NIVEA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN 60 CÊs. per Een behaaglijk gevoel (oor.l Uw kind «1» U do («ar* huid %le«<d» «i«f verzorg). Nivea geel) verkoeling, genezing, verzachting; ze. doe) jouk verdwijnen, waardoor vermeden word) dal hof kind zich krab) en do huid beschadig) word). Wrijl vóór hol naar bed brengen elke aangedane plok van de huid dik mol Nivea in. Uw kind slaap) dan rustig en onbekommord. Nivea beval hel aan do huid verwanle en haar verzor gende -Euceri). Daarop berust haar onvergelijkelijke weldoende werking op hel gevoelige huidweefsel. Geen andere creme bevel dii Euceril; Nivea is dan ook niet Ie vervangen. Dooien 15. 2C. 40 en 90 ct«. I Tuben 45 en 75 ets. PEBECO MIJ-, AMSTERDAM-C. HAARLEM'S DAGBLAD AMSTERDAM'S BELASTING- Zooals wij in het kort hebben meegedeeld, Is thans verschenen de voordracht van B. en W. te Amsterdam tot het heffen van 44 opcenten op de gemeentefondsbelasting. UITZENDING VAN AMSTERDAMSCHE WERKLOOZEN. Naar het Volk verneemt zouden Dinsdag na Paschen 364 werkloozen uit de hoofdstad naar verschillende werkverschaffingen ln het land worden uitgezonden, zooals naar Groenlo, naar Marle bij Heilendoorn, naar Westerbork (Drente), en naar Wipperstll on der Holten in Overljsel. On 22 April zullen nog 80 werkloozen te Harbrinkhöek bij Almelo en 63 te Mulders- hoek onder Geesteren worden tewerk ge steld. Te Ilpendam zijn 31 werkloozen te werk gesteld, die eiken dag per autobus naar het werk gebracht en van het werk gehaald worden. ONVERSTANDIGE TEWERK GESTELDEN. Een 100 werkloozen. die te werk waren ge steld in de werkverschaffing tc Zeijerveld en aan de Domeinenwijk, in Drente, hebben vol gens de N.R.C. een half uur te vroeg het werk verlaten. De minister heeft nu beslist, dat deze mannen van de werkverschaffing moe ten worden uitgesloten. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Op een algemeene ledenvergadering van de afd. Haarlem der Vrijz. Dem. Jongeren Or ganisatie werd de heer D. F. Verpoorte als eerste penningmeester gekozen. Het verslag van den aftredenden penningmeester, den heer J. D. H. A. Rlgbers, werd goedgekeurd. Besloten werd tot het houden van een tweeden grooten propaganda-avond op Za terdag 2 Mei a.s.. Er zullen eenige zomer- eexursies gehouden worden. Na afhandeling der agenda hield de heer T>. J. A. Geluk, voorzitter der afdeeling, een inleiding over „De V.D.J.O. cn de ontwape ning, de dienstweigering en de vredesbewe ging". Door de dienstweigeringswet is het volgens spr. ook voor den meest rasechten democraat mogelijk geworden dienst te weigeren, zonder cat hij daarvoor zijn democratische overtui ging behoeft te verloochenen. Groote on rechtvaardigheden en fouten vertoont even wel deze wot nog. terwijl de uitvoering ervan zeer enghartig is. Uitvoerig werd besproken de doelmatigheid van de dienstweigering. Tenslotte behandelde de heer Geluk nog In het kort de vredesbeweging, speciaal in ons land, hoe zij groeit in alle kringen. Een mooi voorbeeld van samenwerking op dit gebied noemde spr. het nieuw opgerichte vredes- weekblad „Oorlog of Vrede''. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Kaptein, A. L. Dyserinckstraat 18, ceintuur. Dijkstra, Zwaardstraat 5, handschoen, v. d. Aar, Harm cn jansstraat 90, idem. Kennel Fauna wit-grijze kat, gebracht door: v. d. Gevel, L. Margarethastraat 38 rd. Tupker, Zijlstraat 73, medaille. Buv. v. Politie, Sme- destraat, motorrijtuiglantaarn. Molenaars, Prinsenbolwerk 22, portemonnaie. Kostekoos, Tempeliersstraat 59rd„ .idem met inhoud. Tips, Emmastraat 28, portefeuille. Bur. v. Politie, Smedcstraat, plaatijzer. Solkamans, Lmmalaan 19, reservewiel met band. Elfring, Santpoorterstraat 15, rozenkrans. Bur. v. Politie, Smedestraat, rijwiel, v. Woerden, Bosch en Hovenstr. 12, voetbalschoen. Mat- tiesing, Pieterstraat lrd., sleutel. De Klerk, Drappenierstraat 17, taschje, v. d. Kamp, Spaanwouderstraat 128 rd. touw. Konings, Eikenstraat 7, taschje. Hensen, Gr. Hout straat 5, zadeldek. PROPAGANDA-AVOND NED. BLINDENBOND De afd. Haarlem van den Ned. Blindenhand geeft op Donderdag 9 April a.s. in de Ge meentelijke Concertzaal een propaganda kunstavond. Welwillende medewerking ver- leenen: Gemengd en Kinderkoor „Polyhym nia", directeur Willem Hespe; Luc. Louman, Haarlem, bariton, Mej. Emmy van Eden, Haarlem, piano, terwijl als spreker zal optre den de bondspropagandist de heer J. van d.n Berg, Oosterbeek. Van harte hopen wij dat voor dezen avond groote belangstelling zal bestaan. Immers de N. B. B. heeft in zijn streven de belangstelling en sympathie noodlg van allen die met het lot der blinden begaan zijn en mede willen werken, hun toestand te verbeteren. De heer Van aen Berg zal spreken over den algemeenen toestand der blinden in ons land en de aandacht vestigen op de noodza kelijkheid van ingrijpen door den Staat, ver plicht onderwijs voor het blinde kind en vol doende vakopleiding voor volwassen blinden. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL Aantal bezoeken in Maart 10984. waarvan 5322 aan de Krantenknmer cn 2058 aan d? algemeene Leeszaal. Uitgeleend werden 9702 boeken. Filiaal Haarlem-Noord: Aantal bezoeken 2028 waarvan 771 aan de leeszaal. Uitgeleend werden 1794 boeken. FINANCIEELE BERICHTEN. HEEMAF. In het jaarverslag over 1930 der „Hcemaf" te Hengelo, wordt gezegd, dat de In 1930 be reikte resultaten zijn, al blijven zij dan ook achter bij die van het vorig boekjaar, in overeenstemming met dc geuite verwach tingen. Dat toch over het boekjaar 1930 een groo- tere omzet kon worden bereikt, is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat Heemaf o.a. een order ontving voor de electrlficati van het baanvak Amsterdam—Alkmaar, en aan den verhoogden afzet van normale ma chines in binnen- en buitenland. Met erkentelijkheid wordt vermeld, dat een toenemende gezindheid is waar te ne men om de Heemaf tot mededinging in dc gelegenheid te stellen. In de winstverdeeling komen o.a. dc vol gende posten voor: 7 pCt (8 pCt.) preferente aandeelcn, 5 14 pCt. (6 pCt.) gewone aand.; gew. aandeden 6050 i/" 3800);. reservefonds 38.700 -iéóOO); aandeelenfonds 10.200 (ƒ45.500) DINSDAC 7 APRIL 1931 INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij don inzender niet te ruggegeven. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De meest eenvoudige, doeltreffende en minst kostbare wijze om ongelukken te voor komen is, volgens mijn bescheiden meening, dat elke onbewaakte overweg moet worden voorzien van een electrisch klok-slgnaal en van een roode lamp, die door den trein 1009 Meter vóór den overweg automatisch worden ingeschakeld en direct na het passerren van den overweg weder worden uitgeschakeld. Als de trein bijv. een snelheid heeft van 6) K.M. per uur, dan betsekent dit, dat bij na dering van een trein het signaal en de roode lamp, gedurende 1 minuut waarschuwen dat er een trein in aantocht is en er dus gevaar dreigt. Indien nu het publiek er van in kennis wordt gesteld cn er van doordrongen wordt, dat het ten strengste verboden is, de over weg te passeeren, zoolang het signaal werkt en de roode lamp brandt en dit bij overtre ding strafbaar wordt gesteld, dan kunnen be doelde ongelukken niet meer plaats vindon en zullen de onbewaakte overwegen niet min der veilig zijn dan de bewaakte. CORNELY. DE CONFERENTIE TE GENèVE. Als daar, in Februari 1932, te Genève, onver hoopt, de groote conferentie eens mocht mislukken Leggen wij als protest, allen, maar dan ook allen, over de geheele wereld, ons werk neer! En zullen staken, staken, tot het bitterste einde, voor een groot en schoon doel! Totdat de heeren daar in Genève wel tot een overeenstemming kunnen komen! En als ze zien ,dat het ons bittere ernst is, zullen ze wel spoed maken tot een oplossing! Zendt per 1 Mei 1931 en daarna nogmaals in Februari 1932 uw millioencn brieven, ra t uw onwrikbaar stakingsbesluit, of, laat elk land een deputatie, niet de brieven in Fe bruari 1932, naar Genève gaan, ende hee ren zullen zich misschien nog wel eens een keer bedenken, alvorens de Conferentie op een fiasco te laten uitloopen! Wat is uw antwoord? H. J. KROODER. Haarlem, 2-4-'31. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. Bevallen: M, Prinsvan Bakel z. F. L. W. A. CasseeGrote z. Ondertrouwd: W. Kuijper en J. Possel; J. P. Öolders en J. H. van Rooden; Th. J. Huls bosch en Th. Warmerdam. Overleden: J. van 't Veer 49 jaar, over leden te Haarlem. ONTVANGEN BOEKEN. De martelgang van Kromme Lin dert; door A. M. de Jong. Amster dam. Em. Qucrido. Dit is een boek, van wraed leven, van le ven, op het bijna uitsluitend dierlijk in stinct, dat in iederen mensch sluimert of in toom gehouden wordt. In deze Brabantsche boerenomgevtng van den schrijver De Jong, wordt de teugel vrij gevierd; men reageert er vlot een instinctief, en stort er zichzelf en anderen redeloos in het verderf. De brute le venskracht triomfeert schijnbaar; waar een zachter, peinzender geest geacht wordt aan wezig te zijn, hulst die in een misvormd lichaam botst die voortdurend .tegen de niets ontziende levensenergie zijner omge ving en eindigt met zelfvernietiging. Dat is de martelgang van kromme Lindert, den manken bultenaar die leven moet .in den schaduw van den Ereje, zijn broer Teeuwe, die groot, sterk cn „breed" in den aanvang verdierlijkt door een conflict in zijn bestaan dat hem te machtig is om op tc lossen en te schunnig om er zich bij neer te leggen. Een knap schrijver als A. M. de Jong is, vindt hier een gegeven waaraan en waaromheen van alles te modelleeren valt, hij heeft niet nage laten er een dankbaar gebruik van te maken. Men kan zelfs van meening zijn dat hij het gegeven hier en daar te mooi verwikkelt; soms heeft zijn verhaal dc allure van een ouden romantischen draak aangenomen, al ontbreekt daar natuurlijk het moderner cachet niet. Het gegeven is niet allcdaagsch. Anneke van Tilburg, het mooie en lieve buurmeisje der broers, vult zonder het te vermoeden, de algeheele existentie van den manken Lindert, die daar echter nooit van rept, zich in zijn hulpbehoevende mismaaktheid van eenige vervullling uitgesloten weet. Als de Breje, die al aardig wat melskcs gekend heeft. Anneke ontdekt en om haar vrijen gaat, vindt Lindert dat zelfs een tegemoet koming zijner begeerten: hij zal, als ze trou wen, in ieder geval Anneke steeds om zich heen hebben. Anneke gaat met den Breje ter kermis en geeft zich aan hem over. Maar... Anneke heeft, een paar maanden vroeger, in haar steedsche betrekking, zich door den zoon des huizes tot hetzelfde laten verleiden, en als daarvan de gevolgen zich vertoonen, wordt ze smadelijk door de vrome patrones het huis uitgezet. Zoo komt ze thuis en brengt de schande over haar ouders. Hier begint de draak te kwispelstaarten. Modern is deze terugkeer in het vaderhuis geenszins, en het plannetje van moeder Van Tilburg om den krommen Lindert te gaan vragen met Anneke te trouwen, cn haar, dus doende „de kroon op het hoofd" te laten, is ook niet zoozeer van vandaag als wel van eergisteren. De draak wordt al wispelturiger als Lindert, na ampel beraad zich bereid toont aan het verzoek te voldoen niet alleen, maar heimelijk en innerlijk het een buiten kansje acht op deze .wijze Anneke voor zich te verwerven. Maar de draak zwaait woedend zijn staart heen en weer als kort daarop de breje, die in Den Haag bij de huzaren is. komt binnenstormen. Hij heeft de „schande" van Anneke gehoord en komt daar hij niets van den steedschen meneer Louis af weet zichzelf als aanstaand vader presen teeren, Dacht ge dat hij Anneke in den steek zou laten! Ze waren immers met kermis uit geweest samen! Anneke is te verbouwereerd om opheldering te geven, haar ouders trek ken handig profijt van deze plotselinge uit komst en offeren Lindert op, Die in het diepst van zijn gemoed geschokt is, nu hij, J zelfs als opofferend uitredder, voor zijn ster ken broer op zijde geschoven wordt. Hty weet van allesdoet zwijgend mede aan Jret bedrog. De knoop is gelegd en de lezer voéH, dat de ontwarring met leed en tranen haar voortgang hebben zal. Die dan ook niet uit blijven en de tweede helft van het boek vul len. Want, als veel te vroeg naar het oor deel van den breje, hem een zoon gebo ren wordt, laat hij zich niet met baker praatjes afschepen en begint, in letterlijken zin het gedonder. Het wordt een huwelijk vol misère. De lichtzinnige maar au fond goedige reus Teeuwe gaat aan het geval ten gronde; zet er een borrel op, krijgt armoe, wordt stroo- per, komt in het gevang. En de officier van justitie die de hoogste straf tegen hem eischt als hij een veldwachter een opstop per verkocht heeftis alweer meneer Louis. En de advocaat die hem verdedigt, weet van alles en kijkt gedurende zijn plei dooi meneer Louis aan met doordringende blikken. Maar laat het daarbij en meneer Louis wordt alleen maar een beetje wit om zijn neus, en persisteert bij zijn eisch. Onze draak huppelt nu al ongegeneerd om het geval heen en wij voelen al aankomen dat „meneer Louis niet oud wordt" om des Brejen woorden te gebruiken. Er volgt dan ook een aanslag op diens leven door den Breje, die, onder zware verdenking staand, gearresteerd wordt doch bij gebrek aan voldoend bewijs en met een op meineed be rustend alibi, moet worden vrijgesproken. Tijdens dat vóórarrest gebeurt het dat de zwijgende Lindert met Anneke over zijn liefde voor haar durft spreken, Doch Anneke en de Breje zijn als woekerplanten in eikaars leven vergroeid en als Teeuwe. vrij gelaten wordt en thuiskomt, zijn vrouw weer met hoon overlaadt cn deze weer alles van hem duldt omdat ze hem lief heeft en nie mand anders, dan wordt het Lindert te machtig: hij neemt een mes en steekt naar zijn eigen broeder, die hem een trap geefj; wat hem minder hindert, dan de afschuw waarvan Anneke nu jegens hem blijk geeft. Dan is alles voor Lindert uit, hij kruipt naar het slootje achter het huis en verdoet zich. De martelgang van Kromme Lindert is ten einde. Er is In deze Lindert-figuur veel, zeer veel aantrekkelijks dat een weinig verloren gaat door de wel wat veel van ons goed ver trouwen eischende ensceneering vair het verhaal. De dramatis personae hierin leven eenerzijds uitsluitend op hun dierlijk in stinct, doch trachten zich aan den anderen kant voortdurend op verstandsgronden te rechtvaardigen. Dan lijken er in den ge dachtegang van Teeuwe, van Anneke's ouders van anderen ook, onwaarschijnlijke kronkels tc zitten. Gaaf zijn eigenlijk Anne ke, het niet denkend dier-vrouwtje en Lin dert het mismaakt en zwijgzaam fllosoofjc. Maar beiden wekken noch medelijden, noch groote genegenheid. Misschien zelfs laten ze ons eigenlijk koud. omdat de schrijver zijn geval t e mooi in elkaar gezet heeft. Daar zijn films, die zóó dramatisch zijn, dat men er zich kostelijk bij amuseert en alleen de zeer eenvoudige van geest den zakdoek hanteert. De schrijver De Jong legt het er zóó dik op soms, dat het kunstwerk dat hij produceert, er on-artistiek door wordt. Het is jammer dat het zeer mooie begin niet volgehouden kon worden. Het spreekt vanzelf dat iemand als deze auteur reeksen pagina's geeft die boeiend zijn door zijn knappe dialogen, geestig door zijn schildering van bij-figuren en details der dorische samenleving.Er is eenige grond De Jong met Brusse te vergelijken. In beider groote begaafdheid is een breede journalistie ke inslag. Een gemakkelijkheid van techniek is beider eigendom. Beiden kunnen gemak kelijk in het sentimenteele overslaan, zoo dat in hun kraam te pas komt. Eene eigenschap, die völen auteurs, uit de journalistiek afkom stig, als aangemeten zit. (Denk aan Heijer- mans, b.v.) Van dezen zou men kunnen mee- nen dat Brusse meer zelftucht, meer smaak vooral heeft, dus: meer artist is. En in De Jong de grootere conceptie, een niet te mis kennen compositietalent waardeeren. Zoo moge dan dit beek niet in ieder opzicht be vredigen, het zal toch tot het belangrijkste van dezen winter blijven behooren en ver dient gelezen te worden ook door hen die aan hun lectuur zekere eischen plegen te stel len. - J. H. DE BOIS. SCHEEPVAARTBERICHTEN /VlclnouS p. 4 Gibraltar, Batavia n. A'dam. ArostelkerTf 2 te Accra© W-Afrika n. A'dam. Gelria 3, 00 u. van Montevideo, Amsterdam n. Zuid-Amerika Heemskerk 4 te Dar-es-Salaam. Beira n. Rot terdam. Kllpfpntijn p. 3 Ouessant, Beira n. Rotterdam. Maaskerk 3 to Bordeaux, Amsterdam n. West- Af ri ka. Nias 4 v. Bremen naar Hamburg. Nijkerk 4 v. Lourenoo Marques n. Durban. Scheldestroom 3 te Benninghaven, Amsterdam naar West-Afrika. Salland 3, 1 u. te Hamburg v. Amsterdam. Westerkerk 4, v. Amsterdam n. Rotterdam. Cenps 3, van Algiers. Nijkark v. Beira 4 v. Lourenco Marques. HeemeVerk v. Beira, 4 te Dar-es-Salaam. Amazone 3 L3 u. 150 N.West van de Azoren, W. Indië n. Havre en Amsterdam. Arcs 3 v. Crüstobal naar Curagao. Algorab 3, v. Las Palmas, Buenos Aires naar Rotterdam. Almlcerk p. 4 Piin^reness, Australië n. R'dam. Bovenkerk p. 3 JOungeness, R'dam n. Calcutta. Colombia 3 te Havre v. West-Indië, vertrekt 4 12 uur van Havre, 5 ca. 10 u. te Amsterdam verwacht. Dempo p. 4 4 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Hoogkerk p. 2 Gibraftaj-, Calcutta n. R'dam. Jacatra 3 v. Belawon* Batavia n. Rotterdam. Kcdoe 4 7 u. to Marseille. Batavia n. R'dam. Koudekerk 2 v. Madras. Calcutta n. Rotterd. Menado 4 v. Batavia naa^r Rotterdam. Naren ta 4 v. Rotterdam n* Hamburg. Oldekerlc 3 van Marseille, Japan n. Rotterdam. Oostkprk 2 v. Sjanghai. Rotterdam n. Japan. Poseidon p. 4 S u, Flores,. "W.-Indië n. A'dam. Riouw 3 v. Subang, Japan n. Rotterdam. Slamat 4 S u. te Bataivia van Rotterdam. Sibajok p. 4 9 uur Ouessant, Rotterdam naar Batavia. Sitoebondo p. 4, 7 uud Finlsterre, Batavia naar Rotterdam. SoJiiekerk 4 v. Colombo, Rotterdam n. Calcutta. Venezuela 2 v. Curacao n. Puerto Cabello. Alphornt 2 v. Bahia, Bucnos-Ayres n. Rotterdam Aldabi 1 v. Djeddah, Beira n. Rotterdam. Baarn 2 v. Tocopilla n. Ho. Commewijno 3 te Amsterdam v. West-Indië. Deucalion 2 v. San Domingo n. Puerto Barros. Damsterdljlc 2 V. Liverpool, Vancouver naar Rotterdam. Edam 3 te Rotterdam v. New-Orleans. Gemma 2 tc Hamburg v. Antwerpen. Insulinde 2 22 u. v. Marseille, Batavia naar Rotterdam. •Juno 3 te Amsterdam, v. West-Indië. Johan van Oldenbarnevelt 3 v. Colombo, Amster dam naar Batavia. Jolian do Witt 3 v. Genua n. Amsterdam. Kota. Pinang 2v. Batavia n. Rotterdam. Kinderdijk 3 11 u. v. Milford Haven, Rotterdam v. Vancouver. Kota Tjandi 3 te Rotterdam v. Batavia. Lochkatrine 3 te Rotterdam v. Pacifickust. Moordjjk 3 te Antwerpen, Pacifickust naar Rot terdam. Poelau Tello 3 v. Port Said, Batavia naar Am sterdam Rijnland 2 v. Freetown Amsterdam n. W.-Afrika Rotterdam 3 IS u. tc Gibraltar Middel. Zee naar Rotterdam. Sockaboemi 3 te Batavia v. Rotterdam. Simon Bolivar p. 2 Azoren, Amsterdam n, West- Indiö Simaloer 3 v. Port Said Batavia n. New-York. Tiberius 3 v. Amsterdam n. Puerto Barrios. Volendam 3 23 u. 45 m. v. Rotterdam naar New York. Waalkerk 3 v. Lorenco Marques, Rotterdam naar Beira. Arnstelland p. 4 Ouessant, Amsterdam n. Beunos- Ayres. STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Aldabi 4 te Suéz, Beira naar Rotterdam. Boschdijk p. 4 Gibraltar, Java n. New York. Damsterdijk 4 16 u. v. Southampton^ Pacific kust naar Rotterdam. Drechtdijk 4 te Willemstad, Rotterdam naar do Pacifickust. Delftdijk 3 n.m. te Los Angelaes, Pacifickust n. Rotterdam. Gelria 4 te Buesnos-Ayres v. Amsterdam. Kota Radja p. 4 4 u. Kaap Bon, Rotterdam n. Batavia. Nebraska 2 v. Vancouver, Rotterdam naar de Pacifickust. Poelau Roebia 4 v. Bremen n. Amsterdam. Radja 3 v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Siantar 4 v. Calcutta Java. Springfontein 3 tc Kaapstad v. Rotterdam. Tanimbar 3 v. Sabang. Amsterdam n. Batavia. Tallsse 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Volendam 4 13 u. u. Boulongne, Rotterdam n. New York. Westerkerk 4 n.m. te Rotterdam v. Amsterdam. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 8 APRIL 1931. HILVERSUM 298 M. (Uitsl. VARA-Uitzending). 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keu ken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.05 I Radio-Volksuniversiteit. 11.35 Gramofoonpl. I 12.00 Concert VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. af gewisseld door Gramofoonpl. 1,45 Zenderver zorging. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuur tje. 3.15 Gramofoonpl. 3.20 Coöperatie-kwar tiertje. 3.35 Maak het zelf door C. Schaake- Verkozen. 4.50 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kin deren. 6.00 Zang en Piano, Erich Wagner en I Joh. Jong. 6.30 Mandolinecursus Joh. B. Kok. 7.00 Radio Volksuniversiteit. 7.30 Hoorspel door het Groot Volks-Tooneel o.l.v. H. Bou- ber, W. v. Cappellen en B. Groencveld. 9.30 Concert VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. 10.10 Vaz Dias. 10.20 Concert VARA-Strijk- orkest o.l.v. H. de Groot. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 M. (Uitsl. NCRV-Uitzending) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium). Mej. D. Mijnhout (sopraan), 12.00 Politieber. 12.30 Concert. Mevr. v. Ra- venswaay-Mollen kamp (zang). H Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode piano). 2.00 Gramo- t foonpl. 2.30 Lezen van Clir. lectuur door Mej. Wentink. 3.00 Concert Mevr. A. Zeeman-Vra- mer (sopraan). H. de Lange (bas), Ohr. Henl geveld (viool), G. Hengeveld (piano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Vroo- lijk allerlei. 6.45 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.15 R. P. Baas en J. Westerhoud: „Te voet of per autocar door Zwitserland". 7.30 Politieber. 7.45 Evangelisatie-avond uit de Geref. Kerk te Koog-Zaandijk. M. m. v.- mevr. J. Hekkert-van Eysaen (zang), C. Zemel i (orgel), 9.30 Concert Chr. Radio-orkest o.l.v. G. Stam. 10.00 Vaz Dias, 10.45 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1551.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 1 Gramofoonpl. 1.05 Orgelspel door H. T. j Young, 1.50 Orkestconcert. 3.50 Concert.. Or kest Melsa (viool), Ph. Dors (orgel), 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kindcruurtje. 6.35 Nieuwsber'. 7.00 Concert. Kwartet. 7.20 Le zing. 7.45 Lezing. 8.05 „The House of the Arrow". Hoorspel van Mason. '9.25 Nieuwsber. '9.40 Berichten. 9.45 Lezing. 10.00 "Concert. Orkest H. Perkin (piano), 11.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gra mofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-too- neel. 10.20 Gramofoonpl. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Concert. Orkest en so praan. 4.20 Concert. Sopraan en cither. 7.20 Orkestconcert. 7.50 „Justitia lachelt". Hoor- beeld. Daarna: Berichten en tot 10.20 Or kestconcert. 10.20 Gramofoonpl. KALUNDBORG 11.53 M. 12.05 Orkestconcert. 2.50 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert en zang. 9.35 Dansmuziek. BRUSSEL 508,5 cn LEUVEN 338.2 5L 5.20 Gramofoonpl. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Avond ge wijd aan de Ardennen. Concert en declama- tie. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoon muziek. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Militair con cert. ZEESEN, 1635 M. 3.40 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Voordrachten. 6.50 Orkestcon cert. 8.30 Voordracht. 9.05 Duïtsche volkslie deren. 9.40 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING En terwijl dc hengelaar de lijn ophaalde, licpc» Keesje en het matroosje tegen den kant op. om tc zien hoe dc visscher zou kijken. ,Zc verkneukelden zich reeds op het gezicht van den hengelaar, die mplaats van een grooten viscli ccn oude versleten schoen zou ophalen, Nou, Keesje en het matroosje lachten, met hun hoofd boven water gestoken, hartelijk, toen zij zagen hoe dc hengelaar ver ontwaardigd was en erg teleurgesteld, cind.it 't een schoen was, liet water droop uit dc naden, zoo oud was dc schoen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14