DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE Het Jaarverslag van den Middenstandsraad. Nieuwe uitgaven. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 10 APRIL 1931 KERK EN VREDE. «HET MILITARISMEEEN NIET MEER TE VERDRAGEN KWAAD*'. In het gebouw van den Nederlandschen Protestantenbond in Haarlem-Noord sprak ds. N. Padt van Zandvoort in de propaganda- vergadering van Kerk en Vrede Donderdag avond over: Het Militarisme.... een niet meer te verdragen kwaad". De voorzitter, de heer B. D. G. Warden burg opende de bijeenkomst met een woord van welkom. IllJ schetste in het kort het ontstaan van de vereenlging, die ontsproten is toen de Lusitanla in de oorlogsjaren getor pedeerd werd. Hij wekte allen op, zooveel mogelijk hun medewerking te verleenen aan den arbeid der vereeniging. Ds. Padt ving zijn lezing aan met het rele- veeren van een reputatie, die de Nederlan ders genieten, nl. het niet makkelijk in be weging te brengen zijn. Dit gaat echter bij het ontwapeningsprobleem niet geheel op: Wij nemen hierbij in vergelijking met de an dere naties een relatief vooraanstaande plaats in. Alom werd gesproken over den onvermij delijk komenden oorlog. Spr. waarschuwde voor deze suggestie. Beseffen we dan niet, weik gevaar er ligt ln het voortdurend her halen der woorden: volgenden oorlog? Alsof er niets aan te doen ware!We prenten ons in, dat er een oorlog komt. Maar men ziet zoo dikwerf, dat wat men verwacht, ook komt. Als de menschheld zich geheel instelt op een misschienplaats vindende gebeurtenis, dan gaat die gebeurtenis zich voltrekken. Dit is een stelling die we met zekere waarheid kun nen poneex-en. Het probleem oorlogvrede kan van ver schillende kanten benaderd worden. Wij doen dit van dc religleusc zijde. Bij ons grijpt het antlmilitarisme steeds meer om ziclx heen. Dit kan niet ontkend worden. En tóch wordt het ontkend, vooral van de zijde der overheid. De Christenen dienen partij te kiezen tegen het militarisme, maar er moeten offers voor vallen. Met In zet van geheel onze persoonlijkheid moeten we strijden, en dan pas kan er iets worden bereikt. Het betreft hier den triomf of den nederlaag van den geest. Antimilitairisme houdt niet in, dat men geen liefde voor zijn vaderland, of voor zijn ras of klasse bezit. Maar de anti-militarist staat tegenover het militaire apparaat, om dat dit te technisch is en volkomen de reli- gieuse en moreele overwegingen uitschakelt. Eén der hoofdfiguren uit den jongsten oor log zeide: „Dat volk zal de overwinning be halen, die het langste adem heeft." Dit be- teekent, zoolang er nog materiaal is, dood of levend materiaal. In volstrekte tegenstelling dus met godsdienstige of zedelijke overwe gingen. Wij zijn anti-militarist omdat we niet aanvaarden de uitschakeling der geeste lijke goederen. Niet om de kosten. Ofschoon die hoog zijn. Per dag worden f 300.000 uitge geven aan de defensie. Hier ligt niet ons hoofdbezwaar. Spr. wil niet treden op mili tair-technisch terrein, hij wil en kan niet beoordeelen of ons leger de neutraliteit kan bewaren of bewaard heeft in de jaren 1914- 1918. Hierover gaat het niet. Al zou de verde diging van ons land ook mogelijk zijn met ons leger, dan zou hij tóch niet meevechten als het noodig mocht zijn. Omdat hij een hooger goed te verdedigen heeft dan het^va- d er land met de gruwelijke moderne oorlogs methoden. Al heeft hij z«n taal en kunst ook lief. Haar omdat dit geestelijk goed ls, mag het niet gehandhaafd worden op de meest ongeestelijke en bestiale manier. Het militarisme doet zich hoe langer hoe brutaler voor. Vroeger droeg het nog een schijn van romantiek en schoonheid. Doch wij zien thans de rauwe beestachtigheid, het rauwe egoïsme erin. Het innerlijk van den mensch wordt volkomen verscheurd. Zooals in het boek „Vier van de Infanterie" een der strijders aan het front, zielkundig zoo juist, aan zijn meisje schrijft: het kan nooit meer goed zijn tusschen ons. Er is iets tusschen- beide gekomen dat jij nooit begrijpen kunt: de practijk van den ooi-log. Het militarisme werkt met sophismen en drogredenen. Mr. Bijleveld, oud-minister van Marine heeft bijv. eens gezegd: „Elk volk heeft zijn door God gegeven grenzen". Maar hij vergat, dat het ook nog zijn geschiedenis heeft, zijn groei, en vormveranderingen. Be ter v/are gezegd: elk volk heeft zijn geeste lijke en godsdienstige grenzen. Aan spreker is meermalen de vraag ge steld, of hij zich niet verdedigen zou bij een aanval? Zijn antwoord luidt: probeer het eens! Doch er is verschil in het terugslaan bij een klap en het rondloopen met een scherp mes voor hem, die misschien eens komt slaan. De voorbereiding is uit den boo ze. Spr. v/ilde niet stilstaan bij het feit, dat jongelui van 18, 19 jaar opgeleid worden tot geraffineerde moordenaars. Het militarisme is een godsdlenstig-zedelijk niet meer te verdragen kwaad. Als men de film lm Westen nichs Neues gezien heeft, dan kan spreker zich niet begrijpen, dat nog verteld en geargumenteerd moet worden, waarom deze dingen niet te rechtvaardigen zijn. Er zijn er, die zeggen dat de volgende oor log gehumaniseerd zal zijn. Men doet pogin gen om de voor phrasen zoo ontvankelijke jongelui bij te brengen, dat het niet zal ko men tot zulke uitersten als gas en bacte riën. Maar deze verhalen zijn volkomen in strijd met de geschiedenis, die leert, dat in tijden van nood alles gebruikt wordt. Prof. Albert Schweitzer leert ons eerbied voor het leven, Doch de oorlog heeft bewe zen, dat dit beginsel niet van onzen tijd is. Te merken valt dit uit de oorlogsbulletins, waarin werd gezegd, dat „de gaten gevuld waren met nieuwe regimenten", en „batal jons in het vuur gesmeten waren". Met elk principe van religie komt zooiets in bot sing. Als de staat zegt: ga, dan moeten we gaan. Wat neerkomt op: als de helft plus een het zegt, dan moeten wij ons innerlijk laten verscheuren. De mensch komt zeer vaak voor conflicten te staan. En soms moeten we compromissen sluiten. Maar aan het harte- looze begrip: alles opofferen moeten wij een halt! toeroepen. Geen compromis is aan te gaan met het militaire apparaat, waaraan alle religie vreemd is, besloot spr. Hierna dankte de voorzitter ds. Padt voor zijn belangwekkende voordracht. Door de vergadering werd tenslotte een motie aangenomen, waarin voldoening werd uitgesproken over de regelmatige en krachtige propaganda voor de Vredesgedachte in Haar lem's Dagblad, hulde daaraan betuigd, en be sloten werd deze motie ter kennis te brengen van Haarlem's Dagblad. Zoowel vóór als na de lezing van Ds. Padt verleenden mej. A. Box (viool) en de heer W. Alphenaar htm zeer gewaardeerde muzi kale' medewerking. Ten gehoore werden ge bracht een sonate voor viool en piano van Corelli, en de Chant Hindou. Van de gelegenheid tot debat werd druk gebruik gemaakt. Met een virtuositeit, den heer L. Bückmann, secretaris van den Middenstandsraad eigen, is andermaal het verslag uitgebracht van de werkzaamheden van dit College, hetwelk be wondering afdwingt. Met die, ln vorige jaren gepubliceerd, is geleidelijk een archief opge bouwd van Middenstands-literatuur, hetwelk van onschatbare waarde is. Het blijft alleen maar te betreuren, dat het veel te weinig wordt gelezen en daardoor een deel van de practische waarde verlorén gaat. Een ver spreiding tot een aantal van circa 5000 exem plaren staat in geen verhouding tot het groot aantal middenstanders, al blijkt uit het voorwoord dat, de samensteller niet onte vreden en in dit opzicht de medewerking der organisaties groeiende is. Évenals vorige Jaren is het Verslag inge deeld in een aantal Hoofdstukken, ditmaal getiteld: Vormen van ongewcnschte concur rentie, Ingediende en gevraagde wetswijzi gingen, Regeling der Winkelsluiting en Werk- tijdbesluit voor Winkels, Saneering van het Kruideniersvak en Onderwerpen van verschil lenden aard. Hot is natuurlijk niet de be doeling de behandelde stof in extenso te ver melden. slechts hier en daar worde een greep gedaan. Het onderzoek naar de gestie der A.T.O. en van Van Gend en Loos werd door den Mid denstandsraad behandeld op verzoek van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Daarbij bleek dat de Raad had vernomen, dat de Directie van het Concertgebouw te Amsterdam geprest was voor haar vrachtvervoer van de A.T.O. gebruik te maken, op straffe anders de reductie op do kosten van het personenver voer door de Spoorwegen te zien Ingetrokken. „Zulk een geval wijst zeer stellig op het mis bruiken van een monopolistische positie, ge lijk het reizigersverkeer per spoor is". Inmid dels bleef deze zaak rusten bij den Raad, aan gezien de Minister van Waterstaat bij de be handeling zijner begrooting in de Eerste Kamer der Staten Generaal, zitting 10291930 toezegde een onderzoek te doen instellen door het Rijkstoeziclit op dc spoorwegen. Het resultaat daarvan wenschte de Raad af te wachten. Hoe jammer zou ik willen zeggen aangezien het m.i. op den weg van den Raad had gelegen mede te werken tot in stelling van een Commissie van Onderzoek, waarin de particuliere vervoerders ook ver tegenwoordigd zijn. Van ingrijpend belang was het verzoek van den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid aan den Raad, teneinde diens mee ning te hooren over wat ik elders noemde: de theelichtjes-affaire. Het gemeentelijk electriciteitsbcdrijf te Rotterdam is nml. plot seling theelichtjes cadeau gaan geven. (Het P.E.N. te Bloemendaal doet het nu voor de variatie met strijkijzers!) en wat leverde nu het onderzoek van den Middenstandsraad op, Jict volgende, dat deze den indruk heeft ge kregen, dat het bewuste bedrijf te kwader ure een partij theelichtjes heeft aange kocht met de bedoeling die weder te ver- koopen en dat deze nu maar cadeau gegeven moesten worden, aangezien dit de eenige mogelijkheid was ze kv/ijt te raken. „Dit zou ook een verklaring bieden van de aange voerde voorwendsels en de onbehalpen mo tiveering van het cadeau-geven, alsmede van de vreemde verdeeling van het cadeau al naar gelang van het woningtype en het al of niét bezitten van een giro-rekening". Dat komt er van als men als bedrijf win keliertje wil gaan spelen. Duizend maal gaat dat goed, eindelijk gaat het mis en dan meestal in het groot. De belastingbetaler is goed voor de stroppen en aangezien die het onmogelijk op zijn belastingbiljet kan terugvinden, gebeurt er niets! Over het Werktijdenbesluit voor winkels en de regeling van de Winkelsluiting zij op deze plaats het stilzwijgen bewaard, aangezien van deze tragedie in Haarlem nog verschillende bedrijven opgevoerd zullen worden. Wel worde nog het een en ander medege deeld over den vorm van aanwijzing van de leden van den Raad. Op voorstel van den voorzitter van den Raad, Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen, die eenzelfde proce dure voor de verkiezing der leden door de drie Bónden wenschelijk achtte, werd deze aangelegenheid behandeld in de z.g. „Com missie van Overleg" uit de Middenstandsbon den, waarbij bleek dat eenzelfde wijze van verkiezen voor den Ned. R.K. Middenstands bond moeilijkheden opleverde daar deze een federatie van vijf zelfstandige diocesane bon den is, welke tezamen slechts 4 leden naar den Raad zouden kunnen aanwijzen. De op lossing heeft men toen eenerzijds gezocht in een uitbreiding van het aantal leden van den Raad, waardoor men evenwel een moei lijker te hantecren College vreesde, ander zijds in een langere zittingsduur der leden; waardoor een grootere stabiliteit verkregen kon worden. Een beslissing door den Raad zelf is Intus- schen nog niet genomen. Wel is dit ge schied door een daartoe ingestelde Commis sie. Deze heeft voorgesteld, dat de verkiezing van de leden van den Raad voortaan zal ge schieden, volgens een voor elk der drie bondexi vastgesteld kiesreglement en dat voortaan de leden gedurende 5 jaren zitting zullen hebben met dien verstande, dat van de 15 leden elk jaar drie leden (van eiken Bond één) aftreden. MOLLERUS. GENERAAL-MAJOOR J. v. d. WEIJDEN t Hier ter stede is in den ouderdom van 60 jaar overleden de heer J. v. d. Weijden, gep. generaal-majoor van de infanterie van het Nederlandsch-Indlsche leger en oud-lid van den Volksraad in Nederlandsch-Indië. De heer v. d. Weijden was 26 October 1870 geboren te Haarlem. Kij bezocht hier de la gere school en dc II. B. S. De teraardebestelling zal Zaterdag ge schieden op de algemeene begraafplaats te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zes fietsers met zes Berko Erres lampen. Weet U hoe het komt, dat men aan Berko Erres de voorkeur geeft? Omdat Berko Erres ook bij langzaam rijden een helder licht geeft, omdat deze lamp nooit gesmeerd behoeft te worden. Omdatmaar vraag er zélf Uw winkelier naar, maar let erop, dat U Berko Erres ontvangt, spe ciaal voor Holland gemaakt en gegarandeerd door N.V. Hmij. R. S. Stokvis en Zonen Rotterdam. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Het O. M. bij de Groningsche Rechtbank heeft tegen P. v. d. T., die op 30 Januari met een mes een aanslag heeft gepleegd op zijn vrouw van wie hij gescheiden leefde, wegens poging tot doodslag vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak over veertien dagen. VADER STAAT 'T EERST OP. VERTELT HOE HIJ DE HEELE FAMILIE „FIT" HOUDT. „Mijn huisgezin bestaat uit zes personen vier jongens en twee meisjes tusschen 23 en 12 jaar en een zwakke vrouw, en toen ze vier jaar geleden alle onwel waren nam ik de teugels zelf in handen. Het eten smaakte hun niet en medicijnen geven stond gelijk met straf uitdeelen. Gedurende vier jaren gebruik ik nu geregeld Kruschen Salts vier of vijf maal per weck, tot op heden buiten mede weten van mijn vrouw en kinderen. Ik sta altijd 't eerst op en doe een halven theelepel Kruschen in de theepot, waaruit ieder zijn eersten kop krijgt. Zoodat, wat vier jaar geleden een ziekelijk huis houden was, nu tot mijn vreugde een gezonde en flinke familie is. Zij hebben altijd eetlust en ge nieten van hun maaltijd. Altijd opgewekt, vlug en actief en nooit vermoeid, alles dank zij mijn ge heim, om in de morgenthee een half theelepeltje Kruschen te doen.'' C. D. Als slechts alle ouders zoo waakten voor de innerlijke reinheid hunner kinderen als voor de uiterlijke, zou er heel wat minder hoofdpijn wor- dln geleden, er zou niet meer met lange tanden worden gegeten, er zou niet meer worden gepruild, terwijl de bleeke gezichtjes zouden verdwijnen. Kruschen Salts laat het lichaam dagelijks zijn belangrijkstén plicht doen. Zijn zacht-purgee- rende werking verzekert het goed functionneeren van lever en nieren, zoodat deze afvoerorganen het lichaam van alle belemmerende afvalstoffen zui veren. Kruschen zorgt zoo voor een zuiveren bloedstroom, die gezondheid en kracht door het geheele lichaam voert. Kruschen Salts is verkrijgbaar hij alle apothe kers en drogisten a f 0-90 en 1.60 per flacon. (Adv.) EEN ZER GEZOCHT SMOKKELAAR. De centrale recherche te Schiedam heeft aangehouden J. C. R„ zonder vaste woon plaats, die geregeld reukwaren van België naar Nederland smokkelde. R. verborg de ar tikelen in het plafond van de toiletinrichtin gen in de treinen. De man stond negenmaal gesignaleerd in het Algemeen politieblad omdat hij in totaal ongeveer 20 maanden hechtenis en gevange nisstraffen heeft te ondergaan, aldus de N.R.C. TIJDSCHRIFTEN. Het Woord. Het April-nummer opent met 't pi-ogram- ma der feestelijkheden ter viering van het eerste lustrum der Maatschappij tot Bevor dering van de voordrachtskunst, van de ad viescommissie. Zuid-Af rika. In de April-aflevering treffen we, behalve het Overzicht, Zuid-Afrikaansche schetsen van Bokhorst aan en een tweetal voordrach ten van de heeren dr. H. van Beeck Vollen hoven en J. Schilthuis, onder den titel: Zuid- Afrika in het Verleden en Heden. Verder bevat het nummer o.a. een artikel over Handel en Nijverheid. „De Kemphaan" opgeheven. Jan Ubink deelt in de laatste aflevering van „De Kemphaan" mede, dat het maand blad zal ophouden te bestaan. De „Avondpost" weet hieraan toe te voe gen, dat vermoedelijk binnen afzienbaren tijd de uitgaaf van het tijdschrift in anderen vorm hervat zal worden, namelijk geïl lustreerd. De „Kemphaan" werd drie jaar geleden opgericht. Vlaanderen door de Eeuwen heen. In 1912 is dit werk verschenen, door Max Rooses en J. G. Robbers Sr., verzorgd. De ge weldige veranderingen sindsdien aan het beeld van het oude Vlaanderen voltrokken, maakten een nieuwe uitgave dringend nood zakelijk. Jan Denucé en J. A. Goris namen de hui dige bewerking ervan op zich, of beter, zij hebben het boek verjongd, vernieuwd. Zóó zelfs, dat van de eerste editie bijna niets is behouden. Voor het boek leverden een staf deskundige medewerkers hun bijdragen op allerlei gebied. De N.V. Uitgevers Maatschap pij .Elsevier" en de N.V. Standaard-Boek handel doen het werk dat volledig in 24 af leveringen zal verschijnen, het licht zien in een keurige uitgave met zeer vele (pl.m. 700) fraaie fotografieën verlucht. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK. Bevallen A. van Rooyen-Jansen, zoon. Overleden: Th. A. Looyen, 51 j. SCHEEPVAARTBERICHTEN Almkerk p. 9 Vllssingen, Australië naar Ant werpen en Rotterdam. Baloeran 9, 18 u. van Port Said, Batavia n. Rotterdam. Flandria 9, 9 u. van Pernambuco, Amsterdam naar Buenos Ayres. Giekerk 8 n.m. te Hamburg v. Amsterdam. Kedoe, p. 9, 18 u. Finisterre, Batavia n. Rot terdam. Klipfontein 9 v. Rotterdam naar Hamburg. Naronta 9, 18 u. van. Hamburg. Niéuw-Amsterdam 9 n.m, te Rotterdam v. New-York. P. C. Hooft 9 v. Southampton, Amsterdam n. Batavia. Poelau Tello 9 v. Tanger, Batavia n. Amster dam. Salland 10 v.m. te Amsterdam v. Hamburg. Aagtekerk 9 te Suez, Sydney n. Rotterdam. Attika 7 v. Maceio, Amsterdam n. Bahia. Atlas 7 te New-York v. Wost-Indië. Algorab p. S Finisterre, B. Ayres n. Rotterdam Amazone 10 n.m. te Havre verwacht, Kaap Haitien n. Amsterdam. Brlelle 8 13 u. 20 m. 300 mijl v. Land's End, Chili naar Amsterdam. Bodegraven 7 te Valparaiso v. Amsterdam. Baloeran p. 9 5 u. Suez, Batavia n. Rotterdam Colombia 8 n.m. v. Amsterdam n. Hamburg. STEUNT! bi] gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Delftland S 9 u. v. Las Palmas n. Huil, Bueno« Ayres naar Amsterdam. Edam 9 te Antwerpen, Rotterdam n. N. Or leans. Frlderun 9 te Antwerpen, Amsterdam naar Zuid-Amerika. Grijpskerk p. 9 Perlm, Beira n. Rotterdam. Insulinde 9 v.m. te Rotterdam v. Batavia. Montferland 8 15 u. v. Montevideo, Amstcr» dam naar Buenos Ayres. Nieuw Amsterdam 9 10 u. v. Boulogne. 9 19 u. 30 m. voorgaats van den N. Waterweg verwacht, New-York naar Rotterdam. Oostkerk 9 v. Yokohama. Rotterdam n. Japan. Oldekerk p. 9 Ouessant, Japan n. Rotterdam Ouderkerk 9 v. Colombo, Rotterdam naar Japan. Riouw 7 v. Colombo, Japan n. Rotterdam. Sulland 9 20 u. te IJmuiden verwach.t Ham burg naar Amsterdam. Simon Bolivar 9 te Barbados v. Amsterdam. Sibajak 9 S u. te Marseille, Rotterdam naar Batavia. TJimanoek 7 v. Hong Kong naar Batavia. Tanimbar 7 v. Port Swcttenham, Amsterdam' naar Batavia, TJInegara 2 v. Hong Kong n. Amoy. Van Rensselaer 8 te Paramaribo v. Amsterdam. Westerkerk 8 10 u. 3 m. 85 mijl Z.O. van Land's End, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Zosma 8 te Chïngwangtao, Japan n. Rotterdam (Verb.) Zosma 9 te Dairen, Japan n. Rotterdam. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG II APRIL HILVERSUM 298 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continube- diijven. 12.Concert VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. Gramofoonpl. 1.45 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Instit. voor Arb. Ontwik keling. 2.40 Gramofoonpl. 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 Cursus Duitsch door P. Bol. 4.45 Esperanto-cursus. 5.05 Radio Volks Univer siteit. 5.35 Ons Huis een Tehuis door T. Lan-; dré. 6.05 Gramofoonpl. 6.10 S. D. A. P.-kwar- tiertje. 6.25 Gramofoonpl. 6.30 Literair Half uurtje door A. M. de Jong. 7.15 VARA-Varia 7.20 Gramofoonpl. 8.50 Opgaaf ontbreekt. 9.20 Concert. VARA-orkest o. 1. v. Hg. de Groot. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg en Slot concert.) 11.— Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.— Gramofoonpl. 10.— Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. Pastoor Perquin. 12.— Po- litieber. 12.15 Concert. KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Vra- genhalfuurtje voor de Jeugd. 3.Kinderuur tje. 4.45 Gramofoonpl. 6.Esperanto. Nieuws- ber. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Gramofoonpl. 6.45 Esperanto-cur sus. 7.15 P. v. Zwieten: „Boekhouding voor) Tuinders". 7.45 Politieber. 8.Baluui'tje m. m. v. het Dansorkest Woudrigum o. 1. v. Bal- letmeester Zwier'oeen. 9.Vaz Dias. 9.10 De Origineele Volendammer Band. 9.30 Concert. KRO-Salonorkest o. 1. v. M. v. 't Woud en de Volendammer Band. 11.Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 4.15 Verslag van de match Grims by Town—Arsenal. 5.15 Orgelspel door F. Foort. 5.35 Kinderuurtje 6.35 Berichten 7.05 Concert door Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 10.10 Orkestconcert. 10.55 Dansmuziek,) PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 IVL 8.05 Gramofoonpl. 12.50 GramofoonpL 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramo foonpl. 7.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-TooneeL I 9.50 Orkestconcert. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Concert. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Or- kestconcert. 4.20 Concert. 7.20 Vroolijke avond 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20 Concert. 11.20 Gramofoonpl. KALUNDBORG 11,53 IVL 12.05 Gramofoonplaten. 2.50 Orkestconcert en voordracht. 3.35 Oude melodieën. 7.20 Deen- sche dramatische muziek. Orkest en zang. 8.45 Concert door het radio-orkest. Voordracht. 9.40 Orkestconcert en zang. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508,5 en LEUVEN 338.2 IVL 5.20 Concert door het omroep-quintet. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Gramofoonmuzlek. 8.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M. 5.20 Dans muziek. 6.05 Orkestconcert onder auspiecies van de SAROV. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Uitzending van een operette. ZEESEN 1635 M. 6.40 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen 7.20 Dansmuziek. In de pauze: Dieser und jener". Causerie. 9.35 Berichten en daarna tot 11.20 Tziganermuziek uit Boedapest. EEN DACFLIIKSCHE KINDER VERTELLING De hengelaar las den brief en keek al heel raar op zijn neus. „Die visschcn met hun briefje lijken wel gek, maar ik zal ze wel anders leeren. Wacht eens even. Nou ga ik ze juist van gen," zcidc hij. En opnieuw gooide hij zijn dobber uit, nadat hij een verscbe worm aan den baak bad gedaan. Hij gooide den dobber zoo ver bij kon, om tc zien of hij nu wat anders beet kreeg, dan een ouden schoen en een ouden pan.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10