke toenadering tot het filmbedrijf. Thans wordt in meer dan één geval samengewerkt tusschen bedrijf en Liga. Op voet van vriendschap willen Bond en Liga elkander bejegenen en kunnen beide het meeste bereiken. Een conflict ontstond door het hoogst on aangenaam optreden van eenige bestuur- deren der vereeniging. Het Nsderlandsch Centraal Filmarchief, die de kunst hebben verstaan, de in den Bond georganiseerde filmfabrikanten, van wier medewerking het bestaan dier vereeniging volkomen afhanke lijk is. van zich af te stooten. De bekende circulaire van den minister van Binnenland- sche Zaken moest daarbij den dwang uit oefenen op de filmfabrikanten, hun negatie ven aan het archief af te staan, op straffe van onthouding van medewerking der ge meentebesturen aan operateurs. Zulk een eisch is een inbreuk op de vrij heid. Het verslag kwalificeert de handelwijze der Vereenieine Centraal Filmarchief als: hoogst onbehoorlijk. Vervolgens besloot het hoofdbestuur: 1. aan de leden van den Bond te verbie den overeenkomsfen met wie ook af te sluiten, waarin ais voorwaarde is gesteld dat het negatief of een positief der op te ne men film in bewaring of ten geschenke moet worden geveven aan het Nederlandsch Cen traal Filmarchief. 2.Naan de leden te verbieden filmopnemin- ven te maken, wanneer van dengeen. die de onnemineen doet. verlanvd wordt dat van de op te nemen films het negatief of een posi- t:ef aan het Centraal Filmarchief in bewa ring of ten geschenke moet worden gegeven- 3. aan de leden te verb'edep van he-^n af films aan het Nederlandsch Centraal Film archief ln bewaring of ten geschenke af te staan. Dit besluit wordt, zooals dit gelukkig altoos in den Bond het geval ls door ieder lid ge respecteerd, met het gevolg, dat na 15 Jul' het Centraal Filmarchief, althans van het bedrijf geen materiaal meer heeft ontvan gen. Den Hen Augustus 1930 bes+ond de Ned Bioscoopbond 12 1/2 jaar een feit. dat vrij wel onopgemerkt is voorbijgegaan. Den 31en December 1930 bedroeg het ledental 372, be staande uit 329 bioscopen. 31 fi'mverhuur- kantoren, 9 filmfabrieken en 3 filmimport- zaken. Het aantal zitplaatsen, waaroveT al de bioseonen In Nederland beschikken, bedraagt 107.700. De filmverhuurkantoren hebben in het afgeloopen jaar 2093 niéuwe films uitge bracht, waarvan 234 groote geluidsfilms. 227 groote stomme films. 484 kleine geluidsfilms en 1148 kleine stomme films. Van de geluids films waren ongeveer 76 11/2 pet. uit Ame rika. de overigen uit Europa afkomstig: Voor de stomme films waren de percentages ruim 33 1/2 pet. uit Amerika en bijna 66 1/2 pet. uit Europa. 4 pet LEENING HENGELO. In zijn spoed eisch ende vergadering van 28 Maart besloot de raad der gemeente Hengele (O), tot het aangaan van een 4 pet. geid- leening groot f 2 1'4 millioen. met de Twent- 'Che Bank N.V. en Lippman Rosenthal en Co.. te Amsterdam, strekkende tot aflossing van woningbouwvoorschotten. DE EERSTE VORM VAN MEDEZEGGEN- SCHAT Bij de N.V. „De Arbeiderspers" ls Maandag de medezeggenschap daadwerkelijk ingevoerd met de installatie van de leden der Onder nemingsraden. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. EEN KUNSTSCHILDER OPGELICHT. VEERTIEN SCHILDERIJEN EN TWEE AQUARELLEN. De kunstschilder R. te Laren, heeft bij de politie aangifte gedaan van oplichting van eenige sohilderijen door zekeren O. O., die voorgaf lijstenmaker te zijn, en die voorzien was van tal van betrouwbare referenties, wist aen kunstschilder te bewegen, een veertiental schilderijen en twee aquarellen mede te geven. Tot heden liet O. niets meer van zich hooien. De politie, die een -onderzoek instelde, bleek liet, dat O., zeer ongunstig bekend staat. Zij heeft per radio.omroep en politieblad aan houding van O. gevraagd ais verdacht van op lichting of verduistering. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 1 APRIL. HILVERSUM 298 RL Uitsi. VARA-Uitzending. 9.00 Gramofoonpl. 9-30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keu ken door P. J. Kers. 11.Ih) Gramofoonpl. 11.05 Racio-vo-ks-Universiteit. 11.35 Groniofoon- platen- 12.00 Concert VARA-septet o.i.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 Coö peratie-kwartiertje. 3.35 Maak het zeif door C. SonaakeVerkozen. 4.25 Gramofoonpl- i.30 Kmüeruurtje. 6.0d Concert VARA Ivlan-ao- lme-ensemble o.i.v. J. B. Kok. 6.30 Manooane- cursu- J. B. Kok. 7.00 Radio-Voiks Univ. 7.30 Toespraak. 7.50 Gramofoonpl. 8.10 Uitz. uit Zutphen. VARA-orkest o.i.v. H. de Groot. 8.40 .Frank van Wezel's roemruchte jaren", sol daterij in 7 tafereeien, van A. M. de Jong. Het Groot Volkstooneel o.i.v. H. Bouber, W. v. Cappellen en B. Groeneveid. 10.40 Vervo.g uitzending uit Zutfen. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN 1875 M. Algemeen Programma. Verzorgd door NuRV 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium) Mej. ae Jager (sopraan; en Mevr. Mijnhout (alt). 12.00 Pohtieber. 12.30 Concert. J. Richters (viool). P. de Vries Lfiuit), C. I. Borgers (cello), Mej. E. Sandow (harmonium en piano). 2.00 Gramofoonpl. 3.00 Concert Mevr. J. JonckersTiggers (sopraan), Willy Kater (viool), Mevr. H. del Vaiie (plano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 H J. Steinvoort: „Het opzetten van een lepel bakje". 5.30 H. Piion: „Onkruid en de besnij ding". 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Afgestalan. 7.30 Politieber. 8.30 Concert door een solistenkwartet en het kwintet van de Kon. Militaire kapel. Cau:erie door Prof Dr. Joh. de Groot ca. 10.00 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonpl DAVENTRY, 1554,4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelspel door L. H. War ner. 1.35 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. L. Powell (piano) 5.05 Orgelspel door R. New. 6.35 Berichten. 7.00 Pianospel door S. de Niedzielsltl. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8,05 Tne Ridgeway Parade. Caoaret. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Kamer muziek. P. Jones (tenor), Strijkkwartet. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoon- platen. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramo foonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 „Re demption", oratorium, Gounod. LANGENBERG, 473 RL 6.20 Gromofoonplaten. 9.35 Gramofoon platen. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25 Orke.t- concert. 4.20 Vesperconcert en solisten. 7.05 Orkestconcert. 7.50 „April!". Daarna dans muziek. KALUNDBORG, 1153 RL 11.20 Dansmuziek. 7.20 Orkestconcert en soliste. 8.20 Moderne pianomuziek. 8.35 Hu moristische voordrachten. 9.00 Zang met piano-begeleiding. 9.30 Kamermuziek. Solist. BRUSSEL 508.5 RL 5.20 Dansmuziek. 6.20 Orgelconcert. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Orkestconcert. 338.2 RL 5.20 Gramofoon platen. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Eenige melo dieën van De Boeck. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 RI, 5.40 Leringen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.50 Solistenprogram- ma. 9.20 Berichten. Daarna concert. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Doodmoe kwamen ze tenslotte uit den spleet in het meer rustige water- Keesje was dankbaar, dat hij nog zoo goed uit het verschrikkelijke avontuur was gekomen en nam zich voor om voortaan wat voorzichtiger tc zijn cn maar niet alles te wagen. Op een rustig plekje gekomen, waar overigens geen visch was te zien. besloten zij een slaapje tc doen. Dat hadden zij dan ook wel verdiend. Na alles wat zij hadden meegemaakt. Daar hun adem als blaasjes in de hoogte ging, dacht een visscher, dat hier wel wat visch kon zijn.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10