UIT DE OMSTREKEN goedkoop© vloer bedekking ..gCS3ï«< snanocuvreeren HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAG 8 MEI 1931 IJMU I D EN DE TOESTAND IN HET VISSCHERUBEDRIJF. Bespreking tusschen b. en w. en de reedersvereeniging. Heden, Vrijdagmorgen, had een bespre- "king plaats tusschen het college van B. en W. en hel bestuur der Reedersvereeniging. Het punt van bespreking is de crisis in het visschcrijbedrijf. WINKELIERSVEREENIGINGEN. een advies aan b. en w. inzake de winkelsluiting. Door de voorzitters der winkeliers- en 'handelsvereenigingen „IJmuiden Oost", „Groot IJmuiden", de Vereeniging voor Win keliers en Neringdoenden „Wijkeroog", de winkeliersvereeniging „Santpoort" en de middcnstandsvereeniging „de Hanze" te Velsen werd in café „de Griffioen" een verga dering gehouden teneinde het college van B. en W. op haar verzoek van advies te dienen inzake art. 6 en 9 der Winkelsluitingswet. Ne rijp beraad werd besloten onderstaand advies aan het college van B. en W. te zenden. Door de besturen onzer vereenigingen is met de ituen vergaderd, waarin uitvoerig over deze aangelegenheid is gesproken, en ten slotte door middel van een gehouden refe rendum de gevoelens van belanghebbenden tot uitdrukking zijn gekomen. Het resultaat hiervan is geweest, dat de grootste meerderheid zich heeft uitgesproken tegen de bevoegdheid van den Gemeenteraad t.a. van art. 6 der Winkelsluitingswet, op grond van het feit, dat hiermede het Winke- liersbelang niet bevorderd wordt en schade aan de bedrijven zal berokkenen. Van wat betreft art. 9, hetwelk aan den Ge meenteraad de bevoegdheid toekent om ge durende 21 dagen per jaar, indien bijzondere omstandigheden dit gewenscht maken, af wijkingen dezer wet vast te stellen, bleek het navolgende gevoelen te bestaan. In meerderheid bleek, bij gehouden refe rendum, dat verreweg het grootste aantal zich uitsprak voor de mogelijkheid van het kunnen toestaan dezer ontheffingen Bij de voorstanders dient echter onderscheid te worden gemaakt voor de aangevoerde mo tieven. Immers bij een deel dezer voorstanders zou men dit willen zien aangewend tot het behouden der mogelijkheid om bij Feest dagen, reclameperioden e.d. van de bepaling der sluitingsuren ontheven te kunnen wor den. Terwijl een ander deel hiervan vermoede lijk meer op het oog heeft de ontheffing, al thans gedeeltelijk, der Zondagssluiting. Resumeerende, hebben wij de eer, als Be sturen b.g. het navolgende advies onder de aandacht van Uw geacht College te brengen: Dat de wet op de winkelsluiting niet be hoort vastgekoppeld te worden aan de ar beidswet, doch een zelfstandige materie yormt. Immers de eerste bedoelt regelingen te tref fen in het belang der winkeliers (patroons) terwijl de laatste speciaal de concurrentie der werknemers in hare belangen wil behartigen. Dat het streven der personeel-organisaties voor het vaststellen van een vrijen middag behoort gevonden te worden door onderling overleg van werkgever en werknemer, waar bij alsdan wenschelijkheid en mogelijkheid onder het oog behooren te worden gezien. Dat gezien den uitslag van het gehouden l-eferendum i.z. art. 6 der winkelsluitingswet het regelen dezer materie door den Gemeente raad niet raadzaam kan worden geacht, als zijnde in strijd met het wlnkeliersbelang, ter- Wijl ook plaatselijke belangen er niet door gediend worden. Dat ten aanzien van art. 9 valt op te mer ken, dat het wenschelijk zou zijn te achten, dat de Gemeenteraad van haar bevoegdheden gebruik maakte mits op zoodanige wijze, dat het principe van Zondagssluiting hieraan niet ten offer gebracht wordt. NUTSSPAARBANK. f 19.043.04; c. Kantoor Santpoort f 4.035. f 47.620.71. Meer terugbetaald dan ingelegd f 13.659.34. Het Saldo-tegoed op 1 April bedroeg f 980.402.93. Het Saldo-tegoed op 1 Mei be draagt f 966.743.59. Uitgegeven werden 20 en ingetrokken 10 Spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 2314. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 7 Mei: Ned., Maasstroom, Leeds. Engelsch, Heron, Londen. Deensch, Frida, Dantzig. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Ned., Vechtstroom, Hull. Noorsch, Stalheim, Rouaan. Engelsch, Rye, Goole. Ned., Clio, Hamburg. Ned., Fauna, Middell. Zee. Vertrokken schepen. 7 Mei: Engelsch, Raylight, Antwerpen. Ned., motor, Haliotis, R'dam. Duitsch, Eelse Hugo Stinnes 15, R'dam. Duitsch, Greta Glad, Willemshaven. Ned., Hebe, Rotterdam. Ned., Euterpe, Rotterdam. Grieksch, Atlanticos, Corato. Ned., Venus, Rotterdam. OEFENING MET EEN REDDINGBOOT Door het plaatselijk bestuur van de afdee- Iing IJmuiden der Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij werden wij uitge- noodigd een oefening mede te maken met de Noorderstrandreddingboot, de „Eduard Wil lem van Broekhuysen" welke op de Noorder- pier gestationneerd is. Het weer was uitermate geschikt om er een levendige voorstelling van te krijgen, hoe een eventueele redding plaats zal hebben wan neer een schip gestrand is. Grauw teekende de zee zich af tegen de loodgrijze lucht, terwijl de regen aanhoudend in stroomen neergutste. Eenzaam en verlaten lag het strand daar, De misthoorn deed haar sonoor geluid re gelmatig hooren en door het regengordijn zagen wij in de verte flauwtjes de loodsboot zich aft'eekenen terwijl een enkele Urker bot ter de pieren binnenvoer. Daar ging de deuren van het gebouw der N. Z. H. R. M. open en kwam de tractor met zijn schulpwielen naar buiten om de redding boot met den bootwagen naar buiten te rij den. In een minimum van tijd kon de boot zee kiezen en weldra zagen wij de bemanning van de reddingboot (allen vletterlieden van de „Koperen ploeg") voorzien van zwemvesten, met krachtige hand de riemen hanteeren. Nadat eenigen tijd op zee geroeid was, werd door schipper Theodorus Dropman weer koers naar den wal gezet en weldra was de boot weer uit zee op de bootwagen. Deze oefening heeft wederom getoond, dat het materiaal van de N. Z. H. R. M. onder toezicht van den magazijnmeester Lodder in Uitstekenden staat verkeert en gereed is ieder oogenblik van den dag zee te kunnen kie zen met de stoere, wakkere roeiers. De oefe ning werd bijgewoond door de heeren C. Oud en P. Seyffert, leden van het plaatselijk bestuur der N. Z. H. R. M. Na afloop der oefe ning werden in het boothuis door den maga zijnmeester Lodder triomfantelijk 2 doppen aan weerskanten der boot losgedraaid. Geen druppeltje zeewater liep er uit; de boot laat dus geen water binnen. SCHAAKCLUB „KIJK UIT" Op Dinsdagavond 19 Mei zal in „Het Wa pen van Velsen" te IJmuiden-Oost een mas sakamp plaats vinden tusschen het Haar- lemsch Schaakgezelschap en de Schaakclub „Kijk Uit". Belangstellenden in het schaakspel zijn dien avond welkom; zij kunnen zich opgeven voor deelneming aan den wedstrijd bij den secretaris der Schaakclub „Kijk Uit", Ceder straat 48 of des avonds aan de zaal. FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. Het verslag over het eerste kwartaal 1931 Hadden van 1 Januari tot en met 31 Maart is niet gunstig te noemen. Hadden van 1 Januari tot en met 31 Maart van het vorige jaar 564 personen zich als werkloos doen inschrijven, over hetzelf de tijdvak van dit jaar bedroeg dit 1043. Na- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. d© Voor eiken smaak en elk interieur hst juiste patroon in mooie, frissche kleuren. Daarbij een lage prijs in verhouding tot de groote duurzaamheid Let op het merkteeken .StraguLa" op de achterzijde f 1.43 per el (68 cM.) 200 cM. br. f 0.35 per el (68 cM.) 183 cM. br. Bij eiken winkelier verkrijgbaar tuurlijk komt dit ook uit in het gedrag dat uitgekeerd is. Werd er 't vorige jaar over de eerste drie maanden f 13,377,25 uitgekeerd, aan werkloo- zen, over het eerste kwartaal van 1931 be droeg dit f 26.162.45 dus f 12,785.20 meer dan in hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Aan ziekengeld, extra steun, ondersteuning en behandelingskosten is echter f 2,237,53 minder uitgekeerd. Aan bijdragen van de opvarenden is over Januari en Februari ont vangen f 15.871,33 en het vorige jaar over dezelfde maanden f 17,974,06. Over deze twee maanden is dus minder ontvangen f 2,102,73. Er zal over de eerste drie maanden een te kort zijn van ongeveer f 7,219.63, behalve de onkosten aan kantoorhuur, administratie, enz. Aangenomen mag worden, dat de eerste drie maanden de uitgaven de inkomsten met f 10.000 overtreffen. Dat dit plaatst vindt in de beste maan den van het jaar, wijst wel op de eerstige crisis, die het stoomtrowlerbedrijf doormaakt tengevolge waarvan het fonds ook een cri sis doormaakt. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. 1.50—1.10. Griet per 50 K.G. 65—25. Tongen per K.G. 2.20—1.50. Middelschol per 50 K.G. 40—21. Zetschol per 50 K.G. 2027. Kleine schol per 50 K.G. 287. Bot per 50 K.G. 6—1.80. Schar per 50 K.G. 8—3.10. Tongschar per. 50 K.G. f. 30. Rog per 20 stuks 30—20. Vleet per stuk 4.60.' Pieterman en poon per 50 K.G. 104. Groote schelvisch pf/r 50 K,G. 39. Middelschelvisch p. 50 K.G. f 38.5033.50. KI. middelschelvisch p. 50 K.G. 33—19. Kleine schelvisch per 50 K.G. 163.70. Kabeljauw per 125 K.G, 5837. Gullen per 50 K.G. 255. Leng per stuk 1.65. Heilbot oer K.G. f 1.50—1.35. Wijting per 50 K.G. 5.50—2.50. Koolvisch per stuk 0.85f 0.09. Makreel per 50 K.G. 3—2. OVERVEEN DIEFSTAL. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat langs den weg van de buitenplaats „Konings hof" denneboompjes, die daar sinds eenigen tijd waren geplant verdwenen waren. Het gelukte aan de politie den dader op te spo ren. Hij bekende den diefstal. De boompjes werden te Amsterdam in beslag genomen. HEEMSTEDE RAADSVERKIEZING. Candidaatsteüing groep Vrij zinnige kiezers. Donderdagavond hield de groep Vrijzin nige kiezers een vergadering in het „Hof van Heemstede", tot vaststelling der candidaten- lijst voor de a.s, Gemeenteraadsverkiezing. Deze lijst is thans als volgt vastgesteld: 1. J. Vring, 2. A. P. Audretsch, 3. Th. Bliksla ger, 4. Mej. G. Goustra, 5. D. Kat, 6. A. Ver spoor 7. Mej. A. Roes, 8. A. Hoogervorst, 9. P. Kramer, 10. J. H. W. Sevenhuijsen. BINNENLAND EEN LEERAAR, DIE JONGENS SLOEG. Vreemde, doch opzettelijke comedie in een school. JONGENS VOOR DE KLAS LATEN KNIELEN. Een 33-jarig leeraar aan een bijzondere school te 's-Gravenhage heeft voor de recht bank terechtgestaan wegens mishandeling- van zijn leerlingen. Wij lezen hierover in de „Tel.": Op 30 Augustus zou verdachte met een zweepje twee jongens zoodanig op het zit vlak geslagen hebben, dat zij blauwe plekken opliepen. Verdachte, die in verzet was geko men tegen een verstek-vonnis der rechtbank, waarbij hij tot 60 boete was veroordeeld, verontschuldigde zich door mede te deelen, dat het dien dag ontzettend warm was, zoo dat het vrijwel ondoenlijk was geestelijken arbeid te verrichten. De directeur der school verklaarde, dat ver dachte steeds tot zijn beste leeraren had be hoord. doch dat verdachte, na op 30 Augustus geadviseerd te hebben de jongens wegens de hitte vrij te geven, welk verzoek was afge wezen, een zonderlinge houding had aange nomen en tijdens de lesuren demonstratief op den drempel der klasse had plaats genomen. Toen eenige jongens hun lessen niet bleken te kennen en hun schriften hadden vergeten, werd verdachte zoo boos, dat hij de jongens voor de klas liet knielen en hun slagen toe bracht. Verdachte trachtte de rechtbank duidelijk te maken, dat dit geen straf was, doch een „comedie", die meer indruk op de jongens moest maken dan woorden. De eigenlijke straf zou hierin bestaan hebben, dat het werk over gemaakt moest worden. Verdachte had eenige getuigen a décharge medegebracht. Eenige collega's verklaarden, dat verdachte een bijzonder lastige klas had, terwijl de vader van een der mishan delde jongens kwam vertellen, dat hij nimmer klachten over verdachte had vernomen; in tegendeel waren de jongens steeds buitenge woon ingenomen met de wijze, waarop de leeraar les gaf. Een leerling, als getuige a décharge ge hoord, deelde mede, dat de slagen geen pijn hadden gedaan, terwijl alle jongéns zes even harde slagen hadden gekregen. Een knaapje van 13 jaar, dat nauwelijks boven het hek voor de tafel der rechters uit stak, vertelde, dat hij een der groote jongens bij het oor voor de klas had moeten leiden en allen met het gezicht op den grond moesten knielen. De president, mr. Kuhn: „Dat was dus om de vernedering nog grooter te maken". Getuige: Tijdens het slaan lachte meneer vroolijk en wij vonden het ook zoo erg niet. Dergelijke straffen paste meneer vaak toe. De officier van justitie, mr. Polman: Dit is toch een getuige a décharge? President: Ja, inderdaad (algemeene hila riteit). Uit een nader verhoor bleek, dat verdachte niet overtuigd was zich aan mishandeling te hebben schuldig gemaakt. De jongens hebben nooit geklaagd. Bij een der jongens is in het bad een blauwe plek geconstateerd, waarop door ondervragen het gebeurde aan het licht is gekomen. Verdachte betoogde dat de jongens in die warme dagen heel weinig onderkleeren aan hadden, waardoor knapen met dun vel veel gauwer blauwe plekken konden krijgen. Dit laatste verschijnsel behoeft daarom volgens getuige nog geen aanwijzing te zijn, dat er hard geslagen is. Hoewel verdachte het ge beurde betreurt, en deze maatregelen niet als de meest ideale paedagogische opvoedings methoden zou willen verdedigen, meent hij zich toch niet schuldig gemaakt te hebben aan de ten laste gelegde herhaaldelijke mis- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cts. per regel. In de maand April 1931 werd ingelegd, a. Kantoor Julïanakadc f 21.028.37; b. Kantoor Willebrordstraat f 11.922.68; c. Kantoor Sant poort f 1.010.32 f 33.901.37. en tei-ugbetaalda. Kantoor Julianakade f 24.542.67; b. Kantoor Willebrordstraat FEUILLETON. Een ongeluk in de Andes. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. .(Nadruk verboden), 17)" Harkbutt slaakte een zucht van verlich ting, toen ze de stoep van de „Grange" op gingen. „Bad, ontbijt en dan slapen!" Ik weet warempel niet naar wat van die drie dingen ik het meest verlangverklaar de hij. Ze hadden den afgeloopen nacht geen van twee een oog dicht gedaan. Pas tegen den namiddag kwamen Austin en Harkbutt weer te voorschijn. Ze dronken thee in de bibliotheek: ze waren de doorge stane vermoeienissen en emoties reeds ge heel te boven. „Ik ga zoo aanstonds eens even naar de Manor om te informeeren hoe het met, Thea en Lady Winstanley is. Ik ben bang dat het met de kleine meid heelemaal niet goed is", zei Miles. En zich tot zijn vriend richtend: „En wat zijn jouw plannen?" Tegelijkertijd belde hij en toen Anstey ver scheen gaf hij order zijn paard te zadelen en voor te brengen. „Ik heb behoefte om mijn beenen eens flink te bewegen", deelde de advocaat mede. Ik denk dat ik een geweer neem en eens een stevig eind ga kuieren. Is je het. goed vindt, vraag ik Gustave om voor me t.e pakken, ik doe dat anders altijd zelf, maar ik heb er vandaag niet veel lust in. Ik geloof dat ik te lui ben". L „Ls het beslist noodzakelijk dat je mor gen vertrekt?" vroeg Miles. Er was iets ver drietigs in den blik, waarmee hij den advo caat aankeek; nog nooit was een afscheid hem zoo zwaar gevallen. „Absoluut noodzakelijk; ik verzeker je dat ik er anders niet aan zou denken weg te gaan. Maar er zijn een paar zaken, die niet kunnen wachten'. „Het spijt me verschrikkelijk. Ik zal me buitengewoon eenzaam voelen en zonder jou". „Waarom ga je niet mee?" „O, alsjeblieft niet!" De klank van Miles stem deed vermoeden, dat reeds de gedachte aan een verblijf in de drukke stad hem met afschuw vervulde. Hij zweeg even. „Over een poosje kom ik wel weer eens in Londen", zei hij toen. „Je weet dat je altijd welkom bent", klonk het hartelijk. „En als je mij noodig hebt, laat het me dan alsjeblieft weten; mijn werk is meestal wel zoo to regelen, dat ik er een paar dagen tusschen uit kan". Op dat moment kwam Merrifield binnen en kondigde aan dat het paard van meneer Austin voor was. Miles dronk zijn. thee op en nam haastig afscheid. „Stuur Gustave even bij me. wil je?" vroeg Harkbutt den butler, toen de heer des huizes vertrokken was. De kleine kwieke Zwitser verscheen bijna onmiddellijk. „Ik zou graag willen dat je mijn boeltje inpakte, Gustave. Ik ben anders niet zoo ge- amkzuchtlg, maar na onze avonturen van gisteren ben ik een beetje lui." „Met het grootste genoegen", verklaarde Gustave en hij vervolgde John naar diens kamer. De advocaat zat op de leuning van een fauteuil en keek met plezier er naar hoe handig Gustave zijn werk deed. „Hoe lang ben je nu al bij meneer Austin?" vroeg hij. „Ruim tien jaar, meneer;", „Je voelt groote genegenheid voor hem, hè?" „Genegenheid is een veel te zwak woord, meneer", antwoordde de Zwitser eenvoudig. „Nu we toch zoo vertrouwelijk aan het praten zijn vroeg de advocaat verder, „moet je me toch eens vertellen hoe je over den butler denkt?" Harkbutt sloeg Gustave aandachtig gade toen deze antwoordde: „Eerlijk gezegd, ik ken hem niet, meneer, en ik verlang hem niet te kennen. Hij is uit stekend voor zijn werk, dat is een feit". „Zal ik je eens wat zeggen, Gustave", viel John, die schik had in de diplomatieke voor zichtigheid van den kamerdienaar, uit: „Die meneer Merrifield is een van de grootste boeven die ooit op twee beenen hebben rond gewandeld. Ik vertrouw hem nog niet eens terwijl ik hem zie, laat staan als ik er niet bij ben. Ik weet dat ik me op jou kan verla ten, Gustave en daarom vertel ik je, dat je een oogje op hem moet houden, terwille van meneer Austin". „Ik kom niet veel met hem in aanraking', behalve aan de maaltijden zie ik hem haast niet. Maar weet u", de leuke Zwitser knip oogde even, „er is eexx ding dat Merrifield ex- van terughoudt te doen, wat hij graag doen zou; hij is bang voor zijn hachje!" „Juist", stemde Harkbutt toe", zoo denk ik er ook over. Hij is dol op kastanjes, maar voelt er xxiets voor zijn handen te branden door ze uit het vuur te halen". Een paar minuten later wandelde de ad vocaat het park in met een geweer onder den arm en een jachthond achter zich aan. Hij genoot vaxx de prikkelende herfstlucht en van de bronzen gloed, die de al-ondergaande zon over de boomen spreidde. Zijn jachtsuc- ces was niet heel groot, zijn gedachten wa ren teveel vervuld van allerlei problemen, dan dat hij zijn aandacht bij het waterwild kon bepalen en daar hot weldra begon te schemeren, duurde het niet lang of hij aan vaardde den terugweg. Hij kwam langs den versten rand van den kleinen vijver, waar een pad liep, dat zelden betx-eden werd, omdat het eigenlijk nergens heenvoerde. Zijn voetstappen deden een paar doode takken die op den grond lagen, kraken en een vlucht wilde eenden, die op den grond lagen, vloog verschrikt en luid-snaterend op. Hij legde aan en schoot in het wilde weg, daar het al te donker was om goed te rich ten, toen hij zijn geweer liet zakkexx, meende hij op het dichtbegroeide eiland midden in den vijver een lichtschijn te zien. Maar hot licht verdween dix-ect weer. had hij zich mis schien vergist? vroeg hij zich af. Zijn gedachten geheel in beslag genomen door dit nieuwe raadsel, wandelde hij naar de „Grange" terug, waar hij Miles tx-of, die even voor hem was thuis gekomen. De berichten over Thea waren verre van gunstig. Dr. Winton, de dorpsdokter, had het xioodig gevonden eexi bekende kinderarts uit Plymouth in consult te roepen. Deze had gezinspeeld op complicaties en verorderd dat er een verpleegster moest komen. Miles maakte zich vreeselijk ongerust over het kleine patiëntje en praatte en dacht over niets anders. Pas toen ze naar bed zouden gaan, kreeg Harkbutt gelegenheid om over zijn ontdek king van dien middag te praten. Hij zou den volgenden ochtend vroeg vertrekken. Hij vertelde zijn vriend, dat hij zich ver beeld had licht te zien in het houten huisje midden op het eiland in den vijver en ver- Volgde: „Heb je je er nooit rekenschap van gege ven, Milestrouwens ik moet toegeven, dat ik het ook niet heb gedaan dat die hut geen slechte gelegenheid zou zijn voor iemand die zich wil schuil houden? Vergeet niet, dat het hier gespookt heeft!" „Het lijkt me niet waarschijnlijk", meende Austin. „Iemand die daar zijn tenten opsloeg zou gauw een stevige rheum a thick opdoen, handeling. Het schoolbestuur heeft het ge. beurde op 30 Augustus trouwens ook af ge. keurd. Uit de houding van verdachte en de verkla ringen der getuigen a décharge vindt de offi cier van juistitie aanleiding een zwaardere straf tegen verdachte te eischen. Hij requl. reerde acht dagen hechtenis. Verdachte's raadsman pleitte vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 21 Mei. INTERCOMMUNALE TRAMS VEROUDERD? DE MINISTER NOEMT DIT OVERDREVEN. In de Memorie van Antwoord op ihet Voor- loopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Locaal- snoor- en Tramwegwet merkt de minister vaa Waterstaat op, dat het oordeel van eenige leden, als moeten de intercommunale tram wegen als verouderde instellingen worden bei schouwd, in zijn algemeenheid niet vrij van overdrijving schijnt. Dat concentratie van tramwegen in ver schillende streken noodzakelijk is, is ook de meening van den minister. Omtrent de balanspositie der intercom munale tramwegen zijn nadere gegevexxs te wachten. OHbld.), DE MOORD AAN HET ROKIN. OPROEP OM INLICHTINGEN. De commissaris van politie in de elfde sectie der gemeente Amsterdam, verzoekt den heer, die in den namiddag van 4 Mei 1.1. te ongeveer half 6 zich bij afwezigheid van den tandarts vervoegde aan het adres Rokin 99 en toen met de assistente heeft gesprokexx, zich ten spoedigste bekend willen maken aan zijn bureau, Singel 455, Amsterdam. Irx het alge meen wordt een ieder, die tusschen 8 en 9 uur dien avond in de naaste omgeving van gezegd perceel zich heeft opgehouden, of omtrent dezen moord eenige inlichtingen kan ver schaffen, verzocht, zulks mondeling of schrif telijk aan het naastbij zijnde politiebureau té willen mededeelen. REVOLVER IN EEN BRANDKAST „OPENEN IS LEVENSGEVAARLIJK". Terwijl de heer Verheyen, hoofd der R..K. school en kassier der Boerenleenbank te Zevenaar, bezig was met onderwijs te geven, werd hij naar het kantoor ontboden, dat naast de school is gelegen, daar de boekhou der de brandkast niet open kon krijgen. Toen met veel kracht de kast werd geopend, rolde er een revolver uit, lezen wij in de Tel. Het wapen ging af met het gevolg' dat de heer Verheyen een kogel in de kaak kreeg. Ern stig gewond werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. HOOGER BEROEP IN DE BlLTHOVENSnn? MOORDZAAK. De inlandsche bediende, die wegexxs den doodslag', te Bilthoven gepleegd op mevr. Soeparwi en haar beide kinderen, veroordeeld is tot twaalf jaar gevangenisstraf, heeft, evenals de officier van Justitie, hooger beroep aangeteekend, meldt de Tel. KORENMOLEN AFGEBRAND. De korenmolen te Nieuw-Beijerland is door brand vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. NIEUWE MAATREGELEN VOOR DE VEEN- KOLQNIëN. Naar het Hbld. verneemt zal de Landbouw- crisis-commissle-Lovink binnenkort wederom vorstellen doen aan de regeering tot verde ren steun aan den noodlijdenden Veenkolo- nialen landbouw. WEER EEN DUITSCHE „BOLLENTREIN". MET GERINGE VAART LANGS DE VELDEN. Zondag 10 Mei loopt er nogmaals een extra trein, die Duitsche bezoekers via Emmerik, Utrecht en Leiden naar de bloembollenvel- den en Amsterdam zal brengen, verneemt de Tel. uit Utrecht. De trein komt te Amsterdam aan om 12.14 uur en vertrekt te 19.56 uur. De reizigers kunnen reeds gedurende de reis van de bloeixxbollenvelden genieten, daax- de trein op dit gedeelte van het traject de vaart vermindert. waarschijnlijk malaria er bij. Het licht dat je meent gezien te hebbexx, zal wel de weer schijn van de ondergaande zon zijn g'eweest." „In ieder geval", drong Harkbutt aan, „zou ik graag willen dat je er morgen eens heen roeide om poolshoogte te nemen. Als ik niet naar Londen moest., zou ik het zelf doen". „Ik zal er aan denken, maar het was me een lief ding waard, als je niet weg ging, John!" Hij stond op en gaapte. Ik ben nog doodmoe, ofschoon ik den heelen dag geslapen heb, Ik geloof dat ik maar weer in mijn mandje kruip". Harkbutt stond eveneens op. „Ik wilde je nog één ding vragen, Miles. Toen je Merrifield aannam, had hij natuur lijk getuigschriften?" „Zeker. Ik heb al het personeel door bemid deling van een Londensch kantoor gekregen en die hebben me van allemaal de sollicitatie brieven en de getuigschriften gestuurd, Mer rifield had er een stuk of drie, als ik nxe goed herinner, van eerste families". „Heb je geïnformeerd of die getuigschrif ten in orde waren?" „Weineen. waarom zou ik? Jelui advocaten zijn zulke achterdochtige lui!" „Heb je Merrifield's getuigschriften nog hier?" „Ja. ik geloof dat ze in een kist in mijn slaapkamer liggen. Maar waarom interes seert je dat; zoo, John?" „Dat. zal ik je bij gelegenheid wel vertel len; zoover zijn we nog niet. Maar iets an ders; mag ik ze hebben? En ook het testa ment dat je pas hebt gemaakt?" „Als ik je daar een plezier mee doe. waar om niet? Maar wat je er mee voor hebt, gaat boven mijn verstand. Ik geloof dat je van den aanvang af een vooroordeel tegen Merrifield heb gehad. Hij is de beste butler, dien ik ooit meegemaakt heb en dat is mij voidoende". (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6