DE BILT HERINGA&WUTHRICH HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 6 MEI 1931 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) NOG GEEN LICHT IN DE AMSTERDAMSCHE MOORD- ZAAK. De vermoorde was een kleine geldschieter. ER IS GEEN ENKELE VERDENKING. De politie zet het onderzoek in de moord zaak van het Rokin met kracht voort. Dins dagmorgen heeft zij een bezoek gebracht aan de woning van den vermoorde in de Heeren straat. Een aantal papieren en brieven zijn daar in beslag genomen, waaruit men con cludeerde dat eenigszins eigenaardige ver houdingen in deze familie voorkomen. Men vond dat de oude man alleen woonde op een zolderkamer en daar geheel voor zich zelf zorgde, terwijl zijn vrouw en schoonzoon, bij wien hij concierge was, te Zandvoort be hoorlijk gehuisvest zijn. De 65-jarige Van der V. was voor hij con cierge werd, verbonden aan de fabriek „De Etna", als metaalbewerker en daarvoor werkzaam in de Duitsche mijnen. Bovendien zoo is ook uit de papieren gebleken, heeft hij het beroep van geldschieter uitgeoefend. Hij leende kleine bedragen uit en ontving die gelden in kleine afbetalingen terug. Meer dan flOO hebben die echter waarschijnlijk niet becxagen. Er moet een bedrag van f 80 bij zijn. Nochtans mag hier niet gesproken wor den van woeker. Een boekhouding van deze geldleeningen schijnt hij er niet op na te hebben gehouden. Wel heeft men tal van pa piertjes gevonden met aanteekeningen be treffende geleend geld. Deze bestonden ech ter slechts uit enkele letters. Al deze onder zoekingen hebben geen aanleiding gegeven om iemand er van te verdenken den ouden man te hebben vermoord. De politie staat nog voor tal van onoplos bare raadsels. Waarom bijvoorbeeld heeft de dader het mes en de hamer waarmede hij het misdrijf heeft begaan, in de keuken gedeponeerd? Zoo staat ook niet vast of de dader reeds in huis was toen de vermoorde er kwam. De voordeur van het huis staat den geheelen dag open en er is dus voor iedereen gelegen heid om zich te laten insluiten. Wel is zoo goed als zeker, dat het drama zich vlak ach ter de voordeur heeft afgespeeld. Maar is dat gebeurd omdat de oude man voor zijn aan valler wilde vluchten of omdat deze* bij zijn komst den man heeft aangevallen? De politie tast nog in het duister. De lijkschouwing heeft uitgewezen, dat de moord moet geschied zijn met den hamer en het mes, die in de keuken zlju gevonden. Het gat in hgt hoofd van het slachtoffer is juist zoo groot, dat de hamer er in past; ook de steekwonden komen overeen met den vorm van het mes. Het mes waarmede de steken zijn toege bracht is een jachtmes, dat bij lederen mes- sehiiandelaar te koop is. Het is lang 27 c.M., het lemmet 15 c.M. In drukletters staat er op Grkfrath Soiingen. De schcede is van bruin leer, zoo goed als nieuw. In een ellips staat het woord Grawiso. De hamer die vrijwel nieuw is heeft de lengte van twee bankbiljetten van tien bul den. De steel is 33 c.M. lang, de kop 14 c.M. hoog. Links op het ijzer staat het merk, bestaan de uit een winkelhaak en passer door elkaar. Ingeslagen is de naam P. L. Schmidt en het getal 32. In den steel bij den kop is een barst. Verder vernemen wij nog dat geen vinger afdrukken zijn gevonden. De dader moet wel op de hoogte zijn geweest van de situatie omdat het misdrijf in donker is geschied, want de electrische lamp in de gang was d efeet In de eerste berichten is melding gemaakt van een man met een gele regenjas, die zich op het oogenblik, dat degene, die den moord het eerst ontdekte, op het Rokin in de nabij heid van het perceel bevond. Deze man heeft zich bij de politie aange meld en blijkt buiten alle verdenking te staan. Evenmin is er sprake van een familieveete zooals oorspronkelijk gedacht werd. Dat het slachtoffer zich verweerd heeft, blijkt hieruit dat de brievenbus is bescha digd en platgedrukt. De moordenaar moet met bloed bevlekt zijn geweest. DE MOORD TE DüSSELDORF OPGEHELDERD. MEISJE DOOR EEN SLAGERSKNECHT VERMOORD. Naar de politie mededeelt, is de moord op het 21-jarige meisje Pickelmann, dat Dins dag in een sloot te Dusseldorf-Rath werd gevonden, nog in den afgeloopen nacht op gehelderd, De politie heeft een slagersknecht Palm gearresteerd, dien men nog. Maandag avond laat met het vermoorde meisje heeft gezien. Na een urenlang verhoor heeft Palm, die door een aantal getuigen ernstig werd bezwaard, den moord bekend. Hij had ge-- tracht het meisje te overweldigen en heeft haar, toen zij weigerde, gewurgd en daarna in de sloot geworpen. DE ARRESTATIE TE CULEMBORG. WAAROM ZIJ GESCHIEDDE. De officier van justitie te Tiel, rar. I. Tou- tenhoofd heeft aan het Persbureau Vaz Dlas desgevraagd verklaard, dat de arrestatie van een arbeider, verdacht iets uit te staan te hebben met de Culemborgsche moordzaak, niet is geschied op aanwijzing van den vroe- geren, vrijgesproken, verdachte Klaas Swee- ris, en diens advocaat, mr. Roobol. Steeds heeft de justitie zich met de zaak bezig ge houden. De van den thans gearresteerde ver kregen inlichtingen waren zoo.weinig in over eenstemming met hetgeen officieel bekend was. dut de rechter-commissaris meende, heni niet in vrijheid te kunnen laten, alvo rens hij door het hooren van getuigen zich meer zekerheid zou hebben kunnen ver schaffen. meldt: Hoogste barometerstand 772.5 m.M. te Stockholm. Laagste barometerstand 751.0 m.M. te Valentia. (Waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Mei, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt). en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, meest half bewolkt, droog weer behoudens kans op onweer, iets warmer. Barometer Stand van heden (Veranderlijk) Vorige stand Neiging; Langzaam achteruit. 764 m.M. 764 m.M. Opgave FA. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 60 F. 46 F. 67 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Kunstoogen per stuk f 1.75 Alleen Zijlstraat 97 Opticiens BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Mei. Bevallen 2 Mei: J. G. M. Sontropde Kruif, z.; 4 Mei: E. H. E. M. Verdonkschotvan Wordi'agen, z.; J. E. C. HartogSluijter, d.; H. J. FijnheerBogaards, z. 5 Mei. M. A. J Oudejansvan Schooten, d. Overleden 2 Mei: C. E. de GraafNeuman, 76 j., Dreef; 4 Mei: E. A. Pouwelsv. d. Eelaart, 69 j., Jansstraat M. A. van Velsen Janus, 75 j„ Leidschezijstraat; B. C. van Halst van Doorn, 40 j., Leidschevaart; 5 Mei: W. van VelsenTerhorst, 75 j., Generaal Cronjé- straat; P. P., 2 mnd., z. v. J. J. Tienstra, Hazepaterslaan; J. T., 4 j„ d. v. P. J. Gelau- die, Thorbeckestraat. VELSEN. Bevallen: C. P. van RoozendaalDekker, z. M. W. SchellingsStevens, z.; A. G. Huhl— Kwaad, d.; C. J. Krüppel—Wienekamp, z.; A. Zwemmer—Smit, z.; H. C. TorNeef, z. Overleden: A. van Dongen, 62 j.; J. C. Lio- tart, 55 j., M. H. Zuurbier. 8 mnd., A. Zwart, wed. A. Voorhout, 79 j.; P. H. Apetz, 77 j.; G. M. F. Bontekoe, 44 j.; W. Blok, 86 j. RAADSVERGADERING Hedenmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. Afwezig was wegens ongesteldheid de wet houder van Openbare Wecken Mr. J. Gerritsz. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen was een verzoek van de N.V. Hubertina om de diepte van het N.B. Spaarne tot aan de spoorbrug te brengen op 4.25 Meter. Een voorstel van den heer Castricum om het Spaarne op voldoende diepte te houden. Vragen van den heer van Liemt, omtrent het rijden tusschen vluchtheuvels. Vragen van den heer Van de Kamp inzake de geldmiddelen van den Armenraad. B. en W. stelden voor het voorstel Loos- j e s c.s., inzake de voorbereiding van de uitwerking van de plannen voor de Ver- bandscommissie (het onderzoek naar de ge- brekkigen) in hun handen te stellen voor praeadvies. De heer L o o s j e s (Vrijheidsbond) drong er op aan nu onmiddellijk een besluit te nemen. Het gaat slechts om 5U0 voor het uitbrengen van het rapport. De heer Roodenburg (C.-H.), wet houder: Zoo eenvoudig is de zaak niet. Het gaat om meer dan 500. Daarom is het beter een praeadvies van B. en W. af te wachten. De heer L o o s j e s (Vrijheidsband): Het gaat inderdaad om 500. Als dit rapport komt, dan kan de raad over de verdere kos ten oordeelen. De heer S c h o 1 1 (S. D. A. P.) was voor een onmiddellijke afdoening van deze zaak. Spreker vond het evenwel onjuist, dat een ambtenaar der gemeente de raadsleden afloopt om een voorstel aan den raad te steunen, ook al is die ambtenaar tevens secretaris der Verbandscommissie. De heer Klein (R.K.) als het slechts om 500 zou gaan, zou spreker voor het voorstel-Loosjes zijn. maar spreker vreest, dat er meer geld mee gemoeid zal zijn. De heer Boes (V.D.) zette de voorge schiedenis uiteen. Reeds bij de begrooting hebben B. en W. toegezegd, dat het bedoelclo rapport zal worden uitgebracht. Het collego van B. en W. is onverwacht op die gedane toezegging teruggekomen. De heer Schuyt is niet de raadsleden af gegaan om het voorstel te steunen, maar alleen om dat zaak toe te lichten bij eenige raadsleden. Als het onderzoek meer dan 500 kost, zal de Verbandscommissie het uit eigen midde len betalen. Wethouder Roodenburg .C.-H.) zei, dat het colleg evan B. en W., in verband met den toestand der gemeentefinanciën, terug gekomen is op zijn toezegging bij de be grooting gedaan. Het zou misschien beter geweest zijn, als B. en W. daarvan aan den raad mededeeling hadden gedaan. (Geroep dat is een fout!) As de heer Schuyt een half jaar van zijn gewone werk ontheven wordt, zal zijn ver vanger meer dan f 1200 kosten. Ook zal f 700 voor een auto noodig zijn. Het komt dus niet op f 500, maar misschien op f 2500 of f 3000. Wethouder Mr. Slingenberg (V. D.) het gaat nu alleen over de vraag of B. en W. prae-advies zullen uitbrengen. Het is niet- zoo eenvoudig als de heer Loosjes het heeft voor gesteld. Sinds de toezegging bij de begrooting gedaan is er wel wat veranderd in den toe stand der gemeentefinanciën. Daarom een prae-advies van B. en W. Er zit meer aan vast, dan de heeren in hun onschuld weten. ,(De zitting duurt voort.). ZANGVEREENIGING „ONDERLING GENOEGEN". Zondag 10 Mei gaat het kinderkoor „On derling Genoegen", op concours te Zand voort, uitgeschreven door „Onderling Hulp- betoon's Mannenkoor". Gezongen zal worden als verplicht nummer Hoempa-liedje van Jacob Hamel en als vrij nummer Sproeiliedje van Hendrika van Tussenbroek. Aangezien het kinderkoor voor het eerst uitkomt op concours, werd ingeschreven voor de tweede afdeeling, waar nog drie an dere vereenigingen aan mee doen, namelijk kinderkoor D.O.S. (Het Westen). Amster dam „Juliana" Utrecht, en „Zang en Vriend schap", Landsmeer. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De weifelende houding, die Wallstreet giste ren wederom te aanschouwen gaf, was oor zaak dat de noteeringen op de Amsterdam- sche beurs bijna algemeen weer in reactie verkeerden. In de eerste plaats gold dit aan- deelen Koninklijke Petroleum, die zich een vijftal punten zagen ontgaan. Ook de hou ders van Unilevers moesten zich een derge lijke opoffering getroosten. De Philips' aan- deelen boden weerstand, evenals A.K.U.'s. H.V.A.'s waren flauw; de zwakke houding der New Yorksche Suikermarkt was hieraan mede debet. AMSTERDAM'S PALEIS- RAADHUIS. Eigenlijk het een noch het ander. Na de raadsleden van Amsterdam heeft thans ook de pers, na daartoe verkregen toestemming van de Koningin, een rondgang gemaakt door het paleis op den Dam te Amsterdam, om zich een oordeel te vormen over de al of niet bruikbaarheid als raad huis. Men schrijft ons daarover uit Amsterdam. De ambtenaar van de intendance de heer Van der Heyden, heeft ons op dezen tocht, die ruim anderhalf uur in beslag nam, ver gezeld en voorgelicht. De cachotten in de kelders, die vroeger als gevangenis dien den, zijn wij voorbijgegaan om onze wande ling te beginnen bij- de vroegere cellen van hen, die preventief zaten en die thans ge bruikt worden als berghokken en wijnkel ders. In eenige vertrekken daarachter, vroe ger in gebruik bij de lagere machten van het gerecht zijn dienstvertrekken van de hof houding. Op de binnenplaats is een loods gebouwd, waar de keukens van het Konink lijk Paleis zijn ingericht. Door een aantal gangen kwamen wij bij den hoofdingang aan den Dam, waar de wacht huist bij een Ko ninklijk bezoek. De deuren waren vroeger open toegangen, die leidden naar de vier schaar met het beroemde beeldhouwwerk van Quellinus. Dit gedeelte van het gebouw was vroeger, alsmede de bekende Burgerzaal die men oorspronkelijk langs marmeren trappen bereikt, vrij voor het publiek toe gankelijk. Hoeveel er hier ook aan veranderd is, toch zou met weinig moeite alles weer in den oorspronkelijken staat zijn terug te brengen. Zoo is ook de eenmaal beroemde Galerij, die om de Burgerzaal loopt aan haar bestem ming onttrokken. Door het plaatsen van schotten die den indruk van marmer maken, is zij verdeeld in een - aantal vertrekken. Door het wegnemen vaU die-schotten is'ook hier alles wel in den Vróegeren toestand te rug te brengen. De vele marmeren beelden, die nu schuil gaan in de schaduw zouden weer tot hun recht komen. Op deze galerij komen ook uit de deuren, die toegang geven tot de er achtergelegen salons, die vroeger dienden voor de vroed schap. Op de deur prijken nog de oude na men. zooals thesaurie, burgemeester, wees kamer, enz. Wij wandelden verder door de verschillen de bekende zalen, thans grootendeels gemeu beld in empire-stijl, om eindelijk te komen op de hoogere, in het algemeen onbekende gedeelten van het gebouw. Wij hebben er ge doold door heel lange gangen, waar geen straaltje licht in doordrong. Op die gangen komen uit kamers, die thans dienen voor slaapkamers van de hofhouding. Wij willen er alleen van zeggen, dat logeerkamers in hotels een beteren indruk maken dan deze.Er is geen behoorlijke verlichting; alles wat hier is voldoet niet meer aan de eischen, die wij tegenwoordig stellen aan een woongele genheid. We hebben tenslotte over uitge strekte zolders gewandeld. Onze indruk van dit gebouw is ongeveer dezelfde als die bij het bezoek aan een oud patriciërshuis aan de grachten. Beneden maken de zalen een grootschen indruk, maar daarboven is het een hokkenboel, waar niets mee te beginnen is. Door het uitbreken van de bovenverdie pingen en opnieuw restaurëeren zijn er be hoorlijke kantoorgebouwen van te maken. Zoo is het ook met dit groote gebouw, dat uit den zelfden tijd stamt. Het is noch een be hoorlijk Paleis, noch zou het in dezen toe stand als Raadhuis te gebruiken zijn. Zeer zeker staat straks de gemeenteraad voor een zeer moeilijke beslissing. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.65—0.90. Griet per 50 K.G. 60—f 22. Tongen per K.G. 2.251.60. Middelschol per 50 K.G. J 36—31-50. Zetschol per 50 K.G. 2823. Kleine schol per 50 K.G. f 257.40. Bot per 50 K.G. 8f 4.50. Schar per 50 K.G. 9—2. Tongschar per 50 K.G. 3634. Rog per 20 stuks 2520. Vleet per stuk 43.20. Pieterman en poon per 50 K.G. 16—5. Groote schelvisch per 50 K.G. 36. Middelschelvisch per 50 K.G. 3123. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 26 18. Kleine schelvisch per 50 K.G. 177.50. Kabeljauw per 125 K.G. 46f 30, Gullen per 50 K.G. 12—5.40. Leng per stuk 0.70. Heilbot per K.G. 1.75—1.10. Wijting per 50 K.G. 9.50—1.50. Koolvisch per stuk 0,900.14. Makreel per 50 K.G. 9.50—5.75. ZEVEN MIJNEN OPGEVISCHT Door den stoomtrawler „Gloria" IJ.M. 38 werden op 59.4 gr. N.B. 7 mijnen opgevischt welke alle nog in gaven toestand verkeer den. De mijnen werden echter weer voor zichtig over boord gezet en rapport aan de bevoegde autoriteiten uitgebracht. De traw lerschippers dienen dus nauwkeurig op te letten, als zij op deze plaats visschen. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvjschafslag te LI,muiden 8 stoomtrawlers, 2 kotters en 12 loggers. De besommingen waren: Trawlers Manden: 200 190 490 250 550 220 580 Derika 2, f 2500 Derika 8 f 2700 Gloria f 2300 Cremer f 2500 Eemmond f 3200 Olympia f 3000 En Avant f 3600 IJslandsche versche visch: 1250 manden O. N. Hl f 5200. Kotters: E 448 f 1300, 0.71 f 300. V.E.M. In de plaats van den heer A. J. Veltkamp is tot directeur der Vereenigde Exploitatie Maatschappij benoemd de heer J. F. Klercq te Haarlem SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 5 Mei: Engelsch, Vale of Mowbaey, Caen. Ned., Orpheus, Dantzig. Engelsch, Harberton, Santavé. Ned., Riouw, Japan. Ned. motor, Poulau Tello, Londen. Duitsche, Ivo, Pemambuco. Belgische politiekruiser, Zinnia, Noordzee. Engelsch, Raylight, Swansea. Grieksch, Atlanticos, Kalmar. Vertrokken schepen. 4 Me!: Engelsch, Cherinthus, Duntham. Ned., Klipfontein, Hamburg. 5 Mei: Engelsch, Glanwood, Huil. Engelsch, Wiltondaler, Aberdeen. Zweedsch, Valonia, Holmstadt. Noorsch, Torborg, Tyal. Ned., Zeeland, Tyne. Ned., Nickerie, Paramaribo. Ned., J. P. Coen, Batavia. Duitsch, Lotte Helm, Brussel. Engelsch, Stanislas, Leeds, Duitsch, Irmgard, Antwerpen. Engelsch, Mavis, Londen. Engelsch, Aire, Goole. Ned. motor, Oldaps, Malmö. Duitsch, Astarte, Bremen. Ned., Lingestroom, Londen. Ned., Rietfontein, Antwerpen. Engelsch, Nordale, Middlesbro. DE CRISIS IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Door het bestuur der IJm-uider Federatie werden gisteren twee telegrammen verzon den, waarvan één aan den minister van Waterstaat en één aan den minister van Binnenlandsche Zaken, van den volgenden inhoud: „Minister Waterstaat, Den Haag Volgens persbericht Haarlem's Dagblad, regeering bereid maatregelen te treffen, ter vermindering werkloosheid IJmuiden traw- lerbedrijf. Toestand vele honderden visscherij arbeiders buitengewoon slecht, vooruitzicht hopeloos. Vernamen gaarne of bericht juist is". „Minister Binnenlandsche Zaken, Den Haag, Ondanks herhaalden aandrang onzerzijds we-igert gemeentebestuur Egfnond hulpver lening uitgetrokken •werklooze zèëvisschers, minstens" 200"zeevisschers te Egmond werk loos. Geen vooruitzicht'--vermihder-ing- werk loosheid, in tegendeel, verzoeke dringend Uw Excellence's tusschenkomst". Waar ruim 1000 visschers werkloos zijn, welke alle steun ontvangen uit het Fonds voor Sociale Voorzieningen, hetgeen pl.m. f 6000 per week vordert en waartegenover een ontvangst van slechts f 5000 per maand komt, is het te begrijpen, dat het bestuur van het Fonds voor Sociale Voorzieningen voor ernstige zorgen zit. Hedenmiddag zal dan ook de Raad van Beheer in vergadering bijeen komen teneinde een en ander ernstig onder de oogen te zien en eventueele steun en reorganisatieplannen te bespreken. Het is dan ook te^wenschen, dat door de regeering zoo spoedig mogelijk steun in een of anderen vorm verleend wordt, voordat het gaheele bedrijf en eveneens het Fonds voor Sociale Voorzieningen ten ondergang gedoemd is. VELSEN UITBREIDINGSPLAN. Dinsdagmorgen had op het gemeentehuis te Velsen een openbare zitting plaats van een commissie uit Gedeputeerde Staten in ver band met de door de heeren A. Bleeker, P. Bleeker, J. Meesters, F. J. Kochx en eenige bewoners van de Kalverstraat te IJmuiden ingediende bezwaren tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 9 September 1930, strekkende het doen uitlichten uit het uitbreidingsplan van een straatgedeelte tus schen Piet Heinstraat en Kalverstraat en een straatgedeelte tusschen de Kalverstraat en Engelmundusweg. Voor de adressanten trad Mr. F. van Löben Seis uit Haarlem als woordvoerder op en voor de gemeente de wethouder van openbare werken, de heer J. C. Dunnebier. Na re- en dupliek werd door den voorzitter medege deeld, dat de commissie schriftelijk uitspraak zal doen. MILITIE. Bij de keuring van ingeschrevenen der lich ting 1932 werden 120 geschikt, 75 ongeschikt en 2 tijdelijk ongeschikt verklaard. SANTPOORT JAARVERGADERING „SANTPOORT'S BLOEI" In hotel „De Weyman" hield „Santnoorts Bloei" onder leiding van den heer A. H. Ta- dey, haar jaarvergadering. Ongeveer 60 leden waren aanwezig. De voorzitter herinnerde er aan, dat het ongeveer een jaar geleden is, dat men bijeenkwam om te trachten een vereeni- ging op te richten, die de belangen van Santpoort zou behartigen. Wat 't jaar betreft dat verstreek, kon spreker met genoegen constateeren, dat in de vereeniging een goede geest heerscht. De autoriteiten zijn haar go"d gezind. De vereeniging betuigt hiervoor B. en W. en in 't bijzonder den wethouder Schilling, met wien het bestuur het meest in aanraking kwam, haar hartelijken dank. Het jaarverslag van den 2den secretaris, gaf uitvoerig weer, wat in het afgeloopen jaar geschied was. Een voorname plaats was inge ruimd aan de badhuisplannon en den goedge slaagden bazar. Gewezen werd voorts op be haalde successen: De Hoofdstraat werd be ter verlicht, de bushalte bij den Kruidberge? weg werd in verband met de veiligheid ver plaatst. De haag aan den Slaperdijk werd om dezelfde reden weggehakt. In de postbestel ling werd verbetering gebracht. Een bureau voor pensions werd opgericht. Adressen aan het gemeentebestuur werden gericht inzake verlaging der Personeele Belasting, behoud van natuurschoon in „Spadrnberg", en ver betering van den Brederoodsche Weg en Hoofdstraat. Het ledental bedraagt momen teel ongeveer 400. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de voorzitter bij acclamatie werd herkozen. Dq heeren Van Beem, Wildschut, Rings en Dal- meyer werden herkozen. Zonder hoofdelijke stemming besloot dè vergadering tot aansluiting als lid bij de Ver, tot Behoud van Natuurmonumenten en bij de Ver. voor School- en Werktuinen. Over den aanleg van een ijsbaan zal men zich nader beraden. Wat het te stichten badhuis betreft, deelde de voorzitter mede, dat de plannen er aller gunstigst voorstaan. Een aanbod tot een gun stige geldleening had men reeds gehad. POSTDUIVEN „De Luchtpost" van hier hield een wed vlucht van af Rozendaal. De uitslag was als volgt: P. Rozemeyer 1, 8. Dingerdis 2, Voorting 3, 6, 9 en 10. Nooteboom 4, 5. P. Koning 11, 12. „VOX HUMANA" In de gehouden vergadering van „Vox Hu mana" werden de heeren Cornegge en Hertier als bestuursleden herkozen. Verder werd een voorstel tot afscheiding van den Bond van Haarl. Zangvereenigingen aangenomen. AMSTERDAMSCHE BEURS. WOENSDAG 6 MEI 1931 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 1 45 Staatsleen. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 102 5 pet. Ned. 1919 101# 4 1/2 pet. Nederl. Iudië 1930 II.. mi Staatsleen. Bnitl. 5 l/2pct. Duitsehl. 1930 (Youngleen) 74# 74# 7 pCt. Duitsehl. 1924 (Dawesleen) 101# Sclieepv. Mi jon. Oude Vaart 11# 43 Scheepv. Unie 111 Stoomv. Mij. Ned. 114 T Industrieën BinJ. Accoustiek 67 Alg. K.zijde Unie A.N.I.E.M. Nat. 239 v. Berkel's Patent 45 112 Nederl. Ford - .294 Nederl. Ind. Gas (Natv -Bezit) 220 Gem. Bez. Philips 20Ó Unilever N.V. 186# T Industrieën Bultl. Anaconda Copper 55 Associated Gas 19# Bethlehem Steel 47 Centr. Publ. Serv. 14 Cities Service 15 General Aviation 7# Intern. Nlcliel 14# Nevada Copper 9# -a North Amer. Cy. 70 118 Banken Binnenl. Koloniale Bank 108 -s Cert. Handel Mij. 128 Indische Bank 112 •n Banken Buitenl. DeutsoheReichsb. 147 3 Fransche Ban- 403 Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 226 110 Petroleum Bultl. 7# Continental Oil.. Shell Union 5# -57/„ Cultnnr Maatsch. H. V. A 312 Java Cultuur.... 221 N. I. S. U 131 Vorstenlanden SO Mijnbouw Mij. 70 Alg. Exploratie 275 32 T Tabak Maats eh. Dell Batavia Ta- 246 Doll Maatsch. 275 3"5 317# Rubber Maatsch. A'dam Rubber 82 Dell Bat Rubber 37 Ned. Ind Rubber 70 Ver. Ind Cultuur 42 Spoorw. Buitenl. Comm.Milwaukee 5#-5# Missouri Kansas 16# Wabash Railway 147/g Union Pacific 168 Pi-olougatickoers n a/ /o

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 2