Nederland-Duitschland 1-1 1KON NED. VOETBALBOND. HAARL. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS VOETBAL. Een fraaie snelle wedstrijd. De Duitschers in toom gehouden. Tap bezorgt Nederland de leiding. De gelijkmaker na de rust. Een tweede Duitsch doelpunt, dat onjuist ge annuleerd werd. Nederland verdiende echter het gelijke spel. herhaald zou worden bij elke beslissing, om welken reden dan ook, tegen de Duitschers gegeven. P. Laat ik nu eens voor een enkel keertje met het eind mogen beginnen. Ik meen, dat er ditmaal alle reden voor is. Want het is mijn persoonlijke overtuiging, dat het Duitsche voetbalelftal gisteren in het Amsterdamsche Stadion twee volkomen rechtmatige doelpunten heel't gescoord en het Nederlandsch voetbalelftal slechts één, zoodat Duitschland feitelijk met 21 dezen wedstrijd heeft gewonnen. Niettemin is de officiëclc uitslag 1—1 volkomen juist, omdat de scheidsrechter het tweede Duitsche doel punt wegens een vermeend buitenspel geval niet heeft toegekend. Ik heb het diepste respect voor de spelkennis van den Zweed- sehen heer Bergquist, maar hij was er Zon dag meer dan eens naast en geen van die keeren zoo wis en zeker als bij dit tweede Duitsche doelpunt. De Duitsche voorhoede- spelers stonden in dezen wedstrijd vaak buitenspel, dat Bergquist het zag en nog een aantal malen dat hij het niet zag. Maar in dit geval zag hij een buitenspelgeval, waar er geen was en de situatie was zoodanig, dat zij die op de perstribune zaten, in een ideale positie waren om deze arbitrale fout te conT stateeren. Ik geloof dan ook niet, dat ik in mijn meening alleen zal staan. Laten wij elkaar intüsschen goed begrij pen. De 1— 1 uitslag geeft de verhouding tusschen de beide partijen zeer goed weer. Ongetwijfeld verdienden de onzen een gelijk spel. En daarom is het, overigens eenigszins katterig, moment van dat tweede Duitsche doelpunt gemakkelijker te aanvaarden. En daarmee zal ik, met uw permissie, tot het begin terugkeeren. Het was vol, heel vol, toen de elftallen in "het veld kwamen. Op de noodtribunes, voor de Marathontribune opgesteld, was zelfs geen plaatsje onbezet. Laat ons zeggen, als u ook niet op een paar honderdjes kijkt, 35000 menschen. Van der Meulen raadde en het was mis, zoodat de onzen het eerst tegen den wind moesten spelen. Aldus kwamen de elftallen tegenover elkaar: Kress, Schroder, Weber, Stössel, Kauer, Knöpfle, Albrecht, Lachner, Schlosser,, Hofmann, Müller. V. Nellen, v.d. Heiden, Lagendaal, Tap, Adam, Van Heel, Anderiessen, Paauwe Sr., Van Kol, Van Run, Van der Meulen. Een slecht begin. En toen begon het. Oranje was de eerste Gogenblikken in den aanval en spoedig za gen wij Van Nellen in snelle actie, zonder dat het er noemenswaardig gevaarlijk uit zag. Tap had te hooge en te uitmiddelpun tige gedachten omtrent het doel. Daarna brachten de Duitschers voor de variatie een bezoek aan v. d. Meulen, maar deze ontving niet. Even klopten onze harten sneller, toen Van Nellen, na het eerste, maar niet het laatste, te-langzaam-zijn van Lagendaal een enorm hard schot inzond, dat Kress nog maar net kon verwerken, maar overigens was er in dit eerste gedeelte van den wed strijd niet veel te beleven. Het was niet mooi, vooral niet van de onzen. De Duit schers gaven reeds spoedig blijk van een beter balcontröle, beter plaatsen en vooral beter koppen. Dit verwonderde ons echter niet te zeer, want het is iets, dat in vrijwel iederen wedstrijd bij de tegenpartij te con- stateeren valt. Anderzijds waren de Neder- landsche aanvallen in deze periode gevaar lijker. Adam demonstreert buitengewone handigheid als hij twee Duitschers in de 'luren legt. Zijn lage voorzet wordt echter door Kréss onderschept. Uit den uittrap gaan dc Duitschers er vandoor en forceeren den eersten hoekschop van den strijd voor ons doel. Deze wordt verraderlijk goed door Albrecht genomen en Müller schiet een vrij moeilijke kans hard naast. Eenige jaren geleden hebben wij in het oude stadion eens een wedstrijd tegen de Duitschors meegemaakt, waarin hun voort durend buitenspel staan nogal op de lach spieren werkte. In dit opzicht hebben zij wel iets, riïaar nog lang niet alles geleerd. Intüs schen ziet Bergquist eenige offside gevallen over het hoofd, maar aangezien er niets uit voortkomt, kunnen wij er ons niet druk over maken. Op dit punt kan de vermaarde trai ner Otto Nerz echter nog veel goede advie zen geven. Het spel van de Duitschers klopt beter dan dat der oranjeklanten, maar de Nederlandscho voorhoede verrast telkens door weldoordacht en enthousiast spel. Als er ongeveer een kwartier is gespeeld, wordt het tempo aanmerkelijk levendiger en wij constateeren .zelfs met vreugde, dat Lagen daal loffelijke pogingen doet, om het spel te verdeden en open te houden. De eerste hoekschop op het Duitsche cloel wordt door Tap onberispelijk genomen, maar hij levert niets op. Hij wordt gevolgd door een serie corners op ons doel, die er telkens gevaarlijk uitzien, maar evenmin eenig effect hebben. Wel komt er een griezelig moment als de beste speler in de Duitsche voorhoede Hof mann een prachtcenter geeft aan den snellen Müller. die op v. d. Meulen afrent. Onze doelman loopt uit, aarzelt halverwege, loopt dan weer en wij zuchten van verlichting als Müllers schot, langs v. d. Meulen heen, juist naast den paal gaat. Uit den uittrap krijgt Lagendaal een niet gemakkelijke kans. Zijn schot wordt door een Duitschen back van richting veranderd. Tap vergist zich. Nederland is in deze periode, van den strijd nogal agressief en wanneer bij een der aan vallen Kress den bal heeft, wordt hij zoo door Adam gehinderd, dat hij meer dan drie pas sen doet. De scheidsrechter ziet het en geeft een vrijen schop. Tap is blijkbaar van zins met een listig schot in den bovenhoek hier uit te scoren. Zijn voornemen blijkt uit zijn wanhoop als de bal net iets te hoog gaat. Maar Tap had behooren te weten, dat uit een dergelijke overtreding niet ineens ge scoord mag' worden. Als de bal gezeten had, zou dit punt zeker niet zijn toegekend. Het spel wordt nu steeds feller en sneller. Van Kol. die veel beter speelt dan in den wedstrijd tegen de Belgen, krijgt eens gele genheid met een werkelijk prachtigen kop bal te redden. De Duitschers krijgen een paar schietkansen die echter verloren gaan door een te ver doorgevoerd samenspel. Van Heel en Paauwe, welke laatste nu ook veel beter er in is dan tegen de Belgen, doen daar door telkens aanvallen teniet en in laatste instantie besparen de backs onzen keeper veel werk. Het is jammer, dat Anderiessen zoo in snelheid tekort schiet, waardoor tel kens gevaarlijke situaties ontstaan, die ver meden hadden kunnen worden. Nederland scoort. Nederland trekt weer ten aanval en Adam wordt binnen het strafschopgebied op onge oorloofde wijze door Weber gestuit. De scheidsrechter had dit als ongeoorloofd kun nen straffen en dan was een penalty de eenige oplossing en hij had het kunnen la ten passeeren en dan had hij gewoon moeten laten doorspelen. Hij liet echter een gewonen vrijen schop nemen binnen het strafschop gebied en dit was in elk geval fout. Enfin, het gebeurde zoo. Tap gaf een listig voor zetje naar van Nellen, die een formidabel schot loste, dat Kress met moeite keerde. Wegwerken was hem echter te machtig. En de bal bleef voor het Duitsche doel. Toen be ging Kress een fout. Hij liep uit, de bal kwam bij Tap en deze trapte zuiver en zacht, met werkelijk loffelijke zelfbeheersching in den hoek van het doel, langs eenige wanhopig reikende Duitsche beenen. Een geweldig ge juich begroette dit keurige Nederlandsche doelpunt, dat na 29 minuten spelen werd ver kregen. Enkele minuten later kreeg v. d. Helden een mooie kans, maar zijn schot was zwak en Kress had ar geen moeite mee. De Wage- ningsche linksbinnen toonde zich echter een uiterst actief en bewegelijk speler, die zijn plaats in de ploeg nog ten volle waard is. Nederland is nu, aangemoedigd door het succes, het meest in den aanval, maar het verschil in kracht blijft zeer gering. Een mooie kans gaat verloren als Lagendaal op nieuw te langzaam is. Wanneer deze lange speler de bewegelijkheid van een Tap had, zou hij onweerstaanbaar zijn. Tap echter heeft op zijn beurt het schot van Lagendaal niet. Met een feilen aanval van de Duitschers waarbij v. d. Meulen een hard schot solide stopt, komt de rust. De tweede helft. De tweede helft begint met hoopgevende Nederlandsche activiteit. Van Nellen, die bij zonder op dreef is, onderneemt een snellen ren, passeert naar Lagendaal, die een schot inzendt, dat Kress fraai stopt. Het gaat al dadelijk weer zeer snel en de toeschouwers, die van een stevig, opwindend partijtje voetbal houden, hebben geen reden tot klagen. Van der Meulen die voor de rust eigenlijk niet meer dan een enkele maal moeilijk werk te doen he^ft gekregen, wordt nu al spoedig op de proef gesteld met een hard schot van Schlpsser. Steeds sneller golft het spel op en neer. Het is een tempo, dat zeker niet tot het einde toe zal kunnen worden volgehouden. Tap schiet hoog over, Van der Heiden verknoeit een kans door, als hij alle gelegenheid heeft om recht door op het doel af te loopen, over te geven aan Lagendaal, die, u raadde het reeds, te langzaam in actie komt. Bij een Duitschen aanval is Van der Meulen uitgeloopen en v. Heel eveneens vah zijn plaats gedwaald. Onzuiver aangeven van de Duitsche voorhoede doet echter een mooie kans voor den gelijkmaker verloren gaan. Hoewel onze mannen zich in deze periode zeker niet onbetuigd laten, krijg je toch het onbehagelijke gevoel, dat er een tegenpunt in de lucht hangt. Een angstig moment brengt Hofmann, den zeer gevaarlijken, al leen voor v. d. Meulen. De Duitschers lost een keihard schot en van der Meulen ver richt een waarlijk prachtige save door den bal corner te slaan. De Duitsche voorhoede blijft uiterst gevaarlijk en het spel wordt steviger, waarbij de methoden van de gasten lang niet altijd onberispelijk zijn. Er wor den dan ook nog al eens vrije schoppen tegen hen gegeven. De gelijkmaker. Duitschland wordt sterker. Hun samenspel is nu en dan buitengewoon, hun positie kie zen is af. Aan de andere zijde brengt van Van Nellen, die een uitstekenden wedstrijd speelt, eenige malen prachtig op. Uit zijn voorzetten is Lagendaal eenmaal te laat bij den bal, terwijl Tap een venijnig schot lost, dat Kress vallend nog juist on schadelijk weet te maken. Dan, plotseling, wordt het spel matter van beide zijden. Er gebeurt een tijdje niets bijzonders, maar naar later zal blijken is dit weer zoo'n stilte, die den storm voorafgaat. Het fatale moment komt als van Run den bal opvangt en hands tegen zich krijgt, er gens in de buurt van de zijlijn. Onze back doet verbaasd en wijst op zijn been, maar de schop wordt door Knöpfle hard overgezet naar Albrecht. Deze lost een vervaarlijk schot, dat van der Meulen wel kan stoppen, maar niet wegwerken en Schlosser loopt den bal in het doel waardoor, tot uitbundige vreugde van de sterke Duitsche kolonie, de stand weer gelijk is. Naar mijn oprechte overtuiging was de bestraffing van Van Run, die rechtstreeks tot dit doelpunt leidde, niet juist. Een buitenspel goal. Zooals het altijd gaat leidt dit doelpunt tot een geweldige activiteit van de partij, die het scoorde. De Duitschers spelen thans feller dan ooit en het resultaat blijft niet uit. Hoewel de onzen zich met man en macht verdedigen, kunnen zij niet beletten dat de Duitschers krachtig aanvallen en reeds een paar minuten na den gelijkmaker komt Lachner alleen voor v.d. Meulen en scoort met een prachtig onhoudbaar schot in net uiterste hoekje. Hoewel geen der Nederlandsche spelers er ook maar aan dacht te appelleeren en zij dus blijkbaar van de geldigheid van dit doel punt overtuigd waren, liet de scheidsrechter voor buitenspel trappen, waardoor dit m.i. volkomen regelmatige doelpunt den Duit schers ontging. Het uitbundige gejuich van de duizenden Duitsche toeschouwers sloeg hierbij over tot een ooverdoovend geloei en gefluit, dat verder, zij het in mindere mate, De drie uitblinkers van het Duitsche voetbal elftal. Linkboven de voetbalartist Hofmann (aanvoerder)Onder: de middenspeler Knöpflerechts keeper Kress Het laatste kwartier. Het spel is nu weer een en al opwinding. Nederland weert zich wat het kan en me nige felle aanval wordt op het Duitsche doel ondernomen. Tap schiet rakelings hard over, v. d. Heiden krijgt een through pass van Van Nellen en schiet weer te zwak, Lagendaal is natuurlijk een paar maal te langzaam. Aan de overzijde bezondigt vooral Schlosser zich herhaaldelijk aan buitenspel, hetgeen den Duitschen trainer bijna tot wanhoop drijft. En zoo verstrijkt langzamerhand de tijd. Tap en Adam raken even onklaar, maar zijn weer spoedig in actie. Van overwicht bij een der partijen kan niet gesproken wor den. Er zijn tenslotte nog twee minuten te spelen als Van Kol ongeoorloofd optreedt buiten het strafschopgebied. Dit veroorzaakt eenige spanning, omdat tegelijkertijd gestopt moet worden voor een verwonding van Paauwe, Als Hofmann zich achter den bal plaatst is het angstig stil, maar hij schiet tegen een der Hollandsche spelers aan en ook dit gevaar is weer voorbij. Dan is het spoedig tijd een het eind- fluitje wordt door het publiek ontvangen op de zwijgende wijze, die altijd het resultaat is van een gelijk spel. De spelers. Onze jongens hebben de Duitschers in toom gehouden en zij hebben zich daarbij ten volle gegeven en zeer verdienstelijk ge weerd. De wraak voor de nederlaag tegen de Franschen is den Duitschers niet gelukt. Hoewel in sommige onderdeelen van het spel de techniek der gasten ongetwijfeld beter was dan die der onzen, kan onmogelijk ge zegd worden, dat Duitschland zich een ster ker partij toonde. Het gelijke spel doet hun geen onrecht, ook al had dat tweede doel punt behooren te worden toegekend. Ware dit echter gebeurd dan hadden de onzen minder gekregen dan zij verdienden. Want onze ploeg streed met een enthousiasme dat verfrisschend was, zij weerden zich als leeu- wen.Het is jammer dat de leeuwen Anderies sen en Lagendaal, merkwaardig genoeg de twee langsten van het gezelschap, zoo in snelheid van bewegen tekort schieten. Zij waren de zwakke steeën in onze ploeg. Van Kol was, zooals reeds gezegd, veel beter dan tegen België, evenals Paauwe. Van Run weerde zich uitstekend en Van der Meulen heeft geen enkele fout begaan. Hij heeft aanmerkelijk minder te doen gehad dan Kress. In onze voorhoede was Van Nellen bijzonder op dreef. Adam had weer vele prachtige momenten, maar blonk ditmaal niet zoo uit. Hij had trouwens bijzonderen te genstand in de zwaargebouwde kaalhoofden Knöpfle en Weber. Van der Heiden is zeker even goed als Formenoy hoewel zijn schot wel erg zwak was en Tap tenslotte deed zeer veel goed werk. Zijn veelvuldig en ongetwijfeld nuttig helpen in de achterhoede maakt ech ter dat hij vaak te laat is bij den aanval, waardoor de voorhoede te groote gapingen vertoont. En de Duitschers? Zij hebben nog steeds de fout van het te ver doorgevoerde samen spel, maar spelen overigens uitstekend voet bal. Kress is een uitermate kalm en betrouw baar doelman. Weber en Knöpfle zijn in de achterhoede spelers van bijzondere capaci teiten, die hun collegas niet kunnen berei ken. In de voorhoede is vooral de rechter vleugel uiterst gevaarlijk. Hofmann is een rasvoetballer, zooals er op de we reld slechts weinigen zijn te vinden en Mül ler is zeer snel. Schlosser en Lachner zijn beiden gevaarlijke schutters die hun capaci teiten op dit gebied echter niet genoeg uit buiten en Albrecht is vrijwel de gelijke van Müller in snelheid en accuratesse van voor zetten. De trapvastheid was overigens bij alle Duitschers zeer goed. Op scheidsrechter Bergquist heb ik in dit verslag eenige aanmerkingen gemaakt. Ik meen, dat deze gegrond zijn, maar moet in tüsschen er aan toevoegen, dat hij een zeer lastige taak had. Het was een moeilijke wedstrijd voor hem en een fraaie wedstrijd voor het publiek. Ten slotte nog dit: Het deed zonderlmg aan, dat de Duitschers geen eigen grensrech ter hadden. Hans Tetzner en Katoen vervul den deze taak met loffelijke objectiviteit, maar waarom liep er geen Duitscher langs een der lijntjes. Ex* waren er toch genoeg aanwezig. A. F. C. wint ee nprotest. We lezen het volgende in de Tel.: Zater dagavond is het protest behandeld van A. F. C. in verband met den'wedstrijd A. F. C. Z. V. V. Dit protest is door de Amsterdam sche vcreeniging gewonnen, waardoor de uit slag wordt 0—0. Door deze beslissing eindi gen zoowel A. F. O., T. O. G.. D. E. C. als Hollandia met een gelijk aantal punten de competitie, waardoor zij dus beslissingswed strijden gullen moeten spelen. Excelsior verliest haar eersten degradatie wedstrijd van West-Frisia in Enkhuizen met 32. M. S. C. in Af deeling V moet degradatiewedstrijden spelen. A. F. C. wint een protest. AFDEELING I. Promotie tweede klasse: West FrisiaExcelsior 32 Derde klasse A: Oranje ZwartAmstel 03 Derde klasse B: S. D. W,D. W. V. AFDEELING IL Tweede klasse A: Steeds HoogerQuick 17 AFDEELING V. Eerste klasse: FrieslandBe Quick 24 FrisiaAlcides 40 Promotie tweede klasse. W. V. V.—F. V. C. 3—2 AFDEELING V. Eerste klasse gesp.gew.gel.verl.pt-v.-t.gem. Velocitas 18 16 1 1 33 85—23 1.83 Veendam 17 11 2 4 23 59—25 1.41 Leeuwarden 18 10 3 5 23 54—33 1.28 Be Quick 18 7 1 10 15 43—42 0.83 Achilles 18 7 1 10 15 33—48 0.83 Alcides 17 7 9 10 14 35—48 0.82 Frisia 17 6 2 9 14 30—60 0.32 G. V. A. V. 17 6 1 10 13 42—57 0.76 Friesland 18 4 5 9 13 35—55 0.72 M. S. C. 18 5 2 11 12 35—60 0.67 PROMOTIE TWEEDE KLASSE: D. W. S. 1 1 0 0 2 3—2 2. West Frisia 2 10 1 2 55 1. Excelsior 1 0 0 1 0 23 0. Promotie Tweede Klasse. West-FrisiaExcelsior (32) Met dezelfde cijfers waarmede West-Frisia in het Stadion te Amsterdam onverdiend van D.W.S. verloor, hebben de Enkhuizenaars thans van Excelsior gewonnen. Niet door technisch beter spel, maar door een prettig enthousiasme en door stug volhouden. Te half drie wordt begonnen, nadat een regenbuitje terrein en bal nog even glad heeft gemaakt. West Frisia wint den toss en speelt eerst met den wind mee. Excelsior trapt af, doch verder dan de backs brengen de Rotterdam mers het niet. Ook West-Frisia brengt een bezoek aan Bund, eveneens zonder resultaat. Excelsior zit fanatiek op den bal; de meeste aanvallen komen dan ook van dien kant. Zij weet echter die meerderheid niet in doel punten uit te drukken. De West-Frisia-uit- vallen zijn niet van gevaar ontbloot, doch de Excelsior-achterhoede blijkt voor haar taak berekend. Een voorzet van Huisman kopx Maaskant onberispelijk in, doch Van der Zei redt even fraai. Enkele schoten van Ram- kema en Stelling hebben aan den anderen kant evenmin succes. Bij Excelsior blijft Huis man de gevaarlijke man. Zijn voorzetten zijn zeer zuiver, doch aanvankelijk heeft noch Grobbe, noch Maaskant succes, deels door naast schieten, deels door goed verdedigen van West Frisia. Na ongeveer negen minuten schiet Manse hard in. Van der Zei kan den gladden bal niet houden en slaat dien voor de voeten van Grobbe, die deze kans dankbaar benut (01). Grobbe en Formenoy verwisselen van plaats. De voorsprong van Excelsior prikkelt West Frisia tot meer activiteit; eenige keeren ontkomt het Rotterdamsche doel op gelukki ge wijze aan doorboringen. Een opgelegde kans wordt door Ramkema in handen van Bund geschoten. Excelsior komt opnieuw in den aanval en uit een voorzet van Huisman weet Maaskant juist in den uitersten bene den-hoek te doelpunten (02). Dan verandert het aspect; nu komen de Enkhuizenaars weer naar voren, hoewel suc ces aanvankelijk uitblijft door uitstekend werk van Hoogestegen, doch ook de aanvallen van Excelsior blijven gevaarlijk en als wij Manse handig den bal zien vrijmaken, den ken wij een derde doelpnt te zien scoren, doch Van der Zei keert het harde schot uitstekend. Een nieuwe West Frisia-aanval volgt, Stel ling breekt door, zet voor naar Ramkema, die den bal in den bovenhoek onbereikbaar voor Bund doet verdwijnen. (12). Even is Excelsior teneergeslagene waarvan West Frisia profiteert door goede aanvallen op te zetten, doch op fortuinlijke wijze blijft het Rotterdamsche doel voor doorboring be waard. Toch heeft West Frisia eindelijk succes als een door den linkervleugel goed opge brachte bal door Peereboom met een formi dabel schot wordt ingetrapt (22). Voor de rust wordt door West Frisia nog een buitenspel punt gemaakt, dat terecht wordt geannuleerd. Na de thee vertoont Excelsior wederom een overwicht, waarbij West Frisia last heeft van de laag staande zon. De aanvallen worden echter te slordig afgewerkt om succes te heb ben. Ook hier wordt een buitenspelpunt ge maakt, dat eveneens hiet wordt toegekend. Het spel gaat dan geruimen tijd gelijk op; het blijkt, dat West Frisia geleidelijk sterker wordt. De Enkhuizers zijn doorgaans vlugger bij den bal, waardoor soms hachelijke momen ten voor het Rotterdamsche doel ontstaan. Als dan de kleine Jelles den bal goed vrij maakt en een uitstekende pass geeft naar Horsman, aarzelt deze niet om Bund voor den derden keer te passeeren (32). Dan zet Excelsior nog eenmaal de tanden; op elkaar. Een algemeene aanval volgt, waar bij even buiten het strafschopgebied hands wordt gemaakt. Het harde schot van Grobbe wordt echter door Oerlemans weggekopt. Ver volgens valt West Frisia's spil Bakker uit en loopen nog' drie anderen West Frisia-spelers minder ernstige verwondingen op, doch de scheidsrechter weet door kalm optreden het spel binnen de perken te houden. Maaskant schiet nog even naast. De invaller, bij West- Frisia lost twee maal een hard schot, doch aan geen van beide zijden komt meer succes. Excelsior geeft het dan op en met West Frisia in den aanval wordt het einde aange kondigd met een verdiende overwinning voor. de Enkhuizers. Ruim drieduizend belangstellenden woon den dezen wedstrijd bij. De Uitslagen. KAMPIOENSWEDSTRIJD EERSTE KLASSE H. F. C. HI—I. V. O. 1—1 E. H. S.—Damiaten 2—2 H C: R. C. H. 7Spaarnestad 03 II D: E. D. O. 5—D. O. A. 1—2 III E: E. D. O. 6—D. I. O. 3 0—6 JUNIORES. Af deeling B: E. D. O. b—T. H. B. a uitgesteld. ADSPIRANTEN-COMPETITIE. Haarlem cE. D. o. c 62 PROMOTIE-COMPETITIE 3e KLASSE. Kennemers 4Kinheim 3 22 OM DEN BEKER. DERDE RONDE V. V. H.Zeemeeuwen 2 uitgesteld. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE Ulysses 3Kennemerland 2 51 Ulysses 2V. V. IJ. 3 uitgesteld. Z. S. V. IKennemerland 3 12 gestaakt. OM DEN KENNEMERLAND-BEKER KennemerlandV. V. IJ 01 gestaakt. IJ. F. C.Tweede Jeugd 42 OM HET KAMPIOENSCHAP. H. F. C. 3—I. V. O (1—1) (Na verlenging), De beide kampioenen van den H. V. B. toonden zich Zondagmorgen van volkomen gelijke sterkte. Van de eerste tot de laatste minuut wogen de partijen tegen elkaar op, zoodat het gelijk spel na twee maal verlen gen heel goed de verhouding weergeeft. Aanvankelijk bepaalden de halflinies zich tot verdedigen zoodat er voor de voorhoede spelers geen doorkomen aan was. Eerst na geruimen tijd durfde de H. F. C.-middenli nie wat meer aandacht aan haar aanvallen de taak te wijden. Het directe gevolg was een goed schot van Van Beem, dat tevens de inleiding was voor een heele serie aanval len der thuisclub. Keeper Saeys verdedigde zijn doel echter bijzonder goed. I.V.O. ondernam nu ook zeer gevaarlijke tegenaanvallen, waardoor de strijd tegen het eind van de eerste helft zeer interessant werd. In de laatste minuten werd Saeys on houdbaar gepasserd door een goed schot. Het eerste kwartier van de tweede helft was I.V.O. veel sterker. Vooral de rechtsbuiten was goed op dreef. Hij gaf uitstekende voor zetten, maar het schieten van het binnen- trio liet veel te wenschen over. Doelpunten bleven dan ook uit, totdat juist in een pe riode dat H. F. C. het spel in handen had ge nomen een uitval van de geblokten succes had. "Keeper Van der Togt, die tot op dat oogenblik voortreffelijk had gespeeld beging zijn eenigen fout; hij trapte over den bal been, waardoor I.V.O. dus op gemakkelijke >vijzc aan den gelijkmaker kwam tl—1). Beide elftallen bleven hun open spel spe len. Van Beem passeerde eenige malen den; enthousiast spelenden De Vries, waardoor de H. F. C.-aanvallen vooral langs deze zijde werden opgezet. Miezérus kreeg een vrijen trap te nemen; zijn schot was wel hard, maar te laag om door het kluwen spelers te kunnen dringen. Vlak voor het einde floot de scheidsrechter, voor buitenspel, waardoor aan Van Beem ^een goede kans ontging. Toen de tweede helft afgeloopen was, had geen der partijen kans gezien om de leiding te nemen, zoodat verlengd moest worden. De vermoeide spelers spanden zich nog eens terdege in, zoodat ook nu nog geen ver slapping van het snelle tempo in trad. De beide verlengingen lever den geen doelpunten op, zoodat deze wed strijd overgespeeld moet worden, Eerste klasse A'. E. H. S.Damiaten (22) Het begin is voor E.H.S., die direct goed aanpakt en geregeld het doel der gasten in gevaar brengt. Toch duurt het nog gerui men tijd voordat de midhalf met een kopbal doelpunt. (10). Kort daarop brengt de middenvoor uit een doelworsteling den stand op 20. Damiaten komt nu meer opzetten; de strijd gaat meer gelijk op. Damiaten brengt door toedoen van haar midvoor den stand op 2—0. Dan is het rusten. Van den aftrap brengt de rechtsbinnen van Damiaten zonder dat een E.H.S.'er dan bal heeft aangeraakt, met goede schoten den stand op 2—2. E.H.S. komt nu flink opzetten; zij zit ge regeld voor het Damiaten-doel, maar de ge- makkelij leste kansen worden niet benut, ter wijl in laatste instantie de keeper goed in grijpt. Nadat tweemaal voor den regen gestaakt is, komt het einde met een gelijk spel. Door dezen uitslag is E.H.S. definitief bui ten degradatiegevaar. Nederlaagwedstrijden bij „Heemstede" De nederlaagwedstrijden, die gehouden zulen worden ter gelegenheid van het een jarig bestaan van „Heemstede", zullen plaats hebben op 3, 10, 17 en 24 Mei. Deelnemende vereenigingen zijn in afd. A. uitkomende tegen Heemstede I D.O.A. I, T.H.B. 2, D.I.O. 2 en Hillegom 2 en in aid. B tegen Heemstede 2, Spaarndam 2, Spaarne- vogels 3 en V.V.H. 3. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van „Heemstede" aan den Meerweg, j

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10