DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE ROMA EUROPA-AMERIKA. HAARLEM'S DAGBLAD VIERDE NEW YORK, April. De totstandkoming van een geregeld luchtsehepenverkeer tusschen Europa en Amerika is thans verzekerd. Dr. Hugo Ecke- ner, de gezagvoerder van de „Graf Zeppelin", heeft te New-York definitieve en bindende overeenkomsten gesloten, die het lucht sehepenverkeer, te beginnen met het jaar 1933, verzekeren. Voor den dienst tusschen Friedrichshafen en New-York zullen de op stapel gezette „LZ 129" en een te Acron door de Goodyear Zeppelin te bouwen luchtkrui- ser bestemd worden en later nog twee andere groote luchtschepen. De „Graf Zeppelin", die men thans reeds bijna verouderd acht, zal in dezen dienst niet gebruikt worden. In de vereenigde Staten is de belangstel ling voor luchtschepen sedert de wereldreis van de „Graf Zeppelin" belangrijk toegeno men; ook het tragische einde van het Engel- sche luchtschip „R 101" heeft het vertrou wen hier niet verminderd. In onze snel leven de tijd heeft iedere besparing van tijd waar de en Dr. Eckener is van oordeel, dat met nieuwe en grootere luchtschepen de afstand tusschen Friedrichshafen en New-York in zestig a vijf-en-zestig uren kan worden af gelegd, terwijl men voor den tocht in de rich ting West-Oost zelfs op een tijdsduur van slechts ongeveer 40 uren rekent. Men heeft er van afgezien, vliegpassagiers en luchtvracht aan den Amerikaanschen kant naar Washington te vervoeren. New- York is het logische einddoel van de Oceaan reis. Het voornemen bestaat, thans, de Oceaan luchtschepen op een van de vlieghavens van New-York aan een bewegelijke mast te laten landen, om passagiers te ontschepen, vracht te lossen en het leege luchtschip ter inspectie naar een nabij Washington te stichten hal te vervoeren. Vermoedelijk zal men in het New- Yorksche gebied de vlieghaven Newark kie zen, waar terstond aansluiting aan de vlieg tuigen naar het Westen aanwezig is, zoodat passagiers binnen vier dagen van Friedrichs hafen naar Californië kunnen vliegen. Dr, Eckener deelde voor het eerst bijzon derheden mede over de „LZ 129". Het lucht schip krijgt een lengte van 247 Meter, een middellijn van 41 M., een hoogte (van den bodem van de bestuurdersgondel tot het hoogste punt van het omhulsel) van 43 M. De gascapaciteit van de „LZ 129" zal met 200.000 kubieke meter alle bestaande luchtschepen overtreffen. Men schijnt thans definitief tot de vulling met heliumgas te hebben besloten, nadat nog tot kort geleden het voornemen bestond, een deel van de gascellen met water stof te. vullen. Helium heeft het groote voor deel, dat het niet brandbaar is. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL R.-K. KRING. VRIJGEZELLEN. Er was gisterenavond weer zooals altijd bp de voorstellingen van den R.K. Kring een vroolijke, gezellige stemming in den stampvollen Stadsschouwburg. Stuk en op voering hebben beide ongetwijfeld tot die op gewekte stemming veel bijgedragen. Het is al eenige jaren geleden, dat wij Vrij gezellen door het gezelschap van Cor Ruys hebben zien spelen. Uit de voorstelling van den R.K. Kring bleek wel duidelijk, dat dit blijspel van Du Croo zich eigenlijk meer leent voor dilettanten dan voor het beroepstooneel. Het eerste bedrijf met al die repatrieerende Indisch-gasten is wel het beste deel van het stuk. Jan van Berg, de controleur, en Hans van de Mark, de scheepsdokter, tusschen de passagiers met hun ruzietjes en huilende kinderen zijn raak geteekend. Er is atmosfeer in dit bedrijf en de dialoog is dikwijls amu sant en bijna voortdurend aardig typeerend. Dat eerste bedrijf zou de opzet van een goed blijspel kunnen zijn. Met het tweede de controleur in een vieze Haagsche pension-kamer wordt het reeds zwakker, al blijft er veel over, dat wij kunnen waardeeren. Wij zien den controleur, die in Indië als een „radjah" over een heel rijk regeerde, onder de plak staan van een kostjuffrouw, die hem taaie, oneetbare lapjes voorzet en hem verbiedt met water te morsen. Er is overdrijving nu en dan en wij verwon deren er ons ook over, dat een schrijver van dezen tijd de menschen aldoor nog maar van die eindelooze monologen laat zeggen, maar du Croo is toch nog onderhoudend ge noeg om zijn publiek te amuseeren. Het is alles wat leeg, maar toch wel amusant. Maar met dat tweede bedrijf is de auteur blijkbaar ook uitgeput. Wat dan volgt is louter klucht en zelfs vrij onbeholpen klucht. Du Croo is met zijn blijspel vastgeloopen en hij heeft er geen goed slot aan kunnen maken. Het duurt wel heel lang, voordat de twee vrijgezellen door hem aan de twee meisjes gekoppeld zijn en ik meen, dat het ook met minder moeite en opzettelijkheid had gekund. Deze fouten bleken in een opvoering door dilettanten echter veel minder te hinderen dan indertijd bij de voorstelling van Cor Ruys. Het publiek stelt nu eenmaal op een avond zooals gisteren heel andere eischen en verlangt eigenlijk alleen maar hartelijk te lachen! TTet kluchtige derde bedrijf had dan ook niet minder succes dan de veel betere eerste acte en de R.K. Kring behoeft er dan ook geen spijt van te hebben, dat het dit in dilettanten-kringen nog onbekende blijspel van Du Croo voor zijn voorjaarsuitvoering heeft uitgekozen. Men heeft van deze voorstelling ook veel werk gemaakt! Het decor van het eerste be- drijf het dek van een mailboot had eigenlijk wel een afzonderlijk applausje ver diend! Vooral toen de maan ging schijnen VRIJDAG 17 APRIL 1931 BLAD Een van de belangrijkste bijzonderheden van het nieuwe luchtschip is, dat het gedre ven wordt door Dieselmotoren, die zware olie als brandstof gebruiken. Door de aan wending van Dieselmotoren en hel.Uim wordt de „LZ 129" practisch onbrandbaar gemaakt. Het staat nog niet'vast, hoeveel motoren aangebracht zullen worden, evenmin welke capaciteit zij zullen hebben, maar Dr. Ecke ner verklaarde, dat de krachtbronnen het experimenteele stadium reeds achter den rug hebben. Het gebruik van zware olie als brandstof schakelt niet alleen het brandgevaar uit, het verlicht het schip met zeven tot acht ton tegenover benzine, zoodat de nuttige pres tatie van den luchtkruiser een dienovereen komstige uitbreiding kan krijgen. Of het is mogelijk, dezelfde nuttige lading te vervoe ren, maar de snelheid belangrijk te vergroo- ten. Daar komt nog bij, dat zware olie veel goedkooper als brandstof is, zoodat bij het gebruik van Dieselmotoren een in alle opzich ten economisch bedrijf mogelijk is. De „LZ 129" zal een bezetting krijgen van 35 koppen en 50 passagiers kunnen vervoeren. Ten minste zes tonnen vracht kunnen ver voerd worden, in gunstige weersomstandig heden zelfs 18 tonnen. Bij groote toeloop zal men het aantal passagiers tot 80 kunnen uit breiden, doch daartegen het gewicht van de vracht moeten verminderen. Met normale belasting zou het luchtschip zonder wind echter een snelheid van 130 K.M. per uur be reiken. De passageprijzen zullen tusschen 800 en 1000 dollar varieeren en zijn bijgevolg onge veer de helft hooger dan de gemiddelde prij zen eerste klasse op luxe-schepen. Deze prijs is betrekkelijk gering, wanneer men de be langrijke besparing aan tijd in aanmerking neemt. De beperkte passagier:capaciteit van de luchtschepen zal vrij snel een volle passa gierslijst opleveren en daarmede een renta biliteit van het bedrijf. De economie van het bedrijf en de winstmogelijkheden zijn facto ren, die gelijk Dr. Eckener zegt, nog verdere studie noodig hebben. Hij is er evenwel van overtuigd, dat met vier luchtschepen en twee wekelijksche afvaarten in beide richtingen binnen enkele jaren nadat de volledige dienst zal zijn ingevoerd, een rentabiliteit kan wor den bereikt, daar ook door het vervoer van poststukken belangrijke inkomsten worden be haald. Van Amerikaansche zijde zijn zoo be langrijke kapitalen beschikbaar gesteld, dat het begin vair de geregelde dienst in het voorjaar van 1933 kan geschieden. (Nadruk verboden). H. U. en de lichten werden aangestoken, maakte dit scheepsdecor een fantastisch effect. Hulde aan onze tooneelmeester, die weer op verrassende wijze toonde welke moeilijkheden hij kan oplossen. Het groote succes was gisteren voor den heer Van der Pigge, die Jan van den Berg de vroegere rol van Cor Ruys speelde. De heer Van der Pigge heeft werkelijk komisch talent, zooals wel het meest overtuigend bleek uit het tooneeltje bij de plotselinge verschijning van de kostjuffrouw in II. toen hij in zijn angst heel het standje inslikte en tot een ander uiterste overging door „nog wat aardappelen" te vragen. Dat was werke lijk een kostelijk moment! Van der Pigge weet ook zeer goed zijn tekst te lanceeren, zoodat geen aardigheid verloren gaat. Zijn houdingen zijn niet altijd even fraai en zijn spel is soms ook wel wat nadrukkelijk, maar hij is een speler, die het tooneel vult en de aan dacht van het publiek weet vast te houden. Hij was gisteren wel de centrale figuur van de opvoering en het daverend lachsucces was dan ook voor 80 procent aan hem te danken. Dat hij ook wel met eenvoudige middelen effect weet te maken, bewees hij in het ook door mej. Van der Vliet zeer aardig ge speelde tooneeltje van het handlezen in het eerste bedrijf. Ook de heer Kraakman had gisteren een gelukkigen avond. Deze speler is, nadat ik hem de laatste maal heb gezien zeer vooruitgegaan. Hij trof mij als dokter Van der Mark door zijn rustige, natuurlijk wijze van spelen, vooral in de eerste twee bedrijven. Hij wist het meest van allen sfeer te maken en ik zou dezen dokter nog meer hebben gewaardeerd, wanneer hij in zijn uitspraak niet zoo duidelijk zijn provinciale origine had gedemonstreerd. Non van Noten vond in mej. Van der Vliet een vrijmoedige en zeer levendige vertolkster. Aan boord van de Prinses Wilhelmina was Non blijkbaar nog wat onder Oosterschen invloed en speelde zij wat gemaniereerd, maar hoe zekerder zij van haar Jannetje wera, hoe beter ook haar spel. Zij was van de dames verreweg de beste. Na haar noem ik Corrie's tante, die vooral den toon van een zure Haagsche pensionhoudster aardig te pakken had. Een resident stel ik mij wel wat anders voor dan dgn heer Van Nota, dien wij gisteren gezien hebben. Een resident is in Indië nu eenmaal 'n heele Piet en dien indruk krijgen wij niet bepaald van den heer Van Nota, zoo min als mevrouw Van Nota ons de illusie van een residentsvrouw wist te geven. Trou wens het was wel duidelijk te zien, dat de regisseur Indië alleen maar uit verhalen kent. Een inlandsche djongis beweegt zich vrij wat kalmer en haast zich veel minder dan de bediende, die wij te zien kregen. En het kostte mij als oud Indisch gast dikwijls moeite het Maleisch van deze verlofgangers te be grijpen. Een heel aardig figuurtje echter was de heen en weer wandelende baboe met het kindje in haar slendang! Die had werke lijk den sleependen gang en de houding van de Javaansche vrouw. Zoo ziet men. dat ook een miniatuur-rolletje voortreffelijk kan worden uitgebeeld. De volle zaal heeft onbedaarlijk gelachen om de avonturen van de vrijgezellen en het succes van de opvoering was dan ook zeer groot. In de pauze werd de regisseur, de heer Joop Vermeulen, gehuldigd met een krans en deze hulde was verdiend. Want het waa INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel. A1PJ smacuït cus Zoom/ De ze drie worden „emaalft als room", geven precies weer, Hoe fijn de smaak wel is van de bekendeROMA. PUDDtNGI Daarom moet ook in» pudding, ateede zijn: .«■pi pOMA. i PUDDINGFABR-öVJ'/'ttkVOGRONINGEN aan tal van details te zien, dat deze voor stelling goed was voorbereid en dat er van de regie werk was gemaakt. Voor de R.K. Kring was het dus weer een zeer geslaagde en succesvolle avond. J. B. SCHUIL, LANGS DE TRAP. Het rek. Het was een ouderwetsch droogrek. Zoo'n netwerk van door zeep en vocht uitgebeten latjes en houtjes. Eén, dat je in elkaar kon schuiven, als de houten speelgoedscharen, die de kinderen op de kermis koopen. Jaren lang had het op zolder voor het raam gestaan, tot hulp en steun aan gewasschen hemdjes en flanelletjes in derzelver begrij pelijk streven droog te worden. Maar nu zou het naar beneden. Waaróm is nooit bekend geworden. Misschien was er een reden voor. Naar alle waarschijnlijkheid ech ter niet. Want het was in den schoonmaak. En het waren twee vróuwen, die er mee zeulden. Het rek vereischte minstens vier handen om te worden versjouwd, omdat het geheim, hoe het tot een lichte éénpersoons last te pro- moveeren, verloren was gegaan. De beide vrouwen tilden het onschuldige ding op, droe gen het vlot van den zolder weg en de rechte zoldertrap, af. Vlug staken ze den overloop over en daalden verder. Slechts drie treden. Want weet, dat het rek uit lange, rechte stokken bestond, en dat de trap een sterke kromming vertoonde, en dus liep het zaakje In de bocht vast. Er ontspon zich een hevige strijd tusschen het onhandelbare gevaarte, dat niet verder wilde, en de vrouwen. Eerst duwden en druk ten ze zachtjes, zooals ze eieren in een doos geschoven zouden hebben. Het ging niet. Ze pakten het nu wat harder aan, waar tegen het rek met een sinister gekraak pro testeerde. Ze haalden het weer terug en pro beerden het een tel later op dezelfde manier. Waaróm wisten ze alwéér niet. Misschien hoopten ze, dat de bocht in dien tel iets flau wer, of dat de latten korter en krommer ge worden waren'. Dit bleek een illusie. Wéér begonnen ze en wrikten en wrongen. Tot het rek het beu werd en zitten bleef. Niet meer vóór- of achteruit kon. De vrouwen werden rood in het gezicht, en, wat erger en ook dom was, nijdig. Ze trokken en rukten, veel ruwer nu, en sjorden en schuurden, en pijnigden het kreunende rek. Het hielp niets. Ze werden wild, heelemaal wild. En wurmden woest aan het luchtig-ge- bouwde houtwerk, dat hen in hun woede tart te en uitlachte maar niet week. Dit maakt de vrouwen helsch, neen, méér: het maakte haar giftig. Hebt u wel eens een giftige vrouw gezien? Ja? Dan verwondert het U heelemaal niet, dat onmiddellijk na het giftig-worden twee latjes als dunne gla zen staafjes dóórknapten. Het rek kon pas- seeren Triomfantelijk vervolgden de vrouwen haar weg, trotsch op de overwinning. En toch was haar victorie op het teere, broze bouwsel niet ongelijk aan het heldenfeit van kinderen, die een vlieg een vleugel uittrekken. In de gang zetten zij haar last neer, en gingen op de trap zitten uitblazen, met hoogroode, nat-glimmende gezichten. En toenuitgeput door den harneliki- gen tegenstand, zakte het afgebeulde, het ge martelde droogTek met een diepe zucht tot een onontwarbaren chaos van houtjes en stokjes inéén, als een tent, die de wind om ver werpt. VL WAALSCHE KERK. Men verzoekt ons mede te deelen. dat de dienst van Vrijdagavond in de Waalsche Kerk niet doorgaat. DE TRAMVOGELS. Zaterdagmiddag spelen de ..Tramvogels" een vriendschappelijke ontmoeting tegen de H.F.C.-Veteranen aan de Spanjaardslaan. Een andere Tramvogelsploeg speelt op het terrein aan de Lanckhorstlaan te Heem stede tegen V.E.W. uit Haarlem. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. DE EMMABLOEM-COLLECTE. Vrouwen en Meisjes van Haarlem en Omstreken! Nogmaals doet het comité voor de Emma- bloem-collecte een dringend beroep op uwe bereidwilligheid om het comité te helpen bij bovengenoemde collecte. Met groote dank baarheid kunnen wij getuigen, dat vele da mes zich spontaan opgaven om mede te strijden in den grooten strijd tegen den grootsten volksgeesel, de tuberculose. Om den bloemendag echter ten volle te doen slagen is meer hulp noodig. De uitgestrekt heid der stad en omgeving maakt het noo dig, te kunnen beschikken over een groot aantal bloemverkoopsters. Stelt zich niet een voldoende aantal dames beschikbaar, dan kan het geheele terrein niet voldoende wor den afgewerkt tot groot nadeel van de op brengst der collecte. En minder mag het re sultaat der collecte in geen geval worden, daarmede zijn veel te groote belangen ge moeid. Bovendien zou de oude roem van Haarlem, als kampioen in de opbrengst der bloemendagen gevaar loopen en dezen ouden roem van weldadigheidszin moeten wij handhaven. Geeft u daarom nog heden op aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Namens het Comité G. VAN WAARD. Secretaris. Haarlem, 15 April 1931. Geachte Redactie, Met genoegen zien de bewoners van de Papentorenvest gebeuren, waar zij al zoo vele jaren naar verlangd hebben, namelijk, dat de weg weer eens in een behoorlijk be woonbaren weg herschapen wordt. Hoewel de bewoners hiervoor dankbaar zijn, zijn ze echter nog lang niet voldaan. Dat leelijke onoogelijke gebouw, wat nog steeds op de Papentorenvest staat en volgens het er bij geplaatste bord nog steeds school wordt ge noemd, Is den bewoners nog altijd een doorn in 't oog, vooral daar hun indertijd- zulke mooie beloften zijn gedaan, die echter niet zijn vervuld. Toen de Geneesk. Dienst het gebouw ver liet richtten de bewoners op 17 Maart 1928 een verzoek tot B. en W., hen te willen ver lossen van dien onoogelijken sta-in-den-weg. Op 6 April 1928 ontvingen de bewoners als antwooid op hun verzoek, dat het gebouw van den geneeskundigen dienst, na ontrui ming. zoo spoedig mogelijk gesloopt zou wor den. Maar helaas: de bewoners kwamen tot de treurige ervaring, dat zij verblijd werden met een doode musch. Nu. na ruim 3 jaar geduldig gewacht te hebben op de dingen die komen zouden zitten zij nog met dit. monu mentale gebouw opgescheept en wachten zij nog steeds op de uitvoering van de mooie belofte van 6 April 1928. Hopende dat dit schrijven er toe moge bij dragen dat- dit oude onoogelijke gebouw spoe dig zal verdwijnen en met dank voor de plaatsing dezer regelen. A. BLOKLAND, Papentorenvest 60. inniiniiiniiHiniiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiinHinininiinniiiiMnininMHiinnnnininiiioiiiiiiiiiiHniiiinnnnniiTmiiinnn STEUNT! bij gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. anngflni^^ INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaajibonnê opgeven, ontvangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement ƒ1.90 per maand en ƒ500 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 18 APRIL. HILVERSUM 298 M. Uitsl. VARA-Ultzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. M.m.v. Wladimir Pique Trio. zijnde H. Gorvat. (zang), W. Pique (ba lalaika), M. Korsakoff (piano). 12.00 Concert VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. I.45 Onderbreking. 2.15 Gramofoonpl. 2.20 Instlt. voor Arb. Ontwikkeling. 2.35 Gramo foonpl. 2.45 Paedagogisch concert o.l.v. P. Tig- gers m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 4.15 Cursus Duitsch P. Bol. 4.45 Esperanto- cursus. 5.05 Dr. H. Geversman: „De letter kunde als weerspiegeling van den tijd". 5.35 Gramofoonpl. 5.40 T. Landré: „Ons huis een tehuis". 6.05 Gramofoonpl. 6.10 S.D.A.P.- kwartiertje. 6.25 Gramofoonpl. 6.30 Literair Halfuurtje. A. M. de Jong. 7.15 Vocaal en in strumentaal concert door de „Jonge Spelers" m m.v. diverse solisten. 7.45 VARA-Varia. 7.50 Toespraak B. Bakker: „Het Pinksterfeest van den Arbeiders-Sportbnd". 8.00 Vervolg vo caal en instrumentaal concert. 8.50 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. Albert Klein (humorist), Teun de Klepperman, Joh. Jong (piano). 10.00 Vaz Dias. Hierna vervolg Za terdagavondprogramma. 11.45 Gramfoonpl. HUIZEN. 1875 M. Uitsl. KRO-UItzendlng. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politleber. 12.15 Concert KRO-Sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurtje voor de Jeugd. 3.00 kinder uurtje. 4.45 C. H. Hebeis: „Over Radio-storin gen". 5.05 Gramofoonpl. 6.01 S. P. J. Borsten: „Het redden van drenkelingen". 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Gramo foonpl. 6.45 Esperanto-cursus P. Hellker. 7.15 Dr. H. Koenen: „Maalschappelijkf» gezond heidszorg voor het Kind". 7.45 Politieber. 8.00 Populair concert door het KRO Salon-Orkest o.l.v. M. van 't Wpud. M.m.v. het Ensemble Kees Pruis, Stella Seemer, Willem Ciere. Piet Hesse. 9.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert. ïnstrum. Kwintet, G. Johnson (sopraan). 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Liederen-voor dracht. 6.35 Berichten. 7.05 Zang door S. Wilson. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. B.B.C.- orkest en solisten. 9.20 Weerber. 9.40 Lezing. 10.10 Dansmuziek. 10.55 Dansmuziek. TARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 8.05 Gramofoonplaten. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoon. 9.05 Concert een avond in Montmartre. Orkest en solisten, KALUNDBORG, 1153 M 11.20 Orkestconcert. 12.05 Vervolg orkest concert. 1.50 Gramofonpl. 2.50 Concert, Orkest en vocale solist. 7.20 Zang en voordracht. 8.20 Liederen-voordracht. 8.50 Orkestconcert en voordracht. 10.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 en 338 2 RL 508.5 M.: 5,20 Dansmuziek. 6.05 Concert en causerie. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Operette- fragmenten. 338.2 M.: 5.20 Concert door ïn strum. Kwintet, 6.05 Gramofoonpl. 7.05 Gra mofoonpl. 8.20 Orkestconcert en causerie. LANGENBERG, 473 RL 0.35 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 1,55 Gra mfoonpl. 4.20 Concert. Zang en piano. 7.20 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna tot II.20: Orkestconcert. 11.20 Gramofoonpl, ZEESEN, 1635 M. 5.40 Lezingen en Berichten. 1.20 Gramo foonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Voor drachten. 7.20 Cavallerle-concert door mili tair orkest. 8.20 Vroolijke avond. 9.35 Berich ten en daarna Dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Boven water gekomen, had de man heel veel water naar binnen gekregen, maar het verkeersagentje dat zooiets al meer aan de hand had gehad, hielp hem terwijl het matroosje den hengel van den bodem van de vliet haalde. Beschaamd ging de hengelaar heen, met zijn tabourctje, zijn hengel, druipende hoed en kleercn. Dc oude ketel en de oude schoen bleven liggen. Dat was geen vangst om nice tc nemen. „Laat je dat een les zijn,'' riep Keesje hem spottend na en het matroosje zei: j.Blijt' voortaan maar op het droge, baas." Regelmatig luchtsehepenverkeer. Overtocht zal f2000 a f2500 kosten. (Bijzondere correspondentie).

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13