Het licht op den toren. Diverse Engo'sche Bankstellen Eetkamer- en Slaapkamer meubelen -m STADSNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD VEREENIGING „HAERLEM". „DE UITBREIDING VAN HAARLEM IN DEN LOOP DER EEUWEN". FEUILLETON. Avonturen van een journalist-detective gedurende den grooten oorlog. Vertaald uit het Deensch door P. J. AERSSENS 15» Vosz moest zich, geweld aandoen, om haar te verzwijgen, hoezeer hij haar liefhad. HU zei slechts: „Vertel me inu alles, wat u zoo pijnigt". „Ik kan 't niet". Weer verborg zij het gelaat in de han den. Vosz zag. dat Zij weende. Hij boog zich over haar heen en nam haai' hoofd tusschen zijn handen. HIJ liet. zich naast haar op den stoel zinken en fluister de: „Yvonne, ik heb je lief ik hou van je Yvonne, ik hou zooveel van je". Dan werd het heel stil in de kamer. Even daarna stapte Vosz op. Toen hij de deur in het slot trok, keek hij naar de belJc kanton uit. Daar stonden de twee agenten. Hij liep vlug naar zijn kantoor, zonder de be'.de gestalten te bemerken, die lots verder ln de straat, zich In het portiek van een der hulzen verborgen hadden. XT. Onderweg peinsde Vosz voortdurend over oe bi',1 Er waren slechts twee mogelijkheden: of Yvonne moest de bij3 genomen hebben. er. dot kon hij niet aannemen - of Viggo WOENSDAG 8 APRIL 1931 DE MIDDAGSLUITING TE HAARLEM. OVER DE BESLISSING DER KROON. Hansen had haar zelf meegenomen. Maar met welk doel dan? Wat had hij op zijn kantoor met die bijl moeten doen? Zou hij dan zelf den moordenaar het wapen in de hand gegeven hebben? Misschien had hij een voorgevoel gehad van wat er gebeuren ging en de bijl mosgenomen als verdedigingsmiddel? En toch moest hij de bijl meegenomen hebben; niemand anders was ln de keuken geweest. Doch met welk doel had hij dat dan gedaan? Toevallig? Dan had de moordenaar zijn misdaad bedreven, zonder eenige voorbereiding, want anders had deze zelf voor een wapen gezorgd. En wees 't cryptogram er niet op. dat de moord van te voren overwogen was en met voorbedachten rade geschiedde? Het was moeilijk een bevredigende op los? ing te vinden. Vosz had nog nooit een geval meegemaakt, waarvan de draden zóó verward Li elkander zaten als hier. waar van de uiteinden zoo onvindbaar verborgen waren in een ontwarbaar kluwen van tegen strijdigheden en mogelijkheden. Tusschen de personen, die in deze zaak betrokken waren, of betrokken werden, bestonden onge twijfeld relaties. Maar welke? Hoe stonden al die personen tegenover el kander; de twee buitenlanders. Viggo Hansen. Aaboe. juffrouw WolfsYvonne? Hoe hij hen cok rangschikte, steeds stonden zij direct of Indirect met elkaar ln verbinding, en toch... Vosz kon niet tot klaarheid komen, zag geen licht. Licht!het licht!het licht van den toren! Waarom had hij daar nog niet met Yvonne over gesproken? Voszvoelde, hoe zijn hoofd gloeide van nervositeit. De kalmte, het overleg en de koolo be rekening. die hem anders eigen waren, wa ren nu ''opeens verdwenen. -Ta, het begon er al aardig op tc lijken, dat die vrouw alleen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per regeL in riet uitvoering ol geheel bekleed, alsmede een mooie sorteering vindt U steeds op onze toonzalen. Complete Meubileering GROOTE KOUT/TB. 67 VEREEN. VAN SPIRITISTEN „WETENSCHAP EN RELIGIE". BEZOEK VAN HET AMERIKAANSCHE MEDIUM MR ERWOOD. Men schrijft ons: Het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging is er ln geslaagd een bezoek te ver werven van hel bijzonder begaafde helder- ziende-helderhoorende en psychometrisch medium Reverend Will. J. Erwood uil Ame rika. Mr. Erwood is Missionary at Large for the National Spiritualists Association of the U. S. of America; hij was gedui'ende een tiental jaren de voorganger en het medium van the First Association of Spiritualists in Philadel phia, een der oudste spiritistische vereeni- gingen in America; hij bekleedde gedurende tal van jaren dezelfde waardigheid in the First Spiritual Church te Baltimore, ter wijl hij eveneens President van de Wiscon sin State Spiritualists Association was. Reeds meer dan 35 jaar treedt hij in Amerika als spreker en medium op. en schreef een aan tal werken op spiritistisch gebied, die zeer gunstig zijn beoordeeld. Na een toer in Engeland te hebben ge maakt zal hij in Holland demonstraties ge ven en wel in Den Haag. Rotterdam, Am sterdam, Amersfoort, Groningen, Arnhem, Zutfen en Haarlem. Voor Haarlem is vastgesteld Maandag 13 April. Na een Inleidende voordracht zal Mr. Er wood zijn gaven demonstreeren. bestaande uit. helderziendheid-helderhoorendheid en psychometrie. Verder geeft hij den inhoud weer van stukken, die hem verzegeld in gesloten en veloppe worden tervhand gesteld. Vooraanstaande spiritisten en onderzoe kers uit critisch-wetenschappelijke kringen hebben zijn gaven getoetst en hebben zeer gunstige rapporten uitgebracht, waardoor men verzekerd kan zijn dat iets bijzonders geboden wordt. De avond wordt gegeven in het kerkge bouw van den Protestantenbond, Veste- straat. Als tolk zal optreden de heer H. H. Theu- nisse te Overveen. zoodat. kennis der Engel- sche taal geen vereischte is. EIGEN HULP Het district Haarlem en Omstreken houdt Zaterdagmiddag 11 April a.s. een buitenge wone ledenvergadering in het Winkelgebouw aan de Zijlstraat. Daar wordt, cle agenda van de algemeene vergadering Eigen Hulp (oprichting kinder- vacantieoord) behandeld en een afgevaar digde gekozen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel, NATUURLIJK BRONWATER. Sedert 1887 Nederlandsche Onderneming. met hem meegegaan was, om hem in de war te brengen. Zijn gedachten namen echter spoe dig een andere wending, toen hij het hoofd bureau van politie naderde. Hij wilde nog even den chef van de recherche spreken, al vorens naar de redactie te gaan, om zijn overzicht te schrijven. Een overzicht? Waar van? Een volledig verslag, van alles wat hij vandaag beleefd en ontdekt had, kon hij onmogelijk meer klaar krijgen. En eenvou dig 't politierapport; weergeven, was te weinig voor de lezers van „De DagJ', die gewend waren, steeds iets bijzonders te vinden, pak kend er en spannender dan een nuchter en zakelijk politierapport zulks vermocht. „Wij hebben Aaboe nog met de oude dame geconfronteerd", zeide Cronsen. „U hadt gelijk. Hij was 't, met wien Viggo Hansen bad staan praten. „En wat zei Aaboe daarop?" „Hij gaf dit direct toe, en beweerde, dat hij dit eerst oriLkend had, alleen omdat hij bang was verdacht te zullen worden van den moord, wijl hij nog zoo laat met den advocaat had staan disputeeren. „Heeft hij zich nog over dat „dispuut" uit gelaten?" „Viggo Hansen wilde beslist niet hebben dat Aaboe mee het kantoor binnen zou gaan, zooals zijn plan was. En toch hadden zij geen enkele kwestie g?had. De advocaat wond zich opeens vreeseiijk op, teen hij zag. dar. ook Aaboe wilde binnen gaan". ,JEn teen?" „Toen zag Aaboe van zijn plan af.zooals hij beweert. Hij liep de Noordstraat uit. wan delde wat op den Noordsingel, tot hij naar huis gegaan is". „Dat is anders Aaboe's gewoonte niet". „HIJ zeide, dat hij moe was". Er werd geklopt. Een der agenten bracht een brief binnen voor don inspecteur. „Van wie?" vroeg Cronsen. i VREEMDELINGENBEZOEK Van 1825 April worden in ons land een groot aantal automobilisten, leden van den Schweizer Automobtl Klub. Sektion Zurich, verwacht. Bezocht zullen worden: Nijmegen, Arnhem, Amsterdam, Aalsmeer, IJmuiden. Haarlem, 't Gooi. Utrecht, de Vechtstreek, de bloembollenstreek, Den Haag, Delft, Rotter- rdam, Dordrecht, Goes en Walcheren. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stolt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ineezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopij den inzender niet te ruggegeven. „ZIJ, DIE DE MASSA'S BEZIELDEN". Met blijdschap zien de werkers in de vredes beweging, dat hun ideaal weerklank vindt in steeds meer menschenharten. Het aantal dergenen, die tegenover het oorlogsgevaar hun persoonlijke verantwoordelijkheid ge voelen, neemt gestadig toe. In den laatsten tijd. heeft vooral de film „lm Westen niehts Neues" er toe bijgedragen, dat velen zich gedrongen voelden, uiting te geven aan hun vredeswil door toe te treden tot de een of andere orga nisatie. Dit alles is tegenover de zich opstapelende bewapening van alle staten tenminste een verschijnsel, dat tot vreugde stemt. Maar wie zich op grond van concrete feiten, voorstelt, hoe ontstellend ernstig de toestand van Europa is, die zal moeilijk reeds voldaan kunnen zijn. Wéét de gemiddelde Nederlander, dat in de beschaafde wereld per dag meer dan f 80.000.000 (zestig millioen gu'den) aan bewapening wordt tiitgegeven? Dat een macht als het militarisme sterk moet zijn, om hi een tijd van armoede en honger dage lijks zulke rijkdommen te verwoesten, spreekt hieruit wel duidelijk. Steeds klemmender voe len wij, dat tegenover zulk een reusachtige macht, die de volken van Europa met ver nietiging bedreigt, een andere macht moet worden gesteld. Er moet een ontzaglijk leger van danpere, doelbewuste menschen worden gevormd, die hun kracht willen inzetten tégen de oorlogsmachten, vóór vrede, welvaart en geluk. Dit machtige, bezie1 de vredeslegev is noodlTer dan ooit het wordt iederen dag een dringender eisch voor het leven van Europa en Nederland maar voorloonig blijft het een onvervulde wensch. De leden der anti- oorlogs organisaties mogen in aantal groeien, zij zijn nog te gering aan invloed om de taak van zulk een vredesleger te vervullen. De taak van alle doelbewuste vredesvrien- den is dus zich te bezinnen oo de vraag, hoe wil" kunnen komen tot werkelijk massale actie. Hoe kunnen wij het ideaal dat ons voor oogen staat omsmeden tot de stuwkracht van een beweging van millioenen in Europa, die een tegenwicht vormt tegen het verwoestende militarisme? De Jongeren Vredes Actie wil deze vraag onder de oogen ziep op haar aanstaande Haarlemsche conferentie (11 en 12 Anril in het Jeugdhuis, voormalig hospitaal Kinder- hulsstraat. Zij gaat daarbii uit van een drie tal mannen, w'en hat geTukt is een massale beweging te scheppen en te leiden. Wat hun ideaal was ,is voor ons op dit oogenblik van minder belang dan de vraag hoè zij werden tot hen, „die de massa's bezielden". De be doelde leiders zijn Troelstra, Lenin1 en Gandhi zij worden behandeld door Ds. A. van der Heide, Jacq. Engels (Jelle Boersma) en Rob Limburg. Wanneer er lezers zijn, die belang stellen in deze conferentie cu haar geheel of gedeelte lijk willen bijwonen, wij verzoeken vriende lijk om een berlchtie aan ons secretariaat, en de zaak komt in orde. JONGEREN VREDES ACTIE, afd. Kennemerland secretari aat; Duvenvoordestraat 65 rd. DE VOETPADEN IN „TUINWIJK" Mijne Heeren, Ik las onlangs het stukje over de huizen van Tuinwijk Zuid, eindigende met de oo- merking; „Voor de gemeente Haarlem, die voor tekort op de exoloitatie-rekening aan sprakelijk is, betreft het hier een zaak van groot financieel belang". De gemeente zou een stapje verder kunnen gaan, dan zij gegaan is, toen zij bij de an nexatie van een gedeelte Heemstede tegelijk met deze Tuinwijk werd opgeknapt. Zij be gon met alle trottoirs in het Oosterhoutpark op te hoogen, waar noodig, en netjes te ver harden. De trottoirs langs de huizen van Tuinwijk-Zuid echter niet. Ik verbloedde, dat dit verband hield met de werkzaamheden aan deze huizen, die o.m. van nieuwe daken voorzien .werden, en hoopte, dat als deze werkzaamheden afgeloopen zouden zijn ook de trottoirs hun beurt zouden krijgen. Maar „Dat weet ik niet; hij lag in de bus". Cronsen opende het couvert en las. tot zijn niet geringe verbazing: Weledele Heer, Ingesloten doe ik u een afschrift toekomen van een brief, welken ik hedenmorgen ont ving en waarvan ik veronderstel, dat de in houd ook u Interesseeren zal. In het avondblad van heden las is, dat ook den heer Aaboe een verhoor afgenomen werd. Mogelijk kan deze brief er toe bijdragen om den geheimzinnigen moord tot. klaarheid te brengen. Hoogachtend. H. V. H. HALM. Deensche Bank. Cronsen reikte Vosz den brief over en las toen het afschrift: Den heer H. V. H. Halm, Directeur Deensche Bank. Ik verzoek u beleefd, voorloopig met mijne toezegging genoegen te nemen, dat mijne diverse financieele verplichtingen, uiterlijk morgen of overmorgen geregeld zullen zijn.. Hoogachtend, WILHELM AABOE. Onder dit opschrift stond nog een notitie: Het bedrag beloopt pl.m. 10.000 kronen. Cronsen gaf ook hot afschrift aan Vosz ter Inzage. Deze las het meer belangstellend dau verrast. .Deze brief is gisteravond geschreven. Maar hoe ls Aaboe toen Ineen? aan dat geld ge komen? Vindt u dat niet hoogst merkwaar dig, Cronsen?" LANGS DE STRAAT. Fanfare. Een mooie, lente-achtige avond. Acht uur. Het. is ongewoon druk in het allernieuwste gedeelte van het Amsterdamsche Plan-Zuid. De menschen staan er bij drommen langs den straatkant, alsof de Koningin voorbij zal komen. Bereden politie, rijdt af en aan. En hoor. daar klinkt een roffel Het is echt feestelijk. We gaan natuurlijk ook kijken, net als alle anderen, die toeval lig in de buurt zijn. Achter de dichte men- schen-hagen schuiven wij langs. Wat is er te doen? Er zal een serenade gebracht- worden. „Aan den postdirecteur", zegt er een. „Nee, aan den inspecteur van politie", weet een ander. Er bestaat nog al wat verschil van mee ning. En dat is geen wonder, want er staan aan het begin van de straat muziekcorpsen opgesteld, waarbij we politie-agenlen, tram conducteurs en postbeambten ontdekken. Het is dus wel in de war te raken. Tenslotte blijkt ons. dat de adviseur van al deze dilettanten-muziekvereenigingen zijn zestigsten verjaardag viert. Maar al weet de helft van de wachtende menschenmenigte niet wat er gaande is, ge zellig en aardig blijft het toch. Na elkaar marcheeren de corpsen de straat in. Fakkeldragers komen hen tegemoet. Vaandels worden langs gedragen, veel bruin, fluweel met gele franje. En vroolijk klinkt de muziek van fluiten, trompetten, trommels. Het is zoo vol, dat hel huis van den jubi laris door later komenden niet te bereiken is. Maar velen doen daar ook niet eens moeite toe. Ze staan opgesteld langs de heels straat., ze kijken naar de voorbijtrekkende corpsen. Het is of de heele buurt is uitge- loopen. Overal staan de ramen open, op één twee en drie hoog hangen de bewoners uit het raam. Beneden staan de winkeliers voor hun winkels. En niet één, die het. gaat vervelen. Niet één die maalt op de ouderwetsche fanfare corpsen, niet een, die wegloopt naar de bin nenstad, uit heimwee naar zijn jazz-band- Kon het niet evengoed iets uit de vorige eeuw zijn, deze genoeglijke hulde op een mooien lente-avond? Waarin verschillen deze kijklustigen met die van een honderd jaar geleden? In onze verbeelding zien we heeren met. hooge hoeden, vrouwen met luifelhoedjes en omslagdoeken langs de kanten staan. De eeuwen ontmoeten elkaar. Is de mensch van tegenwoordig werkelijk zoo verdorven en blasé, als hij nog plezier heeft in zulke onschuldige genoegens? Of trekt het ons alleen maar aan, omdat het zoo rustig en genoeglijk, zoo bijna een gemeenschappelijke herinnering is? BEP OTTEN. daar schijnt nooit verder aan gedacht te zijn. Het kan toch niet de bedoeling zijn argelooze huizenkijkers er aan te laten vastkleven? De bewoners weten nu eenmaal, dat zü met nat- i tig weer den beklinkerden rijweg moeten houden, tot zij voor hun huis staan. Hoogachtend, M. D. L. ARTZ, Tuinwijklaan 21, Haarlem, (Reeds ln een deel van een vorige oplaag opgenomen) PROV. STATENVERKIEZING. De afdeeling Haarlem van den Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" houdt een openbare vergadering op Vrijdagavond iO April Ln Café Brinkmann. Het onderwerp: „Het werk der Provinciale Staten en het belang der komende verkie zingen", zal worden besproken door: Mr. A, S. Miedema, Statenlid, Mr. C. H. Guéptn, Statenlid, en Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema— Conradi. lid Hoofdbestuur van den Vrijs heidsbond. WAARSCHUWINGEN. De Commissaris van politie te 's-Hertogen- bosck bericht, dat Jean Francois Mertens, gehuwd met Hortense van Haeren, fotograaf, handelende onder den naam zijner echtge- noote. tegen wiens praktijken werd gewaar schuwd, thans zijn briefadres heeft overge bracht- van Linaenstraat no. 14 te 's-Hcrto- genbosch naar Baarle-Nassau, Molenstraat no. 20. De burgemeester van Schijnde! (N.-B.V waarschuwt tegen de praktijken van Wilhel mus Antonius Venrooij, geb. te 's-Hertogen- bosch 10 Juli 1882 (volgens opgaaf van hem zelf 10 Juli 1889), graan- en zaadhandelaar, thans woonachtig te Schijndel, Her malen bij Adr. den Ouden, Alvorens met genoemden Venrooij in rela tie te treden, wende men zich tot den bur gemeester van Schijndel om inlichtingen. „Inderdaad, zeer merkwaardig. Wat denkt u dat dit briefje voor ons te beteekenen heeft?" „Zonder twijfel heeft Aaboe zijn aandeel van het gestolen geld gekregen. En juist op den avond, dat zijn patroon vermoord werd, en diens brandkast werd leeggeplunderd! U hebt Aaboe toch zeker vastgehouden?" „Ja zeker, hij zit in voorarrest". ,Dat is goed! En zou ik u willen voorstellen, direct huiszoeking bij hem te willen doen". De heer Peter Petersen mag mij zeker wel assisteeren?" vroeg Vosz. Cronsen gaf hem de sleutels van Aaboe's kamers en zij spraken af, dat Vcsz zou tele- foneeren, zoo gauw hij met zijn artikel klaar was. Vosz spoedde zich naar de redactie. De eerste redacteur mopperde, omdat hij zoo laat. kwam. „Meer dan vijftig regels kunnen we niet meer laten zetten. Of deuk je, dat we de heele krant met je gebazel kunnen vullen?" beet hij hem toe. „Je bent niet goed wijs", bromde Vosz. „De krant moe-t er toch van leven?" Hij zette zich voor zijn schrijftafel en schreef een verslag van vier kolom. Hij schreef zoo verbazend vlug, dat zijn kopy nog voor tien uur op de zetterij was. Dan belde hij het polit'ebureau op. „Met Cronsen? Vosz! U zult Petersen de huiszoeking alleen moeten laten doen. Ik kan onmogelijk". „Heb je andere plannen?" „Ik heb een idéé". „Betreft 't den moord?" „Ja, ik hoop een deel van het raadsel op gelost te krijgen „Wat ga je doen?" „Dat zeg ik liever. als ik werkelijk iets ge daan heb. Pe'.ersen gaat dus alleen?" .Ja". (Wordt vervolg1!). Over bovenstaand onderwerp hield Dins dagavond in het Vereenigingsgebouw „Do Hoofdwacht" de heer L. C. Dumont, oud directeur van Openbare Werken alhier, een lezing met lichtbeelden voor de leden der Vereeniging „Haerlem". Het eerste lichtbeeld vertoonde den om trek der stad omstreeks het jaar 1350. De Oudegracht, de tegenwoordige Nassaulaan en de Bakenessergracht vormden toen de gren zen. Alle wegen liepen naar één centraal punt: 't Zand (de Groote Markt)De stad word in 1328 en 1342 door zware branden geteisterd. In 1355 volgde toen een uitbreiding naar het Oosten en in 't begin van de 15e eeuw werd een uitbreiding naar het Westen noodzakelijk, in 'de richting van het tegen woordige Wilsonsplein en de Nieuwe Gracht. Bruggen over de Oudegracht werden nood zakelijk om het nieuwe met het oude stads deel te verbinden en het aantal poorten en torens (verdedigingswerkennam belangrijk toe. In 't midden van de 17e eeuw was weer vergrooting noodig: Salomon de Bray maakte ren plan. Hij trok een grooten cirkel met de Groote Markt als middelpunt. Op bepaalde afstanden zouden ln den omtrek van den cirkel bastions worden gebouwd. Het plan werd echter te duur gevonden, overleg had plaats en «en ander plan werd geboren, waarbij ook een haven behoorde (de Nieuwe Scheepskolk). Tusschen (1e jaren 1674 en 1686 kwam nog ren uitbreiding tot stand. De uitbreidingen bleven stelselloos voort gaan tot de Woningwet van 1900 hieraan een einde maakte. Verschillende lichtbeelden toonden nu nog de prachtige „wandelingen" op de Bolwerken en de belangrijke verdedigingswerken, poor ten en torens, sedert lang verdwenen. Er was veel belangstelling voor deze voor dracht, die niet „geleerd" was geweest, maar waaruit toch veel wetenswaardigs betreffende het verleden van onze stad viel te leeren. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbanlc te Haarlem zijn op 7 April in staat van faillis sement verklaard: 1. De handelsvennootschap onder de firma v. d. Dulns Melkinrichting gevestigd te IJmuiden, Industrfestraat 10, en hare leden: W. C. B. van der Duin, wonende te IJmuiden, Rijpstraat 99; V. van der Duin, wonende te IJmuiden, Rljpstraat 99; G. van Dongen, wo-, nende te IJmuiclcn, Mahustraat 14; Curator Mr. F. van der Goot. wonende te Haarlem. 2. N.V, Vlsschérij Maatschappij „Tarbot- bank" gevestigd te IJmuiden; Curator Mr. F. van der Goot wonende te Haarlem. 3. J. G. Berk. winkelier in koloniale waren wonende te Hillegom. Curator Mr. F. 'J. Gerritsen wonende te Haarlem. 4. Petrus van Lleroo Jr.. bloembollenhan- delaar, wonende te HiUegom. Curator Mr. F. J.. Gerritsen wonende te Haarlem. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van 1. H. Bonkenburg wonende te Heemstele. Curator Mr. R. C. Bakhuyzen van den Brink wonende te Haarlem. Vernietigd werd het faillissement op grond van verzet van: 1. II. A- Hak, wonende te Haarlem; Curator Mr. M. A. van Eek, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de- faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst. van: 1. C W. M. Lobry wonende te IJmuiden. Curator Mr. G. J. Blewinga-Gijmink, wo nende te IJmuiden. 2. KI. Munnik wonende te Edam. Curator Mr. H. H. Rlepma wonende te Edam. G. Koot en diens echtgenoote J. W. S. Koot Scheffelaar wonende te Heemstede. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven wonende te Haarlem. KERKCONCERT In en ten bate van de Evang. Broederge meente zal op Woensdag 8 April een kerk- concert worden gegeven door de dames S. RosclaarFranken 'viool),- Kitty Neder - koorn (sopraan), en Bets NedetKoorn (orgel). In het orgaan van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden wordt ge schreven over het besluit van den Raad tot het invoeren van een mlddagslulting. O.a. wordt gezegd: „De middagsluiting is dus thans door den Raad aanvaard en hiermede onze actie in eerste instantie met succes bekroond. Overeenkomstig de bepaling in de Rijks- Winkelsluitingswet zal voor de komende ver ordening de goedkeuring noodig zijn van de Kroon. De Haarlemsche Middenstandscen trale heeft in een adres aan den Raad ge tracht te suggereeren, dat een dergelijke ver ordening de goedkeuring van de Kroon niet zal krijgen. Wij zijn van meening, dat indien de Kroon kennis neemt van de geheele voorgescliiede- nis van deze aangelegenheid, waaruit duide lijk en onomwonden geconstateerd kan wor den, dat de Middenstandscentrale de belan gen van een paar duizend winkeliers opoffert aan de belangen van slechts enkele honder den, wanneer kan worden aangetoond, dat de gemeenteraad de grootst mogelijk soeoel- held heeft betracht en de basis heeft gescha pen voor een onderlinge regeling, wanneer eveneens kan worden aangetoond, dat de ge organiseerde winkeliers deze aangeboden ge legenheid niet hebben willen aanvaarden op grond van motieven, welke een miskenning waren van de zaak zelve, dan willen wij voor ons met een gerust geweten de beslissing van de Kroon afwachten." JTTRrt PTTM n. peocrnTTTV. Dinsdag was de heer H. Hoogestijn 40 j ear a's bankwerker in d'enst bij de firma J. J B?Hrcs. kon'nk'Uke fabr;°v- van rMtui~en pn spoonvagens alhier, 's Morgens heeft de direct'e den lub'Iarls toegestoken en hem de gebruikelijke enveloppe overhandigd. Het verdere gedeelte van dsn dag kreeg hij vrij af. „ROTI UFO GLORIA" Bovengenoemd harmonle-™'-z"lschan k^mt onder leiding van den heer C. Oudendijk 2 mi Pinksterdag u itin de ee,-e-afd"elmg van het concours te J a"dameer. H~t verplichte num mer is „Mireille", fantaisie naar een opera van Ch. Gounod. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Schaken, Velserstraat 29, vulnotlead, v. Kouteren. L. He eren vest 38A zw., weekkaart N. R. (Roos). M. v. d. Aardweg. Lambr. v. Dtildnan 2, actetasch, Alders, Goudsmids- nlelntje 6, autoslincer; Bur v. Politie, Sme- des-raat, notitieboek Ie en bal: A. v. Loenen, Wald. P"rmontsrtaat 10, broodzak met kruik- 1e; P.,Hansen, Ren V1 Ij oer- straat 68, zilveren broche, W. H. de Meijer. Tetterode straat )q bruine ceintuur: Kooi. ïndtsehestraat 33, corsage. Kuijt, Teijlerplein 27, ceintuur; De Haas, Ged. Oudegracht 94 rd. dop van Ford auto; v. d. Welden. Spaamwouderstrajat 55, 3 wiel-kinderfiet-s; Bur. van Politie, Stnedo- straat, dekzeil: Doodenhuis, Wagenweg 166, hond; M. Schouten, v. Zeggelenstraat 23. hond, witte fox: L. v, Bakel, Oost Indiëstraat 124. naopahandschoen; M. Mantel, Leidsche plein 22,' hondenhalsbandH. Zoelen, Suma- straat 6. glacé handschoen;-J. Jorna, Anjer 1 ierstraat 27, grijs-zwart hondje; J. Mooij, KI. Houtstraat 57, glacé h_ handschoen; Coti, Kloopersingel 165, paar nappa hand schoen; De Groot, lórdensstraat 52, glacé h. handschoen; Kennel „Fauna", Parklaan, geel-wit keeshondje, ruige terrier, zwarte kat; Hendriks, Korte Hofstraat 7. kinderjas; H. Bom, J. F. Helmerstraat 23, R.-K. kerk boekje; Alta, Vondelkade 3. Heemstede, lorg net ln étui; Kappelhof, Korte Dijk 17, man chetknoop; J. v. d. Meer, Tulpenstraat 46rd„ pakje mot lijfgoed; A. Koot, Colensos'raat 8 pakje met breiwerk; Herkhulzen, Indische- straat 6, grijze pet: D. Marchant, Vooruit gangstraat 17, heerenportemonnaie; F. v. d. Zande, Waalstraat 16, portemonnaie: Bor- gerding. Raaravest 21. portemonnaie; Eende beek, Sterreboschstraat 77, bruine portemon naie; Groenink. Ruijsdaelstraat 6 zw„ rij- wielbelastingplaatje in étui: Lambraclits, v. Hou weningen straat 47 I, Amsterdam, reser vewiel met band; Breuker, Mentawistraat 34, rozekrans in tui; Bur. van Politie, Smede- straat, kinderrijwiel; De Groot. Timorstraat 112, een sleutel; St. Annaland, Kanariestraat 81, sleutels aan ring; Bur. van Politie, Sme- destraat, Lips-sleütel; Scholten, Twijn ders- laan 19, zadeltasch; Termaat, Antoniestraat 33 zw„ bruin taschje met inh„ Borgerding, Raamvest 21. taschje met lnh.; Oosterkamp, Berkenstraat 13, idem. met inh.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6