ËC&TZ UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DACBLAD VIERDE IJMUIDEN Ds. R. J. V. d. MEULEN. Ds. R. J. v. d. Meulen te IJmuiden komt foor op een tweetal voor de Gereformeerde J£erk te Den Helder. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 8 April: Zweedsch, Flandria, Rotterdam. 9 April: Engelsch, Duquesa, Londen. Ned., Maasstroom, Leeds. Ned., Hontestroom, Londen Engelsch, Heron, Londen Engelsch, Gateshead, New-Castle. Engelsch, Baron Elibank, Setubal. Zweedsch, Fega, Londen. Engelsch, Alt, Goole. Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, Fulham, Rosarlo. Fransch, Danae, Caen. Ned., Salland, Hamburg. Ned., Proteus, Danbzig. 10 April: Duitsch, Drossel, van Rotterdam. Uitgaande schepen. 9 April: Ned., Colombia, Hamburg. Ned. mijnenveger no. 1, Vlissingen. Ned., Odysseus, Dantzig. Duitsch, Claus, Bornholm. Engelsch, The Marquise, Llamelly. Ned., Aurora, Rotterdam. Ned., Perseus, naar Rotterdam. Noorsch motor, Tigre, Antwerpen. Eng., Duquesa, naar Antwerpen. 10 April: Grieksch, Panaghis M. Hadoulis, naar Go thenburg. Eng., Imber, naar Liverpool. NED. VEREENTGING VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL De afd. „Umuiden* van bovengenoemde vereeniging houdt morgen in het „Wapen van Velsen" een propaganda-feestavond, waarbij de Arbeiders tooneelver. „Palvu" en de arbei ders muziekvereeniging „Voorwaarts" haar medewerking zullen verleenen. De heer Landskroon, lid van het hoofdbe stuur zal een rede uitspreken over „De eisch der medezeggenschap der moderne arbeiders beweging. FEESTAVOND Door den plaatselijken raad uit de Fed. Velsen der S. D. A. P. en den IJ. B. B., was een feestavond belegd in „Thalia". De voor zitter, de heer van Hameien, opende de bij eenkomst met een woord van welkom en heette in het bijzonder den heer C. v. d. Lende secretaris van het N. V. V. welkom. Hierna begon de muziekvereeniging „Voor waarts" haar repertoire met de „Marseillaise" en gaf daarna nog eenige goed geslaagde nummers. Toen was de beurt aan de „Umuider Volks stem", welke drie nummers uitvoerde, die zuiver en goed verstaanbaar gezongen wer den. Tenslotte kwam de afd. gymnastiek aan de beurt, om haar kunnen te toonen in den vorm van vrije oefeningen heeren en dames, toestel oefeningen en in het bijzonder brug- en rek- oefeningen. De uitvoerenden werden met een luid applaus beloond. De heer C. v. d. Lende besprak hierna de komende verkiezingen en wekte op op de can- didaten der S. D. A. P. te stemmen. De tooneelclub gaf tenslotte het stukje „De heilige dienst" hetwelk goed en vlot ge speeld werd. Met een hartelijk woord van dank voor het gebodene sloot de heer van Hameien dezen goed geslaagden avond. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. De af deeling Velsen en omstreken houdt op 14 April in café Royal een ledenvergadering. Daar zal een bestuursverkiezing plaats heb ben en een lezing worden gehouden door het hoofdbestuurslid. Mevr. van PoelgeestBrand met als onderwerp; Afdeelings- en ayslwerk. EMMABLOEM- COLLECTE. Het bestuur der TH.C.-vereeniging verzoekt ons mede te deelen, dat van IJmuiden (O) nog nagekomen is een bedrag van f 14.30 en van Santpoort f 2.50 totaal dus f 16.80. Het in totaal opgehaalde bedrag bedraagt dus f 1145.80. VELSEN „DE EENDRACHT" De harmoniekapel der Kon. Papierfabrieken „de Eendracht1' geeft Zaterdae 11 April een concert in het gebouw „Concordia". Er zal o.m. een serenade voor fluit en hoorn uitgevoerd worden door de heeren C. Nijman, fluit en K. Koster, hoorn. Na de pauze zal het „Varia-Cabaret" optre den met de nummers „Pierrettes en Pierrots" en „Met z'n Vijven". Het geheel belooft een mooie avond te Worden. CANDID A ATS TELL ING GEMEENTERAAD De officleele candiüatenlijst der s. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is als volgt samengesteld: 1. W. F. Visser (aftr.) 2. P. F. C. Roelse (aftr.) 3. J. Stark (aftr.)4. P. H. van Rummelen; 5. H. Hennink; 6. mr. dr. A. v. d. Flier; 7. J. v. d. Veer; 8. E. Luik man; 9. D. Zalm; 10. N. Raven; 11. J. Heiligers Sr., 12. D. Klay; 13. E. Sanders; 14. P. Ottens; 15 J. v. d. Hooge; 16. J. Kerkhof; 17. P. H. R. Saager; 18. P. Bakker; 19. A. Keuter. Daar de lijsten echter niet meer dan 14 na men mogen bevatten, zal in elk der 3 kies kringen der gemeente een lijst worden inge diend, waarop de 10 eerste namen voorkomen, terwijl de overige over de 3 lijsten verdeeld zullen worden. SANTPOORT „DE SOCIAAL-DEMOCRATIE EN DE PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND". In de zaal van hotel „De Weyman" sprak het lid van de Prov. Staten van Noord-Hol land, de heer W. van der Vall, Donderdag avond over bovengenoemd onderwerp. „De belangstelling voor den arbeid der Pro- VRIJDAG 10 APRIL 1931 BLAD vlnciale Staten is bij het publiek en pers niet groot", zoo begon spreker. Geschiedkundig is dit zoo te verklaren, dat vroeger de Staten van het zoo belangrijke gewest Holland en bij de andere Staten was het precies het zelfde wel spraken over de burgerij, doch zonder de burgerij. Die weinige belangstelling is in onze dagen echter absoluut ongemoti veerd. De Prov. Staten toch spelen een belang rijke rol bij de samenstelling der Eerste Kamer en nu weet ik wel, dat wij dit reaction- nalre college gaarne zouden zien verdwijnen, doch nu het er nog is, moeten we er voor zorg dragen, dat de stem van den arbeider en zoo krachtig mogelijk in klinkt. Dan is ons veel gelegen aan de samenstelling van Gedepu teerde Staten. Financieele besluiten van ge meenteraden immers behoeven de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Spr. noemt hierna eenige sprekende staaltjes van niet-goed- keurlng door reactionaire Gedeputeerden van financieele besluiten door democratische gemeenteraden genomen. In onze provincie, aldus vervolgt spr., kunnen we bogen op een sterk college van Gedeputeerden, ook al bestaat het uit hetero gene bestanddeelen. Wanneer spr. mededeelt, dat er één A.R. in genoemd college zit, voegt hij er aan toe: „Waren er maar meer zulke A.R." De provinciale overheid heeft verschillende bedrijven en diensten te verzorgen. Om te beginnen is het haar taak te zorgen, dat de arbeidsvoorwaarden voor het personeel zoo gunstig mogelijk zijn. Hieraan werken de S. D. A. P.ers krachtig mee. Dan moet zij er voor zorgen, dat van de daarvoor in aan merking komende bedrijven zooveel mogelijk menschen kunnen profiteeren, zelfs af kost dat veel geld. Spr. denkt hierbij aan het pro vinciaal Waterleiding- en Electriciteitsbe- drijf. Ook hiervoor staat de S.DAP. op cte bres. De tuberculose-bestrijding vond in de Prov. Staten een warm verdediger in „Oome Jan" (Van Zutfen). Steeds kan men in de Staten op de S.DA.JP. rekenen als het gaat om natuurbescherming (Heilo, Bergen en 't Gooi), om het aanleggen van goede wegen en hulp verleening aan werkloozen en het tuinbouw bedrijf. Ik hoop, aldus eindigde spr., aange toond te hebben, dat de S.D.A.P. ook in'de Prov. Staten van Noordholland gebouwd heeft aan het huis, waarin een gelukkiger menschheid zal wonen en dat de Prov. Sta tenverkiezingen en het werk dier Staten uw volle belangstelling waard zijn". HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Smit, Binnenweg 74 een rozenkrans; Hen driks, Berkenlaan 12, een pet; J. Hoes, Bin nenweg 169, een sleutel, F. Ex, Azalealaan, e,n lorgnet. Van Vessèm, Eikenlaan 21, een vulpotlood; B. Kluen, Wipperplein 5, een kinderhandschoen; H. Bakker, Meerweg 41, een zakmes, N. G. Schoolderman, Zandvoor- terallee 3, een R. K. kerkboekje, Bijleveld, dr. P. Cuijperslaan 4, een kinderportemonnaie, mevr. Klan, Javalaan 53, een rozenkrans; v.d. Heuvel, Lieven de Keylaan 22, een zilveren kettinkje; H. Raadsveld, Javalaan 41 een wollen kinderhandschoen; de Groot, Voor weg 11, een sleuteltje; J. B. Jonkman, Camp- laan 9, een portemonnaie met inhoud; mevr. Bijleveld, Dr. P. Cuijperslaan, een kinderpor- temonnaie, Craijenestersingel 8, een teenen mand; H. Mulder, Heerenweg 20, een dames- taschje met inhoud; Van Leest, Rampe laan 70, Haarlem, een gouden damesring; Bureau Openbare Werken, Wipperplein 12, 2 zilveren kinderlepeels, 2 zilveren theelepel tjes, 1 sleutel; A. Kool, Postlaan 9, een pad- vindersriem. H. Hendriks, Landzichtlaan 9, een vulpenhouder. D. Wijnberg, J. C. van Oostzanenlaan 5, een zakmes en potlood; mevrouw Plat, Zandvoorterlaan 283 Zand- voort, een hond, G. v. d. Asdonk, Binnenweg 1, een haidschoen; H. van Dijk, Billitonstraat 28, een portemonnaie met inhoud; Krul, Ja valaan 12, een voetbal P. Preijde, Kerklaan 55 een mof; W. de Wildt, Heerenweg 106, een portemonnaie met inhoud. Bosboom Tous- saintstraat 55, een pakje met inhoud; N. Martin, Sumatrastraat 17, een rijwielbelas- tingmerk. Hoppezaak, Binnenweg, een rij wiel. Van den Berg, Eikenlaan 44, een paar schoenen. Meer en Bosch, Achterweg, een kindertaschje. Hardes, Celebesstraat 22, een sigarettenkoker; Van Looij, Binnenweg 140, een autoslinger, Kleun, Wipperplein 5, een blauwe kindermuts. Kramer, Berkenlaan 6, een rijwielbelastingmerk in étui. Van Hou ten, Kerklaan 21, een hondenriem. Ruijg- rok, Bankastraat 63, een lederen motorpet. Vogel, Kerklaan 1, een bruine kip; F. Bakker Kruisweg 1230 Haarlemmermeer, een paar bruine heerenhandschoenen en een wollen dameshandscroen. Bureau van politie, Raad huisstraat, een boodschappentasch, een kraansleutel, een Fordsleutel en sleutels. BEVERWIJK RAADSVERGADERING Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. De Raad is voltallig. Na vaststelling der notulen werden de ge loofsbrieven onderzocht van het nieuwe raarslid Mevr. T. KempHaan, die als op volgster van den heer J. Groot voor de S.D. A.P. zitting zal nemen. Nadat de geloofsbrief in orde was bevonden legde Mevr. Kemp Haan de beloften af. De voorzitter wenschte het raadslid geluk met haar benoeming, hij hoopte, dat zij in het belang der gemeente werkzaam wilde zijn. Als attentie van de dames-leden der S.D.A.P.-afd. wordt het nieuwe raadslid een bouquet aangeboden. Hierna ging de raad over tot de benoeming van vier leden der Schatcommissie voor de plaatselijke inkomstenbelasting, wegens pe riodieke aftreding van de heeren F. Ph. Braun, H. Blom, Th. Cornelisse en D. Teer. De aftredenden werden herbenoemd. Voor de benoeming van een onderwijzeres van de openbare lagere school no. 3 luidde de voordracht van B. en W.: 1. Mej. S. C. P. Beth, te Nederhorst den Berg; 2. Mej. J. C. M. Kos, te Wijk aan Zee: 3. Mej. J. W. Tates te Bloemendaal. Benoemd werd Mej. J. C. M. Kos. Ter voorziening in de vacature-Groot werd tot lid der Commissie van Bijstand in het beheer van Openbare werken benoemd INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN a 60 Cts. per 'regel. CLIXCR, ft geuren smaak iw glaasje* JON VAK PEKELA, I O N ING E N. J de heer N. C. M. Brantjes; tot lid der com missie van Overleg voor de werklieden de heer M. Tromp. Overeenkomstig den wensch van Ged. Sta ten werd de op 19 Febr. vastgestelde bepa ling der Politieverordening, waarbij straf- baar wordt gesteld het hinderlijk gebruik van hoogfrequentapparaten en electriseh ge dreven of verwarmde apparaten, toestellen en machines in verband met de radio-ont vangst, in zooverre aangevuld, dat zij niet toepasselijk is op inrichtingen, waarvan voor de oprichting ingevolge de Hinderwet ver gunning wordt vereischt. In de vergadering van 19 Febr. werd aan gehouden een voordracht van B. en W. be treffende een vermindering van landhuren. Het is B. en W. intusschen gebleken, dat het niet mogelijk is, om een andere regeling voor de vermindering der landhuren vast te stel len. Een gelijk percentage van vermindering wordt niet mogelijk geacht, omdat er land is verhuurd tegen abnormaal lage prijzen Een der landhuurders betaalt slechts 70 per H.A. B. en W. handhaafden daarom hun voorstel om de landhuren over het jaar 1931 te verminderen tot 200 per H.A., met dien verstande, dat de vermindering ten hoogste 25 pet. van den huurprijs mag bedragen. B. en W. zouden deze vermindering ook wen- schen te zien toegepast op huurders van grasland, waaromtrent een nader verzoek bij den Raad was ingekomen. De vermindering zal over het jaar 1931 totaal 1162,88 be dragen. De heer E y k i n g stelde voor deze vermin dering te verleenen voor het jaar 1930 en voor 1931 een afwachtende houding aan te nemen. De heer De Groot merkte op, dat dit practisch geen verschil maakt. Het is de be doeling om eenmaal een verlaging toe te staan. Het amendement van den heer Eyking werd met 76 stemmen aangenomen. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken op een verzoek van het Mannenkoor „Zanglust" alhier om een subsidie groot 100, waartegenover deze vereeniging zich wilde verplichten twee of drie openbare con certen te geven in de muziektent der gemeen te op het O. H. Moensplein. B. en W. herinnerden er aan, dat ln 1930 een soortgelijk verzoek van de R.K. Zang- vereeniging „Beverwijk" werd afgewezen. De heer Visser was van meening, dat het van belang is het voortbestaan dier zang- vereeniglng door deze kleine subsidie moge lijk te maken. Het voorstel van B. en W. werd met 103 stemmen aangenomen. Overeenkomstig de bepalingen der L. O.- wet 1920 werd aan het bestuur der school voor Christelijk Nationaal onderwijs finan- ciëele medewei'king verleend voor het bete gelen en rioleeren van. een gedeelte der speelplakts, waarvan de kosten wordexx be groot op 1420. B. en W. stelden verder voor het verzoek van de afd. Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om subsidie groot 100 in te willigen. Na een korte bespreking werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stelden voor over te gaan tot ver breeding en bestrating van de Beecksangh- laan. waarvan de kosten worden begroot op 9617.50. De heer Braun kon het voorstel toe juichen, mits het werk zal worden aanbe steed. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. dit zullen overwegen, wanneer het werk zich daarvoor leent. Spr. zei tevens toe deze aan gelegenheid in het college sprake te zul len brengen teneinde een principiëele uit spraak van den raad uit te lokken of derge-' lijke werken in eigen beheer moeten worden uitgevoerd, dan wel of over het algemeen aan aanbesteding de voorkeur moet worden gegeven. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. Ten behoeve van de voorgenomen verbe tering van de Baanstraat en de doortrekking van een der trottoirs aan den Kees Delfsweg werd aan B. en W. een crediet van 10.400 toegestaan. B. en W. stelden voor de Jaarwedden van den secretaris-penningmeester en den Arm bezoeker van de instelling „Maatschappelijk Hulpbetoon" te bepalen op resp. 250 en 200, waartoe wordt besloten. Het presentie geld der leden wordt vastgesteld op 1. Voor de benoeming van een secretaris- penningmeester en een Armbezoeker werden door B. en W. in die resp. functies aanbevo len de heeren W. van Dijke, commies ter secretarie en A. V. Hardenberg, deurwaarder en bevolkingsagent der gemeente. Deze beide heeren werden met algemeene stemmen be noemd. Het aantal opcenten op de gemeentefonds belasting stelden B. en W. voor te bepalen op 30, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Van den heer J. Eyking was ingekomen een voorstel, om B. en W. opdracht te geven tot het opi-oepen van gegadigden voor het maken van een raadsverslag, waarvoor de raad bij de behandeling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1931 een bedrag van 1000 voteerde. De vo orzitter zei, dat deze zaak in onderzoek is. Aangezien het den heer Eyking gebleken was, dat de voormalige begrootingscommlssie een dererelijk voorstel zal indienen, trok hij het voorstel in. Namens deze commissie stelde de heer Visser voor in de eerstvoleende vergadering een aanvang te maken met het maken van een stenografisch verslag van de zittingen en tevens den Ophaal- en Stortlngsdlenst, d'.e nog altijd tijdelijk functionneert, om te zet ten in een vasten dienst. Beide voorstellen werden in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan A, Koolman alhier een gedeelte grond te verkoopen, groot 1600 M2. gelegen aan de Stumphiusstraat en aan Mej. A. B. v. d, Ploeg alhier een oppervlakte van 240 M2. aan dezelfde straat a f 6.50 per M2. Na besloten zitting werd met algemeene stemmen besloten twee perceelen aan te koo- pen aan de Koningstraat op den hoek van de I Mr. van Lingenlaan voor de som van 10.000. Bovendien werd aan B. en W. een crediet 1 verleend van ongeveer 8000 voor aanleg van bestrating, rioleerinc, verlichting enz.. zoodat een behooidijke "verbinding verkregen1 wordt tusschen Koningstraat en Noorder- parklaan (Villapai-k) echter onder uitdruk kelijk beding, dat volledige medewerking wordt verkregen van de eigenaren, die door dit besluit in het bijzonder worden gebaat, door kosteloozen afstand van grond en tot voor eigen rekening opruiming van hinder nissen enz. om de aan te leggen straat te maken tot een openbaren verkeersweg. Deze straat zal komen op de plaats van het z.g.n. Meester van Lingenlaantje. Bij de rondvraag werd door enkele leden aangedrongen op het spoedig uitbrengen der prae-adviezen inzake de voorstellen betref fende de meterhuur voor muntgasverbruikers en het aanleggen van een radio-distributie net. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt; Tarwe (witte) f 5.50 a f 8; Tarwe (roode) f 5.50 a f 8; Rogge f 4 a f 5; Winter gerst f 4.50 a f 5; Gerst (chevalier) f 5.25 a f 5.75; Haver f 4.50 a f 6; Duiveboonen f 11 a f 13; Paar- deboonen f 6.75 a f 7.50; Groene erwten f 7 a f 8.50; Kanvij 27 a f 28; Geel mosterd f 13 a f 20; Blauwmaanzaad f 29 a f 30; Kanarie- zaad f 11 a f 12.50 Alles per 100 K.G. AUTO TE WATER. De bestuurder van een Donderdag op den Sloterweg in Haarlemmermeer passeerende luxe-auto, raakte door onbekende oorzaak plotseling z'n stuur kwijt, waardoor het motor rij buig eerst eenige malen van den eeneix kant naar den axxderen kant van den weg slingerde en tenslotte in de wegsloot terecht kwam. De chauffeur #.aagde er in het portier te openen en uit de omgekantelde auto van daan te komen. Met takels werd de bescha digde wagen weder op den kant getrokken. GEZELLIG SAMENZIJN. De bekende Tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp, gaf Donderdag avond in de Beurs een uitstekend geslaagde uitvoering. Zooals gewoonlijk, was ook nu weder de zaal geheel bezet. Opgevoerd wer den „Vaders jaardag", tooneelschets in één bedrijf en „In politiek", blijspel in één be drijf, met welk blijspel „Gezellig Samen zijn" zal deelnemen aan het Nationaal Tooneelconcours dat gehouden wordt door het Haarlemsch Tooneel op 11 Juni in de Schouw- burg Jansweg te Haarlem. Er werd keurig eix vlot spel geleverd en dat er door de aanwezigen naar hartelust ge noten werd, bleek wel uit de harteüijke toe juichingen die den spelers ten deel viel. Een gezellig bal besloot een succesvollen avond. AANRIJDING. Donderdag werd op den Kruisweg alhier een voor een kar bespannen paard schichtig bij het naderen van een vrachtauto. Het dier nam een zijsprong, met het gevolg dat de kar door de auto werd aangereden en de voerman, de koopman B. uit Haarlem, door enden schok van den bok tunnelde. Hij bekwam eenige lichte kwetsuren, terwijl ook het paard aan een der poolen verwond en de wagen beschadigd werd. De vrachtautobe- stuuixler hielp B. weer op dreef en trof met hem een minnelijke schikking, waarna de man met het gerij niet dan met moeite z'n woning wist te bereiken. NIEUWE CURSUS. Van wege de Middenstandsvereeniging Haarlemmermeer zal in het begin van de volgende maand weder een aanvang worden gemaakt met den nieuwen dagcursus voor meisjes, die te Hoofddorp en Nieuwvenncp aan de Nijverheidsschool zal worden gehouden Dat de meisjes, die vóór 1 Mei den 12,jarigen leeftijd hebben bereikt, inplaatst van het 7e leerjaar aan een lagere school te volgen, ook een Nijverheidsschool mogen bezoeken, is een bepaling die ook thans wel weder z'n nut zal blijken te hebben. TTOOFDDORPSCHE ORKESTVEREENIGING In prettige samenwerking met een dubbel mannen-kwartet „Onderling Kunstgenot" uit Nieuwvennep, gaf de Hoofddorpsche Or kestvereniging in de Landbouw te Hoofddorp een uitvoering, die in alle opzichten uitne mend slaagde. Voor vele liefhebbers van muziek en zang was het inderdaad een avond van waar kunst genot, zoodat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. HILLEGOM JAARVERGADERING „PROTESTANTSCIIE ZIEKENVERPLEGING". Donderdagavond had in het Nutsgebouw de jaarvergadering plaats van de Protes- tantsche Ziekenverpleging. Deze vergadering was van groot belang, daar twee bestuursleden, nl. de heeren H. Veldhuyzen van- Zanten en de heer Vooren hun functies van voorzitter en secretaris neerlegden. De heer Vooren wees er op, dat het zich geven aan de Protestantsche Ziekenverple ging voor spreker een daad is geweest die hem gebracht heeft tot veel werk voor de gemeenschap en sociale belangen. Vele leden kennen de historie niet of zijn deze reeds ten deele vergeten. Daarom wil spr. er bij zijn heengaan nogmaals de aan dacht op vestigen, waartoe hij een kort overzicht van de geschiedenis der vereeni ging gaf. De kas werd Vervolgens door de heeren Rijpkema en Vermeer in orde bevonden. Het batig saldo is f 1023. De voorzitter brengt z'n oprechten danlc aan de pennlngmeesteresse die deze taak reeds met de grootste liefde en correctheid vervuld. Op verzoek van den heer Vermeer trok de heer Vooren zijn aftreding in onder deze voorwaarde dat voor de controle der verple- gingsmiddelen en het bijhouden van het ledenregister anderen benoemd zullen wor den. Het voorstel van het bestuur om het be stuur met eenige leden uit te breiden was geen bijval. Gewacht zal worden tot het volgend jaar zoodat een leder lid door mid del van een convocatie hiervan verwittigd kan worden. Tot slot sprak de heer Vooren eenige woorden tot den scheidenden voor zitter. Z'n gansche leven was een opoffering voor de gemeenschap. BLOEMBOLLENCULTUUR. Donderdagavond hield de Hillegomsohe afdeeling een matig bezochte ledenvergade ring. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, zei dat het jaar 1930 over het algemeen nog niet zoo ongunstig was, 1931 laat zich ongunstig aanzien, doch spr. hoopte dat het nog zal medevallen. Medegedeeld wordt dat de film „Van bol tot bloem" waarschijnlijk half Mei hier zal worden vertoond. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering op Maandag 13 April te Haar lem worden gekozen de heeren D. van Eg- mond Jr. en G. Lommerse. terwijl de heeren J. N. R. J. Bijl van Duivenbode en E. Nleu- wenhuls als secundi zullen fimgeeren. Vervolgens was dc beschrijvingsbrief voor die vergadering aan de orde. Bij punt 8 in zake het veilen van minderwaardig plant goed, ontspon zich een lange discussie. Ge wezen werd op het voorstel tot teeltregeling van 5 jaar geleden, het is nu de geschikte tijd om daarop terug te komen, waarop ge antwoord werd, dat dit practisch bijna on uitvoerbaar is. Ook het aanstellen van een tweeden re dacteur voor het vakblad werd breedvoerig besproken. Gezien de minder rooskleurige toestand der vereeniging werd een uitgaaf van drie tot vijfduizend gulden te hoog ge acht; de inhoud van het blad voldoet zeer wel aan de te stellen cischen. Besloten werd tegen te stemmen en een woord van waar deering te uiten voor den arbeid van den huidigen redacteur. Van de afd. Sassenheim was een motie in gekomen inzake den achterstand in het pu- bliceeren der uitspraken van het scheidsge recht. welke achterstand reeds ongeveer 500 uitspraken groot is. Op deze wijze heeft pu bliceering geen waarde meer en bestendi ging is zeer ongewenschte. Gevraagd werd de uitspraken binnen een maand te publiceer en. Besloten werd deze motie te steunen. Aan de afgevaardigden werd opgedragen namens de afdeeling woorden van afkeuring uit te spreken over de unfaire handelingen dor Hollandsche firma's ln Amerika inzake het narcissen-invoerverbod. De voorzitter meende te kunnen mededee- len, dat het niet onmogelijk kan worden ge acht-, dat dit invoerverbod over een jaar zal worden ingetrokken; daaraan wordt hard gearbeid. Inzake den wedstrijd in het beplanten van voortuintjes werd medegedeeld dat de beslis sing der jury in verband met het late voor jaar Is uitgesteld. PERSONALIA. In de gehouden vergadering van de com missie tot wering van schoolverzuim zijn de heeren C. Bakker Jan., en Mr. J. B. Sens tot voorzitter en secretaris herkozen. GUNNING. Het bouwen van een bloembollenschuur aan de Brouwerslaan voor de firma H. J. Juffermans is gegund aan het timmerbedrijf Nijman-Rusman. JAARVERGADERING K. R. O. De afdeeling Hlllegom der K. R. O. hield Donderdagavond haar jaarvergadering ln Hotel Sistermans. De heer Jansen, voorzitter der afdeeling. betreurde de slechte opkomst der leden. Het jaarvei'slag van den secretaris deelde mede. dat de afdeeling op dit oogen- blik 316 leden telt welk aantal geregeld toe neemt. De penningmeester verklaarde mede, dat het batig kassaldo ongeveer f 250 be draagt, zijn rekening en verantwoording werd gecontroleerd door de heeren Van Maris en van der Lans en in orde bevonden. Scherpe verwijten werden door verschillen de leden tot het bestuur gericht over onvol doende propaganda, ook wat betreft de voor bereiding van clezc vergadering, welke door een afgevaardigde van het hoofdbestuur wor den beantwoord. Naar alle waarschijnlijkheid zijn er bij het convoceeren fouten gemaakt, die men in het vervolg zal vermijden. Het is verkeerd hierover het bestuur aan te vallen. Hierna werd het woord verleend aan den Zeer Eenv. Heer Pater Lektor J. Dito van Am sterdam. die in een uitvoerige rede de nood zakelijkheid betoogde van een eigen omroep voor de R.K.. hij wekte de aanwezigen op steeds met alle krachten dien eigen omroep te steunen. De 2e voorzitter, de heer Warmerdam, be treurde de houding der leden en constateert dat het bestuur het vertrouwen der leden ver loren heeft. Hij stelde zijn functie dus ter be schikking. Hierna was het woord aan een vertegen woordiger van een Radio-Maatschappij die op onderhoudende wijze het opsporen van verschillende storingen behandelde, geïllus treerd met gramophoonplaten. waarna tot slot eenige films werden gedraaid, welke veel interessante dingen het radio-wezen betref fende, bevatten. Aan het slot werd nog medegedeeld, dat binnenkort nog een grootc propaganda-avond zal worden georganiseerd, waaraan het K. R. O.-sextet zal medewerken. LISSE GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Lisse gehouden op Dinsdag 14 April des namiddags om half 3 uur. De agenda luidt: 1. Verzoek van den heer G. J. Wansing, om eervol ontslag als lid der commissie tot we ring van schoolverzuim. 2. Benoeming lid dezer commissie ln de vacature Wansink. 3. Verzoek van den heer G. J. M. Eenhuls, om ontslag als ambtenaar van den Burgcrl. Stand. 4. Benoeming ambtenaar in vacature Een huis. 5. Wijziging van de verordeninge regelende de vcrdeeling der werkzaamheden van den Burgerlijken Stand. 6 en 7. Verkoop perceelen bouwterrein langs de Tulpenstraat aan dc heeren J. An- naert en A'lb. Moolenaars alhier. 8. Verkoop perceel bouwterrein langs de Kanaalstraat aan den heer P. v. d. Wel al hier. 9. Verkoop perceel bouwterrein langs de Julianastraat aan den heer H. A. J. Koot, al hier. 10. Beschikbaarstelling van 50 R. R. tuin grond ten behoeve van de commissie van „Tulngroei en Zaadbloementeelt". 11. Subsidie aan de vereeniging „de Gas- stichting" 12. Vernieuwing gashouder no. 1. 13 Verzoek van den gemeenteraad van Arnemuiden, om adhaesie te betuigen aan zijn adres aan H. M. de Koningin, om wij ziging van artikel 195 der L.O.-wet 1920. 14. Onbewoonbaarverklaring der perceelen Stationsweg no. 16, 18. 20, 30, 32 en 36. 15. Waarborging gesloten en nog te sluiten geldleeningen door de N. V. Electriclteitsbe- drlj f Hlllegom-Lisse-Sassenheim. 16. Vaststelling begrooting schoolartsen- dienst voor het tijdvak 1 April—31 Decem ber 1931. 17 Vaststelling rekening Burgerlijk Arm bestuur voor het jaar 1930. 18 Vaststelling rekening als bovenstaand voor 1931. 19. Comptabiliteit. 20. Ingekomen stukken en mededingen,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13