NCEZONDEN FIETS DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 20 APRIL 1931 Voor den Inhoud dozer rubriek stelt de Re- dactle zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet te ruggegeven. DE KWESTIE IN HET STUCADOORSBEDRIJF TE BLOEMENDAAL. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de beweringen van den heer F. Eerenberg in Haarlem's Dagblad over het conflict in het stucadoorsbedrijf te Bloemendaal zou ik gaarne eenige dingen recht willen zetten. Toen wij wisten dat de heer Westerhout dit stucadoorswerk zou maken, vroeg ik hem schriftelijk, namens onze organisatie, of hij met ons eens wilde praten. Hij antwoordde, dat hij niet met ons wilde debatteeren. Toen wij wisten dat de heer Westerhout zou ko men stucadooren, hebben wij hem 's mor gens aan het werk opgewacht. Hij arriveerde met vier personen, namelijk twee gezellen, een zoon en een broer van Westerhout. Wij vroegen hem wat hij wilde doen ten opzichte van de ter plaatse gelden de arbeidsvoorwaarden. Hij antwoordde: „Daar zal ik aan voldoen". Het bleek echter al dadelijk anders, want toen ik zei, dat de leerling, dien hij bij zich had (namelijk zijn zoon) hier niet zonder een kaart van de Lccrlingencommissie zou kunnen werken, zei hij togen zijn zoon: „Kom, jongen, wij gaan stucadooren!" en tegen ons zei hij: „ik heb niets met jelui regeling te maken!" Dezelfde houding nam de heer Westerhout ten opzichte van de commissie tegen on reëele concurrentie en de arbeidsvoorwaar den aan. Hij ging aan het werk met zijn zoon en zijn broer. De twee gezellen hielden wij van het werk af en vertelden hun de reden er van. Zij deelden ons mede dat één hunner 70 cent per uur zou krijgen en de ander 40 in daggeld. De heer Westerhout had hen in Utrecht voor dit werk aangeno men. Toen -wij vroegen, of zij reisgeld en reistijd betaald kregen, antwoordden ze ont kennend. Toen stond voor ons vast dat de heer Wes terhout niet aan de geldende arbeidsvoor waarden voldeed. En als de heer Eerenberg beweert dat er aan de arbeidsvoorwaarden wordt voldaan, dan moeten wij dit tegen spreken. Die menschen moeten ontvangen voor ae 69 uren die ze per week in de weer zijn: 69 maal 88 cent is 60.72, plus 5.65 reisgeld, is 66.37. Voor een opperman tegen 83 cent per uur gerekend komen wij aan het bedrag van 62.92, dit is gerekend naar de bepalingen van het landelijk collectief contract. Maar volgens de plaatselijke regeling, die de heer Westerhout verplicht is na te ko men, is dit meer; dan komt er voor den stucadoor 10 en voor den opperman 3 bij. Er is geen enkele patroon in Haarlem die 88 cent per uur aan een stucadoor be taalt en ook geen 83 cent per uur aan een opperman. De patroons betalen aan een stu cadoor in daggeld als minimum 50, aan een opperman 40 bij een 45-urige werk week. En daar de heer Westerhout Teeds aan drie gezellen, die hem om werk gevraagd hebben, heeft gezegd dat hij niet meer dan 88 cent per uur zou betalen, begrijpt men, dat wij met dezen gang van zaken geen genoegen kunnen nemen. Ook heeft de heer Westerhout nog gezegd dat ze wel in tarief konden werken, maar ieder die dit werk ziet en er verstand van heeft weet dat dit niet voor het geldende tarief kan worden klaargemaakt. En nu beroept de heer Eerenberg zich op de loonstaten! Nu. daar vliegen wij niet in. want ieder die iets verstand heeft van loonstaten, weet dat deze niet geteekend worden door de ge zellen. Dat is in Haarlem wel het geval; hier staat het bedrag ingevuld dat de menschen verdiend hebben en daarachter hun hand- tcekening. De heer Westerhout gebruikt deze staten tegen ons om zijn zaak goed te praten. Ieder die deze staten heeft gezien zal we ten dat de loonen, zooals ik die hierboven heb genoemd, er niet op voorkomen, en daar hebben de menschen toch recht op. Wanneer men nu bedenkt, dat de heer Westerhout aan een Haarlemschen stucadoor 50 moet betalen, dan begrijpt men dat hij toch niet menschen mede uit Utrecht zou nemen aan wie hij veel en veel meer zal moeten betalen. Onze houding is dan ook bepaald, mede ten aanzien van de kwestie der onreëele concurrentie. De heer Westerhout is onbe trouwbaar, evenals de gezellen die er werken. Wij zullen niet rusten, voordat ze ver dwenen zijn. Dankend voor de plaatsing, Namens de Afd. Haarlem van den Alg. Ned. Stuc. Bond, H. H. LUYKEN, Secr. Geachte Redactie, Gaarne maak ik gebruik van Uw aanbod het door de A.N.S.B. afd. Haarlem ingezonde- ne van een onderschrift te voorzien. In de eerste plaats moet ik erop wijzen dat thans de zaak geheel wordt vertroebeld. liet is 7tiet een geschil tusschen gezellen, doch tusschen patroons onderling. Dit is het van den beginne af geweest en nu wordt het als een gezellen-conflict vervormd. Het opwachten van den heer Westerhout, vóórdat hij zou beginnen met het werk, duidt aan dat het conflict reeds vóór zijn komst be stond. Wat was toen over te betalen loonen bekend? Wat deze loonen betreft, er wordt door Westerhout niet f 66.37 4- f 10 aan een stucadoor betaald en ook niet f 62.92 -f f 3 aan een opperman. Hij handhaaft de gel dende tarieven en de loonovereenkomst door de N.S.P.B. en A.N.S.B. zelf gemaakt. Dit is door een ieder te controleeren. Ten slotte dit. Het conflict is ontstaan doordat de heer Mulder, stucadoorspatroon te Haarlem met een niet georganiseerden pa troon heeft geconfereerd, waardoor wij in verwikkelingen gekomen zijn die wij nu ook moedig het hoofd zullen bieden. Nog even wil ik opmerken dat in verschil lende bladen loonen opgegeven worden van J 26, waarvan dan nog 1' 5.65 af moet, Wie is nu nog zoo dwaas om zooicts voor waar aan te nemen? Als men wcrkloozcnsteun ont vangt is dit bijna hieraan gelijk en hoe meent jncn dan iemand te vinden die izooals men schrijft) circa 70 uur per week in de weer is en dagelijks wordt gemolesteerd!! U dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, F. EERENBERG. Geachte Redactie, Het was voorheen bij aanbestedingen van stucadoorwerk voor sommige uitbesteders een sportief en financieel genoegen, steeds maar weer een goedkooper prijsje voor één of ander werk te kunnen bedingen, #door on reëele handelingen met de ingediende offer tes. Wie de dupe werd van deze handelwijze deerde hen niet. Het doel heiligt toch de middelen! Nu is dit euvel grootendeels voorkomen door openbare aanbesteding en zeer begrij pelijk bovengenoemde heeren niet naar den zin. Het is dus alleszins te verklaren, dat de heeren op alle mogelijke manieren hun be wegingsvrijheid trachten te verdedigen en geen middel onbeproefd laten om tot hun doel te geraken. Het „uitspelen" van concur renten tegen elkander, het debiteeren van onwaarheden, het verdachtmaken zit hun in het bloed! Niet te ontkennen valt, dat sommige on deraannemers van hen wel ééns iets leeren en dit meestal ook in praktijk trachten te brengen. Goed voorbeeld doet goed volgen. Beiden hebben zij dit gemeen, dat zij al tijd poseeren als de vertrapte onschuld; hun woede keert zich altijd tegen die menschen welke hen doorzien en hen durven aan te klagen. Bezien we nu de kwestie van het huidige conflict te Bloemendaal, dan bedoelen wij natuurlijk niet vergelijkingen te maken; dit is aan het oordeel van de lezers; maar wij willen de conclusie, vastgelegd in de laatste vergadering, even in het openbaar herhalen. In tegenwoordigheid van alle betrokken partijen, waarbij ook tegenwoordig de hee ren Eerenberg en v. d. Werve, werd deze conclusie genomen: I. De stucadoors Westerhout-Mulder, als mede de aannemers Eerenberg en v. d. Wer ve hebben fouten gemaakt; de gehouden aanbestedingen van 't stucadoorwerk zouden geannuleerd worden. II. Op verzoek van den heer Eerenberg zou ik hem schriftelijk garant zijn voor ev. ge rechtelijke aanspraken van Westerhout, wel ke ik hem gaf in tegenwoordigheid der ver gadering. III. Voorts onder garantie onzerzijds, dat het stucadoorwerk nooit duurder zou worden bij herbesteding, verzocht de heer Eerenberg mij een nieuwen stucadoorspatroon voor dit v/erk aan te wijzen. Dit werd hem toegezegd ter vergadering! IV. Nadien deed de heer Eerenberg het voorstel, on\ zelf eerst Westerhout te bewe gen heen te gaan ;hij verzekerde ons na een ernstige bespreking, welke hij zou houden met Weslerhout, overtuigd te zijn, dat W. wel zonder force majeur het werk zou ver laten. V. De heer Eerenberg verklaarde tot één en ander bereid te zijn, omdat hij plaatselij ke regelingen niet wilde saboteeren en aller minst dito belangen te willen schaden. Nu constateer ik slechts dat instede van zijn beloften te houden, de heer Eerenberg hiermede in gebreke blijft. Alle gehouden afspraken op de bewuste vergadering ontkent hij; bovendien beschul digt hij mij hem unfaire voorstellen te heb ben gedaan, nadat de gezellen de vergade ring verlieten. Dit is niet netjes. Uitdrukke lijk wensch ik vast te stellen, dat slechts in de vergadering bovenstaande voorstellen met den heer Eerenberg besproken en door hem geaccepteerd zijn! Tegen dergelijke menschen moeten wij noodzakelijkerwijs strijd voeren. Dit zal ze ker ook de conclusie zijn van ieder welden kend mensch! Namens Afd. Haarlem Ned. Stucadoors Patroonsbond, G. H. OSTERTHUN VLOOTCLUBJE SPELEN. Geachte Redactie, In het nummer van 16 dezer van Uw veel gelezen blad, komt een verslag voor van de jaarvergadering der Ver. „Onze Vloot", waar in wel heel sterk naar voren komt de ver heerlijking der militaristische gedachte en men er vooral den nadruk op legt dat de propaganda onder de jongeren uitgebreid moet worden. Hiermede ben ik het geheel eens, doch het is zoo jammer dat genoemde vereeniging bij haar propaganda-avonden altijd weer ver geet, den jongeren de ellende van den oorlog goed voor oogen te stellen. Steeds wordt het nog zoo romantisch voorgesteld, terwijl men er altijd maar weer den nadruk op legt dat onze vloot zoo gezellig en mooi is en dat de betrekking van adelborst zoo gezond is. Na tuurlijk één en ander in den tijd van vrede, want steeds laat men mooie paradeplaatjes uit den vredestijd zien, nimmer zag ik ge deelten bijv. uit den wereldoorlog. En ik ben het dan ook weer met den heer Goosen eens als hij beweert dat. er studiekringen gevormd moeten worden, maar dan eerlijk alles tegen over elkander stellen en ik kan den heer Goosen verzekeren dat het door hem verlang de enthousiasme dan vanzelf komt. Alleen worden het dan enthousiaste ontwapenaars! Want geen enkel jong persoon zal enthousiast giftgasjes of ander modern oorlogstuig gaan incasseeren! Doch aangezien ik wel ver moed dat de heer Goosen voor mijn denk beeld niet veel gevoelt, is het mijns inziens een verblijdend verschijnsel dat er hier te lande oen groep jongeren gevonden wordt die tegenover de misselijke liefheid van den heer G. een'frisscher jeugdleven stelt. n.l. de Ned. Bond van Abstinent Studeerenden (N.B.A.S.), Deze bond telt haar leden onder de middel bare scholieren en vormt als zoodanig een antipode tegenover de Vereen. „Onze Vloot". Wij zullen er n.l. voor zorgen dat de jon geren op de middelbare scholen niet eenzijdig worden voorgelicht en dat tevenover de lieve zoetheid van „Onze Vloot" (de wolf in schaapsvel?) de rauwe realiteit van een oor loc tot hen doordringt. Wij zullen de vredes-idee verder brengen omdat ze de menschheid opheft uit den slem- van de hedendaagsche maatschappij. Wij zullen wérken onder het motto ..D enk t". U mijnheer dc redacteur, dank ik voor de mij verleende plaatsruimte. EEN N.B.A.S.-ER. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Naar het Kantoor op Verlaagde prijzen Stokvis fabrikaat DE STAKING BIJ TER KUILE IN ENSCHEDé. Zaterdagmiddag is te Enschedé een confe rentie gehouden tusschen den rijksbemid delaar Van IJsselstein en de textielarbeiders organisatie en vertegenwoordigers van de stakende wevers bij de firma Nies ter Kuile en Zonen te Enschedé. De rijksbemiddelaar heeft besloten. Donderdagmiddag in Den Haag opnieuw een bespreking te doen hou den met vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, meldt de N. R. Ct.; Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertenties gebruik van „Onze Groentjes" in Haarlem's Dagblad. EEN PALESTINA-AVOND IN LONDEN. (Van onzen Londenschen correspondent.) Een rede van Lloyd George, dezer dagen aan 'n maaltijd te zijner eere gegeven door ae Zionistische Federatie, maakte een groot plan vrij van den onvermijdelijken rassen en godsdienststrijd, die dit plan den laat- sten tijd heeft verduisterd. 'Lloyd George ging in gedachten en woorden terug naar het begin van het idee, naar zijn ware recht vaardiging en zijn ware voortreffelijkheid. Dat idee was niet van Palestina een Joodsch land te maken Joden in staat te stellen zonder de rechten der lang daar gevestigde Arabieren te bekorten er hun eigen huis weer op te bouwen, er hun eigen nationaal be staan te hebben, tot heil van het land en van Joden zoowel als Arabieren. De Joden zijn eeuwenlang over de wereld verspreid geweest, maar zij hebben hun ouden grond nimmer vergeten. Zij hebben zich met succes aange past aan vele vormen van beschaving en ge meenschapsleven en deze, dank zij hun bij zondere begaafdheden, verrijkt. En nu, na negentien eeuwen van vagabondage zijn er nog velen onder hen, die terug willen kee- ren naar de plek van waar zij kwamen. De gepastheid van zulk een verlangen kan niet worden ontkend. De staatslieden van Europa een werelddeel welks kunst en letterkunde vol zijn van Kanaan, keurden dezen terug keer elf jaar geleden goed. In die jaren zijn veie moeilijkheden gerezen, economisch als gevolg van den miserabelen toestand, waarin Palestina was geraakt, moeilijkheden van ras en godsdienst, die altijd moeten rijzen wanneer twee volken en twee godsdiensten met elkaar in nauwe maatschappelijke aan raking komen. Die moeilijkheden zijn aller minst uit den weg geruimd, maar wel heeft men geleidelijk, wat vooruitgang gemaakt. Er zijn leelijke oogenblikken geweest en men heeft ernstige fouten gemaakt. Lloyd George die op zijn onnavolgbare wijze uitdrukking- gaf aan het bovenstaande, besefte ten volle die moeilijkheden en de gemaakte fouten. Maar hij pleitte dat 't doel groot was en dat men daarom vastbesloten en krachtig op den ingeslagen weg moet voortgaan. Zelfs in de jaren van zijn supreme leider schap heeft Lloyd George zelden zooveel op rechte hulde in ontvangst moeten nemen' als de Zionisten hem gaven aan dezen maaltijd. Hieruit bleek duidelijk dat ae geschiedenis over dezen kleinen grooten man van "Wales niet het stilzwijgen zal kunnen bewaren. Lloyd George, die Premier van Groot Brit- tannië was toen de Balfour-verklaring werd gegeven, wordt door de Zionisten beschouwd als de staatsman, die het Zionistisch ideaal in de praktijk omzette. De vele redevoerin gen konden dank zij de uitgebreide radio maatregelen over nagenoeg de gansche we reld worden beluisterd. TARWEWET 15 MEI IN WERKING? Naar de Msb. verneemt zal de inwerking treding van de Tarwewet worden bepaald op 15 Mei. BURGERLIJKE STAND HTTJ.EGOM Ondertrouwd; S. Klinkenberg en M. C. Rus- man; D. Koelewijn en G. van der Vecht; B. G. Lammens en B. Korsse; H. J. de Mon en M. A Kieft. Getrouwd: E. J. Ruigrok en J. Verhoeven. Bevallen: M. BroekhofKlinkenberg, d.; G. BuurmanSiebesma, z.; G. M. Veldhuis- Schaap, d.; E. J. HameterRovers, z.; M. W. WijtvlietFijen, d.; C. de Wagtde Graaf, d.; J. A. HeemskerkPijnacker, d. Overleden: H. Zeestraten, 71 jaar. SCHEEPVAARTBERICHTEN Baloeran, 19 0 u. 35 m. in den Nieuwe Water- cleg, Batavia naar Rotterdam. Arendskerk p. 17 Gibraltar, Rotterdam naar Australië. Altnkerk 17 v. Hamburg naar Bremen. Baarn 15 te Panama v. Corral. Bovenkerk 17 te Port Said, Rotterdam naar Calcutta. Bodegraven 16 v.-Talcahuano n. Amsterdam. Breed ijk 18 v. Colombo, New York naar Java. Baloeran IS 9 u. v. Southampton, 18 24 u. v. Batavia voorgaats van den N. Waterweg ver wacht, 19 8 u. ontscheping van passagiers te Rotterdam. Heemskerk p. 17 Perim, Beira n. Rotterdam. Hoogkerk 18 te Bremen. Britsch Indië n. Rot terdam. Indrapoera p. 18 10 u. Ouessant, Rotterdam naar Batavia. J. P. Coen 18 te Amsterdam v. Batavia. Kota Inten p. IS 7 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Kota Radja p. 18 12 u. Point de Galle, Rotter dam naar Batavia. Koudekerk 17 té Suez, Calcutta n. Rotterdam. Merauke, 18 7 u. te Sabang, Rotterdam naar Batavia. Nieuw Amsterdam 18 v. Rotterdam n. New- York. Nijkerk 17 te Kaapstad. Beira n. Rotterdam. Nieuwkerk 17 te Algoabaai v. Rotterdam, vertrok naar Port Natal. Prins der Nederlanden 17 v. Singapore, Bata via naar Amsterdam. Poclau Laut 17 v. Belawan Deli, Batavia naar Amsterdam. Randfóntein 17 v. Port Soedan, Rotterdam n. Beira: Tjileboet 17 te Sjanghai v. Batavia. Tawall 18 v, Batavia n. Amsterdam. Tltus 15 v. Port au Prince n. Cap Haltien. IJstroom 20 te Teneriffe verwacht, Amsterdam naar West-Afrika. Alpherat p. 17 Finlsterre 20 n.m. v. Buenos Ayres te Rotterdam verwacht. Alchiba 17 v. Buenos Ayres n. Rotterdam. Springfontein 1 Sv. Loreneo Marques n. Beira Radja IS te Suez. Batavia n. Amsterdam. Chr. Huygens IS v. Port Said, Batavia naar Amsterdam. Jóhan de Witt, 18 v. Colombo, Amsterdam n. Batavia. Flandrïa 17. 20 u. v. Montevideo, Amsterdam naar Buenos Ayres. P. C. Hooft 17 v. Genua, Amsterdam n. Batavia Waalkerk 18 v. Tanga, Beira naar Rotterdam. Kedoe 18 v. Rotterdam naar Hamburg. Amstelkerk p. 18 Ouessant. W. Afrika naar Amsterdam. Baarn 16 v. Cristobal n. Curasao. Bilderdijk 17 9 u. S m. 155 mijl Z.West van Valencia, Rotterdam naar Boston. Delfland 17 17 u. te Huil, Rosario n. Amster dam.- iiiniiiimiiiiinnimiiiiiiiiiiii mmwmiiwwmMm STEUNT! bi] gelijken prijs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. 0liuillllli:i|!lil3lll!llliuilllllllllllllllllllllltllllllllll[|l!lll IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIHIIIII1IIIIII13IIIIIIIIIUIIIIIIIUIIII1IIIID Flandria IS v.m. te Buenos-Aires v. Amsterdam Gelria 18 v. Pernambuco, Buenos-Aires naar Amsterdam. Juno 18 v. Amsterdam naar West-Indië. Laertes IS v. Amsterda mnaar Batavia vla. LI- verjool. Maaskcrk 17 te Takoradl, Amsterdam naar; West-Afrika. Nickerie 15 17 u. v. Madeira n. Plymouth,- West-Indië naar Amsterdam. Nieuw Amsterdam 19 14 u. v. Boulogne, Rot terdam n. New-York. Phrontls 18 v. Amsterdam naar Londen. Poelau Tello 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Rijnland 15 v. Bata. West-Afrika n. Amster dam. Scheldestroom 17 te Sp. Guinea, West-Afrika naar Amsterdam. Sembilan 18 v. Amsterdam naar Batavia. Sibajak p. 19 3 u. Perim, Rotterdam n. Batavia Singkep 18 te Port-Said, New-York n. Java. Statendam, p. 19 n.m. Cape Race. Rotterdam naar Xew-Yoyk. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 21 APRIL HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.30 Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groe- neveld. 12.Gramofoonpl. 1.Orgelconcert. Pierre Palla m. m. v. Bob Scholten (zang), 1.30 Gramofoonpl. 2.30 Kamermuziek Hollandsch strijkkwartet. 3.— Knipcursus Mevr. De LeeuwVan Hees. 4.Piano-studiemuziek Egb. Veen en L. Schmidt. 4.30 Radio-Kinder koorzang o. 1. v. J. v. Hamel. 5.Mevr. M. C. C. Wilson-Adema leest uit „Zeelands Volks leven in de lente" van J. Vermeer. 5.30 Con cert. Kovaos Lajos en orkest. 6.30 Spaansche liederen T. v. d. Sluys. B. Renden (piano). 7.— Engelsche les. 7.30 Herman Rutters spreekt over Bach. 8.15 Interview met den Vorst van Geleen (Mr. Leufkens)8.35 Concert versterkt Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 9.30 Voor dracht door Julia de Gruyter. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. G. D. de Molenaar (piano) 11.Gramofoon- platen. HUIZEN, 1875 M. 8.00—8.00 KRO. 8.00—12.00 NCRV. .8 Gramofoonpl. 10. Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. Pastoor perquin. 12.Po- litieber. 12.15 Concert KRO-Trio o. 1. v. P. Lus- tenhouwer. 1.45 Gramofoonpl. 2.— Vrouwen uurtje. 4.Gramofoonpl. 6. Pater A. W. ter Maat O. P.: „Melaatschenverzorging in den tegenwoordigen tijd". 6.30 Verbondskwartier- tje. 6.45 Schriftverbeteringscursus. 7.15 Pro gramma Staf Bruggen. 7.45 Politieber. 8.— Gramofoonpl. 8.15 Requiem, van Verdi. Uit gevoerd door de Kon. Chr. Oratorium ver eeniging. M. m. v. Concertgebouw-orkest. So listen Jo Vincent (sopr.) S. Luger (alt), L. van Tulder (tenor), W. Ravelli (bas), Dirigent H. Cuijpers. In de pauze Causerie door Dr. Ir. H. G. van Beusekom. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554,4 M. 9.35. Morgenwijding 10.05 Lezing 11.20 Orgel spel door E. O'Henry. 12.20 Orkestconcert. 1.15 Televisie. 1.25 Gramofoonpl. 3.20 Concert. M. Macgibbon (viool). F. Jacson (piano). 3.50 Or kestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Berichten 6.Orgelspel door Dr. G. Thalben Ball. 6.20 Lezing. 6.45 Lezing. 7.05 Concert. Kwintet. S. Sideli (bariton), G. Valle (sopraan). 8.20 Berichten. 8.35 Berichten. 8.40 Lezing. 9.„River Side-Lights", Hoorspel van E. Longstraffe. 10.Dansmuziek. 10.20 Dans muziek. BRUSSEL 508.5 en 3 8.2 M. 508.5 M.: 4.20 Orkestconcert. 6.05 Gramo foonpl. 7.20 Concert. Orkest en solisten. 338.2 M.: 4.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Concert, declamatie en toespraken. LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 10.55 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Or kestconcert. 4.20 Vesperconcert. 7.20 Volkscon cert en solist. PARUS, (Radio-Paris) 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12 25 Gramofoonpl. 5.20 Gramofoonpl, 7.20 Radio- tooneel. 8.05 Kamermuziek. 8.50 Kamermu ziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert en soliste. 4.20 Kamer muziek. Solist. 7.50 Tooneel. 9.50 Mandoline- concert. 10.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 5.05 Voordrachten. 11.50 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Dansmuziek. 9.20 Lezing en Berichten. Daarna tot 11.20 Concert. EEN DAGELIJKSCHE KADERVERTELLING Ze trachtten terug tc koeren, maar dat ging alles behalve gciuakkclijk. Xe namen elkaar hij dc hand om steviger tc staan. Het was heel moeilijk, want de stroom werd al sterker en sterker. Xe konden hijna niet vooruitkomen. „Het is act Kvcsjc. Plotseling voelden zij, dat zij zich niet meer staande konden houden. Xe raakten den grond onder hun voeten kwijt en zc werden door den stroom meegesleurd- Ik glijd ook liever over een ijsbaan." zei het matroosje, maar het verkeersagentje zei niets, die trachtte tc zwemmen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6