B H.D. VERTELLINGEN ezuiniqing be zuinigt DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 MEI 1931 DERDE BLAD (Nadruk verbodenj auteursrecht voorbehouden). Tema - con variazione? Door Vr. S. Jaap heeft gebloosd. 't Meisje heeft 't gezien, en ik heb 't gezien. rt Meisje heeft hem blij, verrast aangekeken; ik heb even on gemerkt geglimlacht, ben toen haastig door- geloopen met t onbehagelijke gevoel meer te hebben gezien dan voor-m'n oogen bestemd was, maar toch met een heimelijk plezier om deze plotselinge ontdekking, deze revolu- tlonnaire gebeurtenis in 't correcte, be- heerschte leven van Jaap, een leven zonder romantiek, zonder avontuur. Hij heeft daar een diepe minachting voor, begrijpt niet dat er altijd nog van die zonderlinge dwazen, van die onzakelijke menschen zijn voor wie het avontuur een onweerstaanbare zaak is en zijn vriend, die onlangs beweerde, dat in het wagen, eigenlijk de eenige bekoring, 't eenig geluk van 't leven lag, beschouwt hij sinds dien als één van de hopelooze gevallen. Overigens bekoring vindt hij een kwestie van verbeelding, en wat 't geluk betreft, ook daarvan vermoedt hij. dat 't een sinds eeuwen overgeleverde begoocheling is, één van die dom-menschelijke hersenschimmen. Nee. avontuur en romantiek zijn dingen, die voor zijn generatie niet passen, dat zijn calculaties waarbij je toch bedrogen uitkomt en die je dus niet maakt. Eens in lang-weggezonken tijden fluisterde een zanger, onder het venster van een zoete schoone. teedere liederen; lokte een door wit-maanlicht overgoten balcon; ont voerde een dappere ridder zijn liefste langs klimop-muren en reed met haar in een gierende stormnacht door donkere wouden en trotseerde vele gevaren. Eens: lang, lang ge leden. De ridders zijn uitgestorven, de edel- vrouwen ook, misschien zijn zelfs nog wel t eerstNu wandelt Jaap langs drukke beweeglijke straten, hij loopt correct, hij loopt beheerscht. Hij haalt z'n schouders op over ridderromantiek, ademt ruimer als hij be denkt, dat die kinderachtige tijden tot 't ver leden behooren en voelt zich schepper van nieuwe mannelijker historie. Hij verzekert met een koele glimlach, dat hij „de vrouw" kent, dat hij alle arglistige hinderlagen door ziet en er van z'n leven niet in zal vliegen. Tot een verrassend jonge zomerdag redding bracht en hij er" toch in is gevlogen. Het was niet alleen zijn schuld. De zon scheen heller en lichter dan andere dagen, streelde vleiend langs strakke gevels, die schuchtertjes vriendelijk gingen doen, goot mijmerende grachten plotseling vol beweging en tinteling. Een breede oude kastanje hing overal licht-groene vlaggen uit. Een chauffeur reed in overmoedige dwaasheid met een slordige vrachtauto zes maal een zelfde verkeerseiland rond, woof joviaal tegen een dikken agent, die er niets van begreep. Uit open ramen en deuren klonken stemmen en twee dienstmeisjes klopten op een plat dak luidruchtig dekens uit. In Jaap's eene oog kriebelde een uitdagende zonnestraal, In 't andere schetterde een boordevolle mand bonte bloemen, die aan den arm van een for- schen kerel wiegde. Toen kwam, langs de gracht het meisje: jong, rechtop en fleurig. Ze liep daar maar heel gewoon met geen andere pretentie dan jong te zijn en bij iedere stap, bij iedere be- weeing met verrukking 't eigen leven te ont dekken. Jaap wist ineens dat ze daar liep en hoe ze daar liep Eigenlijk was dat 't eenige, wat hij nog wist. Dat er ook andere menschen waren, was hij vergeten en dat hij Jaap was drong niet meer tot hem door. De bloemen mand deinde voor z'n oogen, hij greep in de kleuren die daar dansten, kocht een bos hel- roode, jubelende bloemen en hield ze 't meisje voor. Ze keek verrast op naar Jaap, was toen niet meer verwonderd, maar lachte en liep dan aarzelend weer verder mét de bloemen, keek nog even om. Jaap was stil blijven staan, zag haar gaan met zijn bloemen, herinnerde zich weer Jaap te zijn, en bloosde. Zoo. zag ik hem staan. Jaap die over ridders en romantiek z'n schouders ophaalde Is 't wonder, dat ik even ongemerkt ge glimlacht heb? VOETBAL' ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE De eenige ontmoeting, welke in afdeeling B 'doorging, was die tusschen Ulysses 3 en Ken- nemerland 3. Ulysses won met 51. De ove rige ontmoetingen werd óf gestaakt óf in het geheel niet gespeeld. Voor den Kennemerlandbeker bestredenIJJP.C. en Tweede Jeugd elkaar in IJmuiden. Zooals iw'el te verwachten was won IJ.F.C.; de uit slag luidt 42. Voor de gewone competitie is slechts één ontmoeting vastgesteld, n.l.: Afdeeling B. Ulysses 3Z.S.V. 2. OM DEN KENNEMERLAND -BEKER Telefonia—Z.S.V. I. KennemerlandV.V.IJ. Ulysses 3 zal o.i. niet veel moeite hebben om van de hekkensluiters te winnen. Inte ressant lijken ons de wedstijden om den Kennemerland-beker. Telefonia en Z.S.V. achten wij van vrijwel gelijke sterkte, zoodat de mogelijkheid niet uitgesloten, dat na anderhalf uur spelen de stand gelijk is, in welk geval verlengd zal moeten worden. De winnaar van déze ont moeting kom in de volgende ronde tegen Ulysses. De ontmoeting KennemerlandV.VIJ., die vorige week met de rust werd gestaakt, is wederom vastgesteld. Deze teams deden j.l. Zaterdag niets voor elkander onder, zoodat morgen een spannende kamp kan worden verwacht. De winnaar krijgt het niet ge makkelijk, daar de volgende ronde tegen IJ.F.C. moet worden gespeeld. „DE TRAMVOGELS'. Zaterdag gaan de „Tramvogels" naar Was senaar voor de Tram- en Spoorwegcompetitie om aldaar den strijd aan te binden tegen H.TJVI. De ontmoeting te Haarlem eindigde in een 52 overwinning voor Tramvogels; de laatsten moeten, willen zij de kans behouden om met een zelfde aantal punten als A.G.T. te eindigen, ook dezen wedstrijd winnen. Het reserve elftal der Tramvogels speelt eveneens voor de competitie op het terrein aan de Lanckhorstlaan tegen de H.T.M. 2. MIXED-HOCKEY. H. B. S. b—S. C. A. L. O. (3—5). Donderdagmorgen werd op het terrein aan de Kleveriaan een mixed-hockey-wedstrijd gespeeld tusschen het elftal van HJ3.S. b en een elftal, samengesteld uit eerste jaars- studenten van de Academie voor Lichame lijke Opvoeding te Amsterdam, Laatstgenoemden begonnen direct met veel "enthousiasme. Door goed samenspel in hst binnentrio. afgewisseld met harde slagen naar de vleugels, werd de verdediging van de H. B. S. volkomen verrast, zoodat de bezoekers na korten tijd reeds met 03 leidden. Eerst nu herstelde het HR.S.-elftal zich. De tegenaanvallen werden talrijker, maar doordat de beide backs van de Amsterdam mers goed verdedigde, duurde het nog tot eenige minuten voor de rust, voor het eerste tegen-doelpunt kwam. Na de rust bracht de linksbuiten van H. B. S. met een hoog schot den stand op 23. Er werd nu met veel animo gespeeld, zonder dat één der partijen bepaald sterker was. Kort voor het einde werd de strijd in het voerdeel van S.C.AX.O. beslist toen de uit stekend spelende keeper van H35. eindelijk na tai van vergeefsche pogingen voor de vier de maal werd gepasseerd. Men had den smaak nu zóó te pakken, dat besloten werd nog een kwartiertje door te spelen. In deze periode scoorden beide partjen nog écn maal, zoodat ce eindstand 3—5 werd in het voordeel van tfe Academie. MOTORSPORT. WEDSTRIJDEN LANDSTORMMOTOR- DIENST Donderdagmiddag werden op het gemeen telijk sportterrein te Hoofddorp door de leden van de vereeniging Landstormmotordienst „Haarlem en Omstreken" welke een zeer nuttig en nationaal doel nastreeft behen digheidswedstrijden gehouden voor automo bielen en motorrijwielen, die uitstekend van stapel liepen. De pogingen om voor deze belangrijke sport meerdere belangstelling te wekken bij de mo torwielrijders, werd met zooveel succes be kroond, dat in de afgeloopen wintermaanden in Hoofddorp en Nieuwvennep een cursus kon worden gegeven waarvoor zich ongeveer 50 deelnemers hadden opgegeven. Teneinde de bijgebrachte theoretische ken nis ook door een praktische oefening te la ten volgen, werd 's morgens in de omgeving van het dorp eerst een oefening gehouden in het colonne-rijden en het beoefenen van de teekens bij den autotreindienst. De wedstrijd met auto's nam door het groot aantal deelnemers nog al veel tijd in beslag, zoodat het op 't laatst wel wat eentonig werd. De motorrijders brachten toen weer de noo- dige variatie. De behaalde prijzen werden 's avonds in de Beurs in een feestelijke bijeenkomst met een toepasselijk woord uitgereikt. Na opening, werd door den voorzitter van de vereeniging, den heer W. E. Robbemond te Heemstede, een hartelijk welkomstwoord gesproken. Ook de adjudant-onderofficier-instructcur' bij den motordienst I. M. Verhulst te Haarlem, hield een rede, waarbij in 't bijzonder ook werd gewezen op het nut en het doel der vereeni ging. Aan het einde van de bijeenkomst werd door Mr. A. Slob nog een hartelijk slotwoord gesproken. De uitslag van de behendigheidswedstrijden luidt als volgt: Van automobielen: le pr. J. Wolfert, 2e pr. C. M. Gehrels, 3e pr. Offringa. 4e pr. P. Bie- mond, 5e pr. W. J. Weismuller, 6e pr. D. Tho mas, 7e pr. G. v. d. Heuvel, 8e pr. G. v. Bei- num, 9e pr. C. Wegman, 10e pr. D. J. v. d. Heu vel, lie pr. j. Tammes, 12e pr. G. Bakker. 13e pr. H. C. Bakker. Van motorrijwielen: le pr. D. v. Wieringen, 2e pr. A. de Graaf, 3e pr. D. v. d. Pol, 4e pr. A. Bijker, 5e pr. E. Verbeek, 6e pr. J. c. Geh rels, 7e pr. F .de Laat, 8e pr. j. L. v. d. Bijl, 9e pr. W. Bijker. POSTDUIVEN HAARL. AM STER DAMS CH KWARTIER. Bovengenoemde vereeniging hield een oefeningswedvlucht van Schiedam met twee vooruit aangewezen duiven. De aankomst was als volgt: Aangewezen poule 10, 1. P. v. d. Veen, 2. G. H. Stouten, 3. C. Koninc. 4. J. J. Hart, 5. A. Terol, 6. H. J. Petter. Aangewezen poule 25, 1. H. van Alphen, 2. G. H. Stouten, 3. H. J. Petter, 4. C. Koning, HANDBALWEDSTRIJD. GYMNASIUM—H.B.S. a (9—6). Woensdag had de jaarlijksche handbal wedstrijd plaats tusschen de eindexanunandi van het gymnasium en de H.B.S. a alhier. Reeds bij den aanvang was te bemerken, dat het gymnasium negental, dat zeer snel speelde, revanche zou nemen voor haar neder laag van het vorige jaar. Toen de rust werd aangekondigd had de school van het Prin senhof dan ook reeds een groote voorsprong bereikt. In de tweede helft kwam het H.B.S.-negen- tal meer in den aanval, maar konn toch niet verhinderen, dat het einde kwam met een 96 overwinning van het Gymnasium. Deze jaarlijksche wedstrijd is een goede propaganda voor de handbalsport, die hier nog steeds veel tc weinig beoefend wordt, hetgeen niet het geval is in Duitschland, waar ze reeds burgerrecht verworven heeft. I Het is daarom een verblijdend feit. dat dit vlugge spel zich op dc H.B.S. a en liet Gym- i INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per repel. nasium steeds in een groote belangstelling mag verheugen. Bovendien is hier te plaatse onlangs een handbal vereeniging opgericht, zoodat de kansen voor een verdere verbrei ding niet zoo slecnt zijn. LAWNTENNIS NEDERLAND—MONACO. VAN 1—3 MEI TE SCHEVENINCEN. Het internationale tennis zal dit seizoen slechts schaarsch kunnen zijn. Timmer, her stellende van zijn zware ziekte, kant voorloo- pig nog niet spelen; Mr. Diemer Kool is weer weinig of niet beschikbaar; Holland heeft voor de eerste ronde van de Davis Cup wel is waar een bye geloot, doch krijgt voor de twee de ronde een zwaren tegenstander te ont moeten. nog wel in een uitwedstrijd, dus zonder Mr. Diemer Kool. Dus het internatio nale tennis moet dit seizoen wel veel minder in omvang worden, dan in vorige seizoenen. Het heeft zijn voordeelen, maar ook zijn nadeelen. Dat programma-overlading uit blijft, lijkt ons geen onbelangrijk voordeel. Het heeft zijn nadeel, omdat het zou lijken alsof Holland naar buiten kwalitatief minder werd. En daaraan is ons land, op het moment althans, nog niet toe. Al wijst het niet be schikbaar zijn van twee onzer beste spelers en daarmede het wegvallen van de waarlijk internationale klasse onzer spelers, daar wel eenigszins naar toe. Waarmede nog geens zins de capaciteiten van Van der Heide of Koopman of andere dan in aanmerking ko mende spelers wordt onderschat! Hoe het zijde NL.T.B. heeft dankbaar het aanbod van Monaco aanvaard om een wed strijd vast te stellen van dit team tegen Nederland. Monaco toch keert na den Davis Cup-wedstrijd tegen Engeland via Holland, België en Frankrijk weer naar eigen banen terug. De spelers van Monaco zijn Landau, Gallepe en Renard. Zij worden niet geacht te zijn van de klasse van b.v. Austin of Brugnon of Tim mer. Maar toch nog wel sterker dan v. d. Heide, Koopman, Mr. Diemer Kool, Zoodat het voor onze spelers in ieder geval een nut tige oefening wordt. Monaco lijkt ons dan ook alleszins sterk genoeg om de Engelsche nederlaag weer met een overwinning op Holland te doen vergeten, ook al is het in Scheveningen dan geen Davis Cup-wedstrijd. De wedstrijden vinden plaats op de banen van de M.E.T.S. op Vrijdagmiddag, Zaterdag middag en Zondagmiddag. De publieke belangstelling voor dezen wed strijd zal wel niet zoo groot zijn als bij de Davis Cup-wedstrijden, doch velen zullen toch wel eens willen zien wat onze interna tionale soelers van het tweedè plan te pres- teeren weten, tegen niet overmachtige spe lers, als de Monaco-spelers. Een interessante tennis-ontmoeting met ongedachte mogelijk heden kan het dus zeker worden. XANO-SPORT TREKVOGELS. De Haarl. Watersport Vereeniging „Trek- vogéls", opgericht 1 Juli 1930, heeft haar zomerprogramma als volgt vastgesteld; 3 Mei 1931: Opening van het seizoen; 14 Mei Nationale wedstrijden te Amsterdam, 21 Juni Nationale Kampioens en selectiewed strijden te Zaandam; 1 en 2 Aug. Landen wed strijd West Duitschland—Holland te Duisburg, 1, 2 en 3 Aug. Hollandtocht. Eind Aug. begin September Nationale wedstrijden te Haarlem. Op de algemeene levergadering werd mede gedeeld, dat 't verder uit te voeren programma later wordt bekend gemaakt. Het secretariaat is gevestigd Reitzstraat 90, alhier. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS TE AALSMEER Voor het Nationaal Zang- en Muziekcon cours te Aalsmeer, hetwelk zal worden ge houden op 30 Juni, len 2 Juli bestaat veel be langstelling. Een 65-tal vereenigingen met pl.m. 3300 deelnemers (sters) schreef voor dit concours in. Alle rubrieken als: Harmonie- en Fanfare gezelschappen, Gemengde-, Mannen-, Da- mes- en* Kinderkoren, Dubbel Mannen- en Gem. Dubb. Kwartetten, zullen op het con cours vertegenwoordigd zijn. SCHEEPVAARTBERICHTEN Arendskerk p. 29 Perlm, Rotterdam naar Brisbane. Aagtekerk p. 30 Wissingen, Antwerpen naar Hamburg. Australië naar Rotterdam. Alchiba 29 v. Victoria, Buenos Ayres n. Rot terdam. Alcyone 29 v. Buenos Ayres n. Rotterdam. Bennekom p. 29 2 u. St. Michael (Azoren). Amsterdam naar Curacao. Bodegraven 2S v. Arlca naar Amsterdam. Rarneveld 28 v. Antofagasta n. Corral. Deucalion 29 v. St. Marc n. Havre en Am sterdam. Grootendijk 30 te Antwerpne, Rotterdam naar New Orleans. Gaasterdijk 29 van. te New Orleans v. Rot terdam. Gclria 1, fi u. to IJmuiden verwacht, Buenos Ayres niinr Amatordam. Heemskerk SO te Marseille, Z.-Afrika naar Rotterdam. Jagersfontein 29 te Port Said, Amsterdam n. Beira. Koudekerk p. 29 Ouessant, Calcutta naar Rot terdam. Marnix van St. Aldegonde 30 te Genua, Am sterdam naar Batavia. Nebraska 29 te Panama, Paflcikust naar Rotterdam. Ouderkerk 30 te Sjanghai, Rotterdam naar Japan. Prins der Nederlanden p. 29 Perlm, Batavia naar Amsterdam. Poelau Laut p. 29 Perlm, Batavia naar Am sterdam. Poelau Tello 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Porta 30 te Amsterdam v. Zuid-Amerika, Rondfontein 29 te Tanga v. Rotterdam. Slamat 30 11 u. v. Colombo. Batavia naar Rot terdam. Venezuela 29 te Hamburg v. Amsterdam. "W'Issekerk 30 v. Antwerpen n. Kaapstad. Zosma 29 v. Singapore. Japan naar Rotter dam. Amstelkerk 30 v. Amsterdam n. West-Afrlkn. Baloeran 30 v. Rotterdam naar Batavia. STEUNT! bij gelijken prjs en kwaliteit de Nederlandsche Industrie Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gj de werkloosheid. Kotn Pinang p. 30 9 u. Flnlsterre, Batavia naar Rotterdam. Oranlu 30. 10 u. van Pernambuco. Amsterdam naar Buenos Ayres. Porta 30 v. Amsterdam naar Hamburg. Statendam 3 15 u. te Plymouth verwacht. Now York naar Rotterdam. Streefkerk p. SO Vllsslngen. Rotterdam 1. v. Antwerpen naar Calcutta. Tarakan 30 v. Amsterdam naar Hamburg. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 2 MEI 1931. HILVERSUM 298 M. 8—8 VARA. 8—11 VPRO. 11—2 VARA. 8.GramofooiiDlaten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arbeiders in de Contlnu-bedrijvcn mm.v. het Utr. Stedelijk orkest van E. van Praag (voordracht). 12.— Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonplaten. 1.45 Pauze. 2. P.K. Polderman „Spaarfondsen". 2.15 T. Landré „Ons huls en tehuis". 2.45 Peadago gisch concert o.l.v. P. Tlggers. M.m.v. VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 4.15 Orgelspel Poh. Jong. 4.45 Cursus Esperanto. 5.05 Dr. H. Gerversman: ,JDe letterkunde als weerspiege ling van den tijd". 5.35 S.DAP.-kwar tiert je door W. Drees. 5.50 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. L. Sjouwerman (fluit) en H. Krete (hoorn). G.20 M. Doornebosch: „Ons gevangeniswezen". 6.40 Vervolg concert. 7.15 Bij de Pomp door Teun de Klepperman. 7.30 Vervolg en slot concert. 8.01 Ds. F. W. J. v. d. Kieboom: „Protestantisme in Europa". 8.30 Concert. A. Moszkowskl (viool), Olga Mosz- kowski (piano). 9.Mevr. J. van Schaik— Willing: Duiten het strijdgewoel". 9.30 Ver volk concert, viool en piano. 10.Vrljz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 C. Höweler „Revolutie in de techniek (Moderne Muziek III)". 11.Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 RL Uitsl. KRO-Uitzendlng. 8.Gramofoonplaten. 10.Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje.. Pastoor Perfquin. 12 - Politieberichten. 12.15 Concert K.R.O.-sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Postduivenberich- ten. 1.50 Gramofoonplaten. 2.30 Vragen- halfuurcje. 3.Kinderuurtje. 4.30 Technisch kwartiertje. 5.Gramofoonplaten. 6.Sport- overzicht S. J. Borsten. 6.15 Joum. Revue door P. de Waart. 6.35 C. B. Otte: „Belasting wetten en wat iedereen daarvan weten moet". 7.Dansmuziek. 7.30 Politieberichten. 7.45 Dubbelmannenkwartet ,Artt" o.l.v. A. Wolthers 8.Concert KJR.O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. 9.Vaz Dlas. 9.15 Dubbelmannenkwartet. 9.30 Vervolg orkestconcert. 9.45 Causerie over zwemmen door S. P. J. Borsten. 10.Vervolg orkestconcert. 11.Dubbelmannenkwartet 11.15 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1554,4 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Lezing: Children of the summer. 12.20 Concert. Commodere grand orchestre. 1.55 Rugby-wedstrijd YorkHalifax 3.55 Pauze. 4.05 Reginald Foort op het Cinema orgel. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Pauze. 5.35 Nieuwsberichten. 6.Pauze. 6.05 Vioolmuziek van Corelll. 6.20 Tuinpraatje. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Concert. H. Thomas, sopraan, 7.05 Concert. Symphonie Players of Brigthon and Hove. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Soheepsber. 8.40 Lezing: The Highlands v. Ireland. 10.10 Jac. Payne, dansmuziek. 10.05 Dansmuziek. PARUS, iRadio-Paris) 1725 M. 7.05 Gramofoonplaten. 11.50 Gramofoonpla ten. 5.20 Gramofoonplaten. 8.05 Gramofoonpl. 8.50 Zang cn gramofoonplaten. LANGENBERG 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 12.25 Orkestconcert 4.20 Orkestconcert en soli. 7.20 Vroolijke avond 9.20 Berichten. Daarna tot 10.50 Orkestcon- .eert. 10,50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1153 RL 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Gramofoonplaten. 7.20 Orkestcon' eert en zang. 8.35 Liefdadigheidsconcert. 10.35 Vervolg concert. BRUSSEL 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.4.20 Orkestconcert. 5.05 Gramofoon platen. 5.20 Orkestconcert. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert. Zang. 338.2 M. 4.20 Orkest- coaicert. 5.05 Gramofoonpl. 5,20 Orkestcon cert. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Orkestconcert 8.50 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gymnastiek. Dan gramo foonplaten. 9.55 Lezingen en berichten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert 4.50 Lezingen. 7.20 lm Kino Veritas, vroolijke filmrevue. 8.20 Vroolijke avond. 9.50 Berichten en daarna tot 11.50 dansmuziek. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC X'a langen tijd geroeid te hebben, zeidc Keesje: „Ik zou het nu maar eens probeeren. Ik zou hier maar eens het net uït- leien. Hier is nog al wat beweging in het water." liet act werd neergelaten, wat Keesje, die graag behulpzaam wilde zijn, nu deed. Langzaam zag hij het net in het water ver dwijnen en visschcr en vcrkccrsagcntjc wachtten op dc dinpi-n die komen zouden. „Tk hoop dat ik nic niet vergist heb," zeïde JCccsjc. „Vergissen is mcnschclijk," ^ci dc vissclici;.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9