BUITENLAND. DOUMERGUE'S POLITIEKE TESTAMENT. De angst UIT BRITSCH INDIE. HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE VRIJDAG BLAD 10 APRIL 1931 Een résumé van de Fransche politiek. Zinspeling op de Tolunie. Ontwerpt Laval een contra-plan? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Gaston Doumergue. Gaston Doumergue kw§.m Donderdag in Nice aan en hield tijdens een door het ge meentebestuur aangeboden maaltijd, een rede waarin hij zeide dat het Fransche patriotisme niet agressief is en voor niemand gevaarlijk. Het streeft er niet naar, Frankrijk boven een ander land te verheffen door het zijn hege monie op te leggen. Het wil alleen de plaats voor zich bewaren, waarop het recht heeft, zijn onafhankelijkheid handhaven, waarvan liet geen afstand kan doen, en de volledige veiligheid, die onontbeerlijk is om te ar beiden, zich in vrede te ontwikkelen, en in de grootst mogelijke mate mede werken aan de bevordering van het geluk der mensch- heid. Doumerfeue herinnerde aan de schitterende bewijzen die Frankrijk had gegeven van zijn liefde voor den vrede, o.a. door het spontaan en belangrijk verminderen van zijn bewape ning en den duur van den militairen dienst. Frankrijk had te zware beproevingen door staan om niet te vergeten dat er geen duur zame vrede bestond zonder, volledig verzekerde veilig"heid van zijn grenzen. Frankrijk had ook het recht te meenen, dat zoolang de Volkenbond niet de beschikking heeft over een voldoende militaire macht om de uit voering van zijn beslissing af te dwingen, dat het op zichzelf moet steunen vooral na de jongste onverwachte gebeurtenis, waarvan de beteekenis voor het oogenblik en de ge volgen voor de toekomst niet miskend mogen worden, daar de geschiedenis van Frankrijk een precedent kent, dat zeer leerrijk is en dat voor Frankrijk gevaarlijk zou zijn te vergeten. Doumergue deed een beroep op het ge zond verstand van alle Franschen om te waken voor een gezonden financieelen toe stand. Hij drong er op aan dat Frankrijk, zoolang niet een stei'ke internationale macht was gevormd, zich.zou onthouden van ver mindering van zijn eigen materieele strijd krachten beneden het peil, dat zijn behoef ten, zijn veiligheid en integriteit van zijn eigen en zijn koloniaal gebied, vereischten. Woordelijk vervolgde Doumergue daarna: „Wij hebben te meer recht aldius te denken, daar wij ons plotseling tegenover een ge beurtenis geplaatst zagen waarvan wij de ge volgen en de beteekenis niet mogen toe juichen, omdat zij in het land waar -zij ge schiedde, een precedent vormde, dat voor ons gevaarlijk zou kunnen worden". Doumergue zinspeelde hier dus ondubbel zinnig op de Tol-Unie. Zijn redevoering is overigens van vrij groot belang. Het is een résumé van de Fransche politiek dat helaas nog te veel getuigt van een al te groot wantrouwen in de interna tionale organisatie die belast is met het handhaven van den vrede. Doumergue bevindt zich, naar men weet, thans aan het einde van zijn 7-jarige ambtsperiode en zijn rede kan dus in zekeren zin als een politiek testament worden be schouwd L. A. Syrië. Frankrijk. Een koning voor Syrië LONDEN, 9 April. (VX>.) Volgens Engelsche berichten uit Jeruzalem is te Bagdad een verdrag onderteekend tusschen de Fransche regeering en Emir Ali, den oudsten zoon van den voormaligen Koning Hoessein van Hedz- jas, volgens welk verdrag Emir Ali koning van Syrië zal worden. Aan den Quai d'Orsay worden de geruchten tegengesproken. Te bevoegder plaatse wordt verklaard, dat er geen desbetreffende onder handelingen hebben plaats gehad. Japan. Hamagoetsji opnieuw geopereerd. TOKIO, 9 April. (Reuter.) Hamagoetsji, de premier, wiens kwaal erger werd, heeft zich aan een nieuwe operatie onderworpen. Deze is gunstig verloopen. Uit Tokio wordt vernomen dat in breede kringen geruchten loopen, dat de leiders der regeeringspartijen hebben besloten zich uit het kabinet terug te trekken, zoodra een op volger voor Hamagoetsji kal zijn gekozen. Men verwacht dat Wakatsoeki zal worden gekozen. BuitscMatid Het uniformverbod hernieuwd. BERLIJN, 9 April. (VD.) De Politiepresident deelt mede, dat op grond van paragraaf 8 der Noodverordening wederom verboden is gesteld het dragen van semi-militaire partijunifor men of bondskleeding van de Nationaalso- cialistische Duitsche Arbeiderspartij of haar nevenorganisaties, inzonderheid de „Sturmab- teilungen" (S. A.), „Schutzstaffel" (S.S.) en de „Hitier Jugend". De regeeringspresident van de Provincie Westfalen en de Opper-President van de Provincie Hannover hebben eveneens uni formverboden uitgevaardigd. Ook de Opper-President van Opper-Silezië heeft een dergelijk verbod uitgevaardigd. Roemenië. Titoelescoe kabinets formateur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105- havens van Madeira voor t scheepvaart- en handelsverkeer gesloten. Iedere verbinding van de eilandbewoners met de buitenwereld is verboden, behalve in door den regeerings- gedelegeerde vast te stellen noodgevallen. De verordening stelt bovendien ingeval van over treding van deze bepalingen, aan boord van schepen, die aan de militaire operaties deel nemen, een snelrechtspraak in. LETTEREN EN KUNST Mironescu. BOEKAREST, 9 April. (B. T. A.) Koning Carol heeft Titoelescoe met de vorming van een kabinet der nationale eenheid belast, welke opdracht werd aanvaard. Titoelescoe bezocht den liberalen leider Doeka, die in beginsel zijn medewerking toe zegde. Afrika. De isolatieplannen op Madeira in uitvoering. LONDEN, 9 April. (V.D.) Naar gemeld wordt zijn op grond van een door de Portu- geesche regeering uitgevaardigd decreet de Een contraplan tegen de Tolunie? PARIJS, 9 April. (V.D.) Inzake de bespre kingen, welke gehouden zijn tusschen den minister-president Laval en den minister van buitenlandsche zaken Briand, verluidt, dat Laval inderdaad voornemens is na de be handeling der begrooting actief in de bui tenlandsche politiek in te grijpen. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat op dzee besprekin gen nog verscheidene gedachtenwisselingen zullen volgen. Naar verder verluidt, zou reeds een aanvang zijn gemaakt met de uitwerking van een eco nomisch plan op de basis van preferentieele rechten, dat in de eerstvolgende raadszit ting zou moeten worden uitgespeeld tegen het JDuitsch-Oostenrijksche douaneaccoord. Cermak, de nieuwe democratische burge meester van Chicago, die den strijd zal aanbinden tegen de misdadigers MUZIEK. Propagandacor.cert. Organisatrice van dit concert was de Afd. Haarlem van den Nederlandschen Blinden- bond; doel: het geven van meerdere bekend heid aan het streven van dien bond en daar naast het geven van goede kunst. Laat ons met de kunst beginnen. Polyhym nia, de baryton Lucas Louman en Mej. Emmy van Eden hadden hun medewerking toege zegd: we mochten dus werkelijk uitingen van goede kunst verwacht. En die hebben ook niet ontbroken. Polyhymnia opende het rijk voorziene pro gramma met een frissche vertolking van een Valerius-lied, in een knappe en geschikte be werking van den dirigent Willem Hespe. De caesuren tusschen de woorden werden m.i. hier en daar wat te groot genomen, waardoor wel eens gescheiden werd wat vereenigd had moeten blijven. In de volgende nummers, een eenigszins droog koorwerkje van Ol. Koop en het melodieuze ..Russischer Vesperchor" van Bortniansky maakte zich dat verschijnsel niet meer zoo merkbaar. Eveneens frisch en zuiver zong daarna het Kinderkoor van Polyhymnia; eerst twee drie stemmige liederen van Hespe a capelle, waar bij aanvankelijk het toonpejl eenige neiging tot dalen vertoonde, maar over 't algemeen toch zich handhaafde: vervolgens tweestem mige liedjes van Hol en Abt met pianobe geleiding. De heer Louwman, dien we op een uit voering der R.K. Oratoriumvereeniging voor het eerst hoorden, gaf ons met de voordracht van een drietal Schubert-liederen wederom het doorslaande bewijs welke een prachtig stemmateriaal hij bezit, dat wel zijn hoogte punt in beheersching en egaliseering nog niet bereikt heeft maar door het ongewoon schoone timbre toch reeds opmerkelijk is. De zanger heeft af en toe neiging iets te hoog te intoneeren en hoede zich ook voor te slee- pende tempi als we in „Aufenthalt" en „Der Neugierige'' waarnamen: „Ungeduld' werd echter heel goed voorgedragen. De pianopar tijen werden door mej. Van Eden correct gespeeld, maar klonken wat dof en weinig genuanceerd. Na Schuberts muziek was die van L. F. Brands Buys wel een geduchte sprong naar beneden: een specimen van een genre dat wc de laatste jaren op de programmas van Polyhymnia gelukkig niet meer aantroffen, een genre dat in de bekroning als concours nummer zijn hoogste artistieke ijking en in het streven daarna zijn eenige inspiratie vindt. Ik weet niet of ,,'n Stem in Rana" in dertijd werkelijk als verplicht nummer voor een wedstrijd is geschreven, maar wel dat het de eigenschappen er voor heeft. De tekst is even leelijk, onsamenhangend en gezwol len als de muziek, die b.v. in den regel ..Lich tend op donk'ren grond van zwarte leven" juist bij „donk'ren" in de hoogte wipt, en chromatische moeilijkheden geeft, die den hoorder volkomen koud laten, maar voor zangers en leiders een bron van zorg zijn. Polyhymnia ontkwam er dan ook niet geheel aanin 't begin en aan 't slot was de zuiver heid zoek. Het eenige goede van dit werk van den beroemden Ludwig Felix is. dat het ons nog eens de „zegeningen" van den „frisschen vroolijken oorlog" in herinnering brengt: de beruchte concentratiekampen waarin de diamantbegeerende Engelschen de vrouwen en kinderen der Zuid-Afrikaansche' Boeren lieten crepeeren, een „beschavings arbeid" van 1900, die men dertig jaar later, dank zij de vooruitgang der techniek met een paar vliegtuigen en wat gas veel sneller en efficiënter zou hebben kunnen doen! Nogmaals werd het stamverwante Zuid- Afrikaansche volk herdacht, nl. in het aar dige liedje „Waghondjes" met de geestige muziek van Dopper. Het kinderkoor zong dit als laatste en beste van een viertal; de eerste drie van Theo van der Bijl op teksten van Ant. Bon schenen echter nog meer in den smaak te vallen, en „De Koolraap en de Biet" werd zelfs gebiseerd. De zang was zoo wel als de uitspraak te prijzen. Van het groote koor hoorde ik nog het 8- stemmige „Adstant Angelorum Chori" van Averkamp, zoete muziek zonder veel ka rakter en, behalve het begin van de tweede strofe, zeer verdienstelijk gezongen; Van Louwman en Emmy van Eden een mooi voor gedragen lied van Kor Kuiler. Toen wees de klok kwart voor elf en zag ik deswege van het bijwonen van het overige af. Dat het zoo laat werd was, behalve aan het lange programma en het vertraagde be gin, vooral toe te schrijven aan de rede van den heer Joh. van den Berg. propagandist van den Blindenbond. Een bestuurslid der afd. Haarlem had bij den aanvang enkele woorden gesproken; de heer Van den Berg sprak er voor de-pauze vele. Zijn rede was lang, te lang voor het groote muzikale pro gramma, of wel dit te groot voor de lange rede; zij werd wat monotoon gezegd. Maar zij gaf een duidelijk overzicht van het doel en streven van den Ned. Blindenbond; zij toonde dat velen, die het gezichtsvermogen missen, toch nog' tot iets meer in staat zijn dan tot het geestdoodende stoelenmatten en borstelmaken, trafieken, die de concurrentie met de fabrieksbedrij ven'niet kunnen vol houden; dat er blinde masseurs en masseu ses, metaal bewerkers, telefonisten, musici, rechtsgeleerden, litteratoren, theologen zijn, die hun vak met volkomen succes beoefenen en dat men het er heen moest sturen dat de Staat de zorg voor hen op zich neemt en de opleiding mogelijk maakt. In c"S land zijn er pl.m. 4000 blinden; scholen voor hen be staan slechts te Amsterdam, Kampen en Grave. Wat de blindenzorg betreft staat Haarlem volgens spr. bovenaan, dank zij de gemeentelijke bemoeiingen. Spr. gaf een treffend citaat: „Beklaag de blinden niet zonder ze te helpen, maar help ze zonder ze te beklagen". We willen hopen dat zijn woorden veel weerklank mogen hebben gevonden. K. DE JONG. Een Anarchistische proclamatie. Hieronder volgt de vertaling van een ge- schrift dat vermoedelijk door anarchisti sche Bengaleezen overal in Rangoon was aangeplakt, en die ons door een lezer in die Britsch-Indische stad wordt toegezonden: „Schudt ae kettingen die u in uw slaap hebben geboeid, van u af; want gij zijt met velen, zij met wei nigen". Landgenooten, Schaamt gij u niet in slavernij te blijven? Voelt gij den dolk van onderworpenheid aan vreemde heerschappij uw borst niet binnen dringen? Wilt gij u laten vertreden, onder drukken, uitbuiten en ten ondergang drij ven? Zoo niet, ontwaakt! Staat op! Het land behoort u! Ontrukt uw wettige erfenis aan de overweldigers. Ontworstelt u aan den greep van de begeerige handen der Imperia listen! Jaagt hen uit het Heilige Land van Buddha, het afschuwelijke „blanke onge dierte", dat zich in uwe edele deelen invreet als kanker in een bloem. Broeders! Wij bezitten een rijk land. doch wat is de oorzaak dat duizenden broeders en zusters op het punt staan den hongerdood te sterven?De uitbuiting door de „blan ken". Het bloed van onze dappere voorvade ren stroomt door onze aderen, doch' hoe komt het dat geen vinger uitgestoken wordt tegen de onmenschelijke onderdrukkingen, schreeuwende onrechtvaardigheden en roof op groote schaal van onzen rijkdom voor onze eigen oogen? Omdat de „blanken" ons ontwapend hebben om ons met des te groo- ter gemak te .kunnen onderdrukken. Wie is aansprakelijk voor het bederf dat het levens bloed van onze natie aangetast heeft. Wie Is bezig de gevoelens onzer jongeren te be derven door het verdraaien der geschiedenis, door het tegenhouden van den groei van het nationalisme en het belemmeren van den voortgang der werkelijke ontwikkeling? Dit vreemde bestuur. Zijn beweegreden is dui delijk. Het is de practijk van de overweldi gers om het slechtste in den onderdaan tot ontwikkeling te brengen. Ons land lijdt, ze delijk wegens de verderfelijke Invloeden de blanken werken om hun overwicht te handhaven. Dappere zonen van Burma! Maakt dit on zalig bestuur onmogelijk! Slaat er op los als zichtbare schaduwen des oordeels en doodt de vreemde bureaucratie. Jaagt den autori teiten schrik aan, en de ineenstorting van de geheele onderdrukkingsmachine is niet heel ver meer. Broeders! Dit is de eenige manier. Tenzij de autoriteiten stuk voor stuk geter roriseerd worden zullen zij hun dwingelandij niet prijsgeven. Denkt hieraan! Dit plan van afzonderlijk uitmoorden Is de best denkbare methode om de bureaucratie te verlammen. Landgenooten! Geeft u niet over aan droomen over het idee van Scheiding. Stelt geen vertrouwen in hun beloften. Spuwt op de rechten die u door vreemdelingen toege staan zijn, en wijst ze af; werkt zelf aan uw redding. „Met gebogen knieën om genade smeeken is een schande, die nog veel grooter is dan deze ineenstorting". Broeders! Ziet naar Tharrawaddy. Onzo broeders die de vrijheidsbanier hoog gehe ven hebben, worden belasterd en uitgemaakt voor roovers. dieven, rampokkers. bandeloozc straatschenders. Wie noemt gij roovers en dieven? Het vreedzame volk, dat. van alle bronnen beroofd door de begeerige handen der uitbuiters, probeerde zijn wettig bezit te rukken uit de klauwen van de „witte vampie- ren", die uw bloed uitzuigen door uitbui tingen en aanslagen in den naam van "^n- del en gouvernement, om in weelde en rijk dom te baden, de schatkamers en geldkisten aan te vullen, te zorgen voor machinerieën voor doeltreffender exploitaties. ZU smoren onze pogingen ons omhoog te werken, door middel van de militairen en politie, die van ons geld op de been gehouden worden. Vooruit kameraden! Wreekt u op deze wur gers van het nationalisme. Geen genade voor hen! Onmiddellijk, zonder aarzeling! Mrt alle wapens en middelen. Het is onze heilige plicht onze broeders te helpen, te maken dat recht wordt gedaan en ons te wreken op die giftige slangen der reactie. Wij hebben genoeg vuur voor dat doel! En elk middel zal goed zijn. De Engelschen zijn onze koningen niet! Oorlog voerep tegen rampokkers, dieven, schelmen is geen samenzweren. Zweert den Heiligen Boeddha, dat ge deze blanke zondaren uit uw land zult Jagen. Zweert, dat ge, zoolang de blanke zijn gezag nog doet gelden in uw land, uw leven als waardeloos beschouwen zult. Ransel den blanken Engelschman" dien ge te pakken kunt krijgen, zooals ge een hond ranselt en doodt hem met een mes, een stok, een steen, of met de handen die de natuur u gegeven heeft. In een vergadering, of een huis, in den trein of een rijtuig, thuis of op kantoor, in een winkel of in de kerk, in een tuin ol' op een markt waar zich maar een gelegenheid voordoet, moeten de Engelschen gedood worden. Weest niet bang voor den naam van moor denaar. Broeders! Het volk dat deelnam aan de Fransche revolutie ontkende dat het moorden bedreven had en beweerde slechts doornen van zijn pad verwijderd te hebben. Hebt vertrouwen in uw kracht landge nooten! Zelfvertrouwen is een middel om slavernij af to schudden. Ons land is ver overd. maar onze geest blijft onoverwinne lijk. Vrijheid is ons geboorte recht. Geen wapen kan dezen geest dooden, geen vlam hem verbranden, geen water hem doen weg vloeien. geen wind hem uitdrogen. Voorwaarts, broeders? Schudt alle slapheid af, alle hoop op leven en schoonheid van huis en haard, en schrijdt voorwaarts met de gloeiende idealen der martelaren uit Ierland en China. Rust niet, tot het moederland vrij Is. Voorwaarts, naar 's levens Vrijheid en Schoonheid. Luistert, broeders! De moeder roept: voor uit! Dappere soldaten, begint revolutie, uw loon is de dood. de prijs: martelaarschap, de belooning: de vrijheid voor het komend ge slacht. „Ik maakte hen vrij en vrij moeten zij blijven!" NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREEN1G1NG. LEZING DOOR DE NHEER J. P. STRIJBOS. Voor de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Natuurhistorische Ver- eeniging, hield de bekende ornitholoog en publicist J. P. Strijbos Donderdagavond een lezing met lichtbeelden over het onder werp „Vogeltrek en Trekvogels". Spreker begon zijn voordracht met mede te deelen, dat men tot nog toe van den vogel- trok vrij weinig afweet. De eerste studies op dit gebied dateeren slechts van vijf en twintig jaar geleden en sindsdien zijn het vrijwel alleen Engeland en Duitsohland ge weest, waar men tot resultaten is gekomen. Lr Duitsch'land hebben de onderzoekingen o.a. plaats op Helgoland, waar de trek sterk beïnvloed wordt door de vuurtorens. Door alle tijden heen is er veel over den trek der vogels gedacht. Reeds bij de Grieken bestonden hieromtrent allerlei voorstellingen die echter allen met de werkelijkheid in strijd waren. Thans staat vast, dat de oorzaak van het trekken der dieren in het algemeen ge legen is in gebrek aan voedscel in het koude jaargetijde. In Nederland hebben eenige ornithologen destijds te Noordwijk aan Zee het wezen van den vogeltrek getracht te bestudeeren. maar jammer genoeg is succes uitgebleven. Spreker vertelde voorts het een en ander over het nut der vogeltrekken, zooals deze op de „Brandaris" zijn aangebracht. Het aan tal gevederde slachtoffers is er aanmerkelijk door verminderd; er zijn oogenblikkcn, dat. er circa 30.000 vogels op de rekken zitten. Later zijn deze rekken nog verbeterd door het plaatsen van z.g. veiligheidslampen. Omtrent de treksnelheid bestonden vroeger allerlei merkwaardige opvattingen, maar door middel van telefoonposten, die elkaar van de komst van bepaalde vogelsoorten op de hoogte houden, weet men ook daar thans heel wat meer van. De hoogte der vlucht, die gemiddeld onge veer 300 meter bedraagt, kon door waarne mingen van vliegers vrij nauwkeurig worden vastgesteld. De heer Strijbos vertoonde vervolgens een serie interessante lichtbeelden van in ons land voorkomende trekvogels en vestigde de aandacht op het trekstation, dat over eenigen tijd op Texel zal verrijzen. Hiervan koestert men veie verwachtingen, omdat Texel een knooppunt vormt van twee belangrijke trek- routes. Ook voor het bestudeeren der broedvogels zal dit station van groot belang zijn, vooral daar op het eiland allerlei soorten vogels voorkomen. Belangwekkend waren eveneens de opne mingen die spreker liet zien van den blauwen reiger. De heer Strijbos is op het oogenblik tezamen met andere deskundigen, bezig deze vogel nauwkeurig te bestudeeren, te fotogra feeren en te filmen. Een bezoek aan de dierenwereld op de Kuhrische Nehrung en het vogelstation te Rossitten waar spreker gedurende eenigen tijd had vertoefd, vormde het slot van de lezing. In dit laatste gedeelte kregen de aanwezigen o.a. afbeeldingen te zien van het „ringen" der vogels, dat een belangrijke rol speelt bij de bestudeering van den trek. POGING TOT DOODSLAG. Het O. M. bij de Groningsche Rechtbank eischte tegen den darmenschoonmaker J. T„ wegens poging tot doodslag op J. J. V., zes jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen, DE DEPUTATENVERGADERING DER A.-R. In de Donderdagmiddag voortgezette de- patatenvergadering der Anti-Revolutionaire partij werd mededeeling gedaan van een in gekomen telegram van H. M. de Koningin, waarin dank betuigd werd voor de heilbede. Breedvoerig werd daarna gediscussieerd over de voorgestelde wijzigingen op het sta tuut der partij. Naar aanleiding daarvan werd besloten het Centraal Comité in zijn huidige samenstelling tot 1933 te handha ven als wanneer de nieuwe wijze van verkie zing provinciegewijs in werking zal treden. De motie Doetinchem inzake meerdere concentratie der antl-revolutlonnalre pers werd aan het Centraal-Comité ter bestudee ring overgegeven. De deputatenvcrgaderlng werd met gezang en dankgebed besloten. Bij het uiteengaan zong men den voorzit ter Dr. H. Colijn een zegebede toe. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. AGENDA, VRIJDAG 10 APRIL Stadsschouwburg; Abonnementsvoorstelling 2de serie. ,De zilveren bruiloft". 8 uur. Schouwburg Jansweg; „Bandenpech'' (no. 6 van het abonnement). 8.15 uur. Restaurant Brinkmann:Openbare vergade ring van den Vrijheidsbond. 8 uur. Koudenhom 24: N.V. Electr. Luxebrood fabriek De Zeeuw; aandeelhoudersverg. 8 u. Palace: „Ich glaub' nle mehr an eine frau" Tooneel: The Damurs. 8.15 uur. Luxor Theater: „De bliksemtrein" en „De geheimzinnige Clsko-Kid". Tooneel; 2 Aca- thans. 8.15 uur. Rembrandt Theater; „Wien, du Stadt de? Lieder." Tooneel: Tibor Comp. 7 en 9.15 uur. Veis en; Raadsvergadering 7 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Firma C. G. Loomeyer en Zn., Barteljorls- straat 11, tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793 ZATERDAG 11 APRIL Schouwburg Jansweg: Kindermiddag Avro- Actie-comilé. 3—5 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN P. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15f tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34;: tel. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 193 tel. 12711,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5