SNOWDEN'S MILLïOENENREDE. DE VOLKENBOND EN DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA BUITENLAND. DINSDAG 28 APRIL 1931 BLAD Hoe hij een tekort van ruim 37 millioen P. St. wegwerkt. Vrijhandelsprincipe onaangetast. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS Bartel jorisstraat 16 Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f105.- door Dr. E. v. RAALTE, privaat-docent aan dc Universiteit van Amsterdam. HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Snoioden. Snowden, na een langdurige ongesteldheid weer voor het eerst in het Lagerhuis, sprak gisteren de met groote spanning tegemoet geziene begrootingsredevoering uit. Snowden werd hartelijk begroet. I-lij sprak met moeite. Desalniettemin had de ziekte geen afbreuk gedaan aan cle beroemde onverzettelijkheid van den sarcastischen minister die begon met vast te stellen flat hij zich ten volle aan de nimmer door hem verlaten principes van den vrijhandel zou houden. De groote vraag was hoe Snowden zich voorstelde het begrootingsevenwicht te her stellen, nadat hij verklaard had niet tot de heffing' van verdere invoerrechten te zullen overgaan, en den belastingdruk niet te willen verzwaren. Hierbij dient echter in aanmer king te worden genomen, dat het tekort van ruim 37 millioen pond sterling een gevolg is van een te weinig aan schuldaflossingen. Snowden die herhaaldelijk het aanboren van toevallige en arme bronnen (zooals Churchill deed) heeft veroordeeld heeft thans zelf zijn toevlucht tot dit middel moeten nemen. „Een middel dat door de noodtoestanden gerecht vaardigd wordt". Tengevolge van de reorganisatie na de Haagsche overeenkomst van de tot stand koming van de Internationale Bank der Her stellingen was het hem mogelijk 20 millioen op het reservefonds der financieels interna tionale transacties te besparen. Door een snel ler tempo in de heffing der inkomstenbelas ting wordt nogmaals een tiental millioenen ingehaald op het tekort. De begrooting wordt voorts sluitend gemaakt door verhooging van het recht op olie en benzine van vier tot zes stuiver per gallon. Het batig saldo is door deze manoeuvres 134.000 pond sterling groot geworden. Snowden stelde ten duidelijkste in het licht dat de financieele toestand van het land be nard genoemd mag worden. Al zijn hoop is echter gevestigd op de bezuinigingscommissie die met zeer drastische voorstellen dient te komen. Na het financieele deel volgde de passage die Snowden de belangrijkste van zijn rede voering noemde: de hervorming van de grondbelasting. Spr. verzocht den afgevaar digden hun aandacht te wijden aan de te verwachten voorstellen van de Economische Commissie en de Commissie voor de Werk loosheid. Het tegenwoordige belastingstelsel staat iederen economischen vooruitgang in den weg en legt de industrie aan banden. Daarom is een geheel nieuw stelsel ingevoerd voor de appreciatie van het grondbezit. Bij de waardeering van het gekapitaliseerde grond bezit zal een belastingnorm van 1 penny per Pond Sterling worden aangenomen. Men dient in aanmerking te nemen dat dit plan op de eerste twee begrootingsjaren geen invloed zal hebben omdat men zal moeten beginnen met de taxatie van de waardever meerdering, die langen tijd in beslag zal nemen. Snowden is er natuurlijk de man naar om wat hij noemde „schandaal der par ticuliere toeëigening der waardevermeerde ring" naar behooren en met- fel sarcasme te hekelen. De minister werd na zijn rede toegejuicht. Zijn ontwerp is een zeer schrander uitge dacht plan dat zeer krachtig gefundeerd is. L. A. Genève. Rusland en Genève. GENèVE. 26 April (W. B.) De Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken Litwinow heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond, in antwoord op diens uit- noodiging om deel te nemen aan de op 15 Mei a.s. te Genève beginnende zitting van het Europeesche Comité, medegedeeld dat de Russische delegatie bereid is tusschen den 15en en 25en Mei naar Genève te komen. Litwinow oefent echter in zijn antwoord critiek op den vorm. waarin de uitnoodiging aan Rusland was vervat. Want Rusland werd, evenals IJsland en Turkije, slechts tot de economische besprekingen uitgenoodigd, doch tegelijkertijd verklaarde de kanselier dat het onmogelijk is het tijdstip te bepalen, waarop de economische vraagstukken aan de orde zullen komen. Litwinow besluit zijn brief met de opmer king dat hij nauwkeurige mededeelingen verwacht aangaande, het tijdstip waarop ce Russische delegatie naar Genve wordt uitge noodigd. Bij een in gebreke blijven zou een event, afzegging door Rusland mogelijk zijn. Oostenrijk. De bijeenkomst van den V. B.-raad. WEENEN, 27 April (V. D.) Het Oostenrijk- sche Ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft heden de uitnoodiging ontvangen deel te nemen aan de bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond.Oostenrijk zal vertegen woordigd worden door den Vice-Kanselier en Minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Schober. DuitscMand Dr. Goebbels te München gearresteerd. BERLIJN, 27 April (V-D.) De Nationaal- socialistische afgevaardigde van den Duit- schen Rijksdag Dr. Göbbels is hedenavond, toen hij in een hotel te München aan een maaltijd aanzat, door de politie geaiTesteerd. Goebels, die reeds in het bezit was van een biljet voor een slaapwagen, vertrok later in den avond onder politiegeleide naar Berlijn. De arrestatie geschieddê, omdat Goebels tegen hem uitgevaardigde bepalingen had overtre den en aan een fractiezifting der Nazi's 'e München had deelgenomen. Het Volksbegehren van Stahlhelm. BERLIJN, 27 April. (V.D.) Het Bondsbureau van Stahlheim, Bond van Frontstrijders, deelt mede, dat het aantal handteekeningen voor het Volksbegehren inzake ontbinding van den Pruisischen Landdag, thans tot 5.9 millioen gestegen is. Volgens de bepalingen van de Grondwet moet de Pruisische Landdag beslissen of het Volksbegehren ontvankelijk moet worden verklaard. Wanneer deze beslissing zal worden genomen, staat nog niet vast. Men houdt re kening met de mogelijkheid, dat deze aange legenheid in de zitting van Juni in behan deling zal komen, wanneer de Landdag waar schijnlijk zal bijeenkomen om het Kerkelijk Verdrag af te handelen. Allereerst moet het resultaat van het Volksbegehren worden me degedeeld aan het Staatsdepartement. Nadat deze kwestie nog enkele instanties gepasseerd zal zijn, zal zij tenslotte aan den Landdag worden voorgelegd. Meer dan de helft van het wettelijk ledental moet zich vóór het voorstel verklaren. Daar de Landdag 450 leden telt moet de meerderheid dus 226 leden zijn. Alleen invoerrechten voor spek en reuzel. Naar het Hbld. van betrouwbare zijde ver neemt, is de toestand door de eischen van minister Schiele tot verhooging der invoer rechten wel is waar ernstig geworden, maar een verhooging der rechten op boter is voor zoover thans te voorzien is, niet te verwach ten. Slechts verhooging voor de rechten op spek en reuzel is waarschijnlijk. Madeira. Artillerie der opstandelingen tot zwijgen gebracht. LONDEN, 27 April (V.D.) Volgens alhier binnengekomen berichten uit Madeira zijn bij den aanval der regeeringstroepen heden 16 opstandelingen gevangen genomen. De aviateurs der regeeringstroepen hebben boven de stellingen der kanonnen der opstandelin gen bommen neergeworpen, waarbij naar het schijnt alle vier kanonnen der insurgenten tot zwijgen zijn gebracht. LONDEN, 27 April. (VD.) Volgens ontvan gen berichten werden heden onder bescher ming van het spervuur der Portugeesche oor logsschepen in de nabijheid van Funchal re geeringstroepen aan land gezet. De opstan delingen trachtten met machinegeweervuur de landing te verhinderen doch toen zij geen succes hadden, vluchtten zii. De regeerings troepen verwoestten het radiostation der in surgenten en keerden dan weer aan boord van de oorlogsschepen terug. Volgens de me dedeelingen van reizigers, komende uit Ma deira, hebben de opstandelingen het geheele eiland in staat van verdediging gebracht. Voor de weinig buitenlanders, die zich nog op het eiland bevinden, is een bepaalde sector neutraal verklaard. De bevolking betoont zich vrij onverschillig voor de gebeurtenissen. Italië. Russische bestellingen in Italië? ROME, 27 April (V. D.) Tusschen het Ita- liaansche Ministerie van Corporaties en een Russische handelsdelegatie, hebben geduren de ue laatste dagen onderhandelingen plaats gelwi over een nieuw Italiaansch-Russisch Economisch Verdrag. Naar verluidt, is dit verdrag reeds heden onderteekend. Op grond hiervan zou de Sovjet-Unie in de eerstvol gende 7 a 8 maanden voor een bedrag van 350 millioen Lire bestellingen in Italië plaat sen. Het bedrag wordt door dc Italiaansche xegeering gegarandeerd. De Paus en de Katholieke Actie. ROME, 27 April (VD.) De „Osservatore Romano" publiceert een schrijven van den Paus aan Kardinaal Schuster, Aartsbisschop van Milaan i waarin hij zich bezig houdt met de op 19 April te Milaan door den secretaris van de Fascistische Partij gehouden rede. Naar men weet.-heeft Giurati in die rede de Katholieke Actie besproken. Indien msn, aldus de Paus, de jeugd in het geloof wil op voeden, dan is dit goed. Niettemin is het niet overbodig te zeggen, dat juist dit gebied onder de bevoegdheid van de H. Kerk ressor teert, en dat de overheid de plicht heeft, niet slechts de leer van de Kerk, die haar door God is opgedragen, te volgen, doch boven dien de Kerk in de uitoefening van haar leer behulpzaam moet zijn. Het tegendeel is het geval, indien men de jeugd haat en ondoel matigheid bijbrengt, waardoor men de vol brenging van geloofsplichten bemoeilijkt als gevolg van het feit, dat men ten tijde van de godsdienstoefeningen andere oefeningen doet houden en schoonheidswedstrijden voor vrouwen organiseert, welke zelfs door het heidendom gevaarlijk en onbetamelijk wer den geacht. Indien de Paus niet nalaat de Katholieke Actie te redden, dar. geschiedt dit in hoofd zaak tot redding van de jeugd. Z. H. gaat dan nader" in op de opmerkin gen van Giurati over den staat. Hij ver klaart. dat alles, wat onder de bevoegdheid valt van den staat, natuurlijk ook onder den staat ressorteert. De bevoegdheid van den staat kan zich echter niet uitstrekken tot het individueele, huiselijke en geestelijke leven. Het zou onzinnig en abnormaal zijn, dat de staat zich ook met deze zijde van het leven zou bezighouden. De zorg hiervoor is door Christus uitsluitend aan de Kerk toe vertrouwd. De Katholieke Actie wensen t zich niet met politiek in te laten. Dit heeft de Paus steeds verklaard en zijn aanwijzin gen zijn steeds opgevolgd. Indien ergens kleine afwijkingen voorkwamen, heeft hij de ze geroemd. Het is derhalve niet rechtvaar dig in dezen te generaliseeren. De Katholieke Actie toch, heeft het recht zich ook met sociale en arbeidskwesties bezig te houden. Het Fascisme zegt, dat het Katholiek wil zijn. Katholiek niet volgens den naam, doch ook in feite beteekent, dat men de Kerk en haar Hoofd moet gehoorzamen. De Paus hoopt, dat zijn verklaringen tengevolge zullen hebben dat het wantrouwen ver dwijnt. België. De aanslag op het radiostation Maandagochtend hebben voor de correc tionele rechtbank te Brussel de daders te recht gestaan van den aanslag op het Natio naal Radio-Instituut, met name de 33-jarige koopman Van de Putte en de handelsreiziger Parent, aldus het Hbld. De eerste beklaagde is de voorzitter van de fascistische Legion National. De tweede is gewoon lid. De verdedigers pleitten verzachtende om standigheden, daar de beklaagden uit ideëele motieven hebben gehandeld. Van de Putte en Parent werden veroor deeld elk tot vijftien dagen gevangenisstraf en 350 frs. boete met de proceskosten. De straf is alleen voorwaardelijk voor Van de Putte gedurende drie jaar. Ter zitting erkende de andere beklaagde reeds door de rechtbank te Veurne te zijn veroordeeld wegens het toebrengen van slagen aan een Vlaamschgezinde in de gemeente De Panne. Engeland. Navolging van het 5-jaars-plan Lord Melchett, de zoon van den onlangs overleden bekenden politicus en groot-in dustrieel, heeft in een rede te Liverpool voor een vijfjaarsplan voor Engeland gepleit op het voetspoor van het vijfjaarsplan van Rus land, aldus het Hbld. Hij betoogde dat indien Engeland een vijfjaarsplan had en 't Engel - sche volk bereid was het met dezelfde geest drift en dezelfde opoffering als het Russi sche volk uit te voeren, Engeland veel zou bereiken. Engeland had sterke behoefte aan georganiseerde ontwikkeling van zijn in dustrieën. Niet alleen Engeland had behoefte aan een vijfjaarsplan, doch het geheele rijk. Indien het Engelsche volk aan een dergelijk plan zijn krachten zou geven, zou het met zijn organisatievermogen iets grootsch tot stand kunnen brengen. RADIOCENSUUR IN AMERIKA. REDE VAN GENERAAL BUTLER AFGEBROKEN. NEW-YORK. 27 April (V.D.) De afgetre den commandant van den vlootbasis te Phi ladelphia. generaal Butler, die bekendheid verwierf door zijn uitlatingen over Mussolini en het fascistisch regime, hield Zaterdag een radio-rede. waarin hij eenmaal het woord hel gebruikte De uitzending werd onmiddellijk afgebroken en Butler mocht niet verder spreken voor de microfoon. HERRIOT WEER BURGE MEESTER VAN LYON. LYON. 26 April (B.T.A.) Met 39 van de 56 stemmen is Herriot ten tweeden male tot burgemeester van Lyon verkozen. De stemming werd voorafgegaan door be sprekingen met de socialistische partij. DE TOESTAND IN SPANJE. ONSCHENDBAARHEID VAN ALFONSO'S EIGENDOMMEN. MADRID. 26 April (B.T.A.) De minister raad heeft een decreet goedgekeurd, waar bij de particuliere eigendommen van den koning en van zijn vrienden en familieleden, tot en met den vierden graad onschendbaar worden verklaard. De gedachte eener nauwere samenwerking tusschen de Europeesche Staten en van een aaneensluiting als thans met de Europeesche Unie beoogd wordt, is op zichzelf niet nieuw. Vooral wanneer in 1787 de Vereenigide Staten van Noord-Amerika tot stand zijn gekomen, blijkt die gebeurtenis zeer bevruchtend te hebben gewerkt op de geesten van tal van plannenmakers die in het eind der acht tiende en in de eerste drie kwart der negen tiende eeuw Europeesche navolging van het Amerikaansche voorbeeld aanbevalen. Nieuw is intusschen het denkbeeld, om binnen den reeds bestaanden Volkenbond tot de figuur eener Europeesche Unie te komen. Dat men in 1919 tegelijk met des vredes verdragen de Volkenbond in het leven wist te roepen wat bovenal aan Wilson te dan ken is. die met moed en met een breeden kijk op wat noodig was den strijd voor di: ideaal voerde mag van onschatbare zegen voor de internationale samenlevening be schouwd worden. Wel moge de bond somwijlen gefaald heb ben, wel heeft men er zich rekenschap van te geven, dat ook in de toekomst teleurstellingen met betrekking tot de Geneefsche organisatie niet zullen uitblijven, een feit is het, dat de Volkenbond in den korten tijd van zijn be staan reeds in tal van opzichten waardevolle diensten aan de wereld bewezen heeft. Niet slechts wat betreft het oplossen van geschillen doch daarnaast in niet mindere mate op het gebied van positief opbouwend werk. De eerlijke beoordeelaar zal moeten erken nen. dat wij, dank zij de Volkenbond, verge leken bij weleer, een stuk vooruit zijn ge gaan. Alleen reeds als internationale blik semafleider, de praktijk bewijst het telken male, blijkt hij van groot nut te zijn. Men zou verkeerd doen met de groote beteekenis te onderschatten van de omstandigheid, dat de wereld tegenwoordig over een organisatie en over een forum beschikt als die van Genève en van den Haag. waar immers het door den Volkenbond in het leven geroepen Perma nente Hof van Internationale Justitie zijn waardevolle taak vervult. De steeds meer over landsgrenzen en con tinenten heengrijpende economische structuur brengt met zich mes, dat zoowel belangen tegenstellingen als belangengemeenschappen een ordening behoeven, die zich over heel de wereld dient uit te strekken, wil zij het beoogde doel, bevordering der volkeren- samenwerking en van den volkerenvrede in derdaad genoegzaam kunnen dienen. Er is een richting, die den Geneefschen Volkenbond als op verkeerde grondslagen op gebouwd, veroordeelt. Het is de richting door CoudenhoveKalergi, den man der Pan-Euro pabeweging voorgestaan. Deze stuurt aan op continentale grocpeeringen en voert een pro paganda voor een formatie, waarin men geen goed weg weet met Engeland (als behoorende tot het Britsche Rijk), en die voorts tegen woordig vooral wordt aanbevolen als tegen Rusland gericht, instrument. In wezen nu heeft dit Pan-Europa niets en niets te maken met wat de Volkenbond is en beoogt tc zijn: een organisatie in het belang van de inter nationale samenwerking en van den interna tionalen vrede. Het ongewensclite van zulk een formatie is, dat zij neerkomt op een ten troon heffen van het statenevenwicht, thans in den vorm van staten-complexen. Daarnaas: echter dient nog opgemerkt, dat hetgeen CoudenboveKalergi bepleit onnatuurlijk is. waar er geen rekening gehouden wordt met het feit, dat tal van Europeesche staten, waaronder ook Nederland, een constructie hebben, die hen en hun belangen niet meer louter Europeesch doet zijn. En onnoodig is het heele plan, aangezien tot dusverre de universaliteit, welke dan de foutieve opzet van den Volkenbond heet te zijn, nooit af breuk heeft gedaan aan het bereiken van voor Europa in het bijzonder gewenschte resultaten. Wil men hier en daar tot decentralisatie van diensten binnen het kader van den Vol kenbond komen, dan biedt het Handvest van A. V. R. O.-ACTIE. LANDDAG OP HEMELVAARTSDAG TE ALKMAAR. Dc A.V.R.O. actie-comités te Beverwijk. Bloe- •mendaal, Haarlem, Heemstede en IJmuiden hielden een bespreking omtrent een landdag op Hemelvaartsdag te Alkmaar. Besioten werd een telegram te zenden aan den heer W. Vogt, waarin de aanwezige comités verklaren door het rapport van den eereraad hun vertrouwen in den directeur van het omroepbedrijf bevestigd te zien en onverzwakt voort te zullen blijven strijden voor de A.V.R.O. De landdag zal op Hemelvaartsdag 14 Mei plaats vinden te Alkmaar op het Doelenplein. Het woord zal w'orden gevoerd door Mr. L G. van Dam uit Haarlem, terwijl een tweede spreker nog nader zal worden bekend ge maakt. De tocht naar Alkmaar zal plaats vinden per boot. auto of fiets. Het Comité heeft eer. boot gehuurd van de Alkmaar Packet. Deze boot vertrekt om 9 uur uit Haarlem. Terug keer omstreeks half zeven. De kosten voor een retourbiljet zullen 80 cent bedragen. Ook omtrent den toch per auto en fiets worden nog nadere mededeelingen gedaan. Door het comité werd een adres aan den minister var. Waterstaat gezonden waarin o.a. staat: Het is te verwachten, dat op dezen Hemel vaartsdag het verkeer met den pont te Vel- sen ernstige stremming zal ondervinden. Indien buiten het toch reeds drukke verkeer op deze feestdag duizenden A.V.R.O.-vrienden met den pont zullen moeten worden vervoerd zuHen de drie ponten te Velsen niet voldoen de zijn om het verkeer eenigszins regelmatig ie doen functioneeren. De gezamenlijke actiecomités te Bloemcn- daal, Haarlem, Heemstede en IJmuiden heb ben mitsdien de eer u te verzoeken in het be lang van het verkeer overleg te willen plegen met uw ambtgenoot van Oorlog, teneinde de medewerking in te roepen van de opntonniers om op dezen weg te Velsen een pontobrug te leggen, opdat het verkeer niet al te zeer wordt ontwricht. en den Volkenbond hiertoe de gelegenheid, dank zij art. 21. waarvan de wordingsgeschiedenis allermerkwaardigst is. gelijk een korte hls- torisch-juridische beschouwing kan doen zien. Dat het in de practijk in sommige op zichten verstandig zou zijn met het bestaan van zekere groepeeringen rekening te houden, heeft men trouwens in Genève men denke b.v. aan wat er t.a.v. dc Raadsverkiezingen pleegt te gebeuren al heel spoedig ingezien. Een bepaalde fout acht ik het echter, dat iels dergelijks ook geschied is bij dc jongste ver kiezing der Haagsche internationale rechters. En als typisch voorbeeld van decentralisatie met betrekking tot de veiligheid kan Locarno gelden, uiting van een regionalisme, waarvan intusschen voorop staat, dat het zich moet houden strikt binnen het raam van den Vol kenbond. Wat nu de Europeesche Unie. eventueel em bryo van de Vereenigde Staten van Europa betreft, er is zorg voor gedragen, dat deze niet den door Coudenhove-Kalergi aanbevo len weg zal inslaan, doch dat i.i zich zuiver binnen het kader van den Volkenbond zal ontwikkelen. Er ls, en dat valt toe te juichen, geen grootscheepsche opzet aan gegeven en na het hier en daar niet geheel feillooze Me morandum van Brtand heeft Genève er voor gezorgd, dat er geen bedenkelijke dingen ge daan zullen worden. Doch wil de Europeesche Unie inderdaad wat waard zijn. dan zullen de Europeesche landen bepaaldelijk ten aanzien van een reeks belangrijke punten naar wer kelijke samenwerking moeten streven, als daar o.m. zijn: revisie van verdragen, ontwa pening. minderhedenbescherming, verwijde ring van tolmuren. In verband met dit laat ste punt ls het wel merkwaardig te zien. wat er zich naar aanleiding der Duitsch-Oostcn- rijksche plannen heeft afgespeeld. Ook daar bleek weer eens. hoe er zoo nu en dan aan don waren internationalen geest nog heel wat ontbreekt. De volkeren hebben nog heel wat te leeren. indien zij in voldoende mate in staat willen zijn om het hunne bij tc dragen tot de verdere ontwikkeling der internatio nale samenleving in een richting, die genoeg zekerheid zal geven aan de behartiging van het algemeen belang boven dc particularischo belangetjes. Daarvoor zal het o.m. ook noodig wezen, dat men afziet van een vasthouden aan het begrip van de absolute souvereini- teit der staten, dat wonderlijk genoeg weer in Briand's Memorandum naar voren werd ge bracht. doch waarvoor geen plaats meer ls nu ten langen leste staten-anarchie door statcn- organisatie vervangen begint te worden. Dank zij een natuurlijk groeiproces zullen wellicht uit de Europeesche Unie dc Vereenig de Staten van Europa kunnen ontstaan, zij het ook niet als een staatsrechtelijke forma tie, gelijk de groote Amerikaansche repu bliek. maar als een volkenrechtelijke formatie. Zulk een natuurlijk groeiproces vergt geduld. Doch het ware een groote fout, Indien men door ongeduld en onder den Indruk van zekere teleurstellingen er nu maar toe zou willen overgaan het Geneefsche organisme af te zweren om alleen nog heil te zoeken in Europeesche samenwerking als lu i ge neesmiddel bij uitnemendheid. Wie dat deed, zou de werkelijke verhoudingen uit het oog verliezen, die nu eenmaal zoo zijn, dat wij een universaliteit in de wereld bespeuren. En het gaat er thans slechts om deze van een goede organisatie (e voorzien, welke in den vorm van den Volkenbond aanwezig is en waarbin nen men de gelegenheid heeft voor decentra lisatie zorg te dragen. De Volkenbond streeft er naar de mensch- hcid te vereenigen in stee van haar te ver deden. Dit maakt het voor allen, die zich van hun taak in de samenleving bewust zijn tot plicht, het hunne bij te dragen tot verster king der gedachte, die aan den Geneefschen bond ten gronde ligt. Daarom houde men er aan vast. dat het niet zal worden de Vereenig de Staten van Europa, in zeker opzicht naast of zelfs niet geheel een niet, maar uitsluitend de Vereenigde Staten van Europa binnen den Volkenbond. Deze is het primaire en moet dat blijven. AGENDA. Heden: DINSDAG 28 APRIL Noorderkcrk (Vdlserstraat)Bach-concert door het Noorderkerkkoor. 8.15 uur. Schouwburg Janswcg: Revue-operette „Het lied is uit." 8.15 uur. Café Brlrikmann; Algemoeno verg. aandeel houders N.V. ..De Eendracht". 8 uur. Palace: „Lcutnant warst du einst bei den Husaren". Tooneel: Frindt Bros. 7 en 9.15 uur Luxor Theater: „Het geheim van Raven,s- berg" en ..Een wanhoopsdaad". Tooneel: Ko- sacken-Enscmblc Russj. 8.15 uur. WOENSDAG 29 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein. N.V. Ver. Rotterdamsch-Hofstad Tooneel: „En als de Ster bleef stille staan." 3 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond, Tempeliersstr. 35: Wedstrijd om het danskMnploenscliap van Haarlem. 8.30 uur. Remonstrantenhuis. Wilhelminastraat: Openbare voordracht over de Soefi-beweging door Miss Lloyd. uit Londen. 8.15 uur. Kerk Ged. Oude Gracht: Fryskc Bijbelle zing. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarno 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve s Maan dags, toegang vrij. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN Duym en Keur. Keizerstraat 6. tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6, tel. 10354. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertentie* gebruik van Cnze Groentjesin Haarlem's Dagblad Belasting op waardevermindering van het grondbezit.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5