VOETBAL. De ïradifioneele nederlaag te Antwerpen België—Nederland. VOETBALNIEUWS KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES De Belgen winnen met 42. De wedstrijd van onze nationale ploeg tegen de Belgen te Antwerpen heeft weer de lang zamerhand traditioneel geworden nederlaag opgeleverd. Ditmaal werd onze ploeg met 42 geslagen, cijfers die na het goede spel tegen de Duitschers en de eerste overwinning op de Belgen, al bijzonder teleurstellend zijn. Er heerschte vóór den wedstrijd onder de vele duizenden supporters, die onze ploeg hadden vergezeld, een optimistische stemming, die m.i. niet geheel ten onrechte was, al kon men er van verzekerd zijn, dat de Belgen al het mogelijke in het werk zouden stellen om re vanche te nemen voor de Amsterdamsche ne derlaag. Weer eens opnieuw is echter geble ken, dat het uiterst gevaarlijk is voor wed strijden in België optimistisch te zijn. De belangstelling uit ons land voor den Antwerpschen wedstrijd neemt nog maar steeds toe. De Belgen hadden ditmaal zelfs een geheele tribune voor onze supporters ge reserveerd, waarvoor volgens Belgische mede- dceling, ongeveer 10.000 kaarten aan Neder landers waren verstrekt. Onder den wedstrijd behoefde men niet lang te zoeken, waar die Hollanders gezeten waren! Dat werd vooral bij het eerste doelpunt voor Nederland al heel duidelijk. En later kregen onze suppor- ters nog al eens gelegenheid om in koor hun verontwaardiging te luchten over de leiding van den scheidsrechter, den Deen Sophus Hansen. Ik kon me dit maal die verontwaar diging best begrijpen. Persoonlijk heb ik te veel interlandwedstrijden geleid om niet vol komen de moeilijkheden van den scheidsrech ter in sommige wedstrijden te beseffen; ik zal dan ook stellig steeds een der eersten zijn om een scheidsrechter de hand boven het hoofd te houden. In dit geval was de leiding van den Deen echter zoo'n belangrijke factor in onze nederlaag, dat ik ze niet onbesproken mag laten. Ik stel voorop, dat de Belgen hun overwinning zeker wel hebben verdiend. Ze hebben van het begin tot het einde met al hun geestdrift gespeeld en daarbij ook her haaldelijk uitstekende voetbalcapaciteiten gedemonstreerd. Ze zouden echter niet met zulke beslissende cijfers hebben gewonnen, indien de scheidsrechter het niet aan enkelen van onze spelers vrijwel onmogelijk had ge maakt, hun volle kracht te ontwikkelen. Hij heeft vooral tegen Lagendaal een serie vol komen ongemotiveerde vrije schoppen gege ven. Er waren zelfs gevallen, dat hij, opsprin gende om een bal te koppen, in den rug werd geloopen. Tot ieders verbazing gaf de scheidsrechter dan een vrijen schop tegen Lagendaal, wat een gebrul van afkeuring aan de Hollandsche supporters ontlokte. Aanvankelijk hield men zich onder die beslissingen rustig, doch toen men zag, dat de leider er een soort systeem van begoix te maken, werd het anders toch wel rustige Nederlandsche publiek vrij oproe rig. Lagendaal was echter niet het eenlge slachtoffer. Ook van der Heyden, van Kol en zelfs van Nellen werden door de leiding in hun spel belemmerd.'Van Kol kreeg zelfs een waarschuwing, blijkbaar omdat hij met den zool van zijn schoen een bal wegtrapte, wat toch een volkomen geoorloofde manier van spelen is. Het onaangename was echter, dat de leider aan de Belgische spelers veel meer vrijheid gaf. Zoo werd Lagendaal verschil lende malen vastgehouden en eenmaal, toen van der Heyden een prachtige kans had om te doelpunten, hield een tegenstander zijn voet vast, zoodat hij niet kon trappen. Dit alles werkte zóó deprimeerend op som mige spelers, dat het aan hun spel duidelijk merkbaar was. Als men ooit van een wedstrijd kan zeggen, dat hij door den scheidsrechter verfloten is, dan is het zeker wel de jongste wedstrijd tegen de Belgen. Het zou echter onjuist zijn de schuld van de nederlaag geheel op de leiding te schui ven. Er heeft ook aan het spel van onze ploeg wel het een en ander ontbroken. Als geheel stelde dat spel teleur. Er zat slechts af en toe de noodige geestdrift in; eigenlijk werd het beste spel pas gegeven, toen het 41 voor de Belgen stond en de wedstrijd dus reeds als verloren beschouwd kon worden. De voor hoede was tegen het geestdriftige, snelle in grijpen van de Belgische verdediging niet op gewassen. De combinatie vlotte daardoor niet en daar Lagendaal het niet tot schieten kon brengen, was daarmede reeds de grondslag voor de nederlaag gelegd, die ten slotte door de leiding zwaarder werd dan noodig geweest was. De Belgen hebben werkelijk door hun geestdrift en volhardend spel de overwinning wel verdiend. Het voorspel van den wedstrijd had het gewone verloop. Reeds Zaterdag waren tal rijke Nederlandei's naar Antwerpen getrok ken, waar men zich in gepaste soms ook wel in ongepaste vroolijkheld op den groo- ten strijd had voorbereid. Zondag was het vrij warm, doch overigens goed voetbalweel'. Wel dreigde er af en toe regen, doch eerst na afloop van den strijd vielen de eerste druppels. De tribunes waren tjokvol, vooral op de staanplaatsen. Voor velen was de druk op die staantribunes te groot, voortdurend moesten tenminste toe schouwers worden weggedragen, zelfs reeds geruimen tijd voordat de strijd was begonnen. De wedstrijd Om even voor half vier verschenen de ploe gen in het veld, begroet door de volksliederen en natuurlijk ook door geestdriftige toejui chingen. Van der Meulen begon met den toss te winnen, waardoor de Belgen konden aftrap pen. Veel voordeel gaf het \yinnen van den toss echter niet. Het begin van den strijd is voor de Belgen, die veel rustiger beginnen en reeds dadelijk aanvallen ondernemen. Van der Meulen moet reeds in de eerste minuut voor een kogel van Hellemans in actie komen. De Belgen blijven iets in de meerderheid, waarbij ze echter veel moeite hebben met onze middenspelers, die een voortdurend struikelblok blijken te zijn. Vooral van Heel zit weer overal tusschen. Adam laat eens aan de Belgische verdedigers zijn hielen zien. Hij gaat razend snel langs het lijntje, doch zijn schot belandt achter het doel. Door goed aangeven van Anderlessen komt de Belgische verdediging in moeilijkheden, doch het wordt slechts een hoekschop. Deze hoekschop had echter het eerste doelpunt der onzen tengevolge. De bal wordt n..l in een kluwen van spelers gekogeld en springt daar bij tegen de hand van Voorhoof. De scheids rechter oordeelt, dat hier opzet in het spel is. Hij geeft dan ook een strafschop, wat het Bel gische publiek nog al roerig maakt. Van Kol komt naar voren om met een kalm schot den bal naast Badjou in het net te schieten, waardoor Nederland dus leidt. Er is dan 20 minuten gespeeld. Hierna krij gen wc dc periode van de vrije schoppen te gen onze spelers. Lagendaal wordt verschil lende malen voor overtredingen, die alleen in de verbeelding van den scheidsrechter be staan. gestraft; ook het spel van enkele an dere Nederlanders kan in de oogen van den heer Hansen geen genade vinden. Het gevolg hiervan is, dat ons spel langzamerhand ver slapt. Gelukkig blijft evenwel onze midden linie krachtig doorwerken en toont ook van Run zich in bijzonderen vorm. Achter stopt Van der Meulen alles .waarbij hij nog gele genheid vindt om zijn spelers krachtig tot meerdere activiteit aan te sporen. Het mag echter niet baten. De voorhoede blijft zwak, zoodat met 10 van doel wordt verwisseld. De tweede helft. In de tweede helft kreeg Voorhoof reeds na enkele minuten 'n gemakkelijke kans, die door te hoog schieten verloren gaat. Door buitenspel van Lagendaal en een vrijen schop tegen van der Heyden, gaan dan ook aan on zen kant weer kansen verloren. De Belgen blijven echter iets sterker, reeds na vijf mi nuten bewijst Voorhoof dat met een hard schot, waarbij de bal via den paal in het doel springt. De stand is dus gelijk. Er wordt nu door de Belgen vinnig gestreden om de leiding. Ook Lagendaal waagt het nog eens een enkele maal om zich er tusschen te gooien doch de scheidsrechter geeft al spoe dig weer een vrijen schop tegen hem. Van der Meulen onderscheidt zich enkele malen. Van Run helpt hem goed doch van Kol speelt weer aarzelend. Na een kwartier mist van Kol, waardoor Voorhoof in het bezit van den bal komt. Hij rent op het doel af en schiet hard langs den grond don bal voor de tweede maal in het net, tot groote vreugde van de Belgen. Een paar goede uitvallen van onze voorhoede worden afgeslagen of in een hoekschop om gezet. Eens komt van Nellen mooi door de achterhoede heen. Vlak voor doel passeert hij aan Lagendaal, doch met een uiterste krachts inspanning weet Hooydonckx het leder nog even voor Lagendaal te bereiken. Onmiddel lijk hierna vliegt een kogel van v. d. Eynde in den hoek van ons doel, waarbij van der Meulen blijkbaar wordt verrast. De Belgen leiden daardoor met 31. Kort hierna moet Hooydonckx wegens een ongeval uitvallen. Hij wordt door Lavigne vervangen. Een duidelijk buitenspel van den Belgischen aanval wordt niet gezien; ge lukkig komt er slechts een hoekschop door. Kort hierna wordt van Kol gepasseerd. Van der Meulen wordt gedwongen uit te loopen doch van der Syp weet vlak langs hem den bal in het doel te werken,'waardoor het vier de Belgische punt is gemaakt. In dat laatste kwartier zet eindelijk onze ploeg er nog eens alles op. We krijgen een paar goede aanval len te zien. Tap en van Nellen schieten op het doel, doch het is ten slotte Adam, die succes heeft. Nouwens stopt het leder 'nog, doch dan is het reeds over de lijn. Nog eenige vinnige aanvallen der onzen volgen, Lagendaal zendt een prachtig schot in, dat even mooi wordt gestopt. Nog een hoekschop en dan is de strijd af geloopen. Hoe er gespeeld is. Ondanks het droevig resultaat zijn er toch in onze ploeg nog wel lichtplekken. Daar is in de eerste plaats het goede spel van onze middenlinie, waarin van Heel weer bijzonder uitblonk. Hij kan weer op een mooien wed strijd terug zien. ook Anderiessen heeft goed voldaan. Het duurde eenigen tijd voordat hij er wat inkwam, doch toen hij eenmaal zoover was, speelde hij uitstekend. Zijn koppen voor al was zeer goed, Paauwe paste zich bij dit tweetal uitstekendaan. De middenlinie is dan ook stellig niet de oorzaak van de ne derlaag geweest. Achter heeft van Run bij zonder goed gespeeld, Hij stond thans een stuk boven van Kol, die af en toe weer wei felend speelde en daardoor zwakke oogen- blikken had. Van der Meulen was eveneens weer goed op dreef, zooals men dat van hem gewend is. De groote zwakte zat echter in den aanval, waarin van Nellen en Adam het beste spel hebben gegeven. Toch moet Adam nog meer profijt van zijn handigheid en zijn buitenge wone snelheid trekken, wat slechts mogelijk is, door nog veel meer naar binnen te komen. Tap was af en toe weer veel te langzaam, zonder dat hij daaruit eenig voordeel trok. Hij had natuurlijk ook wel goede momenten doch de slechte waren veel talrijker. Speelt hij steeds in dezen vorm, dan moet er toch wel een beter rechtsbinnen dan hij te vinden zijn. Lagendaal's spel leed te veel onder de leiding van den scheidsrechter, hij kon zich daardoor niet geheel geven, wat niet alleen voor hem zelf, doch ook voor de geheele ploeg een handicap was. Van der Heyden was actief genoeg, doch met schieten niet geluk kig. Ook hij werd herhaaldelijk onnoodig door den scheidsrechter bestraft. De Belgische ploeg was er sedert Amsterdam zeer op vooruitgegaan. De verdediging was ook thans betrouwbaar. Vooral Hooydonckx viel weer op. Zijn ongeval is gelukkig niet van ernstigen aard. Hij heeft een knie bezeerd, door zich plotseling om te keeren. Het zwak ste gedeelte was de middenlinie, hoewel Hel lemans toch verdienstelijk werk deed. De voorhoede was bijzonder snel en goed. Slechte en goede schoten wisselden elkaar af. De vier Belgische doelpunten waren dan ook van de goede soort. C. J. GROOTHOFF. Het kampioenschap van I. V. O. Ter gelegenheid van het feit, dat I.V.O. op zulk een kranige wijze het kampioenschap der eerste klasse B van den Haarl. Voetbal bond heeft behaald, is er een kampioensnum mer van „De I.V.O.-Bode" verschenen. Het is een boekje met gehectografeerde bijdragen verlucht met eenige portretten. Op het om slag prijkt de foto van het eerste elftal van I.V.O. In den inhoud vinden we o.a. een artikel, gewijd aan den heer W. F, de Wijs, die 12>j jaar de functie van voorzitter be kleedt; hem wordt daarvoor terecht hulde gebracht. De aanvoerder S. T. de Vries spreekt een pittig woord tot zijn medespelers. Ook voorzitter De Wijs schrijft een in enthou siasten toon gesteld artikel en W. brengt in een uitvoerig rijm hulde aan de spelers van het eerste elftal. StormvogelsV. O. C. (23) VETERANEN-VOETB.IL. De Stormvogels-ruïne ontving Zaterdag de V.O.C.-veteranen. De Rotterdammers waren aanvankelijk sterker en leidden daardoor met de rust met 2—0. Na de hervatting was Stormvogels het meest in den aanval. Blink- hof Jr. en De Jong maakten gelijk (2—2). Een uitval van V.O.C. werd Stormvogels tegen het einde noodlottig (2—3). Het groote spel is weer gespeeld, De rust is weergekeerd, Oranje is verslagen, maar Gelukkig niet onte'erd. De ploeg, die onze kleuren droeg Heeft best haar best gedaan, Ze hoopte op de zege, doch Het is niet zoo. gegaan. In menig Nêerlandsch voetbalhart Is Zondag diep getreurd, Intusschen draait de aarde door. Als ware er niets gebeurd. De duizenden, die gisteren Naar Deurne zijn gegaan, Ze vingen hedenmorgen vroeg Hun arbeidstaak weer aan. Hun kelen zijn een tikkie rauw, Ze voelen zich wat moe. Een spoortje hoofdpijn knaagt nog na, Ze gapen af en toe. Er rinkelt nog wat Belgisch geld Tusschen hun centen in. Ze doen hun werk plichtmatig, maar Vandaag met weinig zin. Hun geestesoog ziet nog van Kol, Die ons den voorsprong bracht, Waardoor het Hollandsch contingent Reeds aan een zege dacht. Maar toen de tweede helft begon, Toen streed de Belg geducht En even sluit zich 't geestesoog En klinkt een diepe zucht De aardbol' wentelt ongestoord, Al liep ze voor ons mis, Die casus balli, die godlof Geen casus belli is. P. GASUS. Jaarvergadering van „Kennemerland". Vrijdag hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche vergadering in café Rooden- burg. Te half negen opende de heer A. Heimig de bijeenkomst; uitvoerig besprak hij den huidigen toestand der vereeniging, die uit stekend is te noemen. Speciaal werd geme moreerd de zoo geslaagde viering van het 10-jarig bestaan, alsmede de fraaie wijze waarop het derde elftal het afdeelings-kam- pioenschap behaald. Na de openingswoorden las de secretaris de ingekomen stukken voor, die geen aanleiding tot bespreking gaven. Het uitgebreide jaarverslag van den secre taris werd door de leden zeer op prijs gesteld wat wel bleek uit het applaus. Het finan- cieele overzicht van den penningmeester liet zien, dat de toestand der geldmiddelen, dank zij het zich gestadig uitbreiden van het ledental, vrij gunstig is. Het bestuur ziet er voor het volgende ver- eenigingsjaar wederom als volg uit: A. Heimig voorzitter, H. H. Jansen secretaris, H, H. van Schoonhoven, penningmeester, L. Brunt en M. de Jong, commissarissen. Besloten werd tot aanschaffing van een clubinsigne over te gaan. Voorts werd een commissie benoemd, welke het huishoude lijke reglement zal herzien en in de eerstvol gende vergadering met voorstellen dienaan gaande zal komen. De heer H. Kroon bracht verslag uit van de verrichtingen der commissie, welke de feesten gehouden ter gelegenheid van het tweede lustrum, had georganiseerd. De voorzitter bracht namens de leden aan de commissie dank voor het vele werk door haar ver- richta De Stormvogels eindigen het seizoen met een 71 overwinning tegen HermesD. V. S. De beslissingswedstrijd E. D. O.Blauw Wit brengt geen beslissing: na vier maal 7lA minuut verlenging blijft de stand 11. Excelsior wint den degradatiewedstrijd tegen D. W. S. met 31. In het Oosten nog geen beslis sing: P. E. C. wint van A. G. O. V. V., zoodat P. E. C. en Go Ahead een beslissingswedstrijd om de eerste plaats moeten spelen. AFDEELING I. Eerste klasse Hermes-D. V. S.—Stormvogels Tweede klasse A: Halve competitie voor de tiende A. F. C.—D. S. C. HollandiaT.O.G. Promotie tweede klasse: ExcelsiorD.W.S. Promotie derde klasse: B. F. C.—H. V. C. Derde klasse A: D. S. V.—Amstel Oranje ZwartDe Meteoor Derde klasse B: D.W.V.D.J.K. S.D.W.O.D.E. Vierde klasse C: T. I. W.Neerlandia Reserve eerste klasse: Z. F. C. 2—Ajax 2 AFDEELING II. Eerste klasse Beslissingswedstrijd om de tiende E. D. O.—Blauw Wit Tweede klasse B: OvermaasD. C. L. S. Vv.W.For tun a Derde klasse A: LugdunumL. F. C. Hillinen—Alphen Reserve eerste klasse: C. v. v, 2H.B.S. 2 D.H.C. 2—Sparta 2 AFDEELING III. Eerste kla&se P. E. C.—A.G.O.V.V. AFDEELING IV. Eerste klasse; B.V.V.Eindhoven De Valk—Willem H Buiten de competitie. N. Nederland—N. Duitschland Go ahead-Haarlem R.C.H.Mulheim Spielverein '07 Nederland BBelgië B plaats. 2—1 1—3 3—1 4—0 5—1 2—3 2—1 2—1 3—2 2—0 plaats. 1—1 8—2 1—5 2—4 3—4 6—1 3—10 2—9 0—6 4—5 3—3 AFDEELING I. Eerste klasse. EINDSTAND. Ajax 18 14 3 1 31 75—20 1.72 Z. F. C. 18 10 6 2 26 49—30 1.44 Stormvogels 18 7 6 5 20 39—28 1.11 D. F. C. 18 8 3 7 19 36--45 1.06 H. B. S. 18 6 6 6 18 43—38 1.— I-Iermes 18 5 7 6 17 40—48 0.94 't Gooi 18 6 3 9 15 37—48 0.83 H. F. C. 18 3 6 9 12 20—38 0.67 V. U. C. 18 4 4 10 12 3765 0.67 Excelsior 18 2 6 10 10 37—55 0.56 Promotie tweede klasse. Excelsior 2 0 1 2 5—4 1.— West-Frisia 2 1 0 1 2 5—5 1.— D. W. S. 2 1 0 1 2 4—5 1.— AFDEELING II. Eerste klasse. Feijenoord 18 13 2 3 28 50—17 1.56 Blauw-Wit: Sparta 18 12 3 3 27 34—16 1.50 Homborg, Ferwerda, Dorenbos, Sitters Jr., A. D. O. 18 8 3 7 19 41—38 1.06 Gerritse, Hilversum 18 9 1 8 19 31—29 1.06 Damman, De Boer, Sitters Sr. V. S. V. 18 7 2 9 16 26—28 0.89 Delsen, Peters, K. F. C. 18 6 4 8 16 37—41 0.89 Schindeler. H. V. V. 18 6 3 9 15 25—43 0.83 R. C. H. 18 6 2 10 14 32—43 0.77 Blauw Wit. wint den toss. Te vijf over twee Blauw Wit (a) 19 5 4 10 14 26—33 0.74 brengt Steffens dén bal aan het rollen. E. D. O. (a) 19 6 2 11 14 29—43 0.74 De Haarlemmers zijn in deze periode een tikje in de meerderheid; gelukkig voor Blauw (a) Blauw Wit en E. D. O. moeten nog een Wit hebben eenige mistrappen van den beslissingswedstrijd spelen. back Peters geen nadeelige gevolgen. AFDEELING III. Eerste klasse. Go ahead 18 13 0 5 26 62—33 1.44 P. E. C. 18 11 4 3 26 53—29 1.44 Heracles 18 11 3 4 25 52—37 1.39 Enschedé 16 6 5 5 17 32—29 1.06 A. G. O. V. V. 17 8 0 9 16 42—33 0.94 Wageningen 18 7 3 8 17 37—36 0.94 Tubantia 18 5 5 8 15 41—50 0.83 Vitesse 18 5 2 11 12 28—58 0.67 Z. A. C. 17 3 5 9 11 24—47 0.65 Robur et Vel. 18 5 1 12 11 38—62 0.61 AFDEELING IV. Eerste klasse. Eindstand. P. s. V. 18 14 i 3 29 75—34 1.61 N. A. C. 18 9 5 4 23 50—45 1.28 Willem H 18 10 2 6 22 69—59 1.18 N. O. A. D. 18 9 3 6 21 51—35 1.17 Eindhoven 18 9 2 7 20 52—47 1,11 L. O. N. G. A. 18 8 0 10 16 37—55 0.89 De Valk 13 7 1 10 15 38—55 0.83 B .V. V. 18 5 4 9 14 58—74 0.77 M. V. V. 18 5 3 10 13 36—36 0.72 Wilhelmina 18 3 1 14 7 28—57 0.39 E. D.O -Blauw Wit (1-1) (Na verlenging.) In het Hilversumsche Sportpark hebben bovengenoemde clubs een beslissingswed strijd om de tiende plaats gespeeld. Door dit gelijke spel zal nogmaals door beide (voor de vierde maal van dit seizoen) een wed strijd gespeeld moeten worden. De strijd van gisteren was van goed gehal te; vooral de Haarlemmers hebben uitste kend gespeeld; de Amsterdammers mogen dan ook wel tevreden zijn met dezen uitslag, want ieder, die getuige geweest is van deze match, moet verklaren, dat qua spel E.D.O. zeker de beste ploeg was; ook de kansen, die voor beide doelen kwamen, waren in het voordeel der Haarlemmers. Met een klein beetje geluk hadden de roodzwarten zeker gewonnen. Dinkla was de beste speler van het veld en W. Zandstra heeft eveneens uitgeblonken. Maar ook de overige spelers hebben vol daan; we kunnen zelfs verklaren dat de roodzwarten geen zwakke plek hadden in hun elftal. Ook de ijver en het ploegver- band vielen te roemen. Het heeft lang geduurd, alvorens E.D.O. den gelijkmaker kon scoren. Dat was na melijk een kwartier vóór het einde. Jammer was het dat K. Zandstra reeds in de eerste helft zóó ernstig geblesseerd werd, dat hij van verder" spelen moest afzien. Zijn plaatsvervanger H. Swart was gelukkig ook goed op dreef. Tanis moest óók in de tweede helft uitval len wegens een klein ongeval; J. W. Koene viel voor hem in; ook deze heeft heel verdien stelijk gespeeld. Blauw Wit heeft hard gewerkt voor dezen uitslag; bepaalde uitblinkers had zij niet. De leiding was in handen van scheidsrech ter Van Moorsel, terzijde gestaan door twee neutrale grensrechters. Deze voor een scheidsrechter uiterst moeilijke wedstrijd heeft de heer Van Moorsel op uitstekende wijze geleid. Als scheidsrechter Van Moorsel het sein geeft om te beginnen, staan de volgende elf tallen tegenover elkaar; E. D. O.: Verhagen. K. Zandstra, W. Zandstra. Perukel Sr., Dinkla, H. Oomen, J. Steffens, Tanis, A. Steffens, Perukel Jr. v. d. Hurk. De E.D.O.-aanvallen volgen elkaar regelmatig op, maar het juiste schot ontbreekt. Ook ver dedigt Blauw Wit op goede wijze. Een overtreding van Dinkla wordt bestraft met een vrijen schop, Verhagen vangt heel goed het schot, door De Boer ingezonden. Een ver vooruitgespeelde bal op rechts plaats Dorenbos hoog voor het E.D.O.-doel Verhagen wil den voorzet onderscheppen, maar heeft het ongeluk, om zelf den bal in den goal te slaan (0l). Groote vreugde in het Blauw Wit-kamp. Toch blijven de roodzwarten fel op den bal zitten, maar tot scoren komt het niet. Als -beiae doelen nog eenige malen in ge vaar geweest zijn, blaast de scheidsrechter rusten. Direct na de thee loopen de roodzwarten weer hard van stapel, maar nu zijn de Blauw Wit-backs uitstekend op dreef. Een schot van Steffens Sr., is van te groo- ten afstand gelost om bij Schindeler succes te hebben. De spanning stijgt, naarmate de tijd ver loopt. Door te fanatiek spel wordt in deze periode nogal eens een overtreding gemaakt, maar de heer Van Moorsel houdt de teugels strak en straft iedere overtreding. Een keu rige pass van Steffens Sr., weet v. d. Hurk te bemachtigen en met den back Peters op zijn hielen schiet hij zuiver langs Schinde ler (11). In de periode die hierna volgt, ontkomt het Blauw Wit-doel op gelukkige wijze aan doorboring. Dan blaast de scheids rechter het einde. We krijgen dan de eerste verlenging van twee maal 7 1/2 minuut. Het is nu duidelijk te zien dat de spelers van beide partijen vermoeid raken. Ook in deze periode krijgt E.D.O. weer de beste kansen, maar steeds is er een Blauw witter, die het scoren verhindert. Als weer van doel verwisseld is, gaat Homborg snel er van door, maar Perukel Sr. loopt of hij pas begint en ontneemt hem den bal. Dan is ook deze tijd weer verstreken. Weer wordt een begin gemaakt voor tweemaal 7 1/2 minuut. Thans is de wedstrijd niet veel meer waard, daar de spelers zoo vermoeid raken, dat geen krachtige aanval meer wordt ondernomen. Tot doelpunten komt men dan ook niet. Ieder is blij, als de scheidsrechter te ruim half vijf het einde aankondigt. Hermes-D. V. S.-Stormvogels (1-7) In dezen wedstrijd, waarin het ging om de derde plaats, toonde Stormvogels zich van stonde af aan het sterkst. De strijd is nog geen minuut oud, of Tol lost van buiten het penalty-gebied een kei hard schot, dat doel treft. (Q1). Stormvogels blijft in den aanval. Na goed werk van Van der Steen kopt Plokker den bal in zeer moeilijke positie net over de lat. Dan plaatst Tol keurig den bal naar Van der Steen; weer volgt een mooie voorzet. Het binnentrio mist, doch Boekelaar pas seert opnieuw met een mooi schot den Schie- damschen doelman (02). Hermes brengt er nog niet veel van te recht. Brengt zij het al eens tot een aanval, dan bezweren de Stormvogelsbacks direct het gevaar, zoodat De Waard niets te doen krijgt. Alleen een schot van Van der Griendt, dat rakelings naast gaat, verdient vermel ding. De Stormvogels-voorhoede is nu ook niet zoo gevaarlijk meer als in den beginne. Wel komen van links en rechts nog goede voor zetten voor het doel, doch het schieten van het binnentrio is niet naar evenredigheid. Langzamerhand gaat het spel nu meer ge lijk op. Vooral de linkerwing van Hermes weert zich nog al. Haak en. Van Gelder staan echter solide te backen. Plotseling trekt Prins er tusschen uit. Hij lost een goed schot, maar de Hermes-doel- man weet fraai te stoppen. In de Stormvogels-middenlinie valt het goede plaatsen van Effern op. Keer op keer weet hij Van der Steen den bal goed toe te spelen. Deze heeft echter in Den Hoed een lastig tegenstander. Wanneer na een Hermes-aanval Tol plot seling den bal van rechts naar links plaatst, rent Prins op zijn eentje op het Schiedam- sche doel af en trapt den bal in den uiter sten hoek. (03). Direct hierna krijgt De Waard zijn eerste schot te stoppen, een omhaal van Van der Griendt. Hij doet dit naar behooren. Rust 0—3. Direct na de rust komt Hennes in den aanval. Er vliegt een hard schot van Van Es over de lat. Hermes schijnt werkelijk van plan om den achterstand te verkleinen, al thans zij zit stevig en enthousiast op den bal. Dan verplaatst Haak het spel. Boekelaar geeft een fraaien voorzet en Plokker kopt den bal niet minder fraai in de touwen, doch de heer Laarmans constateert buitenspel. Het is echter uitstel en geen aftel, want in de volgende minuut doelpunt Plokker op nieuw. (04). Nog geeft Hermes het niet op. Een voorzet van Nolet kopt Van Es net over de lat. Dan is Stormvogels weer aan het woord. Een schier onbereikbare voorzet van v. d. Steen weet Prins op mooie wijze te benut ten. (0—5). Den Hoed blijft zijn buitenspeltactiek met succes toepassen. Eens echter vergist hij zich en dan krijgt Van der Steen een kans. Hij schiet echter tegen Beum aan. Kort hierna stopt deze een kogel van Prins. Hermes zwoegt hard om althans de eer te redden. Nolet krijgt hiertoe een mooie kans, doch trapt over den bal heen en een kopbal van N. N. stopt De Waard. Een penalty van Van der Tuin, toegekend voor een geringe overtreding, brengt dan een tegenpunt. Stormvogels antwoordt hierop, door di rect twee doelpunten te maken door Plok ker en Prins. (1—7). In de resteerende minuten moet Beun er nog ettelijke malen aan te pas komen Hij weert zich echter goed; het blijft 1—7. HAARL. VOETBALBOND I A: H.F.C. IIISchoten II, uitgesteld. R. C. H. IH—E. H. S. i_4 DamiatenSpaamevogels, uitgesteld. Stormvogels III—Haarlem III 2—6 II B: V.S.V. 4D.S.K., uitgesteld. II C: Bloemendaal Hl—Hillinen n 4—3 II D: E.D.O. 5—Zandvoort 2, uitgesteld. III A: Bloemendaal 5Ripperda 3 3—2 III G: Kenau—Stormvogels 5, uitgesteld. PROMOTIE EERSTE KLASSE. Kennemers 3Haarlem 3 A 4—2 PROMOTIE TWEEDE KLASSE: Kennemers 4—Haarlem 6 5-3

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10