KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM R.K. VOETBAL KORFBAL BILJARTEN MOTORWIELRIJDEN. SCHIETEN ZandvoortR. C. H. (24) De titelhoudster van het vorig jaar omzeilde een lastige klip door Zaterdagmiddag Zand voort op eigen terrein te kloppen; een kunst stuk waar al veel vereenigingen hun krachten vergeefs op beproefd hebben. Jammer genoeg was slechts een handjevol toeschouwers aan wezig. Toch hebben de wegblijvers ongelijk gehad, want op het schitterend bespeelbare terrein werd meermalen spel van goed gehalte te zien gegeven De elftallen stelden zich te ruim half vijf als volgt op: Zandvoort: Scheffer, Keur, Paap, Schaap, Moolenaar, v. d. Werf, Rinkel, Weber, Koper, Schuiten, v. d. Bosch. R. C. H.: Hartendorp, Verkerk Jr., Verkerk, De Geus, Blokker, Muller, Ruis, Prevost, Krom, Kos. R.CH. had in de eerste helft eenig voordeel Van den wind. Er werd direct goed aangepakt, waardoor Zandvoort zich voorloopig tot ver dedigen moest beperken. Tal van aanvallen werden afgeslagen, vooral door Paap, die als linksback geprobeerd werd en die een rustig wèloverlegd partijtje speelde. Niet zonder ge luk nam R.C.H. de leiding toen Scheffer bij een vrijen trap van het midden van het veld af uitgleed juist op het moment, dat hij den bal zou stoppen (0lt. De keeper blesseerde zich hierbij; hij werd Vervangen door Hollenberg. Korten tijd later verdween een hoog schot, 'door Verkerk van den linkervleugel af gelost in den uitersten hoek. R.C.H. drukte haar meerderheid zelfs nog uit in een derde doel punt door een kopbal uit een voorzet van Blokker. R.C.H. speelde nu met veel meer zelfver trouwen dan de thuisclub, waardoor echter het tempo daalde. Blokker kreeg gelegenheid om te toonen, dat zijn spel steeds vooruit gaat; toch moet hij trachten wat vlugger den bal af te geven, want juist hierdoor werd óf het spel te veel ongehouden, óf de buitenspel- val opgezet door den tactisch-spelenden Paap. Dit kon laatstgenoemde doen. doordat scheidsrechter Boeree zeer goed oplette en vele aanvallen van R.C.H. terecht voor off side onderbrak. Het laatste kwartier voor de rust werden de uitvallen van Zandvoort steeds talrijker en ook gevaarlijker. Handig passeerde Weber eenige tegenstanders; na een schijnbeweging kwam de bal onverwacht bij Koper, die on middellijk een fel schot loste, dat keeper Kos met groote moeite corner werkte. Schuiten had beslist pech toen een. fraaie kopbal van hem onbereikbaar voor den keeper langs den bovenhoek ging. Kos keerde nog enkele goede schoten, waarna de rust aanbrak. Niettegenstaande Ruis na rust vervangen werd, bleef R.C.H. sterker, maar ook nu zet ten de backs met succes hun tegenstanders herhaaldelijk buitenspel. Eens mislukte deze toch altijd gevaarlijke manoeuvre, waardoor De Geus alleen voor den keeper kwam te staan. Hollenberg liep uit en bleef meester in het- hierop volgende duel. Plotseling bxTacht Schaap meer gang in het spel. Na snel opdrijven gaf hij den bal op het goede moment over aan Rinkel. Deze gaf weer één van zijn fraaie voorzetten; Koper was iets eerder bij den bal dan Kos waardoor laatstegenoemde gepasseerd werd (13). Het werd nu spannender, maar het spel bleef, éen enkelen forschen duw daargelaten, volkomen correct. Een deel van het Zand- voort-publiek moet echter nog heel veel sportiviteit leeren, want toen Koper zich een oogenblikje vergat, werd dit met applaus be loond! Gelukkig waren de spelers zoo ver standig om zich door de ophitserijen van de chauvinisten niet uit hun evenwicht te laten brengen, zoodat de goede verstandhouding, die even verloren dreigde te gaan, weer gauw hersteld was. Toen na goed samenspel tusschen de ge broeders Verkerk de oudste het vierde doel punt maakte, was de uitslag niet meer twijfel achtig. A. Molenaar ging nog middenvoor spele» en zoowaar slaagde hij er in om even voor het einde het mooiste doelpunt van den strijd te scoren. Hij draaide zich om en schoot den bal ineens van grooten afstand volkomen on houdbaar in den versten benedenhoek. Het einde kwam met 24 in het voordeel van R.C.H., dat nu met H.P.C. zal moeten strijden, wie in de finale tegen Bloemendaal zal uitkomen. VOETBAL IN ENGELAND „WEST BROM" WINT DEN BEKER. De belangrijkste voetbalwedstrijd van het seizoen is in Engeland weer beslist. Zaterdag heeft West Bromwich Albion met een vol komen verdiende overwinning van 21 op Birmingham, haar stadgenoote, den beker gewonnen. Daarmee is de traditie gebroken die was, dat bij een treffen tusschen een eerste klasser en een tweede klasser in den eindstrijd, de club uit de hoogere af deeling altijd won. De oorzaak van Birmingham's nederlaag is het betrekkelijk falen van haar voorhoeden en het jeugdig enthousiasme van Albion. Richardson scoorde beide goals voor de winnaars, Bradford, de vermaarde center voor van Birmingham maakte het eenige punt voor zijn club. Nu kan „West Brom" alle krachten concentreeren op haar fraaie kans om ook nog de promotie te veroveren. Daar zal echter in deze week nog hard om gestreden moeten worden, want Tottenham Hotspur, dat haar zoo dicht op de hielen zit, won Zaterdag. De Londenaars hebben een punt voorsprong doch nog slechts een wed strijd te spelen tegen de Albion twee. Voor de eerste divisie werden nog gespeeld: Chelsea—Portsmouth 2—0 West Ham U Sunderland 03 Newcastle U.Arsenal l3 Grimsby TownBlackpool 62 Bolton W.Leicester City 41 Aston VillaManchester C. 42 Sheffield W.Blackburn R. 13 MiddlesbroughSheffield U. 41 Huddersfield T.—Derby County 3—0 Alle clubs in deze afdeeling hebben nu nog een wedstrijd te spelen en Leeds United, dat 29 punten heeft kan alleen nog gered wor den van degradatie als het haar laatsten wed strijd wint en Blackpool dat 31 punten heeft den haren verliest. Dan is Leeds gered want het heeft een doelgemïddelde dat met 65 voor en 30 tegen vee! beter is dan de 69 voor en 123 tegen van Blackpool. In Engeland telt men namelijk naar het aantal goals en wordt geen beslissingswedstrijd gespeeld in geval yan een gelijk aantal punten, BUITEN DE COMPETITIE E. D. O.—Wilhelmina (5—3) Wilhelmina uit 's-Hertogenbosch was Zon dag op bezoek bij E.D.O. voor het spelen van een oefenwedstrijd. E.D.O. speelde met het volgende elftal: v. d. Hurk, Perukel Jr., Steffens Sr., Tanis, Steffens Jr., H. Oomen, Dinkla, Perukel Sr., W. Zandstra, K. Zandstra, Verhagen. Wilhelmina start vlug; direct moet Ver hagen ingrijpen. Steffens Jr. heeft voor eerst weinig in te brengen tegen Marijnes. Het gevaar voor Wilhelmina komt voorloo pig van links. Behoudens enkele momenten is er weinig gevaar voor E.D.O.: het afwerken der aan vallen is zeer slecht. Dan komt E.D.O. los: Wilhelmina moet al haar aandacht aan de verdediging besteden: zij moet echter be zwijken als De Laat een voorzet van rechts voor de voeten van Steffens slaat, die zich geen moment bedenkt en aan E. D. O. de leiding geeft (10). Tanis komt dan alleen voor den keeper en scoort op kalme wijze nummer twee (20). Als Bos van kort bij tegen den keeper schiet, doet Poierie het even hierna beter en scoort langs den uitloopenden keeper (21). Van den aftrap af gaat E. D. O. er van door en Perukel Jr. brengt den stand op 3—1. Een fout van den rechtshalf wordt Wil helmina noodlottig, want E. D. O. maakt er gebruik van. Rust gaat in met 41. Na de hervatting neemt E. D. O. onmid dellijk het spel weer in handen en nadat Steffens Sr. tegen den onderkant der lat heeft geschoten, benut Perukel Jr. een voor zet van Tanis (51). Nu het zoo gemakkelijk gaat, wil E. D. O. het weer te mooi doen; ondanks de vele kan sen wordt er geen enkele meer benut. Vergunst verkleint met een mooi schot den achterstand. Een verkeerd opstellen van Verhagen geeft Vergunst gelegenheid den stand op 53 te brengen. E. D. O. pakt nu weer beter aan, maar er komt geen verande ring meer in den stand. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE IJ. F. C.Tweede Jeugd (42) Tweede Jeugd heeft tegen de kampioenen een uitstekenden wedstrijd gespeeld; meer malen waren er perioden, dat de Haarlem mers sterk domineerden. Te drie uur laat de heer C. Klerk begin= nen. Beide ploegen spannen zich al dadelijk geducht in, waardoor de strijd het aanzien ten volle waard is. Na twihtig minuten lost G. van Gelder, de middenvoor van IJ.F.C. een schot van verren afstand, dat doel treft (1—0). Tweede Jeugd valt voortdurend aan, doch Van Urk weet de gevaarlijkste schoten van Hodde te stoppen. De rust- gaat in met 10 voor IJ.F.C., zoo dat de IJmuidenaren nog lang niet gerust zijn. In de tweede helft vergroot P. Verwoerd met een prachtigen trekbal den voorsprong. De Haarlemmers weten van geen ophouden. Een goede aanval brengt het eerste tegen- punt door Spek, terwijl Hodde een oogenblik later uit een penalty gelijk maakt (22). Ondanks den regen wordt met enthousias me verder gestreden. Het laatste gedeelte van deze ontmoeting is voor IJ.F.C., daar dit team meer uithou dingsvermogen heeft. J. Smit brengt met een houdbaar schot den stand op 32; tegen het einde scoort Van Gelder uit een algemeenen aanval IJ.F.C.'s vierden goal. Door deze overwinning heeft IJ.F.C. (toch in de volgende ronde geplaatst. KennemerlandV. V. IJ. (01) (GESTAAKT.) Na langen tijd te hebben gewacht tot de regen eenigszins minderde, liet de heer H. H. Luyken beginnen. Kennemerland is onmiddellijk in den aan val; vele schoten, voornamelijk van J. van der Heiden, worden op 't doel afgevuurd, doch succes blijft uit. Na een kwartier raakt V.V.IJ. ingespeeld en hierdoor gaat het spel gelijk op. Heimig Jr. van Kennemerland moet spoedig den strijd wegens een enkelblessure staken, waardoor de thuisclub langen tijd numeriek in de minder heid iSr In deze periode k omt een doelpunt; een hard schot van De Niet komt tegen den paal; de bal wordt niet vlug genoeg door den invaller-doelman weggewerkt waardoor V.V.IJ maar voor 't intrappen heeft (01). De regen wordt steeds heviger, doch de heer Luyken laat tot de rust doorspelen. Hier na staakt hij de ontmoeting, zoodat de ploe gen a.s. Zaterdag vermoedelijk weer tegen elkaar moeten uitkomen. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE N. z. H.—A. G. T. (3—6) Na tien minuten lost de linksbinnen der N.Z.H. een kalm schot, dat doel treft. (10). A. G. T. zet er alles op om het verloren terrein te herwinnen, uit een voorzet van rechts brengt haar middenvoor de partijen op gelijken voet. (11). Hoewel A.G.T. tegen wind inspeelt, komt zij toch een weinig in de meerderheid; haar linksbinnen voert den stand tot 13, waar mede rust aanbreekt. Wanneer weder hervat is, heeft N.ZJL haar opstelling gewijzigd en met succes. Het A.G.T.-doel beleeft benauwde oogenblikken spoedig verkleint N.Z.H. den achterstand. (2—3). De A.G.T. weet zich dan los te werken; uit een algemeenen aanval brengt haar midden voor den stand op 24. N.Z-H. komt weder een weinig in de meer derheid, wat zij weet uit te drukken in een doelpunt. (3—4). A.G.T. gooit er nu een schepje bij. Zij scoort tweemaal, zoodat het einde met een 63 overwinning voor A.G.T. komt. DIOC. R.K. HAARL VOETBALBOND Concordia I—H.B.C. 2 3—3 H.B.C. 3—B.S.M. 1 2—1 D.s.S. 2Alliance 2 l1 H.B.C. 4S.J.C. 3 0—S H.B.C. 5Santpoort 4 12 H.B.C. 7T.Y.B.B. 7 1—1 Kampioenschap van Nederland; K.K.T.V.V.HM.S. 4—2 PromoticDegradatie. LisseSantpoort 24 R.K.A.V.—Spartaan 2—3 Competitie: 1 C. LeonidasD.E.M. 22 De 20ste NoordZuid-wedstrijd. DE GESCHIEDENIS VAN DEN KAMP OM DEN HOLLAND-BEKER. Het belangrijkste korfbal-evenement van elk seizoen, de strijd tusschen de vertegen woordigende twaalftallen van Noord- en Zuid- Holland, zal a.s. Zondag 3 Mei op Houtrust in Den Haag plaats hebben. Steeds heeft dit tref fen immer in het centrum der belangstelling gestaan, daar hier de bloem der Nederland- sche korfbalsters en korfballers het Oosten en Noorden van ons land neemt nog alijd vooral kwalitatief, slechts een bescheiden plaats in in het veld komt. Deze jaarlijksche kamp om den Holland beker geschenk van wijlen baron Van Tuyll van Serooskerken, den gewezen eere-voorzitter van den Nederlandschen Korfbalbond dateert van 1912 en werd, daar er destijds nog geen sprake was van Oost, Noord of Zuid, ge- genoemd: NoordZuid, een naam, die tot den huldigen dag gehandhaafd is gebie* ven. De achtereenvolgende resultaten zijn ge weest: Noord—Zuid 1912 te Nijmegen 49 1913 te Utrecht 5—2 1914 te Haarlem 62 1915 te Haarlem 11 1916 te Leiden 2—2 1917 te Haarlem 2—3 1918 te Leiden 42 1919 te Haarlem 31 1920 te Amsterdam 4r—1 1921 te Haarlem 32 1922 te Haarlem v 43 1923 te Leiden 55 1924 te Dordrecht 13 1925 te Den Haag 1—2 1926 te Leiden 1—6 1927 te Den Haag 01 1928 te Amsterdam 55 1929 te Hilversum 4 43 1930 te Haarlem .04 De totaal-stand op het oogenblik is dus: gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. gem. Noord 19 8 4 7 20 55—57 1.05 Zuid 19 7 4 8 18 57—55 0.95 Hieruit blijkt, dat de komende ontmoeting in Den Haag de 20ste in deze serie zal zijn, zoodat men in zekeren zin dus van een „jubileumwedstrijd" kan spreken. Dit zal voor de vertegenwoordigsters en vertegenwoordi gers van de beide provincies een reden te meer zijn, om zich tot het uiterste te geven teneinde er op die wijze voor te zorgen, dat deze strijd met gulden letteren in de geschie denis van den Holland-beker kan worden ge boekstaafd. Bovendienzal de aanwezigheid van de commissie, welke belast is met de samenstelling van de ploeg, die op 7 Juni a.s. te Antwerpen tegen België onze kiemen zal moeten verdedigen, tot groote inspanning leiden. Alles wijst er dan ook op, dat a.s. Zon dag op Houtrust een faire, spannende en op hoog peil staande strijd gestreden zal wor den, welke uit Noord- en Zuid-Holland vele belangstellenden zal trekken. Scheidsrechter zal zijn de heer H. F. Gal- jaard uit Meppel, die door vier grensrechters terzijde zal worden gestaan. De strijd (begint te half drie. NED. KORFBALBOND Overzicht. De eerste promotie-degradatiewedstrijd, die Haarlem te Amsterdam speelde tegen Hercu- ies II eindigde in een 13 nederlaag voor de Haarlemmers. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Hercules n 2 1 1 0 3 4—2 1.50 Baerne l 0 1 0 1 11 1. Haarlem 1 0 0 1 0 13 0. Voor de competitie ontving Haarlem n de a.s. kampioenen Volharding en vexioor met 4-0 Ados verloor van D. T. V. 3 met 23 Advendo 1—D. D. V. 2 (0—4) In een door de thuisclub slecht gespeeloeix wedstrijd heeft zij een verdiende nederlaag geleden. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub die tegen den straffen wind inspeelt. Dan nemen de bezoekers den aanval over, doch de Advendo-verdediging is op haar post. Het spel gaat dan geruimen tijd op en neer. Om beurten verkeeren de beide korven in gevaar, doch het schieten is. mede door den sterken wind. niet zuiver. Langzamex-had raken de bezoekers op het gladde veld beter ingespeeld en hun aanvallen worden dan ook talrijker. De meerdei'heid van D.D.V. wordt nog groo- tcr. als een Advendo-heer het veld verlaat. Alhoewel D.D.V. verschillende kansen krijgt duurt het nog geruimen tijd voor zij uit een doorbraak de leiding neemt. (01). Advendo valt dan nog even krachtig aan, doch zonder succes. Ook de Advendo-verdediging geeft haar tegenstanders geen kansen meer, zoodat rust aanbreekt met 01. Direct na de her vatting lost een D.D.V.-heer van verren af stand een schot dat doel treft. (02). In de volgende opstelling komt Advendo meer in den aanval. Doch de oncomplete vak heeft tegen haar voltallige tegenstanders een moeilijke taak. Wel weet zij ach nog kansen te scheppen, maar deze leveren geen doelpunt op. Aan den anderexx kant wordt de aanval der bezoekers goed in bedwang gehouden. Het Advendo-middenvak tracht dan het spel te verplaatsen, doch de aanval is den bal te spoedig weer kwijt. Zij kan dan ook niet verhinderen, dat D.D.V. geleidelijk weer in de meerderheid komt. Uit een der aan vallen weten de gasten op keurige wijze te doelpunten. (03). Dan komt Theo Ramaker het xn-tal weer coxixpleteeren. Advendo gooit er nog een schepje op. Enkele goede schoten worden in gezonden, maar succes blijft uit. Dan komt D.D.V. op gelukkige wijze aan haar vierde doelpunt, als een dcrAdvendo-dames bij het uitwerken tegen den paal opgooit, waarop de bal in handen van 'een DD.V.-heer valt, dié kalm knxi schieten. In den restccrenden tijd doet de thuisclub nog hardnekkige pogingen om de eer te redden. Geen der partijen sla gen er echter in meer tc scoren, zoodat het einde met een 40 nederlaag voor de thuis club aanbreekt. Hercules 2Haarlem 1 (31) Haarlem's eerste promotiewedstrijd Is voor haar weinig fortuinlijk verloopen. De bezoekers stellen met het gewone twaalf tal op, waarna de strijd begint. Do eerste Hercules-uitworp werd reeds dadelijk on derschept exx de Haarlemsche aanval aan het werk gezet. Baay leidt dadelijk eenige aanvallen in, zonder evenwel den korf te kunnen vinden. Dan is het woord aan Hercules' aanval, die met enkele verrassende aaxivallen antwoordt, doch de verdedigers van Haarlem weten on heil te voorkomen. Aan de andere zijde den ken we Baay te zien doelpunten, maar zijn schot tolt uit de mand terxxg. Drukker voor Hercules weet- met een ver schot de mand te vinden. (10). Wanneer Benjamin wat al te geestdriftig verdedigt, ziet hij een strafworp aan Her cules toegewezen. Deze wordt gemist. Een Hercules-dame zet een kans in een doelpunt om. (20). Benjamin's c.s. komen nu in den aanval en de bezoekei's zijn dan eenigen tijd in ce meerderheid. Beixjanxins heeft eenixiaal pech als zijn bijna zeker doelpunt nog uit den korf rolt. Als de Haan door twee man wordt ve- dedigd, krijgt hij een strafworp te nemen; ook deze wordt gemist. Benjamins doet het beter en scoort fraai. (21). Spoedig is het dan rusten. Na de hervatting vallen de bezoekers hef tig aan. doch het wil niet. lukken. Beide par tijen spelen vrijwel gelijk tegen elkaar op. Eik oogenblik wordt een Haarlem-doelpuxxt verwacht, doch het blijft steeds uit. Hercu les, dat nog lang niet zeker is van de over winning; probeert het met verre schoten. Een daarvan heeft eindelijk succes. (31). Nog een kwartier zal er te spelen zijn. De nieuwe aanval van Haarlem doet nog wel pogingexi om den achterstand te verkleinen, maar de tijd is te kort-. Het einde komt met een nederlaag voor Haarlem. Feestavond van „Haarlem". A.s. Zaterdagavond houdt de H. K. C. Haar lem haar jaarlijkschen feestavond, ook in ver band met haar kampioenschap van haar af deeling, in de groote zaal van het H. K. B.- gebouw. HAARL KORFBALBOND De Ranglijstjes. WESTELIJKE AFDEELING 3 C:; gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Volharding 14 11 1 2 23 52—20 1.64 D. D. V. 13 9 1 3 19 53—26 1.46 B. E. P. 13 7 3 3 17 54—25 1.30 Rohda 14 8 1 5 17 61—25 1.28 Advendo 11 7 0 4 14 45—29 1.27 Animo 12 3 2 7 8 2349 0.66 D. D. V. 2 12 2 0 10 4 21—75 0.33 Haarlem 2 13 0 0 13 0 12—73 0.00 Animo 2Haarlem 3 3—0 Animo '3— -K. V. 2 5-3 Haarlem 4Oosterkwartier 2 gestaakt, 3 D: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Haarlem l 14 10 2 2 22 52—18 1.57 Sport 13 7 2 4 16 39—19 1.23 K. Z. 3 12 Q 2 4 14 36—19 1.16 Sportief 2 12 6 1 5 13 26—26 1.08 Ados 13 6 2 5 14 25—30 1.07 D. T. V. 3 12 4 1 7 9 22—43 0.75 Luto 2 13 4 0 9 8 22—39 0.61 Roda a 7 0 0 7 0 9—35 0.00 a) 2 winstpunten in mindering 3 E Onveranderd. Het H. K. B.-programma voor Mei. 3 Mei; Proefwedstrijd H. K. B. 12-tal. Ie kl. geen wedstrijdexx. 2e kl: K. V.2Always Ready 1. D. s. V. 2—Always Ready 2. Advendo 3T. H. B. 2. 3e kl.: Haarlem 4—D. S. V. 3 T. H. B. 2— S. S. H. 2. 10 en 17 Mei; Beker en Seriewedstrijden Het H. K. B.- twaalftal. Op Zondag 3 Mei a.s. speelt een voorloopig HK3. twaalftal een oefenwedstrijd op het Oosterkwartierterrein aan de Zomervaart al hier. De tegenpartij wordt nog nader bekend gemaakt. Het twaalftal is als volgt samengesteld: Aanval: dames heeren: R. de Vries (Zilvermeeuwen) J. Broeksma (Zilvermeeuwen) T. Brugman (Animo) J. v. d. Kolk (S8H.) Midden J. Wage (Oosterkwartier) T. v. d. Broek (Zilvermeeuwen) M. J. Bakker (S.S.H.) J. Duif (D.S.V.) Verdediging M. Botti (Haarlem) G. Broekhuizen (K.V.) L. Prins L. v. Deurzen (Animo). Reserve: L. A. de Wit (S.S.H.) P. A. Deen (D.S.V.)J. Kalf (Haarlem) J. Waals (T.H.B.) Na afloop van dezen wedstrijd wordt het definitief twaalftal samengesteld, dat dan op 10 Mei nog een oefenwedstrijd speelt. Jaarvergadering Ned. Biljartkond. (Van onzen medewerker.)' Zaterdagmiddag werd de jaarlijksche Al- gemeene Vergadering van bovengenoemden bond te Amsterdam gehouden. De voorzitter, de heer J. Sanders, opende deze vrij talrijke bijeenkomst met een op gewekt woord en legde er vooral den nadruk op, dat de bond zich thans in bloeienden staat bevindt en het bestuur een homogeen blok vormt, in tegenstelling van voorgaande jaren. Een verblijdend verschijnsel, dat zeer tot den vooruitgang van het oogenblik heeft bijgedragen. Het Jaarverslag van den Secretaris, den heer A. Pijper en dat van den penningmeester den heer D. A. de Focljaeger, werden met applaus ontvangen. Ook het uitvoerig verslag over de competitie van den heer A. Hambur ger vond veel bijval. Daarna bracht dc Koscommlssic bij monde van 'den' heer F. 'dd Boer verslag uit en constateerde, dat ook dc financiën van den bond er goed voor stonden en nauwkeurig werd beheerd. Amsterdam werd wederom als plaats voor de volgende jaarvergaderixxg bepaald. Na uitvoerige bespreking tot voorstel van het bestuur, om do ..Biljartwereld"' wederom als officieel orgaan aan te wijzen, met 649 tegen 226 op ..De Carambole", aangenomen. Het amendement op het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 51 van het Huishoude lijk Reglement voorgesteld door de B.V. „Vondel" werd ingetrokken. Het voorstel van ..K.R.A.S.", om op de eerst volgende jaarvergadering van den Interna tionalen Biljartbond vanwege de NJ.B. wij ziging in het reglement van dien bond tc bepleiten, om de mogelijkheid te scheppen, dat amateurs, die gedurende minstens 3 jaren geen voordcel van de biljartsport genoten hebben, weder tot de amateurs-gelederen toe te laten, werd met 399 tegen 374 en 77 blanco, na bestrijding door den voorzitter namens dc meerderheid van het bestuur, verworpen. Hierdoor is dc kwestie Arie Bos van de baan. Voorstellen van „Het IJ" en den Noord. Biljartbond werden ingetrokken na verkla ring van het bestuur, dat het een commissie wenschte. die opdracht zou krijgen, om het geheele wedstrijdwezen te bestudeeren en voorstellen te doen tot wijziging. Het aantal leden van het bestuur werd voor dit jaar weder bepaald op 9. Als afgevaardigden naar de jaarvergadering van den Internationalen bond (UJ.F.A.B.), te Parijs te houden, wei-den benoemd: de heeren A. Pijper en J. Sanders met als plaatsvervan gers A. van Haaren en J. Wijnberg. Dee periodiek aftredende leden van het bestuur; J. Sanders (voorzitter). A. Hambur ger (vice-voorzitter) en Tj. Brouwer (com missaris» werden bij acclamatie herkozen. Verschillende voorstellen van liet bestuur tot wijziging van een art. in het Huishoudelijk Reglement werden verder zonder discussie aangenomen. Daarna had de uitreiking der prijzen van de competitie plaats. De debatten bij de rondvraag werden wegens het gevorderde uur zeer bekort. Te halfacht sloot de voorzitter de vergade ring. De Motorraces te Alkmaar. Zondag werden de motorraces, welke dë vorige week zoo jammerlijk verregenden, te Alkmaar verreden. Ofschoon het weer be paald dreigend was. bleek dat toch niet de motorenllefhebbers te hebben tegengehou den. Naar schatting was er 6000 man publiek aanwezig. Het programma werd zoo vlot mogelijk afgewerkt, maar het was reeds bijr.a zes uur toen de laatste race was afgeloopen. Over het algemeen is er goed gereden. Hefc merkwaardigste is misschien wel, dat van Hamersveld in dc 350 c.M.3 klasse in van dei- Berg zijn meerdere moest erkennen, terwijl in de 500 c.M.3 klasse van den Berg niet zoo snel was als van Hamersveld. Een paar ongelukjes mochten niet uitblij ven. De populaire van Gent kneusde zijn been bij het trainen, terwijl Hiilsebosch in een serie zijn heupbeen blesseerde. Van H&- mei-sveld verbeterde tot tweemaal toe het baanrecord en bracht dat op 80 K.M. per uur. Dc uitslagen lulden als volgt: Eerste serie nieuwelingen tot 250 c.M.3:' 1 van Adelsbergcn (Amsterdam) Excelsior 4 min. 35 1/5 sec. 2 Roos (Hoorn) Ariel. Tweede serie: 1 Police (IJmuIden) Ariel. 2 Schuyt (Soest) Bridge W. Tijd van Pollée 3 min, 24 1/5 sec. Finale: 1. van Adelsbergen 3 min. 20 415 sec. 2 Pollée 3 min. 23 1/5 sec. 3 Schuyt 3 mi nuten 24 sec. Nieuwelingen 251350 cM.3: Eerste serie: 1 Roestenburg (Eindhoven)' Raleigh 3 min. 6 3/9 sec. 2 Rchorst (den' Haag) Royal Enf. 3 Surink 3 min. 21 2/5 sec. 4 van der Steeg 3 min. 32 3/5 sec. Tweede serie: Merkelbach (Buitenveldert)"! B.S.A. 3 min, 16 2/5 sec. 2 Scheffer. Hilver sum (Matchless) 3 min. 20 3/5 sec., 3 Keuris Den Haag (Velocctte) 3 min. 38 scc.v Finale: 1 Roestenburg 3 min. 3/5 sec.. 2 Merkelbach 3 min. 11 sec., 3. Rehorst 3 min. "23 2/5 sec. 4 Scheffer 3 min. 23 4/5 sec. Haarlemsche Schietbond. Zaterdag en Zondag werd door den Haarl. Schietbond de jaarlijksche voorjaarswedstrijd gehouden in het Schietgebouw aan dc Schouwtjeslaan. In de eerste klasse was ook dit jaar W. Faase dc primus inter pares; hij won weer voor een jaartje den kampioenstitel en den eersten prijs le klasse personeel, mot de goe de series van 958 punten en 98 punten. Op dc kampioensbaan werd hij op den voet gevolgd door J. Rompa, die 955 punten bij elkaar pafte en eerst op zijn laatste serie struikelde. In de tweede klasse werd P. Zonneveld kam pioen; hij behaalde 560 punten, hetgeen ook nog een behoorlijk resultaat is. Dc derde klasse wijst voor dit Jaar den voorzitter van den Schietbond B. A. Dammen Sr. als kampioen aan. De prijswinnaars zijn als volgt: Kampioen eerste klasse W. Faase 958 pun ten, max. 1000. Kampioen tweede klasse P. Zonneveld 560 punten, max. 600. Kampioen derde klasse B. A. Dammers Sr. 274 punten, max. 300. Korps: l. Generaal van Merlen 473 punten, 2. Generaal Joubert 473 punten, 3. Voor Va derland en Koning 466 punten, 4 Graaf Klo ris 457 punten, 5. Oranje 454 punten, 6. pene- raai Cronjé 451 punten. Personeel: eerste klasse 1. W. J. Faase 98 punten, 2. B. A. v. Ruyven 97 punten. 3. D. Teekens 95 punten; tweede klasse: i. C. J. Diekmann 95 punten. 2. B. K. Wolters 94 pun ten, 3. E. Schaefer 91 punten; derde klasse: 1. P. G. v. Aken 91 punten. 2. C. C. Woltering 92 punten, 3. A. W. Roggeband 89 punten. Geluksbaan: R. Monkel 275 punten, A. W. Roggeband 271 punten, P. Uvenhoven 269 punten. F. van Pelt 269 punten, II. Prins 264 punten, C C. Woltering 2G2 punten, G. c. Paap 262 punten. Vrije baan: eerste klasse: 1. F. van Pelt 119 p. 5 x 59, 2. H. J. v. Tongeren 119 2 x 59, 3. J. J. Blauwhof 119 2 x 59, 4. B. A. Ruyven 119, 5. J. Romper 118 5 x 59, 6. H. Spoor 118. Vrije baan: tweede klasse: 1. B. K. Wolters 117 punten, 2. E. Schaefer 117 punten. 3. N. Hoogland 117 punten. 4. A. v. d. Ploeg 117 punten, 5. D. J. van Rijn 116 punten. 6. G. C. Paap 115 punten. 7. R. Monkel 114 punten. Derde klasse: l. C. C. Woltering 113 pun ten. 2. J. H. van Roo 118 punten, 3. H. J. Fort- gens 114 punten. 4. H. Lcnscn 113 punten, 5. P. Guliken 113 punten, 6. A. W. Roggeband 113 punten, 7. M. A. Paap 113 punten,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11