HAARL. VOETBALBOND. BILLARD LIEFHEBBERS R.K. VOETBAL DAMMEN GYMNASTIEK BILJARTEN MUITEN DE COMPETITIE. Al dadelijk na het fluitsignaal van den scheidsrechter, A. G. Lindhout, valt IJmuiden- Oost aan. Tien minuten na het begin geeft Van Rooyen aan IJmuiden-Oost de leiding (10). Na eenigen tijd vergroot L. Glas den stand door F. Kocks Sr. te ^passeeren (20). Het spel golft nu op en neer, totdat Th. Kramer den achterstand verkleint. (21). Hij schijnt „goaltjes zetten" ondanks de glibberpartijtjes wel aardig te vinden en maakt onder ge weldig gejuich den gelijkmaker (2—2). Na de rust komen beide doelen in gevaar, totdat P. Wey met een „V.S.V.-schot" aan IJmulden-Oost de leiding geeft. Hierna wordt (niet meer gescoord, zoodat het einde met 32 voor IJmuiden-Oost komt. Des avond had in de „Griffioen" onder een gezellig samenzijn de uitreiking van den wisselbeker en de medaille plaats, terwijl aan alle spelers een draagmedaille ter hand werd gesteld. TramvogelsV E. W. (03) Tegen een compleet V.E.W. kwamen slechts 10 Tramvogels in het veld en deze numme- rieke minderheid is mede oorzaak geweest dat V.E.W. een 30 overwinning kon boe ken. Voor rust wegen beide ploegen goed te gen elkaar op; het is V.E.W. die uit een straf schop wegens hands zorg draagt dat met 10 in haar voordeel van goal verwisseld kan worden. Na rust is eveneens van eenig overwicht van een der partijen geen sprake. V.E.W.weet de score tot 30 in hun voor deel op te voeren en hoewel de voorhoede der Tramvogels tot tweemaal toe succes heeft, hetgeen echter door den scheidsrechter niet geconstateerd wordt en een penalty door de Tramvogels niet benut werd, kwam het einde met dezen stand. VOETBAL IN ENGELAND Arsenal kampioen. De strijd om het kampioenschap in de eer ste afdeeling is in Engeland beslist en de Londensche Arsenal heeft den titel veroverd. Dit is een eer die deze oude club nog nooit te voren en de metropool Londen in tal van jaren niet is ten deel gevallen. De Arsenal is een waardig kampioen. Zij won 26 maal speelde 10 maal gelijk en verloor slechts 4 wedstrijden. Dit resultaat kan nog verbeterd worden in de 2 wedstrijden, die de club van Chapman nog te spelen heeft. Bovendien scoorden de Londenaars tot nu toe 119 goals en kregen zij er slechts 58 tegen zich. Het is nu tevens vrij zeker geworden dat Leeds met Manchester United naar de tweede divisie zal verhuizen. De uitslagen van Zater dag luiden: Arsenal—Liverpool 31 SunderhamChelsea 20 Manchester CityWest Ham U. 11 PortsmouthBolton Wanderers 10 Leeds UnitedAston Villa 02 Blackburn RoversMiddlesbrough 45 BirminghamSheffield Wednesday 20 BlackpoolHuddersfield Town 11 Leicester CityNewcastle United 3l Sheffield UnitedGrimsby Town 21 Derby CountyManchester United 61 moeilijkheid. De afwerking liet dan ook heel wat te wenschen over. In haar talrijke nummers zonder toestellen waren de dames en meisjes gelukkiger. Een 7 tal nummers (de helft van het programma) was daaraan ge wijd. De groote verscheidenheid, in die num mers gebracht, behoedde het programma tegen eentonigheid. Zelfs vormden bedoelde onderdeelen in verschillende gevallen de hoogtepunten van den avond. Alleen het knotszwaaien leed al te veel aan ongelijk heid. Het vlotte, vreugde-volle bewegen in de vrije oefeningen voor meisjes en dames na de pauze liet niet na, den noodlgen Indruk te verwekken. Met bokspringen waren de Jongens niet op dreef. Hun ..behendigheids-oefeningen" (hin dernis-turnen, over de brug met wedstrijd elementen brachten het publiek in spanning. Sparta heeft nu ook een dames- en een heeren-afdeeling voor veteranen (welke dezen avond niet optraden), maar de gewone af- deelingen bleken de reeds vroeger geconsta teerde teruggang in aantal nog niet te boven. De bestuurs- en technische leiding van Sparta zullen evenwel dezen tegenslag, die zoo dik wijls na het vieren van jubilea schijnt voort te komen, ongetwijfeld weten te overwinnen. De kwaliteit- is in .elk geval niet achteruitge gaan! W. L. Turnlust. Na den zoo geslaagden Singelloop is de Chr. Gymnastiek Vereeniging „Turnlust" nu weer druk bezig met het volgende punt vair haar programma voor de jubileum-viering: athle- tiekwedstrijden te houden op 25 Mei (2en Pinksterdag) op het R.C.H. terrein, open voor Noordhollundsche turnsters en turners uit het K.N.G.V. Hoofdleider is de heer R. Verwers, T.C. lid van den K.T.K. De Technische Commissie van dezen kring zal ook overigens medewerking verleenen. De inschrijvingen met overlegging der in- leggelden, n.l. 25 c. per nummer estafette f 1 per ploeg) sluit op 13 Mei bij mej. F. Geerts, Vrouwenhekstraat 93, Haarlem. Zoowel voor de dames als voor de heeren zijn driekampen uitgeschreven. Die voor dames luiden: a. 100 M. hardloopen, discus werpen en verspringen, b. 100 M, hardloopen, kogelstooten en hoogspringen; en die voor heeren: a. 400 M. hardloopen. hoogspringen m. a. en discuswerpen; b. 100 M. hardloopen, vèrspringen m.a. en speerwerpen. Deze driekampen worden op het programma niet als afzonderlijke nummers behandeld, maar voor hen gelden de prestaties, be haald in de series van de gewone nummers, Deze laatste luiden: Voor dames 100 M. hardloopen (ook voor nieuwelingen), estafette 4 X 100 M., kogel stooten, discuswerpen, hoog- en vèrspringen m.a.; Voor heeren 100. 400, 1500 en 5000 M. hard loopen (400 M. ook voor nieuwelingen), esta fette 4 X 100 M.. Zweedsche estafette, kogel stooten. discuswerpen, speerwerpen, hoog- en vèrspringen m.a.. polsstokhoogspringen. „Turnlust" neemt met twaalf man op Za terdag 30 Mei deel aan den Utrechtschen singelloop. Vergadering Kennemer Turnkring. Zaterdag hield de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van de heer P. Dijkstra een vergadering. Mededeelingen werden gedaan over het noodzakelijk uitstel van den gyinnastiek- wedstrijd tegen het Zuiderkwartier. Als onder deelen voor de op 14 Mei te houden uitvoe-1 ring werden aangenomen: opmarsch en vaandelgröet. aïgemeene vrije oefeningen' (leider P. Dijkstra), sprlngriet-oefeningen, meisjes (leider als voren h tremplin-brug veteranen (leider W. H. Verkes). vrije oefe ningen dames (leider P. Dijkstra) brug hee ren (leider J. van Doorn), springen jongens (leider W. H. Verkes). sprlngtafel heeren, tremplin-paard keurturnsters (leider D. Beets), hoogrek keurturnsters (leider J. van Doorn), toesteltumen dames, vereeniglngs- optreden. Hoofdleider is de heer W. H. Verkes, hulp leider de heer D. Beets. Voor de begeleiding op plano van verschil lende nummers zal een luidspreker-Installatie worden aangebracht. Aan de uitvoering zal een optocht vooraf gaan. Voor deelneming gaven zich reeds 1200 gymnasten aan, en wel van de vereenigingen Bato, Concordia en Turnlust te Haarlem. O. S. S. te Zandvoort. Gratia-Plato te IJmuiden- Oost, en Turnlust te Beverwijk. De T.C. besloot voorts tot het houden van vaardigheidsproeven voor adspiranten op Zaterdagen 27 juni i,meisjes) en 11 Juli (jon gens), 's middags om half vier te Haarlem, onder leiding van den heer J. M. Berrevoets. Tot 12 Juni staat de inschrijving open bij den T.C.-secretaris. V. O. G. te Heems'ede. In het gymnastieklokaal van de O.L. school aan den Voorweg te Heemstede is dc eerste onderlinge feestavond gehouden van de gym nastiek club „V.O.G." (Voor Ons Genoegen). Deze club bestaat uit pl.m. 50 leden: meis jes. .dames en jopgens en staat onder leiding van den heer C. W. Kouw. Reeds bij den opmarsch kreeg men een frisschen Indruk. Het programma bevatte o.n. oefeningen op de plaats, brugoefeningen, bokspringen, hoog springen en tremplin-hoogspringen. Ook wer den nog twee keurige standen te zien ge geven door de meisjes- en damesafdeeling. Er bleek op de oefenavonden ernstig gewerkt te zijn. Het Is een gelukkig Idee van den lelde? geweest om prijzen beschikbaar te stellen. DïS verhoogde niet weinig de energie. waarmecJC de jongelui werkten. Door een jury werden de navolgende prijzen toegekend: (maximum aantal punten 120): Meisjes t.m. 13 jaar; le prijs 99 punten N. Molhoek; 2e pr. 88 1 2 p. A Remer; 3e pr. 88 p. A. Hartog; 4e prijs 86 p. P. Gigot: 5c prijs 85 p. G. Schrier; 6e prijs 83 p. B. van Groningen; 7e prijs 81 p. R. Kuypers; 8e prijs 79 p. E. Boude wijn. Dames: le prijs 100 p.. L. Houben; 2e prijs 92 p. E. Houben: 3e prijs 90 p. F. Kluen: 4c prijs 89 1/2 p.; T. Lieffering; 5e prijs 88 1.2 p. J. de Herder; 6e prijs 88 p. A. Hoeben: 7e prijs 87 p. N. v. d. Vecht: 8e prijs 86 p. R. Waasdorp: 9e prijs 83 p. R. Boot- Jongens: le prijs 93 p. R. Emmer: 2e prijs 87 p., W. van Runt; 3e prijs 86 1 2 p. Th. Lief fering; 4e prijs S3 p. J. Nieuwenhuyzen. Veel belangstellenden woonden den avond zij. De leider mag tevreden zijn over de prestaties van zijn club. Een woord van lof komt ook nog toe aan de kranige voonverk- ster mej. Elly Willemsen. Het was een geslaagde avond. INGEZONnrN MFDFOFELINGEN a 60 Cts. per regel. dc bekende prof. H. DROST speelt Dinsdag; 21 April in Café,.De Doelen", Doristr. 7. 600 car.cadrc, oorg. 475 car. Na afl. Kunststootcn. Aanv. S uur. De Uitslagen. I A: D.I.O.—EJLS. HT.C. 3Stormvogels 3 Haarlem 3—Bennebroek R.C.H. 3Schoten 2 I B: R.CJEI. 4Bloemendaal 2 H A: H.F.C. 4—Hillegom 2 Haarlem 3 AZeemeeuwen II B: D.I.O. 2—D.S.K. Bloemendaal 4R.CJL 6 II D: Haarlem 5E.D.O. 5 m A: Bloemendaal 5Ripper da 3 ni E: E.D.O. 6Swastika 2 uitgesteld. Kinheim 3D.I.O. uitgesteld. HI G: R.CE. 8—I.V.O. 3 14—0 ni H: p.W.O. 3Zandvoort 5 42 Juniores: Afdeeling A: ED.O. a—R.C.H. a 3—9 Afdeeling B: R.C.H. b—T.H.B. a 5—4 Adspiranten. E.D.O. a—(Haarlem a 10 R.C.H. bBloemendaal a 22 R.C.H. d—Zandvoort b 8—0 R.C.H. C—E.D.O. c 8—1 Buiten de competitie. Kennemerland 1Kennemerland 3 02 JohezKennemerland 2 74 Tweede JeugdV.V.H. 51 EERSTE KLASSE A'. H. F. C. 3Stormvogels 3 (32) II. F. C. III KAMPIOEN! Deze wedstrijd, die de beslissing om het kampioenschap bracht, werd in zeer vriend schappelijke verstandhouding gespeeld. De partijen ontliepen elkaar niets in kracht. Zelfs was Stormvogels over het ge heel genomen meer in den aanval, maar de aanvallen, die door ILF.C. ondernomen wer den, waren toch gevaarlijker, doordat ze goed opengehouden werden. Zoodoende dank te H.F.C. de overwinning aan de uitstekende balbehandeling van den linksbuiten Van Beem, terwijl aan de andere zijde de snelle Verhagen eenïge malen het Stormvogels- doel in gevaar bracht. Reeds spoedig scoorde Stormvogels op fraaie wijze. Van Beem zorgde voor den ge lijkmaker, maar de bezoekers wisten hun meerderheid van vóór de rust nog in een tweede doelpunt om te zetten. Na rust waren de IJmuidenaars weer het èerst in den aanval, er ontstonden goede kansen om'de score te verhoogen, maar niet zonder geluk bleef de stand slechts 12. Toen begon HF.C. steeds beter te spelen. Dijkhuizen maakte gelijk uit een voorzet van Van Beem, wiens schot door een achterspe ler van richting werd veranderd. Van weers zijden volgden goede aanvallen. Het veld werd er door den regen niet beter op, maar het spel had hier weinig van te lijden. Vlak voor het einde bezorgde Van Beem met een zuiver geplaatst schot zijn elftal de over winning. Haarlem 3BenneFroelt (21) Het derde elftal der roodbroeken heeft door deze kleine overwinning de onderste plaats definitief den rug toegekeerd. Haarlem speelt eerst tegen wind en regen in, wat niet meevalt. Bennebroek heeft spoe dig de leiding, als de middenvoor met een flink schot doelpunt (01). Haarlem pakt nu flink aan en het doel van Bennebroek beleeft menig, angstig oogen- Iblik; de keeper der bezoekers verricht hier wonderen. Toch kan hij niet voorkomen, dat Dik hem met een keurigen kopbal passeert (1—1). Met dezen stand breekt de rust aan. In de tweede helft speelt Haarlem uitste kend, maar slecht schieten en goed keepen Het Corinthian Juniorentournooi te Amsterdam HAARLEM WINT DEN EERSTEN PRIJS (Van één onzer medewerkers) Zondag had op het veld van V. V. A. te Am- Sterdam het eerste Corinthian-Junioren Tournooi van dit jaar plaats en evenals bij alle vorige tournooien is er weer zeer enthou siast om de mooie prijzen gestreden. Het slechte weer en het modderige, gladde veld konden geen afbreuk aan de vroolijke stemming doen. Voor dit jaar wist Haarlem beslag op den wisselbeker te leggen en verdiend ook. De jeugdige roodbroeken waren over het alge meen iets sterker dan hun tegenpartijen. In de eerste ronde kwam Haarlem in het veld tegen U. V. V., twee partijen, die aan elkaar gewaagd waren. Haarlem won met 2-1. In de tweede ronde was H. F. C. (dat met 10 van V. V. A. gewonnen had), de tegen partij. De lichtere Haarlemmers konden beter met het veld overweg, dan de iets zwaardere H. F. C.'ers en wonnen verdiend met 30. In de finale speelde Haarlem toen tegen Allen Weerbaar. Geen van beide voorhoeden konden den keeper verschalken, zoodat dit tevens de eenige wedstrijd was, die met straf schoppen beslist moest worden. Een attractie waar het publiek steeds naar verlangde en ge lukkig nog net op het nippertje kwam. Haar lem's keeper, die de penalties zoowel nemen als houden moest, plaatst zich met een vast beraden gezicht achter den bal, een schot maar de keeper staat op de goede plaats en houdt den bal. De penaltynemer van Allen Weerbaar schiet den bal listig in het uiterste hoekje. Haarlem benut de overige twee penal ties en Allen Weerbaar mist er nog één, zoo dat een tweede serie noodig is. Deze worden alle zes benut. Haarlem benut de zevende en achtste penalty. Allen Weerbaar niet, zoo dat Haarlem dit tournooi welverdiend wint. Na afloop reikte de heer Pater, bestuurslid Van de Nederlandsche Corinthians, de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: Eerste ronde; V. V. A.—H. F. C. 0—1 Allen WeerbaarKampong 1—0 HaarlemU. v, V. 21 A. S. C.—Hercules 10 Tweede ronde: H. F. C.—Haarlem 0—3 Allen WeerbaarA. S. C. 10 Finale: HaarlemAllen Weerbaar 00 (Haarlem wint met strafschoppen). Verliezers: V. V. A.—U. V. V. 0—2 KampongHercules 0—1 Finale Verliezers: U. V. V.—Hercules - 5—0 doen goals uitblijven. Haarlem ziet zich een penalty toegewezen; deze wordt uitstekend door den keeper van Bennebroek gestopt. De linksbuiten van Ben nebroek doet eenige onbehoorlijke dingen; hij wordt van het veld gestuurd. Als men reeds aan een gelijk spel begint te denken, ziet Haarlem nog kans om den winnenaen goal te maken. Een hard schot van Kornmann kan de keeper niet wegwerken, waarna Schornagel geen moeite heeft om te doelpunten (21). Met dezen stand breekt ten slotte het einde aan. D. I. O.—E. H. S. (1—2) Een vrij slappe vertooning tusschen een D.I.O.-elftal, dat niets meer te winnen of te verliezen had, en een E.H.S.-elftal dat wanhopige pogingen deed om uit het de gradatiegevaar te komen. Bovendien had D.I.O. den vorigen avond (en nacht) haar jubileumsfeest gevierd, dus was het niet te verwonderen dat D.I.O. nogal tijd noodig had om op gang te komen. Na enkele minuten profiteerde de linksbin nen van E.H.S. van de situatie. Hij loste een zeer ver schot, waar de keeper vrij onnoozel geen moeite voor deed; blijkbaar nog niet heelemaal wakker! De thuisclub kwam er nu beter in, maar het enthousiasme van de bezoekers was oorzaak dat de voorsprong nog vergroot werd. Hoewel D.I.O. appelleerde voor hands en buitenspel, werd het doelpunt toegekend. Rust kwam met 0—2. Na rust vertoonde het spel slechts weing afwijkingen van dat van vóór de rust. Alleen het laatste kwartier zette D.I.O. er alles op om althans de eer te redden. Dit loffelijk streven werd beloond. Uit een penalty bracht de mid-half den stand op 12. Met deze cijfers kwam het einde van dezen zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd. R. C. H. 3—Schoten 2 (5—0) R.C.H. telt eenige invallers, maar dat ver hindert toch niet dat zij van stonde af aan in de meerderheid is. Reeds na enkele minuten opent Hessels de score, waarna Schoten ver woede pogingen doet om tegen te scoren. Met den wind in den rug krijgen de geel-zwarten daar volop gelegenheid voor, maar met de meestal van ver ingeschoten ballen weet Schoustra wel raad. Langzamerhand neemt R.C.H. het spel weer in handen en als de links-buiten goed doorgeeft naar Zwart, maakt deze geen fout. Even later ontstaat voor het Schoten-doel eenzelfde situatie, maar nu is het Kedde, die ineens en onhoud baar inschiet. In de tweede helft denken we.Schoten op te zien halen, maar Zwart maakt aan die illu sies een einde door op een through-pass goed door te loopen en te doelpunten.. R.C.H. ge looft het nu verder wel en waar de Schoten voorhoede een volkomen machteloosheid aan den dag legt, wordt het een ietwat saaie ver tooning. Kort voor het einde doelpunt Zwart van dichtbij ten vijfden male. EERSTE KLASSE B. R. C. H. 4Bloemendaal 2 (22) In de eerste helft is Bloemendaal met wind mee veel gevaarlijker, maar beide backs en in laatste instantie keeper Serné retournee- ren alles. De weinige R.C.H.-aanvallen doen door hun snelheid, nog wel eens gevaar ont staan voor het Bloemendaal-doel, maar ook daar verdedigt een keeper, die goed is. Een maal staat Warlé eenige meters voor het doel, alleen voor den keeper, maar zijn schot faalt. Zoodoende komt de rust met blanken stand. Nauwelijks is de tweede helft eenige minu ten oud of de Racing-voorhoede gaat er van door en de middenvoor doelpunt onhoudbaar. Dit is voor Bloemendaal het sein om wat ac tiever op te treden en werkelijk met succes als Warlé keurig gelijkmaakt. Het gaat er dan naar uitzien dat R.C.H. toch nog gaat verliezen, maar geheel onverwacht scoort Pais voor R.C.H. ten tweeden male. Ook die voorsprong gaat kort voor het einde weer verloren na keurig werk van den links-buiten belandt de bal tenslotte in het R.C.H.-doel. H. F. C-veteranenTramvogels (3-5) Tramvogels zijn terstond in den aanval; het duurt dan ook niet lang of hun linksbin nen geeft aan zijn club de leiding. (01). De Tramvogels blijven het meest aanvallend en het is wederom de linksbinnen, die scoort (0—2). Kort voor rust zien wij den H.F.C.-doel man een door hem goed gevangen bal in eigen doel werken. (03). De tweede speelhelft is nauwelijks begon nen of de rechtsbackderbezoekers werkt het leder in eigen doel. (13). Terstond kan een der H.F.C.-backs een doelpunt slechts voorkomen door het leder uit het doel te slaan. De strafschop wordt door den linksbinnen der Tramvogels benut. (1—4). De middenvoor der eVteranen verkleint den achterstand. (24). Bij een algemeenen aanval der Tramvogels maakt hun middenvoort er 25 van. Bij een der H.F.C.-aanvallen wordt keurig ingeschoten; de Tramvogels-doelman kan slechts met moeite corner werken. Deze cor ner, goed door links genomen, wordt even fraai ingekopt. (35). De winkeliers wedstrijd te IJmuiden. Onder gelach, enthousiasme en regenbui tjes vonden deze „winkeliersche-wedstrijd" op het V.S.V. terrein plaats. Het is echter een vraag, waarom de gemeente Velsen op deze wedstrijd geen „vermakelijksheid-belasting" geheven heeft, aangezien de overdekte tribune soms daverde van het gelach, als een winke lier het V.S.V.-terrein aan het omploegen was inplaats van den bal te raken. Dank zij P. Wey, de V.S.V.-speler, heeft IJmuiden-Oost dezen wedstrijd gewonnexr en alzoo den beker in de wacht gesleept. De opstelling der „manufacturen-, suiker en wkat dies meer zij"-verkoopers was als volgt: „De Hanze"; F. Kockx Sr., R. van Schinkel, C. Kockx, J. Mertens, M,. Schiebroek, j. van Rijn, G. v. d. Kolk, Th. Kramer, F. Kockx Jr., C. Zwanenburg, L. van Rijn IJmuiden-Oost: Joh. Glas, L. Glas. II. A. Repko, Jac. Glas. F. van Rooyen, H. J. Waterberg, P. Wey. J. Loendersloot B. Piet;, K. Piet, Th. Zonneveld. In de tweede divisie voeren Tottenham Hotspur en West Bromwich Albion een wan- hopigen strijd om de promotie. Deze week is West Bromwlóh weer wa4j in het voordeel ge komen door een gelijk spel tegen Bradford, terwijl de Spurs verloren van Bristol City. De club uit Birmingham heeft nu 50 punten, de Spurs 49 punten, beiden uit 40 wedstrijden. Maar de Spurs hebben niet de zware zorg ,van den beker-eindstrijd, dien West Bromwich Zaterdag a.s. tegen Birmingham moet spelen. Het zijn weken van uiterste spanning voor de Albion. LISSET.IJ.B.B. (1—5). Voor rust een aardig spel. Lisse weet vol-- doen den tegenstand te boeden. Rust gaat in met blanken stand. Na rust weet T.IJB.B. het spel in handen te nemen. Zij brengt den stand op 04. Dan weet Lisse de eer te hedden, waarna T.IJ.B.B. den stand op 15 brengt. Door dezen uitslag plaatst T.IJ.BB. zich door een beter doelgemiddelde op de tweede plaats vóór H.B.C. DE UITSLAGEN. Graaf WillemLeonidas 20 D. E. M.D.O.N.K. 5—1 DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND HH.C. m—O.V.V. 2—3 D.S.S.D.O.S. 3—2 H.B.C. VI—BB.M. IV 6—2 Geel Wit IV—H.B.C. V 1—2 Rustenburg Kampioen van Neder land. Uit Delft: Zondag werd hier de partij Raman—de Haan gespeeld, die eindigde in remise. Door dezen uitslag is de heer Rusten burg kampioen van Nederland dammen. Uitvoering van „Sparta". Zaterdagavond gaf Sparta te Velsen-Noord een uitvoering in het gebouw Concordia onder leiding van den heer D. C. van Alewijk. De voorzitter van Sparta, de heer N. de Ligt, opende deze uitvoering met een woord van welkom en met een opwekking tot toe treding. Daarna begon het tweede openbare op treden in dezen winter van de vereeniging. Immers, Sparta gaf dit seizoen reeds een uitvoering. De voorbereiding voor een tweede optreden is altijd bezwaarlijk, wat niet weg neemt. dat het Zaterdag gebodene op be hoorlijk peil stond, De heeren-afdeeling was in verband met verhindering door ziekte etc. van verschillen de leden versterkt door leden van Kracht en Vriendschap uit Haarlem. Deze heeren hebben geducht aan- het succes, dat de Velser vereeniging mocht oogssten, medegewerkt Het brugturnen van de dames en de meis jes loonde duidelijk, dat dc afwerking geen gelijken tred houdt met dc opvoering in Kampioenschap van Nederland 3-banden le kl. H. J. ROBÏJNS WEDEROM KAMPIOEN! Zaterdagmiddag zijn de wedstrijden van bovengenoemd tournooi voortgezet met het volgende resultaat: In de partij de Foei jaeger—Koopman speel de de eerste een goede partij en won onbe dreigd: pnt. brt. h.s. gem. D. A. de Foeljaeger 50 92 3 0.543 C. B. Koopman 31 92 3 0.336 De clubgenooten Groenteman en Kleere- per maakten een meer spannende, dan mooie partij pnt. brt. h.s. gem. J. Groenteman 50 111 3 0.450 J. Kleerekooper 45 110 _3 0.409 Koopman had zich geheel hersteld van de nederlaag tegen De Foeljaeger en speelde schitterend tegen Kleerekooper: pnt. brt. h.s, gem. C. B. Koopman 50 54 8 Ó.924 J.Kle.erekooper 23 53 4 0.433 Ook Sengers was er goed in tegen de Foel jaeger, die niet op stoot was en zijn eerste nederlaag leed: pnt. brt. h.s. gem. A. Sengers 50 69 6 0.724 D. A. de Foeljaeger 23 68 2 0.338 Nogmaals speelde Koopman prachtig te gen Sluiters, die goed partij gaf: pnt. brt. h.s. gem. C. B. Koopman 50 68 5 0.735 C. Sluiters 31 67 5 0.552 Daarna kwam een zeer spannende partij tusschen Sluiters en Van Bever, waarin Slui ters zijn eerste winst maakte: pnt. brt. h.s. gem. C. Sluiters 50 96 6 0.520 S. v. Bever 45 96 3 0.468 In den volgenden strijd liep Sengers on middellijk uit tegen Groenteman en won on bedreigd: pnt, brt. h.s. gem. J. Groenteman 34 90 4 0.377 A. Sengers 50 91 3 0.549 De partij Van Bever-Robijns gaf weinig strijd te zien in tegenstelling van de ver wachting: pnt. brt. h.s. gem. S. v. Bever 23 68 3 0.338 H. J. Robijns 50 09 6 0.724 In den strijd tusschen Robijns en Sluiters zat aanvankelijk spanning, doch later liep Robijns uit: pnt. brt. h.s. gem. H, J. Robijns 50 81 6 0.817 C. Sluiters 40 81 6 0.493 Sengers was weder sterk tegen Kleere- koooer, die nog geen enkele partij won: pnt. brt. h.s. gem. A. Sengers 50 86 4 0.581 J. KleerekoopeT 37 85 4 0.435 In de slotpartij tusschen de Foeljaeger en v. Bever was de Haarlemmer aanvankelijk voor. Later haalde zijn partner fraai op en won: pnt. brt. h.s. gem. D. A. de Foeljaeger 41 82 7 0.500 S. v. Bever 50 82 4 0,609 Zondag zijn de laatste 5 partijen onder enorme belangstelling, zoowel van biljart- liefhebbers uit Haarlem, als uit Amstredam- Rotterdam, Den Haag en andere plaatsen, ge speeld in de „Sociëteit- Vereeniging", alhier. Geen wonder, want er kon nog alles gebeuren daar er nog 3 belangrijke partijen bij waren, n.l. SengersKoopman, Robijns—De Foel jaeger en RobijnsSengers. Het eerst speelden Robijns en Groenteman. Het verloop was volgens de verwachting, n.l. dat de eerste deze partij gemakkelijk zou winnen: pnt brt. h.s. gem. H. J. Robijns 50 57 6 0.877 J. Groenteman 20 57 3 0.350 Onderwijl was de belangrijke strijd tusschen Sengers en Koopman begonnen, waarin Koop man niet op dreef bleek en Sengers onbe dreigd won: pnt brt. h.s. gem. A. Sengers 50 75 5 0.666 C. B. Koopman 35 74 3 0.472 Daarop kwam een zware strijd tusschen Robijns en Dc Foeljaeger, waarin de Haar lemmer weder een taaie vechter bleek te zijn; doch ten slotte het onderspit, delfde. pnt brt. h.s. gem. H. J. Robijns 50 93 4 0.537 D. A. De Foeljaeger 42 92 3 0.456 Dan volgde een partij om de onderste plaatsen tusschen Kleerekooper en Sluiters, waarin de laatste de meerdere was met fraai spel; pnt brt. h.s. gem. J. Kleerekooper 36 96 2 0.385 C. Sluiters 50 96 3 0.520 Nu volgde de laatste strijd om den titel tusschen Robijns en Sengers, allebei nog on geslagen. zoodat er zeer begrijpelijk een bui tengewone spanning onder spelers en toe schouwers heerschte. Robijns was m goeden vorm, doch Sengers kon 'niet op dreef komen en leed de nederlaag. Hij moest de eer aan zijn partner overlaten: pnt brt. h.s. gem. A. Sengers 30 65 4 0.461 H. J. Robijns 50 66 5 0.757 Een geweldig applaus weerklonk voor «cn kampioen. Daarna volgden toespraken van den heer K. Sanders, secretaris van de B.C. der So- ciëteit-Verecniging" en den heer J. Sanders voorzitter van den Nederlandschen Biljart bond waarna de prijzen werden uitgereikt. De eindstand luidt: 1. H. J. Robijns (B.V. „K. R. A. S.") 2. A. Sengers (B.V. „Rotterdam") 3. C. B. Koopman (B.V. .,K. R. A. S.") 4. D. A. ae Foeljaeger (B.V. „D E. S."j 5. S. van Bever (B.V. ..Rembrandt") 6. C. Sluiters (B.V. „Rotterdam") 7. J. Groenteman (B.V. „Rembrandt") 8. J. Kleerekooper .(B.V, „Rembrandt"), gesp.gew.verl.h.s.gem. 7 7 0 6 0.642 7 6 1 8 0.602 7 4 3 8 0.567 7 4 3 7 0.483 7 3 4 5 0.528 7 2 5 6 0.486 7 2 5 4 0.447 1 P 1 5 0.397 1—2 3—2 2—1 5—0 2—2 4—1 3—2 2—1 8—2 2-5 Ripperda n.o.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11