Vorstelijk geschenk. Het woord is aan... Het Belangrijkste. 48e Jaargang No. 14672 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 25 April 1931 HAARLEM S DAGBLAD r. w. peereboom UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER RORFRT RFFRFROOM ■n ROBERT PEEREBOOM. Hoofdr®dacte«r: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN :P«r week ƒ0.2754, met Geïllustreerd Zondagsblad 0-32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) ƒ3.5754. Franco per post door Nederland ƒ3.8754. Losse nummer» ƒ0.06. GeïlL Zondagsblad per 3 maanden f 0-5754. franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 1080$ Administratie 10724, 1482S Drukkerij 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ175. elke regel meer ƒ0.35. Reclame» ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentje» (icdcren dag) 13 regels 0.30, elke regel meer f 0.10. uitsluitend a contant» Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. levenslange ongeschiktheid en Overlijden 1600.-, Verlies van Hand, Voet ol Oog 1400.-, Duim 1250.-, Wijsvinger 1150.-. Elke andere vinger 150.-, Arm- ol Beenbreuk 1100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD In aanbouw zijnd huis ingestort te Amsterdam. Twee zwaar- en twee licht gewonden. De bouwmuren vertoonden scheuren. Vrijdagmiddag omstreeks half vier is het In aanbouw zijnde perceel Lindengracht 222 te Amsterdam door onbekende oorzaak onder donderend geraas ingestort. De instorting geschiedde door tot nog toe onbekende oorzaak. Op dat oogenblik bevon den zich zes arbeiders in het gebouw. Een hunner kon er nog dadelijk uitloopen en bleef ongedeerd. Twee zijn met kleine ver wondingen dadelijk gered. De vierde werd door de brandweer uit de puinhoopen gehaald en bleek een been te hebben gebroken. De yijfde moest worden uitgezaagd. Nader vernemen wij: Het toegesnelde publiek brak onmiddellijk !de schutting voor het huis af. Drie mannen waren dadelijk te voorschijn gehaald. Zij waren slechts licht gewond. In middels was ook de brandweer gekomen, die. geholpen door een aantal burgers, het red dingswerk voortzetten. Een vierde man, die dicht bij de straat onder eenige planken lag, iwas ook weldra weer op de been. Twee men- schen ontbraken toen nog. Zij werden na eenig zoeken gevonden. De eene kon gemak kelijk gered worden. Hij had een beenbreuk en werd voorloopig neergelegd in een aan grenzende drogisterij. Met de laatste redding had men eenige moeite. Het slachtoffer lag achterin en had behalve enkele andere ver- Wondingen ook een beenbreuk. Intusschen was ook de geneeskundige idienst met twee ziekenauto's ter plaatse ver schenen. Aanwezig waren dr. Brenkman, onderdirecteur van den G. G. en G. D. en eenige geneesheeren. Toen de man voorloopig was geholpen, werd hij op een brancard ge bonden en over een muur in de Derde Gouds bloem dwarsstraat aan een paar redlijnen door de brandweer naar beneden gebracht. De geredden werden allen naar Ihèt Tessel- fechede-ziekenhuis vervoerd. Het waren F. J. ;van Donk, L. Riegstra, N. Rietmeyer en M. v. d. Brink. Zij allen waren licht gewond of hadden enkele schrammen opgeloopen. De arbeiders C. Ruiselaar en Chr. Boom, hadden ieder een been gebroken en nog ander letsel bekomen. De aannemer de heer A. J. Molesdhot, stond, to enhet ongeluk gebeurde, vóór het gebouw Hij kreeg een stuk hout op het hoofd en is toen bloedend weggegaan. Inmiddels waren eenige autoriteiten op het door de politie onder leiding van commissaris Pijper afge zette terrein verschenen. Onder hen bevon den zich de wethouders C. Kropman en De Miranda, alsmede de hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg. Hoe het ongeluk gebeurd is, valt niet niet zekerheid ite zeg gen. Het ingestorte gebouw was drie verdiepin gen hoog. De voor- en achtergevel ontbraken. Men was bezig de balklagen in orde te brengen. Op de derde verdieping lag de vloer reeds. Ooggetuigen hebben bemerkt, dat een schoorsteen is gevallen en door een vloer ge stort. Daardoor zouden balken zijn losgeraakt, die een gedeelte van den bouwmuur hebben meegesleurd. De vloer staat nog gedeeltelijk schuin in de ruïne. Van de zes werklieden waren er vier op de bovenverdieping. Zij zijn er het beste afgekomen. Een gedeelte van een der bouwmuren is terechtgekomen op het perceel van den broodbakker G. P. Vlek en heeft daar nogal schade aangericht. De gedeelten van de bouw muren, die zijn blijven staan, vertoonen scheuren en bochten. De brandweer heeft de deelen, die gevaar opleverden, verwijderd. Zoo werd een schoorsteen afgebroken, die op het dak stond van het perceel, bewoond door den heer Vlek. Later werd ook nog overgegaan tot gedeeltelijke sluiting van dit huis. Bouw- en Woningtoezicht, waarvan o.a. te genwoordig was de directeur de heer Tjaden, zal een onderzoek instellen naar de vermoe delijke oorzaak. ANTI-GODSDIENSTIGE SPEEL KAARTEN. Wij ontleenen aan het Hbld.: De Bond der Goddeloozen te Moskou heeft atheïstische speelkaarten in den handel ge bracht. Deze kaarten zijn goed uitgevoerd, het karton is van veel betere qualiteit dan bij de gewone kaarten van den sovjet-staat en prijs is veel lager. Het doel van deze „godde- looze" kaarten, zooals de Russen ze noemen, is, atheïstische propaganda te voeren. De vier kleuren zijn aan de vier belangrijkste godsdiensten gewijd. Harten stellen de katho lieke geestelijkheid voor (in caricatuur-vorm natuurlijk), ruiten caricaturiseeren de Jood- sche gebruiken, schoppen zijn aan de Ortho doxe kerk gewijd en klaveren aan de Moham- medaansche derwisjen en Boeddhistische priesters. De azen zijn in tweeën gedeeld: de onderste helft stelt ..het sombere kapitalisti sche verleden" voor, de bovenste ..de lichtende socialistische toekomst". Beneden staat te lezen: „Zoo is het geweest' en boven: „Zoo zal het worden". Aan den achterkant zijn de kaarten ver sierd met een teekening. voorstellende duivels, die samen met de zondige zielen een dansje doen. Als dat niet helpt (Toen kroonprins Humbert van Italië de jaarbeurs te Milaan bezocht, is hem de met de hoogste onderscheiding be kroonde Friesche zioartbonte stamboekkoe aangeboden). Wanneer je het historieboek Met klaren blik bekijkt, Dan is er veel veranderd. Zooals telkens weder blijkt. Wanneer een prins een stad bezocht In den verleden tijd, Dan bood men hem geschenken aan Voor 't voeren van den strijd. Men bracht hem al het glanzend goud, Dat men te gevèn had, En op een kussen van fluweel De sleutels van de stad. Nu gaat een kroonprins naar Milaan En naar haar jaarbeurs toe, Men biedt hem ais een kostb're gift Een Friesche stamboekkoe. De tijd verandert inderdaad, De mensch verandert mee, Juweelen krijgen prinsen nog, Doch in den voi'm van vee. Maar vee dan ook, dat men bekroont En hoog in eere houdt, Een vorstelijke stamboekkoe. Waard haar gewicht in goud. Neen waarlijk, Humbert, gij ontvingt Een schitterend geschenk, Alleen één ding bezwaart me wat, Als ik er zoo aan denk. Hoe kan, na deze nob'le gift Ons land nog hooger gaan, Als Mussolini nog eens komt Ter jaarbeurs in Milaan? P. GASUS. ONGEVAL TE IJMUIDEN. TWEE MANNEN TE WATER, ééN VERDRONKEN. Vrijdagmiddag vond bij de oude sluizen te IJmuiden een tragisch ongeval plaats. De bemanning van het stoomschip „Stad Zwol le" welke Donderdag afgemonsterd was, zou opnieuw weer gemonsterd worden. Daartoe begaven, zich allen met den ka pitein op de sleepboot van J. Visser, die de bemanning naar de Hoogovens zou brengen. Twee mannen zaten achter op de reeling van de sleepboot, toen beiden onverwacht achterover in het water vielen. Een er van kon men oogenblikkelijk aan boord trekken, doch zijn kameraad schoot onder de sleepboot door en werd eenige oogenblikken later opgehaald. Nadat nog pogingen werden aangewend door middel van het op het politiebureau berus tende zuurstofapparaat, moest Dr. W. van Haselen, die oogenblikkelijk ter plaatse was, den dood constateeren. Het lijk van het slachtoffer, A. Bruggeman uit Vlaardingen, werd naar de algemeene be graafplaats overgebracht. De geredde F. B. Snoek eveneens uit Vlaar dingen afkomstig, werd naar het politiebu reau gebracht om zich van droge kleeren te voorzien. INSCHRIJVING OP 4 PCT. ROTTERDA 1931. Naar het Hbld. verneemt is bij inschrijving op de 4 pCt. leening Rotterdam van f 29.480.000 tot een bedrag van f 18 millioen gebruik gemakt vana conversie, terwijl f 5 millioen vrij werd ingeschreven. GROOTE BRAND TE VRIEZEN- VEEN. Vier perceelen verwoest. BRANDWEER KON WEINIG UITRICHTEN. Het dorp Vriezenveen is Vrijdagmiddag om streeks vier uur door een feilen brand ge teisterd waarvan de ooi-zaak onbekend is. Het vuur ontstond in den kruidenierswinkel van H. Nyen Twilhaar, die in korten tijd in den asch werd gelegd. Van den inboedel kon slechts zeer weinig worden gered. De brand sloeg over op de naast gelegen boerderij, bewoond door de familie J. Lambers en voorts door de familie H. Hopsters. Ook deze perceelen lagen aan. het Oosteinde. Een brandende partij hooi schijnt overgewaaid te zijn naar den overkant van de straat. Het kwam terecht op het stroodak van het achterhuis van den kruidenierswinkel van A. Dekker, dat even eens vlam vatte. Nog kon men aan het alles vernielende vuur geen weerstand bieden en spoedig stond ook de boerderij van F. Alberts in lichter laaie. Ook deze boerderij ging ge heel in vlammen op. De brandweer was wel spoedig met twee autobrandspuiten aanwezig doch kon tegen den geweldigen brand weinig uitrichten. Zij moest zich beperken tot het nat houden van aangrenzenden perceelen om verdere uitbreiding te voorkomen. Dit gelukte tenslotte. Behalve de perceelen zijn alle in boedels een prooi der vlammen geworden, terwijl in de boerderij van Alberts een paard koe en een varken verbrandden. Voorts ging nog een bedrag van 150 gulden aan geld verloren. Verzekering dekt de schade, die men op ongeveer f 20.000 raamt. Persoonlijke on gevallen kwam niet voor. Er was buitenge woon veel belangstelling van de zijde der be woners. Burgemeester Bouwmeester en wet houder Pot waren op het terrein van den brand aanwezig. Cornells Veth Hoe legt hij het in Godsnaam 'an, Te worden niemand minder dan? („Op Eerzuchtige" TOESTAND VAN INDIë VOOR LANG ONGUNSTIG? Een tekort van 80 millioen. OPMERKINGEN IN DE AFDEELINGEN DER EERSTE KAMER. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de ontwerpen van wet tot goedkeuring van de besluiten van den G.-G. van Ned. Indië tot vaststelling van ae onderscheidene afdeelingen der begrooting van Ned. Indië voor het dienstjaar 1931 en tot vaststelling van eenige posten der Afdee lingen I, V. VII en X van voormelde begroo ting. Eenige leden waren van oordeel, dat er een treffend verschil bestaat tusschen de hou ding. welke de Britsche Regeering aan neemt met betrekking tot de nationalisti sche beweging in Britsch-Indië, en die van onze Regeering ten aanzien van een gelijk soortig streven in Ned.-Indië. Andere leden bepleitten toekenning van meer invloed dan tot nu toe is gegeven aan de Inlandsche bevolking op de wetgevende en de uitvoerende macht. Vele leden ontkenden dat de toestand, waarvoor de Britsche Regeering zich ge plaatst ziet, in hoofdzaak dezelfde is als die, waarmede de Nederlandsche Regeering rekening heeft te houden. Zij achtten het onredelijk de politiek van de Britsche Re geering aan de Nederlandsche ten voorbeeld te stellen. Zelfs indien men die politiek bij de in Britsch-Indië bestaande toestanden zoo navolgenswaardig acht. als de eerst aan het woord zijnde leden blijkbaar doen, zou ongetwijfeld, naar het oordeel der leden, hier aan het woord, het belang der inheemsche bevolking in Ned.-Indië zeker niet zijn ge diend met een dusdanig beleid. Deze leden achtten het niet gewenscht om thans wederom in algemeene beschouwingen te treden over de richting.van het koloniaal beleid en den rechtsgrond der koloniale ver houding. Vele leden beschouwden den financieelen toestand van Ned.- Indië als verre van gun stig. Men verwacht voor 1931 een tekort op den gewonen dienst van ongeveer 80 mil lioen; misschien kan het nog wel wat hooger worden. Het spreekt vanzelf, dat een derge lijk te kort niet in één jaar kan worden weg gewerkt. Van verhooging der middelen is vol gens de leden, hier aan het woord, niet zoo heel veel te verwachten. De uitgaven zijn in de laatste vljf-en-twintig jaren aanmerkelijk hooger geworden, doordat op allerlei gebied, b.v. onderwijs, irrigatie, wegenbouw en ge- gezondheidsdienst, in die jaren zeer veel is gedaan; indien nu gedurende enkele jaren, wegens den abnormalen crisistoestand, in kalmer tempo werd gewerkt, zouden deze le den dit niet bedenkelijk achten. Ook admi nistratieve bezuiniging, door het laten vallen van hetgeen niet strikt noodig is, kan goede resultaten geven, doch dit eischt tijd. Eenige andere leden drongen aan op fi nanciering der Indische crisisuitgaven op dezelfde wijze als in Nederland geschiedt, dat wil zeggen uit een crisisfonds. In den oorlogstijd is men ook aldus te werk gegaan Weer andere leden bepleitten splitsing der begrooting in een afdeeling bedrijven en een voor de gewone zaken. De aftredende G.-G. Eenige leden, hoewel niet in alle opzichten kunnende instemmen met het beleid van den tegenwoordigen G.-G., verklaarden niette min waardeering te hebben voor de wijze, waarop hij zich van zijn zeer moeilijke taak heeft gekweten. Vele andere leden gaven er de voorkeur aan zich te onthouden van een breedvoerige bespreking van het beleid van den G.-G., vooral ook omdat diens ambtsperiode wel haast ten einde loopt. Zij spraken de ver wachting uit, dat de nieuwe Landvoogd so berheid. beknoptheid en duidelijkheid zou betrachten in zijn uitingen in het openbaar, dat hij deze uitingen tot bepaalde, zeldzame gelegenheden zou beperken en dat zijn woor den welke in een maatschappij als de Ned.-Indische meer nog dan elders bij be windslieden het geval is, ook daden zijn niet den minsten twijfel zou kunnen doen rijzen omtrent de strekking der Nederland sche koloniale politiek. Eenige andere leden waren van oordeel, dat de minister over de quaestie-Kiewiet de Jong in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer had moeten zwijgen. Eenige leden waren van oordeel, dat van de Staten-Generaal een sterke drang tot af schaffing van de poenale sanctie behoort uit te gaan, ook tegenover het buitenland. Het gedrag van den regeer in gsgemachtigde voor Algemeene Zaken ter gelegenheid van de behandeling der zaak-Soekarno werd zoo wel verdedigd als afgekeurd. (Hbld.). DE SCHOEN MET 1500 MARK! BERLIJN, 24 April (V.D.) Te Tempelhof gaf dezer dagen een huisvrouw een paar oude schoenen weg aan een bedelaar, zonder te weten dat haar man daarin een spaarduitje van 1500 Mark had verborgen. Ook de bede laar merkte niets van den kostbaren inhoud van een der schoenen en verkocht het paar schoenen aan een mechanische schoenrepe- ratie-inrichting. Daar werd het geid gevonden en bij ae politie bezorgd, zoodat de eigenaar zijn spaargeld weer terug kreeg. Voor den Politierechter. De Fiscus. De veelarmige poliep, die Fiscus heet. strek te heden een zijner grijpgrage leden uit in de zaal van den politierechter, aan wiens tafel één getogade heer meer dan anders troonde. Lang was de lijst dergenen, die zich vermeten hadden aan den Fiscus het hem toekomende te onthouden en ofschoon velen door hun af wezigheid in hun lot berusten, waren er toch, die gedreven door een onverklaarbaar optimisme, in de beklaagdenbank verschenen, om te beproeven door listigheden of meelij wekkende betogen aan den greep te ontko men. Maar wat baten dergelijke kleine mid delen? De Fiscus kent geen mededoogen, maar schuift al uw vermeend recht, uw onwetend heid, uw nalatigheid ter zij en steekt zijn vingeren in uw zakken om daaruit te halen, wat hij begeert. Drie man in een bank. Met z'n drieën vormden zij het bestuur van een chauffeurs coöperatie en als zoodanig moesten zij eendrachtig verschijnen, omdat de auto. waarmee de secretaris gereden had, hun gezamenlijk eigendom was en die secre taris geen wegenkaart had kunnen vertoonen. toen de dienaren van den Fiscus hem in zijn vaart stuitten. Nu was dit volgens die coöpe- ratoren niet juist» dat wil zeggen, het was wel juist, dat er geen wegenkaart was. maar niet. dat zij de eigenaren waren, want de auto, dien zij van een Studebaker-agent hadden, was nog niet definitief hun eigendom, of schoon er een koopcontract bestond, want zoo'n contract werd volgens den secretaris maar direct opgemaakt, terwijl eerst moest blijken, dat de wagen goed was en dat was toen nog niet gebleken en daarom was hij niet betaald. Studebaker dekte zich met het koopcon tract en beschermde zich zoodoende tegen de grijpsvingei's, die thans naar acht gulden kwamen speuren in de leege zakken dei- chauffeurs. Zelfs die leegte dreef den Fiscus terug, want de Officier deelde mee. dat ge wacht zou worden totdat de betere tijden, waarop wij allen al zoo lang wachtten, in ieder der chauffeurszakken acht gulden zul len doen rinkelen. Toen vertrok de coöperatie en de drie man uit de bank werden drie man in de Studebaker, die voor het gerechtsge bouw rustig op den afloop had gewacht. De goedgeloovige Duitscher. Hij had in April van 't vorige jaar als een goed Duitscher, die de wet respecteert, zijn wegenkaart aangevraagd, maar was den vol genden dag naar zijn Heimat geroepen, waar zijn moeder ziek was, en in verband met haar overlijden had hij daar moeten blijven tot den avond van 17 Juni. Gewissenhaft toonde hij den zwart omranden brief, waarin het over lijden werd vermeld en 't was dan ook aan geen twijfel onderhevig, of wat h- zei, was waar. Nu had hij plichtmatig op 18 of 19 Juni de wegenkaart willen betalen, maar de ontvanger meent, dat het al mooi genoeg ls, als je vier dagen in de week je penningen mag storten en zoodoende kon hij op 19 Juni, toen hij zijn visch van den afslag in IJmuiden naar zijn pakhuis, dat er haast tegenaan ligt, vervoerde, geen kaart toonen om de eenvou dige reden, dat hij de kaart niet had kunnen krijgen. Goedgeloovig als hij was ln het billijkheidsgevoel van den Fiscus, meende hij, dat hij genade zou vinden, maar als gezegd, is dit een ijdele hoop, waar de Fiscus nauw ver want is met Bureucratius. Hij had dien dag niet mogen rijden, daar zat 'm de kneep, en zoodoende was hij erbij, maar de rechter, die het rijden zonder kaart toch met den besten wil niet kon wegdoezelen, onttrok toch nog ten behoeve van den Duitscher aan den ver tegenwoordiger van den Fiscus een deel van de begeerde buit, al bleef er nog tien gulden van over. En toen begaf de deurwaarder zich in de gang, las met luider stemme de namen van een twintigtal andere overtreders, maar nie mand kwam op de lokstem en zonder tegen spartelen werden de opgeroepenen aan de ge nade of ongenade van den Rijksadvocaat overgeleverd. Mochten er zijn. die meenen, dat zij door weg te blijven vergeten zullen worden, dan zullen ze weldra ervaren zich vergist te hebben. Laten we er nog even de aandacht op ves tigen dat het belastingjaar ten einde spoedt. Un homme averti en vaut deux. NED. HERV. KERK. DRIETAL OPGEMAAKT. Het volgende drietal Ls Vrijdagavond opge maakt voor het beroepen van een predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Haarlem: ds. R. Dijkstra, uit Amsterdam, ds. W. J. van Elden uit Aalsmeer en ds. H. P. Fortgens uit Voorschoten (alfabetische volgorde). GELEEN "S VORST EN DE HOOGE RAAD. Mr. Leufkens, „de vorst van Geleen", heeft naar de Msb verneemt, het verzoek ingediend, om te worden ingeschreven als advocaat en orocureur bij den Hoógen Raad der Neder landen. PAARD DOOR ELECTRISCHEN TREIN GEGREPEN. Op de spoorbaan Amsterdam—Haarlem is ter hoogte van de begraafplaats „Vredenhof" een paard door een der electrischc treinen aangereden en gedood. Nieuwe Accountantsverklaring ten behoeve van adverteerders in Haarlem's Dagblad. Haarlem's Dagblad heelt ruim 19000 be talende abonnés. (4e blad, le pag.) Belangrijke mcdcdcelingen van de nieuwe Spaansche regeering. (2e blad, le pag.) Toestand van Indië voor lang ongunstig Tekort van S0 millioen. (le blad, le pag.) In aanbouio zijnd huis ingestort te Amster dam. 2c blad, le pag.) Nu naar de bloemenvelden. (3e blad, le pag.) ARTIKELEN. ENZ. Karei de JongRadiomuztek der week. Een voorbespreking. (3e blad, le pag.) A. Over: De aangifte voor de Rijksinkomsten- belasting. (2c blad, le pag.) Uit de geschiedenis van de Sociëteit „Ver- ceniging". 17 Mei 1S56—17 Mei 1931). (5e blad, le pag.) A. Heeroma (Oud-Commissaris van' politie te Amsterdam): Amslerdamsche stadsbeelden. (5e blad, 2e pag.) Drie maanden in Indië (IV)Warmte Een mcnschenvriend. (5e blad, 3e pag.) B. B.: De Schollevaars van Lekkerkerk. (5e blad, 3e pag.) Biographieën in een Notedop: Daniel Defoe. (5e blad, 2e pag.) A.J. C. VI.: Langs de Straat: „De Bal". (2e blad, le pag.) (Laatste berichten 2s pasina le blad.) HET GEMEENTE-ARCHIEF. DE AANSTELLING VAN EEN ADJUNCT- COMMIES. Tot hede hebben B. en W. nog geen gevolg gegeven aan het verlangen van den raad i bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1931 ultgesuroken) om over te gaan tot be noeming van een adjunct-commies op liet gemeente archief, waartoe bij de vaststelling van de Personeelsformatie reeds in den zomer besloten was. Naar wij vernemen is het is de bgdoellng van B. en W. om tc wach ten til de begrooting door Gedeputeerde Sta ten zal zijn goedgekeurd. OVERSTROOMTNGEN IN MOSKOU. KOWNO, 24 April rv.D Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn tengevolge van den ijsgang der Moskwa in de stad groote verwoestingen aangericht. Verschillende stadsdeelen staan geheel onder water. Aan de monding van de Moskwa hebben pioniers van het Roodc leger ijsmassa's laten sprin gen. De textielfabrieken Trechkorga hebben groote schade geleden. Verschillende bedrij ven moesten worden stilgelegd. Of menschen levens te betreuren zijn is nog niet bekend. 40 JAAR BIJ HET ONDERWIJS. Onze stadgenoot, de heer W. A. van Dam, onderwijzer aan de Chr. school in de Antho- niestraat alhier, zal l Mei a.s. veertig Jaar bij het onderwijs werkzaam zijn geweest, waarvan 3212 jaar aan bovengenoemde school. LANDSTORMMOTORDIENST „HAARLEM EN OMSTREKEN". Door de vereeniging Landstormmotordienst ..Haarlem en omstreken" zullen op Donder dag 30 April a.s. op het achtergedeelte van het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp behendigheldswedstrijden worden gehouden, waarvoor verschillende prijzen, zooals me dailles enz. beschikbaar zullen worden ge steld. 's Avonds za! er ln de Beurs een feestelijke bijeenkomst worden gehouden. Het voor dezen feestavond samengesteld programma luidt als volgt: Na opening wel komstwoord van den heer W. E. Robbemond, voorzitter der vereeniging. wonende te Heem stede: muziek van het Fanfaregezelschap „Excelsior", toespraak van den adjudant- onderofficicr-lnstructeur den heer I. M. Ver hulst te Haarlem; zang door de vereeniging ..Soli Deo Gloria"; lichtbeelden betrekking hebbende op het Oranjehuis en de motor sport: prijsuitreiking. Na de pauze muziek; toespraak van reserve-majoor commandant van den motordienst. den lieer S. Prins tc Bloemenda:!1.zang: lichtbeelden en slot woord door Mr. A. Slob tc Hoofddorp.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 1