HEEMSTEDE VELSEN BLOEMENDAAL SANTPOORT BEVERWIJK HAARLEMMERMEER HILLECOM BENNEBROEK IJMUIDEN PREDIKBEURTEN. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. Donderdagavond hield de Vrijzinnig-Demo cratische Bond, afdeeling Haarlem een pro- paganda-vergadering in De Oude Beuk. Mr. L. G. van Dam uit Haarlem trad als spreker op over de splitsing in het onderwijs, het radio-onrecht, nationale ontwapening en het middenstand-vraagstuk. Van de grootste beteekenis is het vraag stuk der nationale eenheid, dat de grond slag is voor goed functionneeren van den Volkenbond. Die eenheid is ver te zoeken. We hebben een kunstmatige versplintering in sterke mate op het onderwijsterrein. De openbare volksschool wordt bedreigd door het bijzonder onderwijs. Bij de invoering der onderwijspacificatie heeft men zich het heel anders voorgesteld. Want die bizondere school is tot splijtzwam geworden. Het ideaal van de openbare school, alle kinderen, van we'ke richting ook op één school wordt gedood door de toenemende versplintering. Vrijzinnig Democraten strijden tegen die versplintering. Het vraagstuk van den radioomroep is de tweede oorzaak van verdeeldheid. De alge- meene omroep was goed, hij verzorgde tot ieders tevredenheid de uitzending van muziek kunst, amusement. Zoodra echter de politiek in den slechten sin erbij kwam. werd de splitsing op dit ge bied tot een feit. De Vrijzinnig Democraten hebben zich tot taak gesteld die versDlintering tegen te gaan. De andere partijen, hoe goed misscnien ook, verscherpen kunstmatig de grenzen tusschen hen. Spreker illustreerde dit met een voorbeeld van het georganiseerd overleg tusschen werk gevers en werknemers. Wij. wenschen eenheid in ons volk. En instandhouding van ons volk. En daarom, omdat bewapening kan leiden tot vernietiging van ons volk, willen de Vrij zinnig-Democraten nationale ontwapening. De moderne oorlog bracht ons de meest verfijnde verdelgingsmiddelen om de gansche militaire en burgerbevolking te vernietigen. Spr. schilderde de verschrikkingen van een eerstkomenden gasaanval per vliegtuig, waartegen theoretisch misschien iets te doen !s maar practisch niets. Onze Nederlandsche weermacht is waarde loos. Een betere, voldoende weermacht is ech ter veel te duur. Het geweten van de massa wordt bovendien geschokt door het zinne- looze uitmoorden, wat de moderne oorlog is. De Vrijzinnig-Democraten zeggen, dat het recht gehandhaafd moet worden door interna tionale rechtspraak en niet met 't heidensche middel vah oorlog. Een gewonnen oorlog ten koste van de beste krachten van het volk. Is tenslotte de ondergang van dit volk. Onze weermacht dient tot bewaren van de neutraliteit, niet tot bestrijding van andere volken, zegt men. Zooals 1914 heeft bewezen. Maar ze vergeten dat sinds 1914 veel ver anderd is. Dat er een Volkenbond is gekomen waardoor een aanvaller automatisch de vijand wordt van alle andere aangesloten landen. Ons recht op neutraliteit hebben we prijs gegeven door toetreding tot den Volkenbond. Men meent dat nationale ontwapening in strijd zou zijn met het Volkenbondspact. Maar toen het door het verdrag van Ver sailles ontwapende Duitschland zich tot den Volkenbond wendde om te worden toege laten, toen werd het ontvangen. Ook ont wapende landen zijn welkom. De vrede is slechts te bereiken door ontwapening. En dat willen de Vrijzinnig Democraten. Vervolgens sprak Mr. Van Dam over het Middenstandsvraagstuk. Men moet open oog hebben voor verschillende nieuwigheden van socialen aard. De volkswelvaart zal er mede gebaat zijn. De arbeidersklasse heeft zich een positie veroverd, die wel voor verbetering vat baar is, maar toch redelijk is te noemen. Een klasse van economisch zwakkeren is echter ontstaan, die de vrijzinnig-democraten moeten steunen en dat is de Middenstand die in het gedrang komt. Dr. Kuyper noemde hem de „kern van onze Maatschappij". Hiervoor wordt weinig gedaan. Men moet het overlaten aan het vrij spel der econo mische krachten, wordt gezegd, maar dat is vrijwel onmogelijk. In Nederland zijn veel winkels, wat spreker aantoonde met vele vergelijkende cijfers voor Nederland en andere landen. De socialisten willen overheidsinmenging, waardoor echter het particulier initiatief ge dood wor dt.De liberalen wllllen vrij laten concurreeren, maar hierbij gaan de minst kapitaalkrachtigen te gronde. De vrijzinnig democraten echter willlen krachtigen steun aan allen, bijv. gemakkelijk middenstands- crediet, behoorlijke opleiding van den win kelier, en bescherming van hem tegen cartel en trust, tegengaan van gemeentewinkel, en bestrijding van de oneerlijke concurrentie. Deze middelen kunnen de grondslag zijn voor een krachtiger middenstandspolitiek. Dit gaat over den winkelier. Een andere middenstander handelsagenten -reiziger is nog vrijwel rechteloos. Een behoorlijke wetgeving op dit terrein ontbreekt geheel.. De Vrijzinnig-Democraten moeten daartegen stelling kiezen. Bij de verkiezingen kunnen de kiezers dus richting geven aan de te voeren politiek. De Vrijzinnig-Democraten in de Provinciale Staten hebben veel goed gedaan op gebied van volksondèrwijs, wegen enz. Spr. wekte de aanwezigen derhalve op hun stem op de Vrijzinnig-Democratische partij uit te brengen. Hij waarschuwde sterk tegen de dwerg-partijtjes. Hun aantal stemmen is te gering voor een zetel, en deze stemmen zijn dus weggegooid. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan eenig gebruik werd ge maakt. ARBEIDERSVERTEGENWOORDIGERS BIJ DE HOOGOVENS EN DE M.E.K.O.G. Twee jaar geleden werd aan het hoog- ovenbedrijf de vertegenwoordiging van ar beiders aan het hoogovenbedrijf ingesteld waar later de Mekog bij betrokken werd. Deze arbeldersvertegenwoordiging bestaat momenteel uit 6 R.K. georganiseerde en IC modern georganiseerde arbeiders. Op 21 en 22 April zullen de verkiezingen plaats hebben van 16 arbeidersafgevaardig den. De verkiezing geschiedt bij evenredige ver» tegenwoordiging met lijsten, zoodat bij een vacature de opvolger automatisch aangewezen yordt. VRIJDAG 17 APRIL 1931 CONCERT St. CAECUIA- De R.K. Harmonievereeniging geeft ter gelegenheid van haar 12 1 2 jarig bestaan Zondag 19 April een jubileumuitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw, onder leiding van haar directeur, den heer P. N. Joosten. De dames-tooneelvereeniging „Opwaarts" verleent haar medewerking met een tooneel- spel in twee bedrijven van Gerard Nielen: „Het Lokaas". VERGADERING S. D. A. P. Donderdagavond hield de afd. Bloemendaal van de S. D. A. P. een openbare verg. in Rust hoek, waar de heer C. Thomassen, lid der Prov. Staten, een rede hield over de komende Provinciale Statenverkiezing. De geringe belangstelling voor de Prov. Staten aldus spr., heeft een geschiedkundigen oorsprong. Tijdens de Republiek 'waren de Staten oppermachtig. Na 1795 kwam in Hol land onder Franschen druk het streven naar centralisatie. Deze eenheidsgedachte werkte ook na den Franschen tijd na, de un'tari-sen bleven overwinnaar en in het Koninkrijk vie len den Staten weinig bevoegdheden ten deT en haar taak bleef zoo goed als beperkt tot de waterschappen. Tientallen jaren, heeft het geduurd voor haar eenige meerdere bevoegd heden werden toegekend. Tegenwoordig is de toestand zoo, dat de Staten zoowat alles kunnen doen onder voorbehoud van goedkeu ring der Regeering. Wat de Staten doen, hangt dus voorname lijk van haar inzicht af, hoe ver haar taak gaat. Noord-Holland heeft van alle andere de leiding door het democratisch inzicht der Staten en haar invloed is een vrucht der de mocratie. Door de wet is de veiple°ing der krankzinnigen aan de Staten als taak opge legd. Noord-Holland is de eenige provincie, die eigen gestichten heeft gebouwd, die toonbeel den zijn, van wat ze moeten zijn. Dit is, wan- commercieel belang ontbreekt, alleen mogelijk in overheldsbeheer. Verder bespreekt de heer Thomassen de waterschapszaken en de bemoeiing der Pro vincie in zake nijverheidsonderwijs, onderwijs aan blinden, doofstommen, openluchtscholen voor pré-tuberculozen, schoolartsen enz. De gemeenten moeten in deze het initiatief ne men; de provincie steunt. Spreker geeft een uitgebreid overzicht over het ontstaan van het provinciaal wegenplan, waarvoor eerst 25, nu 37 1/2 millioen is uitge trokken. Als inkomsten mag de provincie slechts op- ce'v'ti heffen. Een volgend punt is het Kanalenplan. Dan heeft de provincie zich bemoeid met de uitbreiding van het duinbezit, de Heilgcër bosschen en het Gooische reservaat. In al deze zaken gaat volgens spr. de groote stuw kracht uit van de S. D. A. P. Democratie is voor spr. hoofdzaak, de tegenstelling op poli tiek gebied zit niet in godsdienst, maar of men vooruit wil.Op het betrekkelijk klein ge bied der Staten zijn de S .D. en andere demo craten d.e beste leidslieden, omdat zij het heil der provincie het best bevorderen, (applaus) Hierop werd een politiek schimmenspel in 42 tafereelen vertoond door den heer A. W. de Tello. Karei de Groote daalt af naar de Aarde en reist via Nijmegen, Leiden, Heemstede, Haar lem naar Bloemendaal waar hij zich ergert aan den spoorwegovergang bij de Kleverlaan, den toegang tot den Zeeweg en het vele prik keldraad. Via Helder en de Veluwe gaat de groote keizer terug na kennismaking met de de idealen van het socialisme. De heer Thijse sprak een woord van dank en wekte op om op 22 April op de S. D. A. P. te stemmen. Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Hoffschlag, L. v. Dalelaan 18, Haarlem, een vulpotlood; een dameshandschoen en een rugzak. T. Natterer, Hooge Duin- en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een kinderkarretje; Voskuijl, Grenslaan 8, Aerdenhout, een vulpenhouder; A. de Vries, Kinheimweg 51 Bloemendaal, een jongens- overjas; B. Dekker, Zomerzorgerlaan 4 Bloe mendaal, een geldstuk; N. J. Bersee, Hooge Duin en Daalscheweg 7 Bloemendaal, een foudraal van fototoestel; E. D. Gerrits, Zee straat 30 Zandvoort, een kinderbeursje; Schoorl, Brederodeweg 40 Bloemendaal, een damestasch met inhoud: A. Hillen, Bloemen- daalscheweg 97 Bloemendaal, een vulpen; P. Smid, Kerkplein 7 Bloemendaal, een medaille A.N.P.B.; W. Jansen Hendriks, van Twisk- plein 3 Haarlem, een jongensoverjas, en een rozenkrans; Kooij, Brederodeweg 27 Sant poort, een zilveren vulpotlood; aan den po litiepost Aerdenhout, een regenjas, en een roodbruin kindermutsje; aan het bureau van politie Overveen, een lederen muilkorf, twee sleuteltjes, een gymnastiekschoen. DEMONSTRATIE-PROEVEN. Onder auspiciën van de afdeeling Sant poort van Volksonderwijs demonstreerde onze plaatsgenoot, de heer W. C. v. d. Volkere, gisteravond in ,De Weyman" voor een vrij talrijk en uitermate dankbaar gehoor een aantal proeven met vloeibare lucht. De heer v. d. Volkere deed dat op een zoodanige wijze dat een ieder in de zaai hem volgen kon, zoo dat de aandacht tot het einde toe bleef. De heer v. d. Volkere -deelde o.m. mede, dat vloeibare lucht eigenlijk een „noodzakelijk kwaad" was. Men heeft het n.l. noodig om zuurstof te maken, welke zuurstof weer ge bruikt wordt, om autogenisch te kunnen las- schen. Nu kan men zuurstof niet uit de ge wone dampkringslucht halen, maar alleen uit vloeibare lucht. Deze vloeibare lucht verkrijgt men door eerst gewone lucht in buizen te persen tot een spanning van 150 atmos feer. Dan laat men deze lucht zich ontspan nen door ze door heel kleine gaatjes van een gummislang te laten uitstroomen. De zuur stof slaat dan neer als regen. Later vergast men deze vloeibare zuurstof weer en vangt ze op in tanks. Uit deze tanks wordt ze weer afgetapt in de bekende ijzeren flesschen. In 1817 werden de eerste proeven geno men om gassen vloeibaar te maken. Den lOen Juli 1908 gelukte het prof. Kamerlingh Onnes om het laatste permanente gas, helium, vloei baar te maken. Met de vloeibare lucht, welke de heer v. d. Volkere in thermosfiesschen bij zich had, heeft hij vele interessante proeven genomen. Hij heeft aangetoond, dat bij afgesloten vloei bare lucht direct een groote spanning ont staat, dat kwik en alcohol er in bevriezen, dat de affiniteit, d.i. de lust van 2 stoffen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. NA 10 UUR SLAAP NOG MOE. Overdag weer een dutje noodig. Iedereen weet wel wat er bedoeld wordt als men spreekt van het „Kruschen-gevoel". Welnu, hier volgt een typisch voorbeeld van een lijnrechte tegenstelling van dezen toe stand. Deze vrouw had namelijk voortdurend een gevoel van vermoeidheid. Uit haar brief kunt U lezen hoe het haar verging: „Ik ben 34 jaar en moeder van twee kleine jongens; uit den aard der zaak heb ik dus een erg druk leven. Zoolang ik me herinneren kan heb ik altijd geleden aan een gevoel van moeheid, 's Morgens voelde ik me te slap om op te staan, zelfs na 10 uur slaap. Dikwijls voelde ik me na het koffiedrinken weer zoo moe, dat ik drie of vier uur lang' ging slapen en al mijn werk 's avonds moest doen. Toen nam ik 14 dagen lang Kruschen Salts en ben dat gevoel van moeheid totaal kwijt geraakt. Ik voel me nu frisch en opgewekt en beter dan ik ooit geweest ben. Mevr. E. M. W. Millioenèn mannen en vrouwen over de g"- heele wereld nemen dagelijks Kruschen Salts niet omdat zij zich nu juist ziek voelen neen, maar omdat zij weten dat de khine da- gelijksche dosis Kruschen hen voortdurend fit en energiek houdt en hen inwendig be hoedt voor overtollige zuren.Menschen, die eiken morgen Kruschen Salts nemen, heb ben geen last van kwaaltjes als: hoofdpijn, hardlijvigheid, neerslachtigheid, duizeligheid, beslagen tong, onfrissche adem enz. En dit alles omdat zij inwendig vrij zijn van alle schadelijke stoffen. De dagelijksche dosis Kruschen Salts werkt zoodanig op lever, nie ren en ingewanden, dat alle overtollige en schadelijke stoffen geregeld verwijderd worden Indien U wilt genieten van een stralende gezondheid of opgewekte levenslust indien U hard wilt werken en daar plezier in hebben neem dan eens eiken dag Kruschen Salts. Millioenen menschen genieten van eiken dig, die hen gegeven is, én dit alleen dank zij „de kleine, dagelijksche dosis Kruschen". Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. om zich met elkaar te verbinden, verdwijnt bij deze lage temperaturen, zoodat hij zelfs natrium bij zoutzuur durfde doen, dat een goudvischje het eenigen tijd in vloeibare lucht met zijn temperatuur van ongeveer 200 gr. C. kon uithouden, dat de weerstand bij electriciteit verdwijnt enz. De eene proef was al interessanter dan de andere. Een krachtig applaus toonde aan, dat men den spreker niet alleen had kunnen volgen, maar dat men zijn talent ook wist te waar de er en. NATUURVRIENDENGROEP SANTPOORT— BLOEMENDAAL. Woensdag hieldbovengenoemde groep, ondërafdeeling van net Instituut voor Arbei dersontwikkeling, onder leiding van den heer H. van Herwerden, haar jaarvergadering. De jaarverslagen van- secretaris en penning- mëester werden goedgekeurd. Tot lid voor den Raad van Afgevaardigden werd benoemd de heer G. Mosterd en tot afgevaardigde naar den cursus van wandelleiders, welke van 18 Augustus op „Krikkenhaar" zal worden ge houden, de heer Wijnroze. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. Het zomerprogramma werd vastgesteld. Tochten zullen worden ge maakt naar de bollenvelden, Noordwijkerhout, naar de bloeiende Betuwe, verder de fiets tocht (Noordelijke route) aangegeven door den A-N.W.B., wandeling naar het terrein van de waterleiding, excursie naar de Hortus en A.J.C.-Museum, bezichtiging Oud-Haarlem, rondwandeling Amsterdam, etc. UITVOERING „KINDERGELUK" Woensdagavond gaf de Geheel-Onthouders Kinderclub „"Kindergeluk" in het Kennemer Theater een uitstekend geslaagde opvoering van liet kindertooneelspel met zang en dans „Greta's avontuur". De talrijke aanwezigen cis' zaal was uitverkocht hebben zeer genoten van het spel der vele jeugdige mede werkers en -werksters, die zich op kranige wijze van de hun opgelegde taak kweten. Er werd 'goed gezongen, keurig en met gx-oote vrijmoedigheid geacteerd en uitstekend ge danst. Kleeding, grime en tooneel-aankleeding waren goed verzorgd en een bijzonder woord van hulde daarvoor aan den leider den heer G. Berghuis, die alles met groote zorg voorbe reidde, is dan ook zeker gerechtvaardigd. Het publiek betuigde zijn ingenomenheid met het gebodene door een langdurig applaus. GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: tarwe (witte) f 5.50 a f 8, tarwe (roode) f 5.50 a f 8. rogge f 4 a 5, gerst (chevalier) f 5.75 a f 625, haver f 4.50 a f 6, duiveboonen f 11 af 13; groene erwten f 7 a f 8.50, karwij f 27 a f 28, geel mosterd f 13 a 20, Blauwmaanzaad f 29 a f 30, kanariezaad f 12 a f 14, alles per 100 kilogram. HAARLEMMERMEERPOLDER Bij de Donderdag in het Polderhuis te Hoofddorp gehouden verkiezing van Hoofd ingelanden van den Haarlemmermeerpolder, wegens periodieke aftreding van de heeren Joh. Lanser en J. H. J. v. d. Mortel, werden gekozen de heeren Joh. Lanser en W. G, Droog, terwijl in de vacature -W. J. van Gul pen werd gekozen de heer Mr. A. Deenik. DOOR EEN AUTO OVERREDEN Op den Ringdijk nabij den IJweg alhier be vond zich een 7-jarig knaapje, dat bij het naderen van een auto op het laatste oogenbl'k den weg nog wilde oversteken, waardoor het jongetje met het motorrijtuig in bots'ng kwam en er onder geraakte. Ernstig aan het hoofd verwond werd de kleine, die boven dien zijn rechterbeen b'eek gebroken te heb ben, opgenomen en naar de ouderlijke wo ning gebracht. Den autobestuurder, den heer H. treft geen schuld aan het ongeluk. OVER DEN KOP GESLAGEN Van een Donderdag op den Hoofdweg In Haarlemmermeer passeerende luxe-auto, sprong een band. Door de groote snelheid waarmede gereden werd, raakte de chauffeur door het geweldig heen en weder slingeren van de auto het stuur kwijt, met het- gevolg, dat de wagen in den waterkant terecht kwam en over den kop sloeg. De bestuurder en de twee inzittende heeren de gebroeders K. uit den Haag, kwamen er met eenige lichte kwetsuren af. De auto liep nogal averij op. CONCERT. Op Woensdag 22 dezer wordt in de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven, waarvan de baten zullen worden bestemd voor het te stichten Jeugdgebouw. Medewerking wordt verleend door het Her vormd Dameskoor Irene" het Chr. Gemengd Koor „Zingt den Heer" en het Chr. Man nenkoor „Soli Deo Gioria". alle onder leiding van den heer S. P. Visser. Mej. A. B'inde van Bennebrcek zal eenige viool-soli geven, ter wijl de heer Visser zich op het orgel zal doen hooren. EMMABLOEMPJE. Morgen, Zaterdag zullen de dames van „Het Witte Kruis" het Emmabioempje te koop aan bieden. Daar de opbrengst geheel zal strekken tot bestrijding van de T B.C. hor>en we van harte dat de verkoopstertjes goede zaken zullen maken. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Voor de a.s. Raadsverkiezingen zullen door de afdeeling Bennebroek-Vogelentang van de Soc.-Dem. Arbeiders Partij candidaat wor den gesteld de heeren N. G. Gerritsen, E. L. J. van Apeldoorn en Chr. Gerritsen. MIJ. TOT NUT VAN T ALGEMEEN. Donderdagavond hield het departement IJmuiden van bovengenoemde Maatschappij een algemeene ledenvergadering, onder lei ding van Ds. F. F. Milatz. Tot bestuurder van het bijkantoor Sant- ooort der Nutsspaarbank werd de heer A. Th. Tadey benoemd. Aan het jaarverslag der Nutsspaarbank, uitgebracht door den heer A. P. Roza, is het voleende ontleend. Het jaar 1930 was, trots de heerschende malaise, gunstig. De resultaten overtroffen weer alle voorgaande jaren. Uitgegeven werden 423 (342) nieuwe boek jes. Op het einde van het boekjaar waren 1840 boekjes in omloop. Gedurende 1930 werd ingelegd f 559.538.41 (v. J. 436.043.77). Terugbetaald werd 390.175.38 (V. j. 301.096,89). De omzet be ller» alzoo 949.713.79 tegen 737.140.66 in 1929. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedroeg op 31 December 1930 met inbegrip der over 1930 bijgeschreven rente 951.828.78 Cv. j. 75/L213.95), zóodat het inlegkapltaal vermeerderdë^m'et 200.614.83. Het aantal be handelde posten bedroeg 6501 (v. j, 5128). Den 9en Juli 1930 werd een bijkantoor te Santpoort geopend. De rente werd ook ge durende 1930 op 4% gehandhaafd. Voor 1931 werd ze evenwel op 3.6 gebracht. Er werd een zuivere exploitatiewinst be haald van 12.674.51. Het saldo ad 5.339.51 werd aan de reserve toegevoegd, waardoor deze steeg tot 26.039.17 BESOMMINGEN. Heden (Vrijdag) waren aan den Rijksvisch- afslag te IJmuiden 2 stoomtrawlers. 1 beuger en 2 loggers. De besommingen waren: Trawlers; Manden: 100 Aneta f 1100.— 90 Vorwart 1300. Beuger: VI. 39 f 810. Loggers: Sch. 243 f 620; KW 5 f 830. Levende Beugvisch. Kabeljauw g 4.20f 1.10 per stuk. Heilbot f 1.65—f 1.45 per Kilo. Doode 'Beugvisch: Kabeljauw f 24—f 19.50 per 125 Kilo. Groote Gul f 12 per 50 Kilo. Kleine Gul f 13per 50 Kilo. Vleet f 2.35f 1.30 per stuk. Rog f 17.50 per hoop. JUBILEUM. Op Dinsdag 21 April hoopt meS. M. Visser, behangers-naaister bij de firma B. A. Cassée behanger en stoffeerder aan de Zijlstraat, het feit te herdenken, dat zij 25 jaar aldaar in dienst is. JUBILEUM C. KRAMMERS. Woensdag herdacht de heer C. Krammers, meesterknecht bij de N/V. Careis Electrische Tuxe Broodfabrieken den dag, waarop hij 25 jaar geleden, als bakkersgezel bij deze N.V. in dienstbetrekking trad. Ter gelegenheid van dit feit werd de ju bilaris des middags van huis gehaald en binnengeleid in de fabriek, die door het per soneel feestelijk was versierd. Daar werd al lereerst het woord gevoerd door den direc teur, den heer Henri J. Carels. Deze richtte zich in waardeerende bewoordingen tot den jubilaris en herdacht de prettige samenwer king, die steeds tusschen hem en de directie heeft bestaan. Vervolgens sprak de bedrijfsleider, de heer G. J. G. Th. Wanders en daarna de oudste van het personeel, die den jubilaris, namens het. personeel een tapijt aanbood. Voorts ontving hij van de directie een en veloppe met inhoud en een mand bloemen. Ook het personeel schonk den heer Kram mers bloemen, terwijl hem bovendien, na mens de Groot Werkeeversvereeniging, de zilveren medaille voor 25-jarigen trouwen dienst werd uitgereikt. ACHTERUITGANG VAN DE RIJKS MIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in Maart f 37.949.000 opgebracht, of f 2.834.300 minder dan verleden jaar. De opbrengst in het eerste kwartaal 1931 was f 115.783.800, of f 9.307,300 minder, ZEVENDE DAGS ADVENTISTEN GEM. Vrijdagavond 8 uur Jeugddienst. Sabbatmorgen „Blauwe Kruis". 10 uur: Bijbelcursus. 11 uur: Prediking. 3.30 uur n.m.; Bijbelstudie. Maandagavond Zendlngsdlenst. Dinsdagavond 8 uur „Dorcas". POSTDUIVEN HAARL. POSTDUIVENBOND. DE T. a C.-VLUCHT. Men schrijft ons: Door den Haarleraschen Postduivenbond is evenals vorige jaren een commissie be noemd tot regeling van een weldadighe.ds- wedvlucht met jonge duiven van Antwer en af. Deze vlucht zal plaats hebben op Zondag 26 Juli a.s. De opbrengst van inleggelden en andere Inkomsten komen geheel ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der tuber culose alhier. De commissie bestaat uit: F. J. Neuman, voorzitter; G. H. Stouten, secretaris-pen ningmeester; P. Kroon, J. W. v. d. Horst en H. Bewarder, commissarissen. Deze commissie is voornemens om alles in het werk te stellen om de ontvangsten groo- ter te maken. Zij hoopt ook weer op de mede werking van de 14 bij den bond aangesloten vereenigingen, als mede vele stadgenooten. die het mooie doel wenschen te steunen. Het secretariaat is gevestigd bij G. H. Stouten, Zljlweg 27. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3 banden le klasse. In de sociëteit Vereeniging alhier zijn bo vengenoemde wedstrijden gisteren aangevan gen. De heer K. Sanders, secretaris van de B.C. der Sociëteit, sprak het openingswoord, ter wijl de heer D. A. de Foeljaeger dit deed na mens het bestuur van den Nederlandschen Biljartbond. De uitslag der partijen was: S. v. Bever was goed op stoot tegen J. Kleerekooper en won onbedreigd, nl.: pnt. brt. h.s. gem. v. Bever 50 81 5 0.670 Kleerekooper 35 80 5 0.437 C. B. Koopman en H. J. Robijns speelden matig. Vooral Koopman was beneden kracht, nl.: pnt. brt. h.s. gem. Koopman 40 91 4 0.439 Robijns 50 91 3 0.549 D. A. de Foeljaeger en J. Groenteman maakten een spannende partij, nl.: pnt, brt. h.s. gem. De Foeljaeger 50 88 5 0.568 Groenteman 44 88 3 0.50O A. Sengcrs speelde een goede parlj tegen zijn clubgenoot S. Sluiters, nl.; pnt. brt. h.s. gem. Sengers 50 87 4 0.574 Sluiters 41 86 3 0,478 RUGBY M.T.S. (Haarlem)—R. C. HILVERSUM. Zaterdagmiddag kwart voor drie zal on het Gemeentelijk Sportveld aan de Kleverlaan bovengenoemde wedstrijd door de Haarlem- sche M. T.S.'ers gespeeld worden tegen v»n team Hilversum-spelers, versterkt met en kele Amsterdammers, leden der A.R.V.C, Scheidsrechter is de heer J. Visser. De toe gang tot het terrein is vrij. VOETBAL ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Kennemerland I speelde jl. Zaterdag haar laatsten wedstrijd voor de conioetitie tegen Tweede Jeugd. De oranjehemden soeelden voel beter dan wij in den laatsten tijd van hen gewend zijn; zij wisten Tweede Jeugd met 30 te slaan. Door deze overwinning eindigt Kennemerland op het ranglijstje nog boven Ulysses, dat een 40 nederlaag leed tegen de IJ. F. C.-reserves. Kennemerland 3 behaalde het ongeslagen kampioenschap van afdeeling B door met 20 van Ulysses 3 te winnen; dit is een keu rige prestatie van de Kennemerland-vete- ranen, waarmede wij hen hartelijk geluk- wenschen. Voor morgen is het volgende kleine pro gramma samengesteld: Afdeeling A: Ulysses I—IJ.F.C. I 4.15 uur. Afdeeling B: Ulysses 2—Z. S. V. I 2.30 uur V. V. IJ. 3—Telefonia 3 uur. IJ.F.C. zal niet veel moeite hebben om Aet seizoen met een flinke zege te besluiten. Ulysses 2 ontvangt Z.S.V. I. dat wij iets ster ker achten dan de thuisclub. We gelooven, dat de voetballers uit Halfweg een kleine overwinning zullen behalen. Telefonia geven wij een goede kans om V.V.LJ. 3 ln eigen home te kloppen. RANGLIJSTJES. Afdeeling A: IJ.F.C. I 11 11 22 63—12 2.— V.V.IJ. I 12 10 2 20 62—25 1.67 Tw. Jeugd 12 5 1 6 11 29—33 0.92 IJ.F.C. 2 12 4 1 7 9 26—31 0.75 Kennemerl. 12 3 2 7 8 29—46 0.76 Ulysses 11 3 1 7 7 17—39 0.64 V.V.LJ. 2 12 2 1 9 3 1444 0.25 V.V.IJ. 2 twee Winstpunten in mindering. Afdeeling B: Kennemerland 3 13 11 2 24 60—18 1 84 Telefonia 11 8 3 16 49—83 1.45 ZB/V. I 12 8 1 3 17 59—29 1.42 Ulysses 3 11 5 1 5 11 38—31 1.— Ulysses 2 12 5 1 6 11 47—38 0.92 Kennemerland 2 13 3 2 8 8 32—52 0.62 V.V.IJ. 3 10 2 1 7 3 20—44 0.30 Z.S.V. 2 10 10 12—81 0.00 V.V.IJ. 3 twee winstpunten in mindering.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11