©0 VP©©N S-DPEEIMAN4 RECLAME-VERKOOP hinder choenen iM SPORT EN SPEL 50 90 90 90 25 75 45 HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 8 MEI 1931 VOETBAL R. C. H—H. F. C. i| Men schrijft ons: I Zaterdagmiddag wordt op het R.C.H.-ter- i-ein de tweede demi-finale gespeeld voor het kampioenschap van, Haarlem tusschen H. F. C. en R. C- H. Zooals bekend is heeft Bloe- mendaal zich reeds door overwinningen op E. D. O. en Haarlem in de finale geplaatst; de winnaar van bovengenoemden wedstrijd zal dus in deze vereeniging haar laatste te- genstanster vinden in den strijd om de Haar lemsche suprematie. Het wil ons voorkomen dat zoowel bij IT.F.C. als R.C.H. de wil bestaat om den titel te be machtigen; reeds daarom veronderstellen wc dat het een aardige strijd aan den Mid denweg kan worden. Voor dezen wedstrijd zal R.C.H. met het Volgende elftal uitkomen. Kos, Prevost, Krom, Geutskens, Ruis, Muller. Blokker, de Geus, Verkerk, Ruigrok, Paape. ZEEBERGIA 2—R. C. H. 2. R.C.H. 2 gaat haar tweeden wedstrijd spe len voor de degradatie-competitie. Reeds heeft zij op duidelijke wijze in haar eersten wedstrijd afgerekend met HJt-C. 2 uit Hel der door met 42 te winnen doch daarmede is zij er nog lang niet. R.C.H. 2 zal spelen met: Cop, Kacstner, Van Es, Prevost, Nieuwenhuis. v. d. Berg, ïlanse, v. d. Werve, Kedde, Verkerk, Brug man. OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. Het programma voor aZtcrdagnxiddag luidt als volgt: Winnaar wedstrijd Z.S.V.-TelefoniaUlysses. V. V. Y.IJ.F. C. DE TRAMVOGELS. Zaterdagmiddag drie uur spelen de „Tram vogels" hun laatsten competitie-wedstrijd, te gen „N.Z.H." uit Leiden. Van den uitslag de zer ontmoeting eix voorts van het resultaat der gestaakte ontmoeting door H.T.M. jl., hangt het af of de „Gelen" een beslissings wedstrijd moeten spelen om het kampioen schap der „Tram- en Spoorwegcompetitie" tegen A.G.T. uit Amsterdam. Het reserve-elftal der Tramvogels speelt te IJmuiden tegen het tweede elftal van „Y.F.C." HAARL. VOETBALBOND. Dc SchoolvoetbaSwedstrijden. De kampioenen van de C-afdeeling in de kringen Haarlem en Velsen, resp. O. L. S. 3S Rijksstraatweg Haarlem en O. L. S. Dl (IJmuiden-Oost) zullen a.s. Zaterdag 9 Mei tegen elkaar uitkomen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van „Bloemendaal" en begint te drie uur. ROEIEN „NJORD" OP DE VARSITY. DE PLOEGEN SAMENGESTELD. De Studenten Roeivereeniging „Njord" zal 'door de volgende ploegen vertegenwoordigd worden bij de Universiteitswedstrijden op het Noordzeekanaal 14 Mei; Oude Vier; K. A. F. Houwert (bg) 78 K.G., J. A. James 78 K.G., J. J. Vriesendorp 77 K.G., R. O. K. F. Werdnniller van Elgg (sl.) 72 K.G., L. S. Sie (stuurm.) 55 K.G. Jonge vier; C. L. F. Honod de Froideville '(bg) 69 K.G., J. M. W. Kampmeinert 80 K.G., F. W. van den Broek d'Obrenan 76 K.G., P. L. Damsté 72 K.G., L. H. W. d'ArUUac Brill 56 K.G. Jonge Acht; M. O. C. Keulen (bg) 71 K.G., J. R. Schaafsma 70 K.G., J. E. van Panhuys 76 K.G.. A. F. Dentman 75 K.G., D. J. Kuenen 78 K.G., D. van Oosten Slingeland 81 K.G., A. G. E. Werdmüllëp von Elgg 76 KG., J. P. A. van Ballegoyen de Jong <sl.) 74 K.G., P. Gorter .(stuurman) 57 K.G. Jonge twee: J. R. van Blom (bg) 90 K.G., L, J. Weiter (sl.) 75 K.G., K. A. Wouters (stuur man) 57 K.G. Overnaadsche Vier: H. Kampmeinert <bg) 70 K.G., PI. F. W. Luiking 74 K.G., A. C. Kore- man 76 K.G., I-I. Broekema (sl.) 74 K.G., G. P. Kiës <stuurm.) 58 K.G. CRICKET SURREY—GLOUCESTER. EEN SPANNEND VERLOOP. '^Terwijl in Engeland de actie voor „brighter cricket" in vollen gang is heeft de match voor het county-kampioenschap tusschen Surrey en Gloucester, deze week op den Oval te Londen gespeeld, daarvan een goed voorbeeld gegeven. Het was te danken aan den ondernemingsgeest der beide aanvoerders, P. G. H. Fender (Surrey) en B. H. Lyon .(Gloucestershire). Op den eersten dag maakte Surrey 258 (Hobbs 65, Gregory 88>. Op den tweeden dag kon tengevolge van regen maar een uur ge speeld worden en scoorde Gloucester op een „dood wicket" 70 runs zonder verlies. Op den derden dag werd dit totaal verhoogd tot 175 voor 7 wickets. Toen sloot Lyon zijn innings, terwijl hij nog 83 runs achterstond, om te pogen Surrey voor een laag totaaltje uit te krijgen op een wicket, dat voor den Glouces- ter-bowler Parker buitengewoon gunstig was. Hobbs ging voor 0. Sandham voor 6, Shepherd voor 6, Barling voor 0. Toch scheen Gloucester's toeleg te zullen mislukken, maar op 60 voor 6 sloot Fender de Surrey-innings op zijn beurt en waagde, om een beslissing te krijgen, een poging om Gloucester voor min der dan 144 uit te krijgen in 1 uur en 50 minuten. Het gaf een geweldige spannende finish, maar Fender's riskante onderneming mis* lukte. Gloucester slaagde erin, voor het verlies van zeven wickets, de benoodigde runs in 1 uur en 47 minuten, dus drie minuten binnen den speeltijd, te scoren en won de match met 3 wickets. In Gloucester's eerste innings had Dipper 40 on Sint'ield 71 not out gescoord; in de twee de maakte Hammond 58 not out en Dacrc 46. Het was zoowel voor het verliezende Surrey als voor het winnende Gloucester een glo rieuze wedstrijd. BILJARTEN T.O.G.t SPAARNE. Voor dezen massakamp werden Dinsdag de voorlaatste partijen gespeeld met het volgend resultaat: T.O.G. 432 car.; 't Spaarne" 348 car. T.O.G. leidt thans met 147 car. POSTDUIVEN „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal. Los 10.15 uur, eerstgetoon.de vogel 11.55.8, laatste prijswinnende vogel 12,5,27 uur. J. Samson 1, 3, 18, 30, J. G. v. Leuven 2, 29, Joh. Bakker, 4. 6. 8, 24, 35, P. A. Blommaert 5, 12, 20. 33, W. Jas, 7, 33, H. Boogaard 9. 16, J. Wesseling 10, 11 22, 23, 27, 36, 37. C. van 't Enden 13, 26, H. de Vries 14. R. P. Balm, 15, P. Kroon 17, 28. H. J. Handgraaf 19, Th. Stam 21 P. de Wilde 25, 32, A. B. v. Straaten 31, A. R. Kramers 34. komen van „De Nederlandsc-he Ouderraad". De vergadering betuigde met dit nieuwe blad haai—instemming, omdat dit ook plaatselijk een vooruitgang is. Als afgevaardigde naar het congres van „Volksonderwijs", dat op 30 Mei in Utrecht zal worden gehouden ter bespreking'van het rapport Rutgers, werden de heeren Klein, Beinema en Vonk gekozen. Hierna hield de heer Ls. van der Have, hoofd van .school 13, een inleiding over het achtste leerjaar. Uitvoerig ging spr. na hoe het zevende en daarna het achtste leerjaar is ontstaan. Spr. merkte op, dat het niet uitgesloten is, dat wfj over eenigen tijd zul len praten over het negende en het tiende leerjaar. Wat betreft de vakken, die in het achtste leerjaar zullen worden onderwezen, hierover kon spreker zich nog niet definitief uitlaten. In onderwijskringen zijn de gedachten op dit punt nog zeer uiteenloopend. Na deze uiteenzetting volgde een verdiend applaus. Op eenige vragen uit de vergadering gaf de heer Van der Have antwoord. De voorzitter besprak vervolgens het doel der schoolfondsen om daarna het voorloopige reglement samen te stellen, dat met op één na algemcene stemmen werd aangenomen. Tenslotte bracht de voorzitter den heer Van der Have dank voor zijn bereidwilligheid, welke hij den Ouderraad steeds heeft ge toond. Te ruim elf uur sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering. LAWNTENNIS COMPETITIE. Het programma voor Zondag a.s. is aldus samengesteld: Eerste klasse: Leimonias IIHaarlem I. Tweede klasse: Haarlem IIAnimo. T.C.H.-Topping. T.E.D.Velserbeek. T.C.S3.Koog-Zaandijk. AdvantageDeuce II. Stadivo—T.C.H. II. P.J. II—T.C.S.B. n. Derde klasse: Animo II—Tersy. Velserbeek II— Advantage II. Game and SetWestrust. Black en WhiteT.ED. II. Try—KJLT. II. Deuce III—T.C.S.B. III. T.C.H. IIIGrasshoppers. Bonzo—Groenendaal. Groenendaai IISharp II. Topspin IIDuinlust. Duinlust IIEnthousiasten. Westrust II—T.C.H. IV. Haarlem I gaat dus naar Scheveningen om op de banen van de M.E.T.S. het tweede van Leimonias te bestrijden. Gaat men na wat beide teams tot op heden presteerden, dan komt men tot dit overzicht: Leimonias slaat Oranje T.C.: 6—4 en Leimonias verliest van Kralingen37. Daarentegen Haarlem: Haarlem speelt gelijk met Oranje T.C.: 55 en Haarlem Kralingen 64. Het lijkt er daarom op, dat Haarlem een redelijke kans heeft tegen Leimonias en deze bestaat ook. Toch achten wij de ploegen even sterk en zien als resultaat een 55 uit slag of 6—4 voor de thuisclub. T.C.H. ontvangt Topping op de banen van het Kennemer Lyceum. De gasten hebben nu twee maal achtereen met 43 verloren (tegen Animo en Haarlem II) en zullen nu wel eens willen winnen, zij het dan met 4—3. En gelet op den 3—4 uitslag van T.C.H. tegen Haarlem II is die mogelijkheid niet uitgesloten. Op Sloop's banen komt Velserbeek bij TJ£.D. op bezoek. Dat kan daar spannen want beide teams wonnen tot nu toe met 52. Wie zal de leiding kunnen nemen? Op dezelfde banen speelt T.C.S.B. tegen Koog Zaandijk. De gasten lijken hier, gezien het reeds verrichte competitie-werk wel sterker. Op Vijverhoek (Caspar Fagellaan) speelt Advantage thuis tegen Deuce II; twee teams van ongeveer gelijke sterkte, doch waarvan een vermoedelijk op den laatsten plaats zal, moeten eindigen. De overwinnaar van Zondag maakt al een goeden kans die plaats niet be hoeven te bezetten. Tenslotte nog twee uitwedstrijden. T.C.H. II gaat aar Stadivo De Haarlemmers zijn nog ongeslagen, terwijl Stadivo al tweemaal ver loren heeft. Alle kans is er dus, dat de enthou siaste T.C.H.-spelers weer zullen winnen. Het tweede van T.S.C.B. speelt eveneens uit tegen Prinses Juliana II. Deze Haarlemmers hebben beide gespeelde wedstrijden verloren; P. J. maakte een groote overwinning mede. Wij vreezen dat voor de Haarlemmers de derde nederlaag in successie in aantacht is. Van de Haarlemsche derde klassers memo- reeren wij, dat alleen Westrust en T.E.D. II nog ongeslagen zijn. Westrust heeft Zondag- echter een niet te onderschatten wedstrijd tegen Game and Set en zal op moeten passen om ongeslagen te blijven. T.E.D. II heeft al eveneens een lastigen uit wedstrijd tegen het eveneens nog ongeslagen Black and White. Hier is zelfs moeilijk in een Haarlemsche overwinning te gelooven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. In verchroomde uitvoering Het mooiste en beste CENTRALE OUDERRAAD. Dezer dagen hield de Centrale Ouderraad een vergadering, waarop 25 oudercomxnissies waren vertegenwoordigd. De Bond van Nederlandsche Onderwij zers had bericht van verhindering gezon den. De heer Klein, die de vergadering opende, verheugde zich over de oplevende belang stelling van de zijde der oudercommissies en het onderwijzend personeel. Na deze inleiding werd behandeld het- in gekomen schrijven van den uitgever ZwoLs- man, die bij voldoende belangstelling, een blad zal uitgeven, dat in de plaats moet KR1STLIK FRYSK SELSKIP. Woensdagavond j.l. hield de Krite Haerlim van het Kristlik Frysk Sclskip haar jaar vergadering in een der zalen van de Chr. Be sturenbond, De vergadering die zeer goed bezocht was, stond onder presidium van den Krite-voor- zltter, den heer D. de Vries, die in zijn ope* ningswoord de afgevaardigden van zuster verenigingen een welkom toeriep en er zijn blijdschap over uitsprak dat het eerste be- staans-jaar van de Krite het bestaans-recht •yan een „kristlik Frysksinnich. formidden" duidelijk heeft bewezen. Uit het hieropvolgend jaarverslag van den secretaris, den heer Joh. P. Smit Yzn., bleek een flinke toeneming van het ledental, terwijl o.m. gememoreerd werd dat dit jaar door toedoen van de Krite een Friesche kerkdienst in de .Hervormde Kerk en een Friesche Bijbel lezing In de Gereformeerde Kerk werden ge houden. Hierna verkreeg drs. F. Mlnnema het woord die in een propagandistische toespraak de aanwezigen wees op het rechtvaardige van de elschen van het Kristlik Frysk Selskip. Na dc pauze gaven verschillende krite- leden vooa'drachten, samenspraken (waaron der een met een propagandistische strek king en oen tableau ten beste. Bij het begin werd een Friesche psalm en bij het slot een Friesch gezang gezongen. In den loop van den avond werden ver schillende Friesche volksliederen aangeheven. (Onderstaande berichten zijn reeds ln een deel van de vorige oplaag opgenomen KINDERBEWAARPLAATS IN HAARLEM NOORD. Men schrijft ons: Aanhoudend wordt door de moeders uit Haarlem-Noord gevraagd: Zal nog dezen winter de kinclerbewaarplaats worden ge opend, zoodat wij onze kleinen goed ver zorgd weten, als wij uit werken moeten gaan? Het comité doet haar uiterste best de be noodigde gelden daarvoor bijeen te krijgen, daarbij gesteund door een aantal dames, maar er is veel geld noodig. Op Zaterdagavond 16 Mei a.s. zal in den schouwburg Jansweg ten bate der kinderbe waarplaats Haarlem-Noord een uitvoering worden gegeven onder leiding van mej. Cor Teves. Er is een- buitengewoon aardig pro gramma samengesteld, waarin door jongens en meisjes in costuum alleraardigste voor drachten worden gehouden. De verschillende dansen zijn ingestudeerd onder leiding van den heer J. van de Wateren. Het gironummer van de penningmeeste- resse is mevr. Van Dam, no. 124231. A. V. R. O. ACTIE-COMITé HAARLEM. DE PROVINCIALE LANDDAG. De groote provinciale landdag op Donder dag 14 Mei (Hemelvaartsdag) zal te Alkmaar op het Doelenplein en in de Harmonie ge houden worden. Er is muziek en er zijn sprekers. Verwacht wordt, dat zeer vele Haarlem sche A.V.R.O.-vrienden den landdag zullen bezoeken. Tot de sprekers behoort o.a. de voorzitter van het Haarlemsche actie-comité, Mr. L. G. van Dam. Aan boord van de Alk maar Packet is een orkest. Ook zal er een buffet zijn. T.O.N.E.V.O. Zaterdag 9 Mei geeft T.O.N.E.V.O. haar slot- voorstelling in den Schouwburg Jansweg en wel met „Vrijgezellen", blij verlofgangersspel in 3 bedrijven door M. H. du Croo. Na afloop is er bal. Tevens zal op dezen avond de trekking plaats vinden van de verloting ten bate van het Jubileum-fonds. Verloot zullen worden een dames- of heerenfiets, benevens ver schillende kunstvoorwerpen. HET EERSTE LUSTRUM VAN „ONS GENOEGEN". Op 1 Juni a.s. bestaat de Ontspannings vereniging „Ons Genoegen" vijf jaar. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum zal op Zaterdag 30 Mei a.s. een feestavond worden gegeven in den Schouwburg aan den Jansweg. Medewerking verleent het beroeps-cabaret gezelschap onder leiding van Paul Ostra uit Rotterdam. Na afloop van het programma is er bal, waarbij The Rythm Players uit Rot terdam voor de dansmuziek zorgen. Des middags van 46 uur recipiëert het bestuur in den foyer van den Schouwburg. VERBREEDING VAN DE VIJZELGRACHT IN PLAATS VAN DEMPING? Het genootschap Architectura et Amicitia heeft een adres gericht aan den gemeente.- raad van Amsterdam. waarin aanbevolen wordt om, in stede van tot demping van de Vijzelgracht over fe ga^n, de gracht iets te verbreeöen en de rooilijn van de straat te verleggen naar de Oostzijde. Zoo ergens binnenstad, dan is er hier met behoud het water iets goeds te maken. IJMUIDEN Zangkoren en Orkest in „Thalia". Het Haarlemsche mannenkoor „Caecilia'' was met het knapenkoor „Klein Caecilia" Donderdagavond naar IJmuiden getrokken, om daar een concert te geven in combinatie met IJmuidens Mannenkoor (dir. Henk Arisz en het IJm. a cappellakoor (dir. Jan Beider), terwijl voor de uitvoering van een groot koorwerk nog de medewerking was ingeroe pen van het symphonieorkest „Euphonie" te IJmuiden-Oost. Voor deze buitengewone gebeurtenis had zich de groote schouwburgzaal van Thalia geheel gevuld met belangstellenden, en als het eerst-optredend koor IJm. mannenkoor onder Henk Arisz de inleidende accoorden aanstemde van Theo v. d. Bij I's „Morgen stemming", was er dadelijk de aandacht voor den zeer gelukkigen opzet. Inzonderheid viel het mooi falset der tenoren op, waarvan echter een spaarzaam gebruik werd gemaakt alleen daar waar een zeer fijn pianissimo werd beoogd zooals in den aanvang. Als later het koor kwam bij de passage „Want zijn zingen is een bidden", was er dc mooie ronde kiankgeving, waar het ruischte ln alle stem men Het was een schoone uitvoering. Tegen 't slot had men een nog grootere, intensere climax verwacht. Die zou eerst komen, waar ook de muziek gecomponeerd was met al- gcheele kennis van zaken, zooals bij het nu volgend „Wildzang" van Philip Loots. In dit heerlijk-mooie, veel te weinig gezongen werk van Loots, dat echter aan dc uitvoerenden, wegens zijn veelstemmigheid, hooge eischen stelt, bereikte IJm. mannenkoor momenten, die mede mogen gerekend worden tot de beste van den avond. Ik herinner aan plaatsen als bij „hoe ruischt de koelte in 't eikenbosch" en voor al aan „o slaaf, o arme mensch". Het heel moeilijke „Wij zaaien, noch wij maaien niet", dat slechts bij de best bezette koren geheel tot zijn recht komt, was een voorbeeld van mooi klankevenwicht, waarvoor men de zangers en hun instructeur Henk Arisz te recht mag huldigen. Slechts tegen 't slot was er een kleine onrust in het tempo bij „Ons bruiloft bindt zich aan geen tijd", maar de laatste harmonieën weer waren een waar dige bekroning voor dit hoogst loffelijk ge zongen schoone mannenkoor, waaraan de mannenzangvereenigingen gerust meer aan dacht mogen besteden. Voor het veel talrijker bezette Haarl. Man nen koor „Caecilia" was ook terecht groote belangstelling. Het podium bleek nu welhaast te klein om de zangers te herbergen. Een goede idee was het, aan te vangen met de stemmige, vredige muziek van Flemming's „Grabgesang". Er was voor het heerlijk warm zingen der tenoren dadelijk de gespannen aandacht in de zaal, en als ook de mooie, diep-rustige klank der baritons en bassen een ruischend pianissimo mogelijk maakte, voelde men de schoonheid neerzweven in de zaal en ook de weinigen omvangen die nog niet in volle aandacht waren. Er zijn menschen, die op zulke oogenblikken leeren, naar muziek te luisteren. Caecilia zij geprezen! De twee deelen uit „Deutsche Messe" van. Schubert gaven ook schoonen mannenkoor zang te höoren. Toch was er voor mijn ge voelen te veel moois, om 't grootste deel van. de aandacht te zien gewijd aan den noot der tweede bassen, die naar boven het contra octaaf begrensde en die ons herinnerde aan het „Auferstehn" uit Mahler's symphonie. Tevoren hadden de jongens van „Klein Caecilia" succes geoogst met een vijftal stuk ken, succes, dat na de alleraardigst gezongen Kleppermarsch aangroeide tot een kleine ovatie. Evenwel liet de heer Hoogerwerf zich niet verleiden tot een herhaling, wijl uiter aard de omvang van het programma zulks niet toeliet. Er was op dit concert nog de zeer opmer kelijke uitvoering van het werk van Bern. Zwoors, gezongen door IJmuidens a capella- koor. in samenwerking met het symphonie orkest „Ephonie", 't geheel onder leiding van Jan Beider. Opmerkelijk was deze uitvoering niet om de innerlijke waarde der muziek, die met haar tekst van Ten Kate te zamen reeds grondig is verouderd, maar om '<t feit dat voor dit werk een koor noodig is, in staat om de moeilijkheden dei' muziek, die waarlijk niet gering zijn, te overwinnen. IJmuidens a capcllakoor heeft loffelijk werk geleverd, al was in de eerste strofe nog te weinig samcnvoelen tusschen de vier koorpartijen onderling, en ook met het orkest, dat op een enkele uitzondering na wel paraat was. Zon derlinge muziek, deze „Kosmos" en ik geloof dat Zweers, als eorlijk man. dit zelf ook wel zal hebben toegegeven. Als er sprake is van „het zilverschubbig watervolk", wordt het krielen der vischkcns weergegeven door een' tremolo in de strijkers. Dan komen de zeekasteelen, „de leviathans in den kolk", die echter de vischkens allerminst vrees aan jagen, althans het orkest tremoleert nog een wijle lustig door. Een goedkoop soort realisme. Hoewel bij de uitvoering van dit werk het mannenkodr niet de activiteit aan den dag legde, die het zingen van het vrouwenkoor zoo opmerkelijk goed maakte, verkreeg Jan. Beider toch een klankgeheel, dait zeer zeker het aanhoor en waard was. Bijzondere lof komt toe aan de sopranen, die opmerkelijk goede en krachtige stemmen tellen, terwijl ook de alten zich met eere mogen doen hooren Daar het slot van den avond werken ten ge- hoore werden gebracht die in dit blad al meerdere malen zijn besproken, kunnen wij volstaan met de vermelding dat de beide groote mannenkoren zich ten leste vereenig- den tot een massakoor, dat onder Henk Arisz uitvoerde Hoogerwerfs „Haec Dies" en „O Heiligen". Loffelijk is de goede samenwerking tusschen de verschillende koren, een waardig streven om de naam van Sancta Caecilia hoog te houden en een voorbeeld ter navol ging. G. J. KALT. IN HEEREN-MOLIÈRES 4. moderne leest, bruin en zwart boxcalf, ook in lak, alle maten HEEREN-MOLIÉRES mooie bruine kleur 3.1 HEEREN-MOLIÈRES bruin en zwart boxcalf original „Good Year de nieuwste JONGENS-MOLIÈRES 3 mooie bruine kleur, ook in zwart, gemak kelijk model, maten 36—39 KINDER-SANDAALTJE bruin, met prima le- 1 J deren zool vanafJL dito met crêpe rubber zool.. DE GROOTE MODE Romeinsche Sandaal met hooge hak 3. Gevlochten Dames-schoenen met hooge en lage hakken, de nieuwste Jk 5U kleurcombinaties Dames-Schoentje twee kleuren beige met cuba-hak 3. Tennisschoenen met garantie-zool, prima crêpe rubber, aparte modellen Dames-Orthopaedische- schoenen met ingebouwde steunzool, ver vangen maatwerk, nieuwste modellen, Q> "U ook in groote maten LUXE SANDAAL beige met groen gevlochten maten 28—3124—27 2. Kinder-Schoentjcs in lak en bruin boxcalfs diverse modellen maten 24—28 21—23 LI il it L LL ns in dc I xud van

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10