Apropos HOCKEY. Nederland-België (1-0). KORFBAL DAMES-HOCKEY LAWNTENNIS SNELWANDELEN. HANDBAL PAARDENSPORT RUGBY ATHLETIEK BOKSEN HONKBAL (Van onzen medewerker.) Onder zeer slechte omstandigheden werd Zondagmiddag in het Stadion te Amsterdam de returnmatch tegen de Belgische hockey— ploeg gespeeld. Het regende gedurende den geheelen wed strijd; het veld was ontzettend glad en na de rust vooral zwaar te bespelen, waaraan de voorafgegane voetbalmatch wel eenige schuld zal hebben gehad. Onder het spelen van de volksliederen ko men de Belgen en Hollanders het veld op. Scheidsrechter Van 't Lam laat tossen; de Belgische aanvoerder is de gelukkige. Hij ver kiest tegen den schuin op het veld staanden wind in te spelen. Om even over vieren stellen de elftallen zich als volgt op: Nederland: Hardebeck De Waal, Tresling, C. v. d. Hagen, ter Haar, van Lierop Maas, Jannink, Dupon, Kist, v. d. Haar. Belgic: y. d. Branden, Bcernaert, Rensburg, Mallieux, Seeldrayers, Putz. Baudoux, Adelot, Wellens. Paquet v. d. Merghel De eerste aanval na de bully is voor de Hol landers, doch de voorzet van Maas wordt door Wellens opgevangen en weggewerkt, maar de Hollandsche voorhoede komt terug en west al direct een strafcorner te forceeren. Van der Haar geeft deze corner goed aan, doch Tres ling schiet keihard net naast. De Belgische voorhoede speelt een vlug open spel. waarmee de Hollandsche verdedi ging nogal last heeft in het begin, doch steeds weten De Waal en Tresling den bal weg te werken. Onze halflinie is goed in vorm en zit steeds achter de Oranje voorhoede, maar te peute rig spel van het binnentrlo geeft aan de goed spelende Belgische backs steeds weer gele genheid om in te grijpen. Holland krijgt nog eenige comers te nemen maar snel uitloopen der Belgen en slecht stop pen der Hollanders doen deze goede kansen te niet gaan. De Belgische aanvallen worden bijna steeds reeds door onze halflinie onderbroken, zoodat Hardebeck weinig te doen heeft, wat maar goed is ook, daar hij geen al te goeden indruk maakt met zijn wegtrappen. De Belgen komen nu iets meer in den aan val; onze verdediging krijgt het zwaar te ver duren vooral omdat de Belgische voorhoede ontzettend snel is. Eenige strafcorners op het Hollandsche doel leveren geen resultaat. Bij een goeden Belgischen aanval staat Rensburg in eens alleen voor Hardebeck. Laatstgenoemde loopt goed uit, doch veroor zaakt een strafbully op ongeveer 10 meter van het doel af. Baudoux kruist de sticks met Hardebeck en ieder denkt reeds België te zien doelpun ten, maar Baudoux pusht den bal echter net over 't doel. Holland valt na dit moment met een flink enthousiasme aan, maar de voorhoede vindt in Wellens een zeer groot struikelblok en ook keeper v. d. Merghel weet op goede wijze zijn doel schoon te houden. NED. KORFBALBOND Overzicht. De regen trad weer eens al spelbreker op, zoodat het overgroote deel der wedstrijden uitgesteld moest worden; ook geen der Haar- lemsche twaalftallen kwam in het veld. Haarlem 2. dat het Amsterdamsche DD.V. 2 ontving, verloor met 31. Haarlem 2D. D. V. 2. Op een uiterst glad veld wordt begonnen onder leiding van den heer De Boer. Haarlem is door goed middenvakspel iets in de meer derheid, doch door het gladde veld kan haar aanval niet loskomen. De bezoekers die toch allerminst op een glad veld gewend zijn te spelen, passen zich daar tcVh beter aan. Hun aanval is dan ook gevaarlijker. Spoedig ziet Groenendal zich dan ook gepasseerd en het is 0—1 voor D.D.V. Beurtelings krijgen beide aanvallen kans, doch tot rust blijft de stand steeds 0—1. Na de hervatting is Haarlem al weer iets sterker, doch tot doelpunten brengt men het niet. Integendeel vergroot D.D.V. met een ver schot den voorsprong tot 02. Na de vakverwisseling profiteert mej. Brakel van een kansje onder den paal 12. Door slechts verdedigen bij de thuisclub is het spoedig daarna 1—3 voor de bezoekers, waarmede dan het einde komt. Promotie-cïegradatie 2e klasse. De eerste wedstrijd voor de competitie werd gespeeld tusschen Baerne en Hercules II en eindigde met een 1—1 gelijk spel. PROMOTIE-DEGR AD. W. 3E KLASSE. De ontmoeting BaarnHercules eindigde in een kleine overwinning voor Baarn, dat n.l. met 21 won. HAARL KORFBALBOND Voor de 2e klasse van den H.K.B. werd Oosterkwarticr door een 90 overwinning op Animo 3. dat onvolledig opkwam, kampioen harer afdeeling. Het behaalde in 16 wedstrij den 28 punten; een fraai resultaat voor deze flinke ploeg! H<*t H. K. B.-twaalftal. Hoewel het S.V.-terrein in uitstekende conditie verkeerde, kon de oefenwedstrijd van het voorloopig H.K.B.-twaalftal wegens het slechte weer niet doorgaan. Op Zondagmorgen 26 April speelt nu een voorloopig twaalftal, dat als volgt is samen gesteld. Aanval: dames: W. de Korte. J. Wage, (beiden O'kwartier): heeren: J. Waals (T.H. BA. T. Poelgeest, (O'kwartler). Midden; dames: L. Dekker, M. Sterteveld; hoeren; J. Broeksma, C. de Goede (allen Zil vermeeuwen). Verdediging: dames: J. A. Deen, (D.S.V.), L. Prins; hoeren: T. v. d. Broek (Zilver meeuwen). J. Duif (D.S.V.). Als tegenpartij zal S.V. I fungceren; de wedstrijd wordt gespeeld öp het S.V.-terrein .tc Santpoort. Dupon geeft nu goed af naar de vleugel spelers, doch door treuzelen komen er geen voortzetten. Holland wordt nu iets sterker, maar tot doelpunten weet onze voorhoede het niet te brengen, wel schieten Dupon en Kist een paar keer hard in, maar v. d. Merghel staat op zijn post en weet deze schoten onschadelijk te maken. Ook voor het Hollandsche doel ont staan nog een paar gevaarlijke momenten en slechts op het laatste nippertje weet van Lierop scoren te voorkomen. Rust gaat in met blanken stand. Het terrein is nu ontzettend glad en in de beide cirkels en op het middenveld zwaar te bespelen. Na de rust begint Holland een geweldig of fensief op het Belgisch doeL te ondernemen, de halflinie van ons team verricht nu mooi werk en is niet te passeeren. Maas wordt hoe langer hoe beter, doch zijn vele goede harde voorzetten, die even zoo veel kansen opleveren woi-den door het binnentrio op hopelooze wijze gemist of verknoeid door treuzelen. Wellens in de Belgische achterhoede speelt nu een mooie partij en duikt overal op waar gevaar dreigt; keeper v. d. Merghel verdedigt op grootsche wijze zijn doel. Steeds komt de Hollandsche voorhoede weer terug en zoowel Dupon als Jannink ver knoeien eenige mooie kansen. Van der Haar speelt ook nu nog een middelmatige partij en treuzelt nog steeds te lang. Het spel speelt zich grootendeels af op de Belgische helft; de Belgen staan met man en macht te verdedi gen en geven den Hollanders bijna geen kans om te schieten. Na twintig minuten gelukt het aan de Bel gische halflinie om zich een beetje los te wer ken. De Belgische linker- en rechtervleugel ondernemen eenige snelle uitvallen, die zeer gevaarlijk blijken te zijn, daar de Hollandsche halflinie nog al ver opgedrongen is. Toch blijft Holland in de meerderheid. Telkens weer geeft Maas goede voorzetten, die echter regelmatig door het binnentrio ge mist worden. Ook een paar corners op het Belgische doel hebben geen resultaat. Er is nog vijf minuten te spelen. Dupon gaat er alleen van door, geeft plotseling in den cirkel naar v. d. Haar, die naar binnen is ge- loopen. over en deze jaagt den bal ongeloof lijk hard in den rechterbovenhoek langs v. d. Merghel (10). De Belgen komen nu fanatiek opzetten; Holland wordt op eigen helft terug gedron gen. België krijgt nog zelfs drie strafcorners te nemen, maar door snel uitloopen worden deze onschadelijk gemaakt. Dan kondigt scheidsrechter Van 't Lam het einde aan. H. D. M. Kampioen van Nederland. De uitslag van den hockeywedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen H.D.M. en Deventer luidt 10, zoodat H.D.M. beslag heeft gelegd op den kampioenstitel. Rood-Wit te Brussel. Blijkens een bericht in de Tel. heeft de Haarlemsche Hockeyclub Rood Wit te Brussel in de eerste ronde om den Van der Willegen- beker, waarvan zij de houdster was, met 40 van Racing gewonnen. De Competitie-indeeling. Aan de competitie-indeeling voor het sei zoen 1931 ontleenen we het volgende: Eerste klasse: Afd. I. Festina (Amsterdam), D.D.V. 1 (Amsterdam), Leimonias 1 (Den Haag), Ace 1 (Den Haag). Afd. 2. D. D. V. 2 (Amsterdam), Groen Wit 1 (Amsterdam), Het Spiegel (Bussum), Hil versum 1. Afd. 3. Haarlem 1. Leimonias 2 (Den Haag) Oranje T. C. (Den Haag), Kralingen (Rotter dam). Afd. 4. Breda, Den Bosch 1, Philharmonie (Tilburg). Eindhoven 1. Afd. 5. Arnhem 1, Nijmegen, Alta 1 (Amers foort) Tweede klasse Afd. 1. Animo 1 (Den Helder), Haarlem 2, T. C. H. 1 (Haarlem), Topping (A'dam). Afd. 7. Topspin 1 (Amsterdam), K. E. K. 1 (Amsterdam), Velserbeek 1 (Velsen), T.E.D. 1 (Haarlem). Afd. 8. K.A.T. 1 (Amsterdam), Amsterd. L. T. V. 1, Koog Zaandijk 1, T.C.S-B. 1 (Haar lem) Afd. 9: Deuce 2 (Amsterdam), Stadivo 2 (Amsterdam), Advantage 1 (Heemstede), T. C. H. 2 (Haarlem). Afd. 10. Groen Wit 3 (Amsterdam), Pr. Ju liana 2 (Amsterdam), D.D.V. 4 (Amsterdam) T.C.S3. 2 (Haarlem). Derde klasse: Afd. 1. Animo 2 (Den Helder), Bakkum Smash l (Krommenie), Terry (Haarlem). Afd. 9. Quick (Amsterdam), Amst. L.T. Club Velserbeek 2 (Velsen), Advantage 2 (Heem stede), Afd. 10. S.V.I.B. 1 (Amsterdam) Spirit 1 (Amsterdam). Westrust 1 (Haarlem), Game and Set (Haarlem), Afd. 11. K.E.K. 3 (Am sterdam), K.A.T. 2 (Amsterdam), T.E.D. 2 (Haarlem), Try (Bloemendaal), Afd. 12. Deuce 3 (Amsterdam), Grashoppers (Am sterdam), T.C.H. 3 (Haarlem), T.C.S.B. 3 (Haarlem). Afd. 13. S.M.N. I (Amsterdam), T.H.C. '25 (Amsterdam) Groenendaal (Heem stede1. Bonzo (Haarlem). Afd. 14. S.H-A.R.P. 2 (Amsterdam) Topspin (Amsterdam), Duin- lust 1 (Bloemendaal), Groenendaal 2 (Heem stede). Afd. 15 S.M.N. 2 (Amsterdam), A. L. T. V. 2 (Amsterdam), Enthousiasten 2 (Am sterdam). Duinlust 2 (Bloemendaal). Afd. 16. Twentsclie Bank 2 (Amsterdam). S.V.IH. 2 (Amsterdam), Westrust 2 (Haarlem). T. C. H 4 (Haarlem). Frans Kooien, t Heden overleed in de Maria-Stichting de be kende Haarlemsche snelwandelaar Frans Kooien. Hij was o.m. kampioen van den Noord-Holl. A. B. 1930 over 1500 en 3500 M. snelwandelen. Hij bereikte den leeftijd van bijna 20 jaar. Een club te Haarlem en Omstreken. Men schrijft ons: Een van de minst bekende en beoefende spelen is wel het in Duitschland zoo popu laire handbalspel. Waarom het spel bij ons zoo weinig belangstelling geniet, is moeilijk uiteen te zetten. Misschien is wel de hoofd zaak, dat het zoo eenvoudig is. Oppervlakkig bezien is het een combinatie van voetbal en korfbal. De groote verschillen zijn, dat handbal zooals de naam reeds aan geeft, met de handen gespeeld wordt, terwijl voetbal hoofdzakelijk met de beenen en het hoofd gespeeld wordt. Verder zijn er bij handbal evenals bij voetbal doelen. De voordeelen van het handbalspel zijn legio. Het is een gemengd spel; goed gespeeld is ruw spel absoluut uitgesloten. Het berust op samenspel en ontwikkelt dus zelfopoffe ring, kweekt wilskracht, moed, tegenwoor digheid van geest zelfbeheersching en uit houdingsvermogen. Physisch is een voordeel dat alle spieren voortdurend in actie zijn en geen spieren zich ten koste van andere ontwikkelen. Tenslotte kan handbal dienen om den voetballers en cricketers in 't bijzonder in training te houden. Daarom hebben eenige jongelui in Haarlem en Omstreken besloten om een handbalclub opte richten. Het secretariaat is gevestigd Aelbertsbergstraat 46, Haarlem. De Haarlemsche Manége. Zaterdagavond hield de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" een feestelijke bijeen komst als slot van de wintercursussen in de manége aan de Linnaeuslaan. Sinds 1928 had dit niet plaats gevonden; het was een groote voldoening voor de ver eeniging, dat vele leden met hun introducé's als toeschouwers aanwezig waren. Zij volgden met belangstelling de verschil lende nummers van het programma, die met veel animo door de deelneemsters en deel nemers werden uitgevoerd. Het programma opende met een entrée- manoeuvre gereden door 6 dames en 6 hee ren, die keui'ig verliep. Als nummer twee reed de heer H. J. Lij sen den door hem afgerich- ten 4-jarigen Berberruin ,Apollo" als school- paard voor. Na afloop overhandigde de heer ir. P. J. Leeuwenbui'g den heer Lij sen het insigne voor het examen in de Hooge School afge nomen door de Federatie van Nederlandsche Rijscholen. Met dit behaalde diploma werd hij gelukgewenscht door den heer P. Kisten maker namens de rij vereeniging „Kapt. van der Wall" te Hoofddorp en door den heer de Munnik namens de rij vereeniging „Ritm. de Kruyff" te Halfweg, die tevens een bouquet bloemen aan Mevrouw Lijsen overhandigde. De heer J. G. Niepoort bood een krans aan uit naam van den heer Timmermans te Waalwijk, den eigenaar van „Apollo". De heer Ad. Klebe complimenteerde den heer Lijsen eveneens met zijn behaald succes en gaf ook een krans. Hierna volgde een openbare rijles onder commando van den Directeur, den heer J. G. Niepoort, gereden door 8 meisjes en jongens. De commando's werden vlot opgevolgd en zeer goed uitgevoerd. Als vierde nummer werden eenige staaltjes in het voltigeeren ten beste gegeven. Men kon zien, dat de vier heeren onder deskun dige leiding ijverig geoefend hadden. Daarna kwam het bestuur van de Fed. van Nederl. Rijscholen in de manége, ten einde de ruiter- diploma's uit te reiken aan de geslaagc'im voor het op 11 dezer gehouden examen. Aan den bekwamen instructeur der gediplomeer den, den heer J. G. Niepoort, werd door den heer Ad. Klebe hulde gebracht en een krans overhandigd. Na de pauze volgde een carroussel-nummer gereden door 6 dames en 6 heeren In Poolsch costuum. De afwisselende figuren, in vlot tempo uitgevoerd, boden door de verschillen de kleux-ige costuums een aardig geheel. Ter afwisseling speelden 6 ruiters een geanimeerd partijtje balspel te paard. Iets nieuws voor Haarlem was de spring- wedstrijd, waarvoor zich 16 ruiters opgegeven hadden. Het publiek leefde zichtbaar meer; de spanixing werd nog verhoogd doordat eenige mededingers het zelfde aantal strafpunten behaalden en dientengevolge moesten over rijden. De prijzen werden gewonnen in volg orde door: de heeren E. Fischel, C. W. Brandt, A. Breitenstein, Mevr. L. H. Henriquez Pi- mentelvan Hasselt en de heeren N. M. Hen riquez Pimentel en R. A. G. Davidson. In het koetshuis, dat door de goede zorgen van de firma J. A. Boskamp en Zn. te Over- veen in een gezellige foyer was omgetooverd, bleven nog vele leden met hunne gasten eenigen tijd genoegelijk bijeen. HaarlemHilversum 110) Deze wedstrijd is gedecideerd door de Haarlemmei-s gewonnen, zij waren voortdu rend in de meerdei-heid. hoewel de tegen partij over het algemeen veel zwaarder van gewicht was. wat vooral in de scrum bleek, konden zij bijna geregeld aanvallend optre den. Bovendien waren de M.T.S.'ers doortas tender en veel sneller. De lïilversummers waren verder nog versterkt door zes Amster dammers, leden der A.R.V.C, die ondanks hun harde werken en hun instnicties uit- deelen, de nederlaag niet konden verhoeden. Als te drie uur de teams het veld betreden regent het. Op het gladde veld trapt de aanvoerder der Hilversummers, De Jonge af; de bal komt bij de Haarlemmers, die onmiddellijk op loo- pen en den bal eenige malen snel plaatsen, zoodat al dadelijk het spel verplaatst wordt. Nadat eenigen tijd op de Hilversum-helft ge speeld is en het spel door de vele scrums nogal ontsierd en onderbroken wordt, komt de bal plotseling bij Langenbach, die snel naar De Jong plaatst deze weer naar Levie, die het genoegen smaakt om de eerste Haar lemsche try te scoren. Een poging om deze try in een goal om te zetten mislukt. De stand is dan dus 30 voor Haarlem. Nadat Hilversum weer heeft afgetrapt, nemen de M.T.S.'ers weer het spel in handen; weer gaat het op den Hilversum- goal af. Van Capellen plaatst naar Hover, die er snel van doorgaat en de tweede try voor Haarlem scoort; ook deze poging om die in een goal om te zetten, mislukt. (60). Na de rust hetzelfde spel: weer is Haarlem in de meerderheid. Eenmaal breekt Kooiman door. maar hij scoort een try achter de dead- ball line, zoodat deze tx-y niet telt. Dit is ech ter uitstel van executie, want even daarna scoort Van Rees een mooie try midden in de Hilversum-goal. Deze wordt door De Jong voor Haarlem in een goal omgezet. (110). Met de M.T.S. in den aanval kondigt dc scheidsrechter dan het einde aan. (11—0). Het oude spel: hockey. Athene is een stad die den grondwerker nogal eens aardige surprises kan bezorgen. In dat deel van de wereld liggen nog zooveel kunstschatten en historische merkwaardig heden bedolven, dat men telkens weer op veiTassingen stuit. Bij een uitgraving, noo- dig voor het bouwen van een gax-age heeft men onlangs een aantal basreliëfs gevonden, waarvan een uit sportief oogpunt even be langrijk als merkwaardig was. Hier kwam namelijk niet meer of minder aan het licht dan het bewijs dat het nobele hockeyspel reeds minstens twintig eeuwen oud moet zijn. Het spel dat op dit speciale basreliëf in beeld is gebracht, heette bij de oude Grieken „spheromachie" en het is zonder eenigen twijfel een soort hockey. Dit is te zien aan den krommen stok, dien de spelers in de hand houden en aan den kleinen bal. Maar het merkwaardigste, hoewel zeker volkomen toe vallig, is, dat de houding van twee spelers in het midden der afbeelding vrijwel een moderne voorstelling van de „bully" zou kunnen zijn. En rolschaatshockey. Nu wij het toch over hockey hebben, is het wellicht de moeite van het vermelden waard, dat er, zij het in moeilijke omstandigheden, een internationale federatie van hockey-op- rolschaatsen beoefenende landsbonden be staat, die in de eerste week van April te Montreux het Europeesch kampioenschap heeft laten verspelen. Rolschaatsenrijden is kort voor den oorlog een tijdlang een rage geweest, en toen zijn in Engeland, Frankrijk en eenige andere lan den, talrijke clubs opgericht ter beoefening van de hockeysport op de kleine wieltjes. De rage van het rijden is bij het groote publiek weder overgegaan, maar de hockeysport is gebleven. Het spreekt wel vanzelf dat de or ganisatie hoe langer hoe moeilijker werd, omdat het aantal geschikte zalen, naarmate de animo voor het rijden verdween, hoe lan ger hoe kleiner wex-d. Zoo spelen bijv. de der tien Fransche clubs, die thans nog bestaan hun wedstrijden op in totaal vier „velden", die zich bevinden te Toulouse, Bordeaux, Roubaix en Tourcoing en er zijn clubs bij. die nooit anders dan buiten hun eigen stad kun nen spelen. Engeland heeft nog 48 clubs. Aan dit eerste Europeesche kampioenschap te Montreux werd door ploegen van 9 landen deelgenomen en in de finale won Engeland van Frankrijk met 30. Laat ons voor deze hardnekkige enthousiasten voor een sport, waarvan waarschijnlijk menig lezer zelfs het bestaan niet vermoedde, hepen, dat de in stelling van het Europeesch kampioenschap wat meer leven in hun brouwerij vermag te brengen. Maar wij hebben er niet zoo erg veel vertrouwen in, want ach, er zijn zooveel iak- ken van sport. De zwemmer Taris. De Fransche zwemmer Taris is in de laat ste jaren gestadig vooruitgegaan en toen deze tengere Parijsche jongen het vorig seizoen reeds de wereldrecordtijden ging bedreigen, werd het duidelijk, dat het niet lang meer zou duren, voor hij deze zou evenaren en, wie weet, zelfs overtx-effen. De opening van dit zwemseizoen (te Parijs vroeger dan bij ons) heeft reeds de bevesti ging van deze verwachting gebracht. Een week geleden zwom Taris de 100 meter in 59.8 sec. en dat is nog geen wereldrecord, maar het was een aanwijzing van zijn verde ren vooruitgang en het bezorgde Frankrijk een plaatsje in de zeer korte rij der landen waar deze afstand ooit binnen de minuut is gezwommen. Maar Taris was niet tevreden met deze prestatie. Enkele dagen later sprong hij te water voor een aanval op de wereldrecords 300 en 400 meter vrije slag. En hij had succes. De 300 meter legde de Parijzenaar af in 3 min. 33.4 sec., de 400 meter, de klassieke Olympische afstand in 4 min. 47.4 sec. Hier door waren de wereldrecords van Arne Borg met resp. een tiende en twee, negentiende Drie wedstrijden in aantocht. De Vondelpark-estafette. Op Zaterdag 25 April vindt te Amsterdam de jaarlijksche estafette door het Vondelpax-k plaats. Verleden jaar werden deze wedstrij den zoo laat in het seizoen gehouden dat „Haarlem" met het oog op de training niet deel kon nemen. Thans in het voorzeizoen komt de H. A. V. „Haarlem" met een ster ke ploeg uit. De voorloopige samenstelling is als volgt: A. van Welsenes (500 M.); Hogenkamp (400 M.); R. Erlings (200 M.l; O. Over de Linden (100 M.)Eykmans (100 M.); A. Benz (200 M.); Rinkel (400 M.); J. Brandenourg (800 M.)W. Effern (1600 M.). Op dit lange pai-cours wegen de lange af standen dus het zwaai-st. De drie laatste loopers Rinkel-Brandenburg en Effern, heb ben dus in hoofdzaak het lot in handen. Dit trio is echter uitstekend in vorm zoodat wij stellig een goed resultaat verwachten. De A-A.C.'er Jan Zeegers, loopt voor zijn vereeniging de 1600 M. en zal aan Effern stellig een zware kluif hebben. Effern is zeer vastberaden en sterker dan verleden jaar. Wij zijn zeer benieuwd naar dit duel. De Voetbalvereeniging „Haarlem" heeft door haar wintertraining een groote animo voor het loopen op den weg gekregen en besloot eveneens deel te nemen. Na geregelde oefening hebben de voetbal lers hun ploeg als volgt samengesteld: A. Moolenaars (500 M.) Sala (400 M Boot (200 M.); W. Korneman (400 M.); Schorna gel (800 M.), J. Bolle (1600 M.). De Meerbonden-ontmoeting. Op 10 Mei heeft op de Amsterdamsche sintelbaan de meerbonden-wedstrijd plaats. De Noord-Holl. Athletiek. Bond besloot tot deelneming en de vereeniging „Haarlem" vond haar leden bereid de Bond over de diver se nummers te vertegenwoordigen. Op ieder nummer komt slechts één athleet van iedere bond uit, zoodat langdurige series en demifi nales vermeden worden. De samenstelling voor 10 Mei is aldus: 100 M.: Benz of v. d. Berge: 200 M.: Benz; 400 M.: Rinkel: 800 M. v. d. Booren; 1500 M. Effern of Brandenburg; 5000 M. Buis: 110 M. hox-den: W. Kaan: Olympische estafette: Efferxi, Rinkel, v. Welsenes, Erling. seconden geslagen. Wanneer Taris nog een paar meter was doorgegaan, zou hij stellig Weissmuller's recordtijd van 4 min. 50,3 sec. voor 440 yards hebben verbeterd. Taris heeft dus nog wel een prachtige carrière op zwemgebied in het vooruitzicht en de Amerikanen zullen te Los Angeles duchtig voor hem moeten oppassen. Dc Parijsche zwemmer is echter intusschen al voor de ver leiding van de film bezweken en hij treedt op in de hoofdrol van een film onder den ietwat pompeuzen titel: Taris, Koning van het water. Blijkbaar zijn de zwemautoriteiten ervan overtuigd, dat Taris voor deze zwemdocu- mentaire film geen honorarium ontvangt, zoodat zijn amateurstatus er niet door in het geding wordt gebracht. Paard en mensch als springers. Onlangs is te Parijs een congres gehouden van de internationale federatie der Paar den sport en bij deze gelegenheid zijn o.a. ook de wereldrecords hoog en vèrspringen van paarden gehomologeerd. Het hoogte record werd toegekend aan twee paarden, Montjoie en Biskra geheeten, die beiden 2,36 Meter hebben gesprongen en het vèrspring- record staat op naam van Pick me up, een paard, dat in 1912 reeds een sprong maakte van 7.50 Meter, die nooit overtroffen is. Het is wel eens aardig om hier de vex-gelijking met menschelijke prestaties te maken en dan komen wij tot de conclusie dat Cator, de neger-recordhouder uit Tahiti met zijn sprong van 7.96 Meter bijna een halve Meter verder springt dan het paardenrecord. An derzijds zijn de paarden met hun 2.36 M. hoog, den Amerikaan Osborne, wereldrecord houder met 2.05 Meter nog wel zeer de baas. Dat is een verschil, dat de mensch wel nooit zal inhalen. Gustaaf van Zweden. Zooals men weet is de Zweedsche koning Gustaaf V, wiens leeftijd reeds boven de 70 is, een enthousiast en bovendien lang niet onverdienstelijk tennisspeler. Hij heeft nog onlangs met Cochet gespeeld tegen Bous- sus en Brugnon en gewonnen ook. Deze partij trok natuurlijk de noodige belangstelling van de persfotografen en de geheele pers der we reld heeft dan ook deze sportglorie van Gustaaf vereeuwigd. De bekende Fransche umpire Redelsperger, die de match ar'oi- treerde was nogal onder den indruk van bet geval. Hij noemde de double van den koning der tennissport Cochet en den koning der Zweden Gustaaf steeds: Sa Majesté Cochet exi het is niet arxders dan logisch, dat Cochet op het oogenblik te Parijs algemeen Sa Ma jesté wordt genoemd. Op een gegeven oogenblik had Redelsper ger aanleiding van zijn hoogen zetel af iets aan den koning te vragen. Toen hij het ant woord had ontvangen, zei hij: Merci, Monsieur Sa Masjesté. En het is nauwelijks twijfelachtig, dat meneer zijne majesteit van Zweden deze aanduiding van zijn democrati sche koninklijkheid oprecht op prijs zal hebben gesteld. Rood en Wit jubileum. In Juni a.s. zal onze alom bekende eer waardig oude Haarlemsche cricketclub Rood en Wit haar gouden jubileum vieren. En dit jubileum, waarvan de juiste datum 22 Juni is, zal niefc onbezongen voorbijgaan, maar op gepaste wijze worden gevierd. Naast een receptie op 26 Juni en een vetera- nenwedstrijd op 21 Juni (een match die nog vele sterren uit vroeger dagen op de mat zal brengen) wordt er niet minder dan een ge heele cricketweek georganiseerd. Deze wordt echter gehouden in Augustus en wel van 15 tot en met 23 van die maand. Het program ma luidt: 15 en 16 Aug. Ned. Elftal—Free Foresters; 17 en 18 Aug. Rood en Wit—Elftal Mr. Hamburger; 19 Aug. Rood en Wit Ti- Flamingo's 20 Aug. Rood en WitHaarlem; 21 Aug. Onderlinge wedstrijd; 22 en 23 Aug. Rood en WitH. C. C. Een aantrekkelijk programma derhalve, dat in die cricketweek ook vele enthousiasten van buiten naar de Spaarnestad zl bren gen. In Juni zal tevens een gedenkboek ver- schijnen.è Hoogspringen: S. J. C. Visser; Vèrspringen:' A. v. Welsenes: Polshoog: A. v. d. Zee; Hink- stap-sprong: S. v. Musscher; Speerwerpen: A. v. d. Zee of Visser: Discuswerpen: G. Eysker; Kogelstooten: G. Eysker. F. A. B. te Drachten. Op den tweeden Pinksterdag organiseert de Friesche Athletiek Bond groote invitatie wedstrijden te Drachten. Aan de athleten wordt eersten Pinksterdag een rondvaart over de Friesche meren aangeboden. De fina-fleur der westelijke athleten ont ving voor deze wedstrijden een uitnoodiging. Hieronder noteeren wij de volgende stadge- nooten: 100 Meter: C. Berger, Benz, v. Welsenes. 400 Meter: G. Rinkel. 800 Meter: Paulen, Effern, v. d. Booren. Speerwex-pen: Visser, v. d. Zee. 5000 Meter: Buis. Op de 800 Meter merken wij Paulen op. Deze geroutineerde athleet wil dit jaar zijn training vroeg beginnen om tegen Augustus weer naar zijn geliefkoosd nummer de 400 M. terug te gaan. Boksclub Carpentier. De ex-kampioen van Duitschland Benny Wallbraun uit Heme is lid geworden van de Boksclub Carpentier te Haarlem. Naamsverandering van H. H. C. Men schrijft orxs: Zondag j.l. hield de Haarlemsche (H)onk- bal (C) lub een spoedbestuursvergadering, naar aanleiding van een brief van het bestuur van den Ned. Honkbalbond, waarin aan H. H. C. werd medegedeeld, dat zij haar naam niet langer mocht handhaven. Dit op voorstel van den voox-zitter van de H. C. „Haarlem" die bevreesd was voor mogelijke concurrentie. Het bestuur van H. H. C. achtte echter geen termen aanwezig om haar naam te wijzigen en besloot dit het Bondsbestuur mede to deelen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12