VOETBALNIEUWS i HOCKEY 4 DAMES-HOCKEY BUITEN DE COMPETITIE Zand voortR. F. C. (11) Zandvoort speelde Maandagmiddag een liefdadigheidswedstrijd ten bate van het ge zin van F. Koper, Deze sterke Rotterdam- sche tweede klasser maakte hier een buiten gewoon sympathieken indruk en daar er ook voor Zandvoort weinig belang bij den uitslag was, werd het een gemoedelijke partij, waar bij meermalen uitstekend spel vertoond werd Zandvoort speelde onder andere zonder Keesman, die deze week als lid heeft be dankt. waardoor de opstelling was: Van der Mev, Keur, Kollenberg, Scheffer, Van der Werf, .\I:olenaar Keuning, Weber, Keper, Schuiten. Paap. Onmiddellijk na' den aftrap ontwikkelde zich een vlug snel, waarbij vooral R.F.C. zeer goed speelde. De beide Rotterdamsche vleu gelspelers waren zeer snel en zetten goed voor, maar doordat de middenvoorplaats door een invaller werd bezet, bleven doel punten uit. Na korten tijd waren de Zand- voort-backs ingespeeld. Kollenberg, de nieu we linksback, heeft enkele eigenschappen, waardoor hij een goed speler belooft te wor den. Zijn trappen was hard en zuiver. On- dertusschen ondernam de gebroken voorhoe de enkele uitvallen. Keuning gaf een voorzet, waarna Schuiten zeer fraai onhoudbaar in schoot. (10). De strijd ging nu gelijk op en neer, maar het spel van R.F.C, stond op hooger psil. Het afgeven van den bal gebeurde bij haar vlug ger en goed afgemeten, terwijl de Zandvoor- ters te individualistisch speelden. Vlak voor de rust wist R.F.C. den gelijkmaker te sco ren. Reeds spoedig na de rust verkeerde het Zandvoort-doel in groot gevaar. Eens beland de de bal zelfs tegen de lat, toen de rechts binnen uit een corner goed inkopte. Ook aan den anderen kant had de keeper eenige ma len geluk. De vlugge Keuning was zijn tegen standers eenige malen de baas, maar zijn voorzetten kunnen nog heel wat beter. Een kwartier voor het einde verwisselden Koper en Moolenaar van plaats, een verandering, die tevens een verbetering was. Moolenaar bracht direct wat gang in de voorhoede en wisteenige fraaie kansen te scheppen, maar op het laatste moment brachten de backs redding. De laatste minuten spanden beide partijen zich nog eens extra in, maar de verdedigin- genwaren verder onpasseerbaar, zoodat het einde kwam met 11. [Twentsche Bank HaarlemTw. Bank Amsterdam (31) Deze wedstrijd tusschén de beide Bankelf- tallen is langzamerhand traditioneel gewor den. Eiken Zaterdag vóór Paschen stelt het „Haarlem"-bestuur belangeloos zijn terrein ter beschikking. Daar beide partijen dit jaar weer een sterk team in het veld brachten, waarin ver schillende spelers met meer dan middelma tige capaciteiten, ontwikkelde zich direct een op behoorlijk peil staand partijtje. Aan enthousiasme ontbrak het ook niet. zoodat beide doelen meermalen in gevaar werden gebracht. Aanvankelijk was Amsterdam steeds iets in de meerderheid- Doordat de Haarlembacks onzuiver wegwerkten konden heele series aanvallen op hun doèl onder nomen worden. Het ingrijpen van de verde diging gebeurde echter, steeds op het juiste moment en daar bovendien de keeper een zeer betrouwbaren indruk maakte, bleven doelpunten voorloopig uit. Hiertegenover stelde de Haarlemsche voorhoede verrassen de uitvallen, die hoewel veel minder in aan tal, door goed spel der vleugelspelers de Amsterdamsché verdediging tot voortdurende opmerkzaamheid dwongen. Toen de linksback der Haarlemmers mis- trapte, kreeg de rechtsbinnen een kans, maar de keeper stond in den goeden hoek en wist het scherpe schot te keeren. Slechts enkele minuten later ging weer een mooie kans verloren. Eén der vóór-spelers van Am sterdam liet een voorzet tactisch loopen voor den achter hem staanden midden voor; deze werd daardoor volkomen verrast, waardoor de keeper nog kan ingrijpen. Steeds bleven de bezoekers, gesteund dooi den wind en de goed-spelende middenlinie, in de meerderheid. Een doelpunt werd te recht door den heer Dankelman wegens bui tenspel geannuleerd. Zooals het zoo dikwijls gaat nam ook nu de zwakste partij de lei ding. Toen een back miste, nam de vlugge Haarlemsche linksbuiten de gelegenheid waar, door naar binnen loopend, met een laag schot te scoren. Met 10 werd gerust. Spoedig na rust vergrootte Muringer op handige wijze uit een voorzet van Van Keu len den voorsprong. (20). De strijd ging nu vrijwel gelijk op en neer. Keeuer Kok, in het Haarlem-doel kreeg veel werk, dat hij op kalme wijze verichttc. Beide partijen wisten nog éénmaal te doelpunten, zoodat het einde van dezen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd kwam met een 3—1-overwinning voor de Haarlem- RobaverTwentsche Bank Haarlem II (101). Tegelijkertijd wérd op het zij-veld van Haarlem een wedstrijd gespeeld tusschén de mindere voetbal-helden van de Twentsche bank en het elftal van de Rotterdamsche Bankvereeniging. Het enthousiasme, waar mee gespeeld werd, bleek een goede stimu lans voor de mindere techniek. Dit enthou siasme sloeg blijkbaar op het publiek over, want zelden zal een elftal zoo zijn aange moedigd als dat van Robaver! Tot uitbundige vreugde van de supporters wist laatstgenoemde al spoedig een 30- voorsprong te bemachtigen, waarna de re serves van de Twentsche Bank een tegen doelpunt maakten. Met 51 voor Robaver kwam de rust. Ondanks den achterstand en den tegen wind, begonnen de mannen van Van Eke- ren de tweede helft met het vaste voornemen om nog op te halen. Maar Robaver bleek sterker; langzaam voerde zij den stand op, tot 10—1, een resultaat waarin de mid denvoor het grootste aandeel had. Met- dezen stand kwam het einde van dit genoeglijk heidspartijtje. Tramvogels Oud (51) Tramvogels k'ezen den sterken wind In den iug en hebben dan ook voor d? rust he: spel in handen. Talrijk zijn de aanvallen, doch het gewenschte succes blijft uit, daar voor het doel de gemakkelijkste kansen worden gemist en de Oud-doelman zijn doel uit stekend verdedigt. Bij een der weinige Oud-aanvallen heeft zij onverwacht succes, als de doelverdediger den bal tegen een der Oud-spelers aantrapt" en het Teder ln het verlaten doel verdwijnt (0—1). Zelfs een toegekende penalty wist Tram vogels niet te benutten, zoodat Oud met de rust een voorsprong heeft. Reeds enkele minuten na de hervatting ligt de gelijkmaker in het net (11). Er komt nu weer een periode waarin de gemakkelijkste kansen worden verknoeid, tot dat eindelijk de rechtsbuiten er alleen van doorgaat, enkele spelers handig passeert en den bal zuiver voor de voeten van den Tram- vogels-middenvoor plaatst. Deze heeft weinig moeite om aan de TramvogeLs de leiding te bezorgen. Nu schijnt men den smaak beet te hebben; uit goede voorzetten van links en rechts wordt de stand tot 51 opgevoerd. De weinige aanvallen van Oud, worden vol komen in bedwang gehouden, terwijl in laat ste instantie de doelverdediger uitstekend werk verrichtte. Verder werd er niet ge^ scoord, zoodat het einde een verdiende 51 overwinning voor Tram vogels brengt. D. E. S.—Haarl. Politie-elftal (1—1) Op het Ripperda-terrein speelde D.E.S. tegen het Haarlemsche Folitie-Elftal. De politie-voorhoede onderneemt den eer sten aanval, doch de D.E.S.-backs zijn niet te passeeren. Het spel gaat eenigen tijd gelijk op en neer; aan beide zijden worden gevaar lijke aanvallen ondernomen. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld zijn geeft de linksbinnen van de Politie aan zijn elftal de leiding, waarmede de rust ingaat. Na de rust Is D.E.S. sterk in de meerderheid. Toch duurt het 22 minuten eer de D.E.S.-linksuiterst onhoud baar gelijk maakt, waarmede het einde komt. IJ. F C.Excelsior (Maassluis) (12-D IJ.F.C., de Zaterdagmiddagcompetitie- kampioen, ontving op Tweeden Paaschdag op het Stormvogels-terrein Excelsior uit Maassluis, kampioen der Rotterdamsche Za terdagmiddag-competitie. Zooals de uitslag reeds doet vermoeden, was IJ.F.C. in dezen wedstrijd ver in .de meerderheid. De Maassluische voetballers brachten er al heel weinig van terecht en verloren dan ook met 121. Het programma voor Zondag. AFDEELING L Eerste klasse; HJ.C.V.U.C. Excelsior't Gooi Tweede klasse A: HollandiaZeeburgia Z.V.V.W.F.C. Derde klasse A: OosterparkKinheim Oranje-ZwartK.V.V. D.S.V.Helder De Meteoor—Amstei Derde klasse B: S.D.W.de Kennetners Q.S.C.D.W.V. MeervogelsO DJ). O.S.V.Assendelft Derde klasse C: Rapiditasde Volewijckerz Z.N.C.—Holland Z.R.C.Allen Weerbaar D .O.N.A.R.Culemborg Vierde klasse C: HillegomBeverwijk (eventueel) NeerlandiaElectra Sloterdijk—Halfweg Reserve eerste klasse A: Stormvogels 2A.iax 2 E.D.O. 2—R.C.H. 2 Z.F.C. 2—AJT.C. 2 Reserve tweede klasse A: K.F.C. 2de Spartaan 2 Ajax 3—V.V.A. 2 Alcmaria Victrix 2V.S.V. 2 AFDEELING II. Eerste klasse: SpartaV.S.V. FeïjenoordR.C .H H.V.V.Blauw-Wit Tweede klasse A: QuickNeptunus B.M.T.D.H.C. Steeds HoogerV.O.C. De HollandiaanV.I.O.S. Tweede klasse B: S.V.V.—S.V.W. OvermaasGouda V.D.L.R.F.C. Derde klasse A: B.E.C.A.S.C. Hilünen—Zeemeeuwen (eventueel) U.V.S.—L.F.C. LugdunumT.HJ. AlphenSchoten Reserve eerste klasse A: C.V.V. 2—Xerxes 2 D.H.C. 2Sparta 2 Gouda 2H.B.S. 2 V.O.C. 2—Excelsior 2 AFDEELING IV. Eerste klasse: B.V.V.—N.OA..D. De Valk—M. V. V. L. o. N. G. A.Wilhelmina Eindhoven—'Willem II (Sportkr.) Jubileumboekje van I. V. O. We ontvingen een jubileumuitgave van de Haarlemsche Voetbalclub I.V.O. ter gele genheid van haar 15-jarig bestaan. Op uit voerige wijze staan hier de verschillende we derwaardigheden beschreven. De voornaam ste bijzonderheden daarvan werden reeds eerder door ons gepubliceerd. Het boekje, dat er typografisch goed verzorgd uitziet, bevat talrijke portretten, elftallen en andere kie ken. Bollington traint „Haarlem" weer. De bekende Engelsche trainer Bollington, die on geveer zeven jaar geleden de roodbroeken reeds trainde en die dit sei zoen zooveel succes van zijn wrek bij z. F. C. heeft 'gezien, komt met ingang van 1 Mei a.s. weer bij zijn oude vrienden aan den Schoterweg terug. Weer een nieuwe club. Onder het personeel van de metaalwaren fabriek Gobets aan de Parklaan is een voet balclub opgericht onder den naam van S. M. V. Het secretariaat is gevestigd Konlngotraat 36 rood. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL. Woensdagavond 8 April wordt op het ter rein van V.U.C. in Den Haag weer een wed strijd gespeeld tusschen het A-elftal en een B-ploeg. De samenstelling der elftallen is als volgt: A-elftal: v. d. Meulen (H.F.C.); van Run (P.S.V.) en Wanders (Wageningen)J. Paauwe (Feïjenoord), Anderiesscn (Ajax) en Van Heel (Feïjenoord); Wels (Unitas), Tap (A.D.O.), Lagendaal (Xerxes), v. d. Heijden (Wageningen) en v. Nellen (D.H.C.). B-elftal: Odijk (De Hollandiaan); Diepen beek (Ajax) en Van Kol (Ajax); Sterk ('t Gooi), Ten Donkelaar (Ensch. Boys) en Breitner (A.D.O); Viergever (Sparta), Vente (Neptunus), Ophorst (H.B.S.), Schoemaker (Quick, H.) en v. Es (D.W.3.) Uit deze opstelling mogen aldus de „Sportkroniek" geen definitieve conclu sies getrokken worden ten aanzien van de toekomstige samenstelling van het Ned. elf tal. Zij draagt slechts het karakter van een proefneming, maar zegt b.v niets omtrent een eventueele vervanging van Van Kol of een opneming van Tap, v. d. Hijden e.a. Na dezen wedstrijd wordt het voorloopig Ned. elftal gekozen, dat op 15 April tegen Sochaux speelt. NederlandDuitschland. In verband met den op 25 April a.s. te Am sterdam te houden landenwodstrijd Neder landDuitschland heeft de K. N. V. B. aan den Duitschcn Voetbalbond voorgesteld een Zweedschen scheidsrechter met de leiding te belasten. Als grensrechter voor Duitschland fungeert de bekende Internationale scheids- rechtes Dr. Peco Bauwens ^Keulen). DE TOESTAND VAN FORMENOY. De toestand van Formenoy, die j.l. Zondag in den wedstrijd Nederland—België gekwotst werd, laat niet-s te wenschen over. Gebleken is, dat zoowel zijn kuit- als scheenbeen ge broken zijn. De populaire Sparta-speler ont vangt ontzaglijk veel bewijzen van belang stelling, zoowel in den vorm van bloemen, als van fruit en brieven. Er is geen hoekje in de ziekenkamer, waar geen schaaltjes met fruit staan. Formenoy zeil' is zeer optimistisch ge stemd. In de „Sportkr." lezen we o.a., dat hij bij de wedstrijden om den Zilveren Bal weer van de partij hoopt te zijn. „Spaarndam" gehuldigd. Ter gelegenheid van het. behaalde kam pioenschap der 3de klasse van den H.V.B. werd „Spaarndam" op haar terrein gehuldigd. Voor af werd een Veteranen-wedstrijd ge speeld van Spaarndam tegen de N.V. Werf „Vooruit". Door de soms aardige spelmomen ten werden de lachspieren wel eens opge wekt. De Spaarndammers verloren met 21. Voor dat de wedstrijd Spaarndam 1Hil ünen 3 begon werd door den secretaris, aan den aanvoerder een krans aangeboden. De adspiranten overhandigden een bloemen mand. Ook de oudwoorzitter, den heer Kuyper reikte een bloemenmand over. Tenslotte wer den door den aanvoerder van Hllllnen mooie bloemen aangeboden, wat zeer op prijs werd gesteld. De wedstrijd werd door Spaarndam met 30 gewonnen. Kerkman scoorde het eerst. Balm de twee laatste doelpunten. Begeleid door het Spaarndamsche Fanfare corps „Crescendo", werd er onder groote be langstelling van het publiek, in vier open auto's naar het clubhuis „Honderdors" ge marcheerd. Spaarndam heeft op mooie wijze haar kampioenschap gevierd. De opening van het terrein van D. C. O. De voetbalvereeniging D.C.O. (Door Com binatie Overwinnen) opende Maandagmid dag haar nieuwe terrein in do Slachthuis- buurt. Deze vereeniging werd verleden jaar ln Mei opgericht door den heer A. Segerius, momenteel secretaris der vereeniging. Van dien tijd af is de club zeer sterk, wat leden tal betreft, gegroeid, zij telt nu ongeveer 70 leden en 200 donateurs, zoodat besloten werd om met September tot dc 3c klasse van den H.V.B. toe te treden. Na de verschillende toespraken, die ge houden werden cn na gefotografeerd te zijn, bood de Amsterdamsche Voetbalvereeniging „The Pirates", die op bezoek was,aan D.C.O. een bloemenmand. Te twee uur laat de scheidsrechter begin nen en direct ontwikkelt zich een vlug spel. D.C.O. zet eenige goede aanvallen op, maar voorloopig weet de achterhoede van „The Pirates" het gevaar te bezweren. Het schie ten is aan beide kanten niet al te goed. Toch weet DC.O. de leiding te nemen door een werkelijk fraaien konbal van M. Best. (10). Nu komt „The Pirates" echter opzetten; een serie goede aanvallen volgt, maar het backstel en in laatste instantie keeper Lid, die een zeer goeden wedstrijd speelde, weten daar voorloopig wel raad mee. Na een aanval van „The Pirates" weet de midvoor A. Kloek met een hard schot gelijk te maken. (11). Met D.C.O. in den aanval is het rusten. Direct na de rust neemt D.C.O. het spel in handen; een goodo voorzet van links volgt, maar Carels mist jammerlijk. Bij een aanval van „The Pirates" moet Lid er aan te pas komen, wat hij naar behooren doet, want hij kan nog juist den bal uit den hoek grabbelen. D. C. O. is nu sterker; zoowel H. v. d. Mey als de Kort. geven herhaaldelijk goede voorzetten, maar het binr.entrio faalt, door naast en over te trappen. Eindelijk heeft D.C.O. succes, als een scherp schot van H. v. d. Meer niet voldoende wordt weggewerkt en M. Best zijn club met een kopbal opnieuw de leiding geeft. (2—1). Er moet nu nog tien minuten gespeeld worden; die verstrijken in de grootste span ning. D.C.O. won dezen zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd verdiend met 2-Ll. Aan „The Pirates" werd een mooie herin- nerlngsmedallle geschonken. DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND H. B. C. n—DE MEER I (8—1). In de eerste helft wist H.B.C. met 30 de leiding te nemen. Na rust is de Meer eenigen tijd veel ster ker, en spoedig is de stand 3—1. Dan begint H.B.C. zich te roeren; zij is tenslotte niet te houden, en als het einde komt, wint HK.C. met 81. DE UITSLAGEN. Alliance IIGeel Wit H 5—3 Concordia IIO. G. II 43 Alliance IV—V.V.T. II 3—0 H.B.C. V—O. G. IV 3—1 OM DEN VAN REE-BEKER. O. G.—GEEL WIT (2—0). Voor de tweede maal wist O-G. dit kleinood te veroveren, waardoor zij er nu definitief beslag op kan leggen. Ned. Arbeiders Sportbond. De feestavond. Voor een geheel uitverkochte zaal werd Zaterdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg door do afdeeling Haarlem van den Ned. Arbeiders Sportbond een propaganda- feestavond gegeven. Door den waarnemend voorzitter, den heer Prins, werd do bijeenkomst geopend, waarbij hij er zijn groote blijdschap over uitsprak, dat meer en meer de Arbeidex's Sportbond belang stelling trekt en het ledental vooral de laat ste maanden toenemende is. F. DEKKER leider van den Arbeiders- Sportbond Na dit openingswoord werd onder leiding van den heer Dekker overgegaan tot de af werking van het programma, dat geopend werd met een algemeenen opmarsch in bondscostuum, wat een mooi effect had. De jeugdgroep van den Sportbond, genaamd Jonge Pieter Jelien, kreeg bij haar optreden een luid applaus, hetwelk volkomen verdiend was, daar deze groep toonde dc oefeningen uitstekend geleerd te hebben onder leiding van mej. Stella Chapon. De jeugd werd direct gevolgd door een aantal dames, die eeltige rythmlsche dansen vertoonden. Door het lid van het Hoofdbestuur, den heer De Lange uit Den Haag. werd een korte toespraak gehouden, waarbij hij er de aan dacht op vestigde dat niet alleen in Haar lem, doch over het geheele land het ledental sterk toenemende is. Verder deelde hij mede dat er een zeer groote deelname zal zijn aan het Pinksterfeest, hetwelk dit jaar in Arnhem zal plaatsvinden, daar in genoemde plaats van£h.et gemeentebestuur flinke medewerking wordt ontvangen. Na deze korte toespraak werd een tweetal films vertoond, namelijk „Jonge Kracht" en „De Praagschc Olym piade". Direct na de pauze werd door de mannen- afdeeling eon aantal mooie oefeningen aan de toestellen vertoond en door dc dames hoog- en „bok"springen. Vooral de dames hadden op dezen avond een groot succes; zij kregen steeds een luid applaus. Doch een groot succes verkregen ook de meisjes met de oefeningen welke met de springrietjes werden uitgevoerd en welke dan met een luiden bijval beloond werden. Voordat de slotnummers werden vertoond, bracht men eerst hulde aan don heer Dekker, wlen behalve 'n mooie vruchtenmand ook 'n mooi aandenken werd overhandigd, zoo mede aan mej. Chapon en Mevr. Tobi, waarbij hartelijk dank werd gebracht voor de goede leiding, waaraan de groei van de afdeeling veel is verschuldigd. Tot slot vertoonden de mannen nog eenige Niels Bukh-oefeningen en de dames nog vrije oefeningen, waarna te U l 2 uur deze goed geslaagde propaganda-feestavond werd geëindigd. De eindstand. De westelijk eerste klasse hockey-compc- tiel heeft in deze P^aschdagen haar besluit gekregen met een enkelen wedstrijd, die nog te spelen overbleef. Amsterdam Uet voor het laatst nog eens zien, waartoe het in staat is, cok al blijft het ver van den kampioenstitel. Hilversum werd met een 51 nederlaag naar huis gezonden. Hierdoor is de eindstand in deze competitie nu als volgt geworden: H. D. M. 14 10 3 1 33—16 23 Haagsch Lyc. 14 10 2 2 27—14 22 Amsterdam 14 7 2 5 29—12 16 H. O. C. 14 4 7 3 21—19 15 Hilversum 14 5 4 5 23—25 14 M. H. C. 14 5 3 6 27—38 13 Bloemendaal 14 1 3 10 8—21 5 't Gooi 14 4 10 16 39 4 De beide clubs uit Haarlem en omgeving M.H.C. en Bloemendaal zijn niet zeer fraai uit dezen seizoenstrijd te voorschijn geko men. M.H.C. heeft tepminste nog vijf maal gewonnen, maar met de Bloemendalers is het wel erg mis geweest. Aan enthousiasme ontbreekt het de club van Mr. Geyl niet. maar de schotvaardlghold van de voorhoede is wel zeer gering. Uit 14 wederstrljden 8 doelpunten is een uiterst mager resultaat en deze hockeyclub levert een treffend pendant met de voetbalvoorhoede van I1F.C. EiJactc Bloemendaal, waar zijn de schoor.e dagen van weleer. Waar is een goalgettcr, dat is de hoofdzaak, want het aantal van 21 tegen- goals bewijst afdoende, dat de achterhoede voor haar taak berekend is. Met H. B. S. naar het Noorden. G. H. C.—H. B. S. (1—7) H.B.S. heeft met de Paaschvacantie een uitstapje naar het Noorden gemaakt en daar een paar wedstrijden gespeeld, waarvan de verslagen hieronder volgen: Te twee uur stellen G.H.C. (versterkt met eenige leden van andere Groningsche clubs) en H.B.S. (waarin Van Kempen uit M.H.C. als gast meespeelde) zich op. G.H.C. Hellemans, v. Zijl en v. Hoogenhuvzen, Meesters. Harkema, Ballingen, v. Calcar, onnes, dc Ruiter de Wilde, Roos, La Gro. H.B.S.: v. d. Wal, Houtman on Bolland, De Vries, Jetten, Fortgens, EVshagen, Kuypers, v. Kempen, ten Brink, v. d. Kasteele. Voor rust ging het gelijk op; H.B.S.. gehan dicapt door het. oneffen terrein, terwijl Gro ningen enthousiaster speelt. Rust 3—0 voor H.B.S. (Van Kempen 2 en Kuypers 1). Na rust was H.B.S. eenigszins gewend aan het terrein; er werd nu beter gecombineerd. Bij een Groningschen uitval wist de midden voor te scoren, terwijl H.B.S. nog vier goals aan het totaal toevoegde. Van Kempen 3, v. d. Kasteele 1. L. H. C.—H. B. S. (1—3) Na het behaalde succes ln Groningen viel deze wedstrijd erg tegen. De Leeuwarders waren fel enthousiast; bij H.B.S. bleef het spel gedurende den heelen wedstrijd zeer slecht. Na de bully onderneemt H.B.S. eenige aan vallen, welke door slechte afwerking geen re sultaat. opleveren. Ook L.H.C. treedt af en toe aanvallend op, maar kan door goed spel van de beide Haarlemsche backs niet tot scoren komen. Na een goede voorzet van links weet Jetten aan H.B.S. de leiding te geven. Kort vóór rust maakt L.H.C. door toedoen van den middenvoor gelijk (11). Na rust bracht Van Kempen den stand op 13. waarmee het einde kwam. H.B.S. heeft dus veel pleizier met haar uit stapje beleefd. DuitschlandEngeland (1-— 1) Uit Hamburg: De Hockey-landenwedstrijd Duitschland—Engeland, die te Hamburg gespeeld werd, eindigde met 11. Rust 01. H. L. C.—B. D. H. C. (0—2) Bloemendaal komt ln den beslissingswed strijd tegen H.L.C., die in Den Haag op het terrein van H.D.M. gespeeld werd, in de vol gende opstelling uit: Doel: L. Lioni. Back: S. Schnerr. D. Roos. Half: E. Lecndertz, T. Roos. en K. van Panhuys. Voor: I. Reindcrs. L. Warmelink, N. Roos, A. Koetsc en E Tillema. B.D.H.C. pakt direct flink aan: het Haag- sche doel verkeert al dadelijk in gevaar, de keepster der Lyccïsten blijkt echter in goe den vorm; eenige harde schoten en erk^e corners worde» goed weggewerkt. Toch is H.L.C. op den duur niet opgewassen tegen het voortdurende aanvallen van Bloemen daal. Mej. N. Roos krijgt den bal toegesoeeld; zij zendt een hard schot in, dat succes heeft. (0—1). Daarna komt H.L.C. opzetten: de partijen wegen tegen elkaar op. Er wordt aan beide kanten nog hard gewerkt, doch voor rust, komt er geen wijziging in den stand. Na de rust verslapt Bloemendaal. Toch weet H.L.C. hier geen gebruik van te maken, wel worden eenige aanvallen ondernomen, doch deze zijn te individueel. De verdediging van B.D.H.C. kan dan ook gemakkelijk in grijpen. Langzamerhand verplaatst het spel zich weer en is er sprake v n een overwicht van B.D.H.C., wat uitgedrukt wordt ln een 2den goal van mej. Roos. (02). Toch geeft. H.L.C. zich niet gewonnen. Vlak vóór het einde valt zij nog eens ver woed aan. Als de Bloemendaal-kcepster reeds gepasseerd is, denkt HX.C. de eer gered te hebben, maar op het laatste oogenbllk weet mej. Schnerr den bal nog corner te werken. Als ook deze geen resultaat heeft en de scheidsrechter het einde fluit, heeft Bloe mendaal verdiend overwonnen. Hiermee heeft B.D.H.C I zich voor het ko mende seizoen in de I A-klassc gehandhaafd. De bekende Duitsche hockey-speler Theo Haag, die in den wedstrijd Duitschland— Engeland het eenige Duitsche. doelpunt wist te scoren.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11