u:t de omstreken HAARLEM'S DAGBLAD WO EN S D A C 8 A P RIL 1931 VELSEN VAN GELDER'S SPORTTERREIN. Binnen enkele weken zal van Gelder's sportterrein aan den Schulpweg in gebruik genomen worden. HARMONIE „DE EENDRACHT". Bovengenoemde muzlekvereeniging geeft Zaterdag 11 April een concert in het gebouw Concordia te Velsen (N.) onder leiding van den heer Sam. Vlessing. Het „Varia" cabaret-ensemble zal zijn medewerking verleenen. BEVOLKING. Het bevolkingscijfer bedroeg op 1 Januari 1931 41200. ,De vermeerdering over Januari en Februari bedroeg 236 en over Maart 227 in totaal dus 463. Hot totale bevolkingscijfer bedroeg dus op 31 Maart jJ. 41723. TOENEMENDE WERKLOOSHEID. De directeur van den dienst der Arbeids bemiddeling en werkloosheidverzekering schrijft ons: Nam de werkloosheid ln de vorige maand beduidend af, de maand Maart bracht toe neming. De oorzaken hiervan zijn de toenemende malaise in het Vissfcherijbedrijf, welke onver mijdelijk terugslag vond bij de neven- bedrijven. Het gevolg hiervan was, dat sommige be drijven, zooals de N.V. Hera e.a., den werktijd belangrijk inkortten en er ook hier en daar ontslag volgde, zoodat het aantal werklooze metaalbewerkers steeg van 85 op 110. Het aantal bouwvakarbeiders daalde Iets, zoodat dit aan het einde der verslagmaand 115 bedroeg tegen 129 in Februari. Door het ontslag van een aantal losse ar beiders bij de Papierfabriek e.a. steeg het aantal werkloozen in deze groep van 130 op 162. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg aan het eind der verslagmaand 471. Het aantal ingeschreven niet-werkloozen bedroeg 45, zoodat er na aftrek van dit aantal 426 zuiver werkloozen overbleven. In dit aantal zijn begrepen 24 werkloozen. die den leeftijd van 18 jaar nog niet hadden bereikt. In den loop der maand werden 503 inschrij vingen van werkzoekenden geboekt. Het aan tal plaatsingen, dat werd tot stand gebracht bedroeg 128. Het aantal aanvragen van werkgevers be droeg 126. Ingeschreven werden bovendien 13 vrouwe lijke werkzoekenden. Hiervan konden er 9 aan werk worden geholpen. GEMEENTERAAD De raad der gemeente Velsen houdt een openbare vergadering op Vrijdag 10 April 1931 des namiddags 7 uur, ten gemeente huize. Als eenig punt op de agenda staat: Aflossing per 1 Juli 1931 van een geldlee- ning, oorspronkelijk groot f 510 000 en per resto groot f 420.000 en aangaan van een nieuwe leening terzake. FILMAVOND. Namens de tennisclub en de tennisvereni ging „Velserbeek" heeft het bestuur van „Pa pyrus" hare leden en vrienden uitgenoodigd tot bijwoning van een propaganda-tennis- avond van den Nederl. Lawn-Tennis Bond op yrijdag 10 April in „Concordia". Een zestal films, waarvan twee wedstrijd fragmenten zullen weergeven en vier de sla gen in gewone en vertraagde projectie, zullen technisch toegelicht worden. IJMUIDEN R. K. BAKKERSGEZELLENBOND. Door de leden van de afdeelingen Velsen en Beverwijk van den R. K. Bakkersgezellen- bond welke deze.n winter een vakcursus heb ben gevolgd, wordt op a.s. Zaterdag en Zon dag in het Paaronaatsgebouw te IJmulden Oost een tentoonstelling gehouden, waarbij de resultaten van den cux-sus bezichtigd kun nen wirden. Door den R. K. Volksbond afd Velsen en Beverwijk en den R.K. bakkerspa troonsbond zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF Het Fonds voor Sociale Voorzieningen deelt ons het volgende mede: Gedurende de week van 21 tot en met 27 Maart werd aan 395 (216) werklooze opvarenden uitkccring verstrekt tot een totaal van f 3957.20 (f 2197.501. Dit aantal was als volgt over de verschillen de gemeenten verdeeld: Velsen 164, Egmond 85, Katwijk 24, Sclievenlngen 53, oyerige ge meenten 69. Aan het einde van genoemde week waren in totaal 245 zeelieden uitgetrokken, waarvan woonachtig in Velsen 69. in Egmond 29, in Katwijk 44, in Schevenlngen 59 en in diverse gemeenten 44. Gedurende genoemde week werden 161 nieuwe wcrkloosheidskaarten uitgereikt, waar door het sedert 1 Januari totaal aantal uitge reikte kaarten steeg tot 936. De tusschen haakjes geplaatste getallen hebben betrekking op dezelfde week van het vorig Jaar. BESOMMINGEN Ilede n (Woensdag) waren aan den Rijks- vischafslag te IJmulden 14 stoomtrawlers. De besommingen waren: Manden 860 Hercules f 4200 85 John Brown f 1800 520 Amsterdam IJm. 58, f 3800 420 Utrecht f 2100 490 Christine f 3000 325 Kremer f 2600 380 Dcrika 15 f 2900 600 Adelante f 2900 175 Proof f 2000 60 Invlerno f 900 120 Polaris f 1200 50 Rijnstroom f 1100 155 Rijnmond f 1300 390 Liesbeth Betty f 2700 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. l 2.15—f 1.05 Griet per 50 K.G. f 75—f 35. Tongen per K.G. l' 3f 1.55 getschol per 50 K.G. f 54f 35. Kleine schol per 50 K.G. f 39—f 13.50 Bot per 50 K.G. f 11—f 6. Schar per 50 K.G. f 11—f 2.60. Tongschar per 50 K.G. f 55—f 30. Rog per 20 stuks f 26f 22.50 Vleet per stuk f 4.50f 3.40. Pieterman en poon per 50 K.G. f 11f 3.50 Groote schelvisch per 50 K.G. 29f 24. Middelschelvisch per 50 K.G. f 28f 22.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 19.50 f 12.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.50f 6.30 Kabeljauw per 152 K.G. f 40—f 22 Gullen per 50 K.G. f 13—f 3.60 Leng per stuk f 1.80—f 0.70. Heilbot per K.G. f 1.85—f 1 Wijting per 50 K.G. f 5.40—f 2. Koolvisch per stuk f 1.40—f 0.09. Makreel per 50 K.G. f 25 SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederlandsche stoomschip Stad Zwolle ls Dinsdagmorgen, na lossing zijner lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmul den, in ballast naar Rotterdam vertrokken. Het Nederlandsche motorpassagiersschip P. C. Hooft is Dinsdagmiddag met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar Ned. Oost-Indië vertrokken. Het passeerde de slui zen te Amsterdam met een diepgang van 73 d.M. Genoemd motorschip vertrekt Vrijdag 17 April van Genua en zal vermoedelijk S Mei a.s. te Batavia aankomen. Het Engelsche stoomschip The Marquise is Dinsdagavond in ballast van Londen naar IJmuiden vertrokken en wordt hedenavond (Woensdag) aan het Hoogovenbedrijf ver wacht om aldaar een lading ruwijzer voor Genua te laden. Het Dultsche motorpassagiersschip Magda- lena, met passagiers en stukgoed van West- Indië, wordt a.s. Vrijdag 10 April te Amster dam verwacht. Dinsdagmiddag arriveerde te IJmuiden van Londen met bestemming Beverwijk de Neder landsche motorschoener Drente met een la ding ijzeraarde voor de Cremische Fabriek te Beverwijk. DE AANVARING MET DE „DRENTE". De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan inzake de aan varing van de zee-sleepboot „Drente" met het stoomvisschersvaartuig „Elie Chenevriè- re" IJM. 161 in den toegang tot de visschers haven te IJmuiden. De Raad is van oordeel dat deze aanva ring in hoofdzaak is toe te schrijven aan een ongelukkigen samenlooD van omstandighe den wegens een misverstand tusschen de beide schepen betreffende elkanders bedoe lingen. Dat de trawler niet heeft gewacht is ver moedelijk daaraan te wijten, dat men aan boord van dit schip niet heeft voorzien dat de „Drente" over het maken van den scher pen bocht naar bakboord zoo lang zou doen. Het ware gewenscht geweest dat, toen te genstrijdige seinen werden gewisseld, beide schepen hadden gestopt. Tenslotte moet ech ter worden vastgesteld dat de trawler, juist omdat de „Drente" zóó lang over haaf ma noeuvre heeft gedaan, bij behoorlijk oplet ten, tijdig heeft kunnen zien dat de „Dren te" de haven in zou gaan. De trawler had dan achter de „Drente" moeten blijven. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 7 April: Ned., Theano, Belfast. Eng., Magisian, Bossein. Ned. (motor), Drente, London. Grieksch, Panachis Mhandoulis, Rosario. Uitgaande schepen, Ned„ Stad Zwolle, Rotterdam. Ned. (motor), P. C Hooft, Batavia. Duitschei Astarte, Bremen. Ned., Giekerk, Hamburg. Engl., Borthwick, Leith. In., Flandria, Rotterdam. Engelsch, Hirondell, London. Ned., Pollux, Bordeaux. SANTPOORT TOONEEL. De zaal van „Zomerlust" was uitstekend bezet, toen de tooneelvereeniging „Ons Ge noegen" daarin opvoerde „De Regiments dochter", militair blijspel in 3 bedrijven. Tegen het officieele aanvangsuur waren nog zeer veel stoelen onbezet. De telaatkomers kregen dezen keer echter als zoo vaak op vergaderingen enz. gebeurt weer eens ge lijk, want het liep reeds aardig naar half 9, toen het scherm rees. „Ons Genoegen" stond dezen avond trouwens nog meer op geban nen voet met den tijd, want de pauze duurde rijkelijk lang. In verband met den speeltijd, welken „De Regimentsdochter" eischt, komt het ons dan ook voor, dat „Ons Genoegen" haar programma best eenige uitbreiding had kunnen doen ondergaan. Staat dit aanvangsgedeelte eenigszins in „mineur" geschreven, een andere toon valt te beluisteren, wanneer we het over de costu- meering hebben. Deze was in één woord óf. De militairen zagen er tip-top uit, den heer Handgraaf als jongen Tiroler waande men zoo uit dit mooie bcrgenland „weggeloopen", de marketentster was ook al „net echt", ter wijl de overige costumes naar rato waren. Wat het blijspel zelve betreft, er waren wel gedeelten in, die ons boeiden, maar toch meenen we, dat er op het gebied van blijspe len voor een vereeniging als „Ons Genoegen" nog wel iets beters bestaat, stukken, waarin meer handeling zit en waarin meer spelers (sters) hun talenten kunnen toonen. In dit blijspel was zulks slechts voor enkelen weg gelegd. Als „huishofmeester" voldeed de heer Duyn ons heel goed. Mevr. Rensen speelde als „marchesa" eveneens uitstekend en MeJ. Schipper was een oolijke marketentster. De heer Voogt als Sulpez. de oude sergeant, had de lachers op zijn hand, had uiterlijk echter meer een oude „snorrebaard" kunnen zijn. De overige bijrollen werden eveneens naar behooren vervuld. De meubileering van het kasteel van de Marchesa van Maggiorivoglio had wel wat rijker kunnen zijn. BLOEMENDAAL JUBILEUM H. ROOSDORP. Dinsdag herdacht de heer H. Roosdorp den dag, waarop hij vijftig jaar geleden te Am sterdam in diensttrad bij de familie Harff, thans wonende Zandvoorterweg 67 te Aer- denhout. Ter gelegenheid van dit feit ontving de ju bilaris de eere medailles in brons van de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw de wed. Harff overhandigde den heer Roosdorp een enveloppe met inhoud, een gouden horloge en eenige andere geschenken. Bovendien ontving dc jubilaris tal van gelukstelegrammen, brieven en bloemstuk ken. De receptie had een zeer druk verloop. 's Avonds werd hem een diner aangebodea in hotel „Suisse" te Amsterdam, na afloop daarvan werd een bezoek gebracht aan de revue „Champagne". HEEMSTEDE DE FILM „VAN BOL TOT BLOEM". Voor de leden en introducées van de af- deeling Heemstede van „Bloembollencultuur" en het Kweekersgenootschap, waarbij ook uigenoodigd waren de leden van de onder linge tuinliedenvereeniging „Aerdenhout e.o." en personeel in het bloembollenbedrijf werd Dinsdagavond in het R.K. Verenigings gebouw de bekende interessante film „Van bol tot bloem" afgedraaid, waarover wij reeds uitvoerig schreven. De zaal was geheel bezet. De voorzitter der afdeeling van Bloembollencultuur, de heer Jos. M. J. Braam, sprak zijn vreugde uit over de groote belangstelling en zette uiteen, hoe en waarvan de film was gemaakt. Tusschen het 3e en 4e deel gaf de heer Dix eenige „wenken" voor het kweeken van bollen in huis, meer speciaal, van hyacinthen op glazen. De heer Dix gaf dan een uitvoerige uiteen zetting van een behandeling die, goed toege past, mislukking uitsluit. Echter stelde hij als eerste eisch, een goed bol, gekocht bij een vertrouwde firma. En dan een goed glas, de bol eenige milimeters boven het water, voor- loopig geplaatst in donkere koele drooge kel der of koele kas, en pas wanneer de bloem boven den bol uitkomt, in een verwarmde kamer, dan, zegt de heer Dix, is mislukking buitengesloten. Spr. besloot zijn uiteenzetting met een beroep op de aanwezigen, reclame te maken onder familie en kennissen, opdat spoedig de tijd zal komen dat onze Neder landsche bol zal prijken ook in ieder Neder- landsch huis en iederen Nederlandschen tuin. BENNEBROEK SECRETARIE. Door Burgemeester en Wethouders ls be noemd tot ambtenaar ter secretarie de heer H. Smakman, die tot nu toe volontair was. De benoeming geschiedde met ingang van 1 April 1931. RAADSVERKIEZING. Door het bestuur der R.-K. kiesvereeniging zijn de volgende candidaten gesteld voor de a.s. verkiezing voor den gemeenteraad: 1. J. F. van Lierop. 2 J. Huijsmans. 3 B. P. Heemskerk. 4 P. J. van Bakel, 5 Ant. Goozen. 6 M. Otte. 7 A. Teeuwen. 8 P. B. de Wit. De heer H. A. J. Roozen, thans raadslid, heeft zich niet meer verkiesbaar gesteld. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Het aantal werkloozen in de gemeente is thans sterk verminderd. Afgeloopen Zater dag is nog slechts aan een zestal uitkee- ring verstrekt. De steunverleening zal de volgende wéék eindigen. SPORT EN SPEL VOETBAL DE STORMVOGELS NAAR LUIK. DE IJMUIDEN AARS WINNAARS VAN HET TOURNOOI. (Van onzen medewerker). Met Paschen namen de Stormvogels deel aan een voetbaltournooi te Luik. Aanvanke lijk zouden daaraan deelnemen Standard Luik, R. C. Tilleur, Stormvogels en Red Boys (Luxemburg). Door dat de voorzitter van eerstgenoemde vereeniging echter overleed, trok zij zich terug en werd er ook niet op haar terrein, doch op dat van Tilleur ge speeld. Voor de Standard kwamen nu twee vereenigingen in de plaats, nl. Montignée en Herstal. De strijd om den f raaien zilve ren beker ging echter alleen tusschen Til leur, Stormvogels en Red Boys. De volgende twee groepen werden gemaakt: Tilleur, Stormvogels, Herstal. Tilleur, Montignée, Red Boys. Stormvogels won van Tilleur en speelde gelijk tegen Herstal. (Totaal 3 punten). Tilleur verloor van Stormvogels en won van Red Boys. (Totaal 2 punten). Red. Boys verloor van Tilleur en won van Montignee (2 punten) Stormvogels legde daardoor beslag op den fraaien wisselbeker. R. C. TILLEUR—STORMVOGELS (0—1). Stormvogels verscheen als volgt: De Waard, Haak, v. Gelder, Effern, Tol. v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins Boe- kelaar. Koster ontbrak dus op het appèl, doch hij werd op uitnemende wijze vervangen door Van Gelder. Om half drie trapt Tilleur af. Aanvanke lijk gaat het spel gelijk op Het is Groene- veld, die al spoedig een paar uitnemende kansen krijgt, doch hij zoekt het doel tel kenmale veel te hoog. De Belgen spelen een stevig spelletje en zooals we dat van hen ge wend zijn, enthousiast. Haak is echter bui tengewoon goed op dreef en wordt heel goed bijgestaan door Van Gelder, wiens kop- en trapwerk zeer opvalt, zoodat De Waard het niet eens zoo druk krijgt. Bij Stormvogels-aanvallen viel het telkens op, dat de Tilleur-doelman zoo ver uit zijn doel liep. Het dient echter erkend, dat hij het moment van uitloopen goed wist te kiezen. De rust gaat in met gelijken stand. Na de rust-ontspint zich een vlug spel. Er Er wordt door de Vogels meermalen goed ge combineerd. Piokker mist echter de noodige doortastendheid. Op den rechtervleugel speelt v. d. Steen een uitstekende partij. Na 20 minuten weet hij met een hard schot Stormvogels de leiding te geven. (01). De Belgen werken hard voor den gelijk maker. Van der Velde, Van Gelder en spe ciaal Haak zijn echter niet te passeeren. Meermalen wordt het kranige verdedigen der Vogels met applaus begroet. De Storm vogels-voorhoede zit inmiddels niet stil, maar vindt ook het net niet meer, zoodat het 0—1 blijft. HERSTALSTORMVOGELS (1—1). Doordat Boekelaar zich niet fit gevoelde hij bracht den tweeden dag grootendeeals op zijn slaapkamer door verscheen Storm vogels in de volgende opstelling: De Waard, Haak, v. Gelder, Effern, Pronk, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Tol, Prins. Al spoedig was het te zien, dat het pas naar de eerste klasse gepromoveerde Herstal versch was en Stormvogels al een zwaren wedstrijd in de beenen had. Door den ge vallen regen was het veld niet al te best be speelbaar. Stormvogels verdedigde eerst het slechtste gedeelte van het terrein. Dit be lette het achtertrio echter niet om direct op in actie te zijn. Vooral de zware Haak verzette weer heel wat werk en ook Van Gel der's spel viel weer op, terwijl in laatste in stantie De Waard den gladden bal uiterst klemvast had. Dat dit deel van het elftal zoo goed op dreef was, kwam uitstekend te pas, want de halfback-linie, in 't bijzonder Pronk, bracht er weinig van terecht. Ook het spel der IJmuider voorhoede was niet al te best. Toch kreeg Groeneveld al vrij spoedig weer een schitterende kans, doch weer faalde zijn schot. Voor de rust nam Herstal de leiding met een ver schot, waardoor De Waard blijkbaar verrast werd. Rust 10. Na de thee liep het in de Stormvogels-ge lederen beter. Pronk speelde nu rechtshalf, Effern rechtsbinnen en Tol spil. Vermoede lijk was het Stormvogels-aanvalsspel echter productiever geweest als men meer op v. d. Steen had gespeeld, daar Prins als links buiten niet voldeed. Het spel ging echter ge lijk op en tenslotte slaagde Groeneveld er in gelijk te maken. (11). Hard werd er toen om de overwinning ge streden. De onversaagde Stormvogels-defen sie wist echter van geen wijken. Bijna werkte v. d. Velde den bal nog in eigen doel en kort voor het einde verrichtte Dc Waard een schitterende save. Met 1—1 kwam het einde. Stormvogels kan met genoegen op dezen toer terugzien. ALPHEN—ZEEMEEUWEN (2—1) Op den zelfde dag dat de concurrent B.E.C. den lang verwachten misstap deed, stelde Zeemeeuwen haar talrijke aanhang eveneens diep teleur door een nederlaag. Zeemeeuwen begon - veelbelovend. Alphen vertoonde een onsamenhangend partijtje en een gebrek aan enthousiasme waarvan Zee meeuwen had moeten profiteeren. Maar steeds vervielen de Zandvoorters in dezelfde fout; keer op keer werd tot in het eindelooze samengespeeld. Individueele pogingen en ferme schoten bleven achterwege, zoodat Zee meeuwen er niet in slaagde om van de zwakke periode van de thuisclub te profiteeren. On- dertusschen herstelde Alphen zich/Er "werden eenige vlotte tegenaanvallen ondernomen, waarmee de" verdediging moeite genoeg' had. Het bleek al gauw dat het grootste gevaar dreigde van den snellen linkervleugel. Jam mer genoeg moest aan een invaller de taak opgedragen worden deze wing te houden. Hoewel Zeemeeuwen wel een voorsprong van twee of drie goals had verdiend, kwam rust met 00. In de rust werd bekend gemaakt, dat B.E.C. met 20 achter stond; ondanks deze ver heugende mededeeling verslapte het spel der Zeemeeuwen in de tweede helft op onbegrij pelijke wijze. Alphen speelde daarentegen nu veel beter dan vóór de rust; binnen tien minuten was het noodlot voltrokken door twee fraaie doelpunten van den linkervleugel (2—0). Alphen bleef sterker, maar twaalf minuten vóór het einde keerde de kans. Een der backs van Alphen maakte hands; de toege stane penalty werd door Keur hard inge schoten (21). Tot meer doelpunten waren de Zeemeeuwen dezen keer helaas niet in staat, zoodat het einde kwam met 21. Het elftal was als volgt samengesteld: Koper, H. Koning, J. Keur, J. Schaap, Rem, W. Keur, Drommel, De Munck, Moolenaar Koper, Franssen. D. I. O.—KENNEMERS II (0—2) Na een zeer goed gespeelden wedstrijd slaagde het reserve elftal der Kennemers er in, het sterke D.I.O. op eigen veld te kloppen. En volkomen verdiend, want wel was D.I.O. in het veld bijna vooi-tdurend sterker, maar er was geen enkele voorspeler, die in staat bleek om een behoorlijk schot tS lossen. Na een kwartier spelen kreeg Kennemers een corner te nemen. De bal werd mooi voor doel geplaatst, waar de keeper, in het nauw vedreven, blijkbaar niet anders kon doen dan in eigen doel te werken, wat hij dan ook onberispelijk deed (01). Hoewel er van geen meerderheid sorake was, vergrootte Kenne mers met een fraai doelpunt de score (02). Het spel stond op hoog peil en golfde zeer snel op en neer. Nauwelijks was de bal voor het Kennemers-doel weggewerkt, of de D.I.O. keeper moest er weer aan te pas komen. Deze wist nog enkele moeilijke schoten goed te stoppen, waarna rust kwam met 02. Na de rust kwam D.I.O. steeds meer op zetten. hoewel de uitvallen van Kennemers tot voorzichtigheid dwongen. De verdediging der bezoekers liet zich nog al eens passeeren. zoodat een ontelbaar aantal kansen ontstond, maar met een hardnekkigheid, een betere zaak waardig, werden alle gemist. Het gemis aan een schutter deed zich wel heel sterk voelen. Einde kwam met 0-2 voor Kennemers. D. I. O. In ons vorig nummer stond absusieveliik vermeld, dat een jubileum-uitgave van I.V.O. verschenen was. Dit moet zijn DI.O. D. F. S.—KASTELEINS. Donderdagmiddag zal op het gemeentelijk Sportterrein aan den Middenweg een voet balwedstrijd gespeeld worden tusschen de voetbalclubs D.E.S. en ..Ons Genoegen" (kas teleins.'. HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLVOETBALWED- STRJJDEN. Een fraaie voorjaarsdag Dinsdag. Op de voetbalterreinen aan den Middenweg en naaste omgeving heerschte al weer vroeg een vroolijke stemming. Voor de C-wedstrij den kwamen niet minder dan 32 elftallen in het veld. Een dag die vreugde bracht en verdriet, want de elftallen, die nu verliezen, zijn verder uitgeschakeld. Soms was het ver schil in doelcijfers groot, maar over 't alge meen moest er voor de overwinning „ge werkt" worden. Enkele malen werd gelijk gespeeld en dan kwam de „sensatie" van d:ze Paaschwedstrijden: het strafschoppen ne men! Deze nieuwe bepaling doet het wel be ter bij de jongens dan het vroegere loten. Waar de kijkers zoo gauw vandaan komen is een raadsel, maar in een oogenbLk is het doel, waar de strafschoppen genomeai zullen worden, belegerd door een kijklustige schare die scheidsrechter, keeper en speler, die de „pinanties" neemt, nauwelijks ruimte laten! De aanvoerder van een winnende ploeg me'dt zich met een stralend gezicht bij den alge- meenen wedstrijdleider om het groote nieuws te vertellen en te vernemen, wanneer en te gen wie de volgende wedstrijd moet worden gespeeld. En de aanvoerder van een verliezend elf tal vindt het wel jammer, maar als hij de reepen chocolade voor zijn elftal ontvangt, die aan winnaars en verliezers na elke wed strijd in de C-afdeeling worden aangeboden, verheldert zijn gezicht al weer en is hij vast besloten met z'n „mannen" het een volgend jaar beter te doen. De goede geest onder de jongens, de krachtige hulp van H.H. scheidsrechters en niet minder het gunstige weer doen het beste verwachten voor het welslagen van deze wedstrijden. Hier volgen de uitslagen van Dinsdag: Afdeeling C: 3e ronde Verliezers: Instituut „Oranje Nassau"O. L. S. O. L. S. 18—O. L. S. 34 O. L. S. 34 wint. O. L. S. 8—O. L. S. 17 O. L. S. 21 22—O. L. S. 14 O. L. S. 11 12—O. L. S. 15 O. L. S. 11 12 wint. Chr. Sch. AnthoniusstraatRijksleer school 30 O. L. S. 7le Doopsgezinde school 70 O. L. S. 36—O. L. S. 9 1—1 O. L. S. 36 wint. 3e ronde Winnaars: O L. S. 32/33—Noorderschool 1—3 O. L. S. 1—O. L. S. 16 1—1 O. L. S. 16 wint. Gem. Lyceum VIO. L. S. 13 3—0 O. L. S. 27—U. L. O. B H 0—3 U. L. O. A IV—O. L. S- 28 2—0 O. L. S. 38—H. B. S. B VI 0—0 O. L. S. 38 wint. O. L. S. 5—O. L. S. 3 2—1 O. L. S. 43 (HoutmanschooD— H. B. S. A V 7—0 Afdeeling B: 2e ronde: H. B. S. A inBronsteeschool (Heemstede) 63 U. L. O. A n—U. L. O. I (IJmuiden) 0—12 Chr. U. L. O. (Bl'daal)Kenn. Lyc. n 3—0 J Ambachtsschool IVU. L. O. (Zand- voort) 12 H. B. S. B HI—H. B. S. n (Velsen) 0—4 Ambachtsschool n vrij. Afdeeling A: 2e ronde: Gem. Lyceum niAmbachtsschool X 11 Ambachtsschool wint. Nijverheidsschool I (Velsen) H. B. S. B I 1-3 U. L. O. A I—H. B. S. AI 1—7 Gem. Lyceum I vrij. Donderdag worden hier gespeeld de halve eindstrijden: Ambachtsschool I—H. B. S. I, 2 uur, terrem R. C. H. H. B. S. A I—Gem. Lyceum I, 2 uur, terrein Haarlem. DAMMEN. DE HAARLEMSCHE DAMCLUB 33 KAMPIOEN DER NOORD. 2e KLASSE. Door de arbitrage-commissie van den Ned. Dambond zijn de afgebroken partijen uit de 2de klasse competitie beslist, waardoor thans de beslissing inzake het nl ordelijk 2de klasse kampioenschap is gevallen. De „Haarlemsche Damclub" n legde be slag op den clubkampioenstitel en zal thans om het nationaal clubkampioenschap 2de klasse een kampioenscompetitie spelen tegen de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" II (Amsterdam) en de Damclub „Gouda" I. BILJARTEN „T. O. G."—„'t SPAARNE". Dinsdag werd gespeeld door afdeeling C. De uitslag luidt als volgt: T. O. G. 110, 97, 90, 80, 70 is 447 caram boles. ,t Spaarne 43, 100, 40, 28, 48 is 250 caram boles. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 3 BANDEN 1STE KLASSE De voorwedstrijden om de plaatsing in de finale, wat de groep A. Sengers, C. Sluiters, P. Petersen en D. A. De Foeljaeger betreft zijn geëindigd met den volgenden uitslag: De partij SluitersPetersen was er een van i de mindere kwaliteit. Geen van beiden v.as op dreef en zoodoende kwamen er een groot aantal beurten. Wel maakte Petersen een se- rie van 6; doch hij moest het ten slotte af leggen. Toen Sluiters op de 126ste beurt de 50 punten bijeen had, noteerde hij pas 35; hoog- I ste series 4 6. Daarna kwamen de Foeljaeger en Peter- i sen in den strijd. Dit werd een goede pari ij i voor beide spelers. De Haarlemmer nam on- middellijk le leiding en scoorde op de 2de beurt een serie van 5. Wel zat de Rotterdam mer hem dicht op de hielen gedurende lan gen tijd. Toen het 35 om 36 luidde, begon de Foeljaeger uit te loopen, zoodat het eir.de kwam met 40 om 50 voor hem in 91 beurten, hoogste series 5 en 4. De slotpartij speelden de clubgenooten A.' Sengers en C. Sluiters. Aanvankelijk waren beiden goed op dreef en na 18 beurten was het 9 om. 12 voor Sluiters Terwijl Sengers be ter ging spelen, zakte zijn partner af. Na 4S beurten stond het reeds 31 om 20 voor Sengers. Aan het einde der partij speelden beiden we der sterk; doch voor Sluiters was het te laat. In 14 beurten maakte Sengers 16 carambo les. Toen Sluiters in 75 beurten 32 noteerde, maakte Sengers op de 76ste beurt de 50 vol; hoogste series 4 en 4. De eindstand voor deze groep luidt: algem. brt. pnt. h.s. gem. 1. A. Sengers (B.V. „Rotter dam" Rotterdam) 257 150 7 0.583 2. D. A. de Foeljaeger (B.C. der „Sociëteit Vereeni ging", Haarlem- 257 135 5 0.521 3.C. Sluiters <B.V. „Rotter dam" Rotterdam i 272 128 5 0.470 4. P. Petersen (B. V. „De Maasstad", Rotterdam) 303 106 6 0.34$ t 23/24 6—0 1-X 9—0 0—18 0—0

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10