UIT DE OMSTREKEN dflw/ ..Leziften HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 MEI 1931 HEEMSTEDE RAADSVERGADERING De heer Schelvis bedankt raadslid. Arbeiderswoningen vraagd. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede onder leiding van den burgemees ter, jhr. J. p. w. van Doorn. Afwezig de heer Schelvis. Ingekomen stukken. Ingekomen Is een brief van den heer J. J. Schelvis, houdende mededeeling van ontslag neming als lid van den Raad dezer gemeente. De Voorzitter spreekt een woord van dank aan het adres van den heer Schelvis, voor hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan. Voorts is er een adres van het bestuur van den Algemeenen Bond van Overheidsperso neel in Nederland te Amsterdam, waarbij iu overweging wordt gegeven, den arbeidstijd van het personeel in dienst der gemeente Heemstede te verminderen tot ten hoogste 45 uur per week voor hen, die in geregeld dienstverband arbeiden en 42 uur voor con- tinu-arbeiders. B. en W. stellen voor dit adres voor kennis geving aan te nemen. De heer V r i n g wil gaarne dat er studie wordt gemaakt van den inhoud van het adres, om het goede, wat het bevat, te zijner tijd toe te passen. De Voorzitter meent dat het niet op den weg der gemeente ligt, proeven te gaan nemen inzake een onderdeel van de be strijding der werkloosheid. Maar de heer Vring kan zeker zijn, dat er studie van den inhoud van het adres is gemaakt. Op een vraag van den heer Vring deelt de voorzitter nog mede, dat wat het adres wil, meer dan f 20.000 zal kosten. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is verder een adres van de Coöp. Woningbouwvereen. „Eigen Woning", waarin gevraagd wordt aan de gemeente be hulpzaam te zijn bij het bouwen van wonin gen voor kleinen huurprijs en daarvoor grond beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor dit adres in hun han den te stellen. De heeren Kwak, Van der Erf en Van der Linden dringen op spoed aan. Het adres wordt in handen van B. en W. ge steld. Voorts kwam in een adres van de afd. Heemstede der S. D. A. P, met verzoek, den kindertoeslag van f 1 te doen beginnen bij het eerste kind en de steunregeling voor de werkloozen op 1 Mei des jaars niet aan onderinstellingen over te dragen, doch deze ook na dien tijd van gemeentewege te doen geschieden. B. en W. stellen voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen, omdat het nu de tijd niet is, in dezen een beslissing te ne men. De heer Van der Linden wil aanhou den, omdat het adres des middags pas ont vangen is. Wethouder Droog verzet zich hiertegen. De heer Kwak had ook gaarne het adres eerst gelezen. 1-Iet adres wordt ten slotte voor kennisge ving aangenomen. Aan de orde komt een adres der Indische Buurtvcreeniging, houdende verzoek om toestemming tot het organiseeren van een kermisje. De Voorzitter zegt, dat hij geen toe stemming voor de kermis heeft gegeven. Nu vraagt de vereenlging' toestemming aan den Raad. B. en W .stellen voor, het adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heeren Rijkes, Van der Linden en Audretsch vragen naar motiveering van de weigering. Vier jaar lang is verlof .voor het kermisje gegeven. Dé heer Vring sluit zich ook hierbij aan. De vereeniging zal anders een groot deel harer inkomsten der ven. Ook de hoer De B o er wil verlof geven voor de kermis. De heer Van U n e n had liever dat de menschen, die nu geld op de kermis verteren, dat geld aan de vereeniging afdroegen. De heer K w a k meent, dat er voor een ver eeniging toch wel andere manieren bestaan om aan geld te komen. De heer De Boer zou de kennis willen handhaven. De Voorzitter zegt, dat de bedoelde feestelijkheid steeds meer het karakter van een kermis aanneemt en voor een steeds terugkeerende kermis moet de Raad verlof geven, niet de burgemeester. Was het als in het begin een gewoon kinderfeest met een kleine attractie, dan stond de zaak an ders. De feestelijkheid heet nu al in den volksmond „de kermis te Heemstede". Ofschoon geen wanordelijkheden op deze kermis voorkomen, meent spr„ dat het beter is. haar niet te continiieeren. Spr. heeft het bestuur in overweging gegeven te trachten op een andere manier aan geld te komen, maar de ledenvergadering van de vereeni ging heeft daar niet aan gewild. Spr. had het houden van een verloting in overweging gegeven. Bij de begrooting is ook het ker misje van Koninginnedag afgeschaft. Spr. hoopt dat het bestuur zoch nog nader zal be raden en handhaaft zijn standpunt. Het adres wordt voor kennisgeving aange nomen. Rondvraag. De heer Van der Erf vraagt of het B. en W. bekend is, dat door den Kantonrech ter een uitspraak is gedaan inzake uitkee- ring van loon bij ziekte aan arbeiders. Zijn B. en W. bereid, wanneer aan arbeidex-s te weinig loon in geval van ziekte is uitgekeerd, dat te weinig uitgekeerde nog te betalen? Wethouder Dr. D r o o g wil de zaak ernstig onder de oogen zien. Blijkt dat volgens de wet nog een uitkecring moet worden ge daan dan zijn B. en W. tot uitbetaling daar van bereid. De heer Van derLinden zegt, dat het terreintje aan de Dreefschool. dat toch be doeld is als speelterrein, altijd op slot is. Was dit terrein open, dat zou er minder op straat gevoetbald worden. De Voorzitter zegt toe, de zaak te onderzoeken. De heer Van der Linden vraagt ver der wanneer de reorganisatie van het Arm bestuur in werking treedt. De Voorzitter zegt dat de Raad in Mei of Juni hieromtrent de stukken zal ontvan gen. Zonder hoofdelijke stemming werden nog in den loop der zitting aange nomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: verlaging'van rente der stich- tingskosten van gemeentewoningen; wijzi ging der bestemming van geldleeningen en begrotingswijzigingen. BLOEMENDAAL VEREENIGING VOOR JEUGDWERK. Aan het Jaarverslag van de Ver. voor Jeugdwerk ontleenen wij het volgende. Het aantal donateurs steeg in 1930 tot 106 en bracht den penningmeester een gezamen lijk bedrag van f 884,45. Het aantal jongens en meisjes, dat als lid van clubs of jeugdtuinen werd inge schreven bedroeg 250. In het verslag wordt de opening van het Jeugdhuis gememoreerd op 21 December 1929. Sinds de opening van het gebouw op 1 Januari 1930 is gebleken, dat het Jeugdhuis in een'lang gevoelde behoefte voorziet. Groot is het aantal vergaderingen, confe renties, muziek- en filmavonden, die binnen zijn muren zijn gehouden en men kon dan ook gerust beweren, dat geheel Bloemendaal minstens in het afgeloopen jaar het huis heeft bezocht. Een achttal clubs vergaderen in het huis. De clubs bestaan uit meisjes en joncrens van 1223 jaar. Eiken Zondagmorgen werden in het Jeugd huis jeugddiensten gehouden voor jongens en meisjes van 1216 jaar. Voor het eerst in April werd een proef gehouden met Jeugd diensten voor ouderen, welke diensten zich steeds in groote belangstelling mogen ver heugen. Als sprekers traden op de predikan ten Straatsma, Stegenga, Eijkman, Van Dijk, Korff, Tromp, Ter Haar Romeny en Waarden burg. Het werk op de Jeugdtuinen aan den Vijverweg was een groot succes. Een 50-tal kinderen heeft onder de bekwame leiding van de heeren J. Puister, G, Bleekex-, S. Re- naud en T. Doevendans bloemen en groen ten gekweekt. e gemeente Bloemendaal subsidieert dezen tak van het Jeugdwerk met f 1000, de Pxx>- vincie met plm. i' 600. In 1930 werd een eerste welpengroep in het leven geroepen, onder leiding van de dames Walter en Slot en onder leiding van den heer Tj. K. Roosjen maakten een 20-tal meisjes een reis lang den Rijn en eenige leden der Jonge- mannenvereeniging brachten met den heer Lankamp een week in het Ahrdal door. Ver der werd een floraiiawedstrijd gehouden. Door den heer S. Renaud werden gedurende het winter-half jaar slojd-lessen gegeven in de voormalige politiepost aan de Kleverlaan. Alle bijzondere bijeenkomsten, jaarfeest, liedereavond, muziekavond, lezingen, ouder avonden enz. passeeren in het verslag de revue. In het badhuis werden in totaal 5750 baden genomen. Verschillende vereenigingen en corporaties hebben in den loop van het jaar huis of zalen gehuurd. Met den wensch, dat de bur gerij het Jeugdhuis in de toekomst ïn nog meerdere mate zal steunen er is nog een verlies op de exploitatie eindigt dit uitge breid verslag over het Jeughuis, dat inder daad een cultureel middelpunt van Bloemen daal is geworden. DE NACHTEGAAL ZINGT. Op mooie avonden kan men weder van het gezang der nachtegalen genieten. Zoo hoor den wij deze schoone zangers in Wildhoef en lapgs de Zomerzorgerlaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: wachtkamer Post kantoor Bloemendaal, een huissleutel; H. Arends, Aelbertsbergstraat 75 Haarlem, een sjaal; Sargentini, Platanenlaan 89 Bloemen daal, een covercoat jongensjasje; Hendrix, Kleverlaan 117 Bloemendaal, een rozenkrans; S. A. v. d. Wetering, Oirschotstraat 12 Haar lem, een autoband met velg; B. Boxem, L. v. Dalelaan 4 Haarlem, een jongensjas; J. v. d. Mije, Leijweg I No. 1 Vogelenzang, een daixxes- tascli met inhoud; J. Veld, Marnixstraat 4-7 Haarlem, een hondje; Offehberg, Wagenweg 200 Haarlem, een zwarte damestasch met in houd; Kroon, L. v. Dalelaan 15 Haarlem, een kinderceintuur; aan den politiepost Aerden- hout, een kruk van een auto-portier; aan het bureau van politie Overveen, een jongens ki ut, een groene kindercape, een voetbal, een dop van auto, een zak met haver, een zeem lederen dameshandschoen, twee glacé hand schoenen, een reservewiel met binnen- en buitenband van vrachtauto, een groene cein tuur, een huissleutel. CHR.-HIST. UNIE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h. 69 Cts. per regel. DE CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD. De, afdeeling Bloemendaal der Chr. Hist. Unie hield dezer dagen een zeer geanimeerde vergadering in het Jeugdgebouw te Bloemen daal. Zoowel uit Vogelenzang als uit Aerden- hout waren leden aanwezig. Deeandidaten- lijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing werd als volgt samengesteld: No. 1. H. Hogenbirk, Bloemendaal. No. 2. Mr. Dr. J. Luden, Overveen. No. 3, Ir. J. Ouwehand, Bloemendaal. No. 4. Dr. J. Wackie Eysten, Aerdenhout. No. 5. Joh. E. Tillema, Vogelenzang. No. 6. Mr. W. E. Baron van Till, Aerden hout. No. 7. Jhr. Mr. E. H. E. Teding Van Berk hout, Bloemendaal. No. 8. Mr. W. J. SchÖnhart, Bloemendaal. No. 9. C. F. Bierens de Haan, Bloemen daal. DOODZIEK NA ELKEN MAALTIJD. Zuster leed aan hevige indigestie. Nu gelukkiger dan ooit. „Het leven van een verpleegster laat niet veel vrijen tijd over, maar omdat ik zooveel aan Kruschen te danken heb vind ik het een staaltje van mijn plicht om u en ook anderen de feiten mede te deelen. Ik had ergen last van te veel maagzuur en opgeblazenheid en wel zoo erg, dat ik er echt ziek van was. Ik kon gewoon niet eten Alleen de gedachte eraan maakte mij al on passelijk, Als ik mijzelf absoluut dwong om wat te eten, werd ik ernstig ziek en het eindigde met flauw te vallen. Ik begon wer kelijk het leven als een last te beschouwen. Nu heb ik 12 maanden lang Kruschen Salts gebruikt en zonder eenigen twijfel heeft dit mijn maag en spijsvertering weer geheel in orde gebracht. Ik ben nu zoo gezond als 't maar kan en heb meer plezier in mijn werk dan ooit te voren. Ai mijn patiënten, die er voor in aanmerking komen, raad ik ook aan Kruschen te gebruiken". Zuster E. S. Indigestie wordt veroorzaakt doordat uw maag- of verteringssappen niet normaal meer vloeien. Hieruit volgt, dat uw voedsel, inplaats van door het organisme te worden opgenomen, zich in uw lichaam ophoopt en daar gaat gisten, waardoor schadelijke vergiften ont staan. U behoeft er daarom slechts voor te zorgen, dat de verteringssappen weer nor maal vloeien en u zult van uw maagkwalen verlost zijn. Dit is ook de manier waarop Kruschen Salts te werk gaat en waardoor het een zoo snelle en duurzame verlichting brengt van alle indigestie. De onmiddellijke uitwer king der zes minerale zouten in Kruschen is een aanspoi'ing voor de lichaamssappen, die weer gezond en normaal vloeien. Dit be- teekent het einde van alle indigestie! En een ongekend en onverdeeld genot 'van uw maaltijden, terwijl u in 't minst niet beangst hoeft te zijn, dit naderhand te moeten „be zuren". En dit niet alleen! U zult ook spoe dig den heilzamen invloed merken, die Kruscheji Salts op uw bloedsomloop heeft. U zult zich een ander mensch gaan voelen, ge lukkiger, opgewekter en met meer eetlust dan ooit te voren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. VOGELENZANG AANBESTEDING. Door het bestuur der Woningbouwvereeni- ging „St.-Jozef" te Vogelenzang werd Don derdagmiddag in café Roozendaal te Over veen aanbesteed: het bouwen van 9 arbei derswoningen te Vogelenzang (architect de heer A. J. Prinsenberg, te Overveen). I-Iet laagst schreef in de firma Van Iterson en Van Egmond te Rijnsburg, voor f 29.975. VELSEN HOOGOVENBEDRIJF DER M. E. K. O. G. VERTEGENWOORDIGING DER ARBEIDERS. Bij de op Maandag en Dinsdag 27 en 28 April 1931 gehouden verkiezingen voor de Vertegexiwoordiging der arbeiders zijn ge kozen Als Hoogovenlid: van lijst 1: R. D. Kers bergen: van lijst 2: P. Schellevis, Van Gooi, Groot Olsthoorn, Schelvis; van lijst 3: De Waal, Oldenburg, Van Dijk, Kleyn, Schik, Boogaard. Als M.E.K.O.G.-lid; van lijst 1: Hofman; van lijst 2: v. d. Burg; van lijst 3; Smid en Bonthuls. C.-H. KIESVEREENIGÏNG. In de gistex-enavond gehouden vergadering te Velsen-Noord van bovengenoemde kies- vereeniging, is besloten met één lijst ixx alle kieskringen uit te komen, zoodat de moeilijk heden die eerst schenen te bestaan, uit den weg zijn geruimd. De volgorde der candidatexx z&l spoedig bekend worden gemaakt. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Bij de door de vereeniging „Bouwkunst exx Vriendschap" te Rotterdam uitgeschreven studieprijsvraag voor het ontwerp van een kapel op eexx der begraafplaatsen aldaar, kwamen 40 antwoordden in. Onder deze ant woorden was er ook een van onzen stadge- noot den heer J. P. Koopen, hoofdopzichter bij het bedrijf Openbare Werken in onze ge meente. Den heer J, P. Koopen werd door de jury de tweede px-ijs toegekend. Het is voor j dezen hoofdambtenaar eexx zeer eervolle on derscheiding. IJMUIDEN DE VISSCHERIJ-RESULTATEN OVER DE MAAND APRIL. EEN MINDERE OMZET VAN EEN KWART MILLIOEN GULDEN. Wij ontvingen de gedetailleerde cijfers be treffende den vischomzet in den rijksvisch- afslag over de maand April. De lage besom mingen van de stoomtrawlers zijn oorzaak dat er steeds meer booten opgelegd worden, zoodat er thans pl.m, 100 buiten bedrijf zijn gesteld, tei-wijl de KW. 34 een reis naar de Westkust heeft gedaan, die ook a! zeer wei nig oplevex'de, n.l. f 234. De Westkust geeft voor de stoomtrawlers ook al geen oplossing, daar de uitkomsten daar ook aaxx den lagen kant zijn Wat de omzetcijfers betreft, voeden wij te" vergelijking telkens het overeenkomende cij fer over de maand April van het vorig jaar tusschen haakjes er achter ter vergemakke lijking van het overoverzicht. Door 140 (215) stoomtrawlers werd aange voerd voor f 366.416.01 (f 481.086.28zoadat de gemiddelde besomming per reis f 2617.26 (f 2237.61) bedroeg. De besomming per reis per stoomtrawler is dus over de maand April van dit jaar iets hooger. .Verder kwamen bin nen: 46 (25) stoomtrawlers van de Westkust met een besomming van f 91.291.30 (f 56.514.52), 5 (9) Duitsche stoomtrav/lers met f 24.700.70 (f 26.015,12), 6 (9) IJslanders met f 26.334.92 f 86.052.50), 0 (7) Duitsche IJslan ders met f 49.824.64; 38 (311 stoombougers met f 41.789.64 (f 38.594.53). 291 (329) motoriog- gers met f 150.721.86 (f 205.947.17)2 (5) Bel gische motorkotters met f 801 (f 1671.18), 2 (0) Duitsche motorkotters met f 1634 63 4 (4) Engelsche haringdrifters met f 2303.63 (f 3537.90), 699 (578) motor-kustvisschex's met f 40-565.21 (f 38.350,43). 9 (12) open booten nxet f 49.40 (f 186.05), Consignaties f 9571.08 (f 9749.81) terwijl in April 1930 nog binnen kwamen 2 zeilloggers met f 599.13, 1 stoom- kustvisscher met f 633.73 en 5 Dcensche mo torkotters met f 2194.66 besomming. De totale omzet over de maand April van dit jaar bedroeg f 756.22S.40 en over dez'lfde maand van het vorig jaar f 1.000.953.65. Er i; dus een mindere omzet te constateeren van f 244.730.25. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 29 April: Noorsche motor, Vinkingen, Vlaardingen. Ned., Perseus, Figo. 30 April: Ned., Nerope, Rotterdam. Ned. motor, Seine, Parijs. Engelsch, Dagomba, West-Afrika. Ned., Hontestroom, onden. Italiaansche, Corsinia, Valonica. Duitsch, Porta, Santos. Ned., Maastroom, Leeds. Ned., sleepboot, Groningen, Nieuwedïep. Engelsch, City of Antwerp, Antwerpen, Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, Spen, Goole. Engelsch, Eskewood, Llamelly. Engelsch, Weltondale, Huil. Zweedsch, Gondeel, Londen. Ned., Zuid-Holland, Siam. Engelsch, Heron, Londen. Vertrokken schepen. 29 April: Ned., Poseidon, Rottex*dam. Noorsch, Primero, Hamburg. 30 April: Ned., Trito, Rotterdam. Spaansch, Ali Mendi, Sunderland. Duitsche motorschoener, Adalbert, Roucan. Engelsch, Plawsworth, Nethil. Ned., Amstelkerk, Bordeaxxx. Duitsche motor, Dankwert, Trollerborg. Noorsch, Audiexi, Oslo. Engelsch motor, Medoc, Liverpool, Ned., Proteus, Dantzig. Ned., Clio, Hamburg. Ned., motor, Tarekan, Hamburg. Ned., Vesta, Rotterdam. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.70—1.10. Griet per 50 K.G. 53—20. Tongen per K.G. 2.80—1.85. Zetschol per 50 K.G. 36—22. Kleine schol per 50 K.G. 21—S. Bot per 50 K.G. 7. Schar per 50 K.G. 17—3.60. Tongschar per 50 K.G. 44. Rog per 20 stuks 23.50. Pieterman en poon per 50 K.G. f 6, Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 22.50 21. Kleine schelvisch per 50 K.G. 22—12. Kabeljauw per 125 K.G. 37—17.50. Gullen per 50 K.G. 17—8.50. Leng per stuk 1.70. Heilbot per K.G. 1.55. Wijting per 50 K.G. 7—3.50. Koolvisch per stuk 0.55. IJslandsche versche visch: Groote schelvisch 17—10.50 p. 50 K.G. Middel schelvisch 25.50 per 50 K.G. Kleine middelschelvisch 24 per 50 K.G. Baars 87 per 50 K.G. Wijting 7—5.25 per 50 K.G. Groote gul 8.50—7 per 50 K.G. Leng 0.930.85 per stuk. Koolvisch 35 cent per stuk. Kabeljauw 11.50 f 10 per 125 K.G. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijkschvïschafslag te IJmuiden 2 stoomtrawlers en 2 loggers. De besommiixgen waren: Trawlers: Manden: 170 Ewald 2200. 175 Derika 4 2500. Loggers: Sch. 7 750. KW 130 355. S&IEEPVAARTNIEDWS Het Fransche stoomschip Hebe is Vrijdag morgen met een lading erts van Caen aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. Het Spaansche stoomschip Achuri is Woens dag 29 Apx-il met een lading ijzererts van on geveer 400 ton van Bilbao naar IJmuiden ver trokken en wordt a.s. Zondag 3 Mei aan het Hoogovenbedrijf verwacht. Het passagiersstoomschip Gelria van de Kon. Hollandsche Lloyd te Amsterdam is Vrij dagnxox-gen met passagiers en stukgoederen van Buenos Ayres te IJmuiden aangekomen exx opgevaren naar Amsterdam. De Duitsche motorschoener Adalbert heeft Donderdagmiddag na vervanging der gebro ken gaffel de reis naar Rouaan voortgezet. De Duitsche motorschoener Dankward. welke Woensdag wegens te grooten diepgE door de scheepvaartinspectie wei-d aangehou den, is Donderdagmiddag, na lossing van on- veer 15 toxx der lading rogge .te Amsterdam, naar Trelleborg ixx Zweden vertrokken. Het Nederlandsche stoomschip „Zeeland" ligt thans te New Castle in lading voor IJmui den exx zal Zaterdagmiddag vandaar vertrek ken met een lading steenkolexx voor het Hoog ovenbedrijf. HILLECOM VERKOOPING Bij de heden ten overstaan van notaris G. Wolzak te Haarlem in hotel Sisternxans ge- houdexx afslag van een woonhuis aan de Leid- schcstraat 99, in bod staande op f 42 "0, werd het huis niet gemijnd en niet gegund. INGEZONDEN MCDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel- STADSNIEUWS JUBILEUM G. D. P. HOS. Heden was de heer G. D. P. Hos 60 jaar werkzaam bij de lettergieterij van de firma Joh. Enschedé en Zonen, alhier. De heer Hos werd hedenmorgen per auto van zijn woning gehaald door de heeren L. Reinders en J. A. Prinsen. De heer Reinders sprak hem op de afdeeling toe en overhan digde hem een bloemstuk namens het per soneel van de gieterij. (De jubilaris had te kennen gegeven, liever geen cadeau te willen ontvangen). De heer J. H. Korsten, hoofd der afdeeling gieterij, sprak dexx jubilaris toe en overhandigde hem xxanxens zichzelf en de admxnistratice, mej. De Roo, eveneens een bloemstuk om evenals de heer J. C. An- tonisse, voorzitter der Johez-Harmonie. Ten kantore der firma werd de heer Hos hartelijk eix waardeerend toegesproken door Mr. J. D. D. Exxschedé, den oudsten firmant, die hem een enveloppe met inhoud overhan digde, benevens de foto's van twee haarden, waaruit de jubilaris een keuze zal kunnen doen. De heer Hos bracht verder den dag in den huiselijken kring door. Hedenavond tusschen 8 en 9 uur zal de Johez-Harnxonie, waarvan de jubilaris oprichter en eerelid is, hem een serenade brengen aan zijn woning aan het Wijde Geldeloozepad. DRIE PRIJZEN. Onze stadgenoot, de heer J. Scholtens, heeft op de Nationale Broodwedstrijden en wed strijden voor de Banketbakkerij in het Ge- mengt Bedrijf, uitgeschreven door de R.K. Bakkerspatroonsvereeniging St. Honoratius te 's-Hertogenbosch, drie prijzen behaald n.l. een eersten prijs (voor koekjes), een tweeden prijs (voor waterbrood) exx eexx derden px'ijs (voor krentebrood). AVONDCURSUS VOOR SCHILDERS. Zooals bekend is heeft het Gemeentebe stuur dezen winter wederom een avondcursus gehoixden voor schilders, die zich gaarne ver der willen bekwamen in het schildersvak. Donderdagavond was het de laatste les. Tevens was er een tentoonstelling van het gemaakte werk op dezen cursus. Als belangstellenden waren o.a. aanwezig de heer Vader (directeur der Gem. Arbeids beurs, de heer Hengeveld, directeur der Mid delbaar Techxxische School exx verder nog ver schillende belangstellenden. Bovengenoemde heeren spraken de leerlin gen toe en herinnerden aaxx het nut van dezen cursus. De heer J. van de Gevel bracht namens de leerlingen een woord van dank aan het ge meentebestuur en allen die hun in de gele genheid hebbexx gesteld, zich verder, te kun nen bekwamen ixx het schildersvak; hij sprak den wensch uit, dat men nog vele jaren ixx deze richting zal blijven werken, wat zeker ten goede zal komen voor de bestrijding der werkloosheid. Hierna mochten de leerlingen het door hen gemaakte werk mede naar huls nemen. JUBILEUM H. DE VOS. Heden, Vrijdag, herdacht de heer H. de Vos, lid van den Haarlemschen Gemeente raad en assistent bij 'de Posterijen, den dag. waax-op hij 25 jaar geleden in 's Rijks dienst trad. Des morgens ontving de jubilaris reeds talrijke bewijzen van belangstelling", in den vorm van bloemstukken, o.a. van den Cen- tralen Ned. Ambtenaaxsbond, de collega's, het bestellend personeel en van vrienden. Te zijnen huize kwamen hem gelulcwen- schexx de directeur van het postkantoor, de heer Pfaff, de chef van de administratie, de heer Kuiler en delegaties van de collega's van den jubilaris en van het bestellend per soneel. Verder kreeg de heer De Vos nog bezoeken van vrienden en ledexx van ver schillende organisaties. AFSCHEID N. H. TER KUILE EN AFSCHEID A. C. MEES. De heer N. H. ter Kuile heeft Donderdag afscheid genomen als directeur van de Han- delsvereexxiging „Amsterdam". De belangstelling ter receptie was zeer groot. De heer A. C. Mees heeft Donderdag af scheid genomen als directeur van de Inter nationale Crediet- exx Handelsvereniging „Rotterdam" te Rotterdam. In een vaxx de lokalen van het kantoorgebouw, waar direc teuren, commissarissen en personeel bijeen waren gekomen, is de heer Mees, die met zijn echtgenoote aanwezig was, toegesproken. SCHAKEN SIMULTAAN-SéANCE Woexisdagavond gaf de heer A. A. J. R:d- derhof, secretaris van de Haarlenxsche Schaak vereeniging, eexx siixxultaanséance voor leden en introducé's van de Gemeentelijk Lyceum- Schaakclub. Het resultaat was, dat, binnen vier uur, van de 18 partijen er 10 door den simultaanspeler werden gewonneix, 6 remise gexxxaakt en werden verloren (tegen de jongeheex-en Steenhijse en Weener). Het doel, propaganda voor het schaakspel onder de jeugd, is daarmede bereikt. KORFBAL FEESTAVOND VAN „HAARLEM". In ons nuixinxer van Maandag v/erd meege deeld, dat de Korfbalclub „Haarlem" Zater dag 2 Mei in het gebouw van den Haaxi. Ke- gelboxid een feestavond zou organiseeren. Dit is onjuist. Dit feest heeft Zaterdagavond 9 Mei plaats. e$ ivaardeeren VOETBAL IN ENGELAND. Woensdag heeft West Bromwich Albion tegen Stoke City gespeeld en dezen voor haar zoo uiterst belangrijkeix wedstrijd met 10 gewonnen. Zatex-dag a.s., op den aller" .rat sten dag van het seizoen, zal dus uitge maakt worden of West Bromw'ch, de beker winnaars dan wel de Londensche Tottenham Hotspurs naar de eerste divisie px-omoveerexx. West Brom heeft eexx' punt meer, namelijk 52 tegen de 51 van de Spurs. En als de club uit Birnxixxgham mocht verliezen eix de Lon densche club gelijkspeleix. dan is de Albioxx waai-schijnlijk nog voor in haar doelpunten- verhouding. Tenslotte wordt de kans voor Birmingham nog beter door het feit dat deze laatste wedstrijd een thuiswedstrijd is, tegen Charlton Athletic, terwijl de Spurs op bezoeu moeten bij Burnley

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 16