BUITENLAND. Misverstand tusschen Gandhi en Willingdon. HAARLEM'S DACBLAB VRIJDAG 24 APRIL 1931 TWEEDE BLAD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Over prestige-kwesties en tact. Verdekte toespelingen van Macdonald. Snowden en de geheimen der begrooting. De nieuwsgierigheid ten top gevoerd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Willingdon. Het heeft de aandacht getrokken, dat lord Willingdon, de nieuwe onderkoning, bij zijn aankomst te Bombay geen ontmoeting heeft gehad met Gandhi. De correspondent te Bombay van de „News Chronicle" ver neemt. dat dit het gevolg is van een misver stand. Doch het ware wellicht juister te spre ken van een op de spits gedreven prestige kwestie. Lord Willingdon meende, dat Gandhi hem omheen onderhoud zou vragen, Gandhi daar entegen vond dat het niet aan hem stond om een interview te verzoeken doch dat in dien lord Willingdon hem wenschte te ont moeten, hij hem dat zou hebben laten we ten. Gandhi verklaarde zich bereid naar Simla te gaan om den toestand met den on derkoning te bespreken, doch zeide dat het verzoek daartoe in de eerste plaats van lord Willingdon moest uitgaan. Deze gebeurtenis vroolijkt de entree van den nieuwen onderkoning in Britsch-Indië niet op. Zij werpt een schaduw op de toe komst en heeft bewezen dat de verhouding tusschen Gandhi en den Britschen gezagheb ber een ding is, waar met de grootste tact mee moet worden omgesprongen. De stijgende nieuwsgierigheid in Engelsche politieke kringen met betrekking tot de goed bewaarde geheimen der begrooting, welke Snowden Maandag zal indienen, werd nog verhoogd door een incident in het Lagerhuis. Nadat de premier mededeeling had gedaan van de werkzaamheden der volgende week,, vestigde Baldwin de aandacht op de afwij king der gewone formule: „Beschouwingder begrootingsresoluties" en op de woorden van den premier: „Werkzaamheden, voortsprui tend uit de begrootingsverklaring". Mac Donald zeide hierop: „Uit de verkla ring van Snowden zou iets kunnen voortko men, dat een optreden van het Huis zou eischen, doch ik geef het Huis de verzeke ring dat het in geen enkel opzicht hierover verontrust behoeft te zijn". Toen er verder met vragen druk op hem werd geoefend, verschool hij zich lachend achter de parlementaire traditie, „de begroo tingsverklaring niet vooruit te loopen". De Londensche berichtgever van het Hbld. meldt hierover nog: MacDonalds bedekte uitlating met betrek king tot de begrooting, volgens welke het mogelijk zal zijn dat er een parlementaire actie zal worden vereischt, intrigeert de le den aanmerkelijk. In de wandelgangen wordt gesproken over een gedeeltelijke con versie der 5 pet. oorlogsleenling, welke wet gevende maatregelen zou vereischen; an deren vermoeden dat de Land Valuation Bill wordt bedoeld; weer anderen verwachten een poging tot uitvoering van de drastische maatregelen die Snowden reeds vroeger in zijn vermaarde economische rede heeft laten doorschemeren. In ieder geval lijkt het zeker dat Snow den, de zeer markante figuur uit de arbei- dersregeering, Maandagvoor een reeks ver rassingen zal zorgen, die het land als de red dende formule voorgehouden zullen wor den. L. A. T sjecho-Slowakije. Een verklaring van Benesj over de Tol-Unie. PRAAG, 23 April. (V.D.) De Tsjechische Minister van Buitenlandsche Zaken Benesj heeft in de Commissie van Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afgevaardigden het woord gevoerd over de Duitsch-Oostenrijksche Tolunie. Hij zeide, dat het standpunt van den Duitschen Rijksminister Dr. Curtius, dat het plan inzake de Tolunie te Genève uitsluitend op zijn juridische merites moet worden on derzocht, onhoudbaar is. Aangezien heden ten dage driekwart van de geheele Europee- sche politiek op economische kwesties is ge baseerd, zijn economische operaties op groote schaal in Europa geenszins on-politieke aan gelegenheden. Hij had het voorts over de poli tieke en economische ondernemingen van de Kleine Entente, welker daden nimmer ge heim gehouden zijn. De Kleine Entente heeft Oostenrijk nimmer bewogen zich in te laten met een combinatie, die in strijd is met de internationale overeenkomsten, zooals in dezen het Plan inzake de z.g. Tolunie. Het staat vrijwel vast, dat het Internationale Hof te Den Haag zich zal bezighouden met dit plan. De eenige ernstige motiveering van het plan tot stichting van een Tolunie is, vol gens spr., de verklaring van de regeering te Weenen, dat Oostenrijk, gezien zijn economi- schen toestand niet op een Europeesche op lossing kan wachten. Dit argument is ech ter niet steekhoudend genoeg om de juist heid van het plan te motiveeren. Bovendien is het plan voor Oostenrijk geen hulpmiddel: het zal de economische constellatie van dit land ontwrichten. Economisch gesproken acht spr. de geheele Tolunie niet voor uitvoering vatbaar. Het gaat hier après tout in het ge heel niet om een Tolunie, daar het stelsel van tusschen-rechten niet in het belang is van de verwezenlijking van het plan. Het ge heele Europeesche economisch- en handels stelsel is gebaseerd op het principe der meest- begunstiging en een Duitsch-Oostenrijksche Tolunie. die hoogere rechten in zich sluit, schendt dit systeem. Afschaffing van be doelde clausule zou in Europa leiden tot een algemeenen chaos en een handelsoorlog van allen tegen allen. Tsjecho-Slowakye kan niet toetreden tot een Tolunie, die voor zekere staten ongunstig is. Overigens zou Tsjecho- slowakye in een paar jaar tijds econo misch gesproken zoodanig van Berlijn en Weenen afhankelijk zijn, dat het zijn be wegingsvrijheid voorgoed zou hebben ver loren. Het kan niet toetreden tot combinaties, die niet de instemming hebben van de voor naamste belanghebbenden te Genève. Frankrijk. Snoicden. Ernstige betoogingen te Toulouse. PARIJS, 26 April (N.T.A.) Te Toulouse werd heden een landbouwtentoonstelling ge opend, waarbij de regeering door Tardieu, den minister van landbouw, was vertegen woordigd. Zijn aanwezigheid was aanleiding tot luidruchtige betoogingen. Volgens de lezing van Havas werd Tardieu's auto door ongeveer honderd socialisten, die een roode bloem in het knoopsgat droegen, met gefluit en gejoel ontvangen. De betoo gingen werden in het tentoonstellingsge bouw voortgezet. De Tardieu vijandig gezinde betoogers waren spoedig ter sterkte van ver scheidene honderden toegenomen en ver mochten de politie-afzetting te doorbreken. Tegen-betoogers poogden de demonstratie tegen den minister, welke den ganschen duur der bezichtiging aanhield, met de kreet „Leve Tardieu" te overstemmen, hetgeen een ont zaglijk lawaai veroorzaakte. De verschillende groepen werden zelfs handgemeen en wierpen elkaar met allerlei projectielen. Ten slotte moest de bereden po litie de rust herstellen. De oorzaak der betoogingen wordt een ver meende verklaring van Tardieu genoemd, n.l. dat vier Senatoren van het departement Haute-Garonne hem hadden uitgenoodigd naar Toulouse te komen en dat hij zou gaan omdat dit de socialistische „kameraden" in het harnas zou jagen. Tardieu bestrijdt echter een dergelijke uit lating te hebben gedaan. De ..Temps" meldt nog dat zich tijdens het aan Tardieu aangeboden banket nieuwe in cidenten hebben voorgedaan. Er ontstond een korte, maar hevige vechtpartij tusschen be toogers en politie, toen deze een groot aantal socialistische manifestanten, die op een der pleinen waren verzameld, wilde verspreiden. Er werden stoelen van de koffiehuisterrassen genomen en naar de politie geworpen. De gendarmerie te paard moest tusschenbeide komen. Eenige betoogers werden gekwetst. Aan het banket het woord voerend besprak Tardieu den toestand van den Franschen landbouw en zeide dat het onder de huidige omstandigheden niet meer voldoende is zich te verdedigen. Er moet ook worden aange vallen. „Op uw beurt", zoo betoogde hij, „moet ge op vreedzame wijze de buitenland sche markten binnendringen, en daarvoor de productie zorgvuldig verdeelen. den verkoop organiseeren en de landbouwbonden ontwik kelen". Polen. Rumoerige zifting van de Poolsche Sejm. WARSCHAU. 23 April IV.D.I De eerste zitting van de buitengewone vergadering van de Poolsche Sejm. die hedenmorgen door den Sejmmaarschalk Swietalski geopend werd, had naar verwacht werd, een zeer rumoerig verloop. Als eenige punten op de agenda stonden een wetsontwerp over het totstandkomen van de Fransch-Poolsche spoorwegleening en de verpachting van een kolengebied in Opper- Silezië-Gdingen aan het Fransch-Poolsche syndicaat. Het woord werd gevraagd door drieg sprekers van de oppositie, vertegenwoor digers van de socialistische, de nationaal- democratische en de boerenfractie, die pro testeerden tegen de huns inziens met de grondwet in strijd zijnde beperking van de agenda tot de twee punten, die de regeering aan de orde gesteld wenschte te zien. De voorzitter Swietalski verklaarde, dat behan deling van andere punten niet kon worden toegelaten en ontnam den sprekers der oppo sitie het woord, wat bij het regeeringsblok ge weldigen bijval uitlokte. De oppositie verliet daarop de zaal. waarbij de socialisten hun strijdlied „De Roode Vlag" aanhieven. De nationaal-democratische spreker zag tijdens het verlaten van de zaal nog kans zijn ver klaring af te leggen, waar echter niemand meer een woord van verstond, tengevolge van het rumoer. Nog vóór de oppositie de zaal verlaten had, was het regeeringsvoorstel reeds met de stem men van het regeeringsblok naar de commis sie verwezen, welker zittingen niet openbaar zijn. Genève. De nieuwe Duitsche nota te Genève. GENèVE, 23 April (V.D.) De Rijksregee- ring heeft den secretaris-generaal van den Vokenbond een nieuwe door staatssecretaris Von Billow onderteekende nota doen toeko men, waarin het in de op 21 Maart j.l. den Volkenbond toegezonden nota vervatte voor stel voor de totstandkoming van een inter nationale conventie voor de civiele lucht vaart nader wordt toegelicht. In de nieuwe nota wordt opnieuw gedoeld op het door de voorbereidende ontwapeningscommissie in genomen standpunt, dat de civiele lucht vaart niet in een conventie inzake de ver mindering der bewapening thuis hoort. De Duitsche nota acht het met elkaar in tegen spraak, wanneer men wel met het reserve materiaal van de militaire luchtvaart, maar niet met de civiele luchtvaart rekening wil houden. In de door de voorbereidende ont wapeningscommissie uitgewerkte ontwerp- conventie is de civiele luchtvaart ook inbe grepen en worden bepaalde jaarlijksche pu blicaties geëischt. De bedoeling van het Duit sche voorstel is, thans tot een internatio nale conventie te komen, waarin de verplich tingen worden vastgelegd, waaraan voldaan moet worden. Ital ie, Italië en de nieuwe Fransche voorstellen. ROME., 23 April (V. D.) De Fransche Ge zant te Rome heeft een bezoek gebracht aan Grandi. Naar verluidt heeft hij bij deze ge legenheid een nota overhandigd over de nieuwe Fransche vlootvoorstellen. In officieele kringen wordt voorloopig ove: de houding van de Italiaansche regeering nog de noodige reserve in acht genomen. De dag bladen leveren geen enkel commentaar en laten de berichtgeving in dezen aan hun Londensche en Parijsche correspondenten over. De Londensche vertegenwoordiger van de „Tribuna" verklaart, dat de redenen voor de door de Fransche regeering gekozen diplomatieke handelwijze moeilijk te begrijpen zijn. het zij dan dat de Fransche regeering het vlootprogram op een terrein van alge- meene politiek wil overbrengen, teneinde de verantwoordelijkheid voor een afwijzing der Fransche voorstellen op Engeland en Italië te schuiven. Oostenrijk Een verklaring van Schober. WEENEN, 23 April (V. D.) De Oostenr ij ksche Minister van Buitenlandsche Zaken. Vice- kanselier Schober heeft vanavond in een ver gadering van de Grootduitsche Landspartij een rede gehouden over de Tolunie. Hij her innerde daarbij aan zijn ter zitting van de Pan-Europa conferentie in September 1930 te Genève gedane voorstel om door regionale toenadering van staten met gelijke belangen, groepen te vormen, welke de Pan-Europee- sche idee geleidelijk zullen kunnen ver wezenlijken. Dit voorstel, aldus spreker, heeft indertijd algemeenen bijval geoogst en soreker kon derhalve evenmin als de Duitsche regee ring verwachten, dat deze bijval in afkeuring zal veranderen, wanneer Duitschland en Oostenrijk zouden beginnen met de ten uit voerlegging van het zoo spontaan toegejuichte plan. De zaken staan thans zoo. dat twee Duitsche staten een begin maken dat nu plotseling schadelijk voor de Pan-Europa idee genoemd wordt. De argumenten in zake over rompeling en geheimhouding zijn evenweinig steekhoudend als de nog veel ernstiger be schuldigingen aangaande een verstoring van de rust en den vrede in Europa. Beide regee ringen zijn in het volle bewustzijn van haar goed recht en zijn er van overtuigd geheel om bestwil van het Duitsche Volk van beide staten te hebben behandeld. België. Waarvan Moulin beschuldigd wordt. De communist Jacqmolte zal a.s. Dinsdag de regeering interpelleeren over de aanhou ding van den leeraar Moulin door de Ita liaansche politie, aldus het Hbld. Thans reeds heeft echter minister Hymans die de interpellatie aanvaardt, medegedeeld dat hij in voortdurende verbinding staat met I de Belgische ambassade te Rome. Hij deed een beroep op de bezadigdheid der studenten J en betreurde de gewelddaden tijdens de ma- 1 nifestatie der studenten tegen het Italiaan sche gezantschap cn het consulaat. Elke ge welddaad kan, volgens Hymans, slechts na= deeligzijn voor Moulin, die ervan beschuldigd 1 wordt geschriften te hebben vervoerd van zulken aard dat zij terroristische aanslagen in Italië in de hand konden werken. Roemenië. De beteekenis van het nieuwe kabinet. BOEKAREST. 23 April IV.D.i Naar ver- nomen wordt heeft het nieuwe Ministerie een welomlijnde taak te vervullen, welke van economische» en politieken aard is. zonder dat het een bepaalde partijpolitieke kleur zal hebben. De pogingen, die gedaan worden om het Kabinet te doen doorgaan voor een in leiding tot een dictatuur of een product van andere invloeden, moeten, naar officieel ver klaard wordt, worden toegeschreven aan ge brek aan kennis omtrent den toestand. Voorts worden de geruchten, welke gepubliceerd werden in een deel van de Engelsche en Amerikaansche pers. en volgens welke het ministerie het resultaat zou zijn van onder handelingen. die een strict privé karakter droegen, categorisch tegengesproken. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisst raat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 105.- SPORT EN SPEL VOETBAL BELGIë—NEDERLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HET BELGISCHE ELFTAL. Uit AntwerpenHet Belgisch elftal, dat op Zondag 3 Mei op het terrein van de Antwerp F. C. te Antwerpen tegen Nederland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou (Daring Club) Brussel. Achter: Nouwens (R. C. Mechelen) en Hooydonckx (Excelsior Hasselt». Midden: Simons (Antwerp F. C.), Helle mans (F. C. Mechelen) en Moeschal (R. C. Brussel). Vóór: Versijp (F, C. Brugge». Voorhoof (Liersche Sport Kring): Capellen (Stand aard Luik), van Beeck (Antwerpen F. C.) cn Van den Eijnde (Beerschot A. C.) Reserves: Caudron (Anderlecht)Lavlgne R. C. Brussel). Mertens (Antwerpen F. C.) Noeth (F. C. Mechelen) en J. Diddens (R. C. Mechelen). In de ploeg zijn dus drie wijzigingen aan gebracht. De linkervleugel, bestaande uit Ledent en Secretin, die te Amsterdam 29 Maart niet voldeed, is vervangen; wij zijn er van overtuigd, dat de voorhoede thans sterker is samengesteld. In de middenlinie is voorts op de rechtshalfplaats Simons ge komen. ZATERDAGMIDDAG-COM PETITIE. De competitie in afdeeling A werd j.l. Zaterdag besloten met den wedstrijd Ulysses LLF.C. Ulysses kon tegen het mooie combinatie spel van de kampioenen weinig uitrichten en verloor dan ook met sprekende cijfers n.l. 9—3. Ook Ulysses 2 verloor op eigen terrein. De bezoekende vereeniging ZjS.V. wist een 42 zege te behalen. Voor de gewone competitie zijn, wat af deeling B betreft, de volgende ontmoetingen vastgesteld Z. S. V. IKennemerland 3 3 uur. Ulysses 3Kennemerland 2 2.30 Ulysses 2—V. V. IJ 3 4.30 OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. IJ. F. C.Tweede Jeugd. KennemerlandV. V. IJ. De kampioenen van afdeeling B (Kenne merland 3) trekken naar Halfweg om daar tegen Z. S. V. den strijd aan te binden. De uitslag van deze ontmoeting heeft geen in vloed meer op de ranglijst, zoodat beide partijen het wel gemakkelijk zullen opvatten. Het lijkt ons niet onmogelijk, dat de Kenne- merland-veteranen hun eerste nederlaag in dit seizoen te slikken krijgen. Ulysses 3 achten wij sterker dan de reser ves van Kennemerland; we voorspellen dus een kleine overwinning voor de gastheeren. Ulysses 2 is o.i. in staat om V.V.IJ. 3 te kloppen. Wat de ontmoetingen om den Kennemer- land-beker betreft, achten wij het uitgeslo ten. dat een der Haarlemsche vereenigingen. hetzij Tweede Jeugd of Kennemerland, dc tweede ronde bereikt. Ongetwijfeld zal Tweede Jeugd in IJ. F. C. en Kennemerland in V. V. IJ haar meerdere moeten erkennen. TRAMYOGELS. Zaterdagmiddag drie uur spelen de Tram- vogels voor de Tram- en Spoorwegcompetitie op het terrein aan de Lanckhorstiaan te Heemstede een ontmoeting tegen haar zus^ tervereeniging uit Leiden de N. Z H. De Tramvogels móeten, willen zij nog een redelijke kans op het kampioenschap der Tram- en Spoorwegcompetitie behouden, deze ontmoeting winnen, aangezien A. G. T. uit Amsterdam haar competitie-program ge ëindigd heeft en het door haar behaalde aantal punten alleen nog door Tramvogels eveneens behaald kan worden. Mocht een en ander gelukken, dan komt er nog een beslissingswedstrijd om het bezit voor een jaar van ce Zilveren Wisseltram tusschen A. G. T. en Tramvogels. MOTORWIELRIJDEN DE MOTORRACES TE ALKiVLVAR. Men schrijft ons: De Zondag 19 April uitgestelde motorraces zullen thans a.s. Zondag 26 April worden ge houden. Weliswaar had Amersfoort voor dien dag beslag op de renners gelegd, maar toe vallig had deze vereeniging een week uitstel gevraagd. De nu vrij komende Zondag werd natuur, lijk gaarne door Alkmaar geaccepteerd. Het programma is vrijwel onveranderd ge bleven. Alleen in de senioresklasse belooft de strijd nog grooter te zullen worden. In de eerste plaats zal Van Hamersveld waar schijnlijk met 'n nieuwe dirttrack-machine op de baan komen en verder komt de popu laire Rotterdammer v. d. Pluym uit. Deze laatste had ook in Dordrecht cn Hilversum ingeschreven, maar een gekneusde arm be lette hem te starten. In Alkmaar zal hij dus voor het eerst in dit seizoen aan den start komen! Wc krijgen dus een heftigen strijd tusschen v. Hamersveld. v. d. Berg. v. d. Piuym en Var. Gent, die elkaar absoluut niets zullen wil len toegeven. Dn. H. NANNING' TANDPASTA I25&75cp(ubt ne inigt mond en tand e rv Naar men weet. is de terreininrichting thans geheel in ordo. Dc nieuwe staantribune bij de uitgaande Noorderbocht biedt, evenals trouwens de groote tribune en het paddock- terrein. een schitterend overzicht over de ge heele baan. Luidsprekers en publlcatieborden zorgen voor de inlichtingsdienst voor hel pu bliek. Het belooft dus Zondag een der mooiste motorevenementeo van liet seizoen te wor den. De wedstrijden beginnen precies half twee, zulks naar aapleiding van hei groote pro gramma (bijna 60 inschrijvingen), dat af gewerkt moet worden. SCHAKEN SIMULTAAN-SéANCE. Woensdagavond gaf de heer A. S. Katan, lid van de Haarlemsche Schaakvereenlging, een simultaanvoorstleling voor de leden van de Haarlemsche Gymnasiasten Schaakclub. Het resultaat was. dat de simultaan-spclcr van de 20 partijen er 12 won 4 verloor cn 4 remise maakte. WATERPOLO A.Z. ID.W.R. I (3—5). In een uiterst snellen en spannenden wed strijd hebben de Waterratten kans gezien de Amsterdamsche Zwemclub een nederlaag toe te brengen. Beide partijen hebben een Inval ler. De Waterratten stellen zich als volgt op: Vander Broek. v. Konlngsbrugge, A. H. de Bruyn, Vrugt, Blaak, N. de Vries en A. C. de Bruvn. Direct wordt er snel gespeeld cn worden aanvallen op beide doelen onder nomen. Van Voorst schiet verscheidene ma len. maar steeds gaai de bal over of houdt de keeper het schot. Bij een Waterratten-aanval scoort de Vries l01'. Er ontstaan nu ang stige momenten voor het Waterrat tendoel maar de keeper weet zijn doel voorloopig schoon te houden: eens schiet Bank net tegen den paal. Dan is het rusten. Nu krijgen de Waterratten het ondiepe ge deelte te verdedigen en direct wordt cr (link aangepakt. Al gauw vergroot de Vries, die goed op schot blijkt te zijn den voorsprong (02». Als aan dc andere zijde een corner genomen wordt, weet Bannenberg hieruit te doelpunten (12». Nu volgen weer eenige Waterratten-aanvallen en als de Vries den bal voor het A.Z.-doel plaatst, ls het Vrugt die er 13 van maakt. Dat wordt A.Z. toch wel wat te bar en zij komt geducht opzetten. Van der Broek krijgt nu druk werk. Dan scoort A.Z. met een ver schot. Weer komt A.Z. terug en als Van der Brook even later een hard schot krijgt slaat hij den bal in eigen doel >33i Nu denken wé dat A.Z. wel meerdere goals zal maken, doch voorloopig krijgen zij geen kans. Er wordt bij de Water ratten goed samengespeeld. Vrugt schiet eens net over. dan krijgt de vrij liggende dc Vries den bal toegespeeld en het Is 3—4. Beurtelings verkeeren de beide doelen in ge vaar. Dan is het weer de Vries die er met een ver hard schot 3—5 van maakt en In dezen stand komt. geen verandering meer, zoodat het einde komt met 'n 3—5 overwinning voor de Waterratten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. AGENDA. VRIJDAG 24 APRIL Gein. Concertgebouw: Haarlem's Gemengd Koor. Uitvoering van „Requiem" van Vcrdi. 8 uur. Gedempte Oude Gracht 79; Verbond van Chr. Lett. Kringen. Lezing 3 uur. Gedempte Oude Gracht 41: Alg. lcdenverg. Centraal Genootschap voor Vacantiekolonlcs. 9 uur nam. Nassauplein 8: Theosofische Vereeniging. Bij eenkomst 20.15 uur. Palace: „Leutnant warst du einst bei den Husaren". Tooneel: Frindt Bros. 7 en 9.15 uur Luxor Theater: ..Het geheim van Ravens- berg" en ..Een wanhoopsdaad". Tooneel: Ko- sacken-Ensemble Russj. 8.15 uur. Benneb roek: Raadsvergadering 8 uur namiddag. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Firma Grijscels en Van Hees, Lange Veer- straat 14, tel. 11000. L. Schoorl, Frans Halsplein l. tel. 11180. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaart straat 26. Tel. 13290 ZATERDAG 25 APRIL Stadsschouwburg: Openbare uitvoering Ruth Tobi en Els Keezer. 2.30 uur. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel: „Het hoofd in den strop". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags cn des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN Duym en Keur. Keizerstraat 6. tel. 10378. Firma H. Remmers cn Zoon, Kruisstraat 6, tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5