Apropos HOCKEY GYMNASTIEK ATHLETIEK WATERPOLO. CRICKET De Competitie begonnen. De eerste competiticdag is geen stralende zonnedag geworden! Alleen kwamen er stra len regen en zelfs hagelkorrels. Toch konden alle wedstrijden-doorgang vinden, zij het dan met stagnatie en onderbreking, zoodat de meeste matches eerst laat in den namiddag afgeloopen waren. Aan de' Spanjaardslaan heeft Haarlem I met 64 Kralingen kunnen slaan. De dames bleken hierbij reeds uitmuntend op slag te zijn: de beide singles van mej. S. de Josselin de Jong en mevr. Menzo werden dan ook in twee goede sets voor Haarlem gewonnen. Ook de damesdubbel van mevr. Menzo en mevr. de Graaf leverder Haarlem een winstpunt op, al ging het hier minder gemakkelijk en moest den „vijand" een set gelaten worden. De eerste mixed ging naar Kralinvn, doch de tweede werd weer gewonnen, vooral ook dank zij het uit nemende spel van Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk. Laatstgenoemde ver richtte dezen dag den hattrick door alle drie zijn partijen te winnen. De single tegen v. Oort werd In drie sets gewonnen, de mixed eveneens in drie sets, en de heerendubbel met zijn broeder Jhr. H. A. G. v. Riemsdijk in 2 sets, waaronder dan nog een 1311 set! Een totaal van 80 games! In de tweede klasse verloor T.C.H. op het kantje af van Haarlem 2 met 43. De winst punten werden geoogst door mej. de Jong in de damessingle tegen frl. v. Riemsdijk; dooi de tweede mixed van mej. Vlieger en Göllner tegen mej. Wensing en v. d. Togt en door de heerendubbel Blom-Göllner tegen de Wilde— v. d. Togt; allemaal 2 sets partijen. Van de 4 verliespartijen werden nog 2x3 setspartijen gemaakt. Advantage I won gedecideerd met 5—2 van Stadivo 2; alleen de dames-single en de dames-dubbel werden verloren. T.C.S.B. 2 verloor nog maar op het kantje af van D.D.V. 4. Hier was Straub voor D.D.V. 4 de gevaarlijke man; dr. de Craun moest met 16, 36 capituleeren en de mixed behaalde Straub met mej. Monasch op Mevr. Lodder en ir. de Kamper een 61, 60 zege! De heerendubbel dr. de Crauw-ir. de Kam per tegen de gebr. Straub was dan ook zeer spannend. De beide Haarlemsche heeren wisten aan het felle spel goed weerstand te bieden en konden uiteindelijk de partij win nen met 64, 79, 62. Voor de derde klasse kunnen wij naar on derstaande gedetailleerde uitslagen verwijzen HaarlemKralingen (64) Heerenenkel; Jhr. Mr. B. W. F. van Riems dijk slaat J. G. v. Oort 26, 62, 75. J. W. C. Kern verliest van T. H. G. Leyenaar 46, 0—6. Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk verliest van O. Wiesenbrock 75, 36, 46. Damesenkel: mej. S. de Josselin de Jong slaat mej. J. Alsbch 63, 64, mevr. B. Men- so slaat mevr. W. J. BeukersLoos 63, 62. Gemengd dubbel: mej. S. de Josselin de Jong en R, Mac Neill verliezen van mej. Als- bach en Leyenaar 36, 810, mevr. de Graaff en Jhr. Mr. B. W. F. v. Riemsdijk slaan mevr. BeukersLoos en Hoffman 26, 62, 6—4. Heerendubbel: Kern en Mac Neill verliezen van Leyenaar en v. Oort 46, 75, 46. Jhr, Mi*. B. W. F. van Riemsdijk en Jhr H.A. C. van Riemsdijk slaan Hoffman en Overeyènder 75, 13—11. Damesdubbel: mevr. de Graaff en mevr. Menso slaan mej. Alsbach en mevr. Beuker Loos 6—3, 3—6, 7—5. T. C. H.—Haarlem 2 (3—4) Heerenenkel: Reuvekamp Gille verliest van 'de Graaff 6—4, 4—6, 9—7. Verroen verliest .van Kaul'mann 63, 61. Damesenkel: mej. de Jong slaat frl v. Riemsdijk 64, 62. Gemengd dubbel: mej. de Jong en Blom verliezen van ir. v. Riemsdijk en de Graaff 3—6, 5—7 mej. Vlieger en Göllner slaan mej. Mensing en v. d. Togt 75, 64. Heerendubbel: Blom en Göllner slaan de Wilde en.v. d. Togt 63, 61. Damesdubbel: mej. de Jong en mej. Over de Linden verliezen van mej. Adams en mej. Mensing 64, 1215, 16. TWEEDE KLASSE. Stadivo 2Advantage 1 (25) Heerenenkelspel: Roeland slaat Tririon 62 <6-4; Dr. Eysvogel sl. Branbergen 63, 64. Demescnkelspel: mevr. Eysvogel v. v. mej. Joosten 3—6, l6. Gemengd dubbelspel: mev. Mathijs en dr. Eysvogel sl. mej. Joosten en Branbergen 62, 26, 6—4; anej. v. Genderen en Winkel v.v. mevr. Eysvogel en Roeland, 36, 46. Heerendubbelspel: Tirion en Rinkel v.v. dr. Eysvogel en Roeland 36, 68. Damesdubbelspel: mevr. Eysvogel en mevr. Mathijs v.v. mej. Joosten en mej. v. Gende ren 46, 26. T. c. S. B. 2—D. D. V. 4 (—4) Heerenenkelspel: De Crauw v.v. C. Straub J6, 36; Nieman v. v. Hof 26, 46. Damesenkelspel: mej. v. d. Haar slaat mej. Monasch 5—7. 6—3, 10—6. Gem. dubbelspel: mevr. Lodder en ir. De Kamper v. v. mej. Monasch en P. Straub, 16 0—6; mej. v. d. Haar cn dr. de Crauw sl. mevr. Moszkowski cn Hof 63, 62. Heerendubbelspel: De Kamper en De Crauw sl. C. Straub en P. Straub 64, 79, 62. Damesdubbelspel: mevr. Lodder en mej. v. d. Haar v. v. movr. Moszkowski en mej. Monasch, 26, 16. J. O. P. S. P. I. N.—T. E. D. (2—5) Damesdubbel: mej. Hulshof en mevr. v. d. Klashorst slaan mej. Dinselman en mej. Bijlmer met 61, 86. Heeren-dubbel. Dinselman en Bonke slaan H. IJzer en G. Aanstoot met 64, 108, Eerste heerensingle: Dinselman slaat Aan stoot met 6J3, 61. Tweede heercnsingle: H. IJzer slaat Bloem met 64, 63. Dames-single: Mej. R. Hulshof slaat mej. Dinselman met 64. 63. Eerste mixed-dubbel: Mej. Hulshof en H, IJzer slaan mej. Dinselman en Bloem met 75, 64. Tweede mixed-dubbel: Mevr. v. d. Klashorst en G. Aanstoot slaan mej. Bijlmer en Bonke m,et 7——5, 4—6, 61. DERDE KLASSE, Advantage 2Quick (16) Heerenenkelspel: v. Huysstee v. v. Hermen 46, 68; Allard v. v. Boschart 06, 46. Damesenkelspel: mej. Bilderbeek v.v. mej. Sossing 79, 46. Gemengd dubbelspel: mej. Bilderbeek en Allard v.v. mej. Hart en Hermen 2-1-6, 46; mej. Bies en A. v. Tetering sl. mej. Cossing en Sauve Planne, 64, l6, 75. Heerendubbelspel: v. Huysstee en A. van Tetering v. v. Hermen en Boschart 1—6, 3—6. Damesdubbelspel: mej. Bies en mej. Bilder beek v. v. mej. Cossing en anej. Hart 46, 64 4—6. Westrust 1—S. V. I. B. 1 (6—1) Heerenenkelspel: C. Borgerding sl. Hille- gaard 64 ,36, 64; J. Levy sl. Schlötjes, 6—3, 6—4. Damesenkelspel: mej. Levy slaat mej. Frank 6—1, 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. Reyenga en J. Vcrwey sl. mej. Frank en Hillegaard 63, 63; mej. Levy en Levy sl. mej. Koopman en Schlötjes. 6—2, 64. Heerendubbelspel: Borgerding en Verwey sl. Schlötjes en Hillegaard 63, 97. Damesdubbelspel: mej. Reyexxga en mej. Levy v. v. mej. Frank en mej. Koopman 75, 4—6, 3—6. Game and SetSpirit (33) (Gestaakt). I-Ieerenenkelspel: Sikkes sl. de Pater 64, 64; Rijpma v.v. Hillige 64, 46, 75. Damesenkelspel: mej. Roos v. v. mej. Ran- dag 4—6, 6—3, 6—8 Gem. dubbelspel: mej. Roos en Sikkes sl. mej. Randag en de Pater 64, 46 62. 2e mixed afgebroken. Heerendubbeispel: Sikkes en Bakker slaan Ph. en J. Hillige 6—2, 6—3. Damesdubbelspel: mej. Roos en v. Walen v.v. mej. Grimberg en mej. Randag 36, 06. T. E. D. 2—Try (5—2) Heerenenkelspel: v. d. Weiden sl, Wiers 6-3, 63, Reyenga slaat Huizer 64, 61. Damesenkelspel: mej. v. Gelder slaat mevr. de Lugt 64, 62. Gemengd Dubbelspel: mej. v. Gelder en J. v. Hezel v. v. mevr. en den heer de Lugt, 36 60, 36; mej. v. Laar en Reyenga v.v. mevr. en den heer Wiers 68, 6—8. Heerendubbelspel: v. d. Weiden en v. Hezel slaan De Lugt en Huizer 64, 62. Damesdubbelspel: mej. v. Gelder en mej. v. Laar sl. mevr. Wiers en mevr. Niehorsten 6—8, 3—6. Duinlust 2A. L. T. V. 2 (25) Heerenenkelspel: Groosmuller v. v. Butot 36, 2—6. Mac Donald slaat J. de Vries 4— 6—3, 6—2. Damesenkelspel: mevr. Spruyt slaat mej. Claassen 61, 62. Gemengd dubbelspel: mej. Schol en Schol ten sl. mej. Kleefstra en Groosmuller, 6—3 75; mej. de Lange en J. de Vries sl. mej. Popma en Mac Donald 64, 62. Heerendubbelspel: Mac Donald en Groos muller v.v'. Scholten en Butot, 62, 46 64. Damesenkelspel: mej. Schpl en mej. De Langen slaan mej. Kleef stra en mej. Popma 2—6, 64, 64. Twentsche Bank 2Westrust 2 (4-3) Heerenenkelspel: Bouman slaat Deventer 63, 26, 61Nieborg v.v. Buchli 26, 26. Damesenkelspel: mevr. Bouman verl. van mej. Duits 26, 26. Gemengd dubbelspel: mevr. Bouman en C, Cassee v. v. mej. Duits en Reinders; 26, 36; mej. Vonk en L. Cassee sl. mej. v. Busbach en Buchli 7—5, 6—3. Heerendubbelspel: C. en L. Cassee sL v. De venter en Reindei-s 75, 63. Damesdubbelspel: mevr. Bouman en mej. Vonk v.v. mej.-Duits en mej. Oltmans 4-6, 3-6 TerrySmash (6—1) Heerenenkelspel: J. de Ruiter sl. Buma 60 36, 7—5; C. Melse sl. Kuyk 6—1, 6—1 Damesenkelspel: mevr. de Ruiter sL mej. v. Getzen 63, 62. Gemengd dubbelspel: mevr. en de heer De Ruiter sl. mej. v. Getzen en Kuyk 46, 6—3, 62; mevr. en de heer Melse sl. mej. Laberté en Schol 64, 75. Heerendubbelspel: C. Melse en De Ruiter sl. Buma en Schol 63, 62. Damesdubbelspel: mevr. Melse en mevr. De Ruiter v.v. mej. Laberté en mej. v. Getzen 3_6, 6—3, 3—6. T. H. C. '25Groenendaal 1 (2—4) Heerenenkel. 1. H. Schlüter verliest van G. Gatsonides 61, 46, 21. Heerenenkel. n. G. Kaschade verliest van J. A. Plak 4—6, 1—6. Damesenkel. Mej. G. Dabberkow verl. van mevr. C. Kramer-Olifiers 46, 46. Damesdubbel. Mevr. I-I. Kaschade en mej. G. Dabberkow winnen van mevr. CX Kramer Olifiers en mej. H. Schroder 10S, 75. Gemengd dubbel: Mevr. Kaschade en II. Schlüter verliezen van mevr. Kramer-Olifiers 6—4, 2—6. Gem. dubbelspel: mej. G. Dabberkow en H. Krauch winnen van mej. H. Schroder en M. Gatsonides 63, 63, Heerendubbel: G. Kaschade en 1-1. Krauch tegen J. A. Plank en M. Gatsonides 12 ge staakt- Totaal uitslag: T. H. C. '25 verliest van Groenendaal met 2 tegen 4. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND Buitengewone algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van Baron R. van Pallandt heeft de Nederlandsche Hockey- en Bandybond te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering gehouden. Aangenomen werd een voorstel om de competities te doen beginnen op den eersten Zondag in October; de jaarlijksche hockey- dag zal worden gehouden op twee opeenvol genden Zondag in de maand September. Principieel werd besloten om vijftien spe lers af te vaardigen naar dc Olympische Spe len te Los Angelos. Na rondvraag werd de vergadering, die zeer druk bezocht was, door baron van Pal- iandt gesloten Het kernpeil in den K. T. K. Het tumpeil van de dames in den Kenne- mer Turnkring ontwikkelt zich langzamer hand bevredigend, maar dat van de heeren (meer bepaaldelijk wat het toestelturncn be treft) liet nog steeds te wenschen over, ge tuige de enquête, die Haarlem's Dagblad on geveer een half jaar geleden instelde. Hoe staat het op het oogenblik met het toestelturne nvan de heeren uit den K.T.K.? Geven we voor de beantwoording van deze vraag even 't woord aan den heer E. Melk man, die dezen winter de turners uit bedoel de organisatie trainde. In een rapport over zijn bevindingen schrijft hij over den Ken- nemer Turnkring, dat deze „tot mijn volle tevredenheid gezwoegd heeft en zeer vele en goede resultaten bereikte, en ik vooi'zie, dat de Kennemer Turnki-ing binnen 1 of 2 jaren zich met de beste keurturners der andere kringen succesvol zal kunnen meten". Ziet daar nu een oordeelvelling, waarmee we het wat het slot betreft, en dat toch is het voornaamste in 't geheel niet eens kunnen zijn, ondanks ons respect voor 't in zicht van onzen kampioen-tux-ner. Zeker, er is hard gewerkt 'onder leiding van den heer Melkman, en de resultaten zijn duidelijk zichtbaar, maar in de voorspelling, dat de K.T.K. zich binnen. 1 of 2 jaar met de an dere kringen succesvol zal kunnen meten, hebben wij niet 't minste vertrouwen. Wij zien dan ook in die verwachting van den trainer meer een vriendelijke tegemoetko ming en een aansporing tot doorzetten dan een streng objectief oordeel. Tactisch schijnen de woorden van den trainer wel, maar we gelooven, dat hierin een groot gevaar schuilt. We zien nl. daarin een rem voor de nog steeds gerechtvaardig de overtuiging, dat de K.T.K. een der zwak ste (en misschien wel de zwakste!) ki-ingen is uit het geheele westen van ons land, voor zoover het heerentumen betreft. Voorts zien we daarin een rem voor het nemen, van maatregelen in 't belang van de noodzake lijke verbetering van het peil. En daarom zijn wij van meening, dat de mededeeling van den waren stand van zaken meer in het belang is van het turnleven dan een aan moediging zonder meer. De heer Melkman schrijft terecht o,a.: „Ik raad de verschillende technische commissies der turnkringen aan, die geestdrift niet te laten bekoelen en de leden zooveel mogelijk gezamenlijk te laten oefenen en maar pro- beeren veel dualmeets en stedenwedstrijden uit te schrijven, waardoor de gegeven lessen beter in de praetijk kunnen omgezet wor den". Wat dit laatste (dualmeets e.d.) nu be treft, komt vanzelf in de herinnering de mis lukking of liever: de reeks van mislukkin gen die de K.T.K. te boeken heeft gehad in zijn pogingen tot het houden van een wedstrijd tegen den kring Noord-Holland's Zuiderkwartier, een wedstrijd, die in den winter '29'30 reeds gehouden had kunnen worden (mits selectie bij de jaarlijksche gymnastiekwedstrijden le graad met uitslui tend keur-oefeningen, en bezetting van den dualmeet uitsluitend met die oefeningen), maar waarvan de: bedoeling, hem in den winter '30—'31 te doen plaats vinden, óók niet eens tot haar recht kon komen. Een uitstekende raad van den trainer is: na den nu geëindigden cursus dóór blijven oefenen.En inderdaad zijn er cursisten in den K.T.K., die dezen raad ter harte nemen, maar die vexwolg-oeféning geschiedt niet in een centrum, niet door allen, en zonder lei ding. Een herhaling dus van de zoo slecht georganiseerde training in den K.T.K. van jaren terug! Toch had het anders kunnen en moeten zijn: er heeft zich nl. voor de ver dere training een zeer geschikte la-acht (lid van het keurcorps K.N.G.V.) aangeboden, maar bestuur en T. C. van den kring hebben van .dat aanbod geen gebruik gemaakt. Wij meenen, dat de financieele bezwaren en 't feit, dat de zomer voor training niet zoo geschikt is als de winter, hier niet den door slag hadden moeten'geven. De kring is fi nancieel krachtig genoeg en men had toch minstens een proef kunnen nemen, een proef, die te eerder kans van slagen zou heb ben, nu onze keurturners den smaak te pak ken hebben gekregen en nu er door den cur sus Melkman een band is gevormd. De vereenigingen alléén kunnen hier 't noodige niet tot stand brengen, vooral, om dat geen enkele van deze een gelid keurtur ners bezit. De gezamenlijke keurturners, uit den kring vormen evenwel een volledig ge lid, en daarop moet van K.T.K. zijde de trai ning gericht worden. Wat een voortdurende training vermag, hebben wij persoonlijk voor enkele weken in den dualmeet Zaansche Turnkring—kring Puremerend e.o. kunnen ervaren: de Zaansche turners, die vorig jaar verloren, behaalden nu glansrijk de overwin ning, dank zij de ernstige oefening onder leiding van den heer J. M. Verbeek, wiens oefenkeuze en stijl dan ook duidelijk te on derkennen waren inde verrichtingen van zijn leerlingen. Dezen trainer nu had de K. T. K. minstens voor dezen zomer kunnen krijgen, maar helaas, men heeft er niet aan gewild. De K.T.K, schijnt achter te moeten blijven in den sportleven kamp, dien hij on afwendbaar te strijden krijgt ter veimijding van het doode punt. waarboven de kring zich niet voldoende weet te verheffen. W. L. VACANTIE-CURSUS. Het K.N.G.V. is voornemens, een vacantie- cursus voor vereenigingsleiders in te richten waarschijnlijk vair 7—16 Augustus a.s. De kans bestaat, dat die cui'sus in Haai'lem ge houden wordt. Tot 1 Juni staat de aanmel ding open. BELGIë—NEDERLAND. De selectie-wedstrijd voor den op 7 Juni in Antwerpen te houden BelgiëNederland wedstrijd zal a.s. Zondag in de Tumhal te Amsterdam plaats vinden. Vereiseht worden: vrije oefening, brug-,'paard-, rek- en ringen - oefening, tremplin-paard lengte sprong (al les naar keuze). SPELKAMPIOENSCHAPPEN. De datum van den Spelkampioensdag K.N. G. V., is voorloopig 16 Augustus. Vóór 2 Aug. moeten de districtswedstrijden gespeeld zijn. Daartoe is het land verdeeld in 5 districten, waarvan Noord-Holland er één is. TURNKAMPIOENSCHAPPEN. Omstreeks December woi'den de gymnas- tiek-kampioenswedstx'ijden K.N.G.V. gehou den. Alle oefeningen zijn naar keuze. Voor zoover heeren betreft, gelden die wedstrij den tevens voor de voorloopige samenstel ling vair onze ploeg in den volgend jaar te houden wedstrijd. Düitschland—Nederland. De Vondelpark-estafette. Zeer goed resultaat der Voetbalclub „Haarlem". (Van onzen medewerker). Het was buitengewoon jammer voor het actieve bestuur van den A.B.B., dat de regen dit sportevenement op zoo wreede wijze is komen verstoren. De zware), regen had de paden van het Vondelpark drijfnat en zeer glibberig gemaakt toen te half vijf de 29 ploegen van de B-klasse zich in een stort regen naar hun respectievelijke wisselpuntcn begaven. Met den A.A.B.-praeses en organisator van dezen wedstrijd, den heer Willink, namen wij het parcours in oogenschouw. Met goed weer en drogen weg was het een pracht-sportdag geweest van groote propaganda. De substantie van den weg is dan zeer goed en houdt on geveer het midden tusschen weg en sintel- baan. Zeer duidelijk waren de wisselpunten uit gezet. Iets te laat viel het startschot voor de B- klasse; toen schoten de 29 loopers voor de eerste 500 meter over den weg. Biüten mededinging liep de H.F.C. „Haar lem" mede. Onder aanvoering van Gottmer waren deze negen enthousiaste loopers met een grocie vechtlust bezield. Indien alle voet ballers gedurende het laatste seizoen een dergelijk enthousiasme gedemonstreerd had den, was veel misschien anders geloopen. De eerste looper Kaan wist na 300 M. de eerste plaats te bezetten en als eerste Moole- naars het houtje te overhandigen. Gottmer kreeg een zware taak tegen den Amsterdamschen agent Knol. Toen echter Schoxmagel zijn 800 Meter be gon was Haarlem nog eerste. Schornagel liep uitstekend en gaf zich geheel. Toen kwam de laatste man: Bolle. Op deze 1600 Meter deed zich echter het gebrek aan wedstrïjdroutine gelden. Zijn tegenstanders, onder wie de bekende athleet Versteeg, wisten hun krachten op meer tac tische wijze te verdeelen, en hem in de laatste 300 M. de leiding nog afhandig te maken. Gymkhana en K.V.A.Z. liepen ongeveer vier meter uit en passeerden als no. 1 en 2 de finish. Haarlem was uitstekend derde met D.W.S. circa 50 meter acher zich. In de A-klasse waren de voorspellingen zeer uiteenloopend. A.V. „1923" miste Jan Zeegers, doch met Lyflander en Schmitke op de 800 en 1600 M. deed zij eexi goeden gooi naar de eerste plaats. De volledige uitslagen luiden als volgt: Vlug en Leenig werd tweede. A.V. 1923 derde terwijl Effern op eenige tientallen meters hierachter als vierde eindigde, man Dop liep een een schitterende race doch heeft evenals Schmitke in Zeegers zijn meer dere moeten erkennen. Haarlem had Van Welsenes op de eerste 500 M. geplaatst. Deze looper kon op den gladden weg niet vooruitkomen en kwam circa 30 Meter bij de leiders achter. Deze af stand konden de volgende loopers niet meer inhalen, te meer daar I-Ioogerwerf exr v. d. Booren niet in de ploeg opgenomen waren, doch enkele nieuwe krachten hun plaats in namen. De H.A.V. „Haarlem" beschikte echter niet over genoeg vechtlust, anders hadden de laatste loopers Brandenburg en Effern nog wel dichter bijgekomen. V. exx L. en A.V. „1923" trokken elkaar, ter wijl A.A.C. een 60 Meter achter was, toen Jan Zeegers als laatste man het estafette-houtje kreeg. Vertrouwerxd op zijn klok en met een groot zelfvertrouwen wist Zeegers in de eerste 1000 M. zijn achterstand in te loopen. De laatste 200 M. spurtte hij en passeerde m goeden stijl op 40 M. van de finish zijn con currenten. Dop en Schmitke. Vlug en Lenig werd twedee. A.V. 1923 derde, terwijl Effern op eenige tientallen hierachter als vierde eindigde. eD volledige uitslagen luiden als volgt: A-klasse; 1. A.A.C., 10 ïxxin. 57.5 sec., 2. V. en L. 10 min. 59 sec., 3. A.V. 1923, 10 min. 59.6 sec. 4. Haarlem: 5. Blauw Wit; 6. A.V.A.C.; 7. Hellas;8. A.M.V.J.;9. Trekvogels. B-klasse: 1. Gymkhana, 11 min. 40 4/5 sec.; 2. K.V.A.Z., 11 min. 40 4/5 sec.; 3. H.F.C. Haar lem buiten mededinging; 3. D.W.S. 11 min. 50 4/5 sec.; 4. Volewïjekers; 5. A.K.C. „D.D.V."; 6. A.P.G.S.; 7. Spartaan; 8. Zeemacht; 9. D.T.V. Tournooi van A. Z. Zondag vond in liet Sportfondsenbad te Amsterdam een waterpolo-tournooi plaats, dat georganiseerd werd door de „Amsterdam- sche Zwemclub". Begonnen werd met den wedstrijd tusschen de „Hollanclsche Dames Zwemclub" exi de „Amsterdamsche Dames Zwemclub" welke in een gelijkspel (33) eindigde. Daarna bond het gedegradeerde A.Z. dat door het wegblijven vaxi den doelverdediger Jaeger, verzwakt uitkwam, den strijd aan tegen het onlangs .gepromoveerde H. P. C. (Heemstede). Deze wedstrijd werd door H.P.C. zeer verdiend gewonnen met 42 (rust 2l). De doelpunten voor H.P.C. werden respectie velijk gemaakt door de heeren Uitendaal en Eldering. De volgende partij ging (tusschen „De rest van Amsterdam" en Leiden. Beide ploegen waren ongeveer van gelijke kracht. De rust ging in met een 21 vooi'sprong voor Leiden, doch na de rust was het spel der Amster dammers beter en kwam het eind met een 32 overwinning voor hen. Tot slot werd een wedstrijd gespeeld tus schen het Nederlandsche Zevental De Kik vorschen en het Nedeidandsche Jeugdzevental Voor de rust konden geen van beide partijen het tot een doelpunt brengen. De doelverdedi ger van het Jeugdzevental, de heer J. Veen- stra (IJ) gaf zeer fraai werk te zien. Na de rust gaf Stender (Dolfijn) de Kikvorschen de leiding (1—0). Spoedig daarna wist Daatselaar (TJ.Z.C.) den stand gelijk te maken (11). De Kikvorschen laten het hierbij echter niet en na een goeden voorzet vanOostx-om-Soede weet Stender andermaal te scoren en den stand op 2—1 te brengen. Hiermede komt ook het einde. De uitslagen luiden dus als volgt: Dames: H. D. Z.—A. D. Z. 3—3 Heeren: A. Z.H. P. C. (Heemstede) 24 Rest van AmsterdamLeiden 32 De -Kikvorschen—Jeugdzevental g—1 Cricket finesses.. «Ti-Iet voetbalseizoen begint weer aardig op zijn eind te komen en hier en daar steken de cricketers alweer hun schuchtere kopjes boven het platgetrapte en van kluiten zand doorschoten gras. Hun tijd breekt weer aan, zij gaan straks weer met frisschen moed, letterlijk en figuurlijk aan den slag zullen weer aanvallen op dc 1387 verschillende records, die het nobele zomerspel rijk is. Zij kunnen zich voor de wedstrijden en erna ook weer amuseeren met de wenschelijkheid en ongewenschtheid van verandering der spel regels, zooals zij onder aanvoering van En- gelschen en Australiërs reeds sinds eenige jaren met nooit verflauwende animo doen. Moet het wicket grooter of kleinex-, dunner of dikker, wijder of smaller worden, is de bal net goed of te groot of te klein enz., De Australiërs hebben juist besloten vast te hou den aan het besluit dat het grootere wicket verplicht is in Australische cricketmatches. En zij hebben tevens besloten, het gebruik maken vaxx hars door de bowlers te ver bieden. Dit besluit is aan de M. C. C. ovei*- gebracht met het verzoek, dezelfde bepaling- van toepassing te maken op het Engelsche cricket. Wij weten niet, of de Britten dit advies zullen aanvaarden, als wij ze, in hun sport zelfstandige bewustheid eexrigssins kennen, lijkt het waarschijnlijker, dat zij het nu juist lekker niet zullen doen. Het hindert niet en de ai'mstoeltheoretici bezorgt het weer menigen gezelligen middag. Nice wintersportcentrum. In het Zuiden van ons werelddeel wordt eexr felle strijd gestreden. Sinds jaren. De strijdenden zijn de Riviera en Pyreneeën met hun palmen, zelfs in den winter en de Zwit- sersche en Fransche wintei-sportoorden met hun sneeuwbergen. Vroeger trok vrijwel de geheele Engelsche en Fransche „haute volière" naar het Zuiden van Frankrijk om daar in den zonneschijn te luieren. Daarna is de wintersport opgekomen met als groot ste attractie het skiloopen. Het palmgebied pareerde dezen stoot met behulp van de sterke popularisatïe van lawntennis en eeni- gen tijd bleven de partij exr vrijwel gelijk. Sinds een paar jaar echter konrt de winter sport snel aan de winnende hand. Verande- x-ing van spijs doet echter eten en na een zomer van tennis is een winter op skis eexr aangenaxxre afwisseling voor de wereld, waarin men zich anders zoo gruwelijk ver veelt. De Riviera, met Nice aan het hoofd, heeft deze evolutie met schrik geconstateerd en zij heeft een grootsch besluit genomen. Men werkt thans hard aan de schepping van een grootsch winterspoi-tcentrum in het plaatsje Bueil, dat zich nog wel voor dit doel leent. Maar er is meer en merkwaardigers. Midden in de stad Nice wordt een groote ijs baan gecomstrueerd in de open lucht. Kunst-, ijs natuux-lijk, maar dan toch. Deze baan zal 33 meter breed en 92 Meter lang zijn, dus een oppervlakte van 3000 vierkante meter heb ben en er zullen alle denkbare schaatswed strijden uitgeschreven worden. IJshockey niet te vergeten. Zelfs droomt het gemeentebe stuur van deze stad reeds van den aanleg van een bobsleebaan op de hellixig van de 600 meter hooge heuvel du Chateau. Als deze projecten verwezenlijkt worden zal men den volgenden winter kunnen schaatsenrijden en sleeën in den schaduw van sub-tropische palmen en als dit niet trekt, trekt niets meer. Jaarvergadering Ned CricketBoncï. EEN NIEUWE PUNTENTELLING. (Van onzen medewerker). Zaterdag hield de N.CJ3. zijn jaarlijksche algemeene vergadering te 's Gravenhage. In verband met de jaarverslagen kwamen de tongen los. Allereerst besprak de V.V.V.-af- gevaai'digde Jan Grootmeijer ons internatio naal cricket, waarbij hij tot zijn spijt moest constateer en, dat niet de Bond, maar de ver- eeniging de Flamingo's de regeling hiervan in handen had. Het nadeel hiervan is, dat vrijwel alleen Flamingo's het voorrecht heb ben om tegen Engelschen te spelen, terwijl andere op den voorgrond tredende cricketers dit nuttige contact missen. Haarlem's vertegenwoordiger sprak in den zelfden geest en vroeg, of het niet mogelijk was het gedurende dezen zomer irn Holland toerende Mr. Bell's elftal te laten spelen tegen een combinatie, uitsluitend bestaande uit niet-Flamingo's. Het antwoord hierop was, dat inderdaad dit seizoen een wedstrijd gehouden zal worden tusschen genoemd elftal en een Noord-Hol- landsche combinatie. Bestuur en Kascommissie werden bij accla matie her- en gekozen. Bij de besrekening van het a.s. seizoen kwam het bestuur xxiet een door Mr. F. A, Davidson ontworpen nieuwe puntentelling, die verschillende tegenstanders vond, omdat het daarmede beoogde „brighter cricket" niet werd ingezien. De regeling is als volgt; Per wedstrijd worden 8 punten verspeeld} een gewone overwinning in et runs of wickets bezorgt de winnende partij 5 en de verliezen de 3 punten. Een inningsoverwinning beteekt 8 punten voor de overwinnasri en bij een tie of een draw krijgt elke partij er 4. Een geheele nieuwe bepaling is verder, dat elke club, die per innings 200 of meer runs scoort, een extia wintspunt krijgt, ongeacht de uitslag van den wedstrijd. Typeerend was, dat zelfs de Haagsche, die toch practisch eiken Zondag dit totaal kan maken, een felle tegenstander van deze rege ling was. Het is uitsluitend een voordeel voor clubs met sterke battingteams enkleine vel den, o.a. voor H.D.V.S., wat het laatste, en Rood exi Wit, wat het eerste betreft. In de tweede klas kan Albion van haar kleine terrein profiteeren, terwijl Haarlem thans de nadeelen van het extra groote, niet al te snel loopende terrein, zal ondervinden. Het eenige vermeldenswaardige is verder het feit, dat het Haagsche Phoenix, dat ver leden jaar in de Overgang uitkwam, ontbon den wordt. Op de samenstelling- der elftallen komen wij in een volgend artikel terug. UMPIRE,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12