lawntennis. 'Apropos HOLLAND-MONACO TE SCHEVENINCEN. GOLF KORFBAL ZEILEN. Een waarschuwing. Monaco wint met 41. ZATERDAG. Ook het dubbelspel verloren. Van der Heide en Koopman ver liezen van Gallèpe en Landau met 6—2, 6—1, 4—6, 2—6, 2—6. Ook al ls het dubbelspel zelfs verloren, wat zeer zeker een onverwachte teleur stelling voor Holland beteekent, toch is de wedstrijd niet slecht geweest. De beide Hollandsche spelers hebben in de eerste twee sets zeer goed spel gegeven, zoodat de Mona- gasken geen kans kregen om hun spel te omwikkelen. Dubbel jammer was het daarom, dal*de reactie bij de Hollanders iets te vroeg intrad, reeds onmiddellijk bij het begin van de derde set, waardoor de gasten wel kans kregen om hun spel te ontplooien en zelfs de partij nog wisten te winnen Het begin is inderdaad veelbelovend. Hol land wint de eerste twee games, dank zij vooral verrassende slagen van v. d. Heide, die geweldig op smash was. De nogal corpu lente Gallèpe wordt door hem eenige malen overrompeld. De service-game van Landau wordt dan evenwel door Monaco gewonnen; eenige out- ballen van de Hollanders zijn daarbij be slissend. Maar dan gaat het snel crescendo. Van der Heide slaat en smasht in alle stan den. Het wordt van 21 voor Holland 51. Vooral v. d. Heide scoort telkens, doch ook Koopman weet nuttige dingen te preste'eren. Monaco heeft al heel weinig geluk. Vooral de 6e game geeft mooi spel van beide zijden. Goede wisselingen van slagen en span nende volley-duels. Van der Heide heeft er pret in; hij smasht van alle plaatsen, op half-court en zelfs op base-line. Een kleine fout van hem geeft Monaco nog een game; een outgaande lob wordt door hem gesmasht, welke terugkomt, doch zijn drive gaat in het net. 5—2. De service van Koopman moet de beslissing brengen en doet dat ook. De eerste set wordt met 62 gewonnen. Met een keurige rally wordt de tweede set geopend, waarbij Van der Heide van de base line af op zijn knieën nog weet te smashen. Het tegenspel van de beide Monageezen is beslist zwakker, maar zij hebben ook veel develne met net- en outballen. Het wordt 30 voor Holland. Alles lukt Van der Heide; hij is goed op slag, onmogelijke smashes en zelfs drop-shots. De service van Koopman wordt minder sterk gespeeld, Monaco wint de game 31. De service van Gallèpe is weer voor Hol land. dank zij eenige netballen 4—1. Op de service van Van der Heide wordt het 51. In de laatste game slaat Van der Heide een gemakkelijken bal in het net en verknoeit daarmede de eerste winningstroke voor de set. Doch dadelijk daarop herstelt hij zich door nog een bal, die juist over het net rolt te halen. De tweede winningstroke brengt de set; Landau slaat een netbal. De tweede set wordt dus met 62 door Holland gewonnen. Wij vragen ons af of een dergelijk tempo èn hoogstaand spel door de beide Hollanders ook in de derde set gehandhaafd zal worden. De eerst game is weer voor Holland. Maar 'dan wint Gallèpe zijn service (11). De Monagasken gaan nu meer aan het net ingrijpen en winnen de derde game; zij komen voor het eerst voor te staan. Nu worden de Hollanders eenige malen door goede slagen van Gallèpe verrast. Toch bieden zij nog een goeden tegenstand tegen het op komende spel van Monaco. Van der Heide slaat nog scorende slagen in alle posities, zelfs een mooie volley in dubbel gevouwen zweef- toestand! Het wordt 22. Het wil echter bij Monaco nog niet vlotten. Ze verliest weer een game door veel pech. Maar haalt weer op tot 33 en maken dan zelfs 34. Het spelpeil der Hollanders zakt nu hard. Hun slagen zijn niet meer zoo ver rassend. afmakend. De Monageezen gaan het spel ook meer op Koopman concentreeren, die ook goed speelt. Het wordt 53 'voor Monaco. Dan de service van Van der Heide. Hij redt de set voorloopig met keiharde services, waarop slechts zwakke returns komen. De service van Gallèpe is echter afdoende; Monaco wint de derde set met 6—4. In de vierde set komt Monaco 21 voor te 'staan na 01 en 11. En dat ondanks het niet geheel sluiten van de dubbel van Monaco; de beide Hollanders worden echter meer en meer onvast. De vierde game is spannend met vele wisselende kansen, doch wordt tenslotte door Monaco gewonnen. 13. Ook haalt Holland even op tot 23 en blijven de wisselende momenten van fraaie staaltjes aan beide zijden, het bijna fasci- neerende spel van dc eerste twee sets is er niet meer. De service van Gallèpe geeft 24, Ook de service van Koopman wordt door Monaco gewonnen hoewel Landau eenige scoringskansen mist. Doch het spel der Hol landers is slechts zwak. Landau brengt dan met eigen service de 4e set in veiligheid (6—2). Het is two sets all na een 20 voorsprong voor Holland! De eerste game van de final set wordt door Holland gewonnen, dank zij weer een serie keurig smashes van Van der Heide. Doch dan maakt Monaco gelijk, komt 2—1 voor. dan 3—1. Door onvast spel en eenlg pech met goede slagen wordt het zelfs 41 voor Monaco. Gallèpe laat Van der Heide thans niet meer in den aanval komen: een listigheid, welke dc Monagask eerder had kunn entoepassen. Eenige netballen en smashes van Van der Heide kosten Gallèpe zijn service game, 4—2 voor Monaco. Koopman weet zijn service-game dan niet te winnen, als Van der Heide heel goed wordt uitgeschakeld: 52 voor Monaco. De service van Landau volgt, het wordt 40—0 voor Monaco. De eerste winnigstroke wordt door Gallèpe verknoeid: de tweede gaat verloren door een onbereikbare smash van Van der Heide. En de derde win ningstroke had overleefd kunnen worden als Van der Heide den outgaanden bal niet zelf out geslagen had! Waarmede Monaco de game, de set en de match heeft. De score is: HollandMonaco: 62, 61, 46, 26, 26. Tot slot werd een interessante exhibition gegeven tusschen den Bondstrainer Nüsslcin tegen den Marlot-trainer Hemmes. Nüslein won de beide eerste sets met 61, 60, waarna gestaakt moest worden wegens de onweersbuien. Koopman verliest; v. d. Heide wint Zondag werd bovengenoemden internatïo- Landau tracht telkens het spel te forcee- laatste heeren-enkelspelen. Het begint met Koopman tegen Landau. Hoewel Landau bij het inslaan nog al vast lijkt te zijn, komt dit toch niet geheel uit. Hij verliest de eerste game door eigen on vastheid in zijn slagen (10). Het wordt echter 11 als ook Koopman een serie slordige slagen produceert. Landau tracht eelkens het spel te forcee- ren met net-aanvallen en oploopen, doch hij slaagt er niet in; eenige zijner smashes gaan in het net. Het is dan ook niet door zoo bij zonder goed spel, dan wel door de missers van Landau als Koopman 41 voor komt te staan, hoewel de Hollander eenige scherpe passings vóór langs den Monagask slaat. Met eenig geluk haalt Landau nog een game, doch dan komt vrij snel het einde van de eerste set met 62 in het voordeel van Holland. Met een paar fraaie smashes brengt Koopman diet set in veiligheid. In de tweede set gaat het spel gelijk op. De games loopen dan ook rustig op, doch telkens met een voordeel voor Landau. Deze kan vooral aan het net zeer agressief op treden, doch verknoeit er veel door onvast heid. Bij 54 voor Monaco komt Koopman te serveeren, doch het lukt hem niet de set te behouden; met 64 wint Landau. In de derde set is Koopman wat los .in zijn slagen. Landau staat rustig te spelen. Gelukkig herstelt Koopman zich na het zwakke begin, doch komt toch met 24 achter te staan. Dan gaat Koopman meer aanvallend op treden en haalt daar ook winst uit. Hij haalt op tot 44 gelijk door voorzichtig, zuiver spel. De volgende game lijkt echter verloren te gaan bij 1540, maar weer grijpt Koopman goed in aan het net en maakt 54. Het wordt een hard omstreden 10e game, de service game van Koopman. De eerste winningstroke wordt meteen benut, dank zij Landau, het in het net smasht. Het is 64 voor Holland. Ook in de 4e set komen beide spelers te weinig tot flink doorgevoerde aanvalsposities. Er wordt daarom uit het spel van den tegenstander niet gehaald, wat er uitgehaald had kunnen worden. Het blijft een spelen op eikaars missen, bang als ze wederzijds zijn om aan het net door den ander gepasseerd te worden. Bij 32 voor Monaco benut Koopman de kans om weer gelijk te komen, door goed aanvallend netspel (3—3). Het is onbegrijpe lijk waarom hij het niet volhoudt, want als Landau het in de volgende game doet, wint hij die ook (34) In de achtste game komt Koopman weer eenige malen aan het net en wordt gepasseerd. Uit vrees voor 53 speelt Koopman erg voorzichtig: doch ook Landau speelt akelige boog-balletjes. Ook al haalt Koopman winst met eenige goede smashes, eenige netballen verknoeien de kans; 53 voor Monaco. Landau komt dan aan service. De game is eerst spannend door fel spel van Koopman, maar als Landau dan weet op te halen, wordt het weer een voorzichtig, zelfs futloos spelle tje, waaraan elke kleur ontbreekt Koopman haalt evenwel de game, 54 voor Monaco. Met goede smashes overleeft Koopman de eerste winningstroke in de 10e game: ook zelfs de tweede met een schitterende pass, maar bij de derde wordt hij zelf fraai ge passeerd. Het is dan two sets all. Met mooi spel opent de final setzoowel Koopman als Landau komen te gelijk aan het net. even een spannend volley duel, waarbij Landau overwinnaar wordt; 10 voor Monaco. In de tweede game loopt Koopman plot seling door zwikken een vrij ernstige enkel blessure op, zoodat verder spelen voor hem onmogelijk wordt en de partij dus gestaakt moet worden. De stand is dan; Holland—Monaco: 6—2. 4—6. 6—4. 4—6. 0—1- Dan volgt het enkelspel van Van der Heide tegen Gallèpe. Op verzoek van den Monaeees wordt slechts best, of three sets gespeeld. Gallèpe toont zich weer een eigenaardig speler, met een geweldigen hekel aan loopen. Het wordt dan ook 31 voor Van der Heide. Maar Gallèpe heeft een geweldig wanen in zijn service en harde vlakke fore hand drive. Eenige van zulke kanon-services moet v. d. Heide laten loopen. Kallèpe haalt dan goed op tot 33. dank zij zijn service en fore-hand-drive. Deze is zelfs zoo hard dat Van der Heide het blad van zijn racket op zoo'n drive dubbel slaat. De Monagask moet het uitsluitend hebben van zijn twee repertoire stukken: service en drive. Zijn backhand is ook heel goed, doch minder gevaarlijk. Loopen doet hij bijna niet. Maar zonder loopen haalt hij toch 43. Op de service van Van der Heide, waarin voor hem geen enkel moeilijk punt ligt, komen zijn geweldige slagen los. De set wordt be sloten met een onweerstaanbare serveer- game van Gallèpe. 63 voor Monaco. De tweede set lijkt denzelfden kant op te gaan. In een oogenblik staat Gallèpe weer 2—0 voor. dank zij zijn geweldige drives. Maar Van der Heide gaat dan varieerend soelen van links naar rechts en omgekeerd. Hierop zou Gallèpe moeten loopen, doch dat doet hij niet, waarmede hij twee games ver speeld f2—2) en als v. d. Heide dan ook nog touch krijgt op de canon-service, staat de Hollander gauw 42 voor. Door slordig spel van Gallèpe wordt het dan 5—2. Een goede bestoking van Van der Heide's backhand geeft Gallèpe een game, maar dan maakt. Van dei- Heide met eigen service de set uit; 6—3 voor Holland. In de final-set speel Gallèpe lusteloos, onverschillig: loopt op geen enkele bal meer: in een ommezien is het 40 voor Van der Heide. Dant wint Gallèpe weer or» ^hitte- rende wijze zijn service en ook de volgende game door de drive (42). De Monagees is dan al weer tevreden, de volgende games zijn voor Van der Heide; 62. Aldus het eenige winstpunt voor Holland, wat door het eigenaardige spel van Gallèpe nog geen eens volle bevrediging kan geven. Van der HeideGallèpe; 3—6, 63, 62. NED. LAWNTENNISBOND. Oranje T. C.Haarlem 1 (55) Ilceren-enkelspel Jhr. mr. B. W. F. v. Riemsdijk slaat mr. F. O. Palte 61, 61; J. A. C. Kern slaat mr. M. Schimm v. d. Loeff 62, 26, 62; Mr. T. J. Mobach slaat Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk 6—3, 6—3. Dames-enkelspel: Mej. S. de Josselin de Jong slaat mej. Kö- nigslöw 64. 86; mevr. Schimm v. d. Loeff slaat mevr. Menso 63, 63. Gemengd dubbelspel: Mevr. Menso en Jhr. mr. B. W. F. v. Riems dijk slaan mej. Königslöw en Schimm v. d. Loeff 60, 64; mevr. Schimm v. d. Loeff en T. J. Mobach slaan mevr. Kem en Mac Nèill 6—4, 6—1. Hecrendubbelspel P. K. Pel en Schimm v. d. Loeff slaan Jhr. mr. B. W. F. en Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk 64, 63, J. W. C. Kern en Mac Neill slaan T. J. Palte en D. J. Mobach 75, 46, 86. Damesdubbelspel Mej. Königslöw en mej. Giel slaan mevr. Kern en mej. S. Josselin de Jong 26, 6,2 6—3. 2e klas. Haarlem 2Topping (43) Heerenenkelspel De Graaf verliest van Schölvinck 75, 36, 4—6. Kaufmann slaat "Weyerman 61 61. Damesenkelspel: Mevr. De Graaf slaat mej. Bah lm an 64, 6—1. Gem. dubbelspel: Mej. J. Adam en Kauffmann verliezen van mej. Bahlman en Weyerman 60, 57, 7—9. Frl. v. Riemsdijk en P. Quarles van Ufford slaan mej. Jurgens en Klauwers 62, 75. Heerendubbelspel Kauffmann en De Graaf verliezen van Schölvinck en Klauwers 1012, 57. Damesdubbelspel Frl. v. Riemsdijk en mej. Mensing slaan mej. Bahlman en mej. Jurgens 61, 62. T. E. D. 1—K. E. K. (5—2) neerenenkclspel Vermeulen slaat G. Aanstoot 64, 46, 60. Levy slaat IJzer 6—2, 64. Damesenkelspel: Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. De Man 6—1. 6—1. Gem. dubbelspel: Mej. Hulshof en IJzer slaan mej. De Man en Levy 75, 61. Mevr. v. d .Klashorst en G. Aanstoot slaan mej. Walraven en Smit 63, 63. Heerendubbelspel IJzer en G. Aanstoot slaan Vermeulen en Smit 64, 86. Damesdubbelspel: Mej. Hulshof en mevr. v. d. Klashorst slaan mej. Walraven en mej. De Man 61, 61. T. C. S. B. 1—A. L. T. V. (2—5) Heerenenkelspel Klok verliest van v. d. Lee 62, 61. W. Thjo slaat Der Kinderen 64, 3—6, 2—6. Damesenkelspel: Mej. Uitenhage de Mist slaat mej. Van Uden 6—2, 6—3. Gem. dubbelspel: Mevr. Kamerbeek en Der Kinderen verlie zen van v. d. Lee en mevr. Kroon v. Gestel 3—6, 6—4. Mej. Uitenhage de Mist en Klok verliezen van mej. v. Uden en Thjo 86, 46, 64. Ileerendubbelspel Klok en Der Kinderen verliezen van Van der Lee en Thjo 16, 36. Damesdubbelspel Mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist slaan mevr. Kroon v. Gestel en mej. v. Lfden 6—4,-64. Advantage 1T. C. H. 2 (34) Heerenenkelspel: Kotte verliest van Roeland 36, 46. Eysvogel verliest van v. d. Stadt 64, 4—6, 7—5. Damesenkelspel Mej. Verster slaat mevr. Mathije 6—2, 6—2. Gem. dubbelspel: Mej. Verster en Kotte slaan mevr. Matthije en dr. Eysvogel 62, 57, 63. Mevr. Eijsvogel en Roeland slaan mej. D. en J. v. d. Stad 64, 86. Heerendubbelspel Roeland en Eysvogel slaan v. d. Stad en Kotte 61, 86. Damesdubbelspel Mej. Renses en mej. v. d. Stad slaan mevr. Eijsvogel en mevr. Mathije 60, 61. BakkumTerry (34) Heerenenkelspel: F. v. d. Torn slaat J. de Ruiter 6—4, 6—3. W. S. v. Keeken verliest van C. Melse 1—6, 2—6. Damesenkelspel: mej. C. T. Willage slaat mevr. De Ruiter 63, 61. Gem. dubbelspel: mevr. Willage en v. d. Torn verliezen van mevr. De Ruiter en J. de Ruiter 4—6, 57; mej. E. J. Benders en Ten Raa verliezen van mevr. en den heer C-Melse 4—6. 2—6. Damesdubbelspel: mevr. Willage en mej. Benders slaan mevr. De Ruiter en mevr. Melse 6—3, 6—2. A. L. T. C. 2Advantage 2 (34) Heerenenkel: Wisselman verliest van v. Te- tering 36, 36. Balder verlies van Allard 0—6, 1—6. Damesenkel mej. Brand slaat mej. Bies 6—2. 6—3. Gemengd dubbel: mej. Brand en Balder slaan mej. Bies en v. Tetering 46, 64, 64 mej. Mantel en Klis verliezen van mevr. Bij voet en Allard 57, 46. Heerendubbel: Busselman en Klis verliezen van Tetering en Allard 68, 16. Damesdubbel: mej. Brand en mej. Mantel slaan mej. Bies en mevr. Bijvoet 62, 97. 3e klas Spirit 1Westrust 1 (25) Heerenenkelspel: P. Hillige verliest van C. Borgerding 16, 16; L. de Pater slaat J. Levy 9—11, 6—4, 6—1. Damesenkelspel: mej. Randag verliest van inej. Levy 36. 63, 16. Gem. dubbelspel: mej. Randag en De Pater verliezen van mej. Reijenga en J. Verwey 46. 16; mej. Grimberg en Hillige verliezen van mej. en den heer Levy 26. 36. Heeren dubbelspel: Gebr. Hillige verliezen van Borgerding en Verwey 4—6 2—6. Damesdubbelspel: mej. Grimberg en mej. Randag slaan mej. Reyenga en mej. Levy 6—3, 6—2. TryBlack and White (16) Heerenenkel: Wiers verliest van Gorter 1—6, 26; Huizer verliest van Hartog 8—6. 6—8, 4—6. Damesenkel: mevr. de Lugt verliest van mej. Uilkema 16, 26 Gemengd dubbel: mevr. en heer de Lugt verliezen van mej. Uilkema en Gaarkeuken 61, 46, 46. Mevr. en heer Wiers verliezen van mej. Kleef en den Hartog. Heerendubbel: de Lugt en Huizer slaan Gorter en Gaarkeuken 64, 26, 63. Damesdubbel: mevr. Wiers en mevr. Klop penburg verliezen van mej. Uilkema en mej. van Kleef 0—6, 3—6. KennemerHilversum (823) Te Zandvoort is de handicap competitie wedstrijd gespeeld, welken de gasten met 238 wonnen. De uitslagen der foursomes luiden: De heeren H. C. Looman en M. Ritsema winnen van E. Veltman Jr. en A. v. d. Graaf met 3 up. J. L. Kalff en J. C. Lee winnen van Mr. H. te Haar Romeny en E. A. Veltman met 8 up. C. Wagener en W. M. T. Thyssén verlie zen van J. W. Niephuys en Mr. J. B. v. Hou ten met 6 up. De uitslagen der singles luiden: H. C. Looman wint van E. Veltman Jr. 3 up. C. Wagener wint van J. W. Nienhuys 1 up. W. M. T. Thyssen verliest van Mr. J. B. v. Hou ten 2 up. J. L. Kalff wint van A. v. d. Graaf 3 up. M. Ritsema wint van Mr. ter Haar Ro meny 2 up. J. C. Lee wint van E. A. Veltman 3 up. Kennemer Golfclub. Aan de maandelijksche wedstrijden werd dit maal deelgenomen door 38 deelnemers, waaronder 10 dames. Mevr. Nielsen won den eersten prijs met 2 down. De eerste prijs der heeren werd gewonnen door den heer A. H. Healy met 1 down. Den tweeden prijs won de heer S. v. d. Graaf met 2 down. Drie down waren de hee ren A. E. Rahusen, Jhr. J. van Spangier en Jhr. R. von Mtihlen. Verder waren er nog enkele spelers met 4 down. Overzicht. Ook gisteren is het Haarlem niet gelukt om een overwinning te behalen in de pro- motie=degradatie-wedstrijden. Nu werd op het kantje af verloren van Baerne, dat met 21 won. Advendo wist op eigen terrein van haar stadgenoote Animo te winnen met 5—2. NoordZuid (23) Na een vrijwel gelijk opgaandeai strijd, heeft ZuM met 32 gewonnen. Voorloopig H. K. B.-twaalftal Haarlem II (31) Er is vrij veel belangstelling op het Ooster- kwartierterrein als scheidsrechter Kuné laat beginnen. In het HK.B.-twaalftal speelt J. Kalf voor J. Duif. Haarlem onderneemt de eerste aatvallen, maar vindt verdediging en midden vak van den H.K.B. in goede conditie. In den aanval is de combinatie nog even zoek, doch de aan vallen zijn gevaarlijk. Na een kwartier van gelijk opgaand spel krijgt Van de Kolk een kleine kans, die hij benut (10). Even daarna scoort Broeksma uit een snellen aanval No. 2. Aan beide zijden wordt nu goed en enthou siast gespeeld. Met een goed schot verkleint A. van Lohuizen den achterstand (21). Vóór de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de hervatting dadelijk weer een vlugge partij. De Haarlem-aanval breekt meermalen gevaarlijk door, doch succes blijft uit. Ook de aanval der gecombineerden speelt nu zeer slot; aanvoerder .Broekhuizen benut na vijf tien minuten een' vrije kans (31). Haarlem stelt alles in het werk om op te halen, maar de H.K.B.-verdediging grijpt steeds goed in. De vele aanvallen van beide partijen leveren geen succes meer op. Het einde van dezen prettigen en goed ge speelden oefenwedstrijd brengt het HK.B.- twaalftal een 31 overwinning. Het H. K. B.-twaalftal. Na afloop van den proef wedstrijd tegen Haarlem II is het definitief twaalftal van den H. K. B. als volgt samengesteld: Aanval: Dames: R. de Vries (Z.meeuwen), T. Burgman (Animo); Heeren: J. Broeksma (Z.meeuwen), J. v. d. Kolk (S.S.H.). Midden: Dames: J. Wage (O'kwartier), L. Prins: Heeren T. v. d. Broek (Z.meeuwen), J. Kalf (Haarlem). Verdediging: Dames: M. Botti (Haarlem), M. J. Bakker (S.S.H.); Heeren: C. Broekhui zen (K.V.) aanvoerder, L. v. Deursen (Ani mo). Reserves: Dames: L. A. de Wit (S.S.H.), J. A. Deen (D.S.V.)Heeren: J. W. Duif (D.S.V.), J. Dingerdis (S.V.). Dit twaalftal zal op 10 Mei op het Gemeen telijk Sportterrein aan den Middenweg een oefenwedstrijd spelen tegen Zilvermeeuwen I. De H. Z. V. opent het zeilseizoen. Wel kunnen de watersportverenigingen tevreden zijn over den dag van gisteren. Een flinke bries, zoodat nog van top gezeild kon worden, kwam uit het Noord-Oosten opzet ten toen de jachtjes der Haarlemsche Zeil vereniging hun blanke zeilen heschen. Aan de verschillende ligplaatsen heerschte een opgewekte levendigheid. Na het afge sproken sein ging de vloot achter den admi raal aan met den wind in den rug naar Haarlem. Vooral de terugtocht leverde een kostelijk gezicht op. Het slot was de genot volle lunch aan de havenligplaats in den heerlijken zonneschijn. De nieuwe „puzzles" en B. M. jachtjes wa ren een volkomen succes: we voorspellen een geleidelijke uitbreiding van deze typen, die zeer handig te bezeilen zijn en die door amateurs met eenige inspanning zelf ge bouwd kunnen worden. De openingswedstrijden der H. J. C. Zaterdagmiddag hadden onder begunsti ging van fraai lenteweer de openingswed* strijden der Haarlemsche Jachtclub plaats. Aan den start verschenen vijf 12-voets- jollen juniores en vier seniores. De uitslagen luidten als volgt: Juniores: 1. Dwarrelaar, mej. H. Visker 1.54.45. 2. Lap wing E. Baadenhuysen 1.58.40. 3. Birichins C. v. d. Mandele 1.59.50. 4. No. 86 C. Wester man 2.14.40. 5. No. 87 Ev. de Visser 2.15.0. Seniores. I. Elf. mej. T. de Vosser 1.56.02. 2. Anny mej. D. Albers 1.56.40. 3. Geisha M. Brand 1.58.45. 4. Pitica T. Veling. Opgegeven. (Men heejt bevonden, dat de zee sterk afbrokkelend werkt op de kust van Engeland.) Vinden strakjes alle Britten In de zee een ziltig graf? Ieder golfje dat naar 't land rolt, Knabbelt er een stukje af. Elke druppel, als het ware, Neemt een korrel Engeland mee, Op den duur gaat heel het eiland Naar den bodem van de zee. Het is zielig om te hooren, Maar het duurt nog wel een tijd Engeland's bewoners voelen Vooralsnog geen nattigheid. Maar de golven blijven rollen, Altijd rollen, zonder rust, En zij knagen alle dagen Aan de rotsen langs de kust. En nu zult u wellicht vragen: Wat heeft dit te doen met sport? Is de plaats wel juist gekozen, Waar dit feit besproken wordt? Heeft het niet met sport te maken? Alles, alles zeg ik u, Zwemmers, die 't Kanaal wilt temmen, Wacht niet langer. Doe het nul. P. GASUa M Helen de Groote. Helen de Groote, dat behoef ik u toch wel niet te zeggen is Helen Moody, of Helen Wills als u wilt. 's Wereld's eerste tennisspeelster. Enkele weken geleden heb ik u reeds verteld van de geruchten betreffende het wankele amateurisme van Helen. Verscheidene film-, maatschappijen en sportimpressarios beijver den zich om gouden bruggen te slaan, langs welke Helen de Groote van het voor haar wat dor geworden amateuristisch land over den wijden afgrond kon wandelen naar het land van dollarbelofte der beroepssport. Helen aarzelde natuurlijk, want al liggen de dollars in het land aan gene zijde van den afgrond hooggetast in verleidelijke schitte ring, de glans van den wereldroem belicht al leen het amateurisme, zooals Suzanne Leng» len en Vincent Richards reeds ondervonden hebben en Tilden ongetwijfeld spoedig zal ervaren. De laatste dagen hebben ons nadere be richten gebracht over Helen's standpunt. Het eerste was, dat zij te Hollywood weer een be spreking had gevoerd met een filmmagnaat. Het nieuwsagentschap wist uit de school te klappen, dat de magnaat 360.000 gulden ge boden had voor een serie korte onderwijs- films en dat Helen 420.000 gulden eischte. Wij zagen Helen al met één voet op den gouden brug. Maar het tweede bericht kwam, en dit is natuurlijk een tegenspraak. De groote kam pioene denkt er niet aan, het amateurisme te verlaten. Hier volgen de redenen, die Helen zelf opgat als tot dit besluit te hebben geleid: 1. Mijn man verdient genoeg geld, om mij in staat te stellen, louter voor mijn genoegen te blijven spelen. 2. Betty Nuthall is geen waardig dames kampioene voor de Vereenigde Staten en in de eerstvolgende kampioenschappen behoor ik den titel te veroveren. 3. Ik wil als beroepsspeelster niet in de ver getelheid terugzinken, zooals met Suzanne Lenglen is gebeurd. Ziedaar. Ik moet eerlijk zeggen, dat ik bij het na lezen van deze argumenten niet kan vinden, dat ze van een bijzondere verhevenheid zijn. Ik zou zoo zeggen, dat de dollarschittering Helen toch niet geheel en al onberoerd heeft gelaten. Hoe dat zij, Helen blijft voor het amateu risme behouden. Tenminste voorloopig Mode der Senorita. Ik moet nog even bij het damestennis blij ven en wel naar aanleiding van het weder- optreden van Spanje's sterkste speelster Se norita de Alvarez, in Engeland. Deze spor tieve senorita, sinds Suzanne Lenglen dè elegantste aller speelsters (een Engelsch cri ticus beweert zelfs dat zij zoo goed kan spe len, dat zij nooit zou behoeven te verliezen, wanneer haar onmacht om iets anders dan elegante slagen te geven, haar niet in den weg zat) deze speelster uit het land van ex-Alfonso heeft de grootste sensatie op een tennisbaan gebracht, die voor een vrouw weggelegd is. Zij heeft niet extra brilliant gespeeld, zij heeft veel meer gedaan, zij heeft een nieuwe mode gelanceerd. Sinds de ban deau van Lenglen, de oogklep van Helen Wills, de bloote beenen van de Zuid-Afri- kaansche speelsters is er niet zoo'n sensatie geweest. De senorita is op de baan in En geland verschenen gekleed in een rok, die zoo geconstrueerd was, dat zij eigenlijk een zeer wijde pantalon was. Een tusschending, net echt als rok en net echt als broek, maar toch eigenlijk het laatste. De Engelsche bladen hebben lange beschou wingen gewijd aan de plus fours van de be koorlijke Spaansche en zij weten wel, wat zij doen, want dit is. althans voor het Engelsche damespubliek veel belangrijker dan de hard ste smash, de onhoudbaarste drive. En in dé wereld der tennisspelende dames is voor het oogenblik of minstens voor de naaste toe komst het groote probleem gerezen; zumme- ook of zummeniet? Gelukkig toch voor ons mannen, dat Boro- tra of Cochet, Austin of Timmer veilig zijn voor het initiatief van de mode. Zij zullen ons nooit in verwarring brengen, door in een rok op de baan te verschijnen. Olympisch nieuws. Op het oogenblik vergadert het Interna tionaal Olympisch Comité in de jongste repu- blikeinsche stad ter wereld Barcelona. Het heeft al vrijwel een besluit genomen in de vraag, aan wie in 1936 de Spelen zullen ge gund worden, Barcelona of Berlijn, maar het besluit wordt nog even geheim gehouden. Waaruit ik zou willen opmaken, dat Berlijn een mooie kans maakt en dat men de gast-, vrije Spaansche stad niet binnen haar eigen muren wil teleurstellen. Er is temeer reden voor deze veronderstelling, omdat Berlijn de Spelen reeds in 1916 zou hebben gehad wan neer dit niet was belet door een meenings- verschil tusschen een aantal landen dat u zich uit die dagen nog wel zult herinneren. Over nog verder in de toekomst liggende data wordt meer nieuws verstrekt. De candidatuur van Canada voor de Spelen van 1940 is aan vaard, hetgeen natuurlijk nog geenszins wil zeggen, dat ze dan ook in Canada zullen wor den gehouden. Maar wel zeker is dat men in 1934 naar Athene zal gaan, om het 40-jarig jubileum van de moderne Olympische Spelen te vieren en dat men voor de viering van het gouden jubileum in 1944 Lausanne als feest oord heeft gekozen, wie dan leeft, die dan zorgt, maar het is goed, dat wij het bijtijds weten, want het zal wel vol worden in den trein naar Lausanne over 13 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12