Hef woord is aan... Een Zondagsritje. Hel Belangrijkste. 48e Jaargang No. 14662 Verschiint dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 14 April 1931 HAARLEM S DAGBLAD E^oPaEWRTPe™oMM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER H^,„, ROBERT peereboom. ABONNEMENTEN ;per week f 0.2754, met Geïllustreerd Zondagsblad 0-32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 13.37lA. Franco per post door Nederland f 3.37]A- Losse nummer» /0.06. Geïll. Zondagsblad per 3 maanden f 0-57J4. franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regel» ƒ1.75. elke regel meer 0.35. Reclames f 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regel» 0.60. elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onxc Groentje» (iedcrcn dag) 13 regels f 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend 4 contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f600.-, Verlies van Hand, Voet o! Oeg 1400.-, Duim 1250.-, Wijsvinger 1150.-. Elke andere vinger 150.-. Arm- ol Beenbreuk 1100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAARLEM, 14 April. Spaansche crisis. Dé uitslag van de gemeenteraadsverkiezin gen in Spanje, voorzoover bekend, heeft een nieuwe crisis in dit land doen ontstaan. Dit maal schijnt liet koningschap, althans het koningschap van Don Alfonso, werkelijk aan een zijden draad te hangen, en de mogelijk heid is zelfs niet uitgesloten dat die draad yandaag of morgen al breekt. Maar een Spaansche crisis is een vreemde Baak. Men moet voorzichtig zijn met conclu sies te trekken uit de feiten. Zelfs de repu- blikeinsche overwinning in 40 van de 50 steden, zelfs hun groote triomf in de voor naamste centra des lands, Madrid en Barce lona, zou nog onvoldoende kunnen, blijken als de uitslagen in de plattelandsgemeenten een meerderheid-over^de-geheele-linie voor de monarchisten mochten opleveren. Het interview van een vertegenwoordiger van de London General Press met den repu- blikeinschen leider Alcala Zamora, dat wij vandaag pubMoeeren, werpt wel een bijzonder licht op het gansche geval. Er blijkt ten eerste Uit, dat Zaïmora's strijd veeleer tegen de per soon des konings dan tegen de monarchie i is gericht. Zamora legt er bijzonder den na druk op dat koning Alfonso xm steeds de werkelijke dictator van Spanje is-geweest en niet Primo de Rivera of diens opvolgers generaal Berenguer en generaal Aznar. In dit blad is in de laatste jaren bij herhaling dat punt in het licht gesteld. De koning is, al die paren lang, Spanje's sterke man geweest Handiglijk heeft hij anderen als schijn- dictators laten optreden en daarmee het schrikkelijke anachronisme van de absolute monarchie in de schaduw gehouden. De concentratie van het verzet o<p zijn persoon geeft hem evenwel nu de kans, zijn dynastie te redden. Als de republikeinen in meerderheid eigenlijk alleen „anbi-Alfonsis- ten" zijn, om het zoo maar te noemen, zou de koning een goede kans maken om afstand te doen ten voordeele van zijn derden zoon, prins Juan, en de monarchie daarmee te redden. Zij het dan dat zij tot constitu- tioneele vorm voorzoover ooit iets in Spanje constitutioneel kan zijn teruggebracht zou worden. Het schijnt zelfs niet mogelijk dat de koning steeds op deze ontwikkeling van zaken heeft aangestuurd, en dat hij persoon lijk zeer tevreden zal zijn als hij dit ten slotte bereiken mocht. Het zou zelfs niet on denkbaar schijnen gezien de merkwaardi ge manoeuvres die men in Spanje toepast dat Alcala Zamora, ex-monarchist, dit spel lichtelijk heeft meegespeeld. Maar dat zijn j maar veronderstellingen. In zuiver Spaanschen stijl heeft Zamora alvast maar verteld dat hij van plan is ge weld te gaan gebruiken. In andere landen plegen staatsgrepen zooveel mogelijk, stiekum voorbereid te worden. In Spanje niet. Daar schreeuwt men vooruit van de daken hetgeen men van plan is, en begint gewoonlijk te vroeg d.w.z. voor de boel goed en wel klaar is. De gevolgen van dit stelsel blijven niet uit. Tot dusver zijn die gevalletjes allemaal met een sisser afgeloo- pen, en bloedvergieten is vrijwel geheel ver meden. Zoodat Alcala Zamora's aankondi ging van gewelddadigheden ook wel weer met gelijkmoedigheid ontvangen zal zijn. Volgens de laatste berichten is alles nog erg rustig. De republikeinen zijn rustig, de regoering is rustig, de koning blijft omzicht* baar en als iemand op straat „Leve de repu bliek!" roept vindt de politie het blijkbaar ook best. Wat kan de politie trouwens anders doen, zoolang de republikeinen schijnen te winnen en de koning rustig schijnt door te regeeren? „Het is allemaal schijn", zal de commissaris tegen zijn dienders zeggen, „dus wij wachten nog maar wat af, jongens Als ze willen gaan vechten zetten ze het wel weer vooruit in de krant, en dan lees ik het bij- tijds en licht jullie wel in, wie nou eigenlijk de baas is". Niet zonder humor lijken de opmerkingen van den heer Alcala Zamora over zichzelf. „Als het wat goeds worden wil", zegt hij, „moeten menschen als ik aan het hoofd staan, en wij hebben al vooruit afgesproken dat mijn partij het premierschap krijgt". Dit bewijst dat Mussolini in Spanje school heeft gemaakt ook bij de republikeinen. De hoofd toon van het interview is eigenlijk: „Alfonso moet er nu maar mee uitscheiden en mijn beurt is gekomen. Nu word ik de baas!" Het buitenland, een beetje ongeloovig geworden ten aanzien van Spaansche régimes, zal hier allicht een lichtje van een republikeinsche, of wellicht constitutioneel-monarchistische dic tatuur aan ruiken. Prins Juan is jong en onervaren, de heer Alcala Zamora liet tegen deel. Het laatste bericht uit Spanje meldt nu, dat in de steden de republikeinen zoo onge veer een meerderheid van 60 pet. hebben be haald. De plattelands-resultaten zouden de schaal dus nog best kunnen doen doorslaan naar de andere zijde. Ook is de houding van het leger niet erg duidelijk, en het leger is in Spanje tot dusver steeds de beslissende factor gebleken. Van groot enthousiasme voor de democratie zijn er vooralsnog geen teeke nen. Blijkbaar zitten op dit moment nog alle mogelijkheden in den toestand. En de zwijg zaamheid van den koning zou veel kunnen verbergen Al hangt zijn persoonlijk bewind nu aan een zijden draad. R. P. HET MOORDPROCES TE DüSSELDORF. KUERTEN'S VERDER VERHOOR. De verslaggever der Ullsteinbladen, die naar Dusseldorp is gezonden om het proces- Kürten bij te wonen, vertelt in zijn eerste telegram dat Peter Kürten vroom is gewor den. Hij zit in zijn cel met de bijbel op zijn knieën. Deze gevangenis bestaat uit één enkel ver trek, namelijk een gewezen wasdfrhok van de kazerne, aldus de N.R.C. Peter Kürten, die over een zeer scherp ge heugen beschikt, heeft tijdens het vooraf gaande onderzoek vaak zelf het bewijs ge leverd de een of andere misdaad te hebben gepleegd; als men hem niet wilde gelooven vertelde hij zooveel bijzonderheden, dat de rechter ten slotte wel moest inzien met den schuldige te doen te hebben. Hij zelf beweert wel meer dan 25 moorden of pogingen tot moord gepleegd te hebben. Hij heeft zich echter slechts wegens 9 moorden en 7 pogingen tot moord te ver antwoorden. De deskundigen die Kürten hebben onder zocht, zijn tot de conclusie gekomen, dat hij toerekenbaar is. Zijn verdediger zal vermoe delijk trachten hem te redden door er op te wijzen, dat Kürten, wiens vader een dronk aard was, erfelijk belast is. Kürten heeft overigens meer dan twintig jaar van zijn leven in de gevangenis doorgebracht. Eerst dacht men, dat het proces twee weken zou duren, doch het schijnt, dat het wel een maand zal worden. Gezien de wijze waarop Kürten zich tot nu toe heeft gedragen, kan men nog steeds niet zeggen, of hij de bekenténiissen, die hij heeft afgelegd, zal handhaven of intrekken en of hij nieuwe schanddaden zal mede- deelen. Na voorlezing van de acte van beschuldi ging door voorzitter dr. Rase, worden de deskundigen beëedigd. Op verzoek van den voorzitter verklaart beklaagde zich met zachte stem bereid ver klaringen af te leggen Met vele onderbrekingen verhaalt hij van zijn troostelooze jeugd. Zijn vader was een dronkaard en hij zelf was, daar hij het thuis niet kon uithouden, .op achtjarigen leeftijd van huis weggeloopen en verscheidene weken uitgebleven. Hij werd toen door de politie opgepakt. Hij heeft tot zijn veertiende jaar de school bezocht. Daarna is hij in de fabriek waar zijn vader werkzaam was, leerjongen geworden. Omstreeks 1895 zijn zijn ouders naar Dusseldorp verhuisd. In 1899 is hij voor het eerst wegens verduistering gestraft. Kürten maakt verder herhaaldelijk gewag van zijn huiselijke omstandigheden. Hij zegt dat zijn vader hem dikwijls mishandeld heeft en hem daardoor dwong vele nachten op straat door te brengen. Toen hem een keer geld werd toevertrouwd, heeft hij van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Hij werd echter gepakt en twee maanden opgesloten. In April 1913 traden voor het eerst zijn moorddadige neigingen aan den dag. Toen hij te Dusseldorp een huis was binnenge-- drongen om daar een diefstal te plegen, vond hij een veertien-jarig meisje. Hij wurg de het en maakte zich uit de voeten. Kürten beweert voorts, dat hij in de ge vangenissen en tuchthuizen vaak is mishan deld en deze folteringen hadden eerst de gevoelens bij hem opgewekt, die later bij de moorden tot uiting zijn gekomen. Toen Kürten zich over de beweegredenen van zijn misdadige handelingen nader wilde uiten, stelde het O. M. voor dit met gesloten deuren toe te staan. De verdediger protesteerde. De rechtbank trok zich ter beraadslaging terug en deelde daarna mede, dat het publiek zich niet behoefde te verwijderen, doch Kürten mocht niet in bijzonderheden treden bij het ophalen van zijn daden. Uitvoerig sprak Kuerten over zijn straffen in de Pruisische gevangenissen, met opslui ting in donkere cellen van Kerstmis tot Paschen, insluiting in zware kettingen, slech te kribben en hongerstraffen. In de twee-en- twintig jaren, die hij in totaal in gevangenis en tuchthuis had doorgebracht, was hij veer tig maal gestraft wegens disciplinaire ver grijpen. Nadat Kuerten verschillende door hem ge pleegde moordaanslagen had geschilderd verklaarde hij, dat zijn aard hem steeds weer tot dergelijke daden bewoog. Wegens eenige groote diefstallen was hij als recidivist tot zware tuchthuisstraffen veroordeeld, die wegens nieuwe wandaden verlengd werden. In April 1931 kwam hij uit de gevangenis en trouwde met zijn tegenwoordige vrouw. Hij kreeg werk als metaalarbeider, deed actief mee in zijn vakbond en leefde eenigen tijd eenigszins tevreden. Niettemin had hij in middels verscheidene malen kennis met meisjes gemaakt, die hij mishandelde en trachtte te wurgen. Te beginnen met het jaar 1928 hoopen zich zijn gruweldaden op, overvallen, moorden en brandstichtingen. Kuerten schildert den moordaanslag op vrouw Kuhn in 1929 te Ger- resheim. Met een schaar, die hij voor dit doel van huis had meegenomen, had hij vrouw Kuhn gestoken. Kuerten beschrijft vervolgens de verschil lende door hem in het begin van 1929 ge pleegde moorden. Hij had het 8-jarig school meisje Rosa Ohliger op straat getroffen en het met een schaar vermoord. Het lijkje had hij met petroleum begoten en deze aange stoken. Vier dagen later had Kuerten den machi nist Rudolph Scheer door tien messteken in het gezicht, een aan de slaap en vijf in den rug vermoord. Ook de 22-jarige dienstbode Maria Hahn. had hij, gedreven door den zelf den drang, vermoord door talrijke steken in hoofd, hals en borst. Kuerten bekende voorts in den nacht van 21 Augustus 1929 in een Sanial Dubay: Het l" niet uitgemaakt of de Vrouw tot sterker liefde in staat is dan de Man maar het is absoluut zeker dat zij er meer ver stand van heeft. (Bij Smilde in Drente is een auto te water gereden met vier pas sagiers, die allen zijn ver dronken). Duizenden in heel den lande Hebben zooals zij gedaan, Op den lenteblijen Zondag Zijn zij vroolijk uitgegaan. Even op een autotochtje, Voor het eten weer terug, Wat is afstand tegenwoordig, Met een auto gaat het vlug. Het was Zondag, het was lente, Zorgen even van de baan; In de zonnig vrije blijheid Was het goed om te bestaan. Zoemend bromde de machine, Zij genoten van hun rust, Lentezon en autorijden Maken 't leven tot een lust. *t Vroolijk Zondagsch autoritje Als verstrooiing zoo begeerd, Werd voor deze vier de reize Waarvan niemand wederkeert. P. GASUS. half uur tijds niet minder dan drie menschen te hebben aangevallen en zwaar verwond. Drie dagen later vermoordde hij de 6-jarige Gertrud Hamacher en de 14-jarige Louise Lenzen. Op 25 Augustus trachtte hij de 22- jarige Gertrud Schulte te vermoorden. Het meisje dankt haar leven slechts aan het feit, dat hij gestoord werd door voorbij gangers. Toen trad een onderbreking in van ongeveer vier weken. Op 30 September wa pende Kuerten zich voor de eerste maal met een hamer. Dien avond was hij gaan wande len met de 32 jarige Ida Reuter. Plotseling had hij haar overvallen en 13 krachtige sla gen met den hamer op het hoofd gegeven, zoodat zij korten tijd later stierf. Op 11 Oc tober had hij de 22-jarige Elisabeth Roerrier eveneens met hamerslagen gedood. Kuerten schilderde nog eenige moordaanslagen en verhaalde tenslotte uitvoerig den moord op de 51/2 jaar oude Gertrud Albermann. Aan gezien de beklaagde verklaarde uitgeput te zijn en het proces niet meer te kunnen vol gen, werd de zitting verdaagd tot morgen ochtend. DE WERKVERSCHAFFINGEN. VERDAGING VAN HET VOORSTEL DOOR DEN RAAD? B. en W. van Haarlem hebben op de agen da van de raadszitting van a.s. Woensdag middag het voorstel geplaatst over de uit zending van Haarlemsche werkloozen naar de rijkswerkverschaffing te Giethoorn, de bestendiging van de gemeentelijke werkver schaffing te Castricum en de aanvaarding van de rijkssteunregeling voor werkloozen. Naar wij vernemen is er veel kans, dat uit den raad stemmen zullen opgaan om dit voorstel nog een zitting aan te houden. De commissie voor de werkloosheidsbestrijding uit den raad is, naar men ons mededeelde, niet gehoord. Er zijn raadsleden die daarop alsnog prijs stellen. Bovendien wordt de tijd van bestudeering van dit voorstel voor de raadsleden (het voorstel is pas Zaterdag avond verschenen) kort geacht. Als er een zitting over heen gaat, zou er gelegenheid zijn voor de werklieden-afgevaardigden om met hun vakorganisaties te overleggen. Nu ontbreekt de tijd daartoe. Wel kunnen wij reeds zeggen, dat het voorstel van B. en W. in arbeiderskringen ongunstig ontvangen is, zoodat critiek van die zijde te verwachten is. BRAND IN EEN BIOSCOOP TE MEPPEL. „lm Westen nichts Neues" vernietigd. EEN PANIEK ONTSTAAN. Maandagavond is te Meppel, naar de Tel. meldt, de film „lm Westen nichts Neu:s" in brand gevlogen en geheel vernield. Het pu bliek vluchtte in paniekstemming. Het was de laatste voorstelling en de schouwburgzaal „Ogterop" was geheel bezet. Te half 10 vloog plotseling de in de machine staande rol in brand, waarbij het vuur zich direct mededeelde aan de overige rollen, wel ke in een kist in de cabine stonden. Een pa niek ontstond en elkaar duwend en trappend trachtte men de zaal te verlaten. De tooneelknecht gaf inmiddels reeds wa ter en mocht het genoegen smaken den brand te beperken tot de cabine en het plafond van het balcon. De brandweer was eveneens oogen- blikkelijk met veel materiaal ter plaatse als mede gemeente- en rijkspolitie benevens vele autoriteiten. De zaal leverde een chaos op van omvergeworpen stoelen en tafels, water en kalk. Tijdens de paniek sloeg een zekere B. v. Esselbrugge door een ruit en werd daarbij gewond. De voorstelling van hedenavond zal niet doorgaan. Een gelukkige omstandigheid is, dat de cabine op het balcon in plaats van op het tooneel was opgesteld. DE „STATENDAM" VLOT GEKOMEN. Met hulp van acht sleepbooten REIS NAAR NEW-YORK VOORTGEZET. Reuter meldt uit Londen, dat de „Staten dam" Maandagavond vlot is gekomen met behulp van acht sleepbooten. Het schip zal, volgens het telegram, zich naar Southamp ton begeven om nagezien te worden voor de reis wordt voortgezet. Tweehonderd ton drinkwater was over boord gegooid teneinde het schip vlot te krij gen. Naderhand is de hoeveelheid per boot uit Southampton weer aangevuld. Na een onderzoek door de officieren werd in een vergadering in de kapitelnskajuit be sloten, de reis naar New York zoo spoedig mogelijk voort te zetten. Men verwachtte, dat men voor middernacht nog zou kunnen ver trekken. Toen de passagiers vernamen, dat de reis geen vertraging zou ondervinden, werd een dansfeest gehouden. De „Statendam" heeft tegen 11 uur de reis voortgezet. PLAATSEN VAN EEN APOTHE KER OP DE „STOPLIJST". PHARMACEUTISCH TUCHTRECHT BESTAAT NIET Ter toelichting van het arrest van het Hof te Amsterdam over het plaatsen op de „stop- lijst" van den heer J. W. Florijn, apotheker te Haarlem, door de Pharmaceutische veree- niging vermelden wij nog dat de Vereeniging tot Behartiging van Pharmaceutische Han delsbelangen meende, dat heer F., een specia lité afkomstig van een harer leden-fabrikan ten, beneden den vastgestelden prijs had ver kocht. De heer Florijn voerde aan, dat dit buiten zijn schuld was geschied, omdat het artikel kort tevoren, terwijl hij ongesteld was, in prijs was verhoogd. Niettemin legde de Vereeniging den heer F. een boete op en dreigde met plaatsing op de stoplijst, zoo hij die niet betaalde. De heer F., die geen lid is der vereeniging weigerde betaling der opge legde boete. De vereeniging voerde haar drei- gemen uit en plaatste hem op de stoplijst, waarmede zij het den heer F. practisch on mogelijk maakte, de artikelen, die hij krach tens wettelijk voorschrift in zijn apotheek voorradig moet hebben, te betrekken. Tegen deze handelwijze kwam de heer F. eerst op in kort geding voor den president der rechtbank alhier, die hem gelijk gaf en de vereeniging beval, den heer F. van de stop lijst af te voeren, totdat ten principale over deze zaak zou zijn beslist. Vervolgens maakte de heer F. de zaak aanhangig bij de rehtbank en vorderde o.m., dat de plaatsing op de stoplijst onrechtmatig zou worden verklaard. Deze vordering werd toegewezen en het von nis in appèl, zij het op grond van eenigszins andere argumentatie, bevestigd. Het Hof overwoog o.a., dat in dit geval dat overigens vaak voorkomt de plaatsing op de stoplijst geen zelfstandige maatregel in een economischen strijd was, maar dat ze was geschied, omdat de heer F. niet wilde voldoen aan de onrechtmatige heffing der boete. Wordt zulk een plaatsing op de stop lijst geldig verklaard, dan zou dit, zoo oor deelde het Hof, gelijk staan met het feitelijk geldig verklaren van de boete-heffing. Tot het uitoefenen van een pharmaceutisch tuchtrecht, gelijk zij dat wenscht, mist de vereeniging ten eenenmale het recht, daar op dit punt een wettelijke regeling als die betreffende het medisch tuchtrecht, niet be staat. FORD, AMSTERDAM EN ROTTERDAM. TOCH NOG GEEN BESLISSING? De beslissing of de Fordfabrieken te Rot terdam of Amsterdam zullen worden ge vestigd, is, volgens een mededeeling van het Rotterdamsch-Nieuwsblad, eerst half Mei te verwachten. Naar het blad voorts meldt, zal de ma nager van de fabmrieken in Amerika over komen om de kwestie nader onder oogen te zien en de eindbeslissing te nemen. Volgens dit Rotterdamsche blad zou de definitieve plaats voor de Nederlandsche Fordfabriek dus nog steeds niet bepaald zijn. DE AANSLAG OP HET SOVJET GEZANTSCHAP TE WARSCHAU. ERDACHTE TOT TIEN JAAR EROORDEELD WARSCHAU, 13 April. (V. D.) De Recht bank te Warschau heeft vandaag den be klaagde Polanski. die er van beschuldigd werd den verijdelden bomaanslag op het Gezantschap van Sovjet-Rusland te Warschau te hebben gepleegd, tot tien jaar zware kerkerstraf veroordeeld. De Officier van Justitie oefende in zijn re quisitoir scherpe critiek uit op de daad van beklaagde en wees op de buitengewoon ern stige diplomatieke verwikkelingen, die het gevolg hadden kunnen zijn van het geluk ken van den aanslag op het gezantschap. Hij eischte de maximumstraf, nl. 12 jaar ker ker. De toestand in Spanje na de gemeenteraads verkiezingen. Zal de koning moeten af treden? (3e blad, le pag.). De statendam" weer vlot (le blad, le pag.). Het proces tegen Peter Kuerten. (le blad, le pag.)' De werkverschaffingen. Verdaging van het voorstel door den raad? (le blad, le pag.), ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Spaansche crisis. (le blad, le pag.) f A DE TOEKOMST VAN SPANJE. Alcala Zamorade vroegere minis ter en thans de leider van de Spaansche republikeinen, die bij de jongste ver kiezingen in Spanje voor de gemeente raden zulk een groote overwinning hebben behaald, vertelt elders in dit nummer in een interview met den vertegenwoordiger van de London General Press, op de eerste pagina van het derde blad, over zijn plannen voor de toekomst in Spanje en beantwoordt daarin de vraag, waarom hij de zijde der monarchisten verliet. Wij bevelen dit artikel in de bijzondere aandacht onzer lezers aan, daar het ons een blik gunt in de geestesgesteldheid van het huidige Spanje, dat thans zulke veclr bewogen dagen doormaakt. L V A. Heeroma, Oud-Commissaris van Politie te Amsterdam)Uit den strijd tegen de misdaad: De deurwaarder en dc Sovjet. (2e blad. le pag.) J. C. E.: Langs de StraatPepermunt. (2e blad, 2e pag.) (Laatste berichten 2e pagina le blad.) DE BONTDIEFSTAL TE AMSTERDAM. WEER EEN DIEF TE HAARLEM AANGEHOUDEN. In den nacht van 16 op 17 December heeft er in een magazijn te Amsterdam een groote diefstal plaats gehad. Eén der daders is sindsdien aangehouden. Thans is door dc recherche alhier aangehouden een 55-jarige man. In diens woning werden in beslag ge nomen acht bonten en twee bontmantels, van deze inbraak afkomstig. Verdacht van heling der gestolen goederen is ook nog pro ces-verbaal opgemaakt tegen een 61-jarlgc vrouw, eveneens alhier wonende. Te haren huize werden in beslag genomen een bont vel, een bontkraag, een kinderoverjasje, twee coupons voeringstof en vier paar sok ken. Ten huize van zes andere personen alhier hebben ook in verband met dezen diefstal inbeslagnemingen van een groot aantal goe deren plaats gehad. RAADSVERKIEZINGEN TE HEEMSTEDE. CAND1DATEN LIBERALE STAATSPARTIJ. De Afdeeling Heemstede van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond hield een zeer druk bezochte vergadering in Hotel van Ree, waarin de candldaatstelllng plaats had voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. De candidatuur van Mevr. van Dam-Cohen is ingetrokken, aangezien deze dame, na in gewonnen advies nog niet verkiesbaar bleek. De uitslag was als volgt: 1. H. M. van Uncn. 2. S. Rljkes. 3. Mevr A. Venhuizen. 4. Ir. y. C. W. Ilerwcyer. 5. Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink. 6- W. F. Selle, 7. A. Burman. 8. L. E. Posthumus. Door de leden werden aan de zittende Raadsleden talrijke vragen gesteld over de gemeentepolitiek. Daarna sloot de voorzitter met een krachtige opwekking voor dc a.s. verkiezingen deze vergadering. DE EERSTE BETALENDE LrCIITPASSAGIER NAAR INDIë. Met het op 16 April van Schiphol vertrek kende Indlë-vllegtulg, de P.HA.E.Z., zal mee gaan als passagier de heer Duppen uit Zutphen. Hij is de eerste betalende passa gier Nederland—Indic. Uit Indië werd de vlucht reeds meegemaakt door den Ameri kaan Curtlss.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1