Een „Underground" voor onze stad? HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 31 MAART 1931 TWEEDE BLAD Grootsche plannen in overweging. Algeheele oplossing van het Verkeersprobleem. De vondst van een adjunct-commies. Oude Hollandsche steden Haarlem mag zich er op beroemen tot die categorie te be- hooren! zijn mooi, maar daartegenover staat, dat zij verkeersproblemen hebben. De straten van de oude binnenstad zijn te smal voor het moderne verkeer. Het kost kapita len aan de gemeentelijke schatkist om het verkeer in goede, dat wil zeggen in b r e e d e banen te kunnen leiden. Vooral de tram in de binnenstad geeft te Haarlem vele moeilijkheden. Verscheidene straten zijn te smal voor de groote tramwa gens. Toch schrikt men terug voor de conse quentie de tram uit de binnenstad te weren, omdat het een feit is, dat het publiek op een goed tramnet prijs stelt. De tramcommissie uit den raad heeft dit vraagstuk al hopeloos lang bestudeerd, maar de moeilijkheden bleven. Vermeerderden zelfs, omdat het gewone verkeer toenam en de tramwagens grooter werden. Berst was de hoop gevestigd op de Trolley-bus (de raiUooze tram), maar de autoriteiten zijn, na de studiereis der tramcommissie naar Gronin gen, toch tot de conclusie gekomen, dat ook daaraan bezwaren verbonden zijn. Er wordt thans in een geheel andere rich ting naar een oplossing van het tramvraag stuk gezocht. Uit goede bron vernemen wij, dat de kans op succes groot is. Het klinkt eerst wat fantastisch: „een ondergrondsche tram te Haarlem", maar als men van nadere gegevens kennis neemt, verwondert men zich alleen over het feit, dat tevoren nooit aan deze mogelijkheid gedacht is, te meer omdat Haarlem daarvoor in buitengewóón- gunstige omstandigheden verkeert. De eer deze voor Haarlem zoo belangrijke ontdekking gedaan te hebben komt toe aan den heer J. Parchemin, adjunct-commies op het Gemeente-archief. Zooals men weet is deze ambtenaar een: ge maan den geleden aan gesteld op verlangen van den raad hoe wel Mr. Slingenberg, wethouder van fi nanciën, ach daar tegen verzet heeft. Deze ambtenaar een Franschman van geboortezooals zijn naam reeds doet vermoeden, was de platen-verzame ling van ons archief aan het ordenen. Hij vond toen onder staande teekening datee rende van 1867. Werklieden van de gemeente zijn hier be zig om op de Oude Groenmarkt de gewel ven van de Beek te herstellen. De heer Par chemin had in Allan (het standaardwerk over de oude geschiedenis van Haarlem) ge lezen, dat de Beek, die in de middeleeuwen dwars door onze stad liep, bij de demping ge heel was overwelfd. Hij dacht aan de Metro in zijn vaderstad Parijs en omdat hij er zich al over verwonderd had, dat Haarlem nog geen ondergrondsche had, flitste het door zijn hoofd: „zouden de gewelven van de Beek niet gebruikt kunnen worden voor een ondergrondsche tram? De heer Parchemin sprak er eerst met zijn chef, den archivaris, over. Aanvankelijk stond de heer H. E. Knappert er wat scep tisch tegenover, maar toen uit de stukken vanl het archief bleek, dat behalve de Beek en de Oude Gracht, ook eenige andere ge dempte grachten geheel overwelfd zijn, en dat die gewelven niet alleen ruim (5 a 6 Me ter in doorsnee) maar ook „ouderwetsch" de gelijk gemaakt zijn, ging hij gelooven, dat zijn ondergeschikte een „greep" gedaan had. Nu zou eens onweerlegbaar het nut van het archief aangetoond worden! En dat dit nu J. Parchemin. bewerkt moest worden door den adjunct commies dien Mr. Slingenberg hem eerst niet gegund had! De heer Knappert stapte, met een natuur lijk popelend hart, naar Mr. J. Gerritsz, den wethouder van Openbare Werken en voorzit ter der Tramcommissie. Die constateerde na kennisneming van de stukken: „daar kon wel eens iets in zitten!" Nu weet elk ingewijde op het Stadhuis, dat de heer Gerritsz voorzichtig is met zijn con clusies, zoodat, als hij zoo iets zegt, hij in wendig al enthousiast is voor het nieuwe plan. Het is trouwens uitgelekt, dat de heer Gerritsz kort daarop tegen Mr. Slingenberg, wethouder van Financiën, triomfantelijk heeft gezegd: „dat is een vondst van den adjunct-commies, dien gij niet noodig vond om op het archief aan te stellen." De heer Slingenberg heeft de juistheid van die opmerking wel niet erkend, maar wel beloofd aan den raad voor te stellen dien ad junct-commies te bevorderen tot commies. De directeur van Openbare Werken Ir. M. H. Maas heeft op verzoek van B. en W. een uitgebreid onderzoek ingesteld, nadat dit college zich er te voren van verzekerd had, dat dit grootsche plan de sympathie zou heb ben van de tramdirectie. Uit het onderzoek van Ir. Maas is komen vast te staan, dat de volgende gewelven be staan: ..Van de Beek: Raaks, Jacobijnestraat, Ko ningstraat, Groote Markt, Lepelstraat, Oude Groenmarkt en Damstraat. Van de Oude Gracht en de Kraaienhorster- gracht: Kenaupark, Nassaupleln, Nassaulaan Ged. Oude Gracht, Venvulft, Ged. Oude Gracht tot Spaarne. Van de Achtergracht: de Parklaan van de Friesche Varkenmarkt tot het Kenaupark. Van de Raamgracht: Zijlstraat. Raaks, Ged. Voldersgracht, Ged. Raamgracht tot den Raamsingel bij den Stadsschouwburg. Onze voorouders hadden de gewoonte om de te dempen grachten van zware steenen gewelven te voorzien. De architect van Bouw en Woningtoezicht, de heer B. Bakker, die een specialiteit is in het berekenen van draag kracht van gewelven, heeft, na een uitge breide studie, geconstateerd, dat de gewel ven, voor zoover die op enkele plaatsen blootgelegd zijn. in uitstekenden staat ver- keeren en sterk genoeg zijn om er een tram door te laten rijden. De heer Ir. D. N. de Lange van Openbare Werken, controleerde die berekeningen en aanvaardt er ook de verantwoordelijkheid voor. Natuurlijk zullen op enkele plaatsen wel herstellingen noodig zijn, maar omvangrijk zullen die wel niet zijn. Wij vroegen het oordeel van den directeur van de N.Z.H.T.M., Ir. W. J. Burgersdijk. Hij ver klaarde ons: ,Jk ben vol verwachting over de verdere uit werking der plan- aen. Mijn ingenieurs zijn thans bezig om berekeningen te ma ken over de kosten van het herstel der gewelven, het ma ken van aansluitin gen met het boven- grondsche tramnet- Halteplaatsen enz. Maar reeds nu is te zeggen dat die kosten veel lager zullen zijn, dan die van het bovengrondsche reorganisatieplan, dat verleden jaar door den raad is aange nomen. Daarom is het bijna zeker, dat- de on dergrondsche er zal komen. Op 1 Mei zal de N. Z. H. T. M. een buitengewone aandeel houdersvergadering houden, waarin de di rectie machtiging zal vragen om een obli gatie-leening te sluiten voor het uitvoeren van het plan. Alleen vond de heer Burgersdijk het te be treuren, dat Mr. Slingenberg van plan moet zijn om van de N.ZH.T.M. precariorechten te heffen voor liet gebruik van die gewelven. J. Burgersdijk. Herstel van dc gewelven van de Beek* De commissaris van politie, de heer E. H. Tenckinck, was enthousiast over het plan. Ik maak mij zoo zei hij er evenwel een verwijt van, zelf niet op het denkbeeld te zijn gekomen. Honderd keer ben ik over het Verwulft gestapt, heb daar door het rooster de onder grondsche manden- makers-werkplaats gezien, zoodat ook ik van die gewelven afwist Uit verkeersoogpunt bezien zoo be sloot de heer Tenckinck is de oplossing ide££:! D Beek is ln tegenstelling met de andere overwelfde vaatten, niet gedempt. Er stroomt nog altijd water, dat in het Spaarne uit komt. Zonder bezwaar kan men daar zelfs met roeibootjes varen. E. H. Tenckinck, commissaris van Politie De toegangspoort tot de Beek. De toegang tot dit ondergrondsche water bevindt zich in de poort achter het perceel van den kapper den heer Van Looy, Lange Veerstraat hoek Damstraat. Het zal velen verwonderd hebben, dat dit huis nog is blijven staan, ter wijl de aangrenzende huizen reeds eenige maanden geleden gesloopt zijn voor de ver- breeding van de Damstraat. Dit is evenwel gedaan - zooals thans blijkt - om den ingang tot dit gewelf te sparen. Het Gem. Electriciteitsbedrijf heeft in dit gewelf een nood-electrische verlichting aan gebracht. Woensdagmiddag zullen de tram commissie en eenige autoriteiten door het gemeentebestuur in de gelegenheid gesteld worden om dit gedeelte van de overwelfde beek in oogenschouw .te nemen. Te voren wordt in een hotel in de omgeving van het Stationsplein een vergadering gehouden, waar de plannen door deskundigen van Openbare Werken en de N.Z.H.TM. nader zullen worden toegelicht. Daarna gaat men naar de Damstraat voor de ondergrondsche excursie. Deze excursie in de Damstraat zal onge veer 4 1/2 uur beginnen. De motorboot van de politie uit Spaarndam overgebracht zal het gezelschap in ploegen rondvaren. De archivaris heeft op het Gem. Archief in het Stadhuis de teekeningen uit den Stedelij ken Atlas die op deze gewelven betrekking hebben, uitgezocht. Woensdag zijn die voor belangstellenden te bezichtigen. De heer Parchemin zal zoo dit gewenscht wordt, een toelichting geven. Het archief is geopend van 9 tot 4 uur. BOND VAN NEDERLAND SCIIE ONDERWIJZERS. Zaterdag hield de afdeeling Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers een ver gadering. Na de gewone agendapunten: ope ning, notulen en mededeelingen, kwam al lereerst aan de orde een bestuursvoorstel in zake royement van een der leden. De Am- sterdamsche bondsafdeeling voert, met goed keuring van het hoofdbestuur en op grond van een besluit van de algemeene vergadering van 1927. bekrachtigd door een referendum, een krachtige actie om hoof den-benoemin gen bij anciënniteit te veroveren. Een der Haarlemsche leden treedt op als strijdbreker, door toch zijn sollicitatie-stukken in te zen« den. Daar hij op zijn desorganisatorische daad ntet wil terugkomen, stelde het bestuur voor het hoofdbestuur te verzoeken dit lid te royeeren. Na eenige discussie werd dit voor stel met 34 tegen 9 stemmen en 1 blanco aan genomen. Als spreker trad daarna op de heer Th. de Vries, voorzitter der Amsterdamsche af deeling met het onderwerp: „Waarom an- ciënn itei tsbe noem Ingen In een uitvoerig betoog zette hij uiteen, hoe de bond tot dit standpunt moest komen, een phase in den strijd voor de zelfstandigheid van den klasse-onderwijzer. Het langdurige, lulde applaus na deze rede bewees, hoe deze was ingeslagen. Een paar vragen en opmerkingen gaven den heer de Vries gelegenheid nog enkele punten nader te belichten. De voorzitter was de tolk der geheele ver gadering. toen hij den heer De Vries dank bracht voor zijn rede. Tevens maakte de voorzitter van de gelegenheid gebruik, de be- wondering der Haarlemsche bondsafdeeling uit te spreken voor de prachtige actie in Amsterdam gevoerd. 85 pet- van de tot sol- liciteeren bevoegde Amsterdamsche collega's staan achter de Amsterdamsche bondsaf deeling, trots de krachtige tegenactie van Hoofdenvereeniging. N.O.G. en Mulo-vereeni- ging. De meerderheid van het College van B en W. te Amsterdam, is reeds voor anciënnl- teitsbenoeming gewonnen. Het ons gezonden communiqué besluit* „Deze huishoudelijke vergadering is een prachtavond geworden. Heel wat misverstand Inzake de ancienni'teitsactie is uit dn weg ge ruimd. De rede van den heer De Vries was als een verfrisschend bad. dat nieuwe kracht gaf om onvermoeid te blijven strijden voor de volledige zelfstandigheid van den onder wijzer". De voorzitter der ontspanningscommissie, de heer Kuling. deed nog eenige mededeelingen over de cabaret-avond, welke 25 April voor leden en Introducés zal worden gehouden. OVERBRUGG~TG VAN DEN SLOTERSTRAATWEG. DE AANBESTEDING. Door den hoofdingenieur bij den aanleg van spoorwegverbindingen met de havens west te Amsterdam, gevestigd Zonierlust- straat 24 alhier, is Maandagmiddag aanbe steed het maken, leveren en stellen van de ijzeren bovenbouwen voor twee vaste brug gen, tezamen vormende den bovenbouw der overbrugging van den Sloterstraatweg in het baanvak SloterdijkNieuwe Meer van de ringbaan om Amsterdam, met bijkomende werken. Ingeschreven was als volgt: Verelnlgte Stahlwerke A. G. Dortmund f 45925; N.V. Internationale Scheepsbouw Mij „De Maas" te Slikkerveer f 48.890; „IJcomag" DusseldorfBenrath f 40.000; Machinefabriek „Braat" Rotterdam f 43.490; N.V. W. G. San ders en Co.. f 47.650; Werkspoor. Amsterdam f 38.078: Flendem A. G. DusseldorfBenrath 1 47.000; fa. De Vries Robée en Co., Gorkum f 42.800; fa. Reurink en Van den Broek. Enschedé f 49.000; N.V. Kon. Ned. Machine fabriek vii. E. H. Begemann. Helmond f 42.829; NederIandsche Staalindustrie te Rotterdam f 53.800; N.V. Noord-Neder Iandsche Machinefabriek te Winschoten f 46.300; N.V. Hollandsche Constructie Werkplaats te Leiden f 53.450; Naaml. Vennootschap F. Kloos. Kin derdijk f 42.249 Friedrich Krupp. Rheinhausen f 45.334; Nederlandsche Dok Maatschappij Pletterij voorheen L. Enthoven en Co.. Delft f 37.756; ,De Schelde", VlissLagen f 35.978 Eisenbau Breichert, Neuss am Rhein f 41.674; „Nomag" DuisburgHamborn f 37.000. Laagste inschrijver: „De Schelde" te Vlis- singen f 35.978. De beslissing van den minister zal nader worden bekend gemaakt. NED. REISVEREENIGING. Zaterdagavond hield de heer P. C. Visser voor de afd. Haarlem der Ned. Reisvereeniging in den schouwburg aan den Jansweg een lezing over zijn 3e Karakorum-expeditie Wij gaven eenigen tijd geleden reeds verslag van deze lezing. De zaal van den Jansweg-Schouwburg was geheel bezet en het publiek was zeer enthou siast. De voorzitter dankte den heer Visser met een hartelijk woord voor zijn belang wekkende lezing. NEDERL. NATUURHTSTORISCHE VEREENIGING. LEZING OVER „MIMICRY" Dezer dagen sprak voor de afdeeling Haar lem van bovengenoemde vereenlging de alge meene voorzitter dr. Joh. v. Bur kom over ..Mimicry". Spreker begon met de definitie: mimicry beschermende nabootsing en behandelde daarna verschillende soorten mimicry, toege licht met tallooze voorbeelden. Zoo heeft men ten eerste de beschermende kleur. In overeenstemming met hunne omgeving heb ben de dieren, die in 't Poolgebied leven (ijs beer, poolvos) een witte kleur, wcidedieren (kikker, sprinkhaan) zijn veelal groen, step- pe-dieren (springmuis, vos) geelgrijs, terwijl aan de oppen'lak te der zee doorschijnende dieren leven als bijv. kwallen. Is deze kleur ten allen tijde het bezit van het dier dan spreken we van passieve mimicry. Actieve mimicry zien we het sterkst bij het kameleon, dat beweeglijke cellen in de huid bezit, welke onder invloed van het zenuwstelsel aan de oppervlakte kunnen komen. Wordt hot net vlies door een bepaalde kleur getroffen, dan vertoont het dier als reflex die zelfde kleur. Ook de zeelt laat een dergelijke kleurwlsse- ling zien. Een ander mimicryverschijnsel Is het z.g. Versteckspiel d.w.z. de dieren hebben of nemen aan een beschuttende gelijkenis: b.v. kokerjuffers, snanrunsen, wandelende takken en bladeren. Zelfs zijn er in Brazilië cycaden. welke op bloemen gelijken. Dikwills is er sprake van een waarschuwingskleur, voorna- welijk zwart en geel of oranje, wat voor den vijand het kenmerk is voor: niet lekker sma kend, bijv. bij wespen, zebrarupsen, vuur- salamanders. Evenwel zijn er dieren, welke deze kleurcombinaties vertoonen en wel ge nietbaar zijn. Deze zijn dan door hun kleur veilig. Van een dergelijke beschuttende ge lijkenis kunnen we ook spreken bij: koekoek en sperwer, zeetong en pieterman. Met vele lantaarnplaatjes verduidelijkte spreker deze uiteenzetting om tot slot een causerie te houden over de vragen: Kunnen we het ontstaan van mimicry verklaren en is mimicry doelmatig? Hierover, zijn vele hypothesen geopperd, wetenschappelijk vastgesteld is er niets. Een ver klaring kan gevonden worden in de natuur- keus. d.w.z. de minst opvallende dieren hadden de grootste bestaans-mogelljkheid: plantten zich 't meest voort: het- nageslacht bezat tenslotte de aanpassende kleur. Spreker legde er den nadruk op, dat wij mensohen, zelf onderdeel der natuur, voor alles een verklaring willen vinden. Van kind af vragen we: „waarom?" en zijn daardoor geneigd vooral de doelmatigheid te zien in bovengenoemde gelijkheid in vorm of kleur. Echter we moeten daarin voorzichtig zijn en er ons eigenlijk over verwonderen, dat de na tuur bij betrekkelijk gering aantal gegevens een dergelijke geweldige variabiliteit ver toont. De heer Van der Plaats dankte den spreker met hartelijke woorden voor zijn boeiende voordracht. Verder deelde de voorzitter mede. dat reeds prijzen beschikbaar gesteld zijn (een foto toestel, een zilveren plaquette enz.) voor den fotowedstrijd. Met een opwekking tot deelneming aan dezen wedstrijd, waarvan de voorwaarden nader worden bekend gemaakt, sloot de voor zitter de bijeenkomst. HAARLEMSCHE POLITIE-MUZIEKVEREENIGING. Het bestuur is thans als volgt samengesteld J. C. Verlaan, Voorzitter; G. Groeneveld, Secretaris, Damaststraat 37; A. Koster, Penningmeester; Ph. J. J. Smit. Bibliothe caris; P. Flink, 2de Penning-meester en T Hooeenes, Algemeen Adjunct. Besloten is deel te nemen aan het muziek concours uitgeschreven door de Harmonie Excelsior te Wormerveer op Zondag 5 Juli 1931. De vereeniging komt uit in de eerste afdeeling Fanfare en neemt ook deel aan den marscliwedstrUd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. por regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f105.- INGEZONDEN Voor <ïen Sjkhoud dezer rubriek stolt do Ro« dcictio zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkon, geplaatst of nlot geplaatst, wordt do kopij don lnzondcr nlot to rn ggogovcn. DE VERWIJDERING VAN G. OVERSTEEGEN UIT DEN SCHILDERSBOND. Naar aanleiding van het stukje voorko mend in Haarl. Dagblad van 27 Maart, om trent de verwijdering van G. Oversteegen uit de huishoudelijke vergadering van de afdee ling Haarlem van den Nedcrl. Schildersge- zellenbond, ben ik zoo vrij eenige opmerkin gen te maken. In de eerste plaats onderteeken ik dit schrijven met mijn naam. omdat ik een he kel heb aan schuilevinkje spelen door mid del van voorletters en tevens omdat ieder dia mij kent (en dat zijn er velen onder de schil ders» wel weet dat ik absoluut geen volgeling ben van de principes van G. Oversteegen, cu dat dus niet de reden is van mijn schrijven. Dc zaak zit als volgt in eikaar: Op het laatst in Amsterdam gehouden congres van de N. S. G. B. is een motie aan genomen. luidende als volgt: „De algemeene vergadering van 23 Februari 1931, gezien de feiten en gehoord de toelichting, besluit het hoofdbestuur te machtigen, ongeacht het bepaalde in art. 12 en 13 der Bondsstatuten, bondsleden, die zich uit politieke of andere overwegingen schuldig maken aan handelin gen ln strijd met de belangen van den Bond of andere politieke, economische en cultu- reele yereeniglngeh onzer moderne arbeiders beweging, waarmede de Bond rechtstreeks of middellijk organisatorisch verbonden is, te royeeren. Bondsleden, op grond van dit besluit ge royeerd, kunnen uitsluitend ln beroep komen bij den Bondsraad". Het afd. bestuur kreeg dus van het hoofd bestuur een schrijven dat George Overstee gen gezien zijn communistische ideeën, ge royeerd was als lid. Evenwel kreeg genoemd lid persoonlijk taal nog teeken van 't hoofdbestuur en wenschte dus op de ledenvergadering daarover inlich tingen te krijgen, wat zeer begrijpelijk is. en anders niets. Hij hield dus absoluut geen redevoering tot dc leden om deze op te wek ken zich van onze organisatie los te maken. Dit heeft hij trouwens nooit gedaan, en zelfs heeft hij meer dan eens leden voor onze or ganisatie gewonnen. Als G. Oversteegen op de vergaderingen het woord voorde, is dit nooit anders dan in opbouwenden zin geweest. (Iets wat van den leider van dc vergaderingen lang niet altijcl gezegd kan worden.) Hiervan is nagenoeg iedereen die de vergaderingen evenals lk trouw bezoekt, wel overtuigd. Wat hl) buiten onze organisatie tegen de S.D.A.P. propageert Is nooit ten nadeele van de af deeling Haarlem van den N. S. G. B. ge weest. Op deze manier voortgaande, zouden R K. en Chr. leden onzer organisatie óók ver plicht kunnen worden onze organisatie to verlaten, om ten slotte niets anders over te houden dan leden der S.D.A.F. Dat zou je rlnste onzin worden en fnuikend werken, voor onze moderne organisatie. Alzoo, G. Oversteegen kwam ter vergade ring en vóór hij nog iets gezegd had. som meerde de voorzitter hem. de zaal te verla ten. Oversteegen begon te repliceeren, dat hij nu op deze manier gedupeerd werd. aan gezien hij werkloos is en dus onmiddellijk zijn steun ophield. Ook toonde hij een schrij ven van een onderlinge werkloozenkas waar bij hij zich noodgedwongen had trachten aan te sluiten. Dit schrijven meldde hem. dat hij ook daar niet werd aangenomen, om do reden waardoor hij bij ons geroyeerd was. Alzoo stond hij overal naast en wilde daar natuurlijk over spreken. Het antwoord was. onmiddellijk de zaal verlaten, of anders werd de politie opgebeld. Toen G. Oversteegen hieraan geen gevolg gaf. werd de vergadering geschorst, en de voorzitter belde de politie op, die even daarna verscheen en Oversteegen uit de zaal verwij derde. Dit is het geheele verloop van het voorval en niet zooals in het aan Haarl. Dagblad ge zonden stukje stond, dat hij de leden zou hebben opgewekt om dc organisatie te ver laten. Ik en nog eenige andere leden hebben toen als teeken van protest tegen het inroepen van de politichulp de zaal verlaten, en ik moet hier ten laatste nog bijvoegen dat ik, en ik lang niet alleen, het een schande vind dat het bestuur van een moderne organi satie, een mede-arbeider door de politie macht uit zijn midden laat verwijderen. Het druischt tegen alle soc.-dem. principes in. H. J. KEIZER. AGENDA. DINSDAG 31 MAART Schouwburg Jansweg: Ballet-avond Tilly Sylon. met medew. van de H. O. V. 8 uur. Protestantenbond: Concert Gemengd koor „Zang Veredelt". Solist Boris Lenskv. 8 uur. „De Kroon": Alliance Franeaise. Conférence sur Charlotte Corday. 8.30 uur. Nassaupleln 6: Vergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken. 7.30 uur nam. Remonstrantenhuis: Vereeniging „Harmo- nia". Lezing 8 uur. Palace: ..Hallelujah!" Op het tooneel: Gebr. Gordeil. 8 15 uur. Luxor Theater: ..Heimwee" en ..De ontem bare bruid". Op het tooneel: René en Partner. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De vlucht naar het geluk". Op het tooneel: het Wladimir Picque Trio; 7 en 9.13 uur. Veis en: Raadsvergadering 7 uur nam. WOENSDAG 1 APRIL Gem. Concertgebouw: Laatste ledenconcert H. O- V. 815 uur. Remonstrantenhuls: „Wetenschap en Reli gie". Psychometrische en helderziende expe rimenten. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behaive 's Maan dags, toegang vrij. Bennebroek: Raadsvergadering. 8 nut

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5